CDA en PCW verzetten zich KWF werft nieuwe leden Waddinxveen Vijftien jaar AF-centrum in Koninklijk zilver J. H. van Hoven tegen naakt volleyballen inderdaad van plan was de naturistische vereniging Puur Natuur uit Waddinx veen toestemming te verlenen om we kelijks ongekleed de-volleybalsport te beoefenen in het gymlokaal van het schoolgebouw aan de Kerkstraat. In dit pand zat tot voor kort de openbare Jan Ligthartschool en er wordt binnenkort de Gereformeerde Basisschool in on dergebracht. ■vitUBELEN tip Raadsleden D$. J. Maasland: GOED WERK Ds. J. Maasland bedankt voor J. Hoogerbrug kwart eeuw bij Mulleman BV B, en W. hebben geen moeite met verzoek van Puur Natuur PvdA kiest voor een onbebouwde Petteplas Huizen (N.H.) Antilope-jeugd prima aanwezig op Flora-cross al paar keer op werkbezoek ”Man gesteld boven vrouw” RIJNLANDS ORKEST CONCERTEERT Klaverjassen Leden van Zonnig Zuid vergaderen Gelukkig heeft Waddinxveen hier geen moeite mee” ’’Goed werk”- etalages in de Dorpstraat Afschuw Neerbuigend Actief Gouda Besloten Ere-voorzitter r DE namelijk 40 jaar lid o Jubilaris J. Hoogerbrug bekijkt het geschenk van directeur PC. Mulleman, terwijl mevrouw J .NHoogerbrug- K WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG O NOVEMBER 1985 Hijzelendoorn met bloemen in haar hand toekijkt. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De ledenwerfactie van de afdeling Waddinxveen van het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) voor de kankerbestrijding is een grandi oos succes geworden. Het ledental van de door huisarts B. Glaser geleide afde ling groeide in een week tijd van 900 naar 2.265. Dat zijn er dus 1.365 meer. Hert afdelingsbestuur is bijzonder inge nomen met dit resultaat, waaraan een uitgekiende informatie is vooraf geg aan. Huis-aan=huis' werden folders ver spreid, er verscheen in het Weekblad voor Waddinxveen een uitgebreid arti kel en maar liefst 175 plaatsgenoten gin gen op pad om leden te werven. Dokter Glaser:’’ De nieuwe leden kun nen binnenkort een acceptgiro in de bus verwachten. Langs deze weg wil het be stuur de 175 collectanten hartelijk dank zeggen voor al het werk door hen ver richt. Met name de hulp van de vrijwilli ge brandweer, de Waddinxveense Red dingsbrigade, de tennisvereniging De Gouwe Smash en de service-clubs Ron de Tafel, Rotary en Lions waren onont beerlijk. Uiteraard bestaat nog steeds de mogelijkheid voor diegene, die nog lid wil worden, een aanmeldingskaart te halen op Souburghlaan 15. Waddinx veen: Bedankt!" WADDINXVEEN - De leden van de PvdA-afdeling Waddinxveen hebben hun voorzitter A. Slinger sr. gekandi- D. UITBEIJERSE één zaal geschikt schijnt te zijn om naakt te kunnen vollyballen, zo heeft een Goudse ambtenaar van de afdeling sport en recreatiezaken voorzitter R. Broekstra uit Gouda laten weten. ”Na een telefoontje gepleegd te hebben moest ik na een paar dagen even terug bellen, dat heb ik dan ook prompt ged aan (terwijl ook al prijzen bekend wer den gemaakt na het eerste telefoontje) kwam het antwoord dan uiteindelijk als een volslagen verrassing. Nee, er is geen enkele zaal geschikt in Gouda. Dan zul len we dus in de omliggende gemeenten moeten gaan kijken. Dat beaamde de ambtenaar en het gesprek was afgelo pen”, zo heeft de Puur Natuur-voorzit- ter bekend gemaakt. ”Het lijkt mij vreemd in de oren te klin ken dat er niet één zaal is met gordijnen WADDINXVEEN7UTRECHT - Waddinxveens hervomde predi kant ds. J. Maasland sprak zaterdag voor een week in een volle Jaarbeurs congreszaal in Utrecht op de