Valse naam Rondrit Sint en Pieten (1) Rondrit Sint Muziektent in het Warnaarplantsoen? Verbaasd over belangstelling en Pieten (2) opgegeven N. Bakker opent Rehobothschool Amphiheaterachtig gebeuren in het groen Komende vrijdagmiddag en avond in De Unie MONTMARTRE-AVOND IN PARTYHOME GESLAAGD REVUE IN AF-CENTRUM WNF-winkeltje in AF-centrum R. KiJflONINGB. ST. JOSEPH HERÏNNERING AAN DE INZEGENING doorTdè^zeereerw. HEER PASTOOR POLITIENIEUWS WAÖDINXVEEN EN DE EERSTE STEENLEGGING DOOR DE EDELACHTBARE HEER s BURGEMEESTER v. WADDINXVEEN Cadeaus Rood licht Toegangspoorten Verrukt Schade aan uw auto vereist deskundige jVW reparatie, "MUZIEKTENT" Aanhoudingen Aanrijdingen Gedenksteen Inbraak iiiiiiiiwbiï GLASBEEK WEEKBLAD VÜURWALWLNXVivL. >/-. iaL>AG 2» NOVEMBER 1985 J Zo zou de muziektent er uit kunnen gaan zien. weers- Een beeld uit de revue Alter-Ego voor de bejaarden op dinsdagavond 26 I 4 SrTTTTJ Bij enkele incidentele controles nabij de verkeerslichten op de kruising Brug- weg-Henegouwerweg-Kerkweg-Ocst bleek, dat nog vele bestuurders het rode verkeerslicht negeerden. Meer dan 20 automobilisten werden hierbij bekeurd. E.V166ER 40-11.1685 (Naschrift redactie: Het is een bekend verschijnsel dat elk jaar Waddinxveense ouders meedenken over de traditionele intocht van Sint Nicolaas en zijn gevolg november. ELLY KOREN-ZIJLSTRA Wingerd 500 S. MINNEE Brugweg 32 HETTY EERDEN Akkerwinde 12 Toulouse-Lautrec en die met Neder landse namen als Vincent van Gogh en Cees van Dongen, later ook Picas so, hebben er gewerkt. De impressio nisten, de schilders van het dagelijk se, het vrolijke leven, hebben er hun onvergetelijke werken geschapen. WADDINXVEËN - De Lekkerkerkse amusementsvereniging Alter Ego brengt dinsdagavond 26 november om acht uur een wervelende revue "Instappen en weg wezen” in het Anne Frank-centrum, dat 15 jaar bestaat. De avond voor ouderen en mensen met een handicap is toegankelijk tegen betaling van 1,50 (inclusief een kopje koffie). De organisatie is in handen van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen. Wie vervoerd wil worden gelieve tel. 15555 te draaien. Lezers schrijven Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsóen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Door de muziektent te situeren mid den voor het glooiiende grasveld in het Warnaarplantsoen, ontstaat een amphitheaterachtig gebeuren. Dit wordt nog geaccentueerd door de twee “toegangspoorten” aan zijden van de muziektent. Door de muziektent direkt aan het voetpad te situeren wordt ook een gebruik van het geheel als speelobjekt voor de jeugd gestimuleerd. Een der gelijk bouwwerk zal immers voor het geven van uitvoeringen en voorstellin- F Het was voor allen, in het bijzonder voor het comité (bestuur) van de afdeling Boskoop/Waddinxveen heel prettig van de spreekster te horen, dat zij op deze 22e lezing (van een se rie van 23 in haar Nederlandse toer- nee) verrukt was over de uitstekende accommodatie, de aankleding van de zaal met Franse posters en Franse vlaggen, de grote opkomst (minstens 40 procent van alle leden en cursisten was aanwezig), het enthousiasme en de fijne sfeer. