J. Knol eerste Blazersensemble in de raadzaal Rabobank O Stokbrood Nieuwe driedaagse expositie van Nieuw Leven en De Vogelvrienden man van GPV Zilver voor Reeuwijker Ji i Mogelijk toch samenwerking Donderdagavond 14 november R. v.d. Velden Shalom op weekmarkt Op bezoek in moskee Alhyra Het Echte Franse St. Paulusschool: 2.742- voor Greenpeace Orgelconcert Everhard Zwart in Brugkerk The Malcolms in De Bonkelaar Roggeveen BV Op één avond twee politieke speelfilms Kaartavonden van De Zuidplas Deze week en eind deze maand in Het Trefpunt Voorbereiding bepaalt succes wintersportreis 9 Diversen Lessen en clubs GERT HUIZER de echte bakker 8 OW I Secretaris De Vogelvrienden s de votre Vrai Boulanger* WOENSDAG 6 NOVEMBER 1985 J Koninklijk zilver voor Reeuwijker JC. van Zijl, hem opgespeld door burgemeester C. M. van der Linden omdat Het Odeton Blazersensemble. ny (hobo), Oscar Ramspek en Rom- 3 V Wie wil leerlinge 5e klas Ath. Scheikunde-bijles ge ven. Tel. 01828-15843. Part, geeft pianoles aan be ginners. Tel. 01828-12901. shows worden gekenmerkt door hun ei gen unieke stijl: een mengeling van (vaak schiterende) zang, dans en hu mor. Een publikatie van de Rabobanken in Boskoop en Waddinxveen. WADDINXVEEN - De leden van de raadscommissie voor de welzijnszaken, die wordt voorgezeten door PvdA-wet- houder drs. M. Kraaijestein, brengt za terdagmorgen 9 november een bezoek aan de moskee aan de Busken Huët- laan. Deze moskee van de Stichting Islamiti sche Moskee Alhyra is sinds dit voor jaar ondergebracht in het voormalige ketelhuis van de wijkverwarming en het toenmalige onderkomen van het buurt centrum 't Ketelhuis (nu: De Boog). Het werkbezoek is een gevolg van de wensen die de leden van de raadscom missie in één van hun laatste vergade ringen hebben geuit. V Te huur: Sint en Piet. Tel. 01828-12521. Zuidkade 11 - Tel. 01828-12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 01828-12382 - Waddinxveen Statensingel 115 - Gouda Tel. 01820-15132 Tesselschadelaan 15-13 Tel.: 01828 - 13038 Waddinxveen Ook STENO en TALEN: Ned., Fr., D., Eng., Spaans. A J.KNOL De Rabobankadviseur nu precies is wat u aantrekt: zang, kleur, vorm of een combinatie hiervan,” stel len C. Streefkerk (Prinses Margriet- straat 12), K. Groen (Beethovenlaan 30) en W. Buitelaar (Julianastraat 30) van De Vogelvrienden. kleedt hij al meer dan twintig jaar het secretariaat van de plaatselijke vereni ging voor volksonderwijs. Tevens fun geert hij sinds meer dan 25 jaar als gewaardeerd jurylid bij plaatselijke atletiekwedstrijden. Verder heeft hij gedurende de laatste 20 jaar zijn ac teertalenten getoond bij de plaatselij ke toneelvereniging “Uit en Thuis”. WADDINXVEEN In Waddinxveen hebben onlangs slechts scholieren van twee scholen - de rooms-katholieke St Paulusschool aan de Jacob Catslaan en de protestants-christelijke Koningin Ju- lianaschool aan de Peter Zuidlaan - meegedaan aan het bezorgen en weer ophalen van de pakketten voor de door Veronica-tv ondersteunde Greenpeace- aktie. De St. Paulusschool heeft bekend ge maakt dat de groepen 7 en 8 van deze school 1.200 actiepakketjes verspreid- WADDINXVEEN - Zaterdagavond 9 november om acht uur geeft Everhard Zwart een orgelconcert in de hervorm de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. De toegangsprijs bedraagt voor volwasse nen f. 4,- en voor