M. Boere: Ik bekeken trucks Installatie Ook scholieren wil doorgaan nieuwe pastoor Uit solidariteit met zwakkeren Op zondag 10 november HEEL DRUKKE RECEPTIE Verloting Vijftien jaar hand en spandienst WARM, INTELLIGENT EN SCHITTEREND CONCERT DUURSTE POP: 1.200- Westnederland verwacht in ’85- meer reizigers Bruto-opbrengst bazar 6 mille A. Olree uit politiedienst Woord en Daad houdt zang en orgelavond WADDINXVENERS OP BEZOEK BIJ NKF BV Waddinxveensen winkelen in Gouda geregeld CDA wijzigt landelijke kandidatenlijst Toes Montage BV WADDINXVEEN Toes Montage BV, Waddinxveen, heeft het zaak- adres gewijzigd in De Fok 12, Scha- gen, zo meldt het handelsregister van de Kamer van Koophandel voor Mid- den-Holland. Brief Volksdansen Opbrengst '1 -x. 2. ra Jubilaris Bert van Noort, directeur van het transport- en verhuisbedrijf f Tijdens de zaterdag voor een week door haar man Joop geopende tentoonstelling werden er direct al een aantal verkocht. De duurste creatie is de witte pop Anne ke, die f. 1.200,- kost. In het restaurant heeft zij een centrale plaats ingenomen. Wil Mommers toont met haar overwe gend witte poppen over veel creativiteit en een goede smaak te bezitten. A. van Noort Zn. B.V., neemt met zijn vrouw felicitaties in ontvangst wegens een 25-jarig dienstverband. (Foto: Sjaak Noteboom). De bedrijfsleider van Boonstoppel BV Truckservice, J.Z. Minnee stond ieder een te woord. Hij lichtte niet alleen de jeugd over allerlei nieuwe snufjes in, maar leidde ook relaties uit Waddinx- veen en verre omgeving rond op de gro te bedrijfswagenshow die 32 uur ge opend is geweest. WARMOM Ben geleide bijna 55-jarige bedrijf, de inkoop, de aquisitie en de personeelsza ken. Hij trad erin 1960 op 18 jarige leef tijd als chauffeur in dienst. In de transport- en verhuiswereld be kleedt Bert van Noort diverse functies. Niet alleen veel vrienden, kennissen en relaties uit Waddinxveen kwamen hem gelukwensen, maar ook velen hadden de reis van elders ondernomen om het jubileum luister bij te zetten. Langs de Kerkweg-Oost had het Waddinxveense bedrijf als blikvanger één van de nieuw ste wagens geparkeerd. WADDINXVEEN - Vorige week dins dag werd de trekking verricht van de door de Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening (WH) gehouden verloting, waarvan de opbrengst is bestemd voor de bejaardensociëteit. De nummers waarop de prijzen zijn ge vallen zijn’ 360:1061: 1980: 1580; 1285; 1772; 2153; 503; 2439; 378: 1708; 122; 542; 544; 1617; 2461; 2020; 1472; 1091; 692; 966; 1558; 502; 1365; 107; 610; 1194; 1337; 1643; 1414; 1499; 1766; 2350; 2031. Er waren in het totaal 34 prijzen en in al le gevallen zijn de prijzen op dé plaats van bestemming gekomen WADDINXVEEN - De hand- en spandiensten in Waddinxveen be staan 15 jaar. De donderdagmor gen 31 oktober om tien uur in het Anne Frank-centrum te houden jaarlijkse koffieochtend voor de vrijwilligers, oud-vrijwilligers en belangstellenden staat dan ook he lemaal in het teken van dit derde lu strum. De hand- en spandiensten is een sinds 1970 in dit Gouwedorp be staande instelling, gevormd door een 30-tal vrijwilligers. Zij rijden slecht-ter-been-zijnden en bejaar den naar bezoekjes, zoals de dok ter, het ziekenhuis en bejaarden bijeenkomsten. Zij doen bood schappen en vangen kinderen op bij plotselinge ziekte. Dit jaar zal de jaarlijkse koffieoch tend in het teken staan van de vie ring van het derde lustrum. Daar om zijn ook