jaar lijkse toogdag van de Bond van de hervormde mannenverenigingen op gereformeerde grondslag. Inn een lange inleiding over huwe lijk en gezin liet ds. Maasland dui delijk doorschemeren dat de gere formeerde bondsmannen soms het gevoel hebben in een soort geeste lijk reservaat te leven, dat door de meerderheid van de Nederlanders nog maar net wordt gedoogd. Met afschuw sprak hij over het be leidsplan emancipatie van staatsse cretaris Mr. Annelien Kappeyne van de Coppello en over de plan nen voor een wet gelijke behande ling. Hij verdedigde uitvoerig de onvergankelijke waarde van de tra ditionele gereformeerde visie op huwelijk en gezin. Daar was, gaf hij toe, weinig nieuws over te meiden, ’’maar hetzelfde te zeggen is ons nuttig en geeft ook meerdere ze kerheid en houvast in een tijd waar in de grondwaarheden dreigen te verdwijnen.” De vele mensen in de zaal hield ds. Maasland voor, dat ze volgens Ge nesis zonder de vrouw hulpbehoe vend zijn. De vrouwen (want die waren er ook) kregen onder het motto ’’gelijkwaardig maar niet ge lijk” te horen, dat zoals Christus boven de man is gesteld, de man boven de vrouw is geplaatst. Deze positie verschaft de man weliswaar geen vrijbrief voor geldingsdrang of zelfbevestiging, maar hij mag er wel op rekenen, dat de vrouw ’’zich met vreugde en vrijwillig aan zijn liefde en leiding overgeeft”. Ds. Maasland verwachtte niet, dat deze zienswijze elders in Neder land op ruim begrip zou worden onthaald. Het was hem niet ont gaan dat zulk begrip veelal niet verder strekt dan de ’’enigszins neerbuigende” constatering, dat hij en de zijnen nu eenmaal nog le ven vanuit ’’traditionele patronen uit een periode, voorafgaand aan de recente emancipatie-ontwikke- ling” (zoals hij uit het beleidsplan citeerde). in Gouda. Ik denk dat deze ambtenaar zelf niets voelde voor naturisten, maar zo bevorder je niet de situatie wat be treft artikel 12. Maar gelukkig, de ge meente Waddinxveen had geen moeite met de volleyballers van Puur Natuur. Daar gaan we dus deze week van start”. WADDINXVEEN - Ds. J. Maasland van de Centrale Hervormde Gemeen te heeft bedankt voor het op hem door de Hervormde Gemeente van het Noordhollandse Huizen uitge brachte beroep. Dit was dit en vorig jaar het zevende waartegen de predi kant van wijk Oost “nee” zei. De speeltuinvereniging "Zonnig Zuid” is de afgelopen twee zaterdagen met de kinderen van haar leden op stap ge weest. Zaterdag 26 oktober stond de bus gereed bij het wijkgebouw aan de St. Victorstraat voor de kinderen vanaf groep 5 van de basisschool om te ver trekken naar Scheveningen voor een strandwandeling naar Kijkduin. Beter weer voor zo’n wandeling kon men zich op deze dag niet wensen. Het enige wat men niet droog hield waren de kinderen (50 in getal) die met deze temperatuur niet uit het water konden blijven. Als afsluiting werd alvorens de terugtocht aan te vangen nog gezellig met elkaar een zak patat verorberd waar men na deze wandeling dan ook wel aan toe was. Op 2 november had men wat het weer betreft minder geluk. Gelukkig niet minder plezier. Dit keer was het reis doel Blijdorp met de kleinere kinderen. Ook hier was de belangstelling weer groot 50 kinderen met een aantal ou ders. De kinderen hadden vooral aan dacht voor de babyaapjes. Het was dit jaar voor de tweede keer dat ’’Zonnig Zuid” met de kinderen van de leden op stap ging. Gezien het aantal kinderen en het beleefde plezier zeker niet voor het laatst. WADDINXVEEN - Achttien jeugd leden van de Waddinxveense sport club Antilope, die de laatste