GEMEENTE WADDINXVEEN Hervormde Rehobothschool Schoenen gezet officieel in gebruik genomen I?- Bh few EHBO-cursus Open Cirkel gaat door met thema-avonden Door N. Bakker, voorzitter van het schoolbestuur een druk programma af Sint werkt V. p li TB KUNSTEN CULTUUR HERPLAATSING GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE-SYSTEEMBEDRIJF NIEUWJAARSRECEPTIE SPOR T EN RECREA TIE BESTEMMINGSPLANNEN OPENBARE WERKEN SPREEKUREN SPREEKRECHT COMMISSIEVERGADERINGEN Erkentelijkheid Voorspoedig VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN WW'' z 12222 01820-24255 13000 13000 u o Fï WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 DECEMBER 1985 01820-16066 010-362244 De openingstijden zijn m.i.v. 2-12-1985 als volgt: volw. volw. volw. 1) 2) navolgende frequentie-indeling. neming. Het lijkt immers strijdig met f Commissie wijkwerk Bomenwijk Dinsdag 10 december 1985, aanvang 20.30 uur in het wijkgebouw. Belangrijke agendapunten: Bespreking lopende programma. Omzetting commissie. Afronding lopende zaken. recteur A. Kunst, die herinnerde aan de beide schoolnamen dat de Heere ruimte (Rehoboth) in de harten van de kinde- hun schoen zaterdag af en kwamen deze gevuld en wel met lekkers maan dag ophalen. Hierbij delen wij u mede, dat i.v.m. de wijziging per 1 december 1985 van de radio-programmering u rekening dient te houden met de Oud Hilversum 2 Hilversum 1 Hilversum 3 Hilversum 4 Hilversum 5 Nieuw per 1-12-1985 Radio 1 - frequentie 88.2 Mhz (mono) Radio 2 - frequentie 87.5 Mhz Radio 3 - frequentie 89.4 Mhz Radio 4 - frequentie 90.5 Mhz Radio 5 - frequentie 95.0 Mhz (mono) Waddinxveen, 4 december 1985. De burgemeester voornoemd. Van der Linden. Zondag: 10.00-12.00 uur ouder en kind 12.00-13.00 uur Op de zondagen 8 en 15 december 1985 is het bad om 12.00 uur ge sloten. extra verwarmd water extra verwarmd water 01820-15767 01727-4044 070-210001 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Als laatste bezoekt de Sint de boven bouw van de basisschool. Deze kinde ren zullen allemaal in de gymzaal hun opwachting maken. 14433 14433 Evenals in 1985 zal ook in 1986 door het gemeentebestuur van Wad dinxveen een nieuwjaarsreceptie voor de inwoners worden georga niseerd. De nieuwjaarsbijeenkomst zal worden gehouden op vrijdag 3 janu ari 1986, van 17.00 tot 19.00 uur, in het raadhuis. Overdekt zwembad In de uren voor het vrijzwemmen zijn, i.v.m. de sluiting van het zwembad in Boskoop, enkele wijzigingen aangebracht. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad als tot Gedepu teerde Staten hebben gewend, de gemeenteraad en de inspekteur van de Ruimtelijke Ordening, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de (gedeeltelijke) onthouding van goedkeuring door Gedepu teerde Staten kunnen gedurende genoemde termijn bij de Kroon beroep instellen. De beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin en kunnen - zo mogelijk - in tweevoud worden ingediend bij de Af deling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Bin nenhof 1, 2513 AA ’s-Gravenhage. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. t Wet op de Ruimtelijke Ordening Bestemmingsplan "Brugcentrum 1982” De burgemeester van Waddinxveen maakt ingevolge artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het bij raads besluit van 4 juli 1984 vastgestelde bestemmingsplan ’’Brugcentrum 1982” door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is goedge keurd, behoudens het nader op de kaart aangegeven rood omlijnde gedeelte, bij hun besluit van 24 september 1985 nr. B 23952/1. Het niet goedgekeurde gedeelte betreft het pand Zuidkade 16 en 17 met een gedeelte van de bijbehorende grond. Het bestemmingsplangebied wordt globaal begrensd door de Ker- kweg-Oost, de Gouwe, de Jan Dorrekenskade-Oost en de Juliana- straat. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan lig gen met ingang van donderdag 5 december 1985 gedurende een maand voor een ieder tijdens werkdagen van 8.30-12.30 uur ter inza ge ter gemeentesecretarie; afdeling Algemene Zaken en Ruimtelij ke Ordening, Raadhuisplein 1. RATTENBESTRIJDING Jaarlijks terugkerende hinder van ratten. Ieder jaar opnieuw trekken de bruine ratten, op zoek naar voedsel, in de winterperiode in grote getale op de bewoonde wereld af. In verband hiermede is aan de gemeentelijke ongediertebestrijder opgedragen in die periode voor een verscherpte bestrijdingsaktivi- teit zorg te dragen. Om aan die aktie uitvoering te kunnen geven wordt aan alle inwo ners verzocht om hinder door ratten te willen melden bij genoemde afdeling, telefoonnummer 14433 (gemeentehuis) of 12926 (dienst openbare werken). De bruine rat is een alleseter en veroorzaakt veel schade door het opvreten, bevuilen en wegslepen van voedselvoorraden en veevoer De mensen achter de hervormde Bethelschool. Op de voorste rij de groepsleerkrachten van links naar rechts: W.' Zaterdag: 12.00-13.30 uur ouder en kind 13.30-15.30 uur Dinsdag: 07.00-08.30 uur 1) 2) 12.00-13.30 uur 2) 20.15- 21.15 uur 21.15- 22.30 uur volw. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdagmorgen van 09.30 uur- 11.00 uur. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. wat wij waarnemen. Enerzijds omdat, naar verwachting, de vraag naar her- vormd-gereformeerd onderwijs in deze nieuwbouwwijk niet bijzonder groot zal zijn en anderzijds of het niet van mis plaatst optimisme getuigt, om temidden van een stervende wereld - juist ten op zichte van kinderen - een school te ope nen waarin door het gehele onderwijs neen, als een veelkleurige draad, de te- kenen van hoop en verwachting worden za] wor<jen met korte voordrachten, doorweven. Dat nu raakt evenwel het bijzondere van deze bijzondere Reho bothschool. Weliswaar een naar alle ei sen des tijds ingerichte school, maar met een onveranderlijke doelstelling.” en door het knagen aan telefoonkabels en lichtleidingeri (kortslui ting). Bruine ratten kunnen dragers zijn van ziektekiefhen, waar voor ook de mens en zijn huisdieren vatbaar zijn, zoals de ziekte van Weil en paratyphus (voedselvergiftiging).. Het devies luidt dus: ’’Houdt Plaagdieren buiten de deur. Informeer bij de gemeente.” Centraal Meldingsadres Ratten? Na melding volgt bezoek voor onderzoek naar de oorzaak van de hinder en voor aanpak van een deskundige bestrijding. De gemeentelijke afdeling ongediertebestrijding heeft kantoor aan de Noordkade 48, telefoonnummer 12926. WADDINXVEEN - Vele kinderen maakten van de mogelijkheid gebruik hun schoen te zetten in de winkel van Jamin aan de Passage. Ze gaven WADDINXVEEN - Binnenkort start er in Waddinxveen een B-cursus EHBO voor mensen tussen 12 en 16 jaar. De cursus zal uit 20 bijeenkom sten bestaan op de woensdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur. De kosten bedragen slechts f. 20,-- in totaal. Men kan zich voor de EHBO-cursus schriftelijk of telefonisch opgeven tot 24 december bij: De Bonkelaar (Jen ny Roost), Beukenhof 5, tel. 17272. ren zal maken voor de "Morgenster” (de Heere Jezus te Zijn eer en hun eeu wig behoud). Gelukwensen kwamen ook van de VVD-wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester, ds. L. Roetman van de Centrale Hervorm de Gemeente, PCW-gemeenteraadslid D. Uitbeijerse en P. den Hertog van de Stichting Woord en Daad. De nieuwe Rehobothschool is in nog geen half jaar gebouwd. De eerste paal werd geslagen op 9 mei en de oplevering gebeurde op 11 oktober. Maar de plan nen om een betere of een nieuwe school te krijgen bestonden al in 1977, want vooral de in 1962 gebouwde houten Morgenster kleuterschool vertoonde ernstige gebreken. Voor de bouw van een nieuwe school verleende het ministerie van Onderwijs Expositie in de raadzaal Van 23 november t/m 14 december a.s. wordt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen een expositie van werk van beelden de kunstenaars gehouden. Het betreft werk van