Haalde '®'if©iiatewif'© Onze wintersportadviseurs geven u met Jongen (11) gewond bij crossfietsen wintersport- vakantieprogramma’s even bij ons op OM U TE HELPEN KIEZEN Lezers schrijven Fruitboycot Zuid-Afrika genoegen alle gewenste informaties! Lezing over Goudse Glazen Voorwaarts maakte indruk POLITIENIEUWS WADDINXVEEN EEN CURSUS WINTERSPORT ADVISEUR KRAMSACH IN TIROL KIRCHBERG IN TIROL MARIA ALM Auto terecht Als u voor de eerste keer op wintersport gaat moet u een paar dingen goed in de gaten hou den: een behoorlijke skischool en een goede oefenhelling of skiwandelloipe. Alles wat daar omheen zit is franje. Prettig, maar in een eerste week van minder belang. Veel liften en een groot skigebied zijn eigenlijk onbelangrijk, want in een eerste week gebruik je die niet Daarom een paar plaatsen, waar u als beginner voldoende uit de voeten kunt, maar minder duur uit bent Hoe meer skiliften, des te meer kost namelijk een skipas. Geen rijbewijs Getuigen Aangehouden Diefstal Het wintersportseizoen is weer begonnen. Er mag dan nog geen sneeuw liggen, er is nog nauwelijks een lift in bedrijf - behalve in de jaar-rond-ski- gebieden - maar wie langs de reisbureaus loopt kan in de etalages al vol op voorgenieten van de, ook dit jaar weer toegenomen, mogelijkheden voor een reisje naar de sneeuw. Om u een voorbeeld te geven: Frankrijk is dit jaar in veel meer programma’s te vinden dan ooit te voren en het aantal avontuurlijke vakantie-aanbiedingen is fors uitgebreid omdat er steeds meer vraag komt naar het avontuur van de stilte. Aanrijdingen WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 en i-e i i'. z kennismaken met de sfeer in de overige wintersportlanden. Grondig aan de tand gevoeld mogen ze zich na een examen aan het eind van de praktijkweek Wintersportadviseur noemen. gaat u met een stoeltjeslift omhoog naar het middenstation op 1200 me ter, waar voor de skischool een aparte oefenlift is. Een behoorlijk sneeuwzeker gebied dus, redelijk in Prijs- Voor de skiwandelaarS is er, te be ginnen in het dorp zelf, een heel aan trekkelijk gebied, dat tamelijk vlak is en dat langs en gedeeltelijk over twee toegevroren meren voert, van 3 en 15 km lengte. Après-ski bestaat natuurlijk ook, maar Kramsach is een eenvoudig dorp. Die etalages zijn fraai uitgedoste lok kertjes, maar weet u wat daarachter schuilgaat? Niet alleen een reisbu reau met een balie en een enorme stapel programma’s, waaruit u thuis op uw gemak een keuze kunt ma ken. Nee, veel méér dan dat. In die reisbureaus, die worden ge kenmerkt door een heel duidelijk vignet, kunt u, door het hele land verspreid, 520 Wintersportadvi seurs- en adviseuzes vinden. Gedi plomeerde krachten, die de cursus Wintersportadviseur van de ANVR, de Algemene Nederlandse Vereni ging van Reisbureaus, (ja zeker, die van het ’Goeie reis’ reisbureau) met goed gevolg hebben afgelegd. 520 Mensen, die zelf enthousiast zijn voor de wintersport en die door het volgen van deze cursus in staat zijn u een goed advies te geven om daar door een nóg plezieriger winter sportvakantie te beleven. Gestart in het seizoen 1982/83 heb ben intussen 520 reisbureau mede werk (st) ers het diploma Winter sportadviseur behaald. Dat is op zo’n 600 inschrijvingen een hoge score van 84% geslaagden. Dit jaar, het vierde seizoen, zijn er al weer 100 cursisten, die de basiscur sus gaan volgen, ingeschreven bij de ANVR. Twee dagen theorie in Ne derland en vijf dagen praktijk in Oos tenrijk. Wat krijgen die mensen voor bagage mee op zo’n cursus? 