a i «uï® - i HWWmrM Leerlingwerkplaats aan M. Schoutenstraat Hoogste punt bereikt GOUWE EN 3 Ia/'-’ Zaanse lof Mogelijk wat olie in het drinkwater Open foto les van Wout Gilhuis Themadiensten in drie kerken voor W’vener Theo den Boon Scholieren schrijven opstel over Coornhert In ’t gemaal deze maand veel te doen Verklaring GPV over PCW-inbreng Reproset betrok pand aan Noordkade Postbezorging PTT rond de feestdagen Vrijdag officieel in gebruik genomen Doel Streekpost Start PCW 01828 - 12283 Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. |*F°cwn ZELF VERHUIZEN? LATEN VERHUIZEN? Aw da'stm '^mee^enomen... GLASBEEK •i UP* Het nieuwe SSW-kantoor aan de Mercuriusweg. «TTTB ging S.S.W.). De nieuwe, gewijzigde statuten, de overdrachtsakte en de uni forme overeenkomst zullen op maan dag 16 december door notaris mr. P.L. van der Meulen door middel van een notariële akte worden bekrachtigd. Al le benodigde toestemmingen van de di verse overheden zijn inmiddels verkre gen. Komende vrijdagavond 6 december om tien uur staat in 't gemaal de Brabants- Belgische groep The Crew op de plan ken. The Crew - bestaande uit Anneke de Bruyn (zang), Jan de Bruyn (zangen gitaar) John van Vessem (drums), Pie ter van Boogaard (toetsen) en Herman Peeters (bas), speelt volgens eigen zeg gen nog de echte swingende rythm blues en bluesrock. Hoewel er in deze WADDINXVEEN - In het jongeren centrum ‘t gemaal aan de Kanaaldijk zijn deze maand diverse activiteiten. Op vrijdagavond 6 december is er de groep The Crew te zien, op vrijdagavond 20 december treedt Frank Fish the Finns er op en op Oudejaarsavond (dinsdag 31 december) is er een oud- en nieuw- j aarsinloop. I I Natuurlijk kunnen we ook de gehele verhuizing voor u uitvoeren! 222 WADDINXVEEN - Het Gerefor meerd Politiek Verbond heeft over het besluit om weer deel te gaan uitmaken van de Protestantse Combinatie Waddinxveen (PCW) - samen met de Hervormde Kiesver eniging, de SGP en de RPF - een verklaring uitgegeven. Daarin wordt gesteld dat het GPV in een aantal opzichten verschilt, zowel in denken als in handelen van de andere deelnemende partijen. De grondslag van het GPV is God”s Woord en de drie formulie ren van Enigheid. Daaruit vloeit voort het zicht op de taak van de overheid, namelijk de samenleving zodanig te ontwikkelen zodat iede re burger zijn taak goed kan ver richten tot Gods eer. Het GPV wil bevorderen dat daar toe alle mogelijke voorwaarden ge schapen worden, waarbij zij geen onderscheid maakt tussen christe nen en nietchristenen. De nadruk dient te liggen op de geestelijke vrijheid van de burger. Een christe lijke politiek bevordert niet alleen de belangen van het christelijk volksdeel maar beschouwt alle bur gers als gelijk. Hoewel het GPV dus een eigen identiteit heeft, bestaan ten aan zien van het concrete politieke han delen zoveel overeenkomsten dat het GPV meent dat het in de Wad- dinxveense situatie haar politieke doelstellingen het beste te realise ren zijn in een samenwerkingsver band met HKV, SGP en RPF. Hierbij heeft met name een rol ge speeld dat het GPV een deel van de komende raadsperiode daad werkelijk mag deelnemen aan het besturen van de gemeente Wad dinxveen. Tussen die twee mogelijkheden moet u vaak kiezen. De ene mogelijkheid kost veel tijd en moeite, de andere kost veel geld. Laat u eens informeren over andere mogelijkheden. Vraag vrijblijvend informatie. VERVOER VERHUIZINGEN WADDINXVEEN - Zondagmorgen 8 december om half tien wordt er in de drie kerken van de Centrale Hervormde Gemeente een themadienst gehouden over de vraag ’’Welkom of niet Het doel van de nieuwe vereniging wordt in de statuten als volgt omschre ven: ”De vereniging stelt zich ten doel, vanuit een christelijk geïnspireerde vi sie op mens en maatschappij, uitslui tend op het gebied van de volkshuisves ting werkzaam te zijn in de Gemeenten Waddinxveen en Zevenhuizen (Zuid- Holland).” De vereniging tracht deze doelstelling onder meer te verwezenlijken door: a. het stichten, in stand houden en ex ploiteren van woningen, welke voldoen aan de eisen van een goede volkshuis vesting; bhet stichten en/of behulpzaam zij n bij het tot stand komen van woningen in het kader van het eigen woningbezit; c. bij te dragen tot het tot stand komen en doen funktioneren van voorzienin gen, welke de leefbaarheid van de woonomgeving bevorderen; d. het voeren van een sociaal-rechtvaar- dig toewijzings- en verhuurbeleid; e. het bevorderen van een goede kom- munikatie met en het verlenen van ge noegzaam inspraak aan de huurders van de woningen van de vereniging; f. het samenwerken met andere vereni gingen en instellingen, welke zich dire kt of indirekt bewegen op het terrein van de volkshuisvesting en de bewoning; g. het ontwikkelen van initiatieven, die dienstig zijn aan de doelstelling, voor zover niet in strijd met de bepalingen van de statuten of het huishoudelijk re glement. Met betrekking tot het lidmaatschap van de nieuwe Woningbouwvereniging ’’Samen Sociale Woningbouw” kan worden vermeld dat alle leden van de R.K. Woningbouwvereniging ”St. Jo seph” en de Chr. Woningbouwvereni ging ”Ons Begin” zonder meer lid kun nen worden van de Woningbouwvereni ging’’S.S.W.” Over dit thema zullen ds, J. Maasland, ds. L. Roetman en ds. J.W. Goossen spreken naar aanleiding van Johannes 1:9-12. De diensten worden gehouden in de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost, De Hoeksteen aan de Esdoomlaan en de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. Na afloop is er gelegenheid om nog wat na te praten en een kopje koffie te drin ken. Voor de kinderen is er een crèche. Om voor de bijzondere regeling voor streekpostpartijen Kerst- en Nieuw- j aarsdrukwerk in aanmerking te ko men, dient men ten minste 50 kaarten, al of niet in een envelop, aan het loket aan te bieden. De kaarten moeten be stemd zijn voor geadresseerden in het streekpostgebied, één afzender heb ben, gefrankeerd zijn volgens het tarief van de losse post (50 cent voor kaarten en 60 cent voor kaarten in een envelop) en een adres bevatten dat voorzien is van de postcode. Worden de kaarten ongesorteerd aangeboden, dan komen de portokosten op 46 cent per kaart. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN Marius en Mieke Verboom-Ververs, die aan de Juliana van Stolberglaan een nieuw woon-winkel- pand laten neerzetten, hebben met plezier gezien dat de vlag werd gehezen omdat het hoogste punt werd bereikt van hun in aanbouw zijnde parfumerie, drogisterij, kruiderij en schoonheidssalon “Mieke” en “de Peperboom”. In mei is alles klaar en volgt er de officiële opening en open huis. Met de bouw werd direct na de bouwvakvakantie gestart. .5, WADDINXVEEN - Het nader onder zoek naar de bodemverontreiniging aan de Alpherbrink in de Oostpolderwijk is meegevallen. Volgens Zuidhollands mi- lieugedeputeerde J.W. Hekkelman moet wel regelmatig de kwaliteit van het drinkwater worden gecontroleerd. Er is misschien sprake van enige olie- verontreiniging. Het waterleidingbe drijf De Rijnstreek is ervan op de hoog te. Degenen die in de directe omgeving van ’tank vijf wonen krijgen nog informatie over het saneringsonderzoek, dat be perkt maar doelgericht wordt opgezet. Nadat afweging van (grondwater-) sa- neringsmogelijkheden en overlast be perkende maatregelen hebben plaats gevonden, kan aansluitend worden overgegaan tot het opstellen van een sa neringsplan. Dit zal op z’n vroegst in 1986 zijn. De besprekingen met St. Joseph en Ons Begin ter voorbereiding van de fusie zijn begin 1984 gestart door een Stuur groep Fusie, bestaande uit bestuursle den van beide verenigingen. Deze Stuurgroep Fusie werd begeleid door een organisatie-adviseur van het Neder lands Christelijk Instituut voor Volks huisvesting. Voor de juridische aspecten van de fusie werd de hulp ingeroepen van notaris mr. P.L. van der Meulen van het nota riskantoor J. in ’t Hol en mr. P.L. van der Meulen te Waddinxveen. Vooruitlopend op deze