Kohnstammschool denkt al aan Veldwijk BV installeert 4e meerkleurenoffsetpers Lima groet met telex bericht jarige kerngroep VVD heeft nu drie kandidaat-wethouders zilveren jubileum y al 5vEEMa stuk bekender A. van Noort BV Contactman Jan Grit Karei van Soest is de eerste s bedrijfsleven Ekko ten Cate In raadzaal kreeg NOVIB cheque van 55.000, geridderd Almetra BV Knipselkunst bij de NCVB Bedrijf aan Oranjelaan vernieuwt zich steeds Ruimtelijke ordening: volop werk Pech dammers .Excelsior Oud-Waddinxvener vindt Drachten sooooo wsooo Telex Efficiënt Iets bereikt Leerlingen F w ft ^*3 I 1988 1 1989 390009 Ï983 330000 1982 P/OOOO' •NOOQq Wh KERiï-GROTP mddwxveew TO/IA L//1A I98n •R 1 i C' de VVD-Waddinxveen. Van links naar rechts: T. Ververs, MA. Boer, F.H. de Ruijter, K.A. Warmenhoven, R. Snelleman, Jac. van den Berg en J.HKientz. (Foto: Sjaak Noteboom). Dr. Theunis stelde dat er weliswaar gro te armoede heerst in de Derde Wereld, maar dat er bij de mensen zelf sprake is van een grote rijkdom aan menselijk heid. Hij herinnerde eraan dat Wad- dinxveen financiële en morele steun verleent aan de Peruaanse ontwikke lingsorganisatie CIDIAG, die tegen de stroom in bedrijfjes met arbeiderszelf- bestuur als een voorbeeld voor heel Pe- moeten zetten achter zijn werk bij de provincie Zuid-Holland want deze func tie is wettelijk onverenigbaar met het wethouderschap. Voor deze functie is hij de eerste kandidaat. Indien Waddinxveen zou gaan beschik ken over een vierde wethouder dan staat zijn partij op het standpunt dat de ze geleverd zou moeten worden door de drie in het college vertegenwoordigde partijen (thans CDA. VVD en PvdA). WADDINXVEEN - De VVD beschikt op de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen over drie mensen die bereid en in staat zijn wet houder te worden. De eerste is lijsttrek ker, fractievoorzitter en provinciaal ambtenaar Karei van Soest, de tweede is partijvoorzitter en juriste mr. Adri ana Rietveld-van Dooijeweert en derde is oud-fractievoorzitter en zelfstandig assurantie-agent Fred de Ruijter. - «MMK* WADDINXVEEN - In het handels- register van dc Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Hol- land is aangegeven dat A. van Noort Zn. BV, Waddinxveen in Woerden onder de naam Verhuisbedrijf Woer den een filiaal heeft gevestigd. Doel: verhuizingen, transport, op en over slag. verpakkingen, zulks in de ruim ste zin des woords. Dat bleek tijdens de ledenvergadering van de platselijke VVD. maandag avond in Partyhome aan de Passage en dinsdagmiddag uit een toelichting op de definitieve kandidatenlijst. Karei van Soest heeft vorige maand besloten, in dien dat beroep op hem zou worden gedaan, wethouder te worden in het in september 1986 nieuw te vormen colle ge van Burgemeester en Wethouders. De lijsttrekker zal daartoe een punt De NOVIB schonk de kerngroep boe ken voor schoolbibliotheken als blijk van waardering. De avond rond het tienjarig bestaan verliep in uitstekende sfeer. De aanwezigen, waaronder Ze- venhuizens burgemeester en oud-wet- houder in Waddinxveen A.H. van Gent, hernieuwden de kennismaking, want de kerngroep had alle kerngroe- pleden uit het verleden, collectanten en donateurs voor dit tweede lustrum uit genodigd. Tot slot las hij een telex voor van de CI- DIAG-medewerkers in Lima, waar in april twee weken lang vijf Waddinxve- ners gastvrijheid hebben ondervonden. Deze Limenen dgden hun beste vrien den uit Waddinxveen warme en oprech te groeten toekomen en bedankten hen voor hun steun en bijdragen aan een so lidaire en rechtvaardige samenleving in Peru. Het telexbericht vormde als het ware een "warme omhelzing". De elf kandidaten van A.C.J. Rietveld-van Dooijeweert, C.J.Th. Spoor-Vogelaar, K W.Th. van Soest, M.C. Wientjes-van der Vélden, j king. Rechts algemeen secretaris van de NOVIB, dr. Sj. Theunis. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/MOORDRECHT - Gouwenaar Jan Grit (64), directeur van Grit Optiek BV, is maandag in Moodrecht benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De konink lijk onderscheiden opticien zit 40 jaar in het vak. Grit Optiek beschikt over tien ’zaken, waarvan er één is gevestigd in het winkelcentrum "De Passage”. WADDINXVEEN/GOUDA - Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland meldt dat Almetra BV. Waddinxveen, failliet is verklaard. Rechtercommissaris is mr. A. F en curator mr. L.M. Groen uit Wad dinxveen. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) komt woens dagavond 13 november om kwart voor acht weer bijeen in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Op deze avond is aanwezig mevrouw M Stevens-Phabe te Nieuwegein. Zij zal iets laten zien van de knipselkunst. WADDINXVEEN - Gemeente-ambte- naar E.S. ten Cate, werkzaam bij de af deling algemene zaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, is door het college van Burgemeester en Wethouders aangewezen als plaatselijk contactman-bedrijfsleven. Deze functie vloeit voort uit de gemeentelijke Nota Werkgelegenheidsbeleid van een jaar geleden. Ekko ten Cate moet gaan proberen be tere individuele contacten te krijgen tussen het gemeentehuis en het bedrijf sleven, zodat voorkomen kan worden dat men van het kastje naar de muur wordt gestuurd. De in het bedrijf van de Grafische Industrie Veldwijk BV aan de Oranjelaan geïnstalleerde meerkleurengrootoff- setpers. (Foto: Sjaak Noteboom). in 1975 gekozen doelstelling. Natuur lijk. het kan allemaal beter en er is geen einde, maar de kerngroep is springle vend om zich in te blijven zetten voor het gezamenlijke doel om als gemeente een kleine bijdrage te kunnen leveren aan een leefbare wereld", betoogde tot slot drs. Kraaijestein. NOVIB’s algemeen secretaris dr. Sj. Theunis ging, voordat hij de cheque van f. 55.000,- in ontvangst zou nemen, in op de betekenis van giften hier en in de Derde Wereld. In de ontwikkelingslan den behoren giften tot het leven van al ledag. Giften brengen ons meestal in verlegenheid, maar confronteren wes terlingen met de gastvrijheid, hartelijk heid en vriendelijkheid van de mensen daar. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense werkzaamheden op het terrein van de ruimtelijke ordening zijn het af gelopen begrotingsjaar vooral gericht geweest op algemene stedebouwkundi- ge advisering, de voortgang van de bouw in de wijk Zuidplas en overige bouwlokaties elders in de gemeente, de begeleiding van juridisch-planologische procedures en het vervaardigen van herzieningen van bestemmingsplannen voor de Oranjewijk (Albert Heijn), Landelijk Gebied Oost en West met in begrip van een herziening voor de reali sering van een woonwagencentrum aar de Tweede Bloksweg, Bomenwijk, zo- ne-besluit A-inrichtingen Wet Geluid hinder, bedrijfsterrein Coenecoop en uitsluiting van A-inrichtingen op diver se bedrijfsterreinen. In 1986 zullen de gemeentelijke werk zaamheden grotendeels betrekking hebben op de afronding en voortzetting van voormelde zaken, de afronding van het bestemmingsplan Vondelwijk als mede de begeleiding van een aantal bij Stedebouwkundig Bureau Wissing thans in voorbereiding zijnde (herzie ningen van) bestemmingsplannen, en herziening streekplan Zuid-Holland Oost. Naar verwachting zal in 1986 de ver nieuwde Wet op de Ruimtelijke Orde ning in werking treden. Met de wijzigin gen in de Wet R.O. is beoogd bestem mingsplannen flexibeler van opzet te maken, waardoor effectief en slagvaar dig beleid mogelijk wordt. WADDINXVEEN - De aan de Oranjelaan gevestigde Grafische Indus trie Veldwijk BV heeft in het bedrijf een vierde nieuwe meerkleurenoff setpers van ruim een half miljoen gulden laten installeren. Deze investe ring is gedaan, zo vertelde ons algemeen directeur J.B. Veldwijk (56), ter uitbreiding van de capaciteit, ter vergroting van