voor W’veen-voetbal Reizende voorzitter Ab Fafié op visite bij WSE Waddinxveense sportspetters De Sperwer’s generaal kampioen is J. Toor Be Fair gelijk in Rozenburg Schaatsers presteren soonlijk record): Dammes Bunnik 55,3 (500m. PR)en 1.54.3sec.(1000m. PR), Gé van Helden 53,7 (500 m) en 1.50.7 (1000 m), Klaas de Knikker 53.1 (500 m) en 1.54.0 (1000 m.PR), Jan Smit 53.6 (500 m.PR) en 1.53.1 (1000 m), Bert Steenbergen 53.0 (500 m) en 1.54.0 (1000 m). Van Deelen verslaat Scheidsrechters bederven duel basketballers i WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE R.C. Roosman zit erg veel in buitenland Eenvoudige winst voor Florida Onderlinge Excelsior Bij de Gouwe 10 clubrecords BIJ VOLLEYBALLERS BE FAIR LICHT UIT de sporthal Kwiek krijgt het moeilijk Titelstrijd turnen in Philipse Snelste dammers kwamen uit Zoetermeer (DID) Heren Spreekuur Jeugd Inwerken Oranje-dames Jeugdschaak Wanda De Boer Wijn en kalenders negende plaats. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 die zaterdag tegen ’s-Gravenzande spelen, bezetten nu met 7 punten de Team 2 volgde het goede voorbeeld door eveneens een 7-1 overwinning te behalen. Hoewel de beide heren, Bert Wijnbergen en Dick van Teijlingen niet zoveel moeite hadden met hun tegen strevers, konden zij echter de heren dubbel niet in winst omzetten. Ilona Groeneveld en Liesbeth van Bergeijk konden terügzien op een goede wed strijd en bleven ongeslagen. WADDINXVEEN - Na enige weken onderbreking heeft de Waddinxveense badmintonclub Florida de draad van de competitie weer opgepakt. Waddinxveens nieuwe voetbalvoorzit- ter woont sinds twee jaar in dit Gou- wedorp. Hij is meer dan 30 jaar ge trouwd en heeft een zoon van 26 jaar en een dochter van 24 jaar. ”Na de middel- gelovende Be Fair kwam sterk terug via prima combinatievoetbal waarbij voor al Ed v.d. Brink zich onderscheidde drong men Rozenburg terug. Ook het middenveld en in het bijzonder HansWouter Valk kreeg z’n zelfver trouwen terug en met de voor rust on zichtbare Peter Loef zette hij verschil lende een-tweetjes op. Een tegenvaller was de blessure van Frans van Wouden berg die zich door Ruud Willemstein moest laten vervangen. Doordat Wil lemstein zich meteen als een rustgeven de verdediger aandiende, schaadde de ze wissel Be Fairs offensief niet. De tegen het Alphense DAC spelende volleybalsters gaven de eerste set met 15-9 uit handen. Een slechte service van Be Fair-zijde en de goed scorende tacti sche aanval van DAC waren hier de oorzaak van. In de 2e set hervonden de dames de rust in hun spel en gesteund Aan de wedstrijd Radius 3-Be Fair werd een abrupt einde gemaakt door de be heerder van Sporthal de Mammoet in Jonge duiven: 1. J. Toor, 2. H. Metse laar, 3. Smit-Troost, 4. J. Jansen, 5. mw. G. Twigt, 6. M.C. Anders. Navluchten: 1J. Toor, 2. H. Vink, 3. P. Bonefaas, 4. M. Tollenaar, 5. mw. G. Twigt, 6. H. Metselaar. Fond: 1. T.H. Twigt zn 2. M.C. An ders, 3. M. Tollenaar, 4. D. Heeren, 5. D. Degenhardt, 6. J. Toor. Totaal oud: 1. J. Toor, 2. M.C. Anders, 3. H. Metselaar. Vitesse A: 1. J. Toor, 2. N. Hoogerdijk, 3. M. Tollenaar. Midfond A: 1. H. Metselaar, 2. N. v. Vliet, 3. A. Hofman. Fond A: 1. J. Toor, 2. H. Metselaar, 3. D. Degenhardt. Totaal oud A: 1. H. Metselaar, 2. J. Toor, 3. N. Hoogerdijk. Jonge duiven A: 1. J.Toor, 2. H. Metse laar, 3. mw. G. Twigt. Generaal A: 1. J. Toor, 2. H. Metselaar, 3. N. Hoogerdijk. J. van Beek van Be Fair 4 is door de KNVB uitgesloten voor 3 wedstrijden en heeft een boete van f35,- gekregen. F.J. Sekeris is van de voetbalvereniging Waddinxveen overgestapt naar Arman do. In de