Volleybalsters bij de subtop Beter Be Fair verliest, WSE speelt gelijk (1-1) Ab Fafié bij WSE-jeugd Waddinxveen-zondag draait weer mee Financiën Waddinxveen- beheersen WSE-voetbal Gelijkspel van achttal Excelsior zaterdag voor de beker De Gouwe wint (6-7) verdient Hockeyers succesvol BRIDGERS: 1.500,- voor SOS- Goede vangst NIEUWE CURSUS COMPUTERKUNDE voor beginners op Commodore-64 Jan Kersbergen won in klasse A sjoelcompetitie WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Nieuw Leven hield expositie Barendrechters te sterk (94-60) Onderlinge voor Flyers Voorsprong (1-4) van WSV 2 op Zwijndrecht Landelijke voorwedstrijden turnen jongens Aeolus druk in de weer tegen Bodegraven Kinderdorp Alphense Avondschool l i Be Fair WSE Dames Dames Subtop Uitslag Onderlinge Heren Adspiranten Recreantentournooi Inl. 01720-22450 Ook vervolgcursus MIDDENSTANDS- CURSUS 11/2 jaar Start januari 1986 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 h In de eerste helft was het uit tegen SMV spelende WSE duidelijk de sterkste ploeg. In de tweede helft domineerde SMV. Het zag er tamelijk hoopvol uit De Flyers-heren startten slecht, maar die achterstand werd snel ingelopen. Dank zij goed basketbal met sterk re- boundwerk, kon Flyers gelijk opgaan met Binnenland. Ruststand: 38-33 voor Binnenland. Na de derde minuut na rust (44-39) was het echter gebeurd met Flyers. De Wad- dinxveners wisten niet meer te scoren, terwijl Binnenland elke aanval verzil verde. Via 59-39 mocht Binnenland de winst met 94-60 in de zak steken. Opval lend was het gedurende de gehele wed- stijd grote balverlies van Flyers. Scores: Klaas Bruins Slot 23, Hugo Sijlaar 10 pnt. Het prima-draaiende dames 1 had van Forwodians niet echt veel te vrezen. In Voorhout was de leiding de gehele wed strijd onaantastbaar in handen van de Waddinxveners. Na de 14e minuut in de tweede helft werd het tot dan toe niet zo grote ver schil krachtig vergroot zodat de eind stand 76-53 voor Flyers was. Scores: Carla Baan 21, Mirjam Akkerhuis, Wil na Happel en Addy Ruts ieder 10 pun ten. Tussenstand: 1. P. Swart; 2. R. van Dijk; 3. A. Blom; 4. C.H.Kramp; 5. D. Schouten; 6. G. Heeren; 7. F. Zaadhof; 8. P. van Es; 9. T. Driesse; 10. T. Twigt. De officiële uitslag van de wedstrijd, die door 58 paren verdeeld (naar vermoe delijke speelsterkte) over 4 groepen, is gespeeld, als volgt: Groep A: 1. echtpaar Kuypers (67.70 2. mw. Ebens-hr. Schutte (59.37 3. echtpaar Anker (55.90 Groep B: 1. echtpaar Hackenberg (63.88 2. mw. Langelaan-hr. van Gemeren (61.45 3. mw. Rutten-hr. Wekking (56.25 Groep C: 1. mw. Schuttelaar-mw. van Alphen (71.52 2. hr. Kool-hr. Blan- sjaar (61.11 3. hr. Heemelaar-hr. Hoekstra (58.68 Groep D: 1. echtpaar Welleman (67.06 2. mw. van Delft-hr. van ’t Hof (63.88 3. echtpaar Knijff (61.90 W'ADDINXVEEN - Zaterdag voor een week hield de hengelsportvereni- ging Waddinxveen HSW haar tweede wedstrijd in de wintercompetitie. Er werd gevist in de Haarlemmerringvaart. De vangst was goed: 15 vissers vingen 64920 gr. vis. De eerste vijf waren: 1. P. Dorresteijn (9940 gr.), 2. M. v.d. Toorn (9820 gr.), 3. H. Romeijn (8540 gr.), 4. H. de Haan (7740 gr.) en 5. R. Jenner (3860 gr.). Zaterdag 23 november is de derde wed strijd in deze comptitie. Gevist wordt er dan in de Zaanstreek. Voor deze wed strijd wordt er om 6.30 uur vanaf het NS-station vertrokken. Zaterdag 30 november wordt er een Sint Nicolaas wedstrijd georganiseerd. Ieder lid kan hieraan meedoen. WADDINXVEEN - Jan Kersbergen heeft met 1.354 punten in klasse A de onderlinge competitie tijdens de