8 w co Een kleine plaats in het Inntal op een hoogte van 519 meter. Dat wil zeg gen, dat de plaats zelf wat minder lang sneeuwzeker is. Maar in nor male omstandigheden hebt u van december tot april sneeuw. De ski- school heeft een oefenhelling even buiten het dorp. Dat betekent, dat u géén skipas nodig hebt, zolang u niet ’omhoog’ gaat. Mocht er beneden onvoldoende sneeuw liggen, dan Aan beide kanten van de - u zeker bekende - Hahnenkamm ligt een plaats; Kitzbühel (het mondaine oord) en Kirchberg (het meer ge- moedelijke typisch Tiroolse dorp), samen één groot skigebied. Kirchberg zelf ligt op 860 meter in een dal en heeft een eigen oefenge- bied, waar de skischool met zijn leerlingen terecht kan, zonder dat u direkt een skipas nodig hebt voor het hele gebied. Het grote voordeel van Kirchberg is, dat het ’grasber gen’ heeft in plaats van een rotsach tige bodem. Daardoor kan deze plaats met veel minder sneeuw toe op de piste. Sinds de nieuwe Fleckalmbahn - een zespersoons gondelbaan - er is kan de skischool bij sneeuwgebrek gemakkelijk met de klassen naar bo ven om in het sneeuwzekere gebied op rond 1900 meter fijn te skiën. Voor skiwandelaars is Kirchberg ideaal met vele kilometers loipen, over het algemeen licht (blauw ge markeerd). De skischool is uitste kend, ook voor langlaufers. Après-ski is in alle soorten vormen mogelijk. Een rustig dorp, op 800 meter hoog te, dat in het Salzburger Land ligt, in een zijdal van het Saalachtal. Het ge moedelijke dorp heeft voor de lief hebbers drie disco’s; après-ski wordt niet met grote hoofdletters geschreven, maar wel aangeboden. Ook hier hebt u het voordeel van een oefenlift voor de skischool op maar 300 meter van het centrum, waarvoor u geen skipas nodig hebt. Mocht de sneeuw niet toereikend zijn, dan rijdt u met de (gratis) ski- bus naar het skigebied Aberg, waar op ongeveer 1200 meter mogelijk heden voor de beginnersklassen bestaan. voor skiwandelen en afdalings- skiën, het contact met de klanten, de verschillende mogelijkheden om naar de wintersport te reizen, verze keringen, kledinginformatie en een stukje praktijk op de borstelbaan. Daarbij wordt zowel aan skiwandel- als aan afdalingslessen aandacht besteed. Tenslotte gaan de cursisten vijf da gen naar Oostenrijk om grondig kennis te maken met het produkt in de praktijk en er uiteindelijk een exa men in af te leggen. Voor geslaagden, die nog wat ver der willen is er een - dit jaar voor de tweede keer te organiseren - ver volgcursus, waarin de deelnemers Belangrijk bij uw keuze is ech ter de vraag: ligt er voldoende sneeuw in de plaats zelf? Daarvoor moet u toch aan plaatsen denken, gelegen bo ven de 800 meter. Uw ANVR ’Goeie reis’ reisbu reau weet echter, mede door de geheel objektieve Toeristiek- documentatie, u precies te ver tellen of Oostenrijk, Zwitser land, of anders Frankrijk of Ita lië voor u het meeste geschikt is. Kwa ligging, wat betreft hoogte, zon, prijs en accommo daties. Begin dus uw winter sportreis altijd bij het ANVR reisbureau, vlak bij u in de buurt De theorie omvat topografie van alle wintersportlanden, waarbij de na druk ligt op Oostenrijk als bestem ming nummer één. Daarnaast basis kennis over de verschillende plaat sen, instructie over het materiaal «WWW WW J?sS-v- isvv t i Goeie reis reisbare De blanke kolonisten hebben gepro beerd de zwarten te verdrijven, maar dat is niet gelukt. Dus, bleven ze zitten met het probleem: hoe laten we een be volkingsgroep die