WSE-weekkrant staat dat er voor de tiende maal dit seizoen verdwaalde ballen bij WSE zijn teruggebracht. ’’Ballenvanger” Piet Troost vertelt daarover: ”In de bosjes bij het trai ningsveld ligt nog wel eens een bal en natuurlijk bij het derde veld. In de bos-, jes of in de sloot. Dit seizoen heb ik al tien ballen gevonden. Soms liggen ze echt zó voor het oprapen. Ik vraag me wel eens af hoor: waar zijn ze nou toch mee bezig, het zijn toch vaak dure bal len. Soms word ik ’s avonds gevraagd om de volgende ochtend eens rond te kijken naar een bal die ze in het donker niet meer konden vinden. En laatst bel den ze me al van dat patatzaakje. Daar boven in de kroon van een boom zat ook een bal. Kijk er raakt natuurlijk wel eens een bal zoek en dan wil ik ook best wel helpen om ’m terug te vinden, maar ’t moet natuurlijk niet te gek worden De eerste helft van de zware uitwed strijd van Be Fair was voor Rozenburg. De Waddinxveners kwamen ondanks de sterke wind in de rug bijna niet aan aanvallen toe. Vooral het steeds wisse len van positie door de Rozenburgse spitsen bezorgde Be Fair aanvankelijk veel problemen. Teveel moest men in deze eerste helft aan de noodrem trek ken, wat nogal wat vrije trappen voor Rozenburg opleverde. Deze straffe dekking had in zoverre succes dat ook Rozenburg weinig doelrijpe kansen kreeg. Tweemaal slechts kwam Rozen burg gevaarlijk door, maar het richting gevoel ontbrak zodat men deze kansen zelf teniet deed. De rust kwam dan ook met een 0-0 stand. Na rust kwam Rozenburg sterk uit de startblokken, gesteund door de wind dreef men Be Fair terug. Al in 5 minu ten had dit succes. Een door de wind op gepakte bal werd door Ed v.d. Brink Bij de onderlinge wedstrijden werd ook gelet op de progressie van de deelnemers en was er een prijs be schikbaar voor degene die zijn of haar tijd op iedere afstand het meest verbeterde. Op beide nummers bleek Wanda de Boer het meest succesvol te zijn door een verbetering van resp. 11.9 en 10.1 seconden op de school en vrije slag. De tuchtcommissie van de KNVB heeft wat betreft de gestaakte wedstrijd Be Fair 10-Siveo 4 geen der partijen schul dig verklaard. De bereikte stand is als eindstand aangemerkt. Be Fair 3 is voorts schuldig verklaard omdat de ploeg niet is komen opdagen voor de wedstrijd tegen FC Grovo 3. De KNVB strafte Be Fair 3 met f. 100,- boete en het afnemen van twee winstpunten. De wedstrijd moet alsnog worden ge speeld. WADDINXVEEN - De volleybalsters van Be Fair hebben in een slechte wedstrijd onnodig met 3-2 verloren van het Alphense DAC. Aan de wed strijd tussen de volleyballers van Radius 3 en Be Fair, die in het voordeel van de Waddinxveners beslist leek te worden, werd een abrupt einde ge maakt, omdat het licht plotseling in de zaal uitging. petitiewedstrijd op het programma van Be Fair. Sportzaal Groenswaard is deze dag aan een andere vereniging verhuurd en alle geplande thuiswedstrijden van Be Fair-volleybal worden op andere za terdagen gespeeld. Team 3 speelde de sleutelwedstrijd te gen Aigis 2 uit Zoetermeer. Op het laat ste moment kon hier een gelijkspel wor den veiliggesteld. Verlies van de eerste drie enkelspelen werd bijna fataal, pas in de laatste partij, de damesdubbel, werd, via een drie sets winst, laatste set 18-16 het vierde punt bij geschreven. Nooijen de score kon openen: 1-0. Op dat moment was Be Fair rijp voor de ’’sloop”. Daar Rozenburg echter geen gebruik maakte van deze kans, kon Be Fair zich herstellen. Het weer in zichzelf WADDINXVEEN - De generaal kampioen 1985 van de Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer is geworden J. Toor. Tweede