WOORD VREDE ZIJN Kleurenfoto’s. en neonobjecten 1 J&W VERWED ’’LAAT UW EERSTE NKF-groep BV wil bij elkaar blijven CDA-Kamerlid start restauratie 3u Speld was verr assing w f TA fpV In raadzaal Waddinxveen Burgemeester geeft fel commentaar Borstvoeding niet beter dan Geen onderdak vluchtelingen Parochie tot nieuwe pastoor C. J. v. d. Voort: flesvoeding Midden-Holland vreest daling woningbouw Speciaal WAO- spreekuur is nu gestopt Hervormden halen 90 mille op Uw Kerkgebouw Remonstrantse gemeente wordt door Woudenberg BV opgeknapt JA -k4 •uw. N PW Albert in ’t Veld i 'T Het afgebeelde type bungalow bijvoorbeel d, is een hout- skeletwoning. Woonklaar opgeleverd vanaf f. 135.000.- inklusief heiwerk en inklusief B.T.W.. Opl evering in kasko is uiteraard nog voordeliger. Vraag gerust meer informatie. BOUWEN IS VERTROUWEN Kennismaking 7 -D - - Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. Plankier20,2771 XL Boskoop Telefoon 01727-2077 HET VERÏSCHIL TUSSEN TRADITIONELE BOUW ElN SYSTEEMBOUW KUNNEN WIJ U HAARFIJN UITLEGGEN... WIJ DOEN HET NAMELIJK ALLEBEI! A B z a Gelukwens i Ii M --fe- 4 M 7 J Felicitaties van secretaris drs. J.C. Brink van de Kamer van Koophandel en Fabriek en voor het banketbakkers- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 en partyservice-echtpaar A.R. van den Berg-Blonk. (Foto: Sjaak Noteboom). Inspiratiebron is het raakvlak van 1 and, lucht en water. legd voor de partyservice, dat het fami liebedrijf startte als kokerij zal benaderen. Van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur is een subsidie van f. 627.708,- te verwach ten. De restauratie, die voor het verkrijgen van de rijkssubsidie vóór 1 december van start moet gaan, gebeurt onder ar chitectuur van Bob C. van Beek uit Lei den en onder begeleiding van de. Dienst Monumentenzorg van het ministerie van WVC. In de restauratiekosten 'droegen de gemeente f. 80.000,- extra bij en het Comité Zomerzegels f. i - i WADDINXVEEN - Kleurenfoto’s van Amsterdammer Bert Houweling en neonobjecten van Hagenaar Albert in ’t Veld zullen te zien zijn in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis. Deze expositie, de laat ste van het jaar en durend tot en met zaterdag 14 december, wordt z ater- dagmiddag 23 november om vier uur officieel geopend door CDA- wet houder Paul van Schie. maal gehouden technologie-instuif van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden Holland, fel uitge sproken tegen de verkoopplannen van ’’moeder” Philips. Hij stelde keihard dat een bloeiende en springlevende onderneming, die in Waddinxveen hoogwaardige werkgele genheid biedt, louter om het gewin wordt afgestoten. De heer van der Lin den stelde dat de gemeente Waddinx veen deze zaak nauwlettend in de gaten houdt. NKF-Kabel BV aan de Noordkade vormt de telecommunicatiekabeldivisie Albert in ’t Veld is in 1942 geboren in Lisse. Hij studeerde architectuur in ;Se- attle (U.S.A.) en aan de Vrije Acade mie te Den Haag.Albert in ’t Vteld woont en werkt in Den Haag. Hij is een veelzijdig kunstenaar, vervaardigt zeef drukken, olieverfschilderijen' op pa pier, schilderijen, etsen, objekten, pu bliceert dichtbundels en ontwerpt meu bels. Deze objecten, waarbij zijn interesse in geometrische vormen naar voren komt., bestaan uit bewerkte en gepolijste me talen kubussen, waarin hij neon en soms ook andere materialen als marmer, glas en rubber verwerkt. De gekleurde gloed van het neon veroorzaakt een lichtspel op het metaal. Werk van In 't Veld bevindt zich in vele bedrijfs-, over- heids- en particuliere verzamelingen bakken en venten”, verklaart de heer Van den Berg zijn liefde voor de ban ketbakkerij en de partyservice, waar in middels zijn zoons Cees en Ton ook zeer goed de weg mee weten. Het be drijf ontving