tijd een grote aanwas van jeugdleden mee maakt. hebben meegedaan aan de 9e Floracross in Boskoop. Voor iedere deelnemer was er een herinnerings- medaille en, hoe kon het anders, een echte Boskoopse boom. In de groep meisjes pupillen-A legde Marjolein Broekman beslag op een 8e plaats. Nieuw lid Joyce Pommerel liep haar tweede race en behaalde een tiende plaats. Bij de B-pupillen kwam Rudi Ververs op een 11e plaats en Ricardo van Krimpen op de 14e. Bij de jongens pupillen-A zit al een vaste groep wedstrijdcrossers. Jeroen Schildt kon met een spannende eind- race weer beslag leggen op de eerste plaats. De andere jongens deden het echter ook uitstekend: Jurjan de Vries 8e, Terje v.d. Valk 14e, Martin Groot 19e, Bas Hootsmans 24e en nieuwkomer Stam van Roermund 29e. Ook bij de meisjes junioren-D werd prima gepresteerd. Mariska .Smaal pakte de eervolle 7e plaats, Annelies Dekker de 19e, Mariska v.d. Valk werd 29e en Corine van Vuren de 32e. Mariska Boom was bij de meis jes B de enige Antiloper. Zij kon be slag leggen in dit sterke veld deelne mers op de 12e plaats. De jongens D-junioren deden het zo als vanouds weer prima. Marc Hil berts liep een sterke race en plaatste zich na een sterke eindstrijd als 2e. Robert Smaal kon net de zesde plaats niet vasthouden en moest zich tevre den stellen met de 7e. WADDINXVEEN - Ook raadsle den gaan soms op werkbezoek, zo blijkt uit de toelichting op de be groting voor 1986 van de gemeente Waddinxveen. Daarin staat dat de raadscommissie Werkgelegenheid een drietal werkbezoeken heeft af gelegd bij de Meubelindustrie Waddinxveen, het Job Creation project in Zoetermeer en de Kon. Wilhelminaschool voor MAVO/ LTO. Bij het laatste bezoek was ook het Overlegorgaan Werkgele genheid vertegenwoordigd. B en W menen dat het een goede zaak is de raad op deze wijze bij het bedrijf sleven te betrekken. Het overlegorgaan Werkgelegen heid, waarin naast de gemeente zit ting hebben Industrieel Contact Waddinxveen, de middenstands- vereniging, de agrarische onderne mers, het F.N.V. en het C.N.V heeft weer diverse keren verga derd. Uiteenlopende onderwer pen, van belang voor bedrijven en werknemers, zijn aan de orde ge steld. Tot nu toe mag worden ge steld dat het overleg aan de ver wachtingen voldoet. De voorbereidingen voor het in stellen van een bedrijfscontactper- soon zijn afgerond. Zowel de raadscommissie werkgelegenheid als het Overlegorgaan Werkgele genheid hebben positieve reacties laten horen. De formele instelling zal een dezer dagen plaatsvinden. Een belangrijke wens van het Wad dinxveense bedrijfsleven wordt daarmee gerealiseerd. De laatste jaren is de sector econ omische zaken/werkgelegenheid uitgegroeid tot een belangrijke ge meentelijke activiteit, hoewel het beschikbare beleidsinstrumentari um nog beperkt van aard is. De uit breiding van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ten behoeve van economische za ken/werkgelegenheid zal nu met ingang van 1 januari 1986 worden gerealiseerd. In het gemeentelijk beleid trachten B en W de investeringen op een zo hoog mogelijk niveau te houden. Bij investeringen en aanschaffin gen zal het Waddinxveense bedrijf sleven, conform de nota werkgele genheid, een reele kans te krijgen. Vanwege de herijking zal de onroe rend goedbelasting voor het be drijfsleven in 1986 dalen. De tarie ven voor containerverhuur zullen eveneens worden verlaagd. WADDINXVEEN - De Rijnlandse Orkestvereniging (ROV) uit Alphen aan den Rijn zal vrijdagavond 22 no vember om kwart over acht het jaarlijk se concert