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA,kenmerk voor vakwerk Op zondag 17 november werden 3 Wad dinxveense jongens (19 tot 21 jaar) aan gehouden op verzoek van de Reeuwijk- se politie. Dezelfde dag meldden 2 an dere Waddinxveners zich vrijwillig bij de politie. Zij werden gehoord terzake gepleegde openlijke geweldpleging in een disco te Reeuwijk. Op 12 november om 10.15 uur vond op de T-splitsing Beethovenlaan-Groens- voorde een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfietser. Bei den reden op de Beethovenlaan richting politiebureau. De bestuurder van de personenauto sloeg naar rechts de Groensvoorde op en reed daarbij tegen de bromfietser. Onvoldoende afstand houden was de oorzaak van een lichte aanrijding, wel- De kleurrijke dia’s gaven een uitste kend beeld van de geschiedenis van het Montmartre van de schilders en vormden een uitstekende illustratie van het betoog van madame Desa- leux, een betoog dat werkelijk mee slepend genoemd kon worden. De aanwezigen hebben zich geen mo ment verveeld, integendeel, een bij zonder boeiend tijdperk in de ge schiedenis van de schilderkunst kwam tot leven, gemengd met een aantal hoogst interessante en amusan te anecdoten over het leven van een merkwaardig slag mensen: de schil ders van Montmartre. Montmartre heeft een enorme aan trekkingskracht. Momenteel op de toeristen - wie Parijs bezoekt gaat be slist ook naar Montmartre -, maar in de vorige eeuw en tot nu toe ook van de vele schilders. Vooral diege nen onder hen die niet uitsluitend in het atelier werkten, maar in de open lucht (plenaristen) en/of midden on der de mensen hun onderwerpen zochten en uitwerkten, vonden op Montmartre inspiratie te over. De nu dichtbevolkte stadswijk, was in de vorige eeuw nog een dorp in een wijd landschap. Beroemde schil ders als Cézanne, Renoir, Monet, in Waddinxveen, welke wordt georgani seerd door de plaatselijke afdeling van het KNOV (middenstand)Iedere keer is er een speciaal comité belast met het rege len van de aankomst en rondtoer van de Spaanse kindervriend. Er wordt naar gestreefd van het vaste voet zetten op de Waddinxveense bodem door de Goedheiligman telkens een voor jong en oud aantrekkelijk gebeuren te maken. De Sint is dan ook op alle moge lijke manieren in Waddinxveen aange komen (motorschip, trein, helicopter) en heeft ook op verschillende zijn rondtoer gemaakt (open rijtuig, schimmel). Belangrijk is dat Sint Nicolaas direct na zijn aankomst alle tjd heeft voor de Wad dinxveense kinderen. Het programma voor ziet daarin. Bovendien probeert hij het iedereen naar de zin te maken en ver toont hij zich nog dezelfde middag in alle Waddinxveense winkelcentra. Het per soonlijk contct is dan wat minder, maar de kinderen konden hem op zijn schim mel goed zien zitten. Toch blijkt dat er wensen overblijven. Natuurlijk, een burgemeester die Sint Ni colaas verwelkomt moet kinderen kun nen boeien (en daar horen opmerkingen over de strijdbijl tussen gemeente en mid denstand en een sluitende gemeentebe groting voor 1986 niet bij, terwijl een in tocht altijd een drukte van belang blijft waardoor duwen niet is uitgesloten). Maar toch, Sint Nicolaas was vele uren lang in Waddinxveen. Te voet bijna een uur lang op de Nesse en op zijn schimmel langs alle Waddinxveense winkelcentra. En hij is de komende weken beslist niet afwezig. Daar zorgen de winkeliers en menige particulier wel voor). uur plaats vond tussen 2 personenauto’s op de Henegouwerweg. Lichte mate riële schade was het gevolg. Op donderdag 14 november raakte ’s ochtends vroeg een 22-jarige uit Ze venhuizen afkomstige bestuurder van de weg op het Noordeinde. Hij ramde een boom, een verkeerspaal en een ver keersbord. De auto moest