fusie werkten beide verenigingen al sinds 1977 samen in de Stichting Samenwerkende Wo- ningbouwkorporaties (S.S.W.) in welke stichting nagenoeg alle activiteiten van beheer en onderhoud waren onderge bracht. Deze stichting verricht zijn werkzaamheden in het op 4 oktober 1985 officieel geopende, gezamenlijke kantoor aan de Mercuriusweg 27 te Waddinxveen. De beide woningbouwverenigingen be zitten samen 1430 woningen, 124 gara ges en 10 nevenruimten, waaronder 1 winkel en 1 kantoor. Voor het beheer en onderhoud zijn 8 medewerkers werkzaam, 3 in de administratieve dienst en 5 in de technische dienst. De fusie van beide verenigingen heeft geen nadelige gevolgen voor deze mede werkers. WADDINXVEEN - Aan de Noordka de 70 is in een nieuwe huisvesting van start gegaan de drukkerij en fotokopie- erservice Repro-set Waddinxveen, ge leid door oud-Eminent-werknemer en Cool Breeze-muzikant Ted Valk en zijn echtgenote Adri. ReproSet Waddinxveen, zo’n vijf jaar geleden begonnen als studio voor foto grafisch zetwerk en later uitgebouwd tot ’’klein-offset drukkerij” verruilde on langs haar vestiging aan de Oostpolder- weg voor één aan de Noordkade 70. In de betrekkelijk korte tijd van haar bestaan nam het aantal opdrachten en de daarmee noodzakelijk geworden uit breiding van het aantal machines zoda nig toe, dat het echtpaar Adri en Ted Valk, die dit bedrijf runnen, genood zaakt waren om-te-zien naar een grote re bedrijfsruimte. Die werd gevonden boven machinefabriek ”Van der Loo” aan de Noordkade. Doordat deze nieuwe bedrijfsruimte ve le malen groter is dan de oude, ontstond de mogelijkheid de bestaande aktivitei- ten uit te breiden met een foto-kopieer- service, speciaal bedoeld voor bedrij ven, clubs, instellingen, enz. Gekozen werd voor een kopieermachi ne die in staat is in zeer korte tijd grote aantallen kopieen te produceren, trap loos vergroot of verkleind van het for maat A5 t/m het formaat A2 en desge wenst gesorteerd. Deze kopieerservice is uniek in Wad dinxveen, zodat bedrijven en instellin gen die voorheen aangewezen waren op instellingen buiten Waddinxveen nu dicht bij huis hun opdrachten kwijt kun nen en bovendien tegen aantrekkelijke prijzen. ReproSet Waddinxveen heeft uitstekende kontakten met reclame- en grafische ontwerpburo’s, zodat nu aan bijna elke wens tegemoet kan worden gekomen. Overigens gaat het doorgaans om be dwongen, ingetoomde kleuren, al spe len ook geel en rood een belangrijke rol in zijn sfeervolle verbeeldingen. Inspi ratie doet hij via allerlei concrete dingen op als een beschreven blad papier, maar het blijven middelen om iets totaals op te roepen en geen doel op zichzelf. Theo den Boon volgde een opleiding op de Koninklijke Academie in Rotterdam en op de Vrije Academie in Den Haag. Hij heeft een groot aantal exposities achter de rug en heeft ook verzen gepubli ceerd. Die poëzie zet zich voort in zijn fijnzinnige, op papier getekende en ge schilderde composities.De harmonie van kleur en vorm roept een even rusti ge als verstilde atmosfeer op. regio weinig van deze band gehoord wordt, zijn ze in Brabant en Vlaanderen een begrip. Op 20 december (de laatste vrijdag voor Kerstmis) zal ’t gemaal op z’n kop gezet worden door een bijzonder spectaculair optreden van een Engelse (uit Oxford) formatie: Frank Fish the finns. Tradi tioneel zal het jaar afgesloten worden met de oud- en nieuwinloop 31 decem ber ’s nachts. Al eerder was rond de Alpherbrink door de gemeente Waddinxveen olie- verontreiniging geconstateerd en wel voornamelijk in het grondwater. Bij het nader onderzoek door de provincie zijn grond en grondwatermonsters onder zocht. Nu blijkt definitief dat de veront reiniging minder ernstig is dan eerst was verondersteld. Het gaat om stank in kruipruimtes en mogelijk smaakbederf van het drinkwater door olieresten. De olie zou niet giftig zijn. Het gebied waar het grondwater verontreinigd is blijkt kleiner te zijn dan men had verwacht. Een groot deel van de bewoners