Sneldamtournooi voor clubteams reparatie. Waddinxveense sportspetters k Schade aan uw auto vereist deskundige WSE speelde met 10 man, Be Fair bij rode lantaarn Florida’s eerste Be Fair- WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE volleybal wint alles De Gouwe zonder zelfvertrouwen naar verlies SLECHTE PRESTATIE FLYERS Antilope bij Brabantmarathon Korbis weer ten onder: 2-8 draait goed mee JEUGDHERFSTTOURNOOI VAN FLORIDA-BADMINTON Van Vuuren nu bij WSV aan kop Hengelaars starten winter competitie Hockeyers leiden stevig ”Den Edel” in de prijzen HONDEN EXAMENS w Be Fair Onderlinge Alphen WSE Op dreef Heren Bad-mini-ton - 4 1 i FOCWA, GLASBEEK cenmerk voor vakwerk O Al w I De winnaars van het geslaagde jeugdherfsttournooi van Florida-badmin- Zaterdag 23 november is de tweede avond van een zes avonden omvattend zaalvoetbaltournooi van Bar Pardon. Aan dit tournooi in de sporthal De Sniep nemen acht ploegen deel’ Alblas, Bar Pardon, Beumet Boys, Brug City, FC Groote Dorst, Standaard Montage, Van Leeuwen Clan en Van Vliet Brot hers. De daarop volgende speeldata zijn 11 januari, 22 februari,-22 maart en 12 april. Be Fair speelde thuis tegen SHO (0-2) een slechte wed strijd, de 2e klas onwaardig. Ook de te genstander was van een matig niveau, maar het verschil met Be Fair was twee doelpunten. Het collectieve veldspel en het doelpunten maken schijnen de Waddinxveners helemaal verleerd te zijn, want binnen zes minuten had men tweemaal een goede scoringskans ge kregen. De eerste kwam uit een lange pass van Wout Roskam op Leon Konijn, die in kansrijke positie de bal niet onder con- Slechts 5 wedstrijden werden gespeeld in de onderlinge competitie van de afge lopen week en 4 daarvan eindigden on beslist. Piet van Gils deed knap werk door oud-secretaris Bertus van Eyk te kloppen. Na een uitstekende seizoen- start stelde Piet van Es nu iets teleur door een punt te laten aan Klaas Huizin ga. De supportersclub van Be Fair moet overigens niets van een rode lantaarn hebben en concludeerde in het pro grammablad: ”A1 twee seizoenen vecht Be Fair om uit de degradatiezone te blij ven. Dit jaar lijkt het al niet anders te worden. Als Be Fair maar niet dezelfde kant op gaat als Ter Leede, Rijsoord, Zwervers en Zwaluwen VI”. ^FOCWA Na rust hebben we een gave aanval van Be Fair kunnen noteren. Nu werkte men wel samen. Aart Bos speelde langs de lijn Rene v.d. Wilk aan, die maakte zich knap vrij en trok de bal goed voor waar Peter Loef uitstekend inkopte en de keeper met moeite de bal van de doellijn tikte. Na dit wapenfeit viel de wedstrijd weer stil. De Be Fair-dames, die ook het vierde en het vijfde van Radius en Zevenhui zen zagen winnen, speelden tegen Slied- recht Sport een tot het laatst toe span nende wedstrijd. De le set werd door de Be Fair-dames moeizaam gewonnen met 15-13, waarna verlies volgde in de 2e set met 6-15. In de 3e set stelden de dames orde op za ken. Met een moeilijke service en fana tiek verdedigingswerk werd een 15-11 overwinning behaald. In de 4e set werd door Be Fair een 12-3 voorsprong geno men. Toen stokte het spel. De concentratie ging verloren, doordat Sliedrecht niet meer onder druk stond. Met een 15-12 setwinst forceerde SS een beslissende 5e set. De inspanningen in de 4e set had den echter teveel kracht gekost en een nu wel geroutineerd spelend Be Fair be reikte al snel een 15-9 setwinst en een verdiende wedstrijdoverwinning met 3- 2. De start van de meisjes-Junioren D van Antilope voor de Alphen- Noordcross. (Foto: Han Zoet). Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 Henk van Erk eindigde in de midden moot met een tijd van 1 uur en 39 minu ten, terwijl Willem de Boer en Han Zoet hier een weinig langer over deden: 1.40 en 1.41 uur. Letteke Broekman liep haar eerste halve marathon en pres teerde gelijk erg goed door in 1 uur en 43 minuten de finish te bereiken. WADDINXVEEN - De volleyballers van Be Fair hebben hun eerste uitwed strijd tegen Karssen VSTS met 3-0 ge wonnen. Winst was er ook voor de vol- leybalsters, die met 3-2 Sliedrecht Sport versloegen. De volleyballers speelden zonder trai- ner/coach Dick van Diermen een slech te wedstrijd. Toch hadden de Waddinx veners het beste van het spel tegen de Bodegravers. De overwining met 3-0 was dan ook terecht. Er zijn echter nog meer plaatsen be schikbaar. Voor het bad-mini-ton gel den enkele aangepaste regels, zoals het lager hangen van de netten en het spelen met kortere rackets (welke overigens door de vereniging beschik baar worden gesteld). Voorts is er één begeleider per groepje van vier kinderen beschikbaar om “spelend” te leren badmintonnen. was een zeer spannende wedstrijd tus sen Raoul Steenbergen en Ed Struys (vorig j aar ook tweede)Ed wist het niet tot winst te brengen maar hier waren kwaliteit en inzet volledig aanwezig. Met een behoorlijke jeugdploeg nam Antilope in Alphen aan den Rijn deel aan dezelfde zaterdag gehouden Al- trole kon krijgen, De tweede kwam uit een voorzet van Ed v.d. Brink, waaruit Leon Konijn onder door kopte. Na déze veelbelovende start zakte Be Fair ver weg. Alleen dankzij (alweer) de keep- erstalenten van Marcel Straver en de agressief spelende aanvoerder Aart Bos bleef men voorlopig nog overeind. Over de andere spelers lag een zekere matheid. De persoonlijke duels werden bijna allemaal verloren. Het ontbrak aan inzet en aggressieviteit. Vooral de toch talentvolle spelers als Rene v.d. Wilk, Hans Wouter Valk en Péter Loef stelden het matig opgekomen publiek zeer teleur, door hun individuele acties die steeds mislukten. WADDINXVEEN - Het eerste team van de korfbalvereniging Korbis blijft het onderspit delven. Ditmaal werd met 2-8 van Kwiek verloren. Ondanks een gewijzigd technisch plan van coach Dick Haagsman had Korbis voor de rust weinig in te brengen. Kwiek wist in een gestaag tempo uit te lopen tot 0-5. In de tweede helft liet Kwiek nog 0-6 aantekenen, maar daarna begon Korbis toch herstel te tonen. Een fraaie actie van Cor Matse en een ludieke doorkop bal van Co Griffioen brachten de stand op 2-6. Het aanwezige publiek verlang de nu meer doelpunten die echter niet van Korbis kant, maar van Kwiek kwa men. Het resultaat was een eindstand van 2-8. WADDINXVEEN - In de achtste ron de van de jeugdcompetitie van de Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV versloeg Peter Moons op overtuigende wijze Iwan Kleiweg, die weinig weer stand kon bieden. De partij tussen Men no Houdijk en Renee Kleiweg bleef wel een lange tijd in evenwicht, maar dit evenwicht werd tot slot door Renee in zijn voordeel verbroken, waarna hij verdient won. Sandor Portman hield eveneens lang stand tegen Edwin van Es, maar kon het net niet tot aan het slot volhouden, zo dat hij verloor. Arij Molendijk' klom naar een mooie vijfde plaats door zich nieuwkomer Patrick Bos van het lijf te houden. Jeroen Bonsel bleek wel te