verzorgen in de Óntmoe- tingskerk aan de Groensvoorde. Ditmaal zal de harpiste Reinilde Buys een belangrijk aandeel leveren in het overigens sterk Frans getinte program ma. Naast een concertstuk voor harp en orkest van C. Saent-Saens zal zij nog so leren in twee dansen van Cl. Debussy., Verder worden werken uitgevoerd van Chabrier, Bruckner en Strawinsky. Hetzelfde programma wordt op zondag 24 november herhaald in gebouw ”de Bron” in Alphen. De in Waddinxveen gevestigde naturis- tische vereniging Puur Natuur bekend van het naakt zwemmen ih het Atphen- se zwembad De Dillen en het naakt re creëren aan de Zevenhuizenseplas in Zevenhuizen, is jn Waddinxveen te- deerd voor het lidmaatschap van de rechtgekomen, omdat in Gouda niet Tweede Kamer. Dat gebeurde op de vo rige week dinsdagavond gehouden le denvergadering Van de plaatselijke soci alisten in het buurtcentrum De Bonke- laar. Op deze vergadering werd tevens de uit spraak gedaan over het tegengaan van eventuele bouwplannen om de Pette plas. Verwezen werd naar het aparte programma en naar de motie over de nota Kunst en Cultuur. Hieruit is duide lijk geworden dat de Waddinxveense sociaal democraten kiezen voor het be houden van karakteristieke gebouwen en plekjes in de gemeente waaronder ook valt de Petteplas. De ledenvergadering van de PvdA stond ook in het teken van de 10-jarige Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. Met dia’s en film werd verteld over de reis naar de Peru aanse hoofdstad Lima, waar Waddinx veen meehelpt bedrijfjes met arbeiders- zelfbestuur het hoofd boven water te la ten houden. Uit alle getoonde beelden bleek de noodzaak van financiële en morele steun van de om een bestaan vechtende armen in Lima. Eigenlijk ga ven Louise Perbal, Corrie Smallegange en Witte de Vos een schrijnend beeld van een land met een schrikbarende geldontwaarding en een beangstigende werkloosheid: 60% van de beroepsbe volking. In zo’n land praat men nauwe lijks over grondrechten, laat staan over sociale grondrechten; recht op arbeid, een woning, een minimumuitkering, en dergelijke. WADDINXVEEN - Voor alle ouderen is er dinsdagavond 12 november om ze ven uur prijsklaverjassen in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad. De deelnamekosten bedragen een rijksdaalder. WADDINXVEEN - Het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad viert deze maand het 15-jarig bestaan. In het op 17 november 1970 door Otto Frank, de vader van Anne, geopend dienstverleningscentrum vember, 19.30 uur), gezellig samenzijn (18 november, 16.00 uur), diaserie 15 jaar AF-centrum (18 november, 20.00 uur), gymnastiek (19 november, 14.30 uur), soosmiddag (19 november, 15.15 uur), Welfare Rode Kruis (20 novem ber, 9.30 uur), koffietafel (20 novem ber, 17.00 uur), bejaardenzangkoor/ volksdansen (21 november, 14.30 uur), bingo-avond (22 november, 19.30 uur), biljarten (25 november, 9.30 uur), brid gedrive (25 november, 14.30 uur), cre atief werken (25 november, 14.30 uur) en de revue Instappen en wegwezen door Alter Ego (26 november, 20.00 uur). WADDINXVEEN - Maandag 11 no vember houdt de speeltuinvereniging Zonnig Zuid haar algemene ledenver gadering. Hierin zal de statutenwijzi ging behandeld worden die nodig is voor de integratie van het wijkwerk in Waddinxveen-Zuid in de speeltuinver eniging. Indien de voorstellen van het bestuur aangenomen zullen worden zal de vereniging vanaf 1 januari 1986 voortgaan als ’’Wijk- en Speeltuinver eniging Zonnig Zuid”. De vereniging zal dan het bestaande zeer attraktieve programma voor