Kwiek 1 herstelt zich Winst voor drie teams van De Gouwe WSE blijft Waddinxveens hoogst scorende ploeg WSE heeft eigen trainingsplan Volleybalsters verder omhoog WADDINXVEEN - De volleybaldames van Be Fair hebben zich verder omhoog gewerkt naar de zesde plaats in de derde divisie G door van de Dordrechtse koploper Ekspalyo met 1-3 te winnen. De setstanden waren 10-15,15-11. 14-16 en 15-17. De Waddinxvennsen boekten dus een zwaar bevochten overwinning. In de eerste klasse speelden de heren gelijk (2-2) tegen Dosko (6-15, 15-9. 15-9, 13-15). Be Fair wint verrassend met 1-3 van Sportlust Judoka's Den Hondenexamens lieren op derde plaats van onderen Caravancentrum Gerrit Molenaar Waddinxveense WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Jeugdschaak- tournooivoor de 9e maal IJsselmonde te sterk voor WSE1 Verweij sponsort marathonschaatser Moons-van Duppen bridgewinnaars Flyers-dames winnen makkelijk RECREANTENTOURNOOI SENIOREN VAN AELOUS Onderlinge WSE Tweede plaats TOOS-gymnastiek WADDINXVEEN - TOOS-gymnas- tiek is zaterdag tweede geworden tij dens de nationale verenigingskampi- oenschappen voor ploegen (a-niveau). VOLO werd eerste en Sparta derde. De Waddinxveners vonden het een leuke en sportieve wedstrijd. hengelaars delven onderspit Edel in de prijzen Heren Schade aan uw auto vereist I deskundige reparatie. I™5™ NSV-WSE: 0-0 SPORTLUST- BE FAIR: 1-3 Bridgedrive Kadetten i irms ner bij WSE. GLASBEEK AUTOSCHADE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 NOVEMBER 1985 kwam staan komt het voor dat junioren bij de over stap naar senioren bepaalde dingen nog niet gehad hebben. In de senioren moe ten ze alles gehad hebben. In de pupil len moeten de basisvaardigheden aan geleerd worden. Eigenlijk moeten we in D met de positie-spelen beginnen. In C moet dat dan duidelijk zijn, zodat we dat uit kunnen bouwen. Zo krijgt de jeugd een taktisch en technisch breder inzicht. Door een goede begeleiding wordt er dan beter gevoetbald.” olus laddercompetitiewedstrijden in de vorm van een tournooi. De laddercom- petitie is een interne competitievorm waarbij de jeugdleden elkaar kunnen uitdagen in de betreffende leeftijdscate gorie. Normaal gesproken worden deze wedstrijden gespeeld op de speelavon den in de sporthal ”De Sniep”. Daar deze competitievorm in de toe komst beperkt zal worden tot de jeugd tl m 12 jaar besloot de jeugdleiding de wedstrijden die deze keer nog open stonden voor alle jeugdleden, te con centreren in een tournooi. De organisa tie van het tournooi lag overigens ge heel in handen van de jeugdleden Mar- jon Rietveld en Joke Blom. Er werd gestreden in vijf leeftijdscate- gorien, waarbij de prijzen als volgt wer den verdeeld. WADDINXVEEN7ZEVENHUI- ZEN - De Waddinxveense marat honschaatser Gerrit Molenaar, 35e tijdens de Elfstedentocht van 1985, behoort tot de Zuidhollandse schaatsers, welke worden gespon sord door Caravancentrum Recre atie Verweij aan de Rottekade in Zevenhuizen. In hun tweede thuiswedstrijd behaalden de Be Fair-heren één punt door een 2-2 gelijkspel tegen Dosko uit Stolwijk. In een spannende wedstrijd speelden bei de teams goed volleybal. Be Fair en Dosko waren gelijkwaardig aan elkaar en er waren dan ook veel opslagw isse- lingen. Dosko won de le set met 6-15. In de 2e en 3e set volgden setoverwinningen voor Be Fair met 2 keer 15-9. Door bei- Wim den Besten, hoofd-jeugdtrai- tier lang wankelde Be Fair maar dank zij het centrale verdedigingsblok Wout Roskam/Kees Verbree maar