sterk voor Hugo Hoogendoorn, maar zijn broer Eelco Hogendoorm liet zich, met zwart spelend, heel slim pat zetten op een bord vol met de witte stukken van zijn tegenstander Jeroen Puyk, die zijn ogen niet kon geloven bij deze on verwachte remise. Stand aan de kop bij de WSV-jeugd na de 8e ronde’ 1Peter Moons 7,2. Renee Kleiweg 6, 3. Edwin van Es 5, 4. Jeroen Bonsel 4, 5. Arij Molendijk 4. van Camiel Asberg die beheerst in schoof: 0-1. De combinaties bij WSE lukten vanaf dit moment allemaal en de ploeg groei de. Het leek wel of DHS met een man minder speelde want WSE bleef druk ken op het DHS-doel. Een mooie vrije trap van Rene Moons werd nog uit de hoek gepikt, een hoekschop werd van de lijn gehaald en toen Camiel Asberg onderuit werd gehaald ging de bal op de stip. René Moons schoot echter tegen de paal zodat DHS nog goed wegkwam. Keer op keer beukten de aanvallers van WSE op het DHS-doel met goed lopen de combinaties. Een mooie dieptepass van René Moons bereikte Camiel As berg die speelde een verdediger uit en omspeelde ook de keeper nog waarna hij beheerst inschoot: 0-2. DHS kwam nog slechts sporadisch op de helft van WSE en alleen een hard schot vanaf de zijlijn moest Ton Kling nog tot actie brengen. Tien minuten voor tijd kwam WSE zelfs nog op 0-3 toen Kees Mourits niet eens hard maar wel gericht de bal in de rech terbovenhoek liet verdwijnen. In de slotfase kwam ook Rob Verbakel nog dicht bij een doelpunt, maar ook hier kon de uitstekende keeper nog redden hetgeen tekenend was vor deze wed strijd, een machteloos DHS dat door WSE met slechts tien man werd wegge speeld. WADDINXVEEN - Na vijf wedstrij den begint er inzicht te komen in de spelresultaten van de senioren-bas: ketballers van Florida. Zo draait het eerste team goed mee in de twee de klasse via drie overwinningen en twee nipte nederlagen tegen de op papier sterkste tegenstanders. Het toevoegen van een derde heer aan dit team, Martien Kuyf, blijkt een suc cesvolle ingreep. Martien, komende uit het tweede team, is goed op dreef in de mix-dubbel en de heren-dubbel. Team 2 heeft iets mindere resultaten wat niet verwonderlijk is na de vorig jaar behaalde promotie naar de 3e klasse. Vijf punten uit evenzoveel wedstrijden garandeert momenteel een stevige plaats in de middenmoot. Team 3, spelend in de overgangsklas se, koerst rechtstreeks op het kam pioenschap af gezien de behaalde ne gen punten uit vijf wedstrijden. De aanwezigheid van de secretaris en de wedstrijdsecretaris in dit team staat blijkbaar borg voor goede resultaten. Florida 4 gaat dezelfde kant op, ook hier kan reeds voorzichtig aan pro motie gedacht gaan worden. Dit in tegenstelling tot team 5 wat in de de gradatiezone is terecht gekomen. In de vierde klasse doen team 6 en 7 het goed en koersen naar een promotie gezien de versterkte promotieregeling in deze klasse. In de vijfde klasse spe len de teams 8, 9 en 10. Zaterdagavond 2 november om acht uur wordt er in de kantine van de voet balvereniging Waddinxveen in het sportpark De Sniep een fantastisch gra tis toegankelijke bingo-avond gehou den. In dezelfde ruimte is er zaterdag 16 november om half negen de maande lijkse discoavondm die toegankelijk is tegen betaling van vijf gulden. WSE speelde uit tegen DHS een uitste kende wedstrijd (0-3). Toch moesten de Waddinxveners het de gehele tweede helft stellen zonder Bert Verlaan, die er vlak voor rust werd uitgestuurd. Een niet eens zo