worden afge sleept. Op vrijdag 15 november om 13.05 vond op de Burg. Trooststraat een aanrijding plaats, waarbij 2 personenauto’s waren betrokken. Beide hierbij betrokken auto’s raakten licht beschadigd. Zn het afgelopen seizoen zou, zo wordt in het gemeentehuis gezegd, de programmering en de wijziging daarin daarvoor een oorzaak kunnen zijn. Het organiserende gemeentebestuur heeft de gemeenteraad laten weten door een goede programmering en een hoge kwaliteit het bezoekers aantal op peil te willen houden. In het seizoen 1984-1985 waren er in totaal 615 bezoekers van zes con certen. Gemiddeld zijn dat er 102 per concert. In 1983-1984 waren dat er 764 (gemiddeld 127) en in 1982- 1983 6 74 (gemiddeld 112). De zevende serie kamermuziekcon certen in de raadzaal van het gemeen tehuis startte op donderdagavond 17 oktober met violiste Theodora Ge- raets en pianist Carlos Moerdijk. Dit concert trok 117 bezoekers. Voorde kamermuziekserie verkocht de ge meente inmiddels meer dan 50 abon nementen). WADDINXVEEN - Het Waddinx veense winkeltje van het Wereld Na tuur Fonds (WNF) houdt donderdag 28 november van half tien ‘s morgens tot half vijf ‘s middags een verkoop- dag in de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bij- nenpad. St. Joseph viert 25-jarig bestaan WADDINXVEEN - De rooms-katholieke woningbouwvereniging St. Joseph gaat deze maand nog het 25-jarig bestaan vieren. Dat kan nog net want de zilveren woningbouwcorporatie, in de jaren voor 1960 nog een af deling van de gelijknamige Goudse woningbouwvereniging, gaat volgend jaar een fusie aan met de christelijke woningbouwvereniging Ons Begin. Beide woningbouwverenigingen werken al samen in de Stichting Samen werkende Woningbouwcorporaties (SSW) met een spiksplinternieuw kantoor aan de Mercuriusweg. St. Joseph, met voorzitter A.L.M. Boer, penningmeester Th.J. Janmaat, secretaris mevrouw B. van Loo-Cloodt, P.M. Kortlever en A.H.F. Bresser, houdt vrijdag 22 november een jubi leumbijeenkomst in De Unie aan de Kerkweg-Oost van vier tot zes uur ’s middags. Voor leden en belangstel lenden is er ’s avonds tussen zeven en negen uur een receptie in hetzelfde ca- fé-restaurant-hotel Kort na zijn insluiting werd de juiste naam bekend. Wegend opgeven van valse naam werd tegen hem proces-ver- baal opgemaakt. Hij verklaarde aan de politie een valse naam te hebben opge geven, opdat de politie zijn strafblad niet te weten zou komen. De huren bedroegen toen, naar gelang de grootte van de woningen, 9,40 tot 14,30 per week. Ook werd toen nog een bedrag variërend van 0,45 tot 0,60 voor waterlevering via de huur voldaan. De oudste woningen van de vereniging staan dus in de St. Victor- Is het Sinterklaasfeest nog wel een kin derfeest? Dat heb ik me zaterdag afge vraagd tijdens de jaarlijkse intocht van onze Goedheiligman. De burgemeester sprak in zijn welkomstwoord over de strijdbijl, die de gemeente Waddinx veen en de plaatselijke middenstand be graven hadden, over de begroting en de snelgroeiende woningbouw in de Zuid- plas. Daar begrijpen kinderen toch niets van! Zij mochten alleen even laten horen, dat ze aanwezig waren. Er werd niet eens een Sinterklaasliedje gezon gen. Ook de Sint heeft een ware gedaante wisseling ondergaan. Bevond hij zich de Het was weer zover, de Sint kwam weer aan en iedereen is naar de brug gegaan. De muziek was erbij en iedereen was blij. Maar helaas, wat een verdriet de Sint zag een heleboel