haar leden voortzetten en nieuwe aktivitei- ten niet schuwen. Daarnaast zal het wijkwerk, dat momenteel in Waddinx veen-Zuid plaatsvindt overgenomen worden en ook hier zullen bij voldoende belangstelling nieuwe zaken aangepakt worden. de J.W. Fnsoweg gehouden receptie i der Linden de aan de Tesselschade- laan 46 wonende heer J.H. van Hoven (56) de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op de revers gespeld. De gedecoreerde Waddinxvener is namelijk 40 jaar lid van de harmo nie “Concordia”. De heer Van Hoven werd op 2 no vember 1945 lid van “Concordia”. Op 7 april 1954 trad hij toe tot het bestuur en werd hij tweede voorzit ter, een functie welke hij heeft uitge oefend tot 29 maart 1966. Op deze datum trad hij uit het bestuur van de muziekvereniging. In die periode was de heer Van Ho ven ook actief bij de voetbalvereni ging Be Fair, waar hij vele jaren het le elftal als speler heeft gediend. Toen dat niet meer mogelijk was, ge let op zijn leeftijd, besloot hij voet balscheidsrechter te worden. Hij heeft iri die functie vele jaren op hoog niveau gefunctioneerd. Op 8 maart 1971 werd de heer Van Hoven voorzitter van de muziekvere niging “Concordia”. Deze functie heeft hij tot 27 januari 1982 vervuld. WADDINXVEEN Tijdens de zaterdagavond in het verenigings gebouw De Hoge Noot aan heeft burgemeester C.M. van laan 46 wonende heer J.H. G. VANDENBERG WADDINXVEEN - Verbaasd en geschrokken hebben gemeenteraadsle den van het Christen-Democratische Appèl (CDA) en Protestants-Chris- telijk Waddinxveen (PCW) gereageerd op het voornemen van het college van Burgemeester en Wethouders om naakt te volleyballen in één van de Waddinxveense gymnastieklokalen toe te staan. De informatie daarover kwam vrijdag avond van de journalist Bert Wouden berg, die in hét buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan het daarvoor de eerste maal gehouden politiek café leid de. Over de B. en W.-plannen onder vroeg hij ter plekke CDA-wethouder P.F.J. van Schie, die enigszins verrast reageerde, maar er niet in slaagde de aanwezigen precies te informeren over de vorige week dinsdag in het college gevoerde discussie, omdat hij eerder was weggegaan. In de maandagavond gehouden verga dering van de raadscommisie voor wel zijnszaken kwamen CDA-raadslid G. van den Berg en PCW-raadslid D. Uit- beijerse, die beiden het politiek café hadden bezocht, terug op het naakt vol leyballen. PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein betoogde op hun vragen dat het college zijn ter gelegenheid van het derde lustrum diverse activiteiten voor oude ren georganiseerd. Die activiteiten spelen zich niet alleen af in de recreatieve sfeer, maar met name ook in de maatschappelijke dienstverle ning. De maaltijdvoorziening voor ou deren is hiervan het meest tastbaar. Ook in de komende jaren zal die Stich ting Dienstverleningscentrum Wad dinxveen, waaronder het Anne Frank- centrum valt doorgaan op de ingeslagen weg. Hierbij wordt zoveel mogelijk met de wensen van ouderen rekening ge houden. Koninklijk zilver voor Concordia's erelid J.H. van Hoven, gefotografeerd in zijn woning aan de resselschadel- aan. (Foto: Sjaak Noteboom). Wethouder Kraaijestein maakte duide lijk dat, indien bevredigd antwoord wordt gegeven op een aantal door B. en W. aan Puur Natuur gestelde vragen, er binnen het college geen overwegende bezwaren bestaan om een huurovereen komst met de naaktrecreanten aan te gaan. De socialist gaf aan dat het om besloten uren gaat. Bovendien zijn hem de ont wikkelingen in de badrecreatie