werd M. C. Anders, derde H. Metselaar, vierde N. Hoogerdijk, vijfde M. Tol lenaar, zesde D. Heeren en zevende H. Vink. Dit seizoen kwam de P. Vink-trofee in handen van H. Metselaar (Chantilly 18 mei), ging de P. Metselaar-trofee naar H. Vink (Chartres 1 juni), werd de Th. Colla-trofee eigendom van H. Metse laar (St. Ghislain 13 juli) en kwam de C. v.d. Graaf-trofee in bezit van J. Toor (Moeskroen oude duiven, St. Ghislain jonge duiven en St. Ghislain navlucht). Kampioen oude doffer werd M. Tolle naar, kampioen oude duivin werd C. Hofman en kampioen jonge duif werd J. Toor. De volledige kampioenslijst van de postduivenvereniging De Sper wer ziet er zo uit: Vitesse: 1. J. Toor. 2. M.C. Anders, 3. N. Hoogerdijk, 4. H. Metselaar, 5. M. Tollenaar, 6. H. Vink. Midfond: 1. H. Metselaar, 2. N. v. Vliet, 3. J. Toor, 4. M.C. Anders, 5. D. Heeren, 6. N. Hoogerdijk. en niet langer. Prompt om die tijd gin gen de lichten uit. De heren van Be Fair hadden inmiddels een 2-1 voorsprong in sets opgebouwd en stonden in de 4e en laatste set met 13- 7 vöör. De nog ontbrekende punten voor de set en wedstrijdoverwinning zullen op een inhaaldag alsnog gespeeld moeten worden. Aanstaande zaterdag staat er geen com- ”Ook dit bestuur zal impopulaire maat regelen moeten nemen en ik kan de le den verzekeren, dat ik hieraan niet voorbij zal gaan, indien ik daartoe ge dwongen word in het belang van onze vereniging. Het ligt in de bedoeling om op korte termijn de ledenadministratie en ook de financiële administratie te automatiseren, zodat op elk moment in zicht is te verkrijgen in de financiële ge gevens.” meent de voorzitter. Elke donderdagavond van 08.00 tot 10.30 uur is het dagelijks bestuur te spreken voor ieder lid van de vereni ging, die dit vooraf aan de eerste secre- Het jeugdbestuur van WSE-voetbal, bestaande uit tien leden, werd onlangs drastisch veranderd. Zeven vacatures werden opgevuld door meer of minder bekende mensen. Alleen Jan Janssens (voorzitter, vertegenwoordiger hoofd bestuur), Bert Bosman (juniorencoör dinator) en Peter Janssens (toernooi- coördinator) bleven. De nieuwe leden zijn beton- en staaitekenaar Jan Klei weg (26) als pupillencoördinator, Fran cis Poulissen als penningmeester, meu- belspuiter Inge Rehorst (36) als neve nactiviteitencoördinator, rayonchef Gerard Böhmer (37) als juniorencoör dinator, magazijnmedewerker John Ja ger (18) als pupillencoördinator, huis vrouw Marrie de Koning als secretaris en André Disseldorp als algemeen tech nisch coördinator. taris meldt. Om de taken in de vereni ging meer te delegeren, heeft de heer Rooseman bestuursleden gedelegeerd naar de verschillende commissies. Het eerste team reisde naar Best voor een ontmoeting met tegenstander Alou- ette 1Ondanks de lange trip werd ge concentreerd en met gedegen spel een dikverdiende 7-1 overwinning geboekt. Slechts Ronald Struys moest in zijn en kelspel de winst aan zijn opponent laten (18-17,15-9) De overige matches waren een ’’makkie”, de tegenpartij werd een voudig overklast. Na zes wedstrijden heeft het vlaggeschip van de vereniging nu acht punten en staat op de ranglijst kort achter de koploper. WADDINXVEEN - Dit weekeinde kwam alleen zaterdagtweedeklasser Be Fair binnen de lijnen, want de voetbalwedstrijden van zondag werden afgelast. Be Fair speelde verrassend gelijk (1-1) tegen Rozenburg. Tien minuten voor tijd maakte Peter Loef de gelijkmaker. De Waddinxveners, bare school heb ik de Hogere Zeevaart school doorlopen, waarna ik 16 jaar ge varen heb als stuurman bij de grote han delsvaart, waarvan de laatste vier jaar als gezagvoerder bij