De Gouwe wint in bomvol zwembad Waddinxveense sportspetters zeehondencreche Gelijkspel voor Volleyballers Vreugde en bloemen bij tafeltennissers Schijnwerper op Florida 2 Koudekerk met 14-4 verslagen KOERSBAL VOOR DE BEJAARDEN IN HET ANNE FRANK-CENTRUM Klinkende WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE TOOS-gym succesvol Gouwe-ouwen doen ’t best winst voor Flyers-dames Gelijkspel eerste achttal van Excelsior Zwemploeg van De Gouwe ”s weer succesvol P I I R B U R E N njoN Tweede team I Ja, ik red een zeehondeleven! I Maak mij donateur en stuur een acceptgiro ia ter waarde van f qt-i ■p Jaarlijks worden in Pieterburen tientallen zeehonden opgevangen. Dat aantal stijgt, de lasten ook! De meeste van die zeehonden zijn zwaar ondervoed en te verzwakt om zelf nog op krachten te komen. Verzorging, voeding en de juiste medicijnen zijn bittere noodzaken waar zij letterlijk om 'schreeuwen'. Die verzorging geven wij met liefde, het overige met geld! Door een bijdrage te leveren aan de Zeehondencrèche Pieterburen maakt u het ons mogelijk deze zeehonden gedurende de gemiddelde revalidatietijd van 3 maanden weer nieuw leven in te blazen, waardoor ze op eigen kracht verder kunnen. Die goede daad vereist weinig moeite. Door vandaag nog de bon in te vullen noemen wij u morgen donateur! Stichting Zeehondencrèche Antwoordnummer 950 9950 WL Pieterburen (Postzegel niet nodig) Telefoon 05952-285, Pieterburen. I Naam: I I Adres:I 1 Kode: Plaats:-I 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 DECEMBER1985 Met uw bijdrage hou ik m'n kop boven water! H. Verlaan van WSE 1 zondag is uitge sloten voor twee wedstrijden na twee waarschuwingen Zondagmiddag 29 december om twee uur is er een koppelklaverjaswedstrijd in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen. Eenieder is van harte welkom. De deelnameprijs bedraagt f. 10,- per koppel. we weer volledig benut. Koudekerk had geen verweer meer en werd totaal weg gespeeld. Doelpunten in deze periode van bijna dezelfde spelers als in de eer ste periode: Jacco van Tol, Marco Kraak, Eric van Leeuwen en Niek de Leeuw. Eindstand 14-4 in het voordeel van De Gouwe. Eveneens in de 5e klasse werd Kwiek 16 met Han v.d. Hart, Jan Otten en Tjerk v.d. Schaaf ongeslagen en met flinke voorsprong op de concurrentie, kampi oen. Tenslotte had bij de jeugd Kwiek 5 succes en haalden Leon Bouwman, Marc Hoogerdam, Jurgen Reichard en Addy de Wit bij hun eerste competitie- optreden het kampioenschap binnen. Frank-centrum, wethouder drs. M. Kraaijestein, kondigde aan dat het koersspel in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum zou worden ge demonstreerd. diging resulteerde vaak in balwinst. Op belangrijke punten als rebound, samen spel en schot werd Grasshoppers ruim geklopt. WADDINXVEEN - In eigen huis moest Excelsiors eerste damteam het bezoekende K.D.V. (Krimpen aan den IJssel) een gelijkspel (8-8) toestaan. Dit betekende het tweede winstpunt van de Waddinxveense dammers in de compe titie van de Dambond Midden Holland. Dick Dibbets en Kees Kramp tekenden voor de volle winst en Fred Zaadhof en Jaap van der Eist moesten de winst aan hun gasten laten. De overige 4 partijen eindigden onbeslist. Aan het eerste bord speelde Dick Dibbets een sterke partij en stond in het middenspel reeds stukken sterker. De partij werd op ge degen wijze naar winst afgewerkt. Kees Kramp blijft het in de clubwedstrijden ook goed doen. Hij wist als eerste na vrij kort spelen de winst aan te tekenen. Teun Twigt was een schijf achter ge raakt, doch hij had in de positie veel compensatie. Zelfs zo veel, dat hij zon der al te veel moeite naar een puntende- ling kon spelen. De eerste