Dr. A.A. de Bruin en zijn strijd (1) Verbazing over Lezers schrijven visie notaris en zijn strijd (2) Dr. A.A. de Bruin ,4 s Gefeliciteerd HET CDA EN HET VERKEER verklaring Intentie- ATTENTIE VAN PLAY-BACKERS :F. Het gezelligste Partycentrum in de regio I Huwelijksfeesten, recepties, jubilea en 1001 feestmoge- lijkheden die lang in uw herinner! Welzijnszaken Sport Minderheden Ouderen Sociaal-Cultureel werk Woningbouw - Gronduitgifte - Oude Kernen Toewijzingsbeleid woningen en winkels Emancipatie Ruimtelijke Centrale antenne Woonwagencentrum Ontwikkelings samenwerking Kunst enCultuur y» Recreatie zullen blijven Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 DECEMBER 1985 1 - Een samenhangend ouderenbeleid dient te worden nagestreefd. De heer De Bruin geeft zelf de cijfers aan. In zijn plaats zou ik ook gefru streerd zij nmaar dan wel de schuld leg gen waar zij hoort. Net zo min als alle socialisten en humanisten voor de VA RA hebben gekozen, kiezen zij ook niet voor het openbare onderwijs. ouders vinden, en blijkbaar vinden de meesten dat, dat het confessionele on derwijs kwalitatief het meeste biedt, dan komt dat ook in uitdrukking in de kwantiteit. En wanneer de heer De Bruin zich aan hun zijde stelt is ook dat zijn goed recht, maar net zo karakterloos wanneer hij het niet kan verwerken dat een school verbond tot mislukken is gedoemd. WADDINXVEEN - Voor het examen apothekersassistente is in Gouda ge slaagd Francisca Overdam. Wel tijdig reserveren vind ik dat hij van betere huize moet ko men. W. VISSER. docent in het bijzonder onderwijs, Oostpolderweg 66. CDA christen democratisch appèl - Door flankerend ouderenbeleid wordt de zelfstandigheid van ouderen zoveel mogelijk in stand gehouden. - In het centrum van Zuidplas en in de gebieden Dorpstraat en Brugcentrum dienen voldoende woningen vooroude ren te worden gebouwd. - Gebruik van de wijkcentra door oude ren dient gestimuleerd te worden. - De jaarlijkse Ouderenreis moet blij ven bestaan. Subsidie hiervoor als aan vulling op het particulier initiatief kan noodzakelijk zijn. Bij het opstellen van het ouderenbeleid en in het bestuur van ouderenvoorzie ning worden de ouderen zelf meer be trokken. een voldoende gevarieerd boekenbe stand, ook voor culturele minderheden; de muziekschool vraagt een oneven redig groot deel van de subsidiever strekking in de Kunst en Cultuur-sec- tor. Er moet een beleidsnota worden opgesteld waarbij uitgangspunt dient te zijn een beperking van deze subsidie op afzienbare termijn. Het bijzonder onderwijs springt niet op een zeer ruimhartige manier om met overheidsgeld. Het bijzonder onderwijs Dr. A.A. de Bruin wil kennelijk een nieuwe schoolstrijd in omgekeerde rich ting, zo blijkt uit het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week. Dat is zijn zaak. Daarbij bedient hij zich ech ter van onjuiste gegevens over het bij zonder onderwijs, speciaal wat de St. Jozefschool betreft. Dat is onze zaak. Vandaar deze eenmalige reactie. Niet het bestuur, maar de ouders van de niet r.k. leerlingen op de St. Jozefschool zijn de initiatiefnemers geweest om te komen tot een wijkschool, omdat bij zo’n constructie hun belangen optimaal tot hun recht zouden kunnen komen. Het bestuur is hen in het begin slechts schoorvoetend gevolgd. De gebruikers van deze voorziening stonden er dus ab soluut niet vreemd tegenover, zoals u stelt, het ging juist van hen uit. Dat de r.k. St. Jozefschool niet ’’plotse ling" zijn predikaat ’’rooms-katholiek” verloor, blijkt uit het feit dat met alle geledingen ruim twee jaar overleg is ge weest