zware overtreding kon geen genade vinden in de ogen van de druk fluitende scheidsrechter zodat Verlaan de kledkamer voortijdig kon gaan op zoeken. Dat uitsturen van Verlaan was dan ook het enige opwindende in de eerste helft want het zag er helemaal niet naar uit dat de wedstrijd nog zo’n sensationele ontknoping zou krijgern. Immers de eerste helft was vrij bloedeloos verlo pen en WSE, zonder de geblesserde Pe ter Moons, opereerde rustig loerend op de counterkans. Beide ploegen maakten aanvallend wei nig klaar en vooral de thuisploeg, die het spel moest maken, kon bepaald niet imponeren. Vooral de gelegenheids laatste man van WSE, Jan Verbakel maakte een goede indruk. Zonder Bert Verlaan dus, begon WSE de tweede helft met tien man en wat nie mand voor mogelijk hield, de oranje- hemden namen gelijk het initiatief. Reeds na enkele minuten speelde Mar cel Jaspers zijn man uit maar zijn vlie gend schot werd gestopt door de goed op dreef zijnde keeper Andree Heinen. Ook Camiel Asberg en Kees Mourits doken keer op keer op voor de DHS doelen toen Rob Verbakel met een hard schot op doel schoot sprong de bal van de keeper zijn vuisten voor de voeten WADDINXVEEN - Terwijl WSE zondagmiddag met tien man spelend op succesvolle wijze DHS met 0-3 versloeg en met 12 punten uit 8 wed strijden op de tweede plaats in de derde klasse bleef staan, gaat het met zaterdagtweedeklasser Be Fair een dramatische kant op. De Waddinxve ners, die met 0-2 verloren van middenmoter SHO, staan nu met 4 punten uit 8 wedstrijden op de bijna laatste plaats. Waddinxveen zaterdag ver loor met 0-2 van Unio. WADDINXVEEN - Het eerste water- polozevehtal van De Gouwe speelde za terdag een zeer slechte wedstrijd tegen Vivax, waarvan met 8-6 werd verloren. De Waddinxveners staan nu in de tweede klasse B met 2 punten uit 5 wed strijden op de derde plaats van onderen af, zo u wilt, op de tiende plaats van bo ven. De Gouwe speelde zonder veel zelfver trouwen. Zeven keer kregen de Wad dinxveners een nummerieke meerder heid, maar slechts twee keer werd er gescoord. In de eerste periode liep Vi vax tot 2-0 uit, daarna trokken Jaco van Tol en Ton Bouwens de stand recht. In de derde periode liep de thuisclub uit naar 6-4 met tegengoals van Jaco en Je roen van Tol. Het verschil van twee doelpunten bleef in de laatste periode waarin alleen Jan Verwey voor de Gou we scoorde. Enige opleving kwam in de 35e minuut toen de scheidsrechter, ondanks een verwoed vlaggende grensrechter door liet spelen, waaruit SHO scoorde. Na dat de scheidsrechter de grensrechter consulteerde en overleg pleegde met de beide aanvoerders werd het doelpunt alsnog afgekeurd wegens (terecht) bui tenspel. SHO dat dit moeilijk kon ac cepteren, haalde een minuut later z’n gram en scoorde. ton. (Foto: Larry Reith). WADDINXVEEN - De Waddinxveen se badmintonclub Florida heeft het tra ditionele jeugdherfsttournooi gehou den. De winnaars waren M. Winkel (meisjes A 13-17 jaar), R. van der Knaap (meisjes B 8-13 jaar), R. Steen bergen (jongens A 13-17 jaar), M. Kui pers (jongens B 8-13 jaar), M. Winkel (dubbel) en S. Veldhuis (dubbel). In de groep jongens 8-13 jaar bereikten Michel Kuipers, Tycho Hage en Vin cent Schenkels resp. de eerste, tweede en derde plaatsMicheldit seizoen beg onnen, kwam in zijn finale partij net voor Tycho die vorig j aar reeds een goe de indruk maakte. Een nieuw element was dit jaar de uit breiding van het tournooi met het mei