WSE RAAKT VOORSPRONG KWIJT: 3-3 EXCELSIOR 80 JAAR Waddinxveense sportspetters Antilope bezig op drie plaatsen tafeltennistournooT Trainer Gerrit DE GOUWE VERLIEST WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Kerstbingo- dansant bij Waddinxveen Hockeyers in de zaal Opnieuw zege voor WSV 2 Hup weg bij Be Fair-voetbal NIPTE WINST EXCELSIOR OP ZEGVELD Volleybalsters blijven meedoen Slechte vangst Zesde plaats voorTOOS-gym TROK 85 SCHOLIEREN WINTERSTOP JUNIOREN WSE-VOETBAL Heren Dames Be Fair Gouda Heren 01828 - 12283 Onderlinge Onderlinge Duindigt WSE Groep 2 De Boog Be Fair ZELF VERHUIZEN? LATEN VERHUIZEN? i da'swc '^meegenomen.. y A WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 r In het kader van het verenigingsjubi- l i De enige verliespunten voor WSV wer den aan de bovenste twee borden geno teerd door Muit en Ellers. Aan het 7e bord tekende Torenbeek de vrede met remise na gelijkopgaande strijd en ook Ritter aan het vierde bord was daartoe op het eind van de avond bereid, on danks een vrije pluspion in het eindspel. Daarmee kwam de eindstand op 5-3 voor de Waddinxveners, waarmee zij, na de overwinningen op Moerkapelle en Zwijndrecht ook de derde wedstrijd winnend afsloten. deze gezellige loop kan men zoveel snert met stokbrood eten als men maar wil. 11,18, 25 januari In samenwerking met de Vereniging voor Openbaar Onderwijs zal voor de' 14e achtereenvolgende keer het jaar lijks te houden en 3 zaterdagen omvat tende schooldamtournooi worden ge houden in Het Trefpunt. 10 januari Feestavond voor de leden nam toe. Toen de WSE verdediging niet kort genoeg op hun tegenstanders speelden kon Arne Andersen de bal met het hoofd aannemen en knalhard inkoppen: 3-2. De dreigende nederlaag maakte WSE echter wakker, in een wanhoopsoffen sief scoorde Rene Moons na een formi dabele solo met een knaller in de bene denhoek de verdiende gelijkmaker. Tussen die twee mogelijkheden moet u vaak kiezen. De ene mogelijkheid kost veel tijd en moeite, de andere kost veel geld. Laat u eens informeren over andere mogelijkheden. Vraag vrijblijvend informatie WADDINXVEEN - Met 10-4 heeft het eerste waterpolozevental van De Gou we kansloos verloren van Flevo. De Waddinxveense doelpunten kwamen van Ed den Boon (3x) en Marco Kraak. De Gouwe leed te’gen Flevo een geflat teerde nederlaag. De Waddinxveners kregen zeker een handvol scoringskan sen meer dan de vier doelpunten die nu werden gemaakt. In de tweede periode werd het 4-2 met opnieuw een doelpunt van Den Boon. Na 6-2 en 7-2 scoorde Marco Kraak en Ed den Boon. WADDINXVEEN - De voHeybalsters van Be Fair moesten na hun verlies van vorige week tegen AV’40 nu de volle winst tegen Intermezzo zien te behalen om de aansluiting in de derde divisie met de koplopers niet te verliezen. En dat lukte. De Waddinxveensen wonnen met 3-0. Het begin van de eerste set liep redelijk gelijk op met af en toe zeer leuk volley bal waarbij verdedigend ballen werden gehaald die ver buiten het veld waren. Op het laatst werd het zwakke passen van de tegenstander zeer goed uitgebuit door sterk serveren. Er werd gewonnen met 15-11. -» Natuurlijk kunnen we ook de gehele verhuizing voor u uitvoeren! Met de successen van vorig seizoen (kampioenstitel voor Cl en BI, promo tie voor Al) nog vers in het geheugen begonnen de diverse juniorenteams van WSE in september met een gezonde do sis optimisme aan hun competitie. Hal verwege het seizoen kan geconcludeerd worden dat dit optimisme gerechtvaar digd was. In het algemeen hebben de ju nioren het er tot nu toe goed vanaf ge bracht. Op het ogenblik voeren twee elftallen trots de ranglijst aan: het A2 team en de meisjes-junioren. A2 haalde 19 punten uit 10 wedstrijden, de meisjes-junioren 11 uit 7. A2 gaat echt afgetekend aan kop. Het doelsalso spreekt boekdelen: 72 voor en 17 tegen. De meisjes-juni oren hebben nog zware concurrentie te duchten van Donk. A3 en Cl zijn ook nog volop gewikkeld in de strijd om de hoogste klassering. A3 staat momenteel op de 2e