en dat het ongeveer vier jaar heeft geduurd voordat statuten en huishoude lijk reglement officieel door alle instan ties waren goedgekeurd. Opheffing van de school - en daarmee ruimte makend voor een openbare school - werd afgewezen. De omschake ling had dus helemaal niets, zoasl uit het bovenstaande blijkt, te maken met het aan kunnen trekken van veel moslim- kindertjes. Dat speelde toen nog niet in - Zowel mannen als vrouwen worden gestimuleerd in het maatschappelijk le ven zelfstandig verantwoordelijkheid te dragen. - Het beleid van gelijke behandeling van mannen en vrouwen door de overheid op alle terreinen van gemeentelijke be moeienis wordt gehandhaafd. - Alleen voor wezenlijk op het inhalen van achterstanden gerichte emancipa- besteedt dat geld aan kwalitatief uitste kend onderwijs. Zo goed dat zelfs niet confessionelen daar gebruik van willen maken. En wanneer de heer De Bruin opnieuw de schoolstrijd wil.aanbinden. de wijk en vanaf de start van de wijk school zijn er pas drie moslimkinderen binnen onze muren geweest. Ze zijn uiteraard van harte welkom. Dat is een ander verhaal mijnheer De Bruin. Het bijzonder onderwijs kost niks meer dan het openbaar onderwijs en dat weet de heer De Bruin. Zeker is het zo dat uitsluitend openbaar onderwijs budget tair lager zou uitkomen. Maar dat geldt ook voor één staatsvereniging, één staatsomroep en één staatspartij. Ge lukkig zijn Nederlanders bereid voor die keuze-vrijheid die prijs te betalen. Tot slot mijnheer De Bruin, een sugge stie. Het is opvallend dat, met u, velen in het openbaar onderwijs van mening zijn dat de teloorgang van dat onderwijs veroorzaakt wordt door het bijzonder onderwijs. Zou het niet zinvol zijn om de dalende belangstelling binnenshuis te zoeken? Ook het openbaar onderwijs heeft immers een doelstelling. Het af breken van bijzonder onderwijs om daarmee het openbaar onderwijs te ver sterken is wel een heel zwakke benade ring. D. LEKX, voorzitter Stichting voor Katholiek On derwijs ’’Sint-Victor”, mede namens team, medezeggen schapsraad en oudercommissie van de ’’Wijkschool St. Jozef voor Basisonder wijs”. - Het financiële draagvlak van het Re creatieschap Reeuwijkse Plassen e.o. dient te worden verbreed door het ijve ren naar deelname in de gemeenschap pelijke regeling van gemeenten, waar van i beduidende mate van deze regionale voorziening gebruik maken. - Het is onaanvaardbaar dat de gemeen te Waddinxveen, naast haar deelname in het Recreatieschap Reeuwijkse Plas sen, ook nog de financiële lasten draagt WADDINXVEEN - Over het verkeer in Waddinxveen zegt het ontwerpprogram ma van het CDA: - Het op te stellen verkeerscirculatie- en verkeersveiligheidsplan dient rekening te houden met de relatief beperkte financiën die voor uitvoering van plannen beschik baar zullen zijn. De plannen moeten uitvoerbare suggesties en een prioriteitsstel ling bevatten. - Het verkeersveiligheidsbeleid dient nadruk te leggen op: mentaliteitsverbetering van automobilisten en motor- en bromfietsrijders; naleving maximum snelheid; beperking snelheden in de wijken (30 km); veilige schoolroutes, goede verkeersbrigades; uitbreiding fietspaden en stroken; verbeteren uitzicht op kruispunten door aangepaste lage beplanting; - De volgende specifieke problemen verdienen extra aandacht: snelle aansluiting Dreef en Zuidplaslaan op de Beijerincklaan, waardoor IJsêr- manweg veilig wordt; sterke beperking autoverkeer op de Sniepweg tussen Spoorlijn en Esdoornlaan; verminderen verkeersdruk op de Kanaalstraat en verkeersvoorzieningen bij de kruispunten met Stationsstraat