laatst gehouden sjoelavond gewonnen. Kees Kuypers werd in klasse B eerste, Ingrid Kuypers in de klasse C en C. van Gils in de klasse D. De volgende sjoelavond van de Wad- dinxveense sjoelvereniging is woens dagavond 27 november om acht uur in het gebouw van de schuttersvereniging aan de Alberdingk Thijmlaan. WADDINXVEEN - De volleybalsters van Be Fair hebben met 3-0 de vol le winst gepakt van het Amsterdamse Boemerang. Dat gebeurde in deze derde divisie G-wedstrijd met de setstanden 6-15, 11-15 en 12-15. Het klasseverschil tussen beide teams was duidelijk, al doen de setstanden an ders vermoeden. ijenoord. Hoe werkt het scoutingsy- steem? Welke problemen doen zich voor bij de overgang van jeugdvoetbal naar de professionele voetballerij? Te vens schetste hij het leven van een prof voetballer. Hoe ziet voor zo’n man een gewone werkdag eruiut? Wat doet hij ter voorbereiding van belangrijke wed strijden? Hoe gaat het als de club in het buitenland is? WADDINXVEEN - De pluimvee- en konijnenfokkersvereniging Nieuw Le ven kan terugzien op een geslaagde ten toonstelling van hoenders, sierduiven en konijnen in Het Trefpunt aan de Sta tionsstraat. Van de mogelijkheid tot een bezoek aan de expositie maakten ook 200 schoolkinderen gebruik. De driedaagse Nieuw Leven-tentoon- stelling telde meer dan 200 ingezonden dieren, die van zeer goede kwaliteit wa ren. De fraaie grote beker voor de mooiste inzending ging naar C.W. Ver- laan. In de grote rumoerige hal konden de Be Fair-dames moeilijk in hun spel komen. De Amsterdamse tegenstandsters wis ten het tempo in de eerste twee sets zo te drukken dat Be Fair hierdoor meege sleept werd. Op de momenten dat de Waddinxveners het initiatief over na men en het tempo versnelden volgden de punten elkaar in snel tempo op. De derde set kenmerkte zich door enke le scheidsrechterlijke dwalingen van de tweede scheidsrechter in het nadeel van Be Fair. Met de service als sterkste wa pen vochten de dames zich hierover- heen. In de kopgroep van de onderlinge WSV-competitie staat van Vuuren, die zijn partij tegen W. van Oort afbrak, nog aan de kop. Hij wordt echter op de hielen gezeten door Wolfs, die van Claassen won en Van Deelen, die zijn sterke opmars voortzette met winst op Van Sandijk. Ook Asscheman, die Ket ien genesteld. Smitskamp en de Bock die de volle winst binnenhaalden tegen resp. J. v. Oort en V. de Hoek, lijken hard op weg om zich ook bij de bovenste tien te voegen. Opvallende uitslagen uit deze 11e ronde waren verder de overwinningen van de gebroeders P. en D. van Offeren op resp. Ponsioen en V.d.Eijck en de remi se van Alblas tegen Littooy. Ook Schro ten en Goor deelden het punt, maar To renbeek en Versluis waren te sterk voor resp. Bos en Retel Helmrich. Stand aan de kop: 1. Van Vuuren 2. Wolfs 3. Van Deelen 4. Bloem 5. Kardol. WADDINXVEEN - Zondag was een succesvolle dag voor de hoc keyclub Waddinxveen. Het eerste herenelftal won overtuigend met 8- 0 van Catwijck, terwijl de dames in een slechte wedstrijd toch met 4-1 wisten te winnen. De hockeyers be houden de aansluiting met de kop van de ranglijst bovenaan. De heren, die eerder met 3-0 van Ca twijck wonnen, waren duidelijk een klasse beter. Al vrij snel opende Eric Chrisstoffels de score via een strafcor- ner. Een door Peter Verwey op de paal geslagen bal werd attent ingeslagen door Pim Walraven waarna door doel punten van Bas Pruyn en Hans Ruiter de stand bij rust reeds 4-0 was. De tweede helft pakte Waddinxveen de draad weer goed op. Wederom Hans Ruiter en Eric Chrisstoffels (2x) zorg den voor resp. 5-0 en 