De Gouwestem en ROV Drie onderwijs- voorstellen in raad Dinsdagavond weer Gouda bij kaarslicht Zuidplasbewoners ontmoeten Schieland geven kerstconcert De Duiventil, Gereformeerde School, HAVO/Atheneum TEL. O1828-12828 Zowel in Moordrecht als in Waddinxveen Aanpassing van OG-belasting Geen verontreinigingsheffing betalen aan Rijnland NIEUWE RIJBAAN RIJKSWEG Muziekgroep in koffiebar Toch weer een vlooienweekend in Boskoop Nu naakt badmintonnen in gymzaal iff TROUWAUTO’S GROEPSVERVOER ZIEKENVERVOER ROLSTOELVERVOER PAKKETVERVOER TAXICENTRALE WADDINXVEEN Te kostbaar Tent Grond Venten Musical Boom Collectebussen Wapenkast Concert Kerstbomen HAVO Atheneum Hoogtepunten Exposities Gereformeerde School Elf jaar Standplaatsen Nieuwe zuivering Na afloop De Duiventil Kr 11» GESPECIALISEERD IN: A De ten name van de heer H. den Hollander te Waddinxveen staande vergunning voor het venten met ei eren voor de maandagen en vrijda gen is voor wat het j aar 1986 betreft verlengd. Aan de heer M. Touw te Waddinx- veen zal een perceel grond van cir ca 70 m2 naast het perceel Papaver- veld 45 worden verkocht. Ten behoeve van in bewaring geno men voorwapenen zal ten behoeve van de rijkspolitie een stalen wa penlost worden aangeschaft. Het ten behoeve van de op 7 juni 1985 door het Interkerkelijk Jon gerenkoor ’’Meetingz” opgevoerde musical te verlenen garantiesubsi- die is vastgesteld op 1.214,42. Ten behoeve van het op 22 novem ber 1985 door de Rijnlandse Or kestvereniging gehouden najaars- concert is een garantiesubsidie van 900,- verleend. Op verzoek van de heer J.C.G. van Steen te Waddinxveen is vergun ning verleend tot het kappen van een boom aan de Kerkweg-West. Deze factoren .betreffen de woningen. De niet-woningem kunnen gewaardeerd worden met de iiggingsfactor 1.00. Ten aanzien van de toekomstige straten in het bedrijvenpark Coenecoop advise ren B. en W. de raad voor zowel de wo ningen als niet-woningen de factor 1.00 vast te stellen. deld in de zuiveringsinstallatie van Rijn land. Aan de heer P. van Gils te Hoofd dorp is standplaatsvergunning ver leend op het Koningin Wilhelmina- plein voor de verkoop van kerstbo men in de periode van 10 tot en met 24 december 1985. Aan de heer G. van Gils te Alphen aan den Rijn is standplaatsvergun ning op het parkeerterrein aan de Groensvoorde verleend voor de verkoop van kerstbomen in de peri ode van 12 tot en met 24 december 1985. WADDINXVEEN - De verordening voor de onroerend goedbelasting 1986 zal door de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad op nieuw worden aangepast, onder meer omdat in Zuidplas huizen zijn gekomen aan het Sportpad, de Limaweg, de To- malaan en het Snieppad en bedrijven zullen komen in het bedrijvenpark Coe necoop. Aan Party Service Van den Berg te Waddinxveen is vergunning ver leend voor het plaatsen van een tent op 5 en 6 november 1985 ach ter het perceel Passage 31. Een nuttig gebruik van die lokalen maakt het echter noodzakelijk dat en kele bouwkundige wijzigingen worden aangebracht en dat specifiek voor het toenmalig kleuteronderwijs aange brachte voorzieningen worden aange past. De dienst van Openbare Werken en Bedrijven geeft in adviezen van re spectievelijk 22 oktober en 25 novem ber jl. aan wat de aard van die wijzigin gen moet zijn en welke kosten daaraan verbonden zijn. De totale kosten blij ken een bedrag van maximaal 31.500,- te vergen. In het raadsvoorstel tot voorziening in vakatures in de Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum d.d. 11 oktober 1985 (behandeld in de raadsvergadering van 