kinderen f. 2,-. Op het uit 1807 stammende kerkorgel brengt Everhard Zwart, kleinzoon van de be kende Jan Zwart, organist van de Berg- singelkerk te Rotterdam, en gewezen leerling van Feike Asma, een zeer geva rieerd programma. Zo vermeldt het programma een variatie op het bekende koraal ”Op bergen en in dalen”, twee werken van J.S. Bach en wel Andante Sonate nr. 4 en de Dorische Cantate, Allegretto en Menuetto van B. Tours, Sonate van F. Lemmens bestaande uit Fanfare-, Cantabile en Finale en een va riatie op Psalm 25 gecomponeerd door zijn vader Willem Hendrik Zwart. Aan sluitend is er een samenzang. voordeel van het lidmaatschap van een vogelvereniging is daarom ook wel dat men op de hoogte blijft van de nieuwste kennis en ontwikkelingen op het gebied van het houden en kweken van vogels. ’’Vooral binnen een vogelvereniging zijn er zeer ervaren kwekers die nieuwe- Heel vaak is de vogelliefhebber verwe ten dat hij geen natuurbeschermer zou zijn. Het tegendeel is waar. Een echte vogelliefhebber is niet tevreden met zo maar een vogeltje in zomaar een kooitje waarin zomaar wat zaad en water staat. Hij is juist er op uit om nieuwe wegen te vinden, om huisvesting te verbeteren, om de aan hem toevertrouwde vogels tot broeden te bewegen en om zodoen de zijn steentje bij te dragen tot de in standhouding van de natuur. Het grote De groep The Malcolms. WADDINXVEÉN/GOUDA - Rogge veen Beheer BV, Waddinxveen, Rog geveen Pensioen BV, Waddinxveen en Architectenbureau L. Roggeveen BV, Waddinxveen. hebben de balansen over 1984 gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, zo meldt het han- delsregister. Judo voor jeugd en seni oren. In Waddinxveen: gymzaal A. van Burenstr. I In Hazerswoude: Gymzaal Michaelschool. In Bos koop: sportzaal Torenpad. Judo - Jiu Jitsu - Taekwon do ----- - - - sen - Figuurvorming voor dames - Zonnebank - Sau na - Beat-, Jazz- err Klas- Met ingang van heden is de heer H. Klapwijk secretaris geworden van de Gereformeerde Kiesvereniging Wad dinxveen e.o. (aangesloten bij het Gereformeerd Politiek Verbond). Het adres van de vereniging is: Gerstakker 56, 2743 DX Waddinxveen. den, die het bedrag van 2.742,- aan éénmalige machtigingen opleverden. Dit bedrag werd op zaterdagavond 26 oktober klokslag half acht naar het girov kantoor in Arnhem, waar het Greenpe- ace-aktiecentrum was gevestigd, door gebeld. Rond deze tv-uitzending had Greenpe ace een huis-aan-huisaktie opgezet.Na een oproep in het tv-programma School-tv-weekjournaal hadden meer dan 1600 scholen hun medewerking toe gezegd bij deze aktie. Kennismaking, samenwo nen, huwelijk, alle relaties. Vraag brochure! Tel. 04160-40483. den Berg, Boskoop, Julianastraat 24, tel. 01727-3248-3890. Al- phen a/d Rijn. Goudenregen- plantsoen 64, tel. 01720- 94046. Let op dit adres in Al- phen en Boskoop. Wij ruilen al uw meubelen in bij aankoop van nieuwe meubelen. dinxveense gemeentehuis. De toe,- draagt f. 10,- (CJP-houders en C" Het Odeion Blazersensemble, be- F’ staande uit Ali Groen en Hans Gartig- leiding WADDINXVEEN - Woensdagavond 13 november worden in het buurtcen trum De Bonkelaar aan de Beukenhof twee politieke speelfilms gedraaid. Om zeven uur wordt begonnen met Repor ters en om negen uur wordt doorgegaan met Under Fire. De toegangsprijs voor beide films bedraagt vier gulden. Het zien van één