7-0. Vlak voor het einde scoorde Peter Verwey, aange- moedigd door het publiek, met de back hand het achtste doelpunt. voor WSE want de ploeg begon ijzer sterk met al na vijf minuten twee levens grote kansen voor Rob Verbakel en Kees Mourits. Na een kwartier brak Rob Verbakel goed door aan de rech terkant en zijn voorzet bereikte het hoofd van Kees Mourits die beheerst het leer in de goede hoek knikte; 0-1. De druk op het SMV-doel bleef de ge hele eerste helft voortduren en SMV kwam slechts sporadisch op de WSE- helft. Toch bleef waakzaamheid gebo den omdat de Rotterdammers erg snel counterden. Want nadat WSE de gebo den kansen lieten liggen kreeg SMV een levensgrote kans doordat Wim v.d. Broek en Leo Klip de WSE-verdediging uitspeelden, maar het afrondende schot ging maar net naast. Vlak voor rust kreeg Kees Mourits nog een grote kans toen hij met een paar schijnbewegingen de SMV-verdediging op het verkeerde been zette maar keeper v.d. Broek plukte de bal van zijn voet. Nog geen minuut later voorkwam Ton Kling nog erger door een hard schot van Loek Smid over zijn doel te stompen. De Rotterdammers deden hun naam al le eer aan, immers SMV staat voor ’’Steeds Moedig Voorwaarts” en dat de den ze dan ook. De immer betrouwbare verdediging moest alle zeilen bijzetten en daar de aanval niet goed raad meer wist met het robuuste spel van SMV kreeg WSE het in het verdere verloop van de wedstrijd erg moeilijk. De enige kans voor WSE kreeg Rene Moons die op grote afstand een Platini- achtige bal op het SXpZ-doei losliet. Keeper Van der Broek Vnoest gestrekt naar de hoek en kon Öbbal maar net overtikken. Vlak voor tijd kreeg SMV vlak voor het WSE-doëTnög een directe vrije trap te nemen maar door de bal dom breed te leggen ~werd dit kansje niet benut en konden beide ploegen toch tevreden met de puntendeling de kleedkamer opzoeken. Peter Bos, die wel goed gericht maar te weinig kracht had om de keeper echt te verontrusten. Vooral door het uitvallen van Peter Loef schoot ditmaal de individele klasse van Be Fair tekort om een bres te schie ten in de Westlandse muur. In deze muur was het grootste obstakel de 41- jarige Rienus Dijkhuizen. Hoewel Be Fair tegen het einde van de wedstrijd bijkans het hele elftal naar voren stuur de met Marcel Straver achterin baatte deze actie niet. Het bleef 0-1. WADDINXVEEN - Met twee invallers (Jan Both en Tijmen den Ouden jr. na men de plaatsen in van Dick Dibbets en Cor Barelds) heeft het eerste achttal van Excelsior in de uitwedstrijd tegen K.D.C. een 8-8 gelijkspel weten te be halen. Naast fraaie overwinningen van Piet Swart en Adriaan Blom moesten twee nederlagen worden geïncasseerd. De overige partijen einigden onbeslist. De ze gelijk geëindigde partijen bleken ook gelijkwaardige wedstrijden te zijn. Kees Kramp stond wel iets gunstiger, doch dat was niet voldoende voor de winst. Jaap van der Eist en Teun Twigt moesten hun meerdere in de Katwijker tegenstanders erkennen. In de 12e ronde van Excelsiors onderlin ge damcompetitie wisten de 4 koplopers Piet Swart, Ruud van Dijk, Adriaan Blom en Kees Kramp allen te winnen en voeren met Dik Schouten als eerste vijf tal de top van de tussenstand aan. Blom klopte G. Heeren en Piet Swart wist eerste achttalspeler Teun Twigt te verslaan. In zijn partij tegen Dik Heer en 1 had Ruud van Dijk het geluk wat mee. Dik was op dam gekomen en ver volgde met een minder sterke zet, waar op Ruud meteen definitief uithaalde. Piet van Gils deed fraai werk door de toch altijd taaie Crone aan zijn zegekar te binden. Hetzelfde mag worden ge zegd