vooral door de wederom sublieme Marcel Stra yer stond men Sportlust geen doelpunt toe. NadSt Be Fair via Peter Loef (voor langs), HansWouter Valk (net naast) zelfs de score nog bijna uitbreidde. blies de scheidsrechter voor het einde van Ed den Boon wist Jacco van Tol op nieuw' De Gouwe op voorsprong te zet ten. Hoe Eric van Leeuwen daarna we derom de keeper van De Amer wist te verschalken zal wel altijd zijn geheim blijven, maar met een fantasieworp werd 8-6 aangetekend. In de derde periode doelpuntte Jacco van Tól uit een man-meer-situatie (9-6). Daarna ontstond bij De Gouwe lichte lijk paniek toen één van de scheidsrech- WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van de Waddinxveense bas- ketbalvereniging Flyers had met te genstander LUSV 2 uit Leiden niet veel moeite. De Waddinxveensen, die komende vrijdagavond in Boskoop een sleutelwedstrijd spelen tegen Di- ok, wonnen met 72-46. De heren van Flyers spelen diezelfde avond in de sporthal “de Sniep” tegen de Rid derkerkse Dragons. De dames van Flyers bouwden tegen LUSV aanvallen op met goede scho ten, waaronder driepunters van Wen dy en Bernice Posthumus, en met snelle en goede combinaties. De ver dediging gaf LUSV af en toe wat te veel ruimte maar pakte daarentegen soms ook resoluut de bal af. Via 15- 0 werd het bij rust 38-18. In de 2e helft werd het gat zelfs 32 punten maar nóg verder uitlopen zat er niet in. Eindstand 72-46. Scores: Carla Baan 20. Bernice Posthumus 13 en Wendy Posthumus 11 punten. WADDINXVEEN - In de sportzaal Groenswaard houdt de Waddinxveense badmintonclub Aeolus op zaterdag 16 november tussen 11.00 en 18.00 uur voor het derde achtereenvolgende sei zoen een recreantentoemooi voor seni oren. Opnieuw zijn een zestal vereni gingen uit de regio uitgenodigd om met een aantal leden van hun vereniging deel te nemen. Ook de dames en heren, die deelnemen aan het gezamelijk pro- jekt van BC Florida en WBC Aeolus in het kader van ’’badminton overdag”, zijn hiervoor uitgenodigd. Zondag speelden in de sportzaal "Groenswaard” 28 jeugdleden van Ae- ters een wat vreemde beslissing nam. Voordat men realiseerde wat er aan de hand was had De Amer via doelpunten van Hans Spithoven, Rob Dengier en wederom Hans Spithoven weer langszij gekomen. Het was in de vierde periode dat Jacco van Tol voor de vierde maal in deze wedstrijd De Gouwe naar een voor sprong tilde: 10-9. Ed den Boon wist hierna wederom een man meer situatie uit te buiten: 11-9. De Amer kwam nog eenmaal terug via Hans Moors(ll-lO) doch toen was het voor de Amer afgelo pen. De Gouwe kon via balbezit de wedstrijd uitspelen en kon hierdoor twee kostbare punten bij de reeds twee behaalde voegen. WADDINXVEEN - Aan de Middel- burgseweg heeft keurmeester Z. Bouwman zaterdag een dag lang exa mens afgenomen van de 14 kandida ten en hun honden, die waren opge leid door de hondensportvereniging Waddinxveen HSVW. De geleiders en hun honden moesten aan de keurmeester tonen wat het uiteindelijke resultaat was geworden van vier maanden training. Ondanks het regenachtige koude weer was er ook nog wat publieke belangstelling. Aan het einde van de dag kon aan de deelnemers medegedeeld worden dat een ieder geslaagd was. De HSVW kon terugkijken op een succesvolle cursus met goede resultaten. De beste drie koppels waren: 1. mevr. Matze uit Waddinxveen met een New Foundlander, 2. de heer Steggink uit Den Haag met een Duit se Herder en 3. de heer Brouwer uit Gouda met een Bouvier. de teams werd hard