film kost een rijksdaalder. Reporters is een flitsende, onthullende en soms zeer komische dokumentaire over het werk van het Franse persburo Gamma. De kijker maakt van binnen uit kennis met het bedrijf dat "nieuws gierig” (nieuw is verkoopbaar) is ge worden. Under Fire is het verhaal van een pers fotograaf die naar Nigaragua wordt ge zonden, waar de laatste dagen van So- moza geteld zijn. Hoewel hij zich als persfotograaf altijd verre heeft gehou den van enige betrokkenheid met parti jen wiens oorlog hij fotografeerde, voelt hij zich, ook door persoonlijke ge beurtenissen. op een gegeven moment toch genoodzaakt partij te trekken voor de Sandinisten. het bevorderen van het houden en kwe ken van vogels op een voor de vogels verantwoorde wijze. Het houden van vogels ondervindt steeds meer begrip bij de natuurbeschermers, mede door het feit dat het juist de vogelliefhebber is geweest die ervoor zorgde dat bepaal de soorten voor een totale uitroeing werden behoed. WADDINXVEEN - Volgende week vrijdag 15 november en vrijdag 13 de cember staat de evangelisatiegroep Shalom met een kraam op de week markt in de Willem de Zwijgerlaan. Shalom (M.J. Kamphuis, Akkerwinde 1, tel. 16463) verkoopt bijbels, boeken, langspeelplaten, cassettes, tegels, ka lenders, kerstkaarten en verder alles op evangelisatiegebied. lingen graag met raad en daad ter zijde staan. Bezoek daarom eens de tentoon stelling en kijk eens naar de rijke soor ten vogels die door de liefhebbers ge houden wordt. Praat eens met de aan wezige kwekers en bekijk zelf wat het Een goede voorbereiding bepaalt voor een belangrijk deel het succes van een wintersportvakantie. Daarbij moet zeker niet alleen worden gedacht aan het ’materieel’ (skies en eventueel de auto), maar zeker ook aan het voorbereiden van het lichaam op de te leveren inspanningen. Een goede conditie en een cursus ski-gymnastiek vormen de basis voor een plezierige ski- of langlaufvakantie. Wie van zijn vakantie een echt sportief genoegen wil maken, mag voor deze training toch wel twee a drie maanden uittrek ken. Deze en andere facetten van een goede voorbereiding worden belicht in het ’’Rabobank Wintersportboek ’85/86”, dat voor 18,50 bij ons verkrijgbaar is. Verder geeft het ruim 200 pagina’s tellende boek een impressie van het geen de meest populaire wintersportoorden te bieden hebben. Wie nog geen keuze heeft gemaakt voor een bepaalde bestemming, kan na bestudering van de inhoud gerichter overleggen met de reisadviseur, die zeer gedetailleerde informatie tot zijn beschikking heeft. Voor vakantie gangers die al een reis gerserveerd hebben, levert het boek een extra bijdra ge aan de voorpret. Want wie komt niet in vakantiesferen door fraaie kleu renbeelden van skipistes en vakantieplaatsen en door wervende teksten over wintersportmogelijkheden en comfortabele verblijfsaccommodaties? WADDINXVEEN - In het buurtcen trum De Bonkelaar treedt zaterdag avond 9 november om half tien de mu- ziektheatergroep The Malcolm op. De toegangsprijs bedraagt zes gulden. The Malcolms waren eerder in De Bonke laar, in november vorig jaar. De groep laat zich het beste beschrijven als 'fools' theatergroep. The Malcolms bestaan uit drie mannen en een vrouw, afkomstig uit Birmingham, New York, Amster dam en Antwerpen. Sinds de groep in 1982 werd opgericht hebben ze internationaal