van Dik Heeren 2, die de volle winst wist te behalen op Sjaak de Wit. De goede seizoenstart van Piet van Es werd wreed gestoord door een toch wel wat onverwachte nederlaag van hem te gen A. Zwanenburg. In de moyenne- stand viel Piet daardoor enkele plaatsen terug. Fred Zaadhof en Teun Driesse wonnen respectievelijk van Jan de Heer en Wim van der Laan en zijn kennelijk aan een opmars bezig. Helaas heeft Be Fair tegen ’s-Graven- zande de opgaande lijn van de afgelo pen weken niet door kunnen trekken. In deze zo belangrijke vier punten wed strijd was het ’s-Gravenzande dat gela den aan de start kwam, terwijl Be Fair net niet die inzet en aggressie toonde om de tegenstander te overtreffen. Het veldspel van Be Fair was verzorg der dan van de tegenstander, maar deze liet de Be Fair-spitsen geen meter speel ruimte toe. Op de streep van het toe laatbare verdedigden de Westlanders hun doelgebied en lieten geen enkele in terventie toe. Deze ”te” harde speelwijze schrok de lichtvoetige Be Fair-vuurlinie behoor lijk af. Toch was Be Fair de eerste die een doelrijpe kans kreeg. ’s-Gravenzan de deed via een corner, die wervelend voor het doel kwam en waar Straver zich deerlijk op verkeek, nog een tegen zet. Wederom uit een corner, onnodig weggegeven door Ruud Willemstijn die overigens één van de betere spelers was, draaide via het hoofd van Wout Ros kam net naast de paal. Vijf minuten voor rust was het dan raak. Be Fair was net uitgebreid opgerukt ten aanval toen deze werd afgeslagen en via een lange trap bij de rechterspits terecht kwam die hem meteen voortrok waar Marcel IJspelder via een kopstoot Mar cel Straver kansloos passeerde. Op slag van rust werd een doorbrekende Peter Loef voor de zoveelste keer hardhandig aangepakt dat hij geblesseerd aan z’n enkel het veld moest verlaten. Na rust heeft Be Fair met Peter Bos in de opstelling vergeefs stormgelopen op de nu nog hechtere verdedigingsmuur van ’s-Gravenzande. Het enige gevaar lijke moment kwam van een kopbal van WADDINXVEEN - De financiën heb ben de voetbalvereniging WSE op de vorige week gehouden najaarsvergade ring behoorlijk bezig gehouden. Het af gelopen seizoen leverde dan ook een negatief resultaat op. Vooral de tegengevallen kantineomzet en teruglopen toto/lotto gelden baren zorgen. Er is echter geen reden voor pa niek maar de vinger dient aan de pols gehouden te worden. Die conclusie leek gerechtvaardigd na het aanhoren van de toelichting van penningmeester Gerts. Het bestuur gaat zich buigen over een verbetering van de organisatie met be trekking tot de kantine. Het kantinebe- heer is al geruime tijd hèt zorgenkindje van de vereniging en velen zijn niet te vreden over de gang van zaken op dat vlak. Het bestuur zal zijn eerstvolgende vergadering hieraan wijden en zal op korte termijn zich bij andere verenigin gen (met beter functionerende kanti nes) gaan oriënteren. Eén van de leden drukte overigens op niet mis te verstane wijze zijn stempel op deze vergadering. Hij riep het be stuur op vele punten ter verantwoor ding en uitte erg veel kritiek. Bij tal van andere aanwezigen wekte dit de nodige irritaties. Er ontstond een wat geladen, grimmige sfeer en voorzitter Frits Leenen wist niet te voorkomen dat er over en weer verwoede pogingen wer den ondernomen om elkaar vliegen af te vangen. De jongens-adspiranten, o.l.v. coach Rob v.d. Vaart, doen het dit jaar uitste kend. Door een 104-52 overwinning op het Goudse Rabo voeren ze nog steeds ongeslagen de tweede klasse aan. Sco res: Rudo van Loo 45, Eric Zwaan 38 pnt. De meisjes-adspiranten hebben