kinderen niet. Hij zat hoog op z’n paard en dat is voor veel mensen niets waard. Veel ouders en kinderen zijn er bang voor en na enkele handjes geven ging Sint er weer snel van door. Bij de Sniepwinkels stond hij heel even stil en toen je er met je kind naar toe gaan wil: Helaas het paard zette het op een draf zonder dat de Sint ook nog maar een oog om een kind gaf. Helaas moest ik van veel mensen horen dat de Sint hen niet kon bekoren. De Sint die vorige jaren altijd in Wad dinxveen kwam was er één die voor iedereen altijd de tijd nam. Je kreeg en hand en een gezellig woord wat ik en vele anderen van deze Sint niet heb gehoord. Daarom namens vele anderen deze vraag: Wij willen de andere Sinterklaas heel graag. voorgaande jaren gezellig tussen de kin deren en had hij aandacht voor ieder kind, nu reed hij statig rond op zijn schimmel. Hij nam niet eens de moeite om bij de winkelcentra van zijn paard te stappen om tekeningen in ontvangst te nemen. Alleen als je dat grote paard durfde te naderen, kreeg je een hand van de Sint. Ik heb die middag veel teleurgestelde gezichtjes gezien. Ik hoop, dat er in het vervolg aan gedacht wordt, dat het Sin terklaasfeest nog steeds een kinderfeest is. straat aan de oneven kant. Daar is in de voorgevel tussen de woningen St. Vic- torstraat 5 en 7 nog steeds een gedenk steen te vinden. "Dit alles betekent dat de woningbouw vereniging dit jaar op 28 november 25 jaar bestaat. Men zou kunnen zeggen: St. Joseph in het zilver. Dat is nog lang geen goud of diamant, zoals vele andere woningbouwverenigingen in het land reeds hebben gevierd. Men zou ook kunnen zeggen: St. Joseph heeft de leef tijd van de meerderjarigen bereikt", al dus het bestuur. Hoewel dit jubileum, gezien de be- staanstijd, nog niet zo bijzonder is, wil het bestuur het toch niet ongemerkt voorbij laten gaan, daar eind 1985 St. Joseph waarschijnlijk niet meer zal be staan, althans niet onder die naam. Zo als inmiddels al wel bekend is werkt en woont St. Joseph al vele jaren samen met de eveneens meerderjarige Chr. Woningbouwvereniging "Ons Begin” in de S.S.W. (Stichting Samenwerken de Woningbouwkorporaties). De be sturen van beide verenigingen zijn na al die jaren van samenwerken en samen wonen tot de conclusie gekomen, dat de tijd rijp is definitief in elkaar op te gaan en als één vereniging verder te gaan. hier wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester de openbare Jan Ligthartschool in gebruik. Beide scholen zijn verplaatst. Voor de van de Onderweg komende Rehobothschool staat de vrijdag van volgende week helemaal in het teken van de opening. Om tien uur al wordt de school in gebruik genomen door de leerlingen tijdens een bijeenkomst in de gemeenschapsruimte met perso neel en bestuur. Om half drie worden de genodigden ontvangen, gevolgd door de officiële opening met aansluitend een receptie en bezichtiging van de school en ‘s avonds van zeven tot negen uur een “open huis” voor ouders van leerlin gen, leden en belangstellenden. De Rehobothschool was een halve eeuw geleden de eerste school van de Vereniging tot Stichting en In standhouding van Nederlands Her vormde Christelijke Scholen in Wad dinxveen, die volgend jaar 50 jaar be staat en dan het gedenkboek “Een Aan het eind van de jaren ’50 werden de volkshuisvestingswerkzaamheden in Gouda dermate omvattend, dat het Goudse bestuur zich genoodzaakt zag de afdeling in Waddinxveen af te stoten. Met het afdelingsbestuur werd er aan gewerkt dat de afdeling een zelfstandige woningbouwvereniging werd en dit leidde op 28 november 1960 voor Wad dinxveen tot de oprichting van de R.K.