23 oktober 1985) deelden B. en W. mede dat de Vereniging voor voortge zet onderwijs in samenwerkingsver band er (nog) niet in was geslaagd een Een gebeurtenis, welke in 1956 zijn oor sprong vond in een vanaf dat moment jaarlijks terugkerend vriendschapsge baar van de aan Gouda verbonden Noorse zusterstad Kongsberg. Een ui ting van vriendschap in de vorm van het jaarlijks zo’n twee weken voor kerstmis aan Gouda en haar inwoners aanbieden van een vele meters hoge kerstboom, die voor het middeleeuwse stadhuis op de Markt wordt geplaatst. Een van de hoogtepunten van ’’Gouda bij kaarslicht” is ongetwijfeld het mo ment waarop om zeven uur ’s-avonds de straatverlichting, de verlichting van de winkels en de woningen wordt gedoofd en vanuit het donker zo’n tienduizend kaarsen op het Marktplein oplichten. Alleen al achter de ramen van het mo numentale stadhuis branden dan 2500 - natuurlijk Goudse - kaarsen. Slechts voor het bordes wordt het zachte schijn sel van de kaarsen versterkt door enkele vlammende toortsen. Vanaf vier uur ’s- middags tot vijf uur en vanaf kwart voor zeven tot half acht ’s-avonds wordt het carillon van de St. Janskerk bespeeld door de stadsbeiaardier van Gouda, Jaap van den Ende. Het officiële gebeuren begint om half acht ’s-avonds. Vanaf het bordes van het stadhuis leest de burgemeester van Gouda, de heer drs. K.F. Broekens tra ditiegetrouw het kerstevangelie voor. sche optredens van Riet den Hertog en Ben Kramer zullen de concerten tot een gevarieerd geheel maken. Tevens staat op het programma een concert van G.F. Handel voor orkest en orgel, waarbij het orgel bespeeld zal worden door Adriaan Verhoef die naast een bekwaam dirigent ook een virtuoos organist is. Ook is ruimte gelaten voor het gezamelijk zingen van welbekende kerstliederen. De overweldigende be langstelling van vorig jaar heeft het mannenkoor doen besluiten ook deze keer de toegang vrij te houden. Wel zal een collecte worden gehouden ter be strijding van de kosten. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 DECEMBER 1985 In de periode van 3 tot en met 24 mei, van 23 augustus tot en met 13 september en van 22 november tot en met 13 december 1986 zullen in de raadzaal exposities worden ge realiseerd. WADDINXVEEN - De voormalige protestants-christelijke kleuter school De Duiventil aan de Staringlaan zal bouwkundig worden aange past aan de nieuwe basisschoolsituatie. De Gereformeerde Basisschool krijgt nieuw meubilair. In een vacature in de commissie van bestuur van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum zal worden voorzien. Dat is de strekking van de drie onderwijsvoorstellen die in de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad op voorstel van B. en W. behandeld zullen worden. vlakte van meer dan 1.500 vierkante Administratie meter blijft van kracht en zal ook in de nieuwe verordening worden opgeno men. Het bestuur vande Gereformeerde Schoolvereniging Gouda en Omstreken heeft een verzoek ingediend om vergoe ding van de kosten voor de aanschaffing van meubilair ten behoeve van zijn school, dit in verband met de toename van het aantal leerlingen en het inge- bruiknemen van een personeelskamer in het gebouw Kerkstraat 13. Terzake vermeldt de Wet op het Basis onderwijs dat het bevoegd gezag van mannenkoor en orkest door de dirigent van het mannenkoor Adriaan Verhoef. Ongetwijfeld zal de orkestbegeleiding deze liederen een extra dimensie geven waarvan velen zullen genieten. Daarnaast zal vanzelfsprekend ook a capella en met orgel/pianobegeleiding worden gezongen. De