MOTTO-VIVACE IN AF-CENTRUM reparatie. Schade aan uw auto vereist deskundige Afscheid van Sinterklaas Waddinxveen krijgt een agro-complex GEEN BEROEP TEGEN PLAN Op vrijdagavond 20 december Ds. J. Maasland Parkeerplaatsen voor invaliden F. Cuppen bedankt Jaap Niewenhuijse bespeelt orgel in Moordrecht Nieuw besluit voor Landelijk Gebied Oost Kerngroep met toneelstuk voor scholieren Waddinxveen wordt lid van Culturele Raad Kerstfeest bij de NCVB ACTIEPLAN VOOR NIEUWE PROJECTEN WERKLOZEN Belang lid van Trendy kappersgroep Rene Minnee B. en W. doen voorstel aan de raad zijn uitgebreid Gemeenteraad gaat welzijns- plan vaststellen Verdaging beslissing bezwaar schriften Vrijdagavond ’’Kerstmeeting” van Meeting BRUGCENTRUM Drie delen Haarmode nu 01828 - 12283 Loterij Vervoer ZELF VERHUIZEN? LATEN VERHUIZEN? FOCWA, vOtreegenoHfen... Ifdcwa GLASBEEK kenmerk voor vakwerk I da’smte VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN - Uit de gemeente kas zal het ’’Project Mensen Zonder Werk” een subsidie van 13.850,- tege moet kunen zien. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad gevraagd met dit geld over de brug te komen. In het in maart jl. gepubliceerde ’’Tweede evaluatierapport Vakature- bank Vrijwilligerswerk Waddinxveen” wordt geconstateerd dat de activiteiten inzake de vakaturebank moeten wór den voortgezet en dat het noodzakelijk is een coördinator te benoemen die zich daar permanent mee kan bezighouden. Tevens werd geconstateerd dat ook an dere activiteiten voor mensen zonder betaalde baan tot ontwikkeling moesten worden gebracht. Pér 1 september jl. is voor één jaar een full-time coördinator aangetrokken, die een actieplan Mensen zonder Werk heeft opgesteld. Het actieplan is erop gericht bestaande activiteiten als de va caturebank en de klussendienst te inten siveren en nieuwe activiteiten als werk projecten en cursussen te entameren. De kosten daarvan worden begroot op 13.850, -. B. en W.: "Wij achten het van belang op de wijze die in het actieplan is aangegeven het project Mensen zonder Werk voort te zetten en nieuwe impul sen te geven. Wij stellen de raad voor de daartoe benodigde middelen ad. 13.850, - ter beschikking te stellen en de ze ten laste te brengen van het Fonds Werkgelegenheid.” Het is boeiend om te zien wat er leeft op straat. Er gebeurt van alles met haarmo de. Met kort haar, dat wel, want het is kort wat de klok slaat op haarmodege- bied. Veelal gebaseerd op ”Post-Punk” en ’’New-’wave” kapsels hebben vooral de jongeren een nieuwe eigen stijl ont wikkeld. De kappers - soms trendset ters, soms trendvolgers - hebben dat weer overgenomen, bewerkt en gesty- leerd naar hun eigen ideeën. Ook de modepers speelt een aktieve rol in het doorgeven van die trends. Al met al ont staat er een situatie waarin iedereen naar eigen opvatting en stijl een eigen kapsel ontwikkelt. WADDINXVEEN - De predikant van de Centrale Hervormde Gemeente ds. J. Maasland heeft bedankt voor het op hem door de Nederlands Hervormde Kerk van Oud-Beijerland uitgebrachte beroep. Tussen die twee mogelijkheden moet u vaak kiezen. De ene mogelijkheid kost veel tijd en moeite, de andere kost veel geld. Laat u eens informeren over andere mogelijkheden. Vraag vrijblijvend informatie terij gehouden huis aan huis in Wad- dinxveen-Zuid. De vereniging wil de middenstand van deze wijk nog danken voor het beschikbaar stellen van de prij zen. Nog niet alle gewonnen prijzen zijn opgehaald. Deze kunnen alsnog afge haald worden bij dhr. Boer, Neptunu- spad 14. Dit betreft de nummers: groen: 286, 454. 