bestaat uit miljoenen mensen verdwijnen En daar hebben ze in Zuid-Afrika een effectieve oplossing voor gezocht en ge vonden. De zwarten worden verbannen naar de ’’thuislanden”: droge, dorre, troosteloze gebieden, waar werk noch toekomst voor hen is, of ze wonen in aparte wijken, zoals Soweto, het zwarte ghetto van Johannesburg. Eén van de twee aan de Onderweg ont vreemde personenauto’s is op donder dag 7 november op een parkeerplaats elders in de gemeente aangetroffen. ANTI FASCISME KOMITE BOSKOOP WADDINXVEEN POSTBUS 141, BOSKOOP z fc UJ 0 UJ o 0 z g 0 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. ZOETERMEER: Dorpsstraat 138, Tel. 079-167555* BOSKOOP De Goudse Glazen van de hervormde St. Janskerk in Gouda is het onderwerp waarover koster N. Metselaar uit deze kaasstad donder dagavond 28 november om acht uur zal spreken tijdens een vrij toeganke lijke avond in het kerkgebouw van de Vrijzinnig Protestantse Geloofsge meenschap (Burg. Colijnstraat, naast het winkelcentrum) in Boskoop. De lezing gaat vergezeld met de verto ning van dia’s. Op vrijdag 8 november werd rond het middaguur een 23-jarige ex-Waddinx- vener, thans wonende te Den Haag, door de politie op de Kerkweg-West aangehouden, daar hij kort tevoren op de Kerkweg-West een lantaarnpaal uit de grond had gereden en daarna was doorgereden. De knaap was niet in het bezit van een rijbewijs en kon geen autoverzekeringspapieren tonen. De auto werd in beslag genomen en op technische gebreken onderzocht. De man stond gesignaleerd voor een geld boete groot f. 275,-. Na betaling van de ze boete werd hij heengezonden. LU I co UI UI g UI 05 r, l~ Zuid-Afrika: het enige land ter wereld waar de officiële regeringspolitiek is ge baseerd is op de ongelijkheid tussen blank en zwart. Deze politiek wordt aangeduid met de Nederlandse term apartheid. De achterliggende ideologie is ingewik keld, maar tegelijk ook heel simpel. Zuid-Afrika is een land voor blanke mensen en niet-blanken horen er niet thuis. Zo liggen de zaken vanaf het mo ment dat de blanken ooit voet aan wal zetten in het zwarte Zuid-Afrika. Op vrijdag 8 november werden om streeks 19.30 uur de rechtervoorband en de rechterachterband van een in de Kerkweg-West geparkeerd staande personenauto lekgestoken. De bena deelde werd hierop door 2 jongens at tent gemaakt. De Waddinxveense rijks politie verzoekt deze getuigen met hen contact op tenemen, tel. 13688 of 13000. In de nacht van dinsdag 5 op woensdag 6 november werd op rijksweg 12‘é‘eh 25- jarige Tilburger aangehouden. Hij werd rijdend in een zo goed als nieuwe Toyo- ta-personenauto aangetroffen. Deze auto was twee weken geleden te Best ontvreemd. De aangehoudene is over gegeven aan de politie te Best. De auto is inmiddels weer bij de eigenaar te recht. WADDINXVEEN - Vorige week woensdag vond in de Trompstraat een eenzijdig ongeval plaats. Een 11-jarige jongen reed op zijn crossfiets en nam op een gegeven moment een scherpe bocht naar links, waarbij hij met zijn hoofd tegen een rand van de muur kwam. Hij bleef enige tijd be wegingloos liggen en werd later voor controle per ambulance naar het Bleulandziekenhuis overgebracht. Op dinsdag 5 november werd uit een niet afgesloten schuur achter een wo ning aan het Waddepad een rode inte graal bromfietshelm ontvreemd. Op woensdag 6 november werd vanaf de Mauritslaan een zwarte bromfiets, merk Puch Maxi, ontvreemd. De afgelopen week werden nabij de Wilhelminakade gestalde caravans opengebroken. Via een zijdeur, raam