en goed scorend aangevallen. Met name Paul v.d. Hart wist het blok pn de verdediging van Dosko steeds te verschalken. Ondanks het goede spel van deze blon de hoofdaanvaller won Dosko de 4e set mei 15-13 Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel FOCWA kenmerk voor vakwerk REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA. kenmerk voor vakwerk 4e klasse door een 6-4 nederlaag te gen Boskoop 3. In deze klasse gaat Kwiek 10 ijzersterk door, boekte z’n 6e zege en laat daardoor z’n concur renten ver achter zich. Merkwaardig was de wijze waarop Kwiek 11 over tegenstander Gouda 6 zegevierde. Acht van de tien partijen werden pas in de 3e game beslist en alle 8 keer was het een Kwiek-speler die het punt binnensleepte. In de 5e klasse zijn het Kwiek 13 en 16 die hun groep door louter over winningen aanvoeren, waarbij vooral Kwiek 13 met Tine Troost, Tineke Hiemstra en Hessel v.d. Zee opvalt, doordat dit team zijn tegenstanders nauwelijks een punt gunt: 4 x 10-0 en 2x 9-1. Bij de jeugd blijkt dat, door het verlies van enkele prominen te spelers, de teams 12 en 3 in een, voor de huidige sterkte, te hoge klas se spelen. /Xlleen de debutanten van Kwiek 5 doen het zeer goed en heb ben tot nog toe alles gewonnen. WADDINXVEEN - Met het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV in de districtscom- petitie verwikkeld, gaf de 9e ronde van de onderlinge competitie als op merkelijke resultaten de winst van respectievelijk Ket op Torenbeek, Jer.P. Kleiweg op Smitskamp, De Bock op Besemer en Van Sandijk op Ritter. Remise leverden de partijen Van Deelen-Wolfs en Muit-Ellers op. Ver der waren er nog vier partijen, waarin de spelers met zwart (Goor, Van Woudenberg, Retel Helmrich en Al- blas) hun witte tegenstanders (Prins, P. van Offeren, Bos en Ponsioen) met lege handen naar huis stuurden. WADDINXVEEN Het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vere niging WSV heeft het in zijn tweede wedstrijd voor de competitie van de Rotterdamse Schaakbond niet kun nen bolwerken tegen het sterke IJs selmonde 1. De tussenstand toont een 3 1/2-5 1/2 stand in het nadeel van de Waddinxveners. De afgebro ken partij van J. van Oort aan het 10e bord zal slechts statistisch van belang zijn. WSE kon de wedstrijd tegen de oude ri vaal NSV beginnen met open vizier, im mers, te verliezen heeft de ploeg van Douwe Oppedijk niets. Dat lag bij NSV wel wat anders. De ploeg uit Noorden was voor de kompetitie torenhoog favo riet. NSV moest het spel dan ook maken en het dient gezegd: NSV had het betere van het spel. Vooral fysiek was de ploeg sterker als WSE. jongens 6 t/m 10 jaar: 1. Bob Kruit, 2. Arjan Bot, 3. Ravi Zaal meisjes 11/12 jaar: 1. Natasje de Heer, 2. Maruscha van Es, 3. Laurien Kraai- jestein, jongens 11H2 jaar: 1. Dennis v.d. Berg, 2. Arjan Biesheuvel, 3. Frederik Schut, meisjes 13 t/m 18 jaar: Carolien Sloot jes, jongens 13 t/m/ 18 jaar: Hans van Grie ken. In de categoriën meisjes en jongens 13 tl m/ 18 jaar werden aan de winnaars te vens voor de laatste maal de wisselbe- kers uitgereikt. De door Arco Zwijnenburg geleide TOOS-ploeg bestond uit Nico Stoter, Jaco Stoter. Dirk Verwëy, Marcel Lugt- hart en reserve Rene Kleiweg. Het eerste kwartier was dan ook voor de thuisploeg. WSE, weer onder leiding van de herstelde laatste man Martin Moons, had de zaak verdedigend goed onder controle. NSV speelde wat te ge haast en de onnauwkeurigheid beheer- ste de ploeg. Enkele plaagstootjes van WSE bracht zelfs wat