diverse solisti- Met de uitbreiding van de autosnelweg tussen Gouda en Oudenrijn is begon nen in 1974. Deze maatregel was nodig door een sterke toeneming van het ver keer, vooral bij Oudenrijn. Evenals bij andere projecten heeft Rijkswaterstaat ook bij de aanleg van de nieuwe rijba nen voor de A 42 hergebruik van mate rialen toegepast. Zo is er 200.000 ton beton gebroken en weer als fundering in de nieuwe weg aangebracht. Verder is ruim 400.000 ton asfaltpuin geschikt ge maakt voor hergebruik en voor een groot gedeelte als nieuw asfalt in de A 12 verwerkt. Met de totale reconstructie van de A 12 tussen Gouda en Oudenrijn is een bedrag van ongeveer 430 miljoen gulden gemoeid. B. en W. zijn overigens in meerder heid akkoord gegaan met bloot badmintonnen in een Waddinx- veense gymzaal. Alleen wethouder P.F.J. van Schie (CDA) denkt daar anders over. Het besluit om naakt badminton toe te staan geven B. en W. aan de raad door in het maandelijkse over zicht van besluiten en mededelin gen uit vier vergaderingen van het college van B. en W. De andere be sluiten zijn: Aan de heer N.A. Koning te Vo lendam is tot 1 januari 1986 voor de vrijdagen standplaatsvergunning op het parkeerterrein aan de Groensvoorde verleend voor de verkoop van vis. Aan de heer C. van Iperen te Rijn- saterwoude is tot 1 januari 1986 voor de donderdagen standplaats vergunning in de wijk Zuidplas ver leend ten behoeve van de verkoop van vis. Aan de heer G.C. van Drunick te Amsterdam is tot 1 januari 1986 voor de vrijdagen standplaatsver gunning op het parkeerterrein ”de Beukenhof’ verleend voor de ver koop van boter, kaas. e.d. GOUDA - Het verkeer naar Utrecht kan sinds kort gebruik maken van een nieuwe rijbaan van de A 12 tussen kin schoten en het knooppunt Oudenrijn. Voor dit deel van de A 12 betekent dat een uitbreiding van twee naar drie rij stroken en bij Oudenrijn zelfs tot vier. De afbouw van de rijbaan in de tegen overgestelde richting, deels tot drie en deels tot vier rijstroken, zal eind 1986 voltooid worden. Ook tussen kinscho ten en Gouda zal de A 12 dan zijn uitge breid van 2 x 2 tot 2 x 3 rijstroken. Bij de toekenning van een Iiggingsfactor hebben B. en W. het gebied waarin de Zuidplasstraten zijn gelegen in ogen schouw genomen, daarbij aspecten be trekkend zoals bereikbaarheid, voor zieningen, recreatie, bouwwijze. Dit al les overziend hebbend stellen zij de raad voor om ten aanzien van de voren- vermelde straten in de wijk ’’Zuidplas”, met uitzondering van het Snieppad, de Iiggingsfactor 1.20 toe te kennen. Het Snieppad ware qua ligging te waarderen met de factor 1.10. WADDINXVEEN - Komende vrijdag avond treedt in de koffiebar De Schaapskooi in Het Anker aan de Nesse de muziekgroep Country Cousin op. De deuren gaan open om kwart voor acht. Op 23 oktober jl. besloot de raad - als uitvloeisel van het door het Bouwcen trum te Rotterdam destijds uitgevoerde factorenonderzoek - de groep winkels, toonzalen, e.d. ingaande het belasting jaar 1986 een aparte factor voor aard/ soort gebruik toe te kennen. Deze fac tor werd daarbij bepaald op 1.1000. Bo vendien besloot u deze objecten uit de hoofdgroep 7 te lichten en over te bren gen naar hoofdgroep 5. De bestaande kortingsmaatregel over objecten met een vastgestelde opper- GOUDA - Gouda bij kaarslicht, een ook bij Waddinxveners en Bosko pers bekend evenement, wordt - als alles goed gaat - volgende week dins dagavond voor de 30e keer in het hartje van Gouda gehouden. Vele dui zenden belangstellenden zullen die avond op de Markt bijeenkomen om aan dit sfeervolle