de oud-vrijwilligers uitgenodigd om dan aanwezig te zijn, zo laten Ineke de Wolff (tel. 15376) en Carla Schuurs (tel. 15813) weten. dighèden over de bedrijfswagens van WADDINXVEEN - Heel druk was het vrijdag voor een week in de feest zaal van café-restaurant-hotèl De Unie aan de Kerkweg-Oost waar Bert van Noort, directeur van het transport- en verhuisbedrijf A. van Noort Zn. aan de Tuinbouwweg. recipieerde in ver band met zijn 25-jarig dienstverband. Een paar uur lang was het een gaan en komen van mensen die de heer Van Noort, zijn vrouw en zijn kinderen kwa men feliciteren. De jubilaris is als mana ger belast met de dagelijkse leiding van het mede door zijn broers Huibert en De heer J.Z. Minnee van Boonstoppel BV Truckservice vertelt Waddinxveense scholieren allerlei wetenswaar- dit moment. (Foto: De Rooy). WADDINXVEEN - Op de tot vlak voor Kerstmis durende expositie ’’Pop pen in het wit” van de Barendrechtse poppenmaakster Wil Mommers in het restaurant ’t Baarsje aan de Zwarteweg staan onder glazen kubussen en hangen aan de muur zo’n 25 zelfgemaakte pop pen. Waddinxveens nieuwe pastoor C.J. v.d. Voort (55). (Archieffoto). een woning in het westen van ons land. Dit werd het pand aan de Overtocht 14 te Bodegraven. Marie Boere, die al 13 jaar in de ge meenteraad zit en 12 jaar fractievoorzit ter is geweest, wil voor de PvdA nog één periode (1986-1990) van de gemeente raad del uit maken. Hij heeft dit ook in een brief aan het plaatselijk partijbe stuur geschreven. De heer Boere komt hiermee overigens terug op zijn mede deling van vier jaar geleden om het raadswerk in 1986 voor gezien te hou den. Hij heeft daar deze reden voor: ”Ik wordt in toenemende mate door kie zers, hetzij telefonisch, hetzij monder- ling, benaderd om oplossingen te vin den voor hun specifieke problemen (meestal sociaal). Volgens mij heeft de maatschappij, waar buiten onze schuld zo’n duidelijk een tweedeling plaats vindt en waar velen aan de verkeerde kant van de streep terecht gekomen zijn - ik behoor daar helaas ook zelf toe de roep om hulp doen toenemen”. ”Wat het ook allemaal mag betekenen: Juist uit solidariteit met deze mensen heb ik besloten op mijn oorspronkelijk voornemen terug te komen en wél be schikbaar te zijn. Los van het feit dat ik graag volksvertegenwoordiger wil zijn voldoe ik volgens mij aan het profiel dat de PvdA aan zijn vertegenwoordigers stelt”, aldus de heer Boere, die vorig jaar op initiatief van de PvdA-leden naar de hogere tweede plaats op de kan didatenlijst verhuisde en ruim 150 voor keurstemmen op zich wist te vergaren. ”In dit kader wil ik erop wijzen dat wat voorkeurstemmen betreft op de volgen de plaats C. Dijkshoorn (CDA) kwam. Hij behaalde er ongeveer 100. Het CDA-raadslid heeft dit waarschijnlijk te danken gehad aan het feit dat hij toe gevoegd secretaris van de onderne- mingskring Industrieel Contact Wad dinxveen (ICW) is”. J4a de pauze stonden Bartók en Brahms geprogrammeerd. Als tegemoetkoming aan mogelijke vermoeidheidsverschijn selen bij het publiek werd, in afwijking van het programma eerst de tweede vi- oolsonate in A van Brahms gespeeld. Het is verwonderlijk dat de derde sona te over het algemeen meer gespeeld wordt; ook deze tweede, met dat ty pisch Brahmsidioom, bevat schitteren de passages. De felheid van het eerste deel kreeg met de bij Brahms vaker voorkomende krachtige strijktechniek een overrompelende interpretatie. Ook hier maakte