- woningbouwvereniging St. Joseph. Het eerste bestuur van de zelfstandige vereniging bestond uit de heren: F. van der Klauw (voorzitter), A.L.M. Boer (secretaris), Th.J. Janmaat (penning meester), Th.J. Kok (lid en G.Th. Vlas veld (lid). De eerste Raad van Commis sarissen bestond uit de heren G. Kieft, J. Koster en J. A. van Wijk. De nieuwe vereniging kreeg op 22 no vember 1962 de in aanbouw zijnde 24 flatwoningen aan het Kon. Wilhelmina- plein in bezit en op 31 mei 1963 de 12 in aanbouw zijnde etagewoningen aan de Mauritslaan. De 76 bestaande wonin gen aan de St. Victorstraat, het St. Vic- torplein en de Ringvaartsingel werden op 16 mei 1963 in eigendom overgeno men van de Goudse Woningbouwver eniging. Deze woningen stonden op de overnamebalans voor een bedrag van 1.169.649,-, dat is ongeveer 15.400,-per woning. gen slechts een zeer beperkt deel van het jaar in gebruik zijn. Het geheel is met uitzondering van de toegangspoorten, die er echt uitsprin gen, gezien de toch vrij beperkte ruimte wat terughoudend vormgege ven. De muziektent zelf bestaat slechts uit een verhoogd platform, dat gevormd wordt door 2 halve cir kels van verschillende diameters en een halfcirkelvormige achterwand. De hoogte van het podium bedraagt 60 cm., die van de achterwand varieert van 360 cm. tot 460 cm. De totale oppervlakte van het podium bedraagt 65 m2. Het materiaal van de vloer van het podium is afhankelijk van het soort gebruik, dat van het po dium wordt gemaakt. Gedacht wordt aan gras of sierbestrating. Voor de achterwand van de muziek tent wordt gedacht aan een staal soort, die een roestbruine kleur heeft, vandaalbestendig en onder houdsvrij is. Het achterste deel van het podium is middels een zeil op eenvoudige wijze te overkappen. In de nacht van woensdag 13 op donder dag 14 november werd getracht in te breken in een pand nabij het winkelcen- ke op woensdag 13 november om 14.15 trum Luifelbaan. Uit de voordeur van een pand was een ruit uitgenomen. Men is gestoord bij het luide alarm. tussen dinsdag 12 en donderdag 14 no vember werd vanuit een woning in de woonwijk Zuidplas een reeds gemont eerde verwarmingsketel ter waarde van 1.750,- gedemonteerd en door onbe voegden meegenomen. Tijdens de koopavond op donderdag 14 november werden twee jeugdige Wad dinxveense vrouwen op heterdaad be trapt bij diefstal van goederen in twee winkels. Na verhoor door de politie zijn zij heengezonden. voeringen van muziek, ballet, toneel, (kinder)musicals en dergelijke, maar ook als sprekershoek en gelegenheid voor (beeldende) kunstenaars om zich te presenteren. Hoewel er even naar gekeken is om deze muziektent langs de Petteplas een plaats te geven, lijkt het Burge meester Warnaarplantsoen als lokatie hogere ogen te gooien. Vorige week donderdagavond hebben wij in de raadzaal van het Waddinx veense gemeentehuis als trouwe be zoekers van de maandelijkse kamer muziekconcerten weer genoten van één van de voortreffelijke uitvoerin gen, die de gemeente Waddinxveen nu al jaren voor ons organiseert. Helaas was de opkomst niet zoals je zou mogen verwachten. Gezien het enthousiasme en grote kwaliteit van Christelijke dit Odeion Blazersensemble ver baasde ons de geringe belangstelling. Deze jonge mensen verdienden be