evenement deel te nemen. Na dit plechtige gebeuren wordt de kerstboom aan de stad Gouda overge dragen door een Noorse autoriteit. De ze overdracht vindt plaats door het doen ontsteken van de feestverlichting in de immense boom. Een massale samenzang met medewer king van Toonkunst Caecilia onder lei ding van dirigent Bob Brouwer en met begeleiding van de Stedelijke Harmon ie Caecilia. vormt een indrukwekkende afronding van dit officiële gebeuren. In verband met het beperkte aantal voorradige collectebussen zullen 50 collectebussen worden aange schaft. Het zou een kostbare zaak zijn, wan neer de riolering in twee delen werd ges plitst en ieder deel een aansluiting kreeg op een afvalwaterzuiveringsinstallatie. Daarom zijn al in 1974 tussen Rijnland en Schieland afspraken daarover ge maakt. Op practische gronden was overeengekomen, dat Rijnland in het gerioleerde gedeelte van Schielands ge bied in Waddinxveen de aanslag voor de verontreinigingsbelasting Zou opleg gen. Het niet gerioleerde gebied werd wèl door Schieland aangeslagen. Aan gezien het noordelijke gedeelte van Waddinxveen onder de waterkwaliteits- voordracht te doen voor de vakature ontstaan door het aftreden van het plv. lid, de heer C. Th. Vermeulen. Ter vervulling van deze open plaats voor de Katholieke sectie stelt genoem de vereniging thans voor te benoemen: mevrouw M.J. van ’t Slot-Bruystens. B. en W. hebben de raad gevraagd daar mee in te stemmen. BOSKOOP - In het derde weekeinde van de maand - en dat is de komende za terdag 14 en zondag 15 december weer het geval - blijven in de Boskoopse Beurshal de vlooienweekeinden plaats vinden. Dit heeft het organisatiebureau Florida uit Hazerswoude laten weten. Met name de vlooienmarkt van zondag is in opspraak geweest. Dit kwam door dat bij de controle van de Economische -Controle Dienst bleek dat er ongeveer 25 aangemelde standhouders handelaar bleken te zijn en volgens de Winkelslui tingswet mogen deze niet op zondag aan markten deelnemen. Deze regeling be staat om oneerlijke concurrentie met de gevestigde middenstand te voorkomen. Zolang deelname van bedrijfsmatig handelende standhouders uitgesloten kan worden zal er geen dwingende slui ting plaatsvinden. Op zaterdag 14 en zondag 15 december a.s. zal er dus ge woon een vlooiweek-einde in de Beurs hal te Boskoop plaats vinden. De openingstijden zijn op zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur en op zondag van 11.30 uur tot 17.00 uur. Particulieren die hun overtollig huisraad e.d. willen verkopen kunnen een stand huren. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Het hoogheemraadschap van Schieland gaat in een deel van Waddinxveen de verontreinigingsheffing van het hoogheemraad schap van Rijnland overnemen. Schieland heeft dat vorige week in een brief aan de betrokken Waddinxveense gezinnen laten weten. Dezer dagen zullen de betreffen de aanslagbiljetten (voor gezinnen 194,40 en voor alleenstaanden 64,80) worden verzonden. Schieland neemt met terugwerkende kracht de heffingsbevoegdheid voor de waterverontreinigingsbelasting in het zuidelijke gedeelte van Waddinxveen over van het aangrenzende Rijnland. Een en ander is gevolg van de beslissing om binnen het gehele verzorgingsge bied van het hoogheemraadschap van Schieland aan alle hoofdbewoners en bedrijven de watervervuilingsbelasting door Schieland op te leggen. Het gaat in zuid-Waddinxveen met name om de nieuwbouwwijk Zuidplas, waar de be woners in tegenstelling tot andere delen van het gebied nog nooit op hun nieuwe adres een aanslagbiljet ontvingen