sjesdubbel. Hieraan werd meV groot enthousiasme deelgenomen. Door de verschillende combinaties die tijdens het tournooi gemaakt werden kon ook hier een individuele winnares naar vo ren komen. Voor de meisjes in de groep 13-17 jaar was dit ondubbelzinnig Martine Win kel. Tournooiwinnares in haar groep en tevens de eerste plaats met het dubbel- tournooi. Een zeer sterke tweede plaats werd behaald door de jonge Astrid Hartwijk eén van de zeer talentvolle jongere jeugdspeelsters. Reeds vorig jaar wist zij tot de prijswinnaars door te dringen ondanks het feit dat ze wat leef tijd betreft nog in de groep 8-13 jaar hoorde te spelen. De finale wedstrijd jongens 13-18 jaar WADDINXVEEN - Het eerste heren team van de basketbalvereniging Flyers had niets in de melk te brokkelen tegen Devel Divils in Zwijndrecht, waarvan met 94-68 werd verloren. Wat een re vanche voor de vorig seizoen van deze ploeg verloren promotiewedstrijd had moeten worden werd min of meer een pak voor de broek. Flyers’ slechte spel was daar dan ook naar. Via 11-0 en 29- 12 werd het bij rust 43-24 voor de Devel Divils. Pas na enige tijd in de 2e helft scoorde Flyers voldoende tegen om niet wegge speeld te worden. Eindstand: 94-68 voor Devel Devils. Scores Flyers: Hugo Sylaar 23, Dirk Rijnsburger 14 pnt. Heren 2 overschreed met de ’’walk over”, nu ook eens de 100-punten grens: met 126-37 werd WIK 2 gede- klasseerd. Scores’ Gert Jan Oskam 35, Peter Zwaan 29, Frank Minnee 18 pnt. Heren 3 behaalde tegen ’t trage Sigi 2 met 44-29 de eerste winst. In de nogal chaotische wedstrijd waren de meest scorende Flyers Harry Weck met 16 en Gert Jan Kraayenbrink met 10 pnt. WADDINXVEEN - De strijd om de eerste plaats bij de Waddinxveense Schaakvereniging WSV is waarschijn lijk nog nooit zo spannend en met zo veel kanshebbers geweest als dit sei zoen. In de afgelopen ronden hebben achter eenvolgend Philipse, Wolfs, Bloem en nu Van Vuuren die ereplaats ingeno men. In de 8e ronde wist laatstgenoem de met zwart spelend zijn voorganger Bloem in een rechtstreeks treffen te ver slaan. Wolfs, wegens verhindering nog steeds niet spelend, staat nog op de 2e plaats en Philipse, die Jer. P. Kleiweg ver sloeg, is naar de 3e plaats opgeklom men, met gering verschil gevolgd door Bloem, Kardol (die Asscheman terug wees) en Van Deelen, die ondanks sterk tegenspel Besemer overtroefde. W. van Gort kwam niet verder dan re mise tegen Ket, die het dit seizoen veel beter lijkt te doen dan vorig seizoen en zich nog steeds in de top-tien handhaaft. Dat is ook het geval met Ellers, wiens partij tegen Muit werd afgebroken. Smitskamp en Claassen, die tegen el kaar speelden, staan echter klaar, om die topgroep ook binnen te dringen. In de middenmoot won Torenbeek met opvallend gemak van Ritter, J. v. Oort van Versluis, Goor van V.d. Eijck en Van Woudenberg van Littooy. Schro ten en Prins braken hun partij af. P. van Offeren, D. van Offeren en Bos leden een nederlaag tegen respectieve lijk De Bock, Van Sandijk en Alblas. Laatstgenoemd nieuw lid boekte daar mee zijn eerste overwinning in deze competitie. De partij tussen Retel Helmrich en Ponsioen tenslotte eindig de. in deling van het punt. Stand aan de kop na de 8e ronde’ 1. Van Vuuren 662; 2. Wolfs 649; 3. Philipse 637; 4. Bloem 628; 5. Kardol 618. Elf meisjes en vier jongens met twee be geleiders van de Waddinxveense bad mintonclub Aeolus hebben in Bodegra ven deelgenomen aan de BC Bodelo