competitiewedstrijden, ge houden in oktober, leverde voor De Gouwe een fraaie 27e plaats op van de 172 deelnemende verenigingen. Om uit de F-competitie te promoveren is het echter noodzakelijk bij de eerste 15 te eindigen. Hoewel de overige landelijke uitslagen van de 2e serie wedstrijden nog even op zich laten wachten is toch, gezien de re sultaten, het vetrouwen gewekt nog wat te stijgen in het klassement. Met een goed gemotiveerde ploeg moet het vol gens trainer Ton Sol, in de nog twee res terende wedstrijden, waarvan de eerste op 19 januari 1986 te Leiderdorp, moge lijk zijn bij de eerste 15 te kunnen eindi gen en zodoende te kunnen promove ren uit deze F-competitie. WADDINXVEEN - In de thuiswedstrijd tegen koploper IJsselvogels kwamen de heren van Be Fair-volleybal niet verder dan een 2-2 gelijkspel. De wedstrijd kenmerkte zich niet door mooi volleybal. Zowel door de Moord rechtenaren als door de Waddinxveners werden veel fouten gemaakt. Duidelijk was dat beide teams gespannen aan de topper in de le klasse begonnen waren. IJsselvogels, met oud-Be Fair-speler Huib Nederhof in de gelederen maakte in het begin van de wedstrijd veel stop- fouten. Be Fair profiteerde hier goed van en met een sterke buitenaanval won Be Fair de le set met 15-12. Ook de 2e set werd in het voordeel van de W’veners beslist 15-11. Alle kansen voor een mooie overwinning waren dus aanwezig. IJsselvogels was klaarblijke lijk wakker geschud en vol enthousi asme gingen zij het spel steeds meer naar hun hand zetten en lieten zien dat zij niet voor niets koploper in de le klas se zijn 12-15. In de 4e set begon coach Dick van Dier- men met twee spelverdelers in plaats van één in de basis en ook Ronald Jan- se, had met zijn goede spel in de 3e set, een basisplaats afgedwongen. De kan sen op de overwinning waren volop aan wezig voor Be Fair en tot 12-12 ging de stand gelijk op. WADDINXVEEN - Veel vreugde en bloemen bij tafeltennisclub Kwiek vorige week. Nadat al eerder Kwiek 10 en 13 het kampioenschap binnen gehaald hadden, lukte dit in de laatste week van de najaarscompetitie ’85 aan nog 4 andere Kwiek-teams. In verband met deelname aan clubwed strijden werden in de 14e ronde van Ex celsiors onderlinge damcompetitie slechts 6 wedstrijden gespeeld. Bertus van Eijk wist hier Gerrit van der Zijden een punt af te dwingen. De strijd tussen Tijmen den Ouden jr. en Sjaak de Wit eindigde eveneens onbeslist. Gerrit Heeren klopte van Gils en daar mee kreeg laatstgenoemde minder dan eigenlijk verdiend was. Hij miste een niet al te moeilijke 3 - om - 3 met door loop naar de damlijn. Na dit verzuim wist Gerrit een schijf af te dwingen en bouwde dat voordeel uit naar winst. Van de overige teams leed team 5 een forse 0-8 nederlaag, ook team 11 moest een nederlaag slikken, 3-5. Team 6 speelde teleurstellend met 4-4 gelijk met onder andere een onverwachte ne derlaag van Raymond van der Zijden in het enkelspel. De teams 8 en 9 boekten beide een 6-2 zege, waarbij in team 8 Piet Vermeulen doorzettingskracht toonde door met een pijnlijke blessure zijn partijen toch winnend af te sluiten. Team 9 schreef een klein stukje historie door de koploper ten val te brengen. Gert Bogaards en Nico Hoogendoom overvleugelden hun tegenstanders waarna Ineke Rooks en Joke Boere het karwei afmaakten. Voor de tegenstan der, Mini Shuttle 1 uit Den Haag, bete kende dit de eerste nederlaag. Florida 1 speelt komend weekeind uit tegen Oss 1 en het tweede team (weder om) thuis tegen Morgenstond 1 uit Den Haag. Aanvang 13.00 uur. WADDINXVEEN - Het waterpo- loteam van De Gouwe dat tot nu toe in de competitie het best pres teert is dat van de veteranen (het vijfde)Voor het eerst is er in de