Kinder show in I Ongeval met gestolen auto J u IE Letty Kosterman (VARA) bij boekhandel Veldwijk Het Trefpunt op 30 december Aeolus 3 nu Korbis komt niet tot winst VERLIES FLORIDA CDA-wethouder reinigt ogen van een leeuw Kersttournooi judo Den Edel Makkelijke winst Flyers Klimopgroep verkoopt kerststukjes WADDINXVEEN - Traditiegetrouw zal de Waddinxveense zeeverkenners- groep De Klimopgroep ook dit jaar weer hun zelfgemaakte kerststukjes te koop aanbieden. De dooföudere leden, leiding en ouders gemaakte kerststukjes zullen op donderdag, vrijdag en zater dag van 10 tot 21 uur op het winkelcen trum de Passage te koop zijn. Voor uitreiking van videorecorder met camera Woningbouwvereniging verlaat vertrouwd pand aan de leplaan Waddinxveen” gaat naar de Staringlaan huisvesting van de woningbouwvereni ging in dit nieuwe onderkomen is een reeds jarenlang bestaande wens in ver vulling gegaan. Het voordeel van deze uitbreiding denkt men voornamelijk te halen uit het samenvoegen van de verschillende werkplaatsen en magazijnen in één cen trale ruimte, Door deze centralisatie is inkoop, beheer en uitgifte van de beno digde materialen snelleren eenvoudiger te realiseren. Engelse groep in ’t gemaal aan de kop POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Onder invloed Verkoop pand Aanrijdingen Illegale zender Bekeurd Uit verkeer i' I Diefstal ■lil v -A ffl ui in ill De ogen van de leeuw worden dan gereinigd met een in water ge drenkte dot watten. Na deze tradi tionele inwijding kan de leeuwekop in gebruik worden genomen en is de droom van Sifu (is leraar) R. Scharff werkelijkheid geworden. De leeuwedans is een symbool voor de stijl, die in de school getraind wordt, de trots van iedere Sifu en zichzelf respekterende school. Het bekende gebouwtje aan de leplaan jarenlang een vertrouwd adres voor voornamelijk de oudere huurders die nog steeds contant de huur betalen, zal worden verkocht of verhuurd. Met de Deze week werden twee automobilis ten, onder wie een Waddinxvener, on der invloed van alcohol achter het stuur van hun auto’s aangetroffen. Beide be stuurders ondergingen de bloedproef. Op vrijdag 13 december om 09.50 uur vond op het Noordeinde een aanrijding plaats, waarbij 3 personenauto’s waren betrokken. De betrokken voertuigen raakten zwaar beschadigd. De spil van de actie vormden de detail listen die in hun tijdschriftenpakket ook de VARA-gids hebben zitten. Dank zij de inspanning van vele wederverkopers is deze promotie-actie zo’n groot succes geworden, aldus de uitgeverij van de VARA-gids. De reden van de actie was het feit, dat uit onderzoek is gebleken hoe tevreden VARA-gids-lezers over het algemeen zijn met de kwaliteit en de inhoud van De hoofdprijs die men kon winnen door mee te doen met de prijsvraag was een videorecorder met camera. Daarnaast werden door de uitgeverij ook nog kleu- rentv's en 100 toegangskaarten voor VARA’s Sterrenshow beschikbaar ge steld. Goochelaar Alfons Borm met zijn Kindershow Wonderland. In samenwerking met de Radio Contro le Dienst werd op woensdag 11 decem ber een vanuit de Burg. Trooststraat opererende radiozender uit de lucht ge nomen. Diverse goederen, zoals 2 pla tenspelers, cassettedeck, een tuner en 2 zenders werden inbeslaggenomen. Te gen de eigenaar en de gebruiker is pro- ces-verbaal opgemaakt. De uitbreiding van I Outinord BV aan de Staringlaan. Een 16-jarige bromfietser uit Zevenhui zen raakte dezelfde dag om 14.00 uur licht gewond bij een aanrijding, welke op de