GEMEENTE WADDINXVEEN PVDA VALT OVER LID FRANS BOS ir PvdA-Waddinxveen Groeiende onrust kruiderij "de peperboom” Spruijtenburg in f nieuw Aanval wordt in hoge mate betreurd speculaasplank’ bisschopswijn| 1 J VIJFTIEN JAAR AF- I CENTRUM Drie dagen 420 vogels op expositie inblikken droogbloemenposter KUNSTEN CULTUUR BELASTINGEN SPREEKUREN I ME UWJAARSRECEPTIE WONINGBOUW VERGADERINGEN GEMEENSCHAPPELIJKE REGELINGEN VERKEER EN VERVOER TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN J I .ATI PASSAGE 228 WADDINXVEEN telefoon 01828-17689 Onrust 01820-15767 01727-4044 070-210001 - TL£6 M8T ZAk'OE KI2UID6H p.^95 UV/ KA00 INGCfeLlKT MET 5D£C. ETIKET IN666LIKT6 ROL TOILET PAP IER. MET FL0IN6EH VAN A96 4 loo,- U. MET ZAKTJE. KRUIDEN SAMEN Z VOOR. MAAR - kruiden DE ECHTE SPECULAASKRUIDEN IOO 6RAM VAN R>.5O Voo<2. WFFKRI AD VOOR WADDINXVEEN WnjPMsp a ^p^MKP. 1««5 MB 01820-16066 j 010-362244 tijdstippen in overleg met d.e secretaris van de commissie. degene die op 1 ja- i <4 juwelier Spruijtenburg aan het Koningin Wilhelminaplein. (Foto: I In de Goudsche Courant, dat het ver haal ’’Kritiek op nieuwe fractievoorzit ter: Groeiende onrust PvdA-Waddinx- veen” plaatste, meldt verslaggever Pie ter Appel dat de keuze van Bep Vermeij als fractievoorzitter en de mogelijke deelname van de inmiddels afgetreden Commissie Wijkwerk Bomenwijk Maandag 25 november 1985, aanvang 19.30 uur in het wijkgebouw. Belangrijke agendapunten: Bespreking lopende programma. Omzetting commissie. Commissie voor openbare werken en bedrijven Woensdag 27 november 1985, aanvang 19.30 uur in het raadhuis. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere Oppervlakte: ca. 4Q0-600 m2 voor vrijstaande woningen ca. 250-400 m2 voor geschakelde woningen ca. 200-250 m2 voor 2/1-kap woningen. Inlichtingen: gegadigden kunnen na telefonische afspraak bij de di- rekteur Grondbedrijf, tel. 01828-14433, alle benodig de informatie verkrijgen. Expositie in de raadzaal Van 23 november t/m 14 december a.s. wordt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen een expositie van werk van beelden de kunstenaars gehouden. Het betreft werk van Bert Houweling, kleurenfoto’s en Albert in ’t Veld, neonobjecten. De opening zal op zaterdag 23 november a.s. om 16.00 uur worden verricht door wethouder P.F.J. van Schie en zal muzikaal worden omlijst door een blokfluitensemble van de Streekmuziekschool Waddinxveen. Een ieder die belangstelling heeft voor de opening is welkom. Openingstijden: maandag t/m vrijdag, tijdens kantooruren; donderdag van 19.00-21.00 uur; zaterdag van 13.00-16.00 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 2,-. 14.30 uur: Bridgedrive door "One down". 14.30 uur: Hobbyclub: creatief werk in de recreatiezaal. 14433 14433 De keuze van Bep Vermeij als De nieuwe fracuerooratxer Bep er en de mogelijke deelname van par- V«™J over de kn- -u- CU-J---J Uek.ab nj me: bovenslamde Uit- Dat is vaak in vergaderingen gebleken. Bij die kritiek sta ik niet alleen. In de kringen waarin ik verkeer, worden er veel verwijten aan het adres van Slinger gemaakt”. Nar de mening van Bos is PvdA-voorzitter Slinger ’’niet erg ge zien” bij vertegenwoordigers van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king en bij het sociaal-cultureel werk binnen de PvdA. Zélf heeft Bos verbit terd afgehaakt. Hij zegt: ”In de praktijk blijkt vaak, dat maar weinig mensen op ledenvergaderingen komen. Slinger kan daar gebruik van maken door met steun van anderen op de lijst te komen. Ik hoop dat de leden in grote getale naar de vergaderingen komen.” Dinsdag 26 november, 20.00 uur: Revue ’’Instappen en wegwezen” door "Alter Ego”belegd door de culturele commis sie. Toegangsprijs: 1,50. gemeester en wethouders schriftelijk bezwaar worden ingediend. Dit betekent voor de eigenaren die de aanslag gedagtekend 30 no vember 1985 hebben ontvangen, dat het bezwaarschrift uiterlijk op 31 januari 1986 ter secretarie moet zijn ontvangen. Inlichtingen Nadere informatie wordt over de opgelegde aanslag c.q. de tarieven verstrekt door de afdeling Financiën, tel. 14433, toestel 174. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. kiezingen. ml nog niet vaststaat”. Tweede kritiekpunt, aanleiding gevend tot toenemende ongerustheid, aldus Frans Bos in de Goudsche Courant, waarin overigens ook Marie Boere, Bep Vermeij en Arie Slinger aan het woord komen: ’’Niet iedereen is blij als Arie Slinger in de raad komt. Ik hoop dat de eventuele samenwerking tussen hem en Bep goed zal gaanHet zijn immers vol wassen mensen". Daarbij doelt Bos op gebeurtenissen in het particuliere leven van Arie Slinger en Bep Vermeij. Ze woonden jarenlang samen en onlangs kwam er een onverwachte breuk in die verhouding. Maar er is meer, dat broeit in de Waddinxveense PvdA-gelederen. Frans Bos: ”Er bestaat ook kritiek op Slinger, omdat hij niet altijd op een net te wijze met mensen omgaat. Evenals in 1985 zal ook in 1986 door het gemeentebestuur van Wad dinxveen een nieuwjaarsreceptie voor de inwoners worden georga niseerd. De nieuwjaarsbijeenkomst zal worden gehouden op vrijdag 3 janu ari 1986, van 17.00 tot 19.00 uur, in het raadhuis. WADDINXVEEN - Donderdag 21 november (20.00-22.30 uur), vrijdag 22 november (14.00-22.30 uur) en zaterdag 23 november (10.00-16.00 uur) wordt in Het Trefpunt aan de Stationsstraat de gratis toegankelijke jaarlijkse ten toonstelling van de Waddinxveense vogelvereniging De Vogelvrienden gehouden. Op de driedaagse expo sitie zijn in totaal 420 vogels te zien. Al deze vogels zijn onderverdeeld in zo'n 30 verschillende klassen en zullen worden gekeurd door een zevental keurmeesters van de Ne derlandse Bond van Vogelliefheb bers. Van de bijna 100 leden van de vereniging zendt maar liefst 40 vogels in. Tijdens de tentoonstel ling worden de vogels geheel gratis van voer voorzien door dierenspe ciaalzaak "Het Beestenspul”. Wat is er zoal te zien: 70 harzers (zangkanaries), 100 kleurkanaries in meer dan 20 kleuren, 40 vorm en postuurkanaries, 70 grasparkie ten in meer dan 25 kleuren en 30 grote parkieten en agaporniden (dwergpapegaaien) in verschillen de soorten en kleuren. En verder natuurlijk nog vele ande re soorten tropische vogels zoals zebravinken (in 10 kleuren), Ja panse meeuwen, enkele soorten amadine’s, diamantvinken, tropi sche duifjes en kwartels. Voor iedereen is dit een goede kans om kennis te maken met het hou den en kweken van vogels. Voor de beginnende voeglliefhebber ligt er een boekje klaar, vol met nuttige tips: ’’Vogels houden fantastisch”. Dit wordt geheel gratis verstrekt. Het lidmaatschap van De Vogel vrienden kost f. 40,- per jaar voor volwassenen en voor de jeugd tot 18 jaar is de contributie f 29,- per jaar. Dit is inclusief het door de bond toegestuurde maandblad ’’Onze vogels” een blad vol infor matie over het houden en kweken van vogels, aangevuld met vele kleurenfoto’s. In het plan Zuidplas komt binnenkort weer een aantal bouwkavels beschikbaar voor de individuele bouw van vrijstaande, geschakelde en 2 onder 1 kap woningen. Ligging: in de noordwesthoek van het plan, begrensd door Piasweg, hockeyvelden en Zuidplaslaan. Prijzen: van 225,- - 200,-/m2 excl. B.T. W. Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 09.00-11.