en Kerkweg-.West; vervangende fietsroute door de wijk Zuidplas parallel aan de Piasweg tussen Zes de Tochtweg en Sniepweg; vergroten veiligheid van fietsers en voetgangers op de Brugweg - Zwarteweg; vermindering doorgaand verkeer in Dorpstraat: aanleg van trottoirs langs de Zuidkade: opname Zuidplas en Victorwijk in de busroute; aanleg voetpad langs "lege eind” Noordkade; aanpassing op IJsermanweg en van Zesde Tochtweg op Piasweg. - De Nota Kunst en Cultuur 1985 vormt uitgangspunt voor het Kunst- en Cul tuurbeleid voor deze raadsperiode. Een evaluatie is gewenst, waarbij aandacht voor het navolgende: onderzocht dient te worden of de Commissie voor Kunst en Cultuur ge lijksoortige bevoegdheden kan worden verleend als de Commissie Sociaal-Cul tureel Werk, met name ten aanzien van advisering over subsidieverdeling en toetsing van de geleverde prestaties der gesubsidieerden; na realisering van de bibliotheekuit- breiding wordt de aandacht gericht op Jammer dat de heer De Bruin de zaken omdraait. De heer De Bruin moet niet de confessionelen de schuld in de schoe nen schuiven, maar de openbaren. Zij hebben duidelijk hun kansen laten lig gen. Zij hebben categorisch geweigerd een zodanig onderwijs te bieden dat de concurrentieslag met het confessionele onderwijs aan zou kunnen. Het is een grondwettelijk recht van ou ders om een school van hun keuze te zoeken en te nemen. En wanneer deze WADDINXVEEN - Het CDA- Waddinxveen wil ook in de raad speriode 1986-1990 verantwoorde lijkheid dragen voor het besturen van de gemeente Waddinxveen, zo staat er in het begin van het ont- werp-verkiezingsprogramma van het plaatselijk Christen-Democra- tisch-Appèl(CDA). Het CDA vindt dat het beleid in de ze raadsperiode op vele terreinen een voortzetting moet zijn van het beleid van de afgelopen jaren, waarvoor het CDA mede verant woordelijkheid heeft gedragen en waarin een groot aantal CDA-pro- grammapunten tot uitvoering zijn gekomen. Het verkiezingsprogramma laat zien waar het CDA-Waddinxveen staat. Het programma sluit de ogen niet voor de problemen van een overbelaste overheid, die kampt met een teruglopende financiële armslag. Het CDA is zich bewust dat actief moet worden gewerkt aan een economisch herstel, ook op gemeentelijk terrein. Het oog blijft gericht op de zwakkeren in de maatschappij die juist in econ omisch mindere tijden het kind van de rekening dreigen te worden. Het gezond houden van de ge meentelijke Financiële positie zal niet louter kunnen worden bereikt door een bezuinigheidsbeleid. Daartoe is ook een herziening van de overheidstaak nodig. Meer dan in het verleden dient op de verant woordelijkheid van burgers en or ganisaties de nadruk te worden ge legd. In eigen kring dient door ieder na gestreefd te worden naar een in ventieve oplossing van vraagstuk ken die door de overheid, wegens gebrek aan financiële- en personele middelen niet oplosbaar blijken te zijn. Mensen hebben recht op, en naar wij hopen ook behoefte aan, eigen verantwoordelijkheid. Naast het beroepsmatige bestuur in de samenleving, zullen vrijwilligers weer in toenemende mate de rug- gegraat van onze plaatselijke ge meenschap moeten vormen. De lo kale overheid dient ruimte en voor waarden te scheppen voor de ver werkelijking van zo’n zorgzame sa menleving. Ten diepste zal deze in zet van vrijwilligers ook een levens beschouwelijke of wereldbeschou welijke motivatie vergen. Het ge meentelijk bestuur zal deze identi teit dan ook hoog dienen te respec teren. Naast het handhaven van eerder in genomen programmadoelstellin- gen, treft men in