nieuwe speelsters nodig (geboren in ’71 of ’72) omdat ze binnenkort nog maar met z’n vijven zijn. Afgelopen vrijdag moesten de meisjes het hoofd buigen voor het sterke Leiderdorp. In de 2e helft wisten de Flyers erg goed tegenstand te bieden zodat het verschil bijna niet groter werd. Eindstand: 47-47 voor Leiderdorp. Scores: Nicoline Ver meulen 16, Nathasja Bresser 12 pnt. De 3-0 overwinning bracht Be Fair met 10 punten uit 5 wedstrijden bij de subt op van de derde divisie G. Een positie die gehandhaafd moet kunnen worden in de komende ontmoeting tegen Rabo- Krimpen, zaterdag om 16.00 uur in de sportzaal ’’Groenswaard”. Deze wedstrijd zal worden voorafgeg aan door de ’’topper” binnen de Be Fair-gelederen tussen heren 1 en heren 2, beiden uitkomend in de le klasse. De wedstrijd vangt om 14.30 uur aan. WADDINXVEEN - Zal het zaterdag- elftal van Waddinxveen-voetbal ko mende zaterdag het hoger geplaatste ARC uit Alphen aan den Rijn kunnen verslaan? Zaterdag 23 november kan men dit duel bekijken op het terrein van Waddinx veen, sportpark de Sniep. Aanvang: 14.00 uur. Na rust werden de rollen omgedraaid. Nu was SMV de toonaangevende ploeg. Door razendsnelle aanvallen werd WSE verrast en de ploeg werd door die veran derde speelwijze volkomen uit balans gebracht. Agressief spelend trok de ploeg uit Rotterdam ten aanval en na 10 minuten had dat spelletje succes. Leo Klip ging aan de rechterkant op avontuur, omspeelde Pim Sluys en gaf een lage voorzet. Keeper Kling raakte de bal half en het doorschietende leer kwam voor de voeten van John Kalis hoek, die voor open doel de verdiende gelijkmaker scoorde. WADDINXVEEN - Het eerste water- polozevental van De Gouwe heeft ver diend met 6-7 gewonnen van De Vuur- sche. De Waddinxveners hebben nu zes punten en verhuisden daarmee naar de derde plaats van onderen. In de eerste periode nam De Gouwe een 0-2 voorsprong door doelpunten van Ja- co van Tol (man meer) en Erik van Leeuwen (strafworp). Marco Kraak scoorde in het tweede part 0-3. In de volgende periode kwam De Vuur- sche op gelijke voet (3-3) waarna Niek de Leeuw, Erik van Leeuwen en op nieuw De Leeuw de Waddinxveners een 3-6 voorsprong gaven. In de laatste periode werd het 4-6, waarna Van Leeuwen voor 4-7 zorgde. Onzorgvul digheid had tot gevolg dat De Vuursche nog erg dicht bij kon komen. De eerste returnwedstrijd van de dames tegen Bleiswijk (eerder werd het 1-1), verliep niet zo soepel. Tijdens de eerste helft wist Waddinxveen het spel nog te maken. Een snel genomen vrije slag bij de Bleiswijkse cirkel werd omgezet in een doelpunt door Angelique Janssens. Niet lang daarna schoot Eveline Ruiter een afgeschoven strafcorner hard in. Bleiswijk liet zich wederom verrassen door een snelle vrije slag waaruit weder om Eveline Ruiter scoorde. Zij was ook goed voor het 4e doelpunt (strafcor ner). Bleiswijk scoorde éénmaal. De spits kreeg te veel ruimte op de kop van de cirkel waarna het ’’rising shot” langs keepster Esther Hulleman in het net verdween. De tweede helft ging dames 1 veel te veel duels aan op het slechte veld in plaats van ruimte te creëren middels lange passes. De stand bleef 4-1 in het voordeel van Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het eerste heren team van Flyers-basketbal - komende vrijdagavond in de sporthal ”de Sniep” tegen het Delftse Achilles - kon het Ba- rendrechtse Binnenland niet de baas. De Waddinxveners verloren met 94-60. De dames wonnen met 76-53 van For wodians. Zij treden vrijdagavond in de sporthal aan tegen Blitz uit Voorscho ten. WADDINXVEEN - In de competitie