vorige week woensdag en d onderdag vele honderden mensen, die De St. Victorkerk was zondagmorgen tot bijna de laatste plaats bezet. Onder de aanwezigen ontdekten wij geen ver tegenwoordigers van .het gemeentebe stuur, noch afgevaardigden van andere kerken. Wel waren er veel familie eh •kennissen van de nieuwe pastoor naar Waddinxveen gekomen. Na afloop van de eucharistieviering was er in de pastorie gelegenheid persoon lijk kennis te maken met pastoor Van der Vóórt, die officieel per 1 november in Waddinxveen aan het werk is gegaan. Secretaris J.F.P.M. Brosens vn het pa rochiebestuur zei in een gelukwens ge merkt te hebben dat pastoor Van der Voort er zin in heeft om na 14 jaar aal moezenier geweest te zijn in Waddinx veen actief te worden. ”Dat is voor ons meer dan voldoende”, zei hij over de nieuwe geestelijke leider, die op eigen verzoek vrijwillig bijtekende als pa stoor. ”Dat geeft ons een groot vertrou wen dat het wel goed zal gaan”. Hij gaf aan dat de parochianen er na tuurlijk mee rekenin houden dat nieuwe bezems anders kunnen vegen. Uit een WADDINXVEEN - Het CDA- Tweede-Kamerlid Ria Oomen-Ruijten (35) zal op symbolische manier dinsdag morgen 26 november om half twaalf de restauratie starten van de volgend jaar 150 jaar oude Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade. De kerk gaat daarna voor een ingrijpende opknapbeurt van een jaar dicht. De laatste officiële activiteit is een huwelijksplechtigheid op donder dagmiddag 28 november. Vorige week donderdag is de aanbeste ding van de restauratie van het in 1836 ■-r. - WADDINXVEEN - Waddinxveense moedergroepen die borstvoeding pro pageren hebben geïnteresseerd kennis genomen van berichten dat borstvoe ding niet beter zou zijn dan flesvoeding. Toch weerhoudt hen dat er niet van door te gaan met hun voorlichtings- werk. 50.000,-. De kerkelijke gemeente blijft doorgaan met inzamelen van geld voor het beta len van de eigen kosten. Voor dat doel werd bij de Rabobank Waddinxveen al een rekening onder nummer 3668.10.710 geopend, terwijl het Vrou wencontact van de Remonstrantse Ge meente vrijdag 22 en 29 november op de weekmarkt staat met allerlei zelfge maakte artikelen. De opbrengst van de verkoop hiervan is bestemd voor het restauratiefonds. WADDINXVEEN - De provinciale woningbouwplannen hebben CDA- wethouder Paul van Schie verontrust. Laatst heeft de Waddinxvener dat als portefeuillehouder ruimtelijke orde ning van het samenwerkingsorgaan Midden-Holland nog eens gezegd op een symposium in dé Bouwvoorlichting aan de Staringlaan. Paul van Schie stelde in een zeer druk bezette filmzaal dat Midden Holland na 1990 tien jaar lang 500 woningen per jaar moet inleveren om de ambitieuze plannen die de provincie heeft met de streekplanregio West te doen slagen. Deze inleveringsoperatie gaat vooral ten koste van de woningbouw in de klei ne kernen. Dit alles omdat Zuid Hol- land/Oost in de afgelopen jaren volgens de provincie te hard is gegroeid in ver houding tot West. In wezen is er, zo stelde Paul van Schie, naar woningaantallen gemeten procen tueel nauwelijks een verschil in groei tussen Zuid Holland West en Oost. Maar 500 huizen per jaar minder bou wen in Oost, deze regio dus, betekent voor de aannemerij en aanverwante be drijven in deze regio een omzetverlies van minstens 50 miljoen gulden en 500 arbeidsplaatsen. Hoe de kleine gemeenten, die een aan zienlijk contingent aan woningen moe ten inleveren, toch aan de vraag van ei gen inwoners naar woningen zullen kunnen voldoen, is volgens Paul van Schie niet duidelijk. De expositie is zoals gebruikelijk te zien tijdens kantooruren (maandag tot en met vrijdag van 9.00-12.00 en van 13.30- 17.00 uur), op koopavond (donderdag van 19.00-21.00 uur) en op zaterdag (13.00-16.00 