621683, 696, 946, 969. Oran je: 7, 25, 152, 197, 541, 553, 580, 765, 798. Rose: 234, 318, 485, 869. Grijs: 828. Ook dit jaar zorgde de evenementen commissie van de openbare Theo Thijs- senschool er weer voor dat Sint Nicolaas dit jaar de school weer bezocht. Hij kwam in een rijtuig het schoolplein op rijden. De kinderen verwelkomden hem zingend. Sint Nicolaas liet zich in een rijtuig naar de openbare Theo Thijssenschool vervoeren. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt woens dagavond 18 december om kwart voor acht een ledenvergadering in De Hoek steen aan de Esdoomlaan. Op deze avond wordt het Kerstfeest ge vierd, dat dit jaar door eigen leden ver zorgd wordt. De muzikale omlijsting verzorgt de heer A. Jongejan. Belang stellenden zijn hartelijk welkom. Natuurlijk kunnen we ook de gehele verhuizing voor u uitvoeren! Het voorgestelde onderzoek omvat drie, op elkaar volgende, delen: 1. a. Een overzicht van de bestaande infor matie in regio en omgeving met de aan dacht gericht op ontwikkelingen in economische, sociale, commerciële en technologische zin. b. Een overzicht van vraag en aanbod van agro-indu- striële elementen van een complex, c. WADDINXVEEN - Met tien mille draagt de gemeente Waddinxveen bij aan de opstelling van een haalbaarheidsanalyse van een agro-industrieel complex van dit Gouwedorp. Omdat de kosten van de eerste fase 17.850,- betalen legt het provinciaal bestuur van Zuid-Holland de rest op tafel. Aan de hand van de onderzoekersresultaten zal worden beslist of met dit project wordt doorgegaan. In de Waddinxveense Nota Werkgele genheid van vorig jaar wordt gesproken over de agro-industrie, waarvan in het gebied Woerden-Bodegraven enkele grote bedrijven gevestigd zijn. Een agro-industrie complex bestaat uit ge- In het Regionaal Economisch Overleg (R E.O.) Midden-Holland isdoorB. en W. het vorenstaande daarom aan de or de gesteld. Ook in het R.E.O. was men van mening dat de totstandkoming van WADDINXVEEN-Zaterdagavond21 december om acht uur zal de Waddinx veense organist Jaap Niewenhuijse een gratis toegankelijk orgelconcert geven op het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Moordrecht. Medewerking verleent het Ned. Herv. Kerkkoor o.l.v. Cees Ooms. Het programma bestaat uit bewerkin gen van kerstliederen, zoals enkele de len uit Kerstsuite I van Jan Zwart, In dulci Jubilo van Joh. Seb. Bach, Kerst liederen van Feike Asma, Noël van Louis Cl. d’Aquin en kerstliederen voor koor van o.m. F. Bainton en H. Berlioz. WADDINXVEEN - In een brief aan de gemeenteraad heeft de heer F. Cuppen laten weten dat hij op 31 december zijn lidmaatschap van de gemeentelijke commissie Sociaal-Cultureel Werk wil beëindigen. B. en W. hebben de ge meenteraad voorgesteld dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. WADDINXVEEN - Rene Minnee van de dames- en herenkapsalon Inter-Hair in de Passage is toegetreden tot de landelijke trendgroep ’’Perspective Creative”, financieel mogelijk gemaakt door L’Oréal. Als grootste onderneming op haarver- zorgingsgebied in de wereld rekent L’Oreal het tot haar taak om de kapper op allerlei gebied support te leveren. Ruim 1 miljoen kappers over de hele wereld weten dat zij op die steun kun nen rekenen en velen maken daar ook dankbaar gebruik van. Zo besloot L’Oreal Coiffure onlangs een groep jonge kappers de gelegenheid te geven zich te presenteren. Achter- grondgedachte was en is, dat er ook on der Nederlandse kappers duidelijk ta lent aanwezig is. Het gaat daarbij niet om kappers die zich al via allerlei wed strijden of evenementen manifesteren, maar om onbekend en jong talent. Bij het zoeken naar de juiste kandidaten werd niet in eerste instantie gelet op de omvang van de salon of bijzondere com merciële eigenschappen. Hooggekwali ficeerd vakmanschap, gevoel