het verkiezings programma 1986-1990 van het CDA-Waddinxveen ook voorstel len tot beleidsombuiging aan, ge baseerd op het vorenstaande stre ven. Het gemeentelijk beleid zal de spreiding van de verantwoordelijk heden dienen te inspireren, zodat meer en meer de gemeenschap ’’sa men verantwoordelijk” zal worden voor het totale welzijn van de plaat selijke bevolking. Als trouw lezer van het Weekblad van Waddinxveen las ik vorige week tot mijn verbazing, de stelling welke nota ris J. in ’t Hol in het blad De Landbode heeft verdedigd, namelijk: het agrarisch bedrijf - dit is het familiekapitaal - zo goedkoop mogelijk en ten koste van de andere erfgenamen aan de opvolger overdoen teneinde hem hierin een be staan te laten vinden. Op het eerste gezicht een nobel streven, maar toch is dit een kwalijke zaak en te gen de wet, omdat is vastgelegd in de wet. dat alle kinderen gelijkberechtigd zijn. Niet tegen de wet, maar wel af te keuren is ook het afgeven van een pachtcontract aan de opvolger. Het be drijf daalt dan de helft in waarde. Dat gebeurt veel. Wel goed is het verreke- Blijkbaar heeft de studie van de heer A.A. de Bruin over de schoolstrijd in de vorige eeuw hem de moed gegeven om die strijd opnieuw te gaan voeren. Hij wil, zo schrijft hij in het Weekblad van Waddinxveen van vorige week, de macht van de confessionelen breken Hij vindt dat de confessionelen wat be ginselvaster zouden moeten zijn. - De gemeente dient het jeugd- en jon gerenwerk dat door het particulier initi atief in vele vormen wordt verricht te er kennen als sociaal cultureel werk en vol doende te subsidiëren. Zonodig w orden tegen redelijke vergoeding gemeentelij ke accomodatie voor dit werk beschik baar gesteld. - Het gemeentelijke sociaal culturele werk vormt een aanvulling op het parti culier initiatief. Voor dit werk stelt de gemeente voldoende accomodaties ter beschikking. Gestreefd wordt naar tot standkoming van een accomodatie in de wijk Zuidplas en vernieuwing van de ac comodatie de Overkant. Een accomo datie in de wijk Groenswaard wordt als sluitstuk nagestreefd. - Het gebouw "de Bonkelaar" kan aan het sociaal cultureelwerk worden ont trokken. Het werk dat thans in de Bon kelaar plaatsvindt wordt over de wijken gespreid. Het gebouw is geschikt te ma ken als huisvesting voor de muziek school. - {’’Het Gemaal" wordt opengesteld voor centrale recreatie in de sociaal cul turele sfeer ten behoeve van de oudere jeugd. Hier is deskundige begeleiding door beroepskrachten een eerste vereis te. - De Commissie Sociaal Cultureel Werk coördineert het gemeentelijk sociaal cultureel werk. Daarbij ligt de nadruk op: bevordering van uitvoering door vrijwilligers; beperking beroepskrach ten tot specifieke beroepstaken; gezon de exploitatie van het sociaal cultureel werk; controle op uitvoering van werk programma’s; efficiënt beheer en ge bruik van accomodaties; coördinatie - Discriminatie, racisme en vreemdelin genhaat worden bestreden o.a. door steun aan particulier initiatief ter zake, gemakkelijk bereikbaar meldpunt voor racistisch en discriminerend optreden wordt opgezet. Gezorgd wordt voor een snelle en oplossingsgerichte afhande ling van dergelijke klachten. - Het beleid ten aanzien van minderhe den wordt gevoerd met als doel het op heffen c.q. verminderen van hun ach- terstandsituatie. Aandacht wordt voor al besteed aan: voorlichting in beide richtingen over het ’’anders zijn”; bevordering alfabetisering en volwas senenonderwijs; integratie op de scholen en in wel zijnswerk en sport; werkgelegenheidsaspect (gemeente lijke