Herfstjeugdtournooi. Dit tweedaagse jeugd badmintontournooi werd voor het eerst georganiseerd door deze Bo- degraafse vereniging in het kader van de viering van haar eerste lustrum op 11 banen in sporthal De Sporthoeve. De jeugd van Aeolus was vertegen woordigd in drie leeftijdsgreoepen: jeugd 12, jeugd 14 en jeugd 16. Bij de prijsuireiking nam de jeugd van Aeolus dus maar liefst 6 medailles in ontvangst en werd de naam van de ver eniging dan ook verschillende keren ge hoord. Als men dan bedenkt dat de jeugd van Aeolus nog steeds zeer be perkte trainingsmogelijkheden heeft (drie kwartier in de week) en andere deelnemers aan het tournooi vaak meerdere uren in de week trainen dan kan men van een groot succes spreken. Voor de eerste keer dit seizoen is sport school Den Edel weer gestart met een serie tournooien die over het gehele jaar verdeeld gehouden worden. Inmid dels werd het eerste tournooi gehouden voor judoka’s t/m oranje band (de wat lagere banden). Zoals de gewoonte is worden de judo ka’s ingedeeld in gewichtklasse, leeftijd en kleur band en/of slip. De kinderen kunnen op ieder tournooi punten beha len en na afloop van de 4 tournooien wordt weer de beste judoka over het sei zoen 1985/86 uitgeroepen. Door het verstrekken van gekleurde vaantjes met daarop het behaalde aan tal punten, kunnen ook de kinderen de stand goed bijhouden. Er hadden zich 198 judoka’s ingeschreven uit de gehele Goudse regio (Waddinxveen, Gouda, Reeuwijk, Woerden, Schoonhoven en Bergambacht). phen-Noordcross van AAV ’36. In het nieuwe park nabij de Zegerplas was een fraai parcoers uitgezet. Bij de meisjes C-junioren behaalde Ma- riska Boom een 6e plaats in een race over 1100 meter. Mark Hilberts (D-ju- nior) liep, een bijzonder sterke race. Hij eindigde op de 1100 meter als 2e achter Menno Jansen van AV Holland. (Nederlands snelste D-junior op de 1000 meter van het afgelopen seizoen). Bij de meisjes pup. A. behaalde Maris- ka Smaal een 4e plaats. André Hilberts werd He bij de jongens pupillen A 2e jaars. Bij de jongens pupillen A le jaars was er een gemakkelijke overwinning voor Jeroen Schildt die van start af de kop nam en met een straatlengte ver schil nummer 2 voor bleef. Jeroen staat op de 5e plaats als beste Nederlandse pupil op de 1000 meter van de afgelopen seizoen met een tijd van 3 minuten en 11 seconden. WADDINXVEEN - Zaterdag hebben enkele leden van de Waddinxveense sportclub Antilope meegedaan aan de derde aflevering van de Westbrabant- marathon met 4.500 deelnemers. Van de trimmers werd Ferry Bonsel in 1 uur en 25 minuten de beste Antiloper, ter wijl Cor Hoogendoorn als atleet, nau welijks een minuut eerder finishte over de 21 kilometer en 97 meter. WADDINXVEEN - De hengelsport- vereniging Waddinxveen HSW is zater dag voor een week gestart met haar win tercompetitie. De eerste wedstrijd werd gevist in de Drecht. De vangst was rede lijk’ 18 vissers vingen 38700 gram vis. De eerste vijf waren’ 1. M. v.d. Toorn (8300 gr.), 2. T. Verbree (5900 gr.), 3. W. v.d. Wal (3940 gr.), 4. R. Aalbers (3160 gr.) en 5. J. Verhoef (2580 gr.). Zaterdag 2 november organiseren de hengelaars in Alphen a.d. Rijn een wedstrijd tegen H.S.W. Diegenen die zich voor deze wedstrijd opgegeven hebben dienen om 6.30 uur bij het N.S. station verzameld te zijn. Hiervandaan wordt vertrokken naar Alphen a.d. Rijn waar in de Oude Rijn van 8.00 uur tot 11.00 uur gevist kan worden. WADDINXVEEN - Maandag 