ook niet ontgaan. Tenslotte meende hij dat er als gemeentelijke overheid geen belemme ringen zijn om het naakt volleyballen te gen te gaan. Drs. Kraaijestein noemde de activiteit van Puur Natuur zelfs een ’’keurige aangelegenheid”. CDA-raad- slid G. van den Berg zei verbaasd en geschrokken te zijn. ’’Welke kant gaan wij in Waddinxveen op zo vroeg hij zich af. De christen-democraat zette vraagtekens achter de meerwaarde van het naakt volleyen en was in het week einde de voorwaarden van de verhuur van gemeentelijke sportaccomodaties nagegaan. Daarin staan volgens hem ar tikelen die verband houden met het te gengaan van aanstootgevendheid en ge scheiden kleedruimten, voor dames en heren. PCW-fractievoorzitter D. Uitbe- ijerse kondigde aan dat zijn fractie zich waar mogelijk zal verzetten tegen het toestaan van en dergelijke sportbeoefe ning in Waddinxveen. PvdA-raadslid mevrouw A. Vermeij betoogde tegen naakt volleyballen geen enkel bezwaar te hebben. Van die opvatting had ze trouwens ook al in het buurtcentrum De Boog kennis gegeven. In de raadscom missie kon het VVD-geluid niet worden gehoord, omdat de liberaal Jac. van den Berg koos voor het bijwonen van een bijeenkomst van de eigen partij. D’66 maakt geen deel uit van deze commissie voor welzijnszaken, die zich niet alleen bezig houdt met sociaal-cultureel werk, kunst en cultuur, maar ook met sportza ken. werk WADDINXVEEN De plaatselijke werkgroep van de stichting Goed Werk (produkten uit de Derde Wereld) heeft twee maanden lang een ’’étalage” in de Dorpstraat. De Waddinxveners achter deze stich ting, die een verkooppunt op het adres Klaverveld 21 (tel. 16284) heeft, mogen in die periode een etalage inrichten bij Wielaard voor de fiets, boekhandel Burger, sigarenmagazijn Sonneveld. slagerij kerver en bakkerij Broer. De stichting "Goed Werk" heeft als doelstelling de import en verkoop van vakkundig handgemaakte produkten uit de Derde Wereld. Hierdoor worden mensen in de Derde Wereld aan werk geholpen. Want daar betekent geen werk: geen eten. Door het kopen van deze produkten draagt men zijn steen tje bij aan de werkgelegenheid in de Derde Wereld. WADDINXVEEN - Een gouden horloge als blijk van waardering ontving vrijdagmiddag de heer J. Hoogerbrug, 54, uit handen van P.C. Mulleman, directeur van M- S- Meubelen BV en meubelfabriek Mulleman BV aan de Mercurius- weg. De heer Hoogerbrug vierde met een besloten receptie in de toon zaal van dit 28 jaar oude bedrijf het’ feit dat hij 25 jaar in dienst was. De preciese datum van dit jubileum was 26 september. De aan de Prunusstraat wonende Waddinxvener is bij Mulleman BV meubelfineerder. Zijn echtgenote werd vanwege jubileum van haar man in de bloemetjes gezet. w De festiviteiten rond het 15-jarig be staan zijn prijsklaverjassen (12 novem ber, 19.00 uur), jubüeumavond (15 no- In verband met de uitoefening van het voorzitterschap heeft hij zijn taak als scheidsrechter moeten beëin digen. Naast zijn functie als voorzitter was en is de heer Van Hoven ook als per soon altijd zeer betrokken geweest bij het lief en leed van de leden, het geen velen in hem waarderen. Na het beëindigen van het voorzitterschap heeft het bestuur hem benoemd tot ere-voorzitter van “Concoria”. In het dagelijks leven is de heer Van Hoven werkzaam bij de triplexfa- briek Van Steijn aan de Wilhelmina- kade te Waddinxveen. Naast zijn werk en de muziekvereniging is de heer Van Hoven thans wederom ac tief als scheidsrechter. 'v 'W' v ïèS <6 J O s~

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13