dienst, starters); - Verplaatsing van het werk van de Kerngroep Buitenlanders naar het buurtcentrum "de Boog" kan de inte gratie van de merendeels in de Oranje- wijk en Vondelwijk woonachtige bui tenlanders bevorderen. - Speciale aandacht wordt besteed aan de zogenaamde ’’tweede generatie bui tenlanders”, en de practische proble men welke vrouwen in mindérheden- groepen in onze open maatschappij on dervinden. nen van jarenlange onbetaalde arbeid. Het voorbeeld, door de notaris aange haald. van een niet te verrekenen studie aan de universiteit van één van de kin deren, wordt ook in mijn omgeving aan gehaald door notarissen om een en an der goed te praten. Daar staan echter tegenover nog veel meer kinderen van agrarische afkomst, die blijvend het minimumloon verdie nen en in een gehuurd huis wonen. Zij blijven de "have-nots”, terwijl de op volger van start af kapitaal-bezitter is. Meer aandacht voor deze grote groep niet-bezitters zouden notaris J. in 't Hol en zijn collega’s niet misstaan. J.C. VAN RIJN. Floris Schoutenstraat 9, Sassenheim. - De georganiseerde sport blijft een zeer te waarderen taak van het particulier initiatief van de plaatselijke sportver enigingen. - Het gemeentelijk beleid ten aanzien van de sportaccomodaties zal in hoofd zaak gericht worden op het in goede conditie houden van bestaande velden en zaalaccomodaties. - Het verhuurtarief van de accomoda ties zal nimmer kostendekkend kunnen zijn. De ongedekte kosten dienen te worden gezien als indirecte subsidiëring aan de sportbeoefenaren, die hierover duidelijk worden geïnformeerd. - Overige subsidiëring van de sport zal beperkt en gericht worden verleend, bijvoorbeeld ten behoeve van de jeugd- begeleiding, van gehandicapten, etc. - Sportbeoefening overdag voor ’’onge organiseerden” dient te worden bevor derd door een stimuleringssubsidie. - Het instellen van een bestuurscommis sie voor Sport en Sportieve Recreatie- zaken (opgezet ongeveer conform de Commissie Sociaal-Cultureel Werk) dient te worden overwogen. Aan deze commissie kan het beheer worden gege ven inzake een aantal gemeentelijke ac comodaties, waarbij een taakstellend budget ter beschikking wordt gesteld. - Per voetbalvereniging dient te worden gestreefd naar drie goede wedstrijdvel- den en een groot trainingsveld van goe de kwaliteit. - Een zand kunststof veld voor de Hoc keyclub dient in deze periode tot stand te komen. Mede-gebruik door andere sportverenigingen moet mogelijk zijn. De atletiekaccomodatie wordt op be perkt niveau in goede staat gebracht. - De korfbalvereniging krijgt de be schikking over een of twee velden. - Ten aanzien van de Tennishal dient ge streefd te worden naar overdracht aan een ondernemer* waarbij het voorna melijk gebruik als tennishal dient te worden gewaarborgd. - Het instandhouden van een zwemac- comodatie is noodzakelijk t.b.v. het zwemonderricht en het beoefenen van de zwemwedstrijd- en waterpolosport. Een beperkte investering t.b.v. het ver hogen van de recreatieve belangstelling wordt niet afgewezen. Teneinde de ex ploitatietekorten binnen betaalbare grenzen te houden, verdient een meer commerciële aanpak de voorkeur. J wv IVgVllMg T Uil ^VlllVVU LV11 V» UUI e is aangetoond dat hun inwoners in Ordening - Tegen het op onredelijke wijze beper ken van de natuurlijke ontwikkeling van Waddinxveen via het Streekplan Zuid-Holland Oost dient met kracht verzet te worden aangetekend van de vóór-aankopen voor het recre atiegebied ’t Weegje. - Met financiële steun van het rijk en de provincie dient gestreefd te worden naar spoedige gereedkoming van het Bospark