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. De nieuwe PvdA-frac- Maandag 25 november, 09.30 uur: Bil jartspel ”Uit de oude doos”, m.m.v. bil jartclub ’’Onder Ons”. Deelname: PvdA-voorzitter Arie Slinger diepgaan de onrust heeft veroorzaakt binnen de plaatselijke PvdA. Woordvoerder in het verhaal is Frans Bos, ’’voormalig lid van de PvdA-pro- grammacommissie en tot voor kort ac tief PvdA-lid”, die namens een belang rijk aantal mensen zegt te spreken en rept over ’’groeiende ongerustheid”. Frans Bos in de Goudsche Courant: "In gesprekken met partijleden vallen twee dingen op. Ten eerste: veel mensen zijn verbaasd over de snelheid, waarmee MFKritiek op nieuwe fractievoorzitter: Avondopenstelling Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ‘s-avonds gesloten. Rioolrechten De comptabele der gemeente maakt bekend dat deze week gedagte kend 30 november 1985, de aanslagbiljetten voor de rioolrechten 1985 zijn c.q. worden verzonden. Belastingplicht In Waddinxveen geschiedt heffing van rioolrecht van hen die eige naar zijn van een gebouwd onroerend goed dat is aangesloten op de gemeentelijke riolering. In het algemeen wordt de aanslag opgelegd aan degene die op 1 ja nuari van het belastingjaar (in dit geval dus 1 januari 1985) eigenaar is. Alleen als de aansluiting op de gemeentelijke riolering in de loop van het jaar tot stand komt wordt de aanslag over een gedeelte van het jaar berekend. Teruggaaf Teruggaaf van betaalde rioolrechten is slechts in 2 gevallen moge lijk: a. als in de loop van het belastingjaar de aansluiting op het gemeen telijke riool door sloop e.d. is beëindigd wordt gedeeltelijke te ruggaaf verleend; b. wanneer een perceel waarvoor een aanslag is opgelegd 12 maan den achtereen of langer ongebruikt en onverhuurd is gebleven wordt hem die gedurende dat hele tijdvak is aangeslagen onthef fing verleend. Bezwaren Binnen 2 maanden na dagtekening van het aanslagbiljet kan bij bur- Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Commissie voor welzijnszaken Dinsdag 26 november 1985, aanvang 20.00 uur in het raadhuis. Belangrijke agendapunten: Jaarverslag gemeentelijke zwembaden 1984. Contributieverzoek Culturele Raad Zuid-Holland. Opstelling welzijnsplan 1986-1989, in het kader van Besluit Proefge- meenten. Projekt Mensen zonder werk. Jaarverslagen 1984 van de commissies Wijkwerk Waddinxveen- Zuid en Bomenwijk. Commissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw Dinsdag 26 november 1985, aanvang 16.30 uur in het raadhuis. Belangrijke agendapunten: Ruimtelijke mogelijkheden voor windkracht-centrales in Zuid-Hol- land. Goedkeuring bestemmingsplan Brugcentrum 1982. Nota van Beantwoording/reakties Voorontwerp streekplan Zuid- Holland-Oost/Eindrapport Studienota kleine kernen in Zuid-Hol- land-Oost. Voorbereidingen volkstuinencomplex aan de Sniepweg/Kanaal- dijk. De aanval van Frans Bos in de Goudsche Courant. werd besloten om Bep Vermeij aan te wijzen als opvolgster. De leden zijn daar helemaal niet in gekend. Dat vind ik toch wel belangrijk. Omdat er dan van wordt uitgegaan dat Bep bij de raadsverkiezingen op de eerste of op de tweede plaats komt, als wethouder Martin Kraaijestein lijsttrekker wordt - en dat is lang niet zeker. Daarover moe ten de leden beslissen. Men vraagt zich dus af of er iets mis gegaan is in de frac tie. Functioneerde Marie Boere soms niet als fractieleider of waren er andere redenen - zo wordt gesteld. De leden moeten zich nog over de kandidatenlijst uitspreken. Formeel is het zo dat haar fractie voorzitterschap, na de raadsver- Het voor de opening gemaakte gedicht ”De kleinste pakjes in mooi pa pier, geschenken van de juwelier, ge wenst door groot en klein worden be wonderd als ze uitgepakt zijn” geeft aan dat juwelier Spruijtenburg precies op tijd klaar is voor de komende St. Nico- laas- en Kersttijd. le Wijziging begroting 1986 