steeds dezelfde re derij Aan de wal gekomen heb ik diver se functies bij deze rederij vervuld, waarna ik als onderdirecteur afscheid heb genomen en bij een andere firma ben gaan werken. Nu ben ik werkzaam als directeur van een scheepvaartbe drijf’, aldus de heer Rooseman. Hij is op de najaarsvergadering van de voetbalvereniging Waddinxveen door het oude bestuur voorgedragen en met algemene stemmen gekozen als voorzit ter. De leden hebben geaccepteerd dat hun nieuwe eerste man vaak in het bui tenland vertoeft. Inmiddels is hij al druk bezig zich in de club met al zijn facetten in te werken. Dat dit tijd kost zal duide lijk zijn. ’’Gedurende onze inwerkperiode blij ven alle maatregelen, welke door het vorige bestuur genomen zijn, onver minderd van kracht, totdat wij een tota le inventarisatie hebben gedaan en in staat zijn juist te beoordelen, of het nieuwe bestuur iets wil veranderen, aanpassen of laten zoals het was”, meent de heer Rooseman. Volgens hem staan de leden, de vereniging en het be stuur in dienst van de leden. Of een lid nu in het le elftal speelt of bij de pupil len, dat maakt niet uit. Het bestuur is door de leden gekozen en zet zich vrij willig en belangeloos in om de vereni ging goed te leiden. Dit is gebaseerd op het algemeen belang van de leden van de vereniging en natuurlijk niet op het individuele belang van één lid of enkele leden. Waddinxveen-voetbal heeft vrij hoge financiële verplichtingen. Deze verplichtingen moet de vereniging elk jaar kunnen voldoen, anders is hét snel afgelopen met de vereniging. Dit bete kent dat er veel geld moet binnenko men, ook de contributie. sel in de 10e ronde wist Menno Houdijk zich bij de eerste zes van de jeugdclub- competitie te scharen. De eerste zes uit de voorronden spelen straks in een fina- lepoule om het Jeugdkampioenschap van WSV 1986. De 10e ronde had verder een rustig ver loop en meer verrassingen bleven uit. Zo won Renee Kleiweg van Arij Molen dijk en Arjan van Dijk van Iwan Klei weg. Hugo Hoogendoom was nog niet opgewassen tegen Edwin van Es. San dor Portman vond aansluiting bij de middenmoot door een overwinning op Eelco Hoogendoorn. Koploper Peter Moons hield tenslotte gemakkelijk stand tegen Patrick Bos. Zoals gemeld, wordt zaterdag 23 no vember in het Anne Frank-centrum het 9e Jeugdschaaktournooi van WSV ge houden en de jeugd t/m 18 jaar uit Wad dinxveen en omgeving wordt uitgeno digd hieraan deel te nemen. Het tour- nooi begint om 9.30 uur en duurt tot 16.30 uur. De deelnemers worden naar leeftijd en speelsterkte ingedeeld in 6-kampen. De speeltijd is 30 min. per persoon per par tij. Deelname: f. 5,- per persoon. Insch rijvingen vóór woensdag 20 november bij: W. v.d. Hoek. Korenstraat 19, 2761 XN Zevenhuizen, tel. 01802-2260 of G.L. Torenbeek, J. -van Effenlaan 86, tel. 19006. WADDINXVEEN - De onderlinge competitie van de Waddinxveense dam vereniging Excelsior van de afgelopen week toonde enkele waarlijk fraaie par tijen. Een mooie partij was te volgen tussen Ruud van Dij k en Tij men den Ouden sr. Precieze berekening van Ruud van Dijk leidde naar een fraaie positionele winst. Teun Driesse remiseerde met Fred Zaadhof, waarbij laatstgenoemde zijn handen mocht dichtknijpen. Er waren winstmogelijkheden voor Teun aanwe zig geweest. Een schitterend eindspel bij de strijd Blonk-Blom. Blom leek op een overmachts eindspel af te stevenen, waarbij Blonk zich fel weerde en uit eindelijk kwam men een puntendeling overeen. Een eindspel met aan weerszijden een dam was te volgen in de strijd tussen Piet van Es en Teun Twigt. Beide spe lers gaven elkaar niets toe en