tussen Waddinxveen en Bos koop. Bereikbaarheid vanuit de wijk Groenswaard heeft daarbij hoge priori teit. Het onderhoud zal op extensieve wijze gebeuren om de kosten te beper ken. Een eenvoudige trimbaan is ge wenst. - Onderzoek dient te worden gestart naar de mogelijkheid om in de nabij heid van de wijk Zuidplas een bebost wandelgebied tot stand te brengen als recreatief element. - Een meer recreatief gebruik van de Petteplas is gewenst. De vestiging van een eenvoudig restaurant kan daartoe een bijdrage zijn. - De recreatiewaarde van het gemeente lijke groen dient zoveel mogelijk te worden bevorderd. Het recreatief bruikbaar maken van de ringvaartdij ken en van groenzönes levert hiertoe een bijdrage. - Het per wijk creëren van korte wan delroutes (door middel van extra brug getjes eld.) ten behoeve van ’’honden- uitlaters” kan de straatvervuiling door honden doen verminderen. - Het gebruik van Wintersdijk als wan delpad tussen Gouda en Waddinxveen kan worden gestimuleerd door een aan sluiting op de Kromme Esse en enkele "rustplaatsen” langs het voetpad. - Voor volkstuinders dienen meer acco modaties beschikbaar te komen. - Bij betrokken (provinciale) instanties dient het completeren van een recre atief fietspadnet in en rond Waddinx veen te worden bepleit. Met name het opheffen van diverse knelpunten in het bestaande net krijgt hierbij aandacht WADDINXVEEN - Cees Niemans en Sietze Schimmel, de twee mensen ach ter de Waddinxveense play-backshow welke laatst voor de tweede maal in Het Trefpunt werd gehouden, hebben aan huis gebonden Waddinxveners verrast met een levensmiddelenpakket. Deze attentie kon worden gekocht van het geld dat de play-backshow had op gebracht. Via kapelaan en dominees is men aan de namen en adressen van de daarvoor in aanmerking komende men sen gekomen. Cees Niemans: ”In oktober zeiden we dat er een play-backshow georganiseerd zou worden waarvan de opbrengst be steed wordt voor de gehandicapten, speciaal voor de mensen die ziek thuis zijn en haast nooit meer buiten komen. We zouden contact zoeken met De - Het verdient aanbeveling de inschrij ving van woningzoekenden en de toe wijzing van huurwoningen over te dra gen aan woningbouwverenigingen en institutionele beleggers. De gemeente dient er slechts bij betrokken te worden wanneer van gestelde toewijzingsregels moet worden afgeweken. Voor de zwakste groepen zullen beschermende maatregelen blijven gelden. De stelregel dat woningeigenaren niet in aanmerking komen voor toewijzing van een huurwoning onder de huur- grens dient i.v.m. het ouder worden van de betreffende groep te worden versoe peld. De doorstroming naar oudere koopwoningen wordt hiermee bevor derd. - Bij toewijzing van winkels in Zuidplas verdient het aanbeveling plaatselijke ondernemers in de gelegenheid te stel len (filiaal)bedrijven te vestigen. - Het realiseren van een definitief woon wagencentrum heeft hoge prioriteit. - Het huidige door woonwagens in ge bruik genomen parkeerterrein bij de sportvelden dient met spoed z’n oor spronkelijke bestemming te herkrijgen. - Voor de toekomst kan een tweede woonwagencentrum noodzakelijk zijn. Hiervoor dient tijdig een planning te worden gemaakt in de structuurschets. - De kabelnotitie 1985 is vooralsnog richtlijn voor het te voeren beleid. Ge zien de snelle technologische ontwikke lingen op dit terrein kan het noodzake lijk zijn dat het beleid wordt bijgesteld. Een zwaarwegend argument voor het beleid dient het streven naar matiging van de tarieven te zijn. - Een Lokale Omroep die "aanslaat': bij de bevolking verdient