slist meer. De heer N. Bakker voorzitter sinds 1975 van de Vereniging tot stichting en instandhouding van Ne derlands Hervormde Scholen in Waddinxveen. wonder ter nagedachtenis” zal uit geven. De eerste hervormde school werd ondergebracht in het nu afgebroken pand, waarin eerst de christelijke na tionale school was ondergebracht. De Hervormde Schoolvereniging be schikt verder over de Eben Haëzer- school aan de Jan Dorrekenskade- Oost (sinds 1950) en de Bethel school aan de Heggewinde. (Naschrift redactie: Ook in de ge meentelijke commissie voor kunst en cultuur is gesproken over de (da lende) belangstelling voor de Wad dinxveense kamermuziekconcerten. WADDINXVEEN In de nacht van woensdag 13 op donderdag 14 no vember werden door de Waddinxveense rijkspolitie onder verdachte om standigheden vier uit Den Haag afkomstige knapen in een personenauto aangetroffen. Wegens overtreding van de Algemene Politie Verordening werd de bestuurder/eigenaar van de auto aangehouden,' waarbij hij de naam van een vriend opgaf. Hij had er echter geen rekening mee gehou den dat de knaap voor wie hij zich had uitgegeven, sinds kort door de poli tie werd gezocht. De jubilerende woningbouwvereniging heeft besloten zelf geen cadeaus te ont vangen, maar wel geschenken weg te geven. Zo besloot de jubileumcommis sie, bestaande uit de dames B.J. Jonker en A.Th. Nieuwenhuijzen-Tilman en de heren J.A. de Heus (voorz.), P.J.A. Nootenboom (seer.), M.H. A. Boere en F.P. van der Klauw alle 300 leden een persoonlijk aandenken te overhandigen en daarnaast ook de Waddinxveense sa menleving iets te geven. Dat laatste wordt 15.000,- als aanzet voor een muziektent/open-Iucht-podiumwaar schijnlijk in het Burgemeester War naarplantsoen. St. Joseph werd op 28 november 1960 in Waddinxveen opgericht. De woning bouwvereniging werd koninklijk goed gekeurd op 4 oktober 1961, zoals blijkt uit de tekst uit de handgeschreven notu len van de eerste ledenvergadering van de kersverse vereniging op 30 oktober 1961. Vóór deze oprichtingsdatum wer den er in het Gouwedorp woningen ge bouwd door de R.K.-woningbuwver- eniging St. Joseph uit Gouda. Daartoe functioneerde in Waddinxveen een af delingsbestuur. *De in de St. Victorwijk te vinden gedenksteen van de jubilerende rooms katholieke woningbouwvereniging St. Joseph. X. -r.. "CdT: S' WADDINXVEEN De beroemde Parijse heuvel Montmartre was vorige week vrijdagavond in Partyhome aan de Passage het onder werp van gesprek tijdens de Franse avond van Alliance Frangaise de Boskoop/Waddinxveen met als spreekster de Parijse Edith Desa- leux. Haar voordracht werd met zoveel geestdrift en elan gebracht dat zij de volle zaal van het begin tot het eind wist te boeien. De door haar vertoonde dia’s droegen daaraan het nodige bij. WADDINXVEEN - De heer R. Visser van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en - Bedrijven heeft vorm gegeven aan het muziektent-geschenk van de jubilerende rooms-katho lieke woningbouwvereniging St. Joseph. Voor dit doel legt St. Joseph onge veer f. 15.000,- op tafel om te ko men tot een open-lucht-podium, dat gebruikt zal kunnen worden voor uit- WADDINXVEEN Voorzitter N. Bakker van de Hervormde Schoolvereniging verricht vrijdagmiddag 29 november de officiële opening van de hervormde Rehobothbasisschool aan de Sperwer- hoek in de nieuwe woonwijk Zuidplas. Twee weken geleden stelde 3 i

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 7