deelden de punten. Jan de Heer won voor de tweede achtereenvolgende keer en is bezig zijn moyenne weer op 1.000 te brengen. Nu won hij van Wim van der Laan. WADDINXVEEN - Slecht fluitende scheidsrechters hebben van de basket- balwedstrijd tussen het Waddinxveense Flyers en het Boskoopse Diok, door Flyers terecht met 44-42 gewonnen, een vervelend duel gemaakt. Hun optreden ontlokte bij het publiek verhitte reac ties. Gelukkig bleef de sfeer tussen de speelsters wél sportief. Een slechter resultaat was er voor het eerste herenteam dat in het Ridder kerkse Dragons onverwacht en wellicht ook onnodig hun meerdere moest er kennen Door hun goede schot confron teerde Dragons Flyers direct met een achterstand. Tussen de 8e en 12e mi nuut speelde Flyers goed en ze pakten dan ook een lichte voorsprong. Daarna was het echter gebeurd, Dragons pakte de leiding terug en hield deze de verdere tijd stevig in handen. Na rust, 34-46, kon Flyers dankzij twee betere perioden nog iets terugkomen maar de Waddinxveners waren niet bij machte hun derde nederlaag te ontlo pen, eindstand: 75-85. Flyers is hierd oor nu een middenmoter geworden Basketbal zoals het hoort was er te zien bij jongens-kadetten 2 tegen Lokomo- tief 1 (Rijswijk). Door een tactische zet met de verdediging beslisten de Flyers de gelijke strijd in hun voordeel: 64-61 Scores: Alfred van Noort 20, Arjan van Zanten, 12 pnt. Met een 94-6 overwinning tegen Jum pers 2 deden de meisjes kadetten 2 een gooi naar het clubrecord voor dames. Topscoorsters: Nathalie Gielliet30, Ce line VitaHs 26, Sabrine Duyvestein'18 pnt. WADDINXVEEN - Zaterdag 23 no vember wordt in de sporthal ”de Sniep” een voorwedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap gymnastiek georgani seerd voor klasse V- en klasse Vl-jon- gens. De titelstrijd duurt van 10.00 tot C17.30 uur. De entree bedraagt f. 4,- (incl. programmaboekje). Verleden jaar haalden de TOOS-jon- gens de finale-wedstrijd net niet. Dit jaar hopen ze de finale wel te halen. Steun van het publiek zal hen stimule ren beter te turnen. WADDINXVEEN - De voetbalvereniging Waddinxveen heeft een rei zende voorzitter gekregen: R.C. Rooseman. De 53-jarige aan de Peu- leyen wonende Waddinxvener is namelijk 40 procent van zijn tijd in het buitenland. Dit brengt zijn functie als directeur van een scheepvaartbe drijf in Rotterdam, dat zich vooral bezighoudt met projectladingen en he avy lifts, met zich. ’’Maar voor belangrijke zaken zal ik te lefonisch bereikbaar zijn, waar ik mij ook bevind”, zo heeft de heer Roose man de leden van Waddinxveen in het clubblad ’’Scherpschutter” beloofd. Om toch zo goed mogelijk een dagelijks bestuursbeleid te kunnen voeren is se cretaris F. Versluis aangewezen tot plaatsvervangend voorzitter. WADDINXVEEN - Verschillende le den van de Waddinxveense ijsclub Nooit Gedacht hebben zondag in Den Haag persoonlijke records verbeterd op de 500 en 1.000 meter. Ondanks de bar re weersomstandigheden en het daard oor slechte ijs vestigden Klaas de Knik ker en Dammes Bunnik een persoonlij ke recordtijd (PR) op de 1.000 meter en Jan Smit en Dammes Bunnik op de 500 meter. De resultaten waren als volgt (PR is per- Ab Fafié zal een praatje houden voor de junioren. Hij zal dan ongetwijfeld een boekje open doen over het wereldje van het betaalde voetbal. Daarbij kan hij putten uit rijke ervaringen. Ooit speel de hijzelf bij Xerxes en PSV eredivisie- nivo. Nu is hij de baas bij Feyenoord-1. Uit het kontakt dat WSE met de oefen meester had bleek overigens dat hij uit stekend op de hoogte is van de verrich tingen Van ons eerste team. Hij zei ook dat