de snelheid en ter verho ging van de al hoogwaardige kwaliteit van het drukwerk van deze Wad- dinxveense onderneming. Veldwijk BV heeft ook dit jaar weer al lerlei interne verbouwingen gereali seerd in het bedrijfspand. Werden kort geleden nog de kantoorruimten op de eerste verdieping grondig onder handen genomen, ditmaal was de beurt aan de bedrijfsruimte op de begane grond, waar de medewerkers nu de beschik king hebben over acht drukunits (to rens). Het geheel is efficiënt ingericht, terwijl door de opknapwerkzaamheden ook het werkklimaat is verbeterd. Veldwijk BV is een middelgroot grafisch bedrijf, dat onder meer is gespecialiseerd een eigen methode. overgang 10 leerlingen binnen en 3 leerlingen uit de brugklas konden bevorderd worden naar de 2e klas HAVO. Het personeel van de Kohnstamm school is ongerust over de aansluiting van de MAVO bij het Mid. Beroeps onderwijs en bij het HAVO. Het blijkt voor veel leerlingen van het MAVO toch moeilijk te zijn. Ook landelijk heeft dit de aandacht. Op de Prof. Kohnstammschool wil men vooreerst komen tot een uitgebreide- re informatie aan de schoolverlaters. Op de ouderavond kon voorzitter Van der Horst uit Zevenhuizen het huishoudelijk gedeelte vlot afhande len. Jaarverslag, financiëel verslag en begroting werden goedgekeurd. In de ouderraad werden de dames Bouman, Stekelenburg en Valk herkozen en als nieuwe leden werden mevrouw Hermse en de heer Van Es zonder te genkandidaten als gekozen verklaard. Na de pauze werd door mevr. Den Dool van de Rutgerstichting gespro ken over “Hoe praten kinderen on derling en met hun ouders over sexu- aliteit”. Er volgde een levendige dis cussie. meerkleurendrukwerk. Aan de Oanje- laan worden op landelijk niveau fol ders, brochures, reisgidsen, tijdschrif ten en allerlei hoogwaardig reclame- en public relationsdrukwerk vervaardigd, dat wordt geëxporteerd naar zeven lan den. De Waddinxveense onderneming, die lid is van de ondernemerskring Indus trieel Contact Waddinxveen (ICW), werkt in opdracht van het bedrijfsleven, semi-overheidsinstellingen, reclamebu reaus en anderen. Enkele recente voor beelden van de verkregen drukwerkop- drachten zijn de vervaardiging van ge meentelijke acten voor de burgerlijke stand, het materiaal voor het Neder lands Bureau voor Toerisme (NB'^l en honderdduizenden etiketten voor Zaï re. Het Waddinxveense publiek kent Veld wijk BV voornamelijk als uitgever van het Weekblad voor Waddinxveen. Voor de uitgave van deze krant werd Veta BV opgericht. Het bedrijf be schikt verder over Boekhandel Veld wijk BV, NDC BV (industriële recla me) en kent een beheersmaatschappij. Een nieuwe activiteit is binnenkort de start van een kabelkrant op het Wad dinxveense kabelnet. Algemeen directeur J. Veldwijk, wiens vader het bedrijf stichtte, is ook buiten zijn bedrijf bestuurlijk druk bezig. Zo is hij lid van de verbondsadviesraad van het Koninklijk Nederlands Verbond van Grafische Ondernemingen, is hij voorzitter van het district Rijn en Gou we van de KNVGO en is hij voorzitter van de arbitragecommissie van hetzelf de district. De heer Veldwijk heeft als secretaris ook deel uitgemaakt van het bestuur van het Industrieel Contact Waddinxveen ru het hoofd boven water te laten hou den. Het gaat hierom directe steun aan een groep arme bewoners in de sloppenwijk Villa el Salvador, die elkaar gevonden hebben in hun strijd voor een rechtvaar dig bestaan in een land wat weer sociaal gericht denkt. De NOVIB-man schroomde niet de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen te omschrijven als "ambassadeurs voor de ontwikkelings samenwerking”. Hij zou de opmerkin gen over deze activiteit in de Waddinx veense gemeentebegroting voor 1986 willen toezenden aan alle gemeentebe sturen in ons land om zo'n proces ook in andere plaatsen op gang te krijgen. WADD1NXVEEN/DRACHTEN Waddinxveens oud-burgemeester