en om belastingplichtigen, die tot nu toe een aanslag van Rijnland kregen. Voor de inwoners van Zuid-Waddinx veen, die dit jaar nog geen aanslag ver ontreinigingsheffing hebben ontvan gen, betekent dit het alsnog betalen van bijna 200,- per gezin. Voor degenen die al van Rijnland een aanslag hebben gekregen, verandert er dit jaar niets. Zij zullen in 1986 niet meer aan Rijnland, maar voortaan aan Schieland de neffing moeten betalen. Omdat de grens van de beide hoog heemraadschappen door de gemeente Waddinxveen loopt, is het schoonma ken van het rioolwater van Waddinx veen in handen van twee hoogheem raadschappen. Schieland maakt echter voor de verwerking van het riool- en af valwater uit zijn gebied gebruik van de diensten van Rijnland. Dat wil zeggen, dat het afvalwater uit het Schielandse deel van Waddinxveen wordt behan- De afgelopen maanden is zo goed als mogelijk nagegaan wie een aanslag van Rijnland heeft ontvangen en wie niet. Degenen, die voor het laatst over 1984 van het Hoogheemraadschap van Rijn land een verontreinigingsaanslag (niet te verwarren met andere waterschap slasten) ontvingen, krijgen medio de cember van dit jaar nog de aanslag in de bus. Uiterlijk 31 maart 1986 moet de aanslag in zijn geheel zijn voldaan. Degenen, die sinds enige tijd verhuisd zijn naar een (nieuwbouw)woning in de wijk Zuidplas en omgeving, hebben in veel gevallen op dat adres geen aanslag ontvangen. Ook zij krijgen dit jaar nog de aanslag in de bus. Basis voor de aan slag vormt de vervuilingswaarde. Die waarde wordt uitgedrukt in vervuilings- eenheden, waarbij één vervuilingseen- heid (v.e.) staat voor de gemiddelde hoeveelheid vervuild afvalwater van één persoon. Volgens de wettelijke bepalingen is daarbij de vervuiling door een alleen staande gesteld op één vervuilingseen- heid, en die van een meerperSoonshuis- houdens (b.v. een gezin) op drie v.e. Deze forfait-regeling is lande.lijk vastge steld en door de Tweede Kamer her haald goedgekeurd. Bedrijven betalen in beginsel naar rato Het hoogheemraadschap van Rijnland trof intussen voorbereidingen voor de bouw van de afvalwaterzuiveringsin stallatie Reeuwijk-Randenburg. In de ze nieuwe installatie zal onder meer een deel van het afvalwater van Waddinx veen worden gezuiverd om de huidige overbelaste installatie te ontlasten. Aansluiting van Schielands deel in Waddinxveen op deze nieuwe zuiver ingsinstallatie verkreeg de instemming van Rijnland. Dit betekent dat de capa citeit van de a.w.z.i. Reeuwijk-Randen burg hierop zal worden afgestemd. De bouw van deze installatie loopt om planologische redenen vertraging op. Daarom is besloten tot het moment dat deze installatie in bedrijf is, tijdelijke maatregelen te nemen om stankoverlast van de bestaande installatie of lozing van ongezuiverd afvalwater in de Gou we te voorkomen. Gekozen is voor het toepassen van een chemische voorzui- vering. De kosten hiervan komen, net als de exploitatieloasten van de a.w.z.i. Waddinxveen, gedeeltelijk voor reke ning van Schieland. Eind augustus is bestuurlijk overleg ge voerd tussen de gemeente Waddinx veen en de Hoogheemraadschappen van Rijnland en Schieland'over de ver ontreinigingsheffing oppervlaktewate ren in Waddinxveen. Met de gemeente is besproken, dat het in de bedoeling lag met ingang van 1985 ook de gerioleerde vervuilingsobjecten in het beheersge bied van Schieland dootSchieland in de heffing te betrekken. Tot en met 1984 gebeurde dit door Rijnland. Bij controle van de gegevens is geble ken, dat Rijnland de aanslag voor 1985 toch nog voor een