met name het andante in druk. Zes Romeense Volksdansen van Bar tók besloten het recital. Deze zeer luis- terenswaardige muziek droeg veel ken merken waar juist Bartók zo goed mee weet om te gaan’ speels, dromerig, droevig, innig en fel. Al die verschillen de stemmingen wist Theodora Geraets raak te treffen. Carlos Moerdijk toonde zich een ideale begeleider: aanvoelend waar de violiste heen wilde en dat meteen oppikkend, zorgdragend voor een mooie balans in de interpretatie. Het zou interessant zijn geweest hem ook solistisch te heb ben kunnen horen. Met Liebesleis van Kreisler als toegift - waarbij weer die geheel bij het werk aansluitende eigen loonvorming - werd het concert definitief besloten, maar was de serie indrukwekkend van start gegaan. WADDINXVEEN - De driedaagse be drijfswagenshow van Boonstoppel BV Truckservice aan de Oranjelaan/Sou- burghlaan heeft vorige week donder dag, vrijdag en zaterdag de belangstel ling van jong en oud getrokken. Het bedrijf, officieel keuringsstation voor de algemene periodieke autokeu ring, kreeg leerlingen van de basisscho len Groen van Prinsterer, St. Paulus, Theo Thijssen en Willem van Oranje en van de LTO-afdeling van de Koningin Wilhelminaschool - zo’n 200 in totaal - op bezoek én volwassenen. Geïnteresseerd namen ze kennis van een eigentijds bedrijfswagenpark, zoals dat door DAF, Peugeot, Mitsubishi. Mercedes en Ford wordt gemaakt. Boonstoppel BV Truckservice toonde een 25-tal trucks. Ook liet men video- opnamen zien. Voor de bezoekers was een rondrit met een 30 ton hout geladen vrachtwagen mogelijk. WADDINXVEEN/BOSKOOP NV Verenigd Streekvervoer Westneder land telde in de eerste helft van dit jaar 18,75 miljoen interlokale en agglomera- tiereizigers. zo heeft het bedrijf laten weten. In dit aantal zijn begrepen de extra ver voerde reizigers gedurende de strenge wintermaanden van begin 1985. Voor het 2e halfjaar wordt met een stijging van 2% rekening gehouden. Voor 1986 verwacht Westnederland een verdere voortzetting van de lichte groei. De in de toelichting op de begroting van het ministerie van Verkeer en Water staat genoemde opvatting dat de stabili satie op de huidige vervoersniveau voor het streekvervoer wordt verwacht, wordt derhalve door Westnederland niet gedeeld. Het aantal vervoerde reizigers speelt een belangrijke rol bij de handhaving van het voorzieningenniveau in het openbaar vervoer, alsmede bij de be drijfsvoering in de onderneming. C.J. van der Voort (55) was tot voor kort in de rang van overste werkzaam bij het 42e pantserinfanteriebataljon van de Koninklijke Landmacht in het Drentse Assen. Hij is als aalmoezenier na een dienstverband van 14 jaar met pensioen gegaan. Waddinxveens nieuwe pastoor, die hier gaat samenwerken met kapelaan Bene dict Banning, werd op 23 oktober 1930 in Sassenheim geboren. Hij zat op de la gere school, volgde het seminarie in Heemstede en bezocht het groot semi narie in Warmond. In 1958 werd hij tot priester gewijd in Rotterdam. Daarna was hij kapelaan bij de rooms-katholie- ke parochies in Langeraar, Dordrecht en Pijnacker. Uitgeleend door het bisdom Rotterdam kwam hij in 1971 voor de zogenoemde leger-vicaraat bij de Koninklijke Land macht terecht. Bij zijn vertrek heeft hij het aalmoezenierschap 14 jaar vervuld. Naarmate duidelijk werd dat hij op kor te termijn de Koninklijke Landmacht wegens functioneel leeftijdsontslag (flo) zou gaan verlaten zocht hij alvast Het