re gio een veteranencompetitie inge steld voor spelers met een mini- mum-leeftijd van 35 jaar. In deze competitie spelen ’’oudjes” uit on dermeer Oudewater, Bodegraven, Alphen, Woerden, Nieuwerkerk en Nieuwkoop. De oudste veteraan van De Gouwe is Kors van Tilburg. Vorug jaar is hij op 70-jarige leef tijd gestopt met actief waterpolo. In de Waddinxveense ploeg zijn opgesteld: Leo Nieuwenhuy- zen(49), Eef Overdam(43), Henny van den Bosch(42), Fred van den Bosch(40), Kees van Tilburg(aan- voerder, 40), Wout den Boer(52), Cees van der Linde(37), Huig van der Linde(35), Henk van Erk- (keeper, 37), Maarten van Ber- gen(51) en Piet de Graaff(54). Dat zijn klinkender namen en daar om is het niet zo verwonderlijk dat tot nu toe alle tegenstanders onder de voet zijn gelopen. Het vijfde staat na 7 wedstrijden ongeslagen bovenaan met een doelsaldo van 61-16 Wie eens wil zien dat deze routeniers het waterpolo nog lang niet zijn verleerd, krijgt daarvoor zaterdag 7 december tweemaal de gelegenheid in het zwembad "de Sniep”. Om vier uur speelt dit machtige team tegen het sterke Ou dewater en om zeven uur tegen Nieuwkoop. Toegang gratis. Kwiek 7 met Carl Brero, Hans v.d. Drift en Sjouk Walraven, in het voor- j aar gedegradeerd uit de 3e klassewerd met vlag en wimpel kampioen in klasse 4K. In de 5e klasse C werd Kwiek 15 kampioen, ondanks 2 nederlagen en een gelijkspel. Aangezien hun concur renten echter nog meer punten ver speelden, bezette Kwiek 15 met Willem de Leeuw, Ruud Scheps en Mare Wa terreus toch de bovenste plaats. WADDINXVEEN - Het eerste dames basketbalteam van Flyers heeft een klinkende 66-53-overwinning behaald op de grootste concurrent Grasshop pers 2. Heren 1 had in Zoebas zijn meerdere: 71-80. De Flyers-dames moesten zaterdag in Katwijk hun eerste plaats tegen de op de tweede plaats staande Grasshoppers 2 verdedigen. In de eerste helft was er nog geen krachtsverschil tussen beide teams. Ondanks Flyers goede man-to-man- verdediging konden de Katwijksen lange tijd leiden. Na de stand 22-22 was dat echter voorbij. Nog voor rust kon den de Waddinxveensen een voor sprong nemen (22-28). Na de rust toon den de Flyers-dames hun kunnen op on- afdingbare wijze. Flyers bouwde op alle punten een overwicht op. De aanval liep gesmeerd en de immer felle verde- De heer Van de Wolff, die Anne Frank in de oorlog van nabij mee maakte, bood samen met zijn vrouw een grote foto van Anne Frank aan. Mevrouw Van de Wolff schonk daar naast een verkleinde uitgave aan hoofdleidster mevrouw M. van Drim- melen. De naam Anne Frank werd 15 jaar geleden bedacht door mej. Ada van Steijn, die eveneens bij de festi viteiten aanwezig was. WADDINXVEEN - In het zwembad ”Het Polderbad” in Nieuwerkerk aan den IJssel Werd de tweede serie wed strijden gezwommen in het kader van de verenigingscompetitie afdeling F. met Alma van de Meer, Greet den Haan, Gillian van den Berg en Baukje Engelsma. Naast deze eerste plaatsen werden er nog 4 tweede en 6 derde plaatsen be haald terwijl er 2 A en 5 B limieten wer den gezwommen. Tevens werden er clu- brecords verbeterd door Gillian van den Berg op de 100 mtr. vlinderslag, Marion van Hooft op de 100 mtr. vrije slag en door Remko Overdam op de 200 mtr. wisselslag persoonlijk. WADDINXVEEN - In een bomvol zwembad De Sniep heeft zaterdag avond het eerste herenteam van De Gouwe de waterpolowedstrijd tegen Koudekerk aan den Rijn met 14-4 gewonnen. Er heerste gedurende de gehele wedstrijd een heel bijzondere spanning. Na het beginsignaal van de scheidsrech ter liet De Gouwe er geen enkel twijfel over bestaan wie in dit duel de sterkste Het ontbrak Koudekerk aan routi- en overzicht dat gecompenseerd Toch viel deze