plaats, slechts 2 punten achter Soccerboys, met een wedstrijd meer in het verschiet. Cl staat 3e. Ook Al staat Het verloop van de afgebroken partijen van WSV 1 tegen Reeuwijk 2 had een minder gelukkig verloop. Nadat W. van Oort had opgegeven en Schroten had gewonnen, lag de einduitslag in handen van Van Vuuren, die het echter, on danks heldhaftige strijd tegen een over macht aan opgerukte pionnen niet kon bolwerken. Einduitslag 4 1/2-5 1/2 in het voordeel van Reeuwijk 2. WADDINXVEEN - Het bestuur van de christelijke sportvereniging Be Fair, afdeling voetbal, heeft be kend gemaakt dat de verbintenis met hoofdtrainer G. Hup aan het einde van dit seizoen niet verlengd wordt. Dit gebeurt op verzoek van Gerrit Hup zelf. Na driejaar werkzaam te zijn geweest bij het in 2e klasse KNVB zaterdagamateurs uitko mende Be Fair achtte Gerrit Hup het tijd om zijn bakens te verzetten en om te zien naar een nieuwe uit daging. In de loop van de afgelopen drie jaar heeft Gerrit Hup zijn stempel op het voetbalgebeuren bij Be Fair gezet. Vooral op disciplinair, orga nisatorisch en tactisch vlak heeft hij veel verbeteringen doorgevoerd. Alleen op het prestatieve vlak is dat niet gelukt. De oorzaak hiervan lag vooral in de noodzakelijke verjonging die Be Fair moest ondergaan. De ’’oude garde” was aan zijn nadagen bezig en het is verdienste van Hup dat hij ondanks deze verjonging zijn elf tal, hoewel met moeite, tot nu toe voor de 2e klasse heeft behouden. Zijn gevarieerde trainingsstof en z’n fanatieke benadering hebben zonder meer hiertoe bijgedragen. HLC profiteerde optimaal van de extra ruimte die het kreeg door'de tekort schietende Waddinxveense mandek king. Diverse malen kon een vrijstaan de aanvaller direct scoren. Enkele suc cesvolle strafcorners en een strafbal brachten het doelpuntentotaal voor HLC op 8. Waddinxveen zag slechts kans twee keer te scoren (Eric Christof- fels en Hans Sjouke Koopal). Tegen Catwijck was Waddinxveen de betere ploeg. De aanval liep nu beter. Doelpunten vielen uit strafcorners (3x), een strafbal en vier velddoelpunten. Vier tegendoelpunten in deze wedstrijd is echter te veel. Het bestuur van de multisportvereni- ging TOOS nodigt al haar leden en ou ders van jeugdleden uit voor een Nieuwjaarsreceptie op zaterdag 4 janu ari van 17.00-19.00 uur in de TOOS- OOS aan de J.W. Frisoweg. De A-selectie weet zich gesteund door een talrijk en enthousiast publiek. C2 en C3 zijn subtoppers, bezetten beiden een 4e plaats. De B-junioren staan wat minder sterk in hun schoenen. BI moet vooralsnog genoegen nemen met een bescheiden 7e noteringen B3 reikt maar net een plaatsje hoger. B2 tenslotte is een verhaal apart. De basketbalvereniging Flyers zal ook dit (school)jaar weer het traditionele paasbasketbaltournooi op poten zetten. Op dinsdag en woensdag 1 en 2 april zal dit, zeker bij de basisscholen, zeer po pulaire evenement plaatsvinden. Voor het inschrijven zal men over enige tijd benaderd worden. WADDINXVEEN - De jaarlijkse Sint Nicolaaswedstrijd viste de hengelsport- vereniging Waddinxveen HSW in de Heimanswetering. De vangst was zeer slecht. Van de 21 vissers vingen er maar 6 vis. De eerste vijf waren: 1. M. v.d. Toorn (200 gr.), 2. H. de Haan (190 gr.), 3. H. Romeyn (180 gr.), 4. W. Houtman (100 gr. en 5. H. de Kwaad- steniet (80 gr.). WADDINXVEEN - Meer dan 90 leden van de Waddinxveense sportclub Antilope zijn het afgelopen weekeinde in de weer geweest. Dat gebeurde zaterdag in Gouda, waar de tweede crosswedstrijd van de Goudse compe titie werd gehouden, en zondag in Den Haag en in Waddinxveen. waar re spectievelijk de internationale Duindigtcross werd gelopen en de traditi onele ’’snertrace”. De in en rond het Gouwebos gehouden "snertrace” van Antilope trok zo n 70 liefhebbers. Voor een betrekkelijk klein bedrag kunnen de leden van Anti lope meedoen op een uitgezet parcours dat ieder jaar weer een verrassing voor de deelnemers inhoudt. Na afloop van In de onderlinge competitie is er in de 14e ronde in