W$„^o IF It Heel bijzondere samenwerking van plaatselijke ANBOS-leden Marius Verboom: cosmetica uit '’Mannen halen potjes vrouw” Truus Muller Nannette Hoitink JaneAuad Ineke Cammeraat Corina Platteschorre Thea Siemons Elly Donker Ellen Smit Mieke Verboom Nellie Vollebregt Marry Huting Trudi Zwaan Marijke Haagsman Thea Olde Bijvank Mannen A NB OS r I Mm V WADDINXVEEN - In een heel opmerkelijke vorm van sa menwerking en eensgezindheid houden veertien Waddinx veense schoonheidsspecialistes komende vrijdag 8 en zater dag 9 november open huis in hun salons. Bij iedereen ”om de hoek” laten ze iedereen kennis maken met hun werk en met de meest uiteenlopende mogelijkheden voor huidverzorging en nog veel meer. l WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 NOVEMBER 1985 1970 Veertien schoonheidsspecialistes t L deze functie zouden strijden 4 Verboom. Nieuws). i I f Jane Auad (40) heeft haar salon aan de Prinses Beatrixlaan 50 (tel. 19000). Ze woont sinds vier jaar in Waddinxveen en is sinds deze maand actief als schoonheidsspecialiste. Haar salon opende vorige week. Ze voert de merken Sothys en Académie en heeft het parfummerk Francois Patrick. Corina Platteschorre (32) heeft haar salon aan de Da Costaweg 30 (tel. 17726). Ze woont sinds 1977 in Waddinxveen en oefent sinds 1978 het vak van schoonheidsspecialiste uit. De merken waarmee ze werkt zijn Académie en Arcancil. Thea Siemons (41) heeft haar salon aan de Mozartlaan 2 (tel. 15824). Ze woont sinds 1971 in Waddinx veen, maar is schoonheidsspecialiste sinds 1981. De merken waarmee ze werkt zijn Rol en Dr. Eckstein. Jong zijn is dus geen beletsel voor een behandeling, je zorgt er dan juist voor, dat de huid langer jong kan blijven. Het is aan te bevelen daar op tijd mee te beginnen en ook thuis de verzorging goed en conse quent uit te voeren. Een goed advies is daarom heel belangrijk, want het blijkt erg moeilijk te zijn voor de dames, om uit alle reklamekreten een weg te vinden voor de behandeling, die op hun huid speciaal van toepas sing is. I Voor de komende vrijdag en zaterdag te houden open huizen in de salon van de Waddinxveense schoonheids specialistes gingen in de studio van Sjaak Noteboom alle veertien op de foto. (Foto: Sjaak Noteboom). Elly Donker (30) heeft haar salon aan de Jan Dorrekenskade-Oost 68 (te. 12374). Ze woont sinds 1977 in Waddinxveen en is sinds januari 1981 schoonheidsspecialiste. De merken waarmee ze werkt zijn Dr. Renaud en Yinyang. Het aantal schoonheidsspecialistes is de laatste jaren flink toegenomen. Naast vrouwen bezoeken geleidelijk aan ook meer mannen en jongeren de schoonheidssalons. Toch is het vak van de schoonheidsspecialist vrij on bekend gebleven. Veel mensen zijn niet op de hoogte van de mogelijk heden voor huidverzorging die een schoonheidsspecialist biedt. Ineke Cammeraat (22) heeft haar sa lon aan de Peppelhorst 109 (tel. 18295). Ze is sinds 1980 actief als schoonheidsspecialiste. De merken waar ze in de wijk Groenswaard 2 mee werkt zijn Dr. Eckstein, Pickier en Femia. De meeste vrouwen besteden veel tijd en aandacht aan de verzorging van ge zinsleden en huishouding, maar den ken wel eens licht over de zorg voor hun eigen huid. Het is nog steeds een wijd verbreid misverstand, dat vrou wen naar een schoonheidssalon gaan om zich op te laten maken. “Opma ken is niet ons belangrijkste werk, het accent ligt op de huidverzorging en de frequentie daarvan. Alleen dat kan er voor zorgen, dat uw huid ook op latere leeftijd een goede elastici teit bezit. Het is een fabeltje te den ken, dat u pas met huidverzorging kunt beginnen, als de eerste rimpel tjes zich aandienen, voorkomen is ook hier beter dan genezen”, stellen de 14 ANBOS-leden. Ellen Smit (43) heeft haar salon aan de Koningin W’ilhelminasingel 11 (tel. 13554). Ze woont in Waddinxveen sinds 1962 en is als schoonheidsspe cialiste actief sinds 1982. De merken waarmee ze werkt zijn Dr. Eckstein en Lady Rose. Mieke Verboom (31) heeft haar salon in haar winkel in het winkelcentrum “de Passage” (tel. 17689). De gebo ren Waddinxveense werkt al sinds 1972 als schoonheidsspecialiste. Zij houdt een open huis bij de opening van haar nieuwe salon, waar twee schoonheidsspecialistes werken. En kele van haar merken zijn Clarins en Helena Rubinstein. Het werk van schoonheidsspecialisten is ook in Waddinxveen de laatste ja ren steeds veelzijdiger geworden, me- de dankzij technische ontwikkelingen voor betere behandelingsmethoden. Zo zijn hun salons tegenwoordig veel al uitgerust met specialistische appa ratuur voor huid-analyse, massage en damp/ozon-behandeling. Een en an der maakt het mogelijk iedere klant een zeer persoonlijke behandeling en advies te geven op het gebied van huid- en lichaamsverzorging en cos- metica-gebruik. ging, overmatig zonnen en onvol doende klimaatbeheersing in kan toren en woningen door isolatie. De ANBOS vertegenwoordigt het schoonheidsverzorgingsbedrijf in de Stichting Parfumerie Detailhandel, waardoor de verkoopbelangen van de leden als detaillist van parfumerieën en cosmetica, worden behartigd. De ANBOS onderhoudt contacten met de Keuringsdienst van Waren te En schede. Deze dienst onderzoekt cos metica en behandelt eventuele klach ten over cosmetica. Kernlid van de ANBOS kan men wor den zodra men zich als zelfstandig schoonheidsspecialist heeft gevestigd. Om zich te kunnen vestigen dient men in het bezit te zijn van een ver gunning, af te geven door de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Deze vergunning wordt verleend, in dien men in het bezit is van het STI- VAS-diploma “Schoonheidsverzor- ging”; het diploma Algemene Han- delskennis (Middenstands-diploma) of een daaraan gelijkgesteld diplo ma en een bewijs van kredietwaar digheid. Truus Muller (46) heeft haar salon aan de Peuleyen 130 (tel. 14605). Ze heeft haar schoonheidssalon sinds vo rig najaar. De Waddinxveense schoon heidsspecialiste heeft de merken Dr. Eckstein en Lady Rose. Nellie Vollebregt (33) heeft haar sa lon aan de De Genestetlaan 26 (tel. 12449). Ze woont sinds 1977 in Waddinxveen en is als schoonheids specialiste actief sinds 1981. De mer ken waarmee ze werkt zijn Babor en Lady Rose. Nannette Hoitink (47) heeft haar sa lon aan het Sweelinckhof 44 (tel. 12060). Ze woont sinds 1963 in Waddinxveen en is sinds schoonheidsspecialiste. Nannette Hoitink, die ANBOS-consulente is, werkt met het merk Shiseido. dat een behandeling uitgesproken duur zou zijn. Iedereen weet dat het erg belangrijk is om er goed verzorgd uit te zien. “Niet voor een ander, maar voor je zelf, want je voelt je stukken beter als je je goed verzorgd weet”, zeggen de Waddinxveense schoonheidsspe cialistes. De ANBOS - waarvan dus ook de 14 Waddinxveense schoonheidsspecialis tes lid zijn - verwacht dat de aan dacht voor huidverzorging de komen de jaren zal blijven groeien. Deze ver wachting is enerzijds gebaseerd op de toename van het aantal zogenaamde representatieve beroepen en ander zijds op de groeiende invloed van al lerlei factoren die een. negatieve wer king hebben op de huid. Denk hierbij bijvoorbeeld aan luchtverontreini- Het open huis is een initiatief van de Algemene Nederlandse Bond van Schoonheidsinstituten (ANBOS), waarbij in Waddinxveen zijn aange sloten Jane Auad (Prinses Beatrix laan 50), Ineke Cammeraat (Peppel horst 109), Elly Donker (Jan Dor- rekenskade-Oost 68), Marijke Haags- man (C. Huygenslaan 8), Nannette Hoitink (Sweelinckhof 44), Marry Huting (Ph. Willemstraat 1), Truus Muller (Peuleyen 130), Thea Olde Bijvank (Spireaweide 21), Corina Platteschorre (Da Costaweg 30), Thea Siemons (Mozartlaan 2), Ellen Smit (Kon. Wilhelminasingel 11), Mieke Verboom (Passage 226), Nellie Vollebregt (De Genestetlaan 26) en Trudi Zwaan (Peppelhorst 113 en per 1 december Burgemeester Troost- straat 39). Onbekend maakt onbemind is een ge zegde dat misschien ook wel een beetje geldt voor het werk van de schoonheidsspecialiste. Er