het hem speet dat hij bij de kampi- oenschapsreceptie verstek moest laten gaan. Feyenoord was toen op toernee in Indonesië. Verder heeft het jeugdbestuur van WSE het initiatief genomen om het na tionale damesvoetbalteam uit te nodi gen om eens bij WSE op bezoek te ko men. Eerder dit seizoen toonde de KNVB zich al bereid om dergelijke ini tiatieven in het kader van haar promo- tie-programma te ondersteunen. Het is de bedoeling dat de oranje-dames WADDINXVEEN - In de slotfase van de najaarscompetitie krijgt het eerste team van de Waddinxveense tafelten nisvereniging Kwiek het toch nog moei lijk. Aanvankelijk leek het erop dat Kwiek zich door 3 gelijke spelen defini tief van de laatste plaats had verwij derd, maar doordat in de onderlinge strijd tussen Vriendenschaar 4 en 5, de punten naar Vriendenschaar 5 gingen, kwamen de Gouwenaren op gelijke hoogte met de Waddinxveners. Daar Kwiek nog naar beide Vriendenschaar- teams op bezoek moet, hebben zijn hun lot nog in eigen handen. Kwiek 2 verzette zich heftig tegen ko ploper NTTC 1 uit Nieuwerkerk, maar moest toch met een 6-4 nederlaag ge noegen nemen. Ook Kwiek 3 bestreed een team uit Nieuwerkerk n.l. NTTC 2 en ook zij moesten in de NTTC-spelers met 8-2 hun meerdere erkennen. In de 3e klasse blijven Kwiek 4 en Smash 4 el kaar op de voet volgen en zal de beslis sing tussen deze 2 teams pas in de laatste comp. wedstrijd vallen. Kwiek 5 had halverwege deze competi tie 1 punt voorsprong op z’n naaste bela ger TT VN 6, maar door 2 achtereenvol gende nederlagen, heeft dit team z’n kampioenskansen wel verspeeld. In de 4e klasse staat Kwiek 7 thans op de bo venste plaats, loert Kwiek 8 op de kans dat koploper BTTV 4 een steekje laat vallen en is Kwiek 10 oppermachtig in zijn groep. In de 5e klasse C stonden halverwege de competitie Kwiek 15 en Smash 8 geza menlijk bovenaan, terwijl ISV 3 met 2 punten op de onderste plaats stond. Maar in 2 weken tijd zagen de invalide tafeltennissers van ISV kans de beide koplopers te verslaan waardoor, mede door de kleine krachtsverschillen in de ze groep, er weer diverse kanshebbers voor een kampioenschap zijn. Bij de jeugd is er weinig positiefs te mel den; Kwiek 1-2 en 3 leden hun 6e neder laag, Kwiek 4 behaalde een nuttige zege op BTTV 8 en de jeugdige spelertjes van Kwiek 5 haalden hun 5e overwin ning binnen. danig in de klem maar toch was men ge lukkig met dit gelijkspel, vooral omdat Ed v.d. Brink kort voor tijd zelfs nog een mzet van Rozenburg van de doellijn moest halen. WADDINXVEEN - Feijenoord’s trainer Ab Fafié, die als oefen meester ook WSE heeft begeleid in de periode 1975-1977 komt komen de maandagavond om half acht bij zijn vorige club op bezoek. Hij ont moet dan in het clubgebouw De Lansbrekérs in de Vondelwijk de WSE-jeugd. en hun coach Bert van Lingen een trai ning gaan verzorgen voor de WSE-da- mes. Voorts zal waarschijnlijk een geza menlijke maaltijd en een informatief praatje op het programma worden ge zet. Ook (aspirant)voetbalsters van bui ten de vereniging zullen welkom zijn bij deze happening. WSE, dat onlangs het eerste deel van het nieuwe jeugdtrainingsplan presen teerde en dat vrijdag 29 november tij dens een kaartavond de nu lopende lo terij met de trekking afsluit, is al druk bezig met de organisatie van activiteiten in 1986. Zo is de organisatie van het internati onale voetbaltournooi op Eerste Paas dag (zondag 30 maart) al in volle gang. Voor het eerst zullen ook C-junioren en meisjesjunioren aan dit tournooi mee doen. Vast staat dat mee zal doen de C- WADDINXVEEN - In de tiende ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV was de meest opvallende uitslag in de topgroep de overwinning van voor malig clubkampioen Van Deelen op de huidige kampioen Philipse. Aan kop staat overigens nog steeds Van Vuuren, die zijn partij tegen Kardol moest afbreken. Hij wordt gevolgd door Bloem, die tegen W. v. Oort ge lijkspeelde. Van de Hoek schoof door een overwinning op Ket op naar de 4e plaats en Asscheman voegde zich door een overwinning op Claassen, welke zich reeds in de opening aftekende, bij de bovenste tien, evenals Ellers, die met zorgvuldig spel Jer. P. Kleiweg ver sloeg. Smitskamp en J. v. Oort konden geen beslissing forceren en braken de partij af. Een bijzonder goede partij speelde Pensioen, die het presteerde om Muit kansloos te verslaan. Opvallend waren verder de overwinningen van Van San- dijk, Prins, Van Woudenberg en Ver sluis, die respectievelijk Goor, Schro ten, Torenbeek en Ritter overwonnen. Besemer, Littooy en P. v. Offeren ten slotte, bleken te sterk voor Alblas, D. van Offeren en Bos. Stand aan de kop na de 10e ronde: 1. Van Vuuren, 2. Bloem, 3. Kardol, 4. v.d. Hoek, 5. Philipse. Door een overwinning van Jeroen Bon- door het publiek werd met 15-8 gewon nen. Een krachtexplosie volgde in de 3e set. Op 'alle fronten werden de DAC-speel- sters weggespeeld. Be Fair voerde het tempo op en een 15-1 overwining was het resultaat. De 4e set leek slechts een formaliteit maar de Be Fair-dames zakten terug naar het niveau van de tegenstanders. Tot 11-11 ging de strijd gelijk op en Be Fair kwam zelfs op een 13-11 voor sprong. Door een groot aantal opstel- lingsfouten aan DAC-zijde en de dis cussie die daarop volgde duurde het eni ge tijd voor de wedstrijd kon worden hervat. De Be Fair-dames waren danig uit hun concentratie gebracht en een 15- 13 verlies was hiervan het gevolg. Teneergeslagen werd hierdoor aan de 5e set begonnen. Joke Baans was inmid dels in het veld gekomen voor Tanj a van Bezooyen. Joke speelde haar laatste wedstrijd van dit seizoen voor Be Fair wegens zwangerschap. Ook deze gerou tineerde aanvalster kon Be Fair niet over de inzinking heenhelpen, en de 5e set ging geflatteerd met 15-5 verloren. De Be Fair-dames hebben nu 7 punten uit 4 wedstrijden en staan hiermee in de middenmoot van de 3e divisie. Aan staande zaterdag treden Amsterdam- Boemerang en Be Fair tegen elkaar aan in de Verheyhal in Amsterdam. Wel licht dat de Be Fair-dames in deze op papier moeilijke uitwedstrijd de draad weer op kunnen pakken. Nadat door Rene v.d. Wilk, Ed v.d. Brink en Leon Konijn een aantal kan sen nog niet doeltreffend waren afge maakt was het rond de 35 minuten dat Rene v.d. Wilk die een prachtige voor zet losliet waarop Peter Loef ongehin derd de gelijkmaker in kon koppen. ongelukkig geraakt waardoor Rinus de Be Fair had op dat moment Rozenburg Vorige week zondag heeft Klaas de Re delijkheid meegedaan aan de korte- baan-wedstrijden in Den Haag. De tij den 11.38 sec. op de 100 m. en 28.40 op de 300 m. vielen hem zelf wat tegen. Diezelfde dag heeft Bemo Gerts zowel Gouda. De zaal was tot 6 uur ingehuurd persoonlijke records als clubrecords op 1- - de 500 en 1500 meter gereden, met resp. de volgende tijden: 45.60 en 2.21.00 sec. De intensieve trainingen van de laatste maanden onder leiding van Dirk van de Starre hebben nu al, tijdens de eerste wedstrijden, hun vruchten afgeworpen en zijn veelbelovend voor het komend seizoen. WADDINXVEEN Vorige week donderdag werd in het overdekte zwembad “de Sniep” door De Gou we het eerste gedeelte van de 50 me ter onderlinge wedstrijden gezwom men. In dit eerste gedeelte werden de 50 meter school en vrije