aantal objecten in het beheersgebied van Schieland heeft op gelegd. Het gaat hierbij om bijna 500 adressen. Uit pragmatische overwegin gen is besloten deze aanslagregeling niet terug te draaien en zal Schieland deze objecten voor het jaar 1985 niet in de verontreinigingsheffing betrekken. oor, onder leiding van E.M. Janssen, eveneens organiste. In de Gouwekerk aan de Hoge Gouwe nr. 41 is een kerst- zangdienst met medewerking van de brass-band van het Leidse Politie-Mu- ziekgezelschap onder leiding van C. Brugman en het Gouwe-kerk Zangkoor onder leiding van M. Hennekes, orga nist J. Aanen en trompettist G. Geukes. De oudheidkundige kring ”Die Goude” organiseert van 21.00 tot 22.00 uur in de bibliotheek aan de Spieringstraat 1-3, het voormalige Weeshuis, een doorlo pende filmvoorstelling met opnames van zestig jaar geleden over Gouda. Tussen 19.00 en 21.30 uur wordt in de nabij de Markt gelegen Agnietenkapel een vredesactiviteit gehouden, georga niseerd door het Interkerkelijk Vredes beraad, Vrouwen voor Vrede, Amnesty International, Wereldwinkel en Unicef. De inwendige mens wordt ook niet ver geten. In het Waaggebouw aan de Markt zorgen leden van de Lions Club Gouda voor de verkoop van warme erwtensoep ten behoeve van het onder houd van een invalidenbus. Tevens kan men van 16.00 tot 18.30 uur en van 20.00 tot 21.00 uur erwtensoep en war me chocolademelk verkrijgen in het pand aan de Lange Groenendaal nr. 32 ten behoeve van het S.O.S. Kinder dorp. Deze versnaperingen worden be reid door leerlingen van de Chr. Techni sche School ”De Nieuwe Vaart”. Na afloop van "Gouda bij kaarslicht” worden diverse activiteiten georgani seerd. Het stedelijk museum ”Het Cat harina Gasthuis”, o.a. bekend om haar Stijlkamers, Schutters- en 16e eeuwse Altaarstukk biedt aan een ieder van 20.00 tot 22.00 uur gratis toegang. Te vens worden er vanaf 20.15 uur in drie kerken gratis concerten gegeven. In de monumentale St. Janskerk is een pro menadeconcert met-samenzang met medewerking van Chr. Oratoriumver- eniging "Laus Deo" onder leiding van W. v.d. Panne, met organist K. Boer- sma en Gouda’s Harmonie ”De Pion ier", met als dirigent T. Wagensveld. In de Oud-Katholieke kerk aan de Ho ge Gouwe nr. 108 is een kerstzangdienst met medewerking van het gemengd Oud-Katholiek koor "A.B.H. Verheij” uit Utrecht, onder leiding van R. Soete- man en het Oud-Katholiek Vrouwenk- zorg van het Hoogheemraadschap van Rijnland valt, verandërt daar niets. In 1982 veranderde deze situatie, door dat de gemeente Waddinxveen in de wijk Zuidplas uitbreidingsplannen voor woningbouw ontwikkelde. Deze nieuw bouwwijk zorgt voor méér afvalwater en als gevolg daarvan voor een overbe lasting van de Waddinxveense afvalwa terzuiveringsinstallatie. Daardoor kan deze installatie minder goed functione ren en levert overlast voor de omliggen de woonwijk op. Aangezien de wijk Zuidplas is gelegen in Schielands ge bied, lag het voor de hand dat Schieland samen met Rijnland naar een oplossing zocht. In eerste instantie heeft Schieland on derzocht of het ’’eigen” afvalwater ook in een eigen zuiveringsinstallatie kon worden gezuiverd. Bijvoorbeeld in een nieuw te bouwen installatie of door kop peling met een rioolpersleiding op een reeds bestaande installatie, bijvoor beeld de a.w.z.i. Körtenoord in Nieu- werkerk aan den IJssel. Deze plannen bleken uit bedrijfs-economisch oog merk minder interessant. van de vervuiling van het afvalwater. De systematiek van de heffingsregeling is, dat de in een beheersgebied gemaak te kosten voor de waterkwaliteitszorg