kwam men binnen. Er is niets ont vreemd. Tussen dinsdag 5 en donderdag 7 november werd getracht in te breken in de school in de St. Victorwijk. Het hang- en sluitwerk was iets ontzet. Men is niet binnen geweest en er wordt niets vermist. Op vrijdag 8 november werden tussen 10.00 en 11.00 uur van een nabij het par keerterrein aan de Sniepweg gepar keerd staande auto de zilverkleurige wieldoppen gedemonteerd. Op zaterdag 9 november werd tussen 16.40 en 24.00 uur ingebroken in een woning aan de Weremeus Buninglaan. Met grof geweld werd de voordeur aan de galerij geopend waarna de gehele woning werd doorzocht. Vermoedelijk zijn er girobescheiden ontvreemd. Op zondag 10 november werd in de vooravond ingebroken in een woning aan de Stationsstraat. Een slaapkamer werd doorzocht. Vermoedelijk is men gestoord door het alarm. Er is vermoe delijk niets meegenomen. GARANTieONDfi REMGELD^ Ze betreden het territorium van de blanken alleen om er als goedkope ar beidskrachten te gaan werken in de blanke industrie. Bovendien moet elke zwarte altijd een pasje bij zich dragen, zodat de regering hem of haar te allen tijde kan controleren. Mede naar aanleiding van deze argu menten en de halstarrige houding van het apartheidsregiem, vragen wij de le zers en in het bijzonder de fruithandela ren, de volgende fruitmerken niet meer te kopen of in te kopen: Odda, Ont span, Caprice, Cape en Goldland. Dit zijn overwegend zuidvruchten. WADDINXVEEN/BODEGRAVEN - De bezoekers van de in Bodegraven gehouden muziek- en zangersavond van het Christelijk Gemengd Ont- moetingskoor uit Zwammerdam heb ben het een goede greep gevonden dat hieraan door de Waddinxveense brassband Voorwaarts is meegewerkt. “Een band die door haar kleurige uniformen een zeer representatieve verschijning is en die vanwege haar klankrijk en strak gedirigeerd optre den diepe indruk naliet bij de talloze bezoekers in de Bodegraafse Gere formeerde “Kerk”, zo luidde een re censie. Voorwaarts bewees met haar uitvoe ring van Andante and Scherzo, waar bij de eufonim solo werd onder steund door orgel en piano, over pro fessionele muzikanten te beschikken. GOUDA: Korte Tiendeweg/hóek Markt, Tel. 01820-21922* Op donderdag 7 november werd een fietsertje op de Sniepweg, nabij de Ei kenlaan, aangereden door een pers onenauto. De automobilist kon niet meer uitwijken voor de plotseling over stekende fietser. De jeugdige fietser liep een hoofdwond op. Op respektievelijk donderdag 7 en vrij dag 8 november vonden twee aanrijdin gen plaats, waarbij de veroorzakende bestuurders zijn doorgereden en zich niet bekend hebben gemaakt. Op de Wer. Buninglaan werd een geparkeerd staande auto aangereden. Op vrijdag 8 november werd om 08.10 uur op de Sniepweg een fietser bij het oversteken vanaf het voetpad tussen de sportvelden aangereden door de bestuurder van een zilverkleurige Ford Granada. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een aanrijding op donder dag 9 november om 13.00 uur op de splitsing Plasweg-Sniepweg. De twee hierbij betrokken personenauto’s wer den licht beschadigd. ALWEER VDtOP IN DE BELANGSTELLING! 'V:,- WADDINXVEEN: Passage 222, Tel. 01828-17522* Op dinsdag 5 november vond omstreeks 18.15 uur een aanrijding plaats tussen 2 personenauto’s op de kruising Sniep- weg-Esdoornlaan. Een op de Sniepweg rijdende bestuurder verleende geen vrije doorgang aan een op de Esdoorn- laan naderende automobilist. I -L I 3 o F o 3 Q

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 17