slag afge werkt. Het tweede gedeelte is pas op 20 februari. Aan deze wedstrijden werd door 74 leden van De Gouwe deelgenomen. De resultaten logen er niet om. Er werden 10 clubrecords en 69 per soonlijke records verbeterd. Axel Russcher en Gillian van den Berg eisten beide de clubrecords op de 50 mtr. school en vrije slag voor zich op in hun leeftijdsgroep terwijl Greet den Haan het clubrecord op de 50 mtr. schoolslag verbeterde en het record op de vrije slag dames deelde met Gillian van den Berg in de tijd van 31.5 seconden. Ook werden records verbeterd door Jurjan de Vries en Remko Overdam op de schoolslag en door Wendy en Remco de Frankrijker op de vrije slag. jeugd van Sparta. Verder gaat de A- jeugd van WSE van 7-11 mei op bezoek in München. Gartenstadt Trudering, de club uit München die vorige Pasen bij WSE te gast was heeft de A-jeugd voor een tegenbezoek uitgenodigd. Naast een sportieve ontmoeting staan op. het programma een bezoekje aan het con centratiekamp Dachau, BMW-fabriek, het Olympiapark, een wedstrijd van Bayern-München en een uitstapje naar de Zugspitze, de hoogste Duitse Al pentop. De jeugdafdeling zal ook dit jaar een tweetal akties ondernemen om wat ex tra geld in het laatje te brengen. De A- jeugd stort zich weer vol overgave in de wijnhandel om de reiskosten voor de trip naar München te drukken en het jeugdbestuur laat wederom een eigen kalender drukken met foto’s van alle jeugdteams. De wijn wordt deze keer geleverd door het bekende wijnhuis André Kerstens uit Tilburg. Uiteraard wordt de wijn ge botteld in flessen met een eigen etiket. De wijnen die op de markt worden ge bracht mogen er wezen -een rode Cótes du Ventoux 1983- een witte La Mule du Pape Blanc de Blancs 1984. Voor beide wijnen geldt ’Appellation contrólée’, dus de herkomst is gegarandeerd, de wijn voldoet aan de belangrijkste kwali teitsnormen. De wijn kost f. 6,95 per fles. WADDINXVEEN - Het eerste achttal van de damvereniging Dammen is Den ken (DID) uit Zoetermeer wist vorige week maandagavond in Het Trefpunt beslag te leggen op de eerste plaats van het 4e sneldamtoumooi voor achttallen van Excelsior. Daarmee nam het Zoe- termeerse team als 4e damvereniging de winnaarsbeker mee naar huis. Eerdere tournooiwinnaars waren: DEZSchoon hoven, Damlust Gouda en Excelsior Waddinxveen. Tweede werd ditmaal Samen Sterk (Ha- zerswoude), derde Damlust (Gouda) en vierde damclub Boskoop. Na afloop reikte voorzitter Piet Swart aan alle deelnemende teams prijzen uit. De tournooileiding werd bijgestaan door K.N.D.B.-arbiter Cor Stoller. In totaal 10 achttallen, onder wie twee van de jubilerende vereniging -Excelsi or bestaat in januari 1986 al weer 80 jaar-, namen aan dit sneldamtoumooi deel. De beide teams van de Waddinx veense damvereniging kwamen niet in het stuk voor waar het ging om de bezet ting van de bovenste plaatsen. De Zoe- termeerse damvereniging en Samen Sterk uit Hazerswoude eindigden op de twee bovenste plaatsen in de eerste pou le. In de tweede poule eindigden 3 te ams gelijk met 6 punten, zodat het to taal aantal behaalde bordpunten Dam lust uit Gouda en de damvereniging Boskoop in de halve finales brachten. Na de kruiswedstrijden moesten de damclubs uit Gouda en Boskoop de strijd om de 3e en 4e plaats spelen. De Het mag nu dan duidelijk zijn, dat de eindstrijd ging tussen de teams uit Zoe termeer en Hazerswoude. In de voor ronde wist Zoetermeer het Hazers- woudse team met 12-4 te pakken, doch in de finale weerde men zich sterk. Uit eindelijk werd wederom gewonnen, zij het nu met 10-6.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 23