set in het voordeel van IJsselvogels uit 12-15 met name omdat de Be Fair-heren op beslissende mo menten te ongecontroleerd en onbe heerst punten probeerden te forceren. Gezien het totaalbeeld van de gehele wedstrijd een terechte 2-2 uitslag. Za terdag wordt in sportzaal Groenswaard om 16.00 uur de wedstrijd tussen Be Fair-dames 1 en AV’40 uit Delft ge speeld. AV’40 en Be Fair delen met Ra dius de tweede plaats in de 3e divisie. Het eerste damesteam, de laatste we ken bijzonder goed op dreef, moest de eerste nederlaag incasseren. Met 3-6 werd verloren van het Leidse LZ-’86. Een wedstrijd die net niet op inzet werd verloren maar zuiver op taktiek. De Gouwe-coach had geen antwoord op de zoneverdediging en dubbele bewaking van de midvoor. Voeg daarbij het niet optimaal kunnen spelen van Angela Faber, zij kampt met een blessure, en de oorzaak van deze nederlaag is in het kort geschetst. De periode standen waren: 0-1, 1-1,2-4, 3- 6. Dit waren voor wat betreft 1985 de laat ste thuiswedstrijden van deze Gouwe teams. De eerstvolgende thuiswedstrijd is niet eerder dan op 25 januari 1986 en dan weer op de bekende tijden van 17.00 uur: dames 1 - Zijl/LGB 2, 17.45 uur: Gouwe 2 heren - KZC 2 uit Bever wijk, 18.30 uur: Gouwe 1 heren - KZC 1 uit Beverwijk. Voor diegenen die het Verslag van de uitwedstrijd van de Gou we hebben gemist: KZC was de plaag die min of meer het Gouwe 1 team gede cimeerd huiswaarts stuurde. WADDINXVEEN - Zaterdag werd in Lekkerkerk de eerste wedstrijd van de landelijke turncompetitie voor heren en jongens gehouden. Deze gezellige wed strijden waren voor de TOOS-deelne- mers de eerste individuele wedstrijd dit seizoen. Bij de jeugdturners (12-16 jr.) werd Bart Kerver 29e. Bij de jongens tot 12 jr. deden Niels Westphal en Pieter M. Smallegange mee. Niels die pas 8 jr. is en voor het eerst mee deed werd 29e en Pieter die wat meer'wedstrijden heeft gedraaid werd lie met 29.75. Bij de ju nioren (16-18 jr.) werd Rene Kleiweg4e met 38.80 en Marcel Lugthart werd met 38.50 vijfde. De volgende keer moet er voor beide een plaats bij de eerste drie inzitten. Bij de heren (18 jr.) werd Jaco Stoter eerste met 43.20 mede door een 9.10 voor rek stok. Met 20 punten verschil, 34-54, kwam de overwinning in zicht. Hierdoor ging Fly ers net iets te fel spelen wat resulteerde in enkele fouten. Grasshoppers kwam daardoor nog iets dichterbij maar met 53-66 ging de overwinning in de zak mee naar Waddinxveen. Scores: Carla Baan 17, Mirjam Akker huis 14, Inke Kuypers en Bernice Post humus beide 11 pnt. Het tweede herenteam van De Gouwe speelde een wedstrijd tegen het Ut rechtse UZSC 2. Het zag er lange tijd naar uit dat deze aantrekkelijke wed strijd in een gelijkspel zou eindigen. Zo als reeds in eerdere wedstrijden ver toond ontbrak het De Gouwe aan nu net dat kleine beetje inzet meer in de laatste minuten van de vierde periode. In de laatste 20 seconden van de wed strijd werd de zege van 7-8 aan Utrecht gegund. Een blamage voor dit team of was de wissel in de laatste minuut mede debet aan dit verlies Ook gejuich was er bij Kwiek 2, dat de hele competitie in felle strijd gewikkeld was met Smash 3 uit Schoonhoven om de voorlaatste plaats in de 2e klasse B, aangezien ook de bezetter van deze plaats automatisch degradeerde. In een spannende en dikwijls zeer spectaculai re strijd schudde Kwiek 2 de Schoonho venaren van zich af, waarbij vooral een glansrol was weggelegd voor Adrie Berckenkamp. Met zwaar verdedigend spel, soms afgewisseld met felle aan- valsslagen, legde hij alle 3 zijn veel jon gere tegenstanders zijn wil op en legde zo de basis voor de 6-4 overwinning die Kwiek behaalde. Teleurstelling was er tenslotte