uur). De opening wordt omlijst door een blokfluitensemble van de Stichting Streekmuziekschool Wad dinxveen. Bert Houweling werd in 1949 in Haar lem geboren. Hij studeerde aan de School voor Fotografie en Fototechniek in Den Haag en exposeerde in de Canon Gallery, Amsterdam (1979), Galerie Kiek (1981), Hotel Babylon (1982) en het Gemeentemuseum (1985) in Den Haag. Werken van Houweling zijn aange kocht door de Nederlandse Kunststich ting, artotheken en diverse binnen- en buitenlandse collectioneurs. Met een zo optimaal mogelijke benutting van de fo tografische techniek wil Bert Houwe ling met zijn foto’s hyperrealistische beelden van de werkelijkheid creëren. - f7 A ‘z Voedingskundig gezien is bijvoeding (groenten, fruit, vlees) gedurende de eerste zes maanden niet nodig, tenzij het kind met (moeder)melk niet goed groeit. Bezwaren tegen het eerder be ginnen met bijvoeden zijn er overigens niet. De studiegroep vindt standaard voedingsschema’s met starre richtlijnen voor de tijden waarop de baby’s moet worden gevoed, overbodig. Omdat verscheidene gangbare ideeën over zuigelingenvoeding door dit, op wetenschappelijke gegevens gebaseer de rapport worden gerelativeerd, pleit de studiegroep voor goede voorlichting aan artsen van consultatiebureau en wijkverpleegkundigen. Daarmee wordt begonnen op het symposium ’’Zuigelin genvoeding, de bakerpraat, de weten schap”, dat op 22 november in Utrecht wordt gehouden. WADDINXVEEN /RIJSWIJK - De groepsondernemingsraad (GOR) van de NKF-groep, die een telecommunicatievestiging aan de Noordkade heeft waar 500 mensen werken, blijft ervoor strijden deze Philips-dochter bij elkaar te houden, omdat de werknemers menen dat alleen een all round kabelbedrijf een goede mogelijkheid tot voortbestaan heeft. De GOR is dan ook naar de Ondernemingskamer van de Amsterdamse Ge rechtshof gestapt om nog een stokje te steken voor de verkoop van NKF- onderdeel Draka Kabel BV aan andere maatschappijen (Parcom BV en Flint Beheer BV) op 1 januari 1986. Bij Draka werken 700 mensen. Volgens de ondernemingsraadsleden hebben interne studies aangetoond dat de afzonderlijke bedrijfsonderdelen niet levensvatbaar zijn. Bovendien zou er voldoende informatie zijn ontvangen over de richting die Philips met de NKF- Groep uit wil en over de gevolgen daar van voor de werkgelegenheid. De ver wachting is dat bij de verkoop van Dra ka Kabel BV binnen afzienbare tijd ba nen zullen sneuvelen. De groepsondernemingsraad is van meet af aan tegen het losmaken van Draka geweest. Teneinde het zelfstan dig voortbestaan van de NKF-Groep en de werkgelegenheid van de 2800 werk nemers zoveel mogelijk veilig te stellen kwam, de Coöperatie NKF-Groep - voortgekomen uit een vereniging van werknemers- begin september met een bod op het bedrijf van 250 miljoen gul den. Hierop is Philips niet ingegaan. Burgemeester C.M. van der Linden heeft zich laatst bij NKF Kabel BV aan de Noordkade, waar hij een welkomst woord sprak voor de daar voor de eerste gestichte Godshuis gehouden. Laagste inschrijver was het aannemingsbedrijf Koninklijke Woudenberg BV uit Amei- de met f. 432.000,-, terwijl het Wad dinxveense schildersbedrijf Kloet BV voor het schilderswerk het laagst was met f. 90.000,-. In deze ruim 5,2 ton (exclusief btw) zijn de vernieuwing van het interieur en nog enkele andere posten -zoals verbetering van het vooraanzicht- nog niet opgeno men. Verwacht wordt dat het uiteinde lijke restauratiebedrag de f. 800.000,- WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad is een punt gezet achter het spreek uur dat de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas daar op de ze vende verdieping sinds d it jaar had voor WAOérs en gehandicapten. De financiële middelen om dit aparte vrijdagmiddag-spreekuur