Piasweg plaats vond. Een auto mobilist was even uit zijn auto gegaan en liep daarna om om te kunnen instap pen. Hierbij werd deze automobilist door de bromfietser aangereden. de blunders van een koekenbakker. En dan is er ook nog de ballonnenshow: Al- fons maakt van gewone luchtballonnen de meest uiteenlopende voorwerpen en dieren als: hondjes, zwanen, vogels en zeeleeuwen. Ook bij dit spektakel mo gen de kinderen meedoen: er is name lijk ook een dierenmaakwedstrijd. De kinderen die raden wat er gemaakt is krijgen het ballonfiguur mee naar huis. WADDINXVEEN - In de zaalkorfbal- competitie blijft het Waddinxveense Korbis er maar niet aan te pas te komen. De Waddinxveners verloren nu met 12- 4 van Velox. Na de stand 1-1 door Wim Lebbing liep Velox uit naar een 7-1 rust stand en kwam Korbis veel te kort. Na rust werd het door dezelfde Lebbing 8-2 en 8-3. Velox liet het tempo zakken en creëerde zich ook minder echte kansen en werd het 10-4. Echt in de wedstrijd kwam Korbis echter nimmer en verloor verdiend. Op donderdag 12en zaterdag 14decem- ber werden twee personenauto’s door de politie van de weg gehaald. De beide voertuigen vertoonden diverse techni sche gebreken en bleken niet te zijn ver zekerd. Tegen de bestuurders/eigena- ren wordt proces-verbaal opgemaakt. De auto's zijn in beslaggenomen. WADDINXVEEN - Afgelopen vrijdag bemerkte een bewoner van de Dorpstraat, dat zijn auto uit zijn garage was ontvreemd. Zowel de auto als de garage bleek niet te zijn afgesloten en de sleutels van de auto staken in het contactslot. Rond middernacht vond nabij de Dreef een eenzijdig on geval plaats. Mogelijk werd met te hoge snelheid de bocht genomen, waarbij de auto van de weg raakte, tengevolge waarvan deze auto, welke dus dezelfde avond op de Dorpstraat was ontvreemd, zwaar werd bescha digd. Bij de komst van de politie bleken de bestuurder en een inzittende, vermoedelijke jeugdige knapen, er vandoor te zijn gegaan. Dezelfde dag om 16.00 uur vond een on geval plaats op de kruising Noordkade- Staringlaan, waarbij 2 personenauto’s waren betrokken. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van dit onge val. Aanzienlijke materiele schade was het gevolg. Op vrijdag 13 december om 15.30 uur Werd een 13-jarige Waddinxveense fiet ser op de kruising Kerkweg West/Cho- pinlaan aangereden door een vanuit de richting van het NS-station komende autobus. Na medische behandeling mocht de jongen huiswaarts keren. Op zaterdag 14 december omstreeks 14.35 uur raakte een 17-jarige Wad dinxvener gewond bij een verkeerson geval welke plaats vond op het fietspad langs de Henegouwerweg nabij de oprit van rijksweg 12. De bromfietser kwam vanuit de richting Waddinxveen en kon in de ter plaatse aanwezige bocht zijn bromfiets niet meer onder controle hou den en botste tegen een tegemoetko mende fietser. De fietser raakte niet ge wond. De bromfietser liep een hersen schudding en verwondingen in het ge zicht op. De bromfiets werd voor onder zoek naar het politiebureau overge bracht. Lam Saolim Pai Kung Fu betekent letterlijk Zuid Jong Woud Stijl. Als symbool hiervoor geldt de leeu wekop. Deze mythische leeuwekop is het symbool van elke Kung Fu- school en wordt bij officiële gele genheden gebruikt om ”het kwaad” uit te bannen. De inwij ding zal gedaan worden door wet houder Van Schie. De afgelopen week werden in totaal 6 Waddinxveense knapen bekeurd we gens het-afsteken van vuurwerk, waar bij veel overlast werd ondervonden door diverse omwonenden. Diverse hoeveelheden werden in beslaggeno men. Tegen de overtreders is inmiddels proces-verbaal opgemaakt. WADDINXVEEN - De bekende VA- RA-presentatrice Letty Kosterman heeft maandagmiddag in de winkel van boekhandel Veldwijk BV in de Passage een videorecorder met camera uitge reikt aan boekhandelmedewerkster Ariëne van Offeren. De van alle snufjes voorziene videorecorder kwam bij de Waddinxveense terecht omdat deze de hoofdprijs had gewonnen in het kader van de door de VARA-gids gehouden promotieactie. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 arbeidsklimaat door de bedrijfsver- plaatsing te verbeteren, voornamelijk de moderne bedrijfshal zal hiertoe moe ten bijdragen. Ook wordt het nu moge lijk om de diverse vergaderingen in ei gen huis te organiseren. Dit geweldige kindershowprogramma wordt omlijst door leuke liedjes en gek ke conference’s waarbij menigmaal een lachtraantje moet worden weggepinkt. Overal in Nederland wordt dit program ma warm ontvangen. Het is een pro gramma waarbij de kinderen zich volop kunnen vermaken. Het is een program ma vol show en vaart. Een show met schitterende attributen, prachtige cos- tuums en een fraai decor. WADDINXVEEN - Nadat eerst de ju doka’s met de lagere banden in novem ber aan de beurt waren geweest was het zaterdag de beurt aan de judoka’s met de hogere banden om tegen elkaar te strijden. Vanaf 11.00 uur tot 15.00 uur werd er in sportschool Den Edel aan de Noordka- de het traditionele Kersttournooi gege ven. Aan dit tournooi deden judoka’s mee die de groene band hadden of ho ger. Er hadden zich 75 judoka’s ingeschre ven uit de gehele regio van de sport school en zij werden ingedeeld in poules naar kleur band, gewicht en leeftijd. Het was een gezellig en sportief tour nooi en na een felle strijd konden na af loop diverse judoka’s hun prijs mee naar huis nemen. WADDINXVEEN - Het eerste dames team van Flyers-basketbal heeft zater dag in Leidschendam gemakkelijk de return tegen Gymnova 2 gewonnen: 36- 60. De eerste tien minuten had Gymno va niets in te brengen. Soepel brachten de Waddinxveensen het verschil op zo’n 20 punten. Daarna speelden de Flyers minder geconcentreerd, zodat hun spel slordig werd: 17-35. Ondanks hun inzet speelden de dames ook bijna de gehele tweede helft nogal rommelig. Vooral in de aanval was wei nig lijn te ontdekken. Desalniettemin werd het een gemakkelijke 60-36 over winning. Scores: Wendy Posthumus 13, Mirjam Akkerhuis 11. Wilma Happel 10 punten. Heren 2 had, in tegenspraak met de rui me 84-55 winst, toch behoorlijk wat moeite met Argus 4. Scores: Donald van Gasteren en Gert Jan Oskam bei den 20 pt. Heren 3 kwam na rust nog even vóór tegen Argus 5 maar werd daarna toch nog overspeeld: 50-74. Sco res: Harry Weck 15, Rob Wessels 14 pt. De meisjes junioren 2 konden vooral door hun goede verdediging Diok 1 voor rust wegspelen: 24-2. Na rust kon Diok even wat terugdoen maar Flyers pakte de Boskopers daarna weer stevig aan zodat ze met 52-17 wonnen. Scores: Angela Saptenna 22, Jacqueline van Doorn 11 pt. De jongens-junioren lieten tegen Zoe- bas, door bij tijd en wijle perfect te spe len, zien dat ze niet voor niets in de race voor de titel zitten. Met 117-35 winnen is alleszeggend. Topscores: Mike Heer- kens en Peter Zwaan beiden 23 pt. Jongens-kadetten 1 speelden tegen Lei den 2 niet bepaald hun beste partij. Ze wisten de toch niet slechte opponent met 99-58 echter min of meer te over spelen. Scores: Robbert Kaufman 33, Mike Heerkens 