voor de Rotterdamse Schaakbond heeft het tweede team van de Waddinxveen- de Schaak Vereniging WSV in de uit wedstrijd tegen Zwijndrecht een schijn baar riante voorsprong van 3 punten ge nomen. Daarmee is tenminste gelijkspel verze kerd, maar of de einduitslag winst voor de Waddinxveners zal betekenen, is nog onzeker en hangt af van de afgebroken partijen aan het le, 6e en 7e bord van respectievelijk Muit, Ritter en Toren beek. Vooral Torenbeek mag op ten minste remise rekenen, zodat enig opti misme gerechtvaardigd lijkt. Het eerste winstpunt werd in sneltrein vaart binnengehaald aan het 4e bord. Hans van Woudenberg kon zich met zwart uitleven in zijn geliefde Caro- Kann verdediging: 1. e4,c6 2. d4,d5 3. Pc3,dxe4 4. Pxe4,Pd7. Zijn tegenstan der bleek deze verdediging slecht te kennen en antwoordde met het zwakke 5.Le3, Na 5. e6 6. Pf3,Dc7 speelde wit zeer gevaarlijk 7. Dd2?, daarmee dame en koning op dezelfde diagonaal plaatsend. Drie zetten later stond hij volkomen verloren: 7. Pgf6 8. Lf4.Db6 9.Pxf6,Pxf6 10.b3??,Pd5ü en een zet later was zelfs dameverlies on vermijdelijk: H.Lc4??,Lb4! Aan het 3e bord overspeelde Van Deelen zijn tegenstander en werd het tweede winstpunt voor WSV geïncas seerd, gevolgd door winst van Ellers aan het 2e en Littooy aan het 8e bord. Met 0-4 voor de bezoekers leek alles voor de bakker, maar toen kwamen de proble men Aan het 5e bord liet Besemer zich in voor hem gunstige positie, verrassen door ”mat in één”, terwijl Muit en Rit ter onder steeds grotere druk kwamen te staan. Torenbeek wist daarentegen geleidelijk voordeel te krijgen, maar kon nog geen beslissing forceren. De spanning blijft er dus nog wel even in. WADDINXVEEN - TOOS-gymnas- tiek organiseert komende zaterdag in de sporthal ”de Sniep" de voorwedstrijden voor de Nederlandse kampioenschap pen voor ploegen voor jongens niveau 5 en 6. De wedstrijden, die tegen betaling van vier gulden (inclusief programma boekje) te zien zijn, duren van 10.00- 17.30 uur. Er is een ochtend- en een middagwed- strijd. De deelnemers komen uit Joure, versloeg, heeft zich stevig in de top-tii Hellevoetsluis, Ridderkerk, Alkmaar, -*~,J e—-j- Eindhoven, Amsterdam en Waddinx veen Voor TOOS komen op deze wedstrij den uit: Arthur Blom, Auke Siersema, Alexander Poot, Albert Hoogeweg, Sietze Siersema, Stanley Slagter, Pieter Michiel Smallegange en Peter Noorlan- der. Succes. Op dinsdag 26 november houdt TOOS voor de jongens en meisjes van de groe pen 1,2 en 3 onderlinge groepswedstrij den in de sportzaal aan de Joh. Post- laan. Deze wedstrijden beginnen om 4 uur en duren tot ongeveer 7 uur. van de WSE-jeugd. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Ook de competi- tieteams van de badmintonvereniging Aeolus kwamen de afgelopen week weer in actie. Liefst vier van de zes te ams traden aan tegen een team van Bo- delo uit Bodegraven. Het 3e team speelde donderdagavond uit tegen het 5e team Bodelo en was met 7-1 bijzonder succesvol. Ook het 2e te am speelde uit en wel zaterdag tegen het 2e team van Bodelo. Zij moesten echter met een 6-2 nederlaag de punten in Bo degraven laten. Het le en 4e team ontvingen zondag in sporthal ’’Groenswaard” respectieve lijk het le en 4e team van Bodelo. Het le team vocht een lange strijd uit die met 4-4 onbeslist bleef. Het 4e team had aanzienlijk minder moeite en won met 6-2. Het 5e team ontving thuis het 5e team van Shuttlewoude uit Zoeterwoude. Het kon echter niet verhelpen dat de te genstanders met 7-1 wonnen. Het 6e te am had aan het team van Aarlander- veen eveneens een harde dobber. Doch