worden gedeeld over het aantal vervui- lingseenheden. Daaruit ontstaat het ta rief. Het verschil in tarief tussen Rijn land en Schieland valt te verklaren met het verschil in de kosten en in vervui- lingseenheden. De aanslag bedraagt bij Schieland voor gezinnen (meerpersoonshuishoudens) 194,40 en voor alleenstaanden 64,80. Dit bedrag kan in twee termijnen wor den betaald. Schieland kent in bijzon dere gevallen de mogelijkheid van ge spreide betalingen van kwijtschelding. Normaal gespoken verzendt Schieland de aanslag veel eerder in het jaar, om streeks de maand augustus. Het overhe velen van de administratie met de bijbe horende controle kostte zoveel tijd, dat het niet mogelijk was de aanslag eerder te verzenden. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad laten weten dat besloten is het gym nastieklokaal aan de Staringlaan gedurende één uur per week te ver huren aan de Naturistenvereniging Puur Natuur (NPN) voor badmint on. Eerder was Puur Natuur van plan naakt te gaan volleyballen in de gymzaal aan de Kerkstraat, maar daar werd vanaf gezien, omdat men alsnog terecht kon in Gouda. Te gen deze vorm van naaktrecreatie in een gemeentelijk gebouw spra ken zich onlangs het CDA, de PCW en het GPV krachtig uit. Als gevolg van de gebouwelijke integra tie door de invoering van de Wet op het Basisonderwijs per 1 augustus jl. is de kleuterschool "De Duiventil" niet lan ger als zodanig in gebruik. Het college is met enkele instellingen die dringend aan een (andere) accomodatie behoefte hebben in onderhandeling over de ver huur van de drie in het gebouw aanwezi ge lokalen. een bijzondere school - indien het een aanschaffing wenst te doen waarmee bij de eerste inrichting van de school geen rekening is gehouden - bij de gemeente raad een verzoek kan indienen om ver goeding van de kosten de gemeenteraad willigt een verzoek slechts in, indien de normale eisen aan het geven van onder wijs te stellen, niet worden overschre den. De beslissing dient te worden ge nomen binnen 4 maanden na ontvangst van het verzoek, daar dit anders geacht wordt te zijn ingewilligd. Deze procedu re komt ongeveer overeen met de vroe gere procedures onder de Lageronder- wijs- en de Kleuteronderwijswet. De voorlopige normbedragen voor de aan de gemeente toe te kennen rijksver- goeding liggen voor wat betreft de tafel en de fauteuils totaal 300,- lager dan de door het schoolbestuur gevraagde vergoeding. Nu het hier slechts een ge ringe overschrijding van de (voorlopi ge) normen betreft en het gevraagde meubilair past bij hetgeen in het verle den (ook voor rekening van de gemeen te) is aangeschaft, stellen B. en W. de raad voor het verzoek van het schoolbe stuur in te willigen en terzake een kre diet van 3.820,- beschikbaar te stellen. WADDINXVEEN - Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem onder leiding van Adriaan Verhoef verzorgt op zaterdag avond 21 december om acht uur in de Ontmoetingskerk aan de Groens voorde samen met de Rijnlandse Orkerstvereniging (ROV) onder leiding van Michel Havenith een kerstconcert. De toegang is gratis. Een dergelijk kerstconcert wordt op woensdagavond 18 december om acht uur ook ge geven in de Ned. Hervormde Kerk in Moordrecht. In beide concerten zijn niet alleen De Gouwestem en het Rijnlands orkest te horen, maar ook de Waddinxveense so praan Riet den Hertog en de vaste bege leider van het mannenkoor Ben Kramer (orgel en piano). Een aantal bekende kerstliederen werd speciaal bewerkt voor uitvoering met

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13