wordt ook wel eens gedacht dat je persé iets aan je huid moet mankeren om een schoonheidsinstituut te bezoeken. Of De ANBOS is een beroepsvereniging van zelfstandig gevestigde schoon heidsspecialisten en is als zodanig de representatieve organisatie van het schoonheidsverzorgingsbedrijf. De doelstellingen van de ANBOS zijn: het behartigen van de belangen van de leden op sociaal-, vaktechnisch- en economisch gebied, een en ander in de meest uitgebreide zin en het be vorderen van de collegialiteit onder de leden. WADDINXVEEN "Mannen ge bruiken steeds meer cosmetica, maar ze halen dat uit de potjes van hun vrouw”. Die bewering is afkomstig van Marius G. A. Verboom, de echtgenoot van Mieke Verboom-Ververs, die samen in het winkelcentrum De Passage, de dro- gisterij/parfumerie Mieke, de schoon heidssalon Mieke en de kruiderij De Pe- perboom runnen. Hij doet die bewering in een gesprek dat onder de kop "Drie ondernemers over de inventiviteit van de drogist” wordt gepubliceerd in het oktobernummer van ABN Bank Nieuws, een uitgave voor het midden- en kleinbedrijf van de ABN-bank, die in Waddinxveen een vestiging heeft aan de Kerkweg-Oost. Aangegeven wordt dat er in de drogiste- rij/parfumeriebranche nog heel wat ruimte is voor eigen ideeën-en voorkeu ren. Marius Verboom, wiens zaak wordt omschreven als een klein warenhuis, dat na de jaarwisseling een nieuwe ves tiging aan de Juliana van Stolberglaan in gebruik neemt, vertelt in het blad over zijn visie in aanwezigheid van de heer H. H. Rekers, adviseur bedrijfsfinancie- ring van de ABN. De Waddinxvener’ "Voor de komende jaren zie ik een verdere specialisatie en een strijd voor het behoud van het ge neesmiddelenassortiment. Wij zijn beg onnen als parfumerie, maar in 1979 zijn wij de drogisterij en de kruiderij erbij gestart om zodoende meer loop te krij gen. We hebben een zeer breed assorti ment, waarmee we de omzet uitbou wen. Je moet natuurlijk service bieden, om je te onderscheiden van een dis- count-zaak. Het mooie van deze bran che vind ik dat er zoveel artikelen zijn dat je alle kanten uit kan. Je kunt dan ook als drogist inventief zijn met je as sortiment.” Marius Verboom toont noch vrees voor discounters, noch voor luxe merken parfumerieën. "Er is natuurlijk altijd een bepaald risico aanwezig. Maar je kunt sterk staan door je image, door je service. Door een goede voorlichting. Alleen moet je als drogist, als eenmans zaak goed in de gaten houden, waar je mee bezig bent. Ik’ zelf denk dat een heel breed assortiment best goed is te brengen. In onze nieuwe pand zullen wij verschillende afdelingen maken’ parfumerie, drogisterij, mode-accesso- ires, drop en oud-holands snoep, krui derij en cadeau-artikelen. al moetje wel alle onderdelen goed in handen hebben. Ook moet je niet vergeten dat een dro gist nog steeds een voorlichtende func tie heeft. Ik zou het belangrijker vinden als de organisaties voor het behoud van De Waddinxvener Marius G.A. (Foto: ABN Bank houden twee dagen open huis Marry Huting (30) heeft haar salon aan de Ph. Willemstraat 1 (tel. 19061). Ze woont sinds 1981 in Waddinxveen en is gedurende dezelf de tijd schoonheidsspecialiste. De merken waarmee ze werkt zijn Ar naud en Lady Rose. Trudi Zwaan (30) heeft haar salon nog even aan de Peppelhorst 113 (tel. 17302), want per 1 december woont ze op het adres Burgemeester Trooststraat 39. De geboren Wad dinxveense is sinds 1982 schoon heidsspecialiste. De merken waarmee ze werkt zijn Dr. Eckstein en Lady Rose. Marijke Haagsman (30) heeft haar salon aan de C. Huygenslaan 8 (tel. 18403). Ze is in Waddinxveen gebo ren en beoefent het vak van schoon heidsspecialiste uit sinds vorig jaar. Het merk waarmee ze werkt is Babor. Thea Olde Bijvank (38) heeft haar sa lon aan de Spireaweide 21 (tel. 13 743). Ze woont en werkt sinds 1971 in Waddinxveen. Thea Olde Bijvank werkt met de merken Dr. Eckstein en Lady Rose. ■-

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 17