van de zelf gehandicapte Rotterdammer Theo Bos- sers over de AAW en WAO met al de daarbij behorende voorzieningen, zoals taxikostenvergoeding e n woonaanpas- singen, voort te zetten ontbraken. Het ministerie van WVC stopte namelijk de subsidie ervoor. De WAOérs en gehandicapten kunnen nu elke werkdagochte nd met hun pro blemen terecht op de gewone spreek uren van de Stichting, Zuidplas. Theo Bossers hield ook dergelijke aparte spreekuren in Capelle aan den IJssel en Nieuwerkerk aan den IJssel. van de NKF-Groep, die verder energie- kabels maakt en installatieliabels. Het bedrijf beschikt over een zeer goed ge vulde orderportefeuille. Inmiddels wordt al weer druk geadve rteerd voor het indienstnemen van nieu we mensen. Aangekondigde ontslagen gaan waar schijnlijk niet door. brief van een klasgenoot van de nieuwe pastoor had de h.eer Brosens begrepen dat Cees van der Voort over een prak tisch ingestelde geest beschikt en zon der omhaal van woorden rechtstreeks en snel op zijn doe l afgaat. Zijn vlugge manier van praten is hiervan wellicht een indicatie, dacht de secretaris van het parochiebestuur Terwijl pastoor Van der Voort ver klaard had zo goed al s mogelijk - samen met anderen - zich te zullen inzetten voor het verder bouwden aan een hechte geloofsgemeenschap, .hij de aanwezigen met doopwater had besprenkeld en hij uit de Bijbel had voorgelezen hield de ken Custers de preek. Hij koos daar voor Lucas 10 1-10 en 16, waarin staat dat de Heer 72 mensen aanwees en hen twee aan twee voor zich uitzond naar al le steden en plaatsen waarheen Hijzelf van plan was te gaan. Hij sprak tot hen: ”De oogst is groot, maar arbeieders zijn er weinig. Vraagt daarom de Heer van de oogst arbeiders te sturen om te oogsten. Gaat dan, maar zie, Ik zend u als lammeren tussen wol ven. Neemt geen beurs mee, geen reis zak, geen schoeisel; en groet niemand onderweg. Laat in welk huis gij ook bin nengaat uw eerste woorden zijn: vrede in dit huis!”. WADDINXVEEN - Een bedrag van rond de f. 90.000,- hebben de lidmaten van de Centrale Hervormde Gemeente bij elkaar gebracht voor het Algemeen Activerings Comité (AAC), het bouw en vernieuwingsfonds van deze kerk. De AAC-actie wordt jaarlijks gehou den. In kas zit al zo’n twee ton. Het in gezamelde geld is steeds bestemd voor de kerkgebouwen: bouw Bethelkerk, restauratie Brugkerk, verbouwing Het Anker, vernieuwing De Hoeksteen en eventuele kerkebouw in de nieuwe woonwijk Zuidplas. De geldinzamelingsactie die liep van vrijdag 25 tot en met dinsdag 29 okto ber, werd voor de 20e maal gehouden. Voor de Centrale Hervormde Gemeen te staat nog niet vast op welke wijze in de wijk Zuidplas voorzieningen getrof fen zullen worden: de bouw van een nieuwe kerk én de stichting van een vierde wijkgemeente of vergroting van De Hoeksteen aan de Esdoomlaan én samenvoeging van de Zuidplas met wijk West. I -uL'A Het is niet wetenschappelijk bewezen dat borstvoeding beter is dan flesvoe ding. Wel kan op gevoelsmatige gron den de voorkeur worden gegeven aan deze natuurlijke wijze van voeden, zo staat in een rapport van de studiegroep zuigelingenvoeding, die is ingesteld door de Nationale kruisvereniging en het Voorlichtingsbureau voor de voe ding. Volgens het rapport bestaat er geen ver schil tussen borst- en flesvoeding als het gaat om het bevofderen van de psycho logische en lichamelijke band tussen moeder en kind. Naar de hudige inzich ten krijgt het kind met de alternatieve zuigelingenvoeding alle benodigde voe- dingsstoffen. Ook merkt de studiegroep op dat gun stige effecten van borstvoeding, zoals bescherming tegen infecties, in Neder land niet zijn aangetoond. Allergie-ge- voelige zuigelingen kunnen mogelijk wel baat hebben bij borstvoeding. An derzijds zijn er