gevarieerd samengestelde pro gramma bood haar volop gelegenheid de verscheidenheid van haar talent te tonen. De sonate KV 454 van Mozart was als openingswerk geprogram meerd. Het allegro - na een prachtige langzame inleiding - werd met grote precisie in het samenspel gepresen teerd; het schitterende andante maakte grote indruk. Opvallend bij de vertol king was de fijne afwerking die Carlos Moerdijk aan zijn partij gaf. In de Havanaise van Saint-Saëns wer den de mogelijkheden tot vituositeit door beide musici ten volle uitgebuit. Geraeds wist naast die virtuositeit met een schitterende loonvorming in de ho ge noten een sfeer van geweldige melan cholie op te roepen; Moerdijk die de oorspronkelijk voor orkest geschreven begeleiding op de vleugel tot klinken moest brengen, kweet zich op bewonde- ringswaardige wijze van die taak. Bij wijle werd imponerend vuurwerk gele verd. WADDINXVEEN - Het eerste concert in de nieuwe serie kamermuziek concerten, dat door de violiste Theodora Geraeds en de pianist Carlos Moerdijk donderdagavond voor een week in de raadszaal van het ge meentehuis van Waddinxveen werd gegeven, kan in drie begrippen wor den samengevat’ warm, intelligent, schitterend. Naar haar spel te oordelen moet The odora Geraets een warme en innemen de persoonlijkheid zijn, Haar toonver- fijning en vooral -voering is prachtig en emotievol; haar interpretatie doordacht en bewonderingwekkend. Mede hierd oor en door haar techniek weet zij - hoe wel dezelfde viool bespelend - het in strument in het ene werk anders te doen klinken dan in het andere. Het is een er varing te ondergaan hoe klank en tech niek worden aangepast aan de specifie ke aard van een compositie. WADDINXVEEN - De driedaagse ba zar van de speeltuinvereniging De Pad destoel in het wijkgebouw aan de Lijs terbesstraat heeft bruto f. 6.000,- opge bracht. Geopend door PvdA wethouder drs. M. Kraaijestein hebben veel bezoe kers donderdag, vrijdag en zaterdag menig uurtje doorgebracht op de bazar, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het jeugdwerk. Van de bazar makte een verloting deel uit. De uitslag hiervan is: dames- of he renfiets (lotnummer 678), gourmetstel (lotnummer 431), cassetterecorder (lot nummer 291). Het sjoelen werd gewon nen door A. Kersbergen (148 punten). Tweede werd de heer Taktor (141 pun ten), derde O. Tuwanakotta (137 pun ten) en vierde H. Scheuierman (137 punten). WADDINXVEEN/BODEGRAVEN - Oud-Waddinxvener A. Olree (60) heeft als adjudant afscheid genomen van de door hem geleide groep Bode graven van het Korps Rijkspolitie. Hij is met functioneel leeftijdsontslag geg aan. A. Olree, een geboren Schoonhove naar, was 25 jaar verbonden aan de Rijkspolitie in Waddinxveen. In 1976 stapte hij over naar Nieuwerkerk aan den IJssel om in 1978 in Bodegraven groepscommandant te worden. In een interview vertelde de oud-poli- tieman over zijn lange Waddinxveense tijd: ’’Waddinxveen bestond toen nog uit twee aparte dorpen met 10.000 inwo ners. Er gebeurde weinig. De gemeente was echter zo uitgestrekt, dat ik regel matig bij de toenmalige veiling aan de Bodegraafseweg controles heb gelopen. Bij de politie in Waddinxveen hadden we aanvankelijk één motor; daar reed de commandant op. De rest had een fiets of liep gewoon. Dat ging allemaal niet snel, maar je had op die manier als politieman wel meer contact met de be volking”. WADDINXVEEN - In de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde wordt vrijdagavond 15 november om acht uur een vrij toegankelijk zang- en orgel avond gehouden ten bate van de refor matorische hulpactie Woord en Daad. Aan deze aan ds. A. Beens, voorzitter van Woord en Daad geleide avond ne men deel het Kinder- en Tienerkoor uit Ridderkerk, het Christelijk Waddinx veens Mannenkoor de Gouwestem on der leiding van Adriaan Verhoef en de pianist en organist Ben Kramer. De netto-opbrengst van deze avond zal ten goede komen aan een werkplaats voor gehandicapten in Bophuthatswana (Zuid-Afrika). In dit thuisland bevindt zich het Gelukspan-Hospitaal. waarvan dr. Martin Bac (afkomstig uit Moerka- pelle) geneesheer-direkteur is. In- en vanuit dit ziekenhuis wordt medische hulp verleend aan de arme bevolking in de wijde omgeving. Thans is dringend gevraagd om hulp voor de bouw van een werkplaats voor gehandicapten. De vele arme gezinnen -met werk- kun nen de eindjes nauwelijks aan elkaar knopen. Voor de veelal ongeschoolde zwarte gehandicapten -zonder werk- geldt dit in zeerhjjtöudere mate. Eigen lijk is voor hen in die maatschappij geen plaats hetgeen betekent een vrijwel doel- en uitzichtloos bestaan Vandaar het grote belang van de opzet van een beschermde werkplaats voor deze ge handicapten, die aldaar wellicht mid dels eenvoudig werk hun eigen brood kunnen gaan verdienen. De werkplaats zal worden gebouwd in het dorp Mareetsane. Daarin kunnen li chamelijk- verstandelijk- en dubbelge- handicapten van alle leeftijden, waar van het merendeel hun hele leven in het ziekenhuis slijt omdat voor hen nergens plaats is, mogelijk «eer een plaats in de maatschappij krijgen. WADDINXVEEN - PvdA-gemeenteraadslid M. Boere (62) heeft er in de vorige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering geen misverstand over laten bestaan het beslist niet rustiger aan te willen gaan dien. Zijn partij had namelijk in een eigen persbericht gersugge- reerd dat de socialist om die reden had besloten te stoppen met her fractie- voorzitterschap, dat nu in handen is van mevrouw A. Verweij. In de gemeenteraad kwam deze wisse ling van de wacht aan de orde omdat de heer Boere daarover een brief naar de gemeenteraad had gestuurd. Zijn colle- ga-fractievoorzitters maakten van de gelegenheid gebruik hem te bedanken. Na afloop van de gemeeenteraadsver- gadering werd ter gelegenheid van het afscheid een borrel geschonken in de kantine van het raadhuis. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagavond hield de Kamer voor Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland bij NKF Kabel BV aan de Noordkade voor het eerst een technologieinstuif. Zo’n tweehonderd streekgenoten die welkom werden geheten door Waddinxveens burge meester C.M. van der Linden, kennis maakten met de technoliogie van de NKF en van de PTT hoorden welke mogelijkheden van telecommunicatie er zijn nu en in de toekomst, kwamen hier op af. Natuurlijk lieten zich hier ook diverse Waddinxveners zien, die zich op technologiegebied bewegen of daar interesse voor hebben. Ze zijn niet alle maal gekomen, maar de Goudse Kamer zorgde er met een lijst van aanwezi gen voor dat ze niet onbekend zouden blijven. Kijkt u maar: Directeur ir. F. Koster en adjunct-directeur P. de Jong van aannemingsbe drijf J. Baas BV en ingenieursbureau Coenecoop. Zuidelijke Dwarsweg 1b. die met glasvezeltechniek, microprocessing en signalering bezig zijn. Directeur C. de Bas en directeur