voor stijl en creativiteit gaven de doorslag. Bo vendien mochten zij niet ouder dan 30 a 35^ar zijn. Passage-kapper Rene Minnee aan het werk. (Foto: Johan de Meij). WADDINXVEEN - Terwijl de Kerst man in Waddinxveen alweer is gesigna leerd, denken nog veel kinderen aan Sint Nicolaas. Met de Goedheiligman werd tenslotte veel plezier gemaakt. De Spaanse kindervriend liet zich dan ook op heel wat plaatsen zien, maar vorige week was hij jarig en daarna is hij direct weer vertrokken. Zaterdag voor een week maakte Sint Nicolaas op uitnodiging van de speel tuinvereniging Zonnig Zuid nog een rondgang door de St. Victorwijk. Hij was vergezeld van heel wat Pieten en een geluidswagen, die gezellige St. Ni- colaasliedjes ten gehore bracht. Heel jammer was dat de Sint geen gebruik kon maken van de koets die "Zonnig Zuid” voor hem klaar had staan. Een omschrijving van het begrip com plex toegepast op de tuinbouw en in het bijzonder voor de regio Waddinxveen. d. Een profielschets van de mogelijkhe den voor Waddinxveen. 2. Uitdieping van de profielschets in algemeen-econ- omische en bedrijfseconomische zin. Verdere analyse van randvoorwaarden en beperkingen en in het bijzonder van de te verwachten concurrentie in nabije regio’s en in nationaal perspectief be zien. Eventuele uitbreiding van de pro fielschets naar andere mogelijkheden binnen of buiten het complex. Bepalen van het type bedrijven dat moet worden gezocht. 3. Uitwerking van de zoekpro cedure en de zoekprocedure zelf. Uit het Regionaal-Economisch Onder zoek Midden-Holland uit 1980 blijkt dat de industrie in de regio Midden-Hol land belangrijke zogenaamde achter waartse relaties heeft met de agrarische sector. In de vergadering van de stuur groep R.E.O. Midden-Holland van 18 oktober 1985 is besloten deze interme diaire relatie tussen primaire- en secun daire sector in Midden-Holland eens nader te tracerenDit zal gebeuren mid dels het project agro-industrie Wad dinxveen e.o. Aan twee instanties, te weten het Ne derlands Economisch Instituut en het bureau TERP, is gevraagd een onder zoeksplan en een offerte in te dienen. Deze twee offertes zijn vergeleken en de voorkeur van, zowel R.E.O. Mid den-Holland als van het college, gaat uit naar bureau Terp. Door de gladheid was het voor de paar den te gevaarlijk om de wijk door te gaan. Maar door snel een bestelwagen te regelen kon de Sint toch doen waar voor hij gevraagd was namelijk een pak je overhandigen aan de kinderen van de leden die in Waddinxveen-Zuid wonen. De belangstelling tijdens zijn tocht was overweldigend. Overal kwamen bewo ners hun huis uit om de Sint te begroe ten en de kinderen hem een handje te laten geven. Na afloop konden de kin deren in het wijkgebouw nog een praat je met hem maken. Om de Sint financieel bij te staan heeft ’’Zonnig Zuid” ook dit jaar weer een lo- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 DECEMBER 1985 een agro-industrieel complex te Wad dinxveen tot de mogelijkheden zou kunnen behoren. Aangezien de vesti ging van een agro-industrieel complex in Waddinxveen niet alleen van belang is voor deze gemeente kan ook gespro ken worden van agro-industrie Wad dinxveen en omstreken. Vestiging van deze industrie kan een ka talyserende werking hebben voor de land- en tuinbouw en industriële activi teiten in de voedingsmiddelenbranche, niet alleen lokaal, maar ook regionaal. Daarnaast kan een regionale uitstraling naar distributieactiviteiten en toelever ende industrie plaatsvinden. concentreerd aanwezig zijnde bedrijven die agrarische producten be- of verwer ken. Hoewel in Waddinxveen een vrij grote, redelijk tot goed florerende, agrarische sector aanwezig is en zelfs een tuin bouwveiling, is het 'opvallend, dat de voedings- en genotmiddelenindustrie in Waddinxveen zo slecht vertegenwoor digd is. Waddinxveen wijkt in dit op zicht af van het regionale beeld. Om die reden is in de Nota Werkgelegenheids beleid de aanbeveling gedaan in region aal verband een complexonderzoek te entameren. WADDINXVEEN - Een afwisselend programma in Kerstsfeer wordt vrijdagavond 20de«cmber om acht uur gebracht in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad voor alle Waddinxvcrwi- se ouderen en mensen met een handicap. De avond, die toegankelijk is te gen betaling van 1,50 per persoon (introducees zijn toegestaan), wordt weer gehouden op initiatief van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen. De avond zal worden verzorgd door het ensemble Motto-Vivace uit Gouda! Ge leid door Th. Imholz zullen zes instru mentalisten en drie zangsolisten in het AF-centrum een zeer afwisselend pro gramma brengen, waarbij aan de aan wezigen ook gelegenheid zal worden ge boden om bekende kerstliederen mee te zingen. Programma en tekst van deze liederen zullen op de avond aan de zaal worden uitgereikt. Motto-Vivace bestaat uit Dorette La gendijk (dwarsfluit), An van Schaik (alt-blokfluit/mandoline/gitaar), Mari an v.d. Veer (tenor-blokfluit), Theo Imholz (viool). Gijs van Schaik (akoes tisch gitaar), Henk Langeraar (drums), Jeanine Blok (alt), Willeke Hagoort (sopraan), en Willem Stolk (bas/barit- on). Op het programma hebben ze staan: Lead Kindly Light, Kolj Slawjen. O, Je- sulein Susz, Over the rainbow, Zum Sanctus, De Legende van de Twaalf Ro vers, The Ashgrove. Berceuse, Pavane, Gloria in excelsis Deo, Wiegelied der herders. Once in Royal David’s city. Minuit Chrétien, Romance, Stille Nacht, O, du Fröhliche, Am Brunnen WADDINXVEEN - Om de ontwikke lingen in het Landelijk Gebied Oost in de hand te kunnen houden hebben B. en W. de gemeenteraad opnieuw ge vraagd een voorbereidingsbesluit te ne men voor het gebied van dit bestem mingsplan. De gemeenteraad vergadert hier volgende week woensdagavond over. Bij brief van 15 januari 1982 heeft de toenmalige staatssecretaris van Volks huisvestingen Ruimtelijke Ordening de gemeente een afschrift gezonden van het Koninklijk Besluit van 8 januari 1982 houdende de beslissing op de inge stelde beroepen (waaronder van de raad) tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten aan het bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied Oost”. Zoals de raad bekend is heeft de Kroon, onder meer ambtshalve goedkeuring onthou den aan een groot aantal planvoorsch- riften. Mede als gevolg hiervan is het bestem mingsplan geen goed toetsingskader meer voor het verlenen van bouw- en/of aanlegvergunningen. Herziening van het bestemmingsplan is mitsdien nood zakelijk en ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening ook verplicht. Voor de herziening van het bestem mingsplan is stedebouwkundig bureau Wissing recent opdracht verstrekt. Ter- visielegging van een herzien plan is mitsdien niet op korte termijn haalbaar. Op 19 december 1984 heeft de raad voor het gebied van ’’Landelijk Gebied Oost” reeds een voorbereidingsbesluit genomen waarvan de geldingsduur op 19 december 1985 vervalt. Dit voorbe reidingsbesluit bevatte een aanlegver- gunningenstelsel. Om nu te voorkomen dat na genoemde datum ongewenste bouwactiviteiten plaatsvinden dan wel ongewenste wer ken - geen bouwwerken zijnde - of werkzaamheden worden uitgevoerd (bijv, het scheuren van grasland ten be hoeve van sierteelt) achten B. en W. het gewenst dat (opnieuw) een voorberei dingsbesluit wordt genomen met daar aan gekoppeld een aanlegvergunnin- genstelsel; een en ander voor het gebied zoals dat in zijn geheel bestreken wordt door het bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied Oost”. WADDINXVEEN - Bij de Passage en in de Kerkstraat zijn vier invalidenpar keerplaatsen aangelegd. Deze algeme ne invalidenparkeerplaatsen voldoen qua situering en afmetingen aan de richtlijnen van het ministerie van Ver keer en Waterstaat. De parkeerplaat sen mogen uitsluitend gebruikt worden door invaliden die in het bezit zijn van een landelijke invalidenparkeerkaart. Burgemeester en wethouders hebben besloten alle nieuw aan te leggen alge mene invalidenparkeerplaatsen volgens de oficiële richtlijnen uit te voeren. De reden hiervan is dat door de rijkspo litie steeds vaker wordt geconstateerd dat de algemene invalidenparkeerplaat sen worden ’misbruikt’ door valide automobilisten. Een van de oorzaken van dit oneigenlijk gebruik kan zijn gelegen in het feit dat de thans in Waddinxveen aanwezige al gemene invalidenparkeerplaatsen, die niet voldoen aan de officiële richtlijnen, zich niet duidelijk genoeg onderschei den van de andere parkerplaatsen. De reeds bestaande algemene invaliden parkeerplaatsen zullen derhalve gefa seerd aan de officiële richtlijnen worden aangepast. Tevens is de rijkspolitie verzocht stren ger op te treden indien geconstateerd wordt dat misbruik gemaakt wordt van de algemene invalidenparkeerplaatsen. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se gemeenteraad gaat het gemeentelijk welzijnsplan 1986-1989 in zijn vergade ring van volgende week woensdag avond vaststellen. B. en W. hebben de raadsleden daarom gevraagd. Vanaf 1984 is het Besluit Proefgemeen- ten van toepassing verklaard voor een aantal rijksbijdragenbesluiten. Als ge volg hiervan zijn de in die regelingen ge stelde voorwaarden vervallen. Eén van de voorwaarden, gesteld in het Besluit Proefgemeenten is, dat de gemeente een meerjarenplan opstelt op basis waarvan voorzieningen en activiteiten zullen worden uitgevoerd. Voor de jaren 1984-1985 is reeds een dergelijk plan opgesteld. De komende planperiode loopt van 1986 t/m 1989. Ten aanzien van de inhoud van het plan zijn geen vormvoorschriften gesteld. Wél dient het door de raad te worden vastgesteld en vóór 1 januari 1986 naar het ministerie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur door tussenkomst van de Stuurgroep Ontwikkelingspro jecten, te worden gestuurd. Het door Waddinxveen opgestelde con ceptplan bestaat uit de volgende onder delen: - begroting commissie sociaal- cultureel werk 1986; - Nota minderhedenbeleid Waddinx veen; - hoofdstuk IX van de Nota begrotingen 1986: ’’welzijnsbeleid”; - bijlage IX bij de gémeentebegroting 1986: "staat van inkomensoverdrachten (model G)”, waarin alle subsidiever strekkingen zijn opgenomen; - Meerjarenbegroting 1986-1990; Uitwerking wensen- en middelenpak ket 1986 (bepaalde passages). vor dem tore, Standchen, Zur Feier, First Noël. Donna Donna en Feliz Navi dad. Wie problemen heeft met vervoer gelie ve dan vroegtijdig het bekende nummer 15555 te draaien, vanwaar het vervoer, tegen betaling van een kleine vergoe ding, geregeld kan worden. Ook slechte weersomstandigheden behoeven zo doende geen belemmering te zijn. WADDINXVEEN - De tienjarige Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen biedt de schoolkin deren een toneelvoorstelling aan. Van donderdag 12 tot en met- woensdag 18 december brengt de toneelgroep Teja- ter Teneeter in het buurtcentrum De Bonkelaar voor de 12 Waddinxveense basisscholen en in totaal zo’n 1.000 kin deren het stuk ”De dronken dag van Salvador”. Dit spannende stuk, waardoor de Wad dinxveense schooljeugd Zich in de totaal andere situatie van een kind in de Derde Wereld kan inleven, is geïnspireerd door thema’s uit het werk van Gabriël Garcia Marquez. Het speelt in een dorp in Colombia, waar de klok stilstaat. Gamino, schoen poetser zonder schoenen, vult zijn da gen met het zoeken naar eten. Maar zelfs van Maria heeft hij vandaag niets te verwachten. Zij windt zich op over haar man Salva dor. Hij is timmerman, maar hij prutst al twee weken aan een vogelkooi. En hij praat niet eens meer tegen haar. Gami no weet als eerste een blik te werpen op de kooi. Ieder nieuws kan een paar cen tavo voor hem opleveren. Het dorp schrikt op uit de siësta: Salva dor heeft een wonder gemaakt: de mooiste kooi van de wereld. Als Maria hem ziet is ze verrukt. Voor zo’n grote kooi kan je best 60 centavos vragen. Ze ker aan Don Pablo Mendoza, de man die zo rijk is. Zijn zoontje heeft de kooi bij Salvador besteld voor zijn wielewa len. Daarom kan zelfs de dokter hem niet kopen, die hem aan zijn vrouw ka- do wil doen. Salvador wordt hoofdpersoon van de gespannen verwachtingen in het dorp: hij zal de eerste arme zijn van het dorp, die in één klap rijk wordt. Maar als hij zijn bestelling bij Pablito Mendoza wil afleveren stuit hij op de ontembare drift van Don Pablo, die zich door niemand de wet laat voorschrijven .Zeker niet als er geld moet rollen WADDINXVEEN - In het gemeente huis is nog geen oordeel geveld over de twee bezwaarschriften die ingevolge de Waddinxveense afvalstoffenverorde- ning zijn ingezonden. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad gevraagd de beslissing op beide beroepschriften met twee maanden te verdagen. Bij besluiten van 30 augustus 1985 heeft het college van B. en W. aan Omega Randstand BV te Krimpen aan de Lek en Zegwaard BV te Delft vergunningen verleend onder voorwaarden voor het inzamelen van bedrijfsafvalstoffen. Te gen deze besluiten en met name de daaraan verbonden voorwaarden is door Omega Randstad en Zegwaard BV beroep bij de raad ingesteld. De beide beroepschriften zij n in handen gesteld van de commissie voor de be zwaar- en beroepschriften die beide ap pellanten in haar vergadering van woensdag 13 november 1985 gehoord heeft. Tijdens genoemde hoorzittingen is de commissie onder andere gebleken dat rond de onderwerpelijke materie landelijk ontwikkelingen gaande zijn waarin de commissie zich dient te ver diepen alvorens gefundeerd een advies kan worden uitgebracht. De commissie verwacht derhalve eerst in haar verga dering van 22 januari 1986 een advies aan dé raad te kunnen formuleren. In gevolge de Afvalstoffenverordening ge meente Waddinxveen beslist de raad op een ingesteld beroep binnen twee maanden na de dag waarop het be roepschrift ter gemeentesecretarie is binnengekomen. Deze termijn kan men éénmaal met ten hoogste twee maanden verlengen. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 WADDINXVEEN - Vrijdagavond 13 december houdt het interkerkelijk jon gerenkoor Meeting in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde een "Kerst- meeting”. Deze Kerstmeeting, waarop het koor in nieuwe koorkleding ver schijnt, begint om acht uur en is gratis toegankelijk. De afgelopen weken is het koor druk bezig geweest met het instuderen van een aantal nieuwe kerstliederen, welke op deze avond ten gehore gebracht zul len worden. Niet alleen Meeting, maar ook de aanwezigen zullen mee kunnen zingen met een aantal bekende liederen zoals: Komt allen tezamen. Hoor, de englen zingen de eer, Stille Nacht, Hei lige Nacht, Er is een kindeke geboren en Ere zij God. Tussen de liederen door zullen enkele declamaties en gedichten worden voorgedragen. Ook nu heeft het koor zich weer verze kerd van de uitstekende begeleiding van het combo, bestaande uit Ben Kramer, die onder andere een orgelimprovisatie zal verzorgen, Martin Voskuilen (drums) en Ineke Asscheman (dwars fluit). Hiernaast zal er ook medewerking wor den verleend door het koperkwartet van brassband Voorwaarts. Het geheel staat natuurlijk weer onder leiding van de enthousiaste dirigent Hedzer van der Giezen. WADDINXVEEN - Waddinxveen wordt lid van de Culturele Raad Zuid- Holland. Deze contributie gaat 250,- bedragen. B. enW. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad gevraagd met dit lidmaat schap in te stemmen. Het bestuur van de Culturele Raad Zuid-Holland heeft besloten met in gang van 1 januari een nieuw bijdragen systeem in te voeren in de vorm van een contributiebedrag van 250,- per jaar. Hij heeft aan die regeling een zakelijke grondslag gegeven door daar enkele fa ciliteiten tegenover te stellen. Gezien de positieve ervaringen met de verschillende vormen van dienstverle ning van de Raad in het verleden, hech ten B. en W. eraan die dienstverlening ook voor de toekomst veilig te stellen. Zij stellen de raad dan ook voor het ver zoek tot toetreding als contribuant ing aande 1 januari 1986 te honoreren tegen een vast jaarlijks contributiebedrag van 250,- en dit bedrag te brengen ten laste van de post onvoorziene uitgaven. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. is niet van plan bij de Kroon een beroep in te stellen tegen het door de provincie voor een belangrijk deel goedgekeurde bestemmingsplan Brug- centrum 1982. De volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad is gevraagd deze zienswijze te de len. Bij het besluit van 24 september 1985, hebben Gedeputeerde Staten goedkeu ring verleend aan het op 4 juli 1984 door de raad vastgestelde bestemmingsplan "Brugcentrum 1982”, behoudens enke le nader op de plankaart aangegeven ge deelten. Dit gedeelte betreft het pand Zuidkade 16 en 17 met een gedeelte bij- behorende grond, eigendom van de heer C.H. van Es. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan geduren de een maand voor een ieder ter inzage. Gedurende genoemde termijn kan de raad beroep instellen bij de Kroon, voor zover daartoe aanleiding mocht zijn. Naar aanleiding hiervan delen B. en W. de raad het volgende mede. Zoals is ge steld, is alleen goedkeuring onthouden aan hef gedeelte C.H. van Es. Gedepu teerde Staten zijn van mening dat ’’gelet op het in de toelichting op het plan ge formuleerde uitgangspunt om naast ver sterking van de woonfunctie het huidige in het plangebied aanwezige winkelbe- stand zoveel mogelijk te handhaven, geen bezwaar ter plaatse een bestem ming te leggen, welke aansluit op het huidige gebruik kapsalon) en dat ook overigens niet is gebleken van over- -gHjZ wegende bedenkingen tegen een zoda- JÊhS nige bestemming". Het college kan zich in de beslissing en de argumentatie van Gedeputeerde Staten thans vinden. ”Wij waren na een kosten/baten analy se reeds tot de conclusie gekomen dat de aankoopkosten de baten verre zou den overtreffen óm reden waarvan eer der opgestarte aankooponderhandelin- gen zijn gestaakt, een en ander mede in het licht van de geringen budgetten van uit het provinciaal stadsvernieuwings fonds,” aldus B. en W. tot de raad. Een gedeelte van de eigendommen van de heer Van Es, dat benodigd is voor de verdere invulling van het Brugcentrum- gebied, is wel goedgekeurd, overigens na voorafgaand overleg met betrokkene en de gemeente. Overigens zijn Gede puteerde Staten in grote lijnen akkoord gegaan met de overwegingen in het raadsbesluit van 4 juli 1984, inzake de ongegrondverklaring van de bezwaren van de heer E.J. Roskam.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 5