onrust in de ploeg uit Noorden zodat ook WSE zich wat uit de greep kon ontworstelen. Het moest dan ook duren tot een minuut voor de rust toen Martin Krommert alleen voor het doel opdook, maar Ton Kling was attent en plukte de bal van z’n voet. Direkt na de rust kon Kees Mourits uit een identieke situatie er ook niet meer uithalen omdat ook de Noordense go alie Kees Schoonen attent reageerde. Beide ploegen poogden met veel inzet een beslissing te forceren maar de ver dedigingen bleken toch beter in staat te zijn hun werk goed te doen als de aan vallers. Weinig opwindende momenten dus, waarbij WSE allang blij was met de puntendeling. WADDINXVEEN - de jeugdafdeling van de voetbalvereniging WSE heeft vrijdag een eigen trainingsplan gepre senteerd. Met dit plan beoogt men de activiteiten van de diverse trainers in de vereniging beter op elkaar af te stem men en hoopt men uiteindelijk het voet bal op een hoger peil te brengen. Zoals gebruikelijk is in de amateur sport maakt men bij WSE op grote schaal gebruik van de diensten van vrij willigers. Meer dan vijftig mensen zet ten zich wekelijks een aantal uren in voor de begeleiding en de training van de jeugd. De hoofd-jeugdtrainer, een betaalde kracht, wordt bij WSE ge woonlijk ondermeer ingeschakeld om deze vrijwilligers te ondersteunen op het technische vlak. Hierin onderscheidt deze Waddinx veense vereniging zich overigens van de meeste andere clubs waar het de prak tijk is dat de semi-professionele jeugd trainers zich uitsluitend met de stand aardelftallen bezighouden. De intro ductie van het trainingsplan bij WSE moet tegen deze achtergrond worden bezien. Wim den Besten (27), de ambitieuze hoofd-jeugdtrainer bij de oranje-zwar- ten is verantwoordelijk voor de samen stelling van het plan. Begin oktober werd hij in de WSE-weekkrant geïnter viewd. Over het trainingsplan zei hij toen het volgende: "In het plan heb ik het over de opvang van de jeugd, hoe en waarop getraind moet worden, hoe we technische vaardigheden aan de jeugd kunnen bijbrengen. Kijk, nu traint een trainer met zijn jongens op wat hij be langrijk acht voor zijn elftal. Daardoor WADDINXVEEN - WSE, in de vierde klas op de tweede plaats en daar mee al wekenlang Waddinxveens hoogst geklasseerde voetbalploeg speelde in een weinig aantrekkelijke wedstrijd gelijk (0-0) tegen NSV. Zaterdagtweedeklasser Be,Fair verliet uitgeput maar fier het Woerdense strijdtoneel, want de Waddinxveners wonnen met 1-3 van Sportlust. Za terdag speelt Be Fair de zware uitwedstrijd tegen Rozenburg. In de zon dagafdeling van de KNVB won Waddinxveen met 1-3 van Stolwijk. De Waddinxveense doelpunten kwamen van John Speelman en Gerard Mol- ley. Be Fair heeft van meet af aan het Woer dense Sportlust onder zware druk gezet Dit gebeurde dankzij een tomeloze in zet van alle spelers. En deze inzet werd ook bekroond door doelpunten. Het eerste doelpunt was een juweeltje. De uitblinkende Peter Loef kreeg een vrije trap te nemen vanaf de linkervleugel. Precies op maat kwam de bal bij de tweede paal waar Leon Konijn als een veer omhoog sprong en met een magni fieke kopstoot de keeper het nakijken gaf. De wedstrijd was toen een kwartier oud. Vijf minuten later was het Aart Bos - ditmaal als middenvelder opgesteld wat deze linie de broodnodige body gaf - die langs de lijn Rene v.d. Wilk aanspeelde. Rene legde de bal terug op HansWouter Valk wiens keiharde schot de keeper voor zodanige problemen plaatste dat hij de bal niet onder controle kon krij gen. De attente Peter Loef scoorde de rebound: 0-2. 