H.C.J. de Bas van De Bas-doe-het-zelf, Jan Dorrekenskade-Oost 71. Directeur A.P. van Eek en verkoop ing. Benelux P. Bontenbal van J. v.d. Berg Zn. Waddinxveen BV, Henegouwerweg 46, die bezig zijn met op slaan, doseren, wegen en mengen van poeders en granulaten voor de droge procesindustrie en belangstelling hebben voor het optimaliseren van deze technieken. Directeur P.G. Boere van BV Machine- en apparatenfabriek J. Boere, Brugweg 121, die algemene belangstelling voor elektronoca heeft. Directeur C.J.F.J. Preitschopf van Bonnimex BV, Bredeweg 23. Direkteur W. Breedijk sr. en directeur W. Breedijk jr. van Brewacom, Mercuriusweg 8, die bezig zijn met microcomputers/software en belangstel ling hebben voor electronica en automatisering. Directeur ir. M.W.N. van den Broek en adviseur drs. D. Poot van ”Van den Broek Automatisering”, Zuidkade 41, die bezig zijn met de ontwikkeling van software, speciaal voor microcomputers en contacten wil met bedrij ven, die met bestaande softwarepakketten niet uit de voeten kunnen. Directeur D. Heemskerk van Diheco Software, Passage 240a, die belang stelling heeft voor electronica. Directeur J.P. Cortvriendt en directeur B. Witte van De Energie Kluis, Wil- helminakade 82, die zich bezig houden met energie-adviezen en belangstel ling hebben voor energiebesparende systemen. L. Wilke van Flashpoint Auto Motorparts Nederland, Jan Campertlaan 28. Directeur H.S. Hagen van H.S. Hagen Kabelmontage, Alpherwetering 31, die belangstelling heeft voor de aanleg en montage voor communicatiemid delen. Directeur J.C.M. Heemskerk BV, Dorpsstraat 33, die zich bezig houdt met verwarming, airconditioning en meet en regeltechniek en belangstelling heeft voor algemene informatie. Directeur P. den Hertog van Technisch Adviesbureau Den Hertog BV, Van Mecklenburg Schwerinlaan 17, die zich bezig houdt met werktuig- bouw/machinebouw en engeneering. Directeur ir. F. Hes en assistente A.W.M. Hes van ir. F. Hes Freelance Viewdata Adviseur, Roemer Visscherstraat 34, die bezig zijn met micro computers en belangstelling hebben voor datacommunicatie. Directeur H.P. Barth uit Waddinxveen van Verenigd Bouwbedrijf Van der Heijden BV, Woerden, die als bouwbedrijf belangstelling heeft voor tele- mix. G. Marchant en C. IJsselsteyn van G. Marchand Aannemersbedrijf Tele communicatie, Prinses Margrietstraat 43. Technisch Adviseur F. van Hove van Optiplan BV, Distelveld 6, die bezig is met installatietechniek in woning- en utiliteitsbouw, energietechniek en technische en economische haalbaarheidsonderzoeken en belangstelling heeft voor industriële innovatie en transferpunten. Hoofd technische dienst J.A. de Heus van Rhowax BV, Dorpsstraat. Directeur P. Rop van Slijpinrichting P. Rop, Prinses Marijkestraat 15, die zich bezig houdt met slijptechnieken en zich algemeen wil oriënteren. Directeur T.W. Verweij en directeur R. van der Velden van Architekten- bureau Stuurman BV, Brugweg 119. Vertegenwoordiger J.E.J. van der Klauw van J. Venema BV, Noordkade 14, die bezig is met machines voor de niet-verspanende metaalbewerking en belangstelling heeft voor algemene informatie. Directeur J .B. Veldwijk en adjunct-directeur F. van Kempen van Grafische Industrie Veldwijk BV, Oranjelaan 9. P. de Koster, directeur Amro Bank NV, Passage 224, Wethouder P.F.J. van Schie van Waddinxveen. De Kamer van Koophandel-leden A.J. Biesheuvel (Schuberthof 25), Th. Lammertse (Berkengaarde 24). WADDINXVEN - Tijdens de zondagmorgen 10 november om tien uur in de roomskatholieke St. Victorkerk aan de Zuidkade te houden eucharis tieviering zal priester C.J. van der Voort uit Bodegraven worden geïnstal leerd als nieuwe pastoor van de St. Victorparichie. De installatie van de opvolger van de naar Nootdorp vertrokken pastoor P.M. Olsthoorn is in handen van deken Chr.E.Ch. Custers CP. WADDINXVEEN/GOUDA - Haagse winkels zijn bij huisvrouwen in de Goudse streek niet erg trek, zij het dat de Waddinxveensen wel iets meer dan de inwoonsters van Reeuwijk, Zeven huizen, Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel gaan winkelen in de resi dentie. Dat blijkt uit het onlangs gehouden Sijt- hoff Pers/Goudsche Courant/NIPO-on- derzoek ’’Winkeloriëntatie Gouda- Centrum en Oosterhof” van de afdeling Marketing Research van Sijthoff Pers in Rijswijk. De studie laat zien dat het Goudse koopcentrum in de Goudse streek in trek is voor het doen van inkopen. Voor dat doel werden 600 vrouwelijke gezins hoofden geïnterviewd, onder meer in Waddinxveen. De helft van de ondervraagde Waddinx veense vrouwen bleek in de afgelopen twee weken in de kaasstad te zijn ge weest om te winkelen. Over het geheel genomen komt tweederde deel van één keer per maand of vaker naar het cen trum van Gouda. Eén op de vijf Waddinxveensen gaat minstens één keer per week naar de buurgemeente. Het Rotterdamse win kelcentrum Oosterhof scoort laag bij de inwoonsters van Waddinxveen. De Barendrechtse poppenmaakster Wil Mommers exposeert tot vlak voor Kerstmis witte poppen in het Waddinxveense restaurant ’t Baarsje aan de Zwarteweg. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De ledenverga dering van het Waddinxveense CDA blijkt, nu de stemlijsten van de indi viduele leden zijn geteld, de nodige aanpassing tot stand te brengen in de kandidatenlijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen, zoals deze door het landelijk bestuur aan de afdelingen ter beoordeling is voor gelegd. Door de stemmingsuitslag komt veel nadrukkelijker de regionale binding van kandidaten tot uitdrukking. Het in Gouda woonachtige Tweede-Ka- merlid Henk Couprie stijgt spectacu lair op de Waddinxveense lijst, van plaats 65 (advies partijbestuur) naar plaats 22. Ook enkele andere békende personen komen hoog op het lijstje voor. Zo staat de voormalige CDA-fractievoor- zitter van de W'addinxveense raad ing. Cees van ‘t Hoog op plaats 34, de huidige CDA-fractievoorzitter in de Provinciale Staten Huub v.d. Meer op plaats 3 7 en de uit Boskoop afkom stige voorzitter van het Z.H. Vrotr- wenberaad mw. Tiny van Eek op plaats 56. In tegenstelling tot de wens van het partijbestuur hebben de Waddinx veense CDA-leden aangegeven dat meer vrouwen een hogere plaatsing op de kandidatenlijst behoren te krij gen. Het partijbestuur adviseerde slechts 3 vrouwen bij de eerste twin tig kandidaten. Het CDA-Waddinx- veen heeft er tenminste 5 van ge maakt. De landelijk bekende volksgezond- heidsspecialiste mw. Laning-Boerse- ma staat nu op plaats 16 (was 45) en mw. Soutendijk steeg van plaats 24 naar plaats 20. Ook mw. Doelman- Pel (geadviseerd op 36) steeg een aan tal plaatsen. De verwachting is dat de keuze van het CDA-W’addinxveen enigszins trendsettend is voor andere CDA-verbanden in de regio, die hun visie op de Kamerkandidatenlijst bin nenkort nog zullen geven. s® 3600 .ar f

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 17