mr. A.G. Smallenbroek, in 1981 na een ruim vijfjarig verblijf in dit Gouwedorp vertrokken naar de Friese gemeente Smallingerland. blijkt zich te vaak te presenteren als "burgemeester van Drachten”, vindt J. van Poeteren van de PvdA-fractie in de gemeenteraad. Volgens het raadslid moet de burgerva der zich bedenken dam Smallingerland niet alleen uit Drachten bestaat. De fractie van de Fryske Natjonale Party (FNP) schaarde zich achter de mening van de PvdA. Burgemeester mr. Smallenbroek, nog geregeld in Waddinxveen te zien zoals laatst bij de receptie ter gelegenheid van het 40-jarig dienstverband van architekt T.W. Verweij. verklaarde uit promotie- overwegingen liever Drachten te ge bruiken. WADDINXVEEN - PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein, voorzitter van de tienjarige Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen, heeft dinsdagavond in de raadszaal van het gemeentehuis een cheque van f. 55.000,- overhandigd aan algemeen secretaris dr. Sj. Theunis van de NOVIB (Nederlandse Organisatie Voor Internationale Ontwikkelingssa menwerking). Met dit bedrag werd de half miljoen gulden volgemaakt, die sinds 1975 door de gemeente en de bevolking bijeen waren gehaald voor ontwikkelingsprojecten in Boven-Volta (Torna) en Peru (Lima). Drs. Kraaijestein zei in een volle raads zaal. waar met informatie, een terug blik, een diaserie en cabaret het tweede lustrum werd gevierd, dat Waddinx veen trots kan zijn op het in 1975 geno men initiatief om als gemeentebestuur aan ontwikkelingssamenwerking te gaan doen. Hij noemde de ongelijkheid in de Derde Wereld veel schrijnender dan de armoede die ook in de rijke we reld voorkomt en vond het niet uitzicht loos daar wat aan te doen, al sprak hij wel van een immense opgave. De PvdA-wethouder stelde dat de jubi lerende kerngroep erin was geslaagd de betrokkenheid van de Waddinxveense bevolking met de ontwikkelingssamen werking te vergroten. De aanwezigheid van een politiek en maatschappelijk draagvlak, een duidelijke kijk op ont wikkelingssamenwerking. het steeds bij de activiteiten betrekken van de Wad- dinxveners en de enorme inzet van heel veel mensen ("Nee, namen noemen we niet") zijn voor hem de punten die het werk van de kerngroep hebben doen slagen. "Er is daadwerkelijk iets bereikt van de WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 NOVEMBER 1985 WADDINXVEEN - Ook in de vierde wedstrijd in de clubcompetitie van de Dambond Midden Holland heeft het eerste achttal van de Waddinxveense damvereniging Excelsior niet meegeze ten. Op donderdag 31 oktober moesten de Waddinxveners in eigen huis met het kleinst mogelijke verschil de winst laten aan H.D.C. uit Alphen aan den Rijn (7- 9). Twee ongelukkige verliespartijen waren mede debet aan de 7-9 nederlaag. Excelsiors le punt werd veilig gesteld door Gert Dankers. Het leek er aanvan kelijk op, dat Gert een zware aanval op zijn linkervleugel kreeg te verduren, doch hij weerde zich sterk. Aan het 6e bord viel de eerste winst ten gunste van de bezoekers. Kees Kramp had in het middenspel een schijf winst weten te behalen. In het eindspel profi teerde zijn tegenstander van een foutie ve voortzetting. Nestor Teun Twigt wist de stand weer gelijk te trekken. Op fraaie wijze wist Teun in een aanvals- stand schijfwinst te behalen en meteen sterk het centrum te bezetten. Het bleek hem toevertrouwd dit in volle winst om te zetten. Wederom een schitterende positionele einstrijd van kopman Dick Dibbets, die overigens in het eindspel vrij verrassend de winst aan zijn tegenstander moest la ten. Analyse zal vermoedelijke een be ter resultaat voor de Waddinxvener uit wijzen. Evenals Gert Dankers was Jan Both invaller in het eerste achttal. Hij speelde een goede positionele strijd en bleek geheel aan zijn tegenstander ge waagd en daarom was de puntendeling hier een terechte uitslag. Aan het bord van voorzitter Piet