al veel be kendheid verworven, zowel via zaalop- tredens als via radio- en televisieoptre dens. Naast hun eigen avondvullende shows hebben ze gastoptredens gedaan op rockconcerten met Simple Minds, A.B.C Dexy’s Midnight Runners, Ka- jakoogoo en de Culture Club. Hun EEN TYP-DIPLOMA ALTIJD HANDIG - per maand: b.v. 6 mnd. 340,- - SPOEDCURSUS 3-4 mnd. 30 lessen ƒ425,- incl. huurmachine Nu ook ’s-morgens. I Steno Typ-school VOORDEEL IN DE MEUBELKOOPJESHAL. Nieuwe B-kèus meube len: eiken tv-kasten voor uw video van nu 198,-; mass, eiken salon tafels van nu 298,-;'grote eiken berg meubels voor spotprijs jes! bankstellen van 2-1-98-r- nu 1.198,- (in diverse kleuren); mimiset v.a. 45,-; eiken dekenkis ten van «2797^ nu 179,-; secretaires van _64J8"7r’nu 298,-; div. kleinmeube len nu voor weggeefprij- zen! gebruikte bankstel len v.a. 280,-; gebruikte eethoeken v.a. 200,-. SLA NU UW SLAG!! Noordkade 99, Waddinx veen. hebben daartoe in hun ten. Nog niet bekend is of het GPV zelf standig aan de verkiezingen gaat deel nemen of deel zal uitmaken van Pro testantse Combinatie Waddinxveen (PCW). In 1982 nam het GPV zelf standig aan de verkiezingen deel, om dat de kandidaatstelling van de PCW geen instemming kon verkrijgen. Daarvóór nam het GPV wel deel aan het politiek samenwerkingsverband met de Hervormde Kiesvereniging en de SGP. Deze twee politieke partijen werken sinds 1982 samen met de RPF en habben vier zetels. Drie jaar geleden behaalde het GPV 104 stem men (1 procent). Op de GPV-kandidatenlijst staan na de naam van J. Knol nog zes andere namen: 2. mr. W.H.K. Dijksterhuis, redakteur bestuurlijke publikaties; 3 ir. H. Klapwijk, automatiseringsdes kundige; 4. R.G. van der Laan, direkteur Outinord Nederland BV; 5. P. Dijkstra, computertechnicus; 6. Th.J. de Vries, dire kteur Gerefor meerde Basisschool; 7. W.M. Knol-de Vries, huisvrouw. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland is nieuw ingeschreven Be heer- en Beleggingsmaatschappij R. van der Velden BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: De verkrijging, vervreemding en exploitatie van vermo genswaarden en het deelnemen, steun verlenen aan enz. Maatschappelijk ka pitaal 230.000,-, waarvan geplaatst/ gestort 46.000,-. Directeur: R. van der Velden, Capelle aan den IJssel. Laat uw TEGELWERK door de vakman doen. Uw tegelzetter is H. W. van Oudheusden, Am. van Solmsstraat 6, W'veen. tel. 01828-15794. WADDINXVEEN - Komende vrij dagavond 8 november is de eerste van een serie van vier kaartavonden van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in bar Pardon aan de Sniepweg. De andere avonden worden gehouden op 22 en 29 november en op 13 december. De kaartavonden, waar men zowel kan klaverjassen als jokeren, worden ge houden in de zaal van bar Pardon aan de Sniepweg (zwembad/tennishal) met een ruime parkeerruimte en de toegang voor mindervalide is zeer goed mogelijk vanwege een lift. Er wordt op jje avon den (in competitieverband) gekaart, waarvan er 3 avonden mee gaan tellen voor de totaaltelling. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend en de avonden be ginnen om 20.00 uur. De inleg bedraagt 2,50 p.p. per avond. ,’BfiByuuBr^±n; v± Leven” houdt donderdag 7 november (20.00-22.00uur) vrijdag 8 novem ber (10.00-23.00 uur) en zaterdag 9 november (9.00-16.00 uur) in Het Trefpunt aan de Stationsstraat haar jaarlijkse gewestelijke tentoonstel- siek Ballet. Inl. L. Mar- Hng. In dezelfde ruimte exposeert donderdag 21 november (20.00-22.30), chant, Boskoop 01727- vrijdag 22 november (14.00-22.30 uur) en zaterdag 23 november (10.00- 4025/3500. 