de volgorde van de boven ste drie plaatsen niets veranderd. Wolfs, die W. van Oort versloeg, is als enige nog ongeslagen. Asscheman wist, door Van der Hoek te verslaan, zich naar de vierde plaats op te werken. De verdere partijen verliepen zo ongeveer als de plaatsen op de ranglijst zouden doen verwachten: Smitskamp, J.P. Kleiweg, Van Sandijk, J. van Oort, Versluis en Pensioen wonnen van re spectievelijk Prins, P. van Offeren, V.d. Eijck, Alblas, D. van Offeren en Bos. Goor en Ket hielden het op remise en de partij Claasen-Kardol werd afge broken. Stand aan de kop na de 14e ronde: 1. Van Vuuren, 2. Wolfs, 3. Van Deelen, 4. Asscheman, 5. Bloem. A VERVOER VERHUIZINGEN WADDINXVEEN - TOOS heeft zon dag voor een week de zesde plaats we ten te behalen tijdens de in IJmuiden gehouden Nederlandse kampioen schappen teamturnen tot en met 12 jaar. De Waddinxveense gymnastiekvereni ging had zich voor deze titelstrijd ge plaatst door een derde plaats te behalen in de voorwedstrijden, die in Waddinx veen waren gehouden. Arthur Blom, Auke Siersema, Albert Hogewegen Al exander Poot hadden dus een goede uit gangspositie om een bronzen medaille te behalen. Alexander Poot raakte echter gebles seerd in de eerste sneeuw van deze nog niet eens aangebroken winter. Sietse Siersema werd hierdoor bij de ploeg ge voegd als invaller. De 'TOOS-ploeg draaide een goede wedstrijd, maar mist te Alexander wel degelijk. Na vijf ronden stond TOOS* op een achtste en laatste plaats. De TOOS-jon- gens gingen echter niet bij de pakken neerzitten en draaiden de twee laatste ronden voortreffelijk goed. De einduit slag voor TOOS was een zesde plaats met een minieme achterstand op de nummers drie en vier. De TOOS-ploeg had 174.40 punten. Een 2.10 ptn. achterstand in een ploe- genwedstrijd is zeer minimaal. De indi viduele uitslag was: Arthur Blom (61.85), een 6e plaats, Auke Siersema (54.70), Sietse Siersema (53.25), Albert Hogeweg (53.15). leum kunnen de volgende damevene- menten nog in 1986 in Waddinxveen worden verwacht: In de 15e en 16e ronde van Excelsiors onderlinge damcompetitie deden zich niet al te grote verrassingen voor. Knap overigens wel mag de puntendeling van Crone en Ruud van Dijk worden ge noemd. Koplopers Piet Swart, Kees Kramp en Adriaan Blom maakten geen fouten en wonnen hun partijen. In verband met de Kerstdagen zal de clubavond worden verplaatst naar maandag 23 december. WADDINXVEEN - Het was zaterdag een drukke dag in het aan de J.W. Friso weg gelegen clublokaal van de Wad dinxveense tafeltennisvereniging Kwiek, waar het 2e tafeltennis-toernooi voor de oudere leerlingen van basis scholen werd georganiseerd, van 's morgens 9 uur tot ’s middags tegen 5 uur bevolkten zo’n 85 jongens, meestal begeleidt door ouders en leerkrachten van de deelnemende scholen, de gezelli ge speelzaal van Kwiek, waar 5 wed- strijdtafels stonden opgesteld. De jongens waren naar leeftijd in 3 groepen verdeeld, waarbij de oudste groep als eerste van start ging. Na veel wedstrijden stonden 2'h uur later Mi- chiel Sol, Henk v.d. Linde, Martin Kalkhoven en Wijnand v. Triet in de halve finales, die tenslotte uitliepen op een einstrijd tussen Michie! Sol van de Kon. Julianaschool en Martin Kalkho ven van de Leon v. Gelderschool. Na een spannende strijd wist Martin Kalkhoven met goed aanvallend spel zijn tegenstander met 10-21, 21-17 en 21-10 op de knieën te krijgen en de eer ste prijs in zijn groep in de wacht te sle pen. De eerste wedstrijd tegen Dordrecht had voor Waddinxveen een ongelukkig verloop. Met een voorsprong van 5-2 halverwege de tweede helft leek de overwinning de dames niet meer te kun nen ontgaan. Dordrecht ging echter plotseling veel beter spelen en kon de stand op 5-5 brengen. Een tegendoel punt vlak voor het eindsignaal maakte het drama voor Waddinxveen compleet (5-6). Tegen Tempo’34 had Waddinxveen meer geluk. Een krappe overwinning (3-2) leverde twee punten op. De vierde competitieloze zaterdag werd door Be Fair benut dóór een oefenwed strