GEMEENTE WADDINXVEEN Politie neemt en niet-moslims al vuurwerk in beslag Relatie moslims Marfix BV Tweede hoor zitting over minderheden REACTIE OP EEN KRANTEBERICHT Afwikkeling van grondtransactie in wijk Zuidplas Aanleg parkeer terrein bij AH kost 1,6 ton POLITIENIEUWS WADDINXVEEN OPENBARE ORDE WELZIJN SPREEKUREN B O UWVER G UNNINGEN KADA VERMELDINGEN Aanrijdingen REINIGINGSDIENST VERGADERINGEN Mishandeling Onder invloed UITNODIGING NIEUWJAARSBIJEENKOMST Diefstal TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN SLUITING DIENSTEN 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 01820-24255 13000 13000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 DECEMBER 1985 01820-16066 010-362244 ■rj- 4. Het gi Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor Havo-Atheneum Dinsdag 17 december 1985, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Voorstel feest. Aktieplan uitbreiding gebouw. Avondopenstelling Zowel op dinsdagavond 24 december als op dinsdagavond 31 de cember aanstaande zal het Bureau Burgerzaken niet voor het pu bliek geopend zijn. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer J. A.C. Rip te Zevenhuizen, voor gedeeltelijke veran- Gemeenschappelijke Medezeggenschaps Raad Dinsdag 17 december 1985, aanvang 20.00 uur in het raadhuis. Belangrijke agendapunten: Concept Nota Onderwijs. Bespreking concept-reglement G.M.R. Accountantsrapport 1984 jaarverslag. Verslagen werkgroepen en commissies. Gang van zaken op school. auto's. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van dit ongeval, waarbij één van de betrokkenen licht gewond raakte. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 WADDINXVEEN - Voor het afwikke len van een grondtransactie met de Waddinxveense tuinbouwveiling heb ben B. en W. de gemeenteraad voorge steld 27.111,50 ten laste te brengen van de exploitatie van het bestemmings plan Zuidplas. Vrijdag 27 en maandag 30 december 1985: kadavermeldingen kunnen worden doorgegeven dienst Bodegraven, 01726-17247. Voor 11.30 uur. Dinsdag 31 december 1985: Kadavermeldingen kunnen worden doorgegeven aan Keuringsdienst Bodegraven, 01726-17247. Voor 10.00 uur. Als gevolg van de herstrukturering van het sociaal-culttireel werk zal de commissie per 1 januari 1986 ophouden te bestaan. Alle - wijk- en speeltuin- - aktiviteiten zullen in het vervolg door één ver eniging worden georganiseerd. Aan het afscheid van de commissie wordt enige aandacht geschon ken d.m.v. een receptie op vrijdag 13 december a.s. van 19.311^0.30 uur in het wijkgebouw. WADDINXVEEN - Marfix BV. Wad dinxveen, is nieuw ingeschreven in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland. Omschrijving bedrijf: Het vervaardigen van en het drijven van een groothandel in banketbakkerswa- ..4? 4 Alarmering Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) De afgelopen week werden twee auto mobilisten, onder wie een plaatsgenoot, onder invloed van alcohol achter het stuur van hun voertuigen gehaald. Bei de bestuurders ondergingen de bloed proef. In totaal 3 automobilisten wer den rijverboden opgelegd. Op maandag 9 december omstreeks 17.15 uur raakte een 10-jarig Waddinx- WADDINXVEEN - Deze week plaatste het dagblad van Rijn en Gouwe een bericht over de wijze waarop het Weekblad voor Waddinxveen vorige maand de algemene beschouwingen van de in de gemeenteraad zitting heb bende fracties zou hebben geplaatst en dan vooral de bekostiging hiervan. Zoals onze krant op de voorpagina van de editie van woensdag 20 november reeds meldde zijn ditmaal de algemene beschouwingen over de begroting voor 1986 van de gemeente Waddinxveen integraal weergegeven en hebben alle in de raad vertegenwoordigde partijen gebruik gemaakt van de moge lijkheid om deze in het Weekblad voor Waddinxveen integraal afgedrukt te krijgen. Al in september deden we de suggestie om datgene wat de fractievoorzitters zouden verwoorden volledig af te drukken. Omdat het niet tot de taak van de plaatselijke krant gerekend kan worden algemene beschouwingen inte graal te plaatsen en er daarmee ook een partijbelang mee gediend is - met het oog op de komende gemeenteraadsverkiezingen - namen de betrokken politieke partijen enthousiast de suggestie over om voor het persklaar ma ken, zetten en opmaken van deze grote hoeveelheden tekst een bijdrage in de kosten te geven. Het op deze wijze te ontvangen geldbedrag, dat ten goede komt aan uitge verij Veta BV, zal weer opnieuw voor politieke doeleinden worden ge bruikt, want zoals in dezelfde brieven is aangekondigd heeft het Weekblad voor Waddinxveen weer de organisatie op zich genomen van een aantal po litieke avonden in het kader van de gemeenteraadsverkiezingen. Het bericht in het dagblad Rijn en Gouwe, onder de kop ’’Ruzie weekblad met politicus om verkoop pagina’s”, doet overigens de suggestie postvatten dat onze hoofdredacteur voordeel zou hebben gehad bij de uitvoering van dit redactionele initiatief en dat zijn onafhankelijkheid daarmee zou zijn aan getast. Niets is echter minder waar. Bovendien is van een ruzie nimmer iets gebleken. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft in de afgelo pen week diverse jeugdige Waddinxveners bekeurd omdat ze vuurwerk afstaken en daardoor veel overlast voor omwonenden en voetgangers ver oorzaakten. Diverse hoeveelheden vuurwerk werden inbeslaggenomen. Tegen de vandalen is proces-verbaal opgemaakt. Op dinsdag 10 december werd in een zaak aan de Kerkweg-Oost 10 kg. vuur werk in beslaggenomen. De zaak heeft geen verkoopvergunning. Tegen de ei- genaar/bedrijfsleider is proces-verbaal opgemaakt. Men was reeds begonnen met adverteren. Wijziging vuilophaaldienst In verband met de komende feestdagen (kerstmis, jaarwisseling) zullen de navolgende wijzigingen in de vuilnisophaaldienst plaats- Uit uitmeting door het Kadaster bleek dat de Coöperatieve Tuiniersvereniging 2717 m2 meer grond had geleverd dan waarvan in de koopovereenkomst was uitgegaan. Er was een verrekening voor over- of ondermaat overeengekomen uitgaande van nabetaling van de meer of minder geleverde m2's grond tegen de overeengekomen prijs van 21,50 per m2. Een en ander betekende voor de gemeente Waddinxveen een nabeta ling van 58.415,50, waarvan 16.340,- werd betaald. Het resterende bedrag bleef open staan. Het grote verschil in oppervlakte was voor de gemeente aanleiding tot het na der onderzoeken van de oorzaken daar van en het voeren van uitvoerig overleg met het veilingbestuur. Dit overleg heeft er uiteindelijk toe geleid dat parti jen akkoord zijn gegaan met een voor stel van notaris J. in 't Hol - wiens be middeling was ingeroepen - hetgeen voor de gemeente betekent dat 27.111.50 moet worden nabetaald. WADDINXVEEN - Op zaterdag 18 ja nuari wordt in het buurtcentrum De Bonkelaar ’s morgens om tien uur op nieuw een hoorzitting gehouden over de gemeentelijke Nota Minderhedenbe leid, die onder verantwoordelijkheid van PvdA-wethouder drs. M. Kraaijes- tein is verschenen. Tijdens de hoorzitting over de Nota Minderhedenbeleid op 2 december is er door een aantal leden van minderheids groepen op aangedrongen een nieuwe hoorzitting te beleggen. Doordat een groot aantal Turken en Marokkanen in ploegendienst werkt, zijn deze niet in de gelegenheid 's-avonds een bijeenkomst bij te wonen. Op zaterdag is die gele genheid wel aanwezig. Gemeenteraad Woensdag 18 december 1985, aanvang 19.30 uur in het raadhuis. Belangrijke agendapunten: Aanpassing Verordening O.G.B. 1986. Aanpassing tabel van factoren voor ligging behorende bij Verorde ning onroerendgoedbelastingen 1986. Verdaging besluit op tweetal beroepschriften ingevolge Afvalstof fenverordening. Voorbereidingsbesluit gebied bestemmingsplan "Landelijk Gebied Oost”. Voorstel om geen Kroonberoep in te stellen inzake bestemmings plan ’’Brugcentrum 1982”. Beschikbaarstelling krediet herinrichting parkeerterrein bij Albert Heijn-vestiging. Toetreding gemeente Waddinxveen tot V.E.C. A.I. Beschikbaarstelling krediet onderzoek haalbaarheid Agro-industrie in Waddinxveen. Beschikbaarstelling krediet Projekt "Mensen zonder Werk”. Beschikbaarstelling krediet bouwkundige aanpassing gebouw "de Duiventil”. Aanschaffing meubilair Gereformeerde school. Voorziening vacature Commissie van Bestuur Samenwerkings school Havo-Atheneum te Waddinxveen. Verlening contributie aan Culturele Raad Zuid-Hollahd. Vaststelling jaarverslagen 1984 commissies wijkwerk Bomenwijk en Waddinxveen-Zuid. Vaststelling Welzijnsplan 1986-1989. Beschikbaarstelling krediet afwikkeling grondtransaktie. Wijziging Algemeen Ambtenaren Reglement i.v.m. premiebetaling A.O.W./A.W.W. werkgeversaandeel ziektekosten. De stukken liggen ten raadhuize ter inzage; buiten de kantooruren ih overleg met de gemeentesecretaris. Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 09.00-11.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. veens meisje zwaar gewond bij een aan rijding. welke plaats vond op de Cho- pinlaan. De moeder van het meisje stopte met haar auto op de aanwezige voetgangersoversteekplaats, waarna het kind uitstapte om haar jas van school te halen. Het meisje liep voorbij de auto van haar moeder en stak de weg over. Een achteropkomende automobi list zag het kind opeens voorbijeen ge parkeerd staande auto komen en kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het meisje werd naar het Dijkzigtzie- kenhuis te Rotterdam overgebracht. Op dinsdag 3 december vond om 19.30 uur op de kruising Kanaalstraat-Sta- tionsstraat een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiets. De bestuur der van de personenauto verleende geen vrije doorgang aan de bromfietser. Lichte materiele schade was het gevolg. Op woensdag 5 december vond weder om op deze kruising een aanrijding plaats, zij het nu tussen twee personen- ren en zoetwaren enz. Aan de Nijver heidsstraat in Moerkapelle is een filiaal gevestigd. Onder de handelsnaam Mar fix BV draait daar sinds 1 februari 1983 een fabriek van marsepein figuren. 250.000,- waarin tevens was begrepen de aanleg van 45 extra parkeerplaatsen door en voor rekening van de gemeente Waddinxveen, alsmede de afkoop van het onderhoud. De realisering van de uitbreiding van de vestiging is inmiddels van start gegaan. In verband hiermede dient thans tevens te worden overgegaan tot de herinrich ting van het parkeerterrein bij de Albert Heijn-vestiging. Het herinrichtingsvoorstel wijkt enigs zins af van het voorstel waarmee Beeh- orn BV ten tijde van het sluiten van de transactie heeft ingestemd. Het thans voorliggende’voorstel gaat uit van de aanleg van 44 parkeerplaatsen. Beeh- orn BV is hiervan overigens reeds op de hoogte gesteld. De wijziging houdt on der meer verband met het ten opzichte van het vorige voorstel vervallen van de geplande toegang naar het WSE-com- plex nu deze definitief aan de noordzij de van het complex blijft gesitueerd. De aanlegkosten van het parkeerterrein van WSE met toegangsweg zijn eerder globaal geraamd op 124.950,- (incl. BTW). Het krediet hiervoor is in de raadsvergadering van 17 juli jl. beschik- baargesteld. De dekking van die inves tering werd verkregen uit de voormelde grondtransactie met Beehorn BV. Hoorzitting Nota Minderhedenbeleid Tijdens de hoorzitting over de Nota Minderhedenbeleid op 2 de cember jl. is er door een aantal leden van minderheidsgroepen op aangedrongen een nieuwe hoorzitting te beleggen. Doordat een groot aantal Turken en Marokkanen in ploegendienst werkt, zijn deze niet in de gelegenheid ’s-avonds een bijeenkomst bij te wonen. Op zaterdag is die gelegenheid wel aanwezig. Besloten is aan het betreffende verzoek te voldoen, door op zater dag 18 januari 1986, om 10.00 uur in ,,de Bonkelaar” wederom een hoorzitting over de Nota te beleggenEen ieder die in het minderhe denbeleid in deze gemeente geïnteresseerd is. is daarbij van harte welkom. Afsteken vuurwerk In Waddinxveen geldt een Verordening gevaarlijke stoffen, waarin onder andere is bepaald dat het verboden is vuurwerk af te steken buiten de periode 23.00 tot 01.30 uur tijdens de jaarwisseling. Reeds nu zijn vele klachten binnengekomén vanwege overlast door het afsteken van vuurwerk. De politie zal scherp controleren op overtreding van de bepalingen van de Verordening gevaarlijke stof fen en bij constatering van overtredingen proces-verbaal opmaken. Er zijn reeds enkele processen-verbaal opgemaakt. Het verkopen van vuurwerk is alleen op 30 en 31 december 1985 toe gestaan en er mag alleen aan personen van 18 jaar en ouder worden verkocht. Overtreding van de bepalingen van de Verordening gevaarlijke stof fen kan wordèn bestraft met hechtenis van ten hoogste twee maan den of een geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. uit een kelderbox aan de J.W. Friso- weg. Op donderdag 6 december werd aangif te van een poging tot inbraak in een wo ning gedaan. Getracht werd een raam van een woning aan de Kanaalstraat te forceren. Een tiental damesskijacks werd ontvreemd bij een inbraak bij een sportkledingzaak aan de Nesse. Een voorruit werd uitgelicht. Uit een nabij de Fazantdreef geparkeer de auto werd een Philips cassetteradio ter waarde van 800,- gedemonteerd en door onbevoegden meegenomen. De afgelopen week werden in 2 winkels in totaal 3 jeugdige Waddinxveners op heterdaad betrapt bij diefstal van snoepgoed. Zij werden overgegeven aan de politie en gehoord Op zondag 8 december werd een 18-ja- rige Waddinxveense jongen mishandeld door een 20-jarige plaatsgenoot. Het gebeuren vond plaats nabij het benzi nestation aan de Chopinlaan. Oorzaak van het handgemeen was het feit, dat de ene jongen verkering had met het ex- meisje van de andere knaap. Aanvankelijk waren over en weer enke le klappen gevallen. Toen de vechtpar tij ten einde leek, deed de 20-jarige knaap een soort boksring om zijn vin gers en haalde daarmee uit. Het slach toffer liep een snee in zijn wang op WADDINXVEEN - Het feit dat dé dwang zetten om hem van zijn geloof af Waddinxveense moslim Mohammed fe brengen. Een Christen of Joodse Barkat (28) door het CDA op de kapdi- vrouw die getrouwd is met een moslim datenlijst voor de komende gemeente raadsverkiezingen is gezet brengt dé re latie aan de orde die moslims met niet- moslims hebben. De relatie tussen moslims en niet-mo slims wordt een relatie van kennisma king. hulpverlening en rechtvaardig heid genoemd. In de Sura no. 49 vers 13 zegt God: "O gij mensen, wij hebben U geschapen uit man en vrouw, en wij hebben U gemaakt tot volksgroepen en stammen, opdat gij elkander zoudt le ren kennen, de meest aangeziene onder U bij God is de meest vrezende Uwer. God is wetend en wel onderricht”. En in Sura 60 vers 8 zegt God: "Niet verbiedt God U dat hij hen. die U lieden niet bestrijden in de godsdienst, en U niet uitdrijven uit Uw woningen, liefde rijk behandelt en dat hij jegens hen rechtmatigheid betracht. God bemind de rechtmatigen." De inhoud van de relatie is uitwisseling van de kennis en versterking van de menselijke banden, het veilige leven, de goede buur, het prettige contact. Dat zijn de eerste principes van wat de Islam geleerd heeft. Om de relatie met andere medemensen te versterken. De Islam heeft de moslims en niet-mo slims gelijk gesteld. Zij hebben dezelfde rechten en dezelfde plichten als de Mo slims. En bovendien heeft de Islam hun vrijheid in de godsdienst gewaarborgd. Niemand mag een niet-moslim onder Gelet op het grote succes van en de vele positieve reakties op de in januari van dit jaar heringevoerde nieuwjaars receptie zal op vrijdag 3 januari 1986 van 17.00 tot 19.00 uur in de raadzaal van het raadhuis wederom een nieuw jaarsbijeenkomst worden gehouden, waar Waddinxveners en Waddinxveense bestuurders elkaar hun goede wen sen voor hèt nieuwe jaar kunnen overbrengen. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen nodigen een ieder die daar belangstelling voor heeft uit hierbij aanwezig te zijn. Deze uitnodiging is uiteraard ook bedoeld voor vertegenwoordigers van het Waddinxveense bedrijfs- en vereni gingsleven, ongeacht waar zij woonachtig zijn. Door de gemeente Waddinxveen werd in 1978 grond gekocht van de Coöpera tieve Tuiniersvereniging Gouda e.o. ge legen aan de Zesde Tochtweg, ten be hoeve van de tuinders Verweij en Kas- teleijn, welke in verband met de wo ningbouw in de Zuidplas moesten wor den verplaatst. Deze bedrijfsverplaat- singen zijn later ook gerealiseerd. Op dinsdag 3 december werd uit kleding (in het zwembad aan de Sniepweg) een horloge, merk Telstar, ontvreemd. Be gin december werd getracht een aan de Heemraadweg geparkeerd staande personenauto open te breken. Een zij ruit werd ingeslagen, echter uit de auto wordt niets vermist. Op woensdag 4 december werd overdag ingebroken in een woning aan de P.C Hooftstraat. De achterdeur werd gefor- ceerd. Enkele sieraden zijn ontvreemd. Dezelfde dag werd in de avonduren in gebroken in een huis aan de Vondel- laan. Een keukendeur bleek te zijn opengewrikt. Een giropas en een ka scheque zijn ontvreemd. Een boormachine en een verfbrander werden in de nacht van dinsdag 4 op woensdag 5 december ontvreemd uit een kelderbox aan de J.W. Frisoweg. In dezelfde nacht werd ingebroken in een winkel aan de Passage. Men is wel het pand binnen geweest, doch voor zover is na te gaan, wordt er niets vermist. Op dinsdag 4 of woensdag 5 december werd nabij het Papaverveld een auto opengebroken. Getracht werd de auto radio te demonteren. Op Sinterklaas dag werden ten nadele van een Wad dinxveense juwelier 4 horloges (totaal verkoopw’aarde ca. 9.000,-) ont vreemd. In de nacht van woensdag 5 op donder dag 6 december werd ongewenst bezoek gebracht aan een woning in de Roemer Visscherstraat. Via de achterzijde kwam men de woning binnen. Een hoe veelheid oude munten werd weggeno men. Een blauwe sporttas en een hegge- snoeischaar was de buit van een diefstal aan Keurings- OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad gaat praten over de herinrichting van het parkeerterrein bij de in uitbrei ding zijnde Albert Heijn-vestiging aan het Koningin Wilhelminaplein. Voor deze werkzaamheden is een krediet van 165.000,- nodig. De kosten van de herinrichting van het parkeerterrein bij Albert Heijn wor den, inclusief bijkomende werken, zo als de openbare verlichting, globaal ge raamd op 165.000,- (incl. B.T.W.). Deze investering kan voor 125.000,- (incl. B.T.W.) worden gedekt uit de inkomsten uit de grondtransactie, waar van het transport inmiddels heeft plaatsgevonden. Het resterende bedrag van 40.000,- wordt gedekt uit het be schikbare bedrag van de exploitatie van het bestemmingsplan Oranjewijk, over eenkomstig de jaarrekening 1984 van het Grondbedrijf. In de raadsvergadering van 17 juli 1985 is besloten met B.V. Beehorn te Zaan dam een grondtransactie aan te gaan, een en ander in verband met de uitbrei ding van de Albert Heijn-vestiging aan het Koningin Wilhelminaplein. De transactie geschiedde onder meer onder de voorwaarde dat, ca. 15 m2 zou wor den overgedragen, voor de prijs van dering woonhuis annex schuur Tweede Bloksweg 70; - aan de heer C. van Leeuwen, H. Heijermanslaan 18, alhier, voor plaatsing twee dakramen in voorgeveldakvlak; - aan Beheer- en Exploitatiemij. V.G.S. BV te Amsterdam, voor gedeeltelijke verandering kantoorgebouw t.b.v. c.v.-ruimte, Sta- ringlaan 21 - aan de heer J.A.M. Jungschlager, de Akker21, alhier, voorplaat- sing dakraam in achtergeveldakvlak; - aan de heer J.A. Beukers, de Akker 63, alhier, voor plaatsing da kraam in achtergeveldakvlak; - aan de heer M.W. Blom, Mo-lenring 17, alhier, voor gedeeltelijke verandering woonhuis Brugweg 59; - aan de heer A.A.M. Smulders, Gerstakker 78, alhier, voor op richting erfscheiding en pergola; - aan Woningbouwvereniging Waddinxveen, alhier, voor vergro ting kantoorpand met werkplaats Staringlaan 14. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. Afscheid commissie Wijkwerk Bomenwijk Vanaf eind 1980 is in de Bomenwijk de Commissie Wijkwerk Bo menwijk aktief. In de ruim 5 jaar van haar bestaan heeft de commissie, in.samenwer- king met vele vrijwilligers, het wijkwerk tot ontwikkeling gebracht. .vinden. Alc <TP»vol<T van Hf» hf»rctriiL'tiirf»rinrr x/an V»f»t cnpi n 11 «nn- -i i j lHet grove huisvuil op woensdag 25 december 1985 (le kerstdag) in wijk IV (flats) zal gelijk met het grove huisvuil van wijk III op woensdag 18 december a.s. worden opgehaald. j2. Het huisvuil op donderdag 26 december 1985 (2e kerstdag) in wijk III (laagbouw in Vondelwijk, Oranjewijk, Groenswaard III) zal worden opgehaald op vrijdag 27 december 1985. 3. Op vrijdag 27 december 1985 worden geen bedrijfsvuilcontainers geledigd. 4. Het grove huisvuil op woensdag 1 januari 1986 (nieuwjaarsdag) in wijk I (laagbouw Zuidplas, Bomenwijk, Groenswaard I en II, Dorpstraat e.o., Tuinbouwgebied) zal gelijktijdig met het grove huisvuil van wijk II op woensdag 8 januari 1986 worden opge haald. 5. Op 31 december 1985 (oudejaarsdag) zal het vuil aan de oostzij de van de Gouwe ’s-morgens worden opgehaald. De overige diensten tussen kerst en nieuwjaar blijven ongewijzigd. 'i- n '^ry-u-i-rL---- - - 1 Op vrijdag 27 december, maandag 30 en dinsdag 31 december aanstaande zijn alle gemeentelijke diensteh Voor d het publiek gesloten. Het Bureau Burgerlijke Stand zal op bovenvermelde dagen des morgens geopend zijn van 09.00 tot 10.00 uur, al-"'' 11 leen voor het doen van geboorten-en overlijdensaangiften. te brengen. hééft het recht om haar godsdienstplich ten te beleven zonder dat de moslim dit haar verbied. In de Sura no. 2zegt God: "Er is geen dwang in de godsdienst". Het is een erkend recht voor de christe nen en joden om hun godsdienst te bele ven. zonder dat hun kerken/synagogen of kruizen worden vernietigd. De pro feet Mohamed zei: "Laat ze (de niet- moslim) en hun godsdienst". Ze mogen van de islam eten en drinken wat ze van hun godsdienst mogen. Ze hebben de vrijheid om hun sociaal leven (huwelijk, echtscheiding, geboorte enz.) zelf te re gelen zonder dat de moslimse regering of gemeenschap zich ermee bemoeit. De Islam heeft hun w aardigheid en hun rechten gewaarborgd, ze hebben de vrijheid om over de gang van zaken van het land (moslim) waar ze wonen te dis cussiëren en zich er mee te bemoeien zonder geweld. In Sura 29 vers 46 zegt God: "En twist niet met de lieden van de schrift (de Joden ën de Christenen) dan op betamelijke wijze; met uitzon dering van diegenen onder hen. die on recht doen. En zegt: wij geloven in Hem, die tot ons heeft nedergezonden en tot U heeft nedergezonden. en onze God en jullie God zijn één; en wij zijn aan hem overgegeven". De Islam heeft toegelaten dat de mo slim. het eten van Christenen en Joden kan delen, hij kan zelfs trouwen met Christenen of Joden. In Sura 5 vers 5 zegt God: "Heden zijn voor U geoor loofd de godelijke dingen. En het voed sel van hen (Christenen en Joden) aan wie de schrift gegeven is. is geoorloofd voor u en uw voedsel is geoorloofd voor hen. En ook de eerbare vrouw' onder de gelovigen én de eerbare onder hen. aan wie vóór U de schrift gegeven is. Wan neer gij haar loon (bruidsschat) geeft behandeld in eerbaarheid en niet in ontucht en zonder u minnaressen te ne men. Maar wie het geloof verzaakt, diens bedrijf is vruchteloos, en in het la tere leven zal hij behoren tot de verlie zers".

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3