5 Nadat Rene v.d. Wilk uit een voorzet van Peter Loef een mooie kans verprut ste door hoog over te schieten, maakte hij via een verwoestende uithaal het even later goed, door 0-3 te scoren, zo dat de drie spitsen allemaal hadden ges coord. Op slag van rust kwam Sportlust tot een tegendoelpunt. Arjan Blom, ge confronteerd met de meest getructe speler van Sportlust, werd uitgespeeld en alleen op Marcel Straver afgaande maakte Sportlustspeler geen fout en scoorde: 1-3. In de tweede helft begon Sportlust met een onstuimige inzet om de aansluiten de treffer te scoren. Vooral op rechts brak men herhaaldelijk door Be Fairs verdedigingsblok. Terecht wisselde trainer Hup dan ook Arjan Blom voor Erny Dieckman en werd Ed v.d Brink- linkervleugelverdediger. Deze ingreep wierp al snel vruchten af. Ed v.d. Brink gaf z’n opponent weinig kans meer en als het mis dreigde te gaan was het de actieve Valk die assis tentie verleende. Doordat deze weg was afge sloten verplaatste Sportlust het spel nu meer naar de linkervleugel, maar daar stond Frans van Woudenberg, die z’n hernieuwd verworven basisplaats meer dan waar maakte, zowel verdedigd als opbouwend speelde hij een sterke wed strijd. Tussen deze aanvalsgolven van Sport- lust had Leon Konijn de wedstrijd al kunnen beslissen. Na een combinatie tussen Woudenberg en v.d, Wilk kwam 1 meter afstand van de doellijn in een droompositie, een tik je was genoeg geweest, maar via een lob verdween de bal over de lat. Geïnspireerd door deze misser zette Sportlust z’n wissels in en met de moed der wanhoop trok men wederom ten aanval, nu door het centrum. Een kwar- De Be Fair-dames startten van meet at aan geconcentreerd en agressief het geen resulteerde in een 5-0 voorsprong. Ekspalvo vocht terug en tot 9-10ging-de stand gelijk op. Toch trok Be Fair aan het langste eind: 10-15. Het begin van de tweede set toonde eenzelfde beeld Bij een 5-2 voorsprong van Be Fait viel de spelverdeelster van Ekspalvo met een knieblessure uit. Ekspalvo heeft een brede selectie en wist daardoor dit gemis goed op te vangen en vocht zich naar een 15-11 setoverwinning. Alhoewel Be Fair het beste van het spel had en duidelijk respect afdwong bij te genstandster en publiek kwamen de Ek- spalvo-dames toch op een ruime 14-8 voorsprong. Be Fair was echter vast van plan deze set niet kado te geven. Goede passes in het achterveld van Tanja van Bezooyen waren de basis van een over rompelend slotoffensief waarin Ekspal vo op elk gebied verslagen werd. Be Fair maakte korte metten en de 16-14 winst was een feit. Duidelijk was dat deze tegenstander met veel durf en snel spel te kloppen was. Maar Ekspalvo was uiteraard niet voor niets nog ongeslagen in de afgelo pen weken. In een gelijkopgaande strijd nam Ekspalvo gesteund door het pu bliek weer een ruime voorsprong met 14-10. En alsof deze "magische" veertien iets bij Be Fair ontsteekt begonnen de da mes weer subliem en nagenoeg foutloos te spelen. Ademloos keek het publiek toe hoe Be Fair na 15-15 de setwinst pakte met 17-15 en de wedstrijd verras send maar terecht won met 3-1 WADDINXVEEN - Het eerste waterpolozevental van De Gouwe, dat volgende week zaterdagavond aantreedt tegen Breda 1heeft het Amers- foortse De Amer met 11-10 verslagen. De Waddinxveners, die nu met 4 punten uit 6 wedstrijden op de derde plaats van onderen staan, lieten zich van hun goede kant zien. Trainer Nico Noordegraaf slaagde er in zijn ploeg goed op te peppen. Het tweede team won met 6-4 van de oude rivaal Katwijk 2. De periodestan- den waren 1-2. 