gemeentelijke steun. - Expirimenten met een of meer kabel kranten) dienen te zijner tijd geëvalu eerd te worden. - In de periode 1986-1990 wordt een aanvang gemaakt met een onderbouw de structuurschets voor het te voeren ruimtelijk beleid in de periode na het gereedkomen van de huidige wijk Zuid plas. Uitgangspunt is daarbij dat Wad dinxveen bereid blijft een bescheiden regionale opvangfunctie te vervullen. - Bestemmingsplannen zijn middel, en geen doel op zich. Regelmatige bijstel ling en aanpassing, waarbij rekening wordt gehouden met gewijzigde (en versoepelde) inzichten blijft nodig. - Realisering van woningbouw in het Brugcentrum en ten westen van de Dorpstraat dient thans met kracht ter hand te worden genomen. Andere ge bieden hebben een lagere prioriteit. - Door de sterke terugval van de verkrij gen subsidies in het kader van de stads en dorpsvernieuwing is het noodzake lijk de invulling van de gebieden Brug centrum en Dorpstraat daaraan aan te passen. Een extra bijdrage uit de ge meentelijke reserves kan daarbij nood zakelijk blijken. - Bij de te verwachten sterke verminde ring van de toegestane aantallen nieuw bouwwoningen, wordt het meer nood zakelijk het bouwprogramma te base ren op een analyse van de behoefte. (Jongeren, ouderen, gehandicapten, grote gezinnen en enige luxe flatbouw). - Tegen uitgifte van gronden in erfpacht bestaat geen bezwaar. De realiteit is echter dat vele afnemers van grond hier tegen bezwaar hebben. Met die realiteit dient rekening te worden gehouden. WADDINXVEEN - Elet ontwerp verkiezingsprogramma van het CDA telt 22 pagina’s en na een intentieverklaring en het noemen van financiële uitgangspunten 15 hoofdstukken. Enkele in het oog springende hoofd stukken zijn die van "Welzijnszaken”, "Kunst, cultuur, sport en recre atie” en Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting”. met het specifieke sociaal cultureel werk. - De Commissie Sociaal Cultureel Werk kan worden betrokken in de advisering over de subsidietoedeling aan sociaal culturele activiteiten van het particulier initiatief. (J) 01829-4321 REEUWUK-Dorpj Dorpsweg 32 CDA-programma telt 15 hoofdstukken tie-activiteiten wordt subsidie beschik baar gesteld. De ingediende program ma’s worden hierop getoetst. - Het gemeentelijk personeelsbestand dient geleidelijk meer vrouwen in alle functies te gaan omvatten. - Opvang van kinderen door middel van het project “’“’gastouderengezinnen" verdient blijvende steun. - De gemeente stimuleert het bewust- makingsbeleid dat de kerngroep ont wikkelingssamenwerking voert. Het subsidiëren van een project in een ont wikkelingsland dient te worden voort gezet. - De wereldwinkelactiviteit, voor zover gericht op het stimuleren van aankopen van derde wereldgoederen, verdient blijvende steun. - In het onderwijs verdient de bewust making van de derde wereldproblema tiek een hoge prioriteit. De eerste levensmiddelenmand van de opbrengst van de playbackshow in Het Trefpunt reikten de organisatoren Cees Niemans (links) en Sietze Schimmel uit in Huize Souburgh. (Foto: Sjaak Noteboom). Gouwebloem die ons dan deze adressen zou kunnen geven. Nu was het voor De Gouwebloem een onmogelijke zaak om dit uit te zoeken. We hebben nu via de kapelaan en de do minees van Waddinxveen en kerkbestu ren contact gezocht en hebben zo’n 20 adressen gehad. Deze mensen werden door ons bezocht en iedereen krijgt van ons een levensmiddelenpakket. Het be drag dat we overhouden storten we nu op de rekening van De Gouwebloem”. f Ci -ad a -i zju ii

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13