Bert Houweling, kleurenfoto’s en Albert in ’t Veld, neonobjecten. Openingstijden: maandag t/m vrijdag, tijdens kantooruren; donderdag van 19.00-21.00 uur; zaterdag van 13.00-16.00 uur. Op donderdagavond, 5 december, is de expositie gesloten. Omdat in de praktijk blijkt dat niet iedereen op de hoogte is van de mogelijkheid om tijdens openbare vergaderingen van raadscommis sies het woord te voeren, wordt er bij deze nogmaals op geatten deerd dat in Waddinxveen deze mogelijkheid aanwezig is. Belang hebbenden en belangstellenden kunnen van het spreekrecht ge bruik maken zonder dat dit tevoren behoeft te worden aangemeld. De voorzitter van de commissie bepaalt op welk tijdstip het publiek het woord mag voeren. en Wetenschappen op 18 oktober vorig jaar medewerking. Óp grond van ge meentelijke prognoses werd het een 7- klassige geïntregeerde basischool (5 le slokalen. een speellokaal en een ge meenschapsruimte). Dat was één klas minder dan gevraagd. Voorzitter N. Bakker van de hervorm de schoolvereniging sprak in een feeste lijke toespraak zijn erkentelijkheid uit naar het gemeentebestuur, zonder wiens bemoeienis de nieuwe Bethel school er niet had kunnen komen. Hij gaf aan dat de belangen van het bijzon der onderwijs bij de WD-wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waag meester in goede handen zijn. ”Ook als hervormde schoolvereniging doen wij nimmer een vergeefs beroep op u”, zo betoogde hij De heer Bakker gaf aan dat de architec tenkeuze van het schoolbestuur niet door iedereen is begrepen. ”Van begin af aan waren wij onder de indruk over niet alleen de doelmatigheid, maar ook de fraaie bouwstijl van de door architec tenbureau Stipkovitz in Rijswijk ge bouwde scholen. En als je daarna ook nog eens met de mensen van dit bureau in contact komt, dan is het eigenlijk al leen maar spijtig dat er na vandaag de samenwerking vrijwel verbroken wordt”, motiveerde de voorzitter van het schoolbestuur de ontwerpkeuze van destijds. De Rehobothschool aan de Sperwer- hoek werd in vijf maanden tijd neerge zet door het Zoetermeerse bouwbedrijf Van Erp. In de school wordt het person- eelsteam omschreven als de gelukkigste ménsen, ’’omdat is gebleken dat werken in deze school een ware vreugde is en omdat een periode van extra werk ver zetten voorbij is”. Zelfs de herfstvakan tie is door de meesten van hen groten deels besteed aan de verhuizing en in richting van de school. Voorzitter N. Bakker beklemtoonde de door hem verrichte openingshandeling, waartoe het schoolbestuur had beslo ten, niet gezien mag worden als een per soonlijk eerbetoon, maar veel meer als een blijk van waardering aan al die men sen die aan de totstandkoming van de nieuwe school hebben bijgedragen. In dit verband bracht hij nóg in herinne ring dat in 1986 het 50-jarig bestaan van het plaatselijk hervormd-gereformeerd onderwijs, dat in 1936 in de nu afgebro ken Rehobothschool aan de Onderweg van start ging. ’’Wanneer we nog eens terugzien op de verrassende en ongekend voorspoedige wijze waarop de school tot stand is ge komen, dan is er alleen maar verwonde- Alarmering Brandweer bgg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Commissie wijkwerk Waddinxveen-Zuid Maandag 9 december 1985, aanvang 20.30 uur in het wijkgebouw. Belangrijke agendapunten: Bespreking lopende programma. Omzetting commissie. Afhandeling lopende zaken. Avondopenstelling Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen- tèsecretarie'gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ‘s-avonds gesloten. WADDINXVEEN - Sint Nicqlaa&ën zijn Zwarte Pieten hebben weer éér? hele drukke week achter de,rug. Ook in Waddinxveen waren ze dagelijks wel ergens te zien. Op dë vVfekrbaiAt,' in de winkelcentra, op scholen, 'bij verenigingen en waar al niet. Dé. Goedheiligman en zijn gevolg vormen nog steeds een groep, graag .geziene' gasten. Ook vandaag en mórgen ’zal' dat nog blijken. Ook dit jaar zorgt de evenementen commissie van de openbare Thep^ Thijssenschool er weer voor dat Sint Nicolaas dit jaar de schooi weer zal bezoeken. Dit zal gebeuren op don-v derdagmorgen 5. december om 8.4óy uur. De Sint zal zich laten vervoeren per open rijtuig. De kinderen zullen alt zingend op het schoolplein de Sint verwélÉorngn. Hij zal als eerste dé aUerkieiïistéril met een bezoek vereren. V Later zal hij groep 3-4 Bezoeken; ter wijl hij door deze kinderen onthaald WADDINXVEEN - De ontmoetings plaats De Open Cirkel van de Centrale Hervormde Gemeente houdt in Het Anker achter de Brugkerk een aantal avonden rond het thema ”Oog voor el kaar”. De tweede avond in deze serie zal als onderwerp hebben ’’Zorg voor de geestelijk gehandicapten”. Iemand die veel pastorale zorg besteedt aan de verstandelijk gehandicapten bin nen zijn kerkelijke gemeente in de her vormde predikant ds. L. Roetman. Hij komt op woensdagavond 11 december daarover vertellen in ”De Open Cir kel”. ”De Open Cirkel” is bedoeld als ont moetingsplaats voor zowel kerkelijke als niet-kerkelijke mensen. Iedereen is dus van harte welkom in Het Anker. Na de inleiding van ds. Roetman kan ie dereen die dat wil kiezen uit drie groe pen, waarin doorgepraat wordt over het geestelijk aspekt, opvang van de ouders en praktische problemen in de verzor ging. De deuren van Het Anker gaan om half negen open. van ’t Wout, A.A.J. Korevaar en N. Bakker. (Foto: Sjaak Noteboom). ring over de betekenis van de naam Re hoboth: de Heere heeft ruimte ge maakt. En dat opnieuw. Daar waar wij als bestuur wel eens gedacht hebben dat de school niet te handhaven zou zijn, wordt vandaag zichtbaar dat Gods ge dachten hoger zijn dan onze gedachten. De Rehobothschool is nog niet uitge diend. Temidden van deze nieuwe wijk Zuidplas heeft de Heere ruimte willen maken voor een school waarin niet al leen onderwezen wordt in wat gekend moet worden voor deze tijd, maar ook wat gekend moet worden voor de eeu wigheid”, sprak de heer Bakker. ’’Vanuit menselijke berekening is het op zijn minst een twijfelachtige onder- Vrijdag: 07.00-08.30 uur 1) 2) 12.00-13.30 uur 2) 17.30-19.00 uur Donderdag: 07.00-08.30 uur 09.30-10.30 uur ouder en kind 12.00-13.30 uur 2) 17.00-18.30 uur WADDINXVEEN - Vorige week vrijdag heeft de heer N. Bakker, voor zitter van de Hervormde Schoolvereniging, de hervormde basisschool aan de Sperwerhoek in de nieuwe woonwijk Zuidplas officieel geopend. Ge durende de hele dag werd er in het ruim een miljoen gulden kostende complex, dat de inmiddels afgebroken school aan de Onderweg vervangt, allerlei activiteiten ontplooid. Hierbij waren ’s morgens de leerlingen be trokken, ’s middags de genodigden en ’s avonds de ouders van leerlingen, leden en belangstellenden. Het overdragen van de school gebeurde op symbolische wijze door het aanbie den van de sleutel en een bijbel aan di- Commissie Sociaal Cultureel Werk Woensdag 11 december 1985, aanvang 20.00 uur in het raadhuis. Belangrijke agendapunten: Vervulling vakatures commissie. Behandeling onlangs verschenen Nota Minderheden. Bespreken van maatregelen die genomen zijn rond de overlast die een aantal jongeren bij voortduring in de Bonkelaar veroorzaakt. Planning 1986. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Woensdag: 07.00-09.00 uur 1) 2) 10.00-11.30 uur 2) 13.00-15.30 uur 21.00-22.30 uur Maandag: 07.00-08.30 uur 1) 2) 10.00-11.00 uur 2) 12.00-13.15 uur 2) 17.30-18.30 uur v.d. Dussen, mevr. A. Kunst-v. Veldhuizen, H. Üitbeijerse, C. van Andel, mevr. M.J. van der Linden. Op dé. tweede rij de bestuursleden: W. v.d. Werken, J. van Leeuwen, J. de Visser, J.W. Kooyman, M. de Rooy, A. Kunst (directeur), W. Kooiman. Achterste rij: J.W. Marchant, enJ.A. Kijkuit (groepsleerkrachten) en de bestuursleden C. de Mos, P. v.d. Knijff, J. Bos, H. van ’t Wout, A.A.J. Korevaar en N. Bakker. (Foto: Sjaak Noteboom). I u ff'- E 5 1 I S® C

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3