3-2, 5-3 en 6-3. Voor de Gouwe scoorden Marcel Verhey, Ton Cozijnsen, Jeroen van Tol, Peter Baas (2x) en Kors van Tilburg. Het eerste da mesteam bleet' in de winning mood door met 3-2 van Hippocampus te winnen. Wil van Lith-Rupke en Angela Faber hebben er het hunne toe bijgedragen dat de Waddinxveensen de competitie aanvoeren Het eerste waterpoloherenteam .bezat tegen De Amer een enorme werklust en inzet. Direct al in de eerste periode werd met veel elan ten aanval getrok ken. hetgeen resulteerde in te zwaar verdedigen van Steffan Boskamp varr De Amer. In deze man-meer-situatie wist Niek de Leeuw het eerste doelpunt voor De Gouwe aan te tekenen. Toen kort daarop Jan Verweij te lang wachtte met het nemen van een vrije bal kon De Amer uit de hen toegewezen vrije worp via aanvoerder Hans Spithoven de stand weer gelijktrekken naar 1-1. De goed op dreef zijnde Eric van Leeu wen scoorde hierop 2x achter elkaar en zette De Gouwe op een 3-1 voorsprong. Doordat de scheidsrechter een overtre ding van De Amer (bal onder water) over het hoofd zag kon Egbert Kort 3-2 aantekenen. Toen Gouwe-keeper Kors van Tilburg wat al te graag de bal in zijn bezit wilde hebben kreeg hij een straf- worp tegen. Hans Spithoven tekende toen 3-3 aan. Jacco van Tol tilde De Gouwe wederom naar een voorsprong van 4-3. terwijl deze attractieve le peri ode werd afgesloten met de stand 4-4 door een doelpunt van wederom Hans Spithoven. De tweede periode was weer voor De Gouwe. Eric van Leeuwen buitte een man-meer-situatie goed uit (5-4) en Ed dy den Boon, steeds beter in vorm ko mend, zorgden voor 6-4. Hierna liet De Gouwe de touwtjes wat vieren wat re sulteerde het niet goed uitvoeren van pressing op de tegenstander. De Amer kreeg wat meer bewegingsvrijheid en via Hans Spithovep en Hans Moors kwam men terug naar 6-6. Op aangeven WADDINXVEEN - De hengelsport- veriging Waddinxveen HSW hield za terdag een wedstrijd tegen hengelaars uit Alphen aan de Rijn. Er werd gevist in het Aarkanaal in die plaats. De hengelaars van Waddinxveen kon den van Alphen niet w innen en verloren met 749 cm. tegen 1129 cm. Individueel was er wel een tweede prijs voor P. Hof man en een derde prijs voor M. v.d. Toom, die ook nog een prijs ontving voor de grootste vis: een brasem van 41 cm. Voorts wisten nog zes Waddinxveense hengelaars zich in de individuele prijzen te vissen. Zaterdag 9 november is de tweede wedstrijd in de vyintercompeti- tie. Vertrek vanaf het N.S. station is om 07.00 uur. de koppositie van Kwiek over. Het door een blessure van Gerard Ven- mans al wekenlang gehandicapte Kwiek 5, leed een nederlaag tegen Vriendenschaar uit Gouda en raakte daardoor eveneens zijn bovenste plaats kwijt. Hetzelfde overkwam Kwiek 6 in de Het plan moet een belangrijke rol gaan vervullen bij de organisatie van de jeugdtrainingen. Het is voor de trainers zowel een handleiding als een handrei king. Want naast een overzicht van de vaardigheden waarop geoefend dient te worden geeft het bijvoorbeeld ook een inzicht in algemene didactische beginse len. WADDINXVEEN - De bridgeclub Waddinxveen heeft de eerste ronde van 6 wedstrijden van de wintercompetitie 85-86 er weer op zitten. Liefst 55 paren speelden in 3 groepen 144 spellen met de navolgdende resultaten. GROEP A: 1. Moons-v. Duppen 54.27%, 2. dms. Jenné-Moons 54,05%, 3. echtp. Kuypers 52.22%. GROEP B: '1. echtp. Hart 58.35%, 2. echtp. Anker 58.32%, 3. echtp. Weg man 55.78%. GROEP C: 1. dms. Gerts-Venmans 59.48%, 2. Burger-Engelhart 56.40%, 3. echtp. Eelkman Rooda 55.11%. De nummers 1 en 2 uit de B en C groep promoveren.