21 pt. WADDINXVEEN - De woningbouwvereniging Waddinxveen werkt aan een nieuw onderkomen. Vrijdag voor een week is in besloten kring door bestuurslid J. Stubbe, met het slaan van een eerste paal, het startsein ge geven voor de nieuwbouw van een centrale bedrijfshal voor de onder houdsdienst voor de woningbouwvereniging ’’Waddinxveen”. Deze bedrijfsruimte zal als uitbreiding verrijzen achter het bestaande pand Staringlaan 14, voorheen Outinoord Nederland BV, door de corporatie aan gekocht ten behoeve van de huisvesting van het bedrijfsapparaat, bestaande uit administratieve en technische dienst, en ten behoeve van het bestuur. Temidden van de genodigden, bestaan de uit personeel, ledenraad en bestuur der vereniging, werd onder oorverdo vend geknal van vuurwerk deze officiële handeling verricht. De heer J. Stubbe, oudste bestuurslid van de vereniging, was bereid gevonden om dit karwei te klaren. Bijgestaan door medewerkers van Bouwbedrijf Frans Vink en ZnBV te Moordrecht, aannemers van het werk, verliep het gebeuren vlekkeloos. Hierna was er gelegenheid voor een ge zellig samenzijn onder het genot van een hapje en een drankje in het nieuwe kantoor. Verwacht wordt dat de bedrijfshal, een ontwerp van G.L. Bongers, projectad- viezen BV te Bergambacht, in maart 1986 in gebruik kan worden genomen. Het kantoor zal reeds na de jaarwisse ling, na enige interne verbouwingen, kunnen worden betrokken. Hiermede wordt het bestuurlijke en administratie ve apparaat van een te klein geworden jasje in een jas op de groei gestoken. De afgelopen week werd 3 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Slechts 1 daarvan werd teruggevonden. In de nacht van donderdag 12 op vrijdag 13 december werd ongewenst bezoek gebracht bij een woning aan de Juliana- straat. Aanvankelijk werd getracht een deur aan de achterzijde open te breken. Via een bovenlicht wist men het pand binnen te komen. Op zaterdag 8 of zondag 9 december werden uit een tuin achter een woning aan de Koekoeksdreef twee verhuiskar- retjes ontvreemd. In de nacht van dinsdag 10 op woensdag 11 december werd een langs de Hene gouwerweg geparkeerd staande auto opengebroken. Uit de auto wordt een partij kleding ter waarde van ca. 10.000,- vermist. Op donderdag 12 december werd aan gifte van inbraak in de kantine van de korfbalvereniging aan de IJsermanweg gedaan. Op dezelfde dag werd vermoe delijk gedurende de avonduren inge broken in twee woningen aan de Lede en de Jan Dorrekenskade. Ontvreemd werden respectievelijk een grijs geldkis tje met wat bescheiden en wat antiek zil veren voorwerpen. De afgelopen week werden twee Wad dinxveense knapen (14 en 12 jaar) aan gehouden terzake winkeldiefstallen. In de winkel werden zij op heterdaad be trapt en daarna aan de politie overgege ven. Vermoedelijk werd dezelfde avond ook ingebroken in een woning aan de Ka naalstraat. Door een deur te forceren wist men binnen te komen. Diverse ver trekken werden doorzocht. Wat werd weggenomen is nog niet precies be kend. De opbrengst van deze jaarlijkse actie is voor de Klimopgroep van groot belang om de financiële eindjes weer aan el kaar te knopen. Het aantal leden van de groep is in dit 75-jarig jubileumjaar van Scouting Nederland zeer sterk gegroeid en in 1986 zal er dan ook fors geïnves teerd moeten worden om het spel met zo'n groot aantal kinderen naar beho ren te kunnen blijven spelen. het blad. Met name de overzichtelijk heid en de logische indeling scoorden erg hoog. "Dat moeten meer