over het optreden van Kwiek 4, dat in de laatste wedstrijd tegen Smash 4 uit moest ma ken, wie zich kampioen in klasse 3C mocht noemen. Onder de druk van te moeten winnen, konden de Kwiek-spe- lers niet tot hun normale spel komen en moesten toestaan dat de Schoonhove naren met een 9-1 zege en het kampi oenschap naar huis gingen. WADDINXVEEN - In het kader van het 15-jarig bestaan heeft het Anne Frank-centrum een geschenk aange boden gekregen van Schuttelaar BV. Directeur Schuttelaar bood het be stuur een koersspel aan. Het spel - ter waarde van 1500 gul den - is betaald uit de schenking van 2500 gulden, die het bedrijf bij de opening aan de gemeente had gedaan. Duizend gulden hiervan was reeds be steed voor een beeld bij het station. Bij de overhandiging van het ge schenk waren het voltallige college van B. en Wenkele raadsleden en bestuursleden van het centrum aan wezig. Voorzitter van het Anne In deze wedstrijden, waaraan 24 leden van De Gouwe deelnamen en er even veel persoonlijke records zijn gezwom men, werden over de 18 te zwemmen onderdelen 7 eerste plaatsen behaald door resp. Gillian van den Berg (3x), Jacco en Jeroen van Tol, Marion van Hooft en door de dames estafetteploeg In de derde periode liet De Gouwe de z-, j teugels enigszins vieren. Roland Kim- pel van Koudekerk kon met 2 doelpun ten het verschil terugbrengen tot 8-3. Niek de Leeuw en Jan Verwey voerden het verschil weer op tot 10-3. Pracht van Koudekerk maakte in een man meer si tuatie in het voordeel van Koudekerk nog een doelpunt: 8-4. Het is wat vreemd dat De Gouwe in de ze periode de zaak niet wat rigoreuzer aanpakte, immers het doelsaldo kon al leen maar in het voordeel van De Gou we werken. Samen met nog drie andere teams staat men op een zelfde aantal competitiepunten met alleen verschil in doelsaldi. De vierde periode werd door De Gou- 1 moest worden met erg hard spelDe uit- 'VADDINXVEEN - In het zwembad bestaan dat Koudekerk het m deze bondscompetitie klasse waarschijnlijk niet zal kunnen bolwerken. De eerste periode van deze wedstrijd werd afgesloten met een 5-0 voorsprong voor De Gouwe. Doelpunten van Eric van Leeuwen, Niek de Leeuw, Eddy den Boon, Marco Kraak en Jacco van Tol. De tweede periode bracht doel punten van Jacco van Tol(2x) en Niek de Leeuw en een tegendoelpunt van Roland Kimpel: 8-1 voordeel De Gou we. WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense badminton club Florida kon dit weekeinde genieten van een welverdiende rust, waardoor het tweede team automatisch in de schijnwerpers met hun match tegen van Zijderveld uit Amstelveen. Vooraf werd er wat benauwd gereageerd op de naam van deze tegenstander, maar gaandeweg werd duidelijk dat ook hier de spreuk opgaat: ’’meer naam dan daad”, gezien de uiteindelijke spelresultaten: 7-1. Bert Wijnbergen opende als eerste heer met een overtuigende 15-10, 15-5 over winning. Dick van Teijlingen leed een nipte nederlaag met 17-18 en 12-15, waarna Ilona Groeneveld en Liesbeth van Bergeijk zorgden vooreen 3-1 voor sprong na de enkelspelen. Veel tegen stand hadden de beide dames niet: 11-5, 11-7 respektievelijk 11-1 en 11-2. Winst in de herendubbel, tweemaal 15-5, maakten de overige partijen tot een for maliteit. Uiteindelijk werd de eindstand 7-1. Team drie, koploper in de Overgangs klasse, ontving Delft 4 en behaalde een vrij eenvoudige 7-1 overwinning. Slechts Arie Pieter van Nes moest zijn enkelspel gewonnen geven met 12-15 en 9-15. Pikant feit in dit team is toch naast de deelname van twee vooraanstaande bestuursleden de aanwezigheid van moeder en dochter van der Zijden. Ei- genlijk een unieke samenstelling.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 19