van de Alpherbrink en omgeving woont boven een schoon grondwater. WADDINXVEEN - Op de dagen rond Kerstmis en Nieuwjaar zal PTT Post een aantal diensten aanpassen aan de omstandigheden. Tevens geldt in de pe riode van 9 december 1985 tot en met 4 januari 1986 wederom de bijzondere re geling voor het verzenden van Kerst- en Nieuwjaarsdrukwerk binnen afgeba kende gebieden (streekpost). Bij aan bieding van minimaal 50 kaarten - al of niet in een envelop - die zijn gesorteerd op het cijferdeel van de postcode, komt de verzending van een kerst- of nieuw jaarskaart op slechts 32,5 cent per kaart. Op maandag 23 en 30 december 1985 voert PTT de dienst uit als gebrui kelijk op maandag. Dinsdag 24 en 31 december vindt een normale postbestel ling plaats. Overlijdensberichten en spoedeisende medische zendingen wor den verzonden via het Expressenet. Het publiek wordt aangeraden de te verzen den overlijdensberichten aan het loket af te geven. De postkantoren sluiten de ze dagen om 15.Ö0 uur. De postkanto ren die tussen de middag gesloten zijn en normaal voor 15.00 uur weer open gaan, blijven de 24e en 31e na de och- tendopenstelling gesloten. Het is moge lijk dat postkantoren die gevestigd zijn in een zogenaamd Expeditieknooppunt van PTT Post, deze dagen later dan 15.00 uur sluiten. In de nacht van don derdag 26 op vrijdag 27 december en van woensdag 1 op donderdag 2 januari is de buslichting als van zondag op maandag. De aansluitende postbestel ling wordt uitgevoerd op maandag. In afwijking van de normale dienstuitvoe ring vindt op zaterdag 28 december een volledige brief- en pakketpostbestelling plaats. In deze bestelling wordt ook kerst- en nieuwjaarscorrespondentie meegenomen. Aangetekende poststuk ken en postpakketten die deze dag niet kunnen worden uitgereikt, worden maandag 30 december opnieuw in de bestelling opgenomen. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se kunstenaar Theo den Boon, die in ga lerie De Nor in Zaandam tot en met de ze week een aantal boeiende composi ties exposeert, waarvoor gemengde technieken zijn gebruikt, heeft goede recensies gekregen. ’’Theo den Boon roept ’n dromerige atmosfeer op”, con stateerde W.P. Groot in De Zaanlan den In het werk van Theo den Boon vallen vaak duidelijk landschappelijke ele menten te herkennen, al gaat het hem eerder om een totaalbeeld waarin vorm en kleur een bijna abstracte, voor zich zelf sprekende taal gebruiken. Het the ma is, met andere woorden onderge schikt gemaakt aan een autonome ex pressie. Zijn kleurgebruik is fijnzinnig en harmonieus met goed afgewogen tin ten, die met elkaar een poëtische en dromerige atmosfeer opleveren. Een enkele maal volstaat hij met roestbruine kleurschakeringen in composities die herinneringen oproepen aan het werk van Enric Adsera Riba. WADDINXVEEN/GOUDA - Don derdagavond 12 december om acht uur zullen in de aula van het Goudse Coorn- hertgymnasium de prijzen uitgereikt worden aan scholieren in de Goudse re gio, die een opstel hebben geschreven over onderwerpen, die in nauw verband staan met Coornhert. De wedstrijd is uitgeschreven door de Goornhertstichting, die wordt voorge zeten door de Waddinxvener dr. A.D. de Bruin. Deze stichting stelt zich ten doel aktiviteiten te organiserendie ver band houden met de denkbeelden van Coornhert. Als tijdgenoot van Willem van Oranje was hij een idealist, die pleitte voor een verdraagzame samenle ving. Zijn laatste jaren heeft Coornhert in Gouda doorgebracht. De avond is ook toegankelijk voor be langstellenden, die nog geen Vriend van de Coornhertstichting zijn. Een optre den van het Gouds Symfonie Orkest staat eveneens op het programma. WADDINXVEEN - Op voorstel van de besturen van de christelijke wo ningbouwvereniging Ons Begin en de rooms-katholieke woningbouwver eniging St. Joseph hebben de leden van de beide corporaties op op vorige week woensdag en donderdag gehouden ledenvergadering besloten om met elkaar te fuseren. Bij Ons Begin was dat in