16.00 uur) de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Vo gelliefhebbers ”De Vogelvrienden”. De tentoonstelling van "Nieuw Leven” is voor de 29e maal. Ditmaal worden sierhoenders, zowel groot als kriel, sier- duiven, grote en dwergraskonijnen en cavia tentoongesteld. De vereniging is zeer ingenomen haar levende expositie te mogen exposeren in Het Trefpunt. WADDINXVEEN - Waddinxveens enige pluimVeevereniging ’’Nieuw WADDINXVEEN De Waddinxvener J. Knol (63) van de Konin gin Wilhelminasingel en directeur van Admi-info BV en J T' 11X7 voert de kandidatenlijst van het Gereformeerd Politie (GPV) aan voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. De leden hebben daartoe in hun vergadering van vorige week dinsdag beslo- Uw Televisiedokter S. At- tema. 24 uur service, 3 maanden garantie. Tel. 01828-13500. Ook voor vi deo, radio, wasmach., koelkast, enz. i Woninginrichters Van Een beginneling die voor het eerst op langlaufski’s wil staan, heeft niets te zoeken in een oord dat zich vooral op het alpine-skiën richt. Een crack op de lange latten zlil zich ongelukkig voelen in een dorp waar alleen enkele be- ginnerspistes zijn aangelegd. En op welke bestemming voelt een echtpaar zich thuis waarvan de één gaat skiën, terwijl de ander zich beperkt tot win terse wandelingen? Elk van de honderden wintersportbestemmingen heeft zijn eigen mogelijk heden en onmogelijkheden. Natuurlijk geven folders en reisgidsen enige in formatie, maar voor de meeste aspirant-vakantiegangers blijft het moeilijk om op grond daarvan een keuze te maken. Gelukkig laat een toenemend aantal vakantiegangers ook hun wintersport- trip door deskundigen regelen. Dat heb ik de afgelopen weken aan de rei- zenbalie van onze bank opnieuw duidelijk kunnen merken. Kennelijk ont dekken steeds meer mensen dat een goede reisadviseur precies weet welke bestemmingen met hun wintersportmogelijkheden en aanvullende voorzie ningen aansluiten op de individuele wensen van al die wintersporters. Daar bij komt dat ’vakantie-doe-het-zelvers’ die in het ski-hoogseizoen op de bonnefooi op pad gaan, het risico lopen in hun favoriete oord geen vrij bed meer te vinden. Dat steeds meer mensen hun wintervakantie door deskundigen laten rege len, wordt ook veroorzaakt door veranderingen in de wijze waarop men naar sneeuw en bergen trekt. Nog altijd is de eigen auto een geliefd vervoer middel bij de meer dan anderhalf miljoen Nederlanders die een buitenland se wintervakantie plannen, maar we zien een groeiende belangstelling voor buspendels en treinreizen. De bus is goedkoop (in veel gevallen goedkoper dan de eigen auto) en biedt steeds meer comfort. Zo kunnen nu in veel bus- sen stoelen worden gereserveerd die meer gemak en meer (been)ruimte bieden. Ook de vorig jaar geïntroduceerde slaapbus, waarin ’s avonds de stoelen tot stapelbedden worden omgebouwd, blijkt een schot in de roos. De trein is bezig zijn aandeel bij het toeristenvervoer terug te winnen nu de prijzen meer ’sporen’ met die van andere vervoersmogelijkheden. Een voorwaarde om te kiezen voor bus, trein of eventueel vliegtuig is wel dat men op de bestemming alle voorzieningen gemakkelijk kan bereiken zon der eigen vervoer. Reeuwijks burgemeester mevrouw Y. Verstoep-Bauer wegens ziekte verhinderd was. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In het bedrijf van J. van den Berg Zn. Waddinx veen BV aan de Henegouwerweg heeft burgemeester C.M. van der Lin den aan de Reeuwijker J.C. van Zijl de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uit gereikt. De koninklijk gedecoreerde stond er namelijk bij stil sinds 1945 bij het Waddinxveense bedrijf werk zaam te zijn. J.C. van Zijl bekleedt in dat bedrijf de functie van werkvoorbereider. Als zodanig heeft hij de verantwoorde lijkheid voor een product gedurende het gehele fabricageproces als ook voor de planning, dat in verband met levertijden. Zijn veertigjarig dienstju- bileum heeft hij op 3 september 1985 al gevierd, maar de heer Van Zijl gaat het bedrijf nu verlaten, want hij maakt gebruik van de VUT-rege- ling. In Reeuwijk maakt de heer Van Zijl zich op enkele terreinen verdienste lijk voor de gemeenschap. Zo be- Sport voor het hele gezin: teerde jonge musici die grotendeels JEUGDJUDO v.a. 4 jaar; werkzaam zijn bij Nederlandse svm- JUDO jr./sr.; JUI-JITSU fonie-orkesten. jr./sr.; TAEKWON-DO jr./sr.; AEROBIC DAN CING. Inl. Sportschool Den Edel, tel. 01828- 13659. LEEF VANDAAG en BÉTAAL MAAR LA TER: Door een persoonlij ke lening te sluiten krijgt u contant geld in handen. Voor het kopen van uw droomwens, zoals een auto, bromfiets, meubelen etc. Vraagt inl. bij Ass. kantoor D. Verwey, Kon. Wilhelminasingel 83, W’veen, tel. 01828-12539. ’’Nieuw Leven”, dat dezer dagen het honderdste lid zal inschrijven, verwacht een groot aantal bezoekers, mede om dat ook het aantal inzendingen van top fokkers uit het gehele land in vergelij king met vorig jaar sterk is toegenomen De entree bedraagt f. 1.50 voor perso nen boven de 16 jaar. ”De Vogelvrienden” houden voor de 28e maal hun jaarlijkse tentoonstelling. De doelstelling van deze vereniging is Knol BV Verbond aadsverktezmgen. De lede vorige week dinsdag besL WADDINXVEEN Het Odeion Blazersensemble gaat het tweede kamermuziekconcert van dit seizoen verzorgen op donderdag avond 14 november om half negen in de raadzaal van het Wad- toegangsprijs van dit concert be- 65-plussers f. 7,50). Sinds de oprichting staat het onder van Piet Honingh, die als solo- klarinettist verbonden is aan het ke Jan Wymenga (klarinet), Dorothe Concertgebouworkest. Dat het Odei- Rothbarth en Margreet Bongers (fa- on Blazersensemble zich een vaste got) en Jared Sacks en Morris Powell plaats heeft verworven in het Ne- (hoorn) en geleid door Piet Honingh derlandse muziekleven blijkt onder speelt in Waddinxveen werken van meer uit optredens in het gehele Rossini, Van Beethoven en Mozart. land, verschillende radio-opnamen en Het Odeion Blazersensemble werd in jaarlijkse concerten in het Amster- 1976 opgericht en is genoemd naar damse Concertgebouw. de eerste Griekse muziektempel. Het Tijdens het in 1984 door het Neder- ensemble bestaat uit zeer getalen- lands Impresariaat georganiseerde Ka- mermuziek Concours behaalde het Odeion Blazersensemble een plaats in de finale. JEUGDJUDO v.a. 4 jaar; werkzaam zijn bij Nederlandse r0E iECXTE I

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 5