G.V.B. (Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbedrijf Midden-Holland en Rijnstreek). Met Ingang van donderdag 21 november 1985 is voor een ieder op de afdeling Financiën ter gemeentesecretarie ter inzage gelegd en te gen betaling van dé kosten voor een ieder verkrijgbaar, de le wijzi ging van de begroting 1986 van het Gemeenschappelijk Vuilverwer kingsbedrijf Midden-Holland en Rijnstreek. Waddinxveen, 20 november 1985. Verkeersbesluit Om aan de onoverzichtelijke en gevaarlijke situatie in de Molenring ter hoogte van de nummers 113 t/m 119, als gevolg van geparkeerde auto’s een einde te maken, hebben burgemeester en wethouders be sloten om in de Molenring, zoals is aangegeven op de bij hun besluit behorende tekening, een parkeerverbod in te stellen. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tegen dit besluit beroep in te stellen bij de Kroon. Een eventueel beroepschrift moet binnen 30 dagen na publikatie van deze bekendmaking worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingezonden aan de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA ’s-Gravenhage. WADDINXVEEN - De viering van 15 j aar Anne Frank-centrum gaat nog even door. Dit is het resterende programma. Donderdag 21 november, 14.30 uur: Uitvoering Bejaardenzangkoor Wad dinxveen, o.l.v. mevr. D.M.C. Houwe- ling-Emond en optreden volksdans groep ’’Dans u fit”, o.l.v. mevr. M.M. Jarings-Brandenburg. Vrijdag 22 november, 19.30 uur: Ver- rassingsbingo met prachtige prijzen en grote verloting. Deelname: f 2,75. WADDINXVEEN - Bestuur, fractie en leden van de Partij van de Arbeid hebben afstand genomen van de aanval die het Waddinxveense PvdA-lid Frans Bos (39) in een gesprek met de Goudsche Courant heeft gedaan op het beleid van de fractie en voorzitter Arie Slinger. De socialisten betreu ren in hoge mate die aanval van de aan het Papaverveld wonende journa list en secretaris van de Stichting Lokale Omroep Waddinxveen. In een dinsdagavond uitgegeven verkla ring, waarachter de leden zich hebben geschaard, zeggen bestuur en fractie van de PvdA ronduit verontwaardigd te zijn over het feit dat in de Goudsche Courant van enkele leden privéomstan- digheden uit de doeken worden gedaan en dat die onterecht in verband zijn ge bracht met beleidszaken. Fractie en be stuur wensen geen uitvoerig weerwoord via de pers te geven, maar volstaan met het geven van de volgende informatie. De PvdA-fractie heeft unaniem Bep Vermeij gekozen als fractievoorzitter, nadat Marie Boere uit vrije wil had be sloten zijn fractie-voorzitterschap te willen neerleggen. De keuze van de fractievoorzitter is volgens de regle menten van de PvdA een zaak van de fractie. De ledenvergadering van de PvdA is daar terstond van op de hoogte gesteld en heeft de beslissing van de fractie, genomen in overleg met het be stuur, voor kennisgeving aangenomen. Het beleid van fractie en bestuur en fractie- en bestuursleden kan op iedere ledenvergadering door ieder lid aan de orde worden gesteld. Daarnaast wordt jaarlijks op de jaarvergadering het be stuursbeleid besproken en ëen bestuur gekozen. Deze procedure is eveneens bij Frans Bos bekend; hij heeft echter van zijn recht geen gebruik gemaakt. Het interieur van de fris opgeknapte zaak van Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Juwelier Spruij tenburg aan het Koningin Wilhelmina plein heeft zich, zoals men zelf zegt, in een fris jasje gestoken. De winkel is dan ook geheel opgeknapt. Spruijtenburg staat in een vernieuwde, frisse omge ving weer voor iedereen klaar met nieu we collecties horloges en exclusieve sie raden. 12222 01820-24255 13000 13000 I w fff,, ■M"'- '7'

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3