4 no vember start het eerste evenement van de damvereniging Excelsior in het ka der van de viering van het 80-jarig jubi leum. Op die avond zal om acht uur in Het Trefpunt aan de Stationsstraat het startsein worden gegeven voor een snel damtournooi voor clubteams (achttal len). Totaal 10 achttallen zullen in de twee poules worden verdeeld. De nrs. 1, 2 enz. van de beide poules spelen tegen elkaar om op deze wijze de rangschik king te kunnen opmaken. Aan het tour nooi zal worden deelgenomen door de damverenigingen Samen Sterk (Hazers- woude), R.D.C. (Rijnsburg), H.D.C. (Alphen aan den Rijn), K.D.V. (Krim pen aan den IJssel), DC Boskoop, D.I.D. (Zoetermeer), B.V.D. (Bleis- wijk) en Damlust (Gouda) en uiteraard twee teams van de organiserende ver eniging. Ondanks dat het tweede achttal van de damvereniging Excelsior in de thuis wedstrijd tegen KD V 2 uit Krimpen aan den IJssel uitstekend voor de dag is ge komen bracht het toch nog ietwat onno dig spanning in het scoreverloop. Tegenover 3 winstpartijen stonden 2 ne derlagen wat betekende, dat met het kleinst mogelijk verschil werd gewon nen. Wanneer Vrouwe Fotuna wat meer met de Waddinxveners was ge weest, zou de uitslag veel hoger zijn uit gevallen. Piet van Es, die ook in de on derlinge competitie goed draait, regi streerde de eerste winst. Veel speelple- zier beleefde hij niet aan zijn partij, maar de Haarlemmerzet na 5 zetten liet hij in het clubbelang niet lopen. Tijmen den Ouden jr. en Gerrit van der Zijden wisten ook de volle winst te pakken. Koploper Jan Both wist aan het eerste bord zijn tegenspeler een puntendeling af te dwingen. Sjaak de Wit moest met een stuk verlies al zijn kennis aanwen den om een toch knappe puntendeling WADDINXVEEN - Na de eerste com petitiewedstrijd hockey, waarin gelijk gespeeld werd tegen Bleiswijk (1-1) hebben de Waddinxveense hockeysters geen punten meer verspeeld. Zondag won Dames 1 met 2-0 bij Westland. De heren speelden uit tegen Barendrecht en kwamen niet verder dan 1-1 Dames 1 had zich ingesteld op een ster ke Westlandse verdediging aangezien Westland slechts 2 tegendoelpunten uit 6 wedstrijden had. Rechter middenvel der Pauline Christoffels kreeg dan ook opdracht veel op te komen om zodoen de met een viermansvoorhoede te spe len. Tijdens de eerste helft konden de dames hun draai moeilijk vonden. Waar de fel heid aan de Waddinxveense zijde ont brak was deze bij Westland volop aan wezig. De Waddinxveense verdediging zat echter goed dicht; laatste speelster Karin Faassen greep telkens op tijd in, terwijl de snelle rechter spits van West land geen kant op kon door de goede dekking van Pauline Hazelhof. De tweede helft knokten de Dames har der om de punten. Halverwege de tweede helft was het Pauline Christof fels die hard raak schoot uit een straf- corner. In de laatste 30 seconden bracht Eveline Ruiter de stand op 2-0, weder om door een strafcorner. De heren hadden geen makkelijke te genstander aan Barendrecht. Na ca. 25 minuten in de eerste helft benutte Hans Ruiter een strafbal, zodat Waddinxveen met een 1-0 voorsprong de rust inging. Een strafcorner bracht Barendrecht weer naast Waddinxveen (1-1). Tien minuten voor tijd kon Peter Verweij de wedstrijd beslissen met een strafbal. Hij miste echter zodat de punten gedeeld werden. Jurjan de Vries eindigde fraai als 3e, Bas Hootsman werd 11e en Raymond v.d. Bas 14e. Joyce Pommerel eindigde als 5e bij de meisjes pupillen B (8 jr.). Martin Groot behaalde een 8e plaats bij de jongens pupillen B. Tenslotte was er nog een ere-prijs voor Gerrit Jan van Heemst bij de mini-pu- pillen (7 jr.) op de 600 meter. Hij be haalde een 4e plaats. WADDINXVEEN - De bij de Wad dinxveense sportschool Den Edel trai nende Schoonhovenaren Hans Helmig en Pia v.d. Horst zijn nationaal kampi oen geworden tijdens de in Gouda ge houden landelijke jiu-jitsu-kampioen- schappen. Aan het tournooi namen 60 beoefenaren van deze sport deel. De beide nationale kampioenen heren en dames zullen worden afgevaardigd naar de in november in de Italiaanse hoofdstad Rome te houden Europese kampioensch appen Plaats- van handeling is sportzaal Groenswaard en wel elke zaterdag morgen tussen half tien en elf uur. Verdere informatie over dit onder werp is te verkrijgen bij de secretaris van de vereniging A.P. van Nes (tel. 01727-7477) of de voorzitter van de jeugdcommissie G.A. van der Knaap (tel. 16089). Hiervan kent team 9 geen zorgen ge zien de prima resultaten, maar de teams 8 en 10 ondervinden zeer zwa re tegenstand in de “Haagse” afdeling en moeten op hun tellen passen. Ook team 11 draait niet optimaal maar hoeft gezien het vertoonde spel zeker niet onderaan te eindigen. Sedert september is in Waddinxveen van start gegaan het zogenaamde bad- mini-ton, georganiseerd door badmin tonclub Florida. Deze badminton- spelsoort is bedoeld voor kinderen vanaf 6 jaar teneinde spelenderwijs badminton te kunnen gaan spelen. Florida is een der eerste Nederlandse badmintonclubs die met dit initia tief is gekomen en krijgt van de hui dige deelnemertjes enthousiast res pons. te bereiken. Kees Blonk wist dat hij ging winnen, doch jammerlijk ging deze zelfzekerheid over in een remise die zijn tegenstander alsnog uit het vuur wist te slepen, omdat Kees Blonk een misreke ning maakte (hij wilde te mooi winnen). Gerrit Heeren en Jan de Heer moesten de punten aan hun tegenstanders laten. Aeolus-jeugd in beeld. Van links naar rechts Bennie Hofman, Joke Blom, Werner Bouma en Dennis v.d., Berg. Zittend v.l.n.r. Maruscha van Es, Carina Verwey, Suzette Plooy, Saskia de Heer, Na tasja van Es en Tjeerd Hillerts. Op de foto ontbreken: Natasja de Heer, Marlies Janssen, Ine van Leeuwen, Andrea den Otter en Jaqueline v.d. Ruit. WADDINXVEEN - Voor de tweede maal dit jaar worden er komende za terdag gedrag- en gehoorzaamheids- examens voor honden afgenomen op de trainingsaccommodatie van de Hondensportvereniging Waddinxveen (HSVW) aan de Middelburgseweg. Het publiek is hierbij van harte wel kom. In totaal zullen 13 geleiders/sters met hun honden aan de examens deelne men met een zeer gevarieerd aantal rassen. Keurmeester is Z. Bouwman. Het aantal deelnemers zal in twee groepen ten tonele verschijnen en wel een ploeg van 10.00 uur tot 13.00 uur en een ploeg van 14.00 uur tot 17.00 uur. Omstreeks 17.15 zullen de certificaten al dan niet worden uitgereikt en zal er tevens worden be kend gemaakt wie er van beide groe pen nummer 1, 2 en 3 van de dag ge worden zijn. Natuurlijk is publiek deze dag van harte welkom. Tevens zijn de aanko mende cursisten voor de februari- groep die dag evenals de voor deze cursus geïnteresseerden welkom. Met name de laatste groep mensen zou die dag een goed beeld kunnen krij gen van wat je met een simpele vorm van africhting toch van een hond ge daan kan krijgen. Ay//" - -=

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 27