overgrote meerderheid en bij St. Joseph unaniem. De besturen van beide woningbouwver enigingen zijn door de leden gemach tigd alle verdere maatregelen te nemen om de fusie zo spoedig mogelijk tot stand te brengen. De nieuw op te rich ten vereniging zal de naam dragen: Wo ningbouwvereniging ’’Samen Sociale Woningbouw” (Woningbouwvereni- WADDINXVEEN - Vrijdagmiddag is aan de Maarten Schoutenstraat de leerlingenwerkplaats van de Sticvhting Samenwerkingsverband Praktijk opleiding Bouw Gouwe en Rijnstreek officieel in gebruik genomen. Dat gebeurde door ir. C.J. Vriesman, directeur van de Direktie Coördinatie Bouwbeleid van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieuhygiëne. Ir. Vriesman zaagde, onder meer in aanwezigheid van burgemeester C.M. van der Linden en 75 leerlingen een balk door. Het initiatief voor de leer lingwerkplaats is van aannemers uit Gouwe en Rij nstreekdie zij n aangeslo ten bij de Nederlandse Vereniging voor Ondernemers in het Bouwbedrijf (NVOB). Na het behalen van het LTS-diploma kunnen jongeren bij de stichting samen werkingsverband praktijkopleiding bouw Gouwe en Rijnstreek in dienst treden. Zij beheert de leerlingwerk plaats aan de Maarten Schoutenstraat. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 DECEMBER 1985 St. Joseph en Ons Begin zijn het eens over fusie Volgens chef-werkplaats G.H. Werk hoven krijgen de jongeren hiermee een garantie, dat zij hun praktijkopleiding hoe dan ook kunnen afronden. ”Zij worden uitgeleend aan aannemers, 'maar blijven in dienst van de stichting. Hebben die na enkele maanden geen werk meer, dan keren de jongeren naar Waddinxveen terug voor hun verdere opleiding”, zo zerdtij in do-éioudsche Courant. De verbouwing van het pand in Wad dinxveen startte in april van dit jaar. Met de werkzaamheden is een bedrag van ruim 200.000 gulden gemoeid. Ir. C.J. Vriesman van het ministerie van Volkshuisvesting opende aan de Maarten Schoutenstraat vrijdagmiddag de (regionale) leerlingwerkplaats in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Dinsdag avond 10 december om acht uur zal de bekende fotograaf en publicist Wout Gilhuis in samenw erking met Canon en Kodak een diapresenta tie verzorgen in de Bonkelaar aan de Beukenhof. De organisator van deze avond, de fotokring Visie, wil niet alleen haar leden van deze unieke avond laten genieten, maar houdt ’’open huis” en nodigt alle serieuze amateurfo- tografen uit om aanwezig te zijn in De Bonkelaar. De toegang is gra tis. ”Het wordt géén avondje plaatjes kijken. Wat u wél krijgt is een avond les in perspektiefleer, beeld/ kleuropbouw, zoomtechniek en lensgebruik, kortom, een leerzame avond”, aldus de fotokring Visie. Iedereen is van harte welkom maar men gelieve wel zijn of haar komst even bij H. Daeter, tel. 10445 vóór 10 december te melden. Namens de PCW heeft de heer J.W. van de Werken in een persbe richt laten weten dat de Hervormde Kiesvereniging, de SGP, de RPF en het GPV overeenstemming heb ben bereikt om gezamenlijk met één lijst uit te komen onder de naam Protestantse Combinatie Waddinxveen (PCW), bij de ge meenteraadsverkiezingen van 1986. Aan dit samenwerkingsverband ligt ten grondslag het uitgangspunt, dat ook in het gemeentelijk beleid de Bijbel als het Woord van God normgevend is. Vanuit dit uit gangspunt wordt gewerkt aan een gezamenlijk gemeenteprogram. Er is ook overeenstemming bereikt over de bezetting van de raadsze- tels. Gewerkt wordt aan een dusda nige zetelverdeling dat iedere partij een afvaardiging in de raad kan krijgen. Met het huidige aantal ze tels als uitgangspunt zal tijdens de raadsperiode een wisseling van per sonen nodig zijn om het hierboven beoogde doel te bereiken. Doordat er nu een combinatie ge vormd kan worden van vier politie ke groeperingen, wordt een groei van het zeteltal van vier naar vijf niet uitgesloten geacht. Lijstaan voerder van de PCW zal G. van Ringelenstein zijn. 4 1 r

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9