met 5-3 bleven de punten in Waddinx veen. ■-■ "•WH. - Afgelopen zaterdag heeft Aeolus voor de derde maal het jaarlijkse recreanten- toernooi. Van de in totaal zeven vereni gingen die waren aangeschreven, re ageerden alleen Enthos uit Moerkapel- le, plaatsgenoot Florida en het Moord rechtse Rijnland positief op de uitnodi ging. Daarnaast speelden er een viertal dames mee, die deelnemen aan het ge zamenlijke projekt van Aeolus en Flori da "Badminton overdag”. In totaal namen er 39 mensen deel aan het toernooi dat geslaagd genoemd kan worden. Iedere deelnemer speelde in totaal acht partijen, die een kwartier duurden, zodat iedereen aan het eind van de dag knap afgemat was. Zowel bij de dames als de heren waren er drie in dividuele prijzen te behalen. Bij de da mes gingen alle prijzen naar Florida, terwijl bij de heren Rijnland de meeste prijzen meenam. De eindrangschikking zag er als volgt uit: Dames: 1. Joke Hogendoorn 242 pnt.; 2. Nel Horsman 239 pnt.; 3. Ali Nienhuis 228 pnt. (allen Florida). Heren: 1. Herbert Dekker 279 pnt.; 2. Bert van Eijk 237 pnt. (beide Rijnland); 3. Jan Zaat 223 pnt. (Florida). Tevens was er een verenigingswisselbo- kaal te winnen, beschikbaar gesteld door Ger de Kok van Deka Handelson- derneming uit Waddinxveen. De af vaardiging die gemiddeld het beste re sultaat boekte kwam in aanmerking voor de wisselbokaal. Met een gemid delde van 125 punten kwam de bokaal voor een jaar in het bezit van Florida. Een goede tweede werd Rijnland met een gemiddelde van 113,8 punten. WADDINXVEEN - Bijna f. 1.500,- is de opbrengst van de vorige week woens dagavond in het Anne Frank-centrum gehouden bridge-drive van de Lions Club Waddinxveen en de bridgeclub Waddinxveen. Dit geld wordt gegeven aan de Stichting Kinderhulp Actie Wad dinxveen, dat SOS-kinderdorpen steunt. De bridgedrive, die voor de tweede maal werd gehouden was weer een groot succes. Een groot aandeel hierin had de heer D.J. Schutte, die op strenge doch menselijke wijze de spelers van ta fel naar tafel liet gaan. Door de ontspannen sfeer die op deze bridge-drive heerste hebben zowel de sterke bridgers als de thuisbridgers een gezellige avond gehad. Bij de thuisbrid gers kwamen nog wel wat rode konen en hartkloppingen voor maar de meesten verzekerden de organisatie het volgend jaar weer terug te komen. Gezien het enthousiasme, de gezellige sfeer en het netto-resultaat voor de kin- derhulp-actie is de Lions-Club zeker van plan het volgend jaar weer een brid ge-drive te organiseren. WADDINXVEEN - Een beter Be Fair heeft zaterdag in de tweede klasse met 0-1 verloren van ’s-Gravenzande. De Waddinxveners, die in Leen Willemstein een uitblinker hadden, staan nu op de negende plaats met 7 punten. Derdeklasser WSE deelde de punten (1-1) met het Rotterdamse SMV. In de eerste klasse van de KNVB-Gouda won Waddinxveen-zon- dag met 4-0 van Gouderak. De Waddinxveners bezetten met 12 punten uit 8 wedstrijden de vijfde plaats. Komend weekeinde wordt er gespeeld om de KNVB-beker. Feijenoord-trainer Ab Filé, temidden WADDINXVEEN - Maandagavond was Feijenoord-trainer Ab Fafié, die zijn trainersloopbaan bij WSE is begon nen, te gast bij de jeugd van deze voet balvereniging in de Oranjewijk. Hij hield een praatje voor alle junioren en geïnteresseerde pupillen. Het programma van de avond bestond uit twee delen. Voor de pauze hield Ab Fafié zijn verhaaltje. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen. In zijn uiteenzetting sprak Fafié onder meer over de jeugdopleiding bij Fe-

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9