Swart wisselden de kansen. Naarmate het eindspel vorderde, gaf geen van de aan wezigen iets voor de stelling van Piet, die materiaalachterstand had gekregen. Dat volhouden werd beloond, bleek uit de fraaie finese in de eindfase, waarin de Waddinxvener verrassend naar winst forceerde. Op dat moment was de stand 6-6 met nog 2 partijen te spelen. Aanvankelijk had Cor Barelds wat grip op de stelling van de HDC-speler, die echter gaande weg zich daaruit steeds meer wist te be vrijden. In een wat onoverzichtelijk eindspel was de Waddinxveense dam mer op een gegeven moment gedwon gen via een meerslagfinesse naar een puntendeling te combineren. Hierbij behaalde hij 2 schijven winst, doch zijn tegenstander had meer dan voldoende compensatie voor de remise. Adriaan Blom kwam sterk terug vanuit een ietwat klassiek aandoende stand, in welke zijn tegenstander aanvankelijk iets beter stond. In de fase tussen het midden- en het eindspel wist hij zelfs 2 schijven winst te behalen. Zijn tegen moest zelfs een 3e schijf offeren voor doortocht naar de damlijn. Alles wees op een overmachteindspel met dammen in het voordeel van de Excelsiorspeler, doch met nog 3 zetten te spelen, verloor hij door tijdsoverschrijding, iets wat hem in zijn lange en uitstekende dam- carrière nimmer is overkomen. Mr. Bert Smallenbroek PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein wijst op de gehaalde half miljoen gulden voor de ontwikkelingssamenwer- WADDINXVEEN Directeur J.M. van Hofwegen van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan heeft op de vorige week dinsdagavond gehouden ouderavond van de school laten merken heel erg blij te zijn met de door de gemeente Waddinxveen geboden mogelijkheid 12 computers te kunnen aan schaffen en een leraarcomputer. In het tweede leerjaar wordt.nu per klas één uur informatica gegeven volgens Op 1 augustus 1987 bestaat de Prof. Kohnstammschool, waarvan de zuid- gevel nieuwe stalen ramen met dub bel glas heeft gekregen, een kwart eeuw. De ouderraad heeft dit jaar al f. 1.000,- gereserveerd voor de vie ring van dit jubileum. De directeur memoreerde nog het jubileum van de Bovo-commissie. In 1986 bestaat de ze commissie 10 jaar. In het Bovo-overleg (basisonderwijs voortgezet onderwijs) zijn alle scho len van basis- en voortgezet onderwijs in Waddinxveen vertegenwoordigd. Er worden regelmatig ervaringen uit gewisseld over de aansluitingsproble matiek van de kinderen, die na de 6e klas basisonderwijs naar het voortge zet onderwijs gaan. Uit dit overleg is ook voortgekomen het Waddinx veens overleg van brugklascoördina toren. Het leerlingenaantal van de Prof. Kohnstammschool is nu 291 (vorig jaar 294). Enkele jaren geleden was het aantal nog 340. Directeur Van Hofweegen hoopte dat het leerlingen aantal zich rond de 300 zou stabili seren. Totaal werden aan 11 leer krachten 17 uur arbeidstijdverkorting toegekend. Om verbrokkeling van de lessen te voorkomen, kon er in de leraarlessen zo geschoven worden, dat door de ATV tenslotte alleen vacatures Duits en Nederlands ontstonden. Hiervoor konden H. Jansen, H.W. v.d. Panne en mevr. Houtzager aangetrokken worden. Over de examenresultaten toonde de directeur zich tevreden. Het percen tage geslaagden was in 1985 96 pro cent. Belangrijk is ook de waarde van de diploma’s. Er konden 56 procent diploma’s uitgereikt worden met alle cijfers op D-(hoog)niveau (landelijk is dit 48 procent). Er werd geen én kel diploma uitgereikt met louter cij fers op C-(laag)niveau (landelijk 1,7 procent). Bij de overgang bleven in het eerste leerjaar 5 leerlingen (6 1/2 procent) zitten, in het tweede leer jaar 10 (13 procent) en in het derde leerjaar 5 (7 procent). In de loop van het cursusjaar gingen 9 leerlingen (3 procent) naar een vorm van lager beroepsonderwijs. Van de HAVO stroomden 'bij de A MB?**

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 11