onvoldoende argumen ten om het geven van borstvoeding in hoeveelheid of tijdsduur te beperken vanwege de aanwezigheid van giftige stoffen in moedermelk. stond erbij stil een kwart eeuw in het winkelcentrum ”de Passage” gevestigd te zijn. Banketbakker Arie van den Berg en zijn vrouw kwamen in 1950 uit Stolwijk waar C.G. van den Berg in 1864 de brood en banketbakkerij beg on. Met de komst naar dit Gouwedorp werd in een kwart eeuw ook de basis ge- ir i het pand -dat was uitgebreid met een ii_j-j----- rpaviljoen en waar men ook in de mobie le keuken een kijkje kon nemen- op be- a De te restaureren Remonstrantse Kerk (1836) aan de Zuidkade. (Archief- foto). WADDINXVEEN - In Waddinxveen bleek geen onderdak te vinden te zijn voor een Eritrese vrouw met twee kin deren en voor een echtpaar. Die infor matie van de Vereniging voor Vluchte lingenwerk Nederland, afdeling Wad dinxveen, heeft kapelaan Benedict Banning doorgegeven aan de lidmaten van de rooms-katholieke St. Victorpa- rochie. Hij meldt dat de mensen die zich in dit Gouwedorp inzetten voor het vluchte lingenwerk op zoek blijven naar gastge zinnen. ”Met Kerstmis horen we hoe Maria en Jozef geen plaats vonden in de herberg. Nu worden er gastgezinnen ge vraagd voor vluchtelingen. De begelei ding hoeft u niet op uw schouders te ne men. Het gaat alleen om het beschik baar stellen van ruimte”. Overigens blijft het Waddinxveense Vluchtelingenwerk de bevolking om hulp vragen. Afgelopen week kwamen twee dringende telefoontjes binnen: één uit Amsterdam met het verzoek of er onderdak geboden kon worden aan een vluchteling met baby van 6 maan den en kind van 2 jaar en een uit Rotter dam of een vluchtelingenechtpaar kon worden opgevangen. Jammer genoeg hadden wij geen kamers beschikbaar. ”Wij zoeken gastgezinnen of anders ge zegd opvangadressen. Geen eenvoudi ge zaak maar wel dringend nodig. Mocht u ruimte over hebben en er voor voelen vluchtelingen een tijdelijk on derdak te bieden, dan horen wij dat graag”, aldus Han Erath (telefoon 18796) en Aty van Weelden (telefoon 13836). Het tweetal bedankt nog iedereen voor spontane reacties op vragen naar huis raad. ”Wij vragen ons nu wel af of vele Waddinxveners de nacht zittend door brengen. Gezien de hoeveelheid aange boden bedden. Jammer, dat u niet alle maal het goede resultaat kunt zien. Dé ze vluchtelingen hebben nu eèn warm en comfortabel onderdak.” WADDINXVEEN - Een totaal verras te A.R. van den Berg en zijn echtgenote kregen vorige week woensdag de zilve ren speld van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland uitgereikt door secretaris drs. J.C. Brink. Dat gebeurde vlak aan het begin van het tweedaagse open huis van ban- ketbakkerij-partyservice-tearoom Van den Berg. WADDINXVEEN - De Lucas-woorden ’’Laat uw eerste woord ’’vrede” zijn” waren ook de woorden waarmee de roomskatholieke St. Victorpa- rochie zondagmorgen haar nieuwe pastoor C.J. van der Voort (55) ver welkomde. Dat gebeurde in een eucharistieviering: in de St. Victorkerk aan de Zuidkadewaar de opvolger van de naar Noctdorp vertrokken pa stoor P.M. Olsthoorn werd geïnstalleerd door deken Chr.E.C.h. Custers CP. Nadat de parochianen een aantal maal met applaus hadden laten weten de nieuwe geestelijke leider te zullen steu nen in zijn pastorale zorg en hem waar mogelijk te zullen helpen las de deken de benoemingsbrief van de Rotterdam se bisschop G.Ph. Bar voor. Deze stelde dat ”de soldaat St. Victor” oud-aalmoezenier Cees van der Voort graag zag1 komen. De bisschop herin nerde eraan dat de Waddinxveense pa rochie vroeger deel uitmaakte van de gemeente Bloemendaal en dat de devo tie voor Maria hier bekend was tot ver buiten het gebied. 7 i: T' 7 ft i - 1 1 m ‘V

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13