mensen weten”, werd er bij de uitgeverij van de VARA- gids geroepen. Vandaar dat toen beslo ten is tot een grote promotie-actie, waarbij de wederverkopers van het om roepblad door middel van een originele prijsvraag nauw werden betrokken bij de uitvoering van de actie. WADDINXVEEN - Het eerste team van Florida-badminton - in nieuwe trai ningspakken gestoken door Marchant Sport in Boskoop - heeft het onderspit moeten delven tegen PBC 1 uit Papend- recht: 3-5. Toch wel een eervol resultaat tegen de nummer twee van de ranglijst. Florida begon de wedstrijd hoopvol door de winstpartijen van Ronald Struys: 0-15, 15-11 en 15-8, en van Erik de Frankrijker met 15-6 en 15-12. Blijk baar dacht men na eeh 3-1 voorsprong in de enkelspelen reeds op rozen te zit ten, maar de tegenstander P.B.C. 1 uit Papendrecht haalde in de dubbelspelen genadeloos uit. Er kon voor Florida niet één winstpartij geboekt worden, zodat de eindstand uiteindelijk 3-5 werd. Team twee speelde met 4-4 gelijk tegen Leiden 2, tevens een nummer twee. Hierbij waren de dames van Florida, Ilona Groeneveld en Liesbeth van Ber- geijk, opppermachtig in hun enkelspe len 11-5, 11-7 en 11-7, 11-4, maar verlo ren merkwaardigerwijs hun dubelspel Deze voor hen eerste verliespartij van dit seizoen kostte wel de ovrwinning en directe promotiekansen. Team drie gaat onverdroten door met het behalen van overwinningen, nu was het 5-3 tegen Randstad 1 uit Rijswijk. Verlies van de beide heren werd ge volgd door winst in de damesenkelspe- len, de mix-partijen en de damesdub- bel. Team vier scoorde wederom prima met een 7-1 zege en staat eerste op de ranglijst. Slechts invaller Bart Moors moest zijn enkelspel gewonnen geven. Van de overige teams won alleen team zes met 5-3, de rest moest nederlagen slikken. Team 5 en 7 gingen met 2-6 ten onder tegen de koplopers van hun afde ling, team acht met 1-7 tegen het sterke Mata Hari 2 uit Zoetermeer, team ne gen met 3-5 en team tien met maar liefst 0-8. Zondag 22 december speelt het eerste team uit tegen Rotterdam 2, als laatste wedstrijd van dit jaar. Drie wedstrijden in het nieuwe jaar completeren dan het seizoen. het door de woningbouwvereniging Waddinxveen te betrekken voormalige bedrijfspand van Letty Kosterman van de VARA reikt de videorecorder met camera uit aan medewerkster Ariënne van Offeren van Boekhandel Veldwijk BV in de Passage. Tweede van links is mevrouw Annie Veldwijk. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - CDA-wet- houder Paul van Schie neemt ko mende zaterdagmiddag 21 decem ber om kwart voor drie de Lam Sa olim Pai Kung Fu-school van de Waddinxvener René Scharff in ge bruik. De gebeurtenis vindt plaats in de wijkschool St. Jozef aan de Kanaalweg in de St. Victorwijk. Officiële start van de uitbreiding van het nieuwe kantoorpand van de wo ningbouwvereniging Waddinxveen aan de Staringlaan. De uitgeverij van de VARA-gids is zeer verheugd over het welslagen van een grote promotie-actie voor ditzelfde om roepblad. Gedurende 6 weken zijn er per week duizenden VARA-gidsen ex tra verkocht in de winkels, boekhandels en kiosken. WADDINXVEEN - Maandagmiddag om twee uur wordt er door goochelaar Alfons Borm een geweldige kinder voorstelling gegeven in Het Trefpunt aan de Stationsstraat. De Kindershow Wonderland is toegankelijk tegen beta ling van vijf gulden. De voorverkoop voor deze middag is bij Het Trefpunt al begonnen. Wonderland van de goochelaar Alfons Borm is eendand waar het onmogelijke mogelijk wordt: prachtige tovertrucs, liedjes, leuke acts, conference’s en een kleurrijk ballonnenparade zijn de ingre diënten van het succesprogramma. De kinderen krijgen volop de gelegenheid te assisteren bij diverse goocheltoeren. En wat voor goocheltoeren: goochel toeren waarbij echte duiven en konij nen verschijnen. Uiteraard valt er ook veel te lachen: la chen om Freddy Voetballer, gieren om Voor de 14 medewerkers hoopt men het Te zijner tijd, wellicht met het samen vallen van het 75-jarig bestaan van de vereniging in het komende jaar, zal er voor de huurders - belangstellenden een "open-huis” worden gehouden. Voor de huurders is het wel van belang om te weten dat het adres van de woning bouwvereniging met ingang van 20 ja nuari 1986 wordt veranderd in: Starin glaan 14, 2741 GC Waddinxveen. Het telefoonnummer 12616 blijft echter on gewijzigd. WADDINXVEEN - De Engelse groep Frank Fish the Fins is vrijdagavond 20 december om tien uur te zien en te ho ren in het jeugdcentrum "t Gemaal aan de Kanaaldijk. Deze groep maakt op het moment een toernee door Nederland en gaat daarna door naar Denemarken. De leden zijn Frank Fish (zang en gitaar) the Fins: Mick Stickleclack (gitaar en zang), Whale Marhall (drums en zang) en Opah Jerry Soffe (bas en zang). Een beschrijving van hun muziek is on mogelijk: ”Wij spelen alles, als het maar over vis gaat. Kom kijken en oor deel zelf!” De ervaring leert dat Frank Fish en kornuiten een spektakulair stukje muziek op de planken weet te brengen waarin ze nogal wat parodiën hebben op bestaande titels (o.a. Rattle Roll. Whale meet again, Somewhere over the rainbow Trout, etc.) WADDINXVEEN - Na het afgelopen weekeinde bezet, evenals in de voor gaande twee seizoenen, een team van de Waddinxveense badmintonclub Ae olus een eerste plaats in een van de afde lingen. Ditmaal is het de beurt aan het 3e team. Alhoewel een handje geholpen door de badmintonbond, door het uit de compe titie nemen van het leidende 5e team van Vederlicht, liet men zondag in sportzaal ’’Groenswaard” duidelijk merken zelf ook over de nodige kwali teiten te beschikken. Het 3e van Nieuw- veen maakte geen schijn van kans en werd met duidelijke cijfers (8-0) versla gen. Naast het 3e team speelden ook het 2e, 5e en 6e team team thuis. Het 2e team leek tegen het 2e van Hazerswoude op weg voor de eerste maal dit seizoen een punt te gaan behalenDoch door tijdge brek moest de wedstrijd bij 4-3 in het voordeel van de gasten worden afgebro ken. Het 5e team ontving het 8e team van Hazerswoude en bleek aanzienlijk min der moeite te hebben met haar tegen stander. De wedstrijd werd met 6-2 ge wonnen. Na dit resultaat zit het 5e dui delijk in de lift. Het 6e team speelde een goede wed strijd tegen het 6e van het Bodegraafse Vederlicht. Alhoewel de einduitslag (7- 1 voor het team van Aeolus) anders doet vermoeden was het toch een gelijk opgaande strijd. Het le team speelde uit in Alphen a/d Rijn tegen het 7e van Flair. Na de enkel spelen stond men weliswaar met 3-1 voor, maar men moest toch toestaan dat de tegenstander alsnog langszij kwam en daarmee de eindstand op 4-4 bepaal de. Het le team, dat in de top van haar afdeling meedraait, liet hiermee een kostbaar punt liggen. Het 4e team speelde zaterdag in Ter Aar tegen het 7e van Shuttle 74. Mede dankzij invalster Annie v.d. Stoel won men op overtuigende wijze met 6-2. Ook het 4e team lijkt met dit resultaat haar draai meer en meer te vinden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13