- Voor de op woensdag 13 november te spelen bridge-drive, welke de Lions Club Waddinxveen met ondersteuning van de Bridgeclub Waddinxveen orga niseert en waarvan de baten ten goede komen aan de stichting Kinderhulp Ak- tie Waddinxveen, zijn nog enkele plaat sen vrij. Telefonische opgave bij D. van Doorn (14162) of D. Schutte (13005) WADDINXVEEN - Het eerste team van de tafeltennisvereniging Kwiek heeft zich enigszins hersteld van de drie achtereenvolgende nederlagen, door 3 gelijke spelen te laten volgen. Hierdoor hebben de Waddinxveense tafeltennissers de onderste plaats in de le klasse kunnen verlaten. Vooral het gelijke spel tegen koplo per Gouda 1 was zeer verdienstelijk; na een gelijkopgaande strijd moest Jacques Brand het in z’n laatste par tij en bij een 4-5 achterstand, opne men tegen P. v.d. Pool en in een zeer spannende strijd wist hij z’n tegen stander pas in de 3e game met 21-18 op de knieën te krijgen. Zoals reeds voorspeld kreeg Kwiek 3 het in de 2e klasse erg moeilijk en liep afgelopen week tegen z’n 6e nederlaag op. Kwiek 4 kreeg, na 4 achtereenvolgen de overwinningen, z’n eerste neder laag te slikken. Smash 4 behaalde op de Kwiek-spelers een 6-4 zege en de Schoonhovenaren namen daardoor Die groep bestaat uit zes marathon schaatsers uit de A-categorie en drie dames. In de zondag in Am sterdam gereden marathon heeft de Zuidhollandse ploeg zijn debuut gemaakt. De formatie bestaat uit Rien de Roon (Rockanje), Hans Künz (Rijswijk), Gerrit Molenaar (Waddinxveen), Piet Eikelenboom (Zevenhuizen), Steven Zoon (Roc kanje), Alex Jansen (Leiden) en de dames Petra Künz, Marga Künz (beiden Rijswijk) en Ingrid Paul (Zevenhuizen). Klaas Verweij, directeur van het caravancentrum aan de Rotte in Zevenhuizen, dat een even explo sieve groei doormaakt als het ma- rathonschaatsen en voor de vijf daagse presentatie van 8 t/m 12 no vember van de nieuwe modellen 1986 de showroomruimte heeft ver dubbeld van 2000 m2 tot 4000 m2, is een ingewijde in de schaatswereld. Hij is secretaris van de Ijsclub Ze venhuizen en organisator van de 200 km. van de Rottemeren, waar van in de beker de namen zijn ge graveerd van de winnaars Dries van Wijhe (1979), Jos Niesten (1982) en wederom Jos Niesten (1985). Klaas Verweij sponsorde reeds Ria Visser, Jos Vaientijn en Jan Bazen, ondersteunde Financieel de Neder landse sprintploeg en het Gewest Zuid-Holland van de KNSB en heeft zich nu gericht op het marat- honschaatsen. De Zuidhollandse Verweij-ploeg zal deelnemen aan gehele in ons land georganiseerde marathoncircuit. utiung tz IJsselmonde, vorig jaar nog spelend 0”lJn|I?P n0^ SeJn in de le klasse, gaf aan alle borden uitstekend spel te zien, zodat de puntjes die het thuisspelende WSV nog in de wacht wist te slepen zwaar bevochten moesten worden. Aan het eerste bord wist Philipse lange tijd materieel evenwicht te behouden. Wellicht ging hij daarna te gewaagd op winst spelen, wat averechts uit pakte en hem in verloren positie deed opgeven. Aan het tw’eede bord ging het met W. van Oort nog sneller mis. Hij kwam spoedig twee pionnen achter te staan, verdedigde zich taai, maar kon verlies niet voorkomen. Ook Kardol aan het derde bord kwam moeilijk uit de openingsfase, maar benutte een tem poverlies van zijn tegenstander voor treffelijk, kwam een stuk voor en won verdiend. Aan het vierde bord bleek Bloem niet opgewassen tegen zijn opponent, 1- jn het rniddelspel slecht te en capituleerde. Van Vu uren aan het 5e bord wist zijn partij in evenwicht te houden en in een eind stand met loper plus 6 pionnen tegen paard plus 6 pionnen bleek remise de enig mogelijke uitkomst. Ook Van der Hoek aan het 6e bord vocht een gelijkopgaande strijd met deling van het punt als gevolg. Asscheman aan het 7e bord leek zich aanvankelijk goede kansen te schep pen. maar kon dit niet volhouden en verloor. De partij van Claassen aan het 8e bord eindigde in remise toen er naast de koning aan beide zijden alleen nog 5 pionnen over waren. Schroten aan het 9e bord speelde de opmerkelijkste partij van de avond. In de opening maakte hij een fout die hem naar verwachting een stuk en de partij zou kosten. Met “bluf- schaak” wist hij zijn tegenstander echter in verwarring te brengen en zelfs geheel te overrompelen. Meisjes kadetten 1 versloeg Zoebas 1 in Zoetermeer. Vooral dankzij een uitstekende “man-to-man” verdedi ging met veel balwinst, had de thuis ploeg geen schijn van kans. Flyers’ prima basketbal leverde een 73-23 winst op. Scores: Mirjam van de Sman 18, Roulien Benschop 17 pun ten. Meisjes kadetten 2 behaalde ook een goede overwinning en wel tegen Zoe bas 2. Flyers was duidelijk de betere, de wat lage eindstand was 32-15. Topscoorster: Karianne Kraaijestein 7 punten. Het eerste jongens-kadetten team had Zoebas 1 al in de 5e minuut hun plaats gewezen, 13-2, en ondanks dat de Zoetermeerse ploeg (redelijk) veel kon scoren kon ze Flyers absoluut niet van de stevige 130-72 overwin ning afhouden. De uitblinkers Eric Voogt en Wolter Zwijnenburg scoor den beiden 25 punten, Mike Heer- kens had 23 punten. WADDINXVEEN - Vijf van de acht judoka’s van de Waddinxveense sportschool Den Edel die meededen aan het zondag in Hoek van Holland gehouden jaarlijkse judotournooi vie len in de prijzen. Op de le plaats eindigden Leo v.d. Heuvel uit Boskoop en Ricardo v.d. Krans uit Waddinxveen. Op de 2e plaats eindigde Natascha Okkerse uit Gouda. Op de 3e plaats eindigden Lennard Bron uit Waddinxveen cu Gunther van Vliet uit Gouda. WADDINXVEEN Zaterdag 23 november houdt de Wad dinxveense Schaakvereniging WSV haar negende jeugd- schaaktournooi. Alle jeugd- schakers en -schaaksters, zowel club- als huisschakers, zijn die dag van harte welkom in het Anne Frank-centrum, waar het tournooi wordt gehouden. Dit centrum heeft een uitste kende accommodatie voor het houden van dergelijke evene menten. Twee grote zalen zijn voor dit schaakgebeuren be schikbaar gesteld. De deelnemers zullen worden ingedeeld in groepen van 6 en wel naar leeftijd en speelsterk- te. De maximum leeftijd om mee te kunnen doen is 18 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt f. 5,- per persoon en dient bij aan vang van het tournooi te wor den betaald. De partijen duren maximaal 1 uur (dus een half uur per spe ler). Iedere deelnemer speelt dus 5 partijen. De eerste ronde wordt gespeeld van 9.30-10.30 uur, de tweede van 10.45- 11.45 uur, de derde van 13.00 -14.00 uur, de vierde van 14.15 -15.15 uur en de vijfde en laat ste ronde van 15.30-16.30 uur. Na de laatste ronde volgt de prijsuitreiking. Voor elke groep zijn twee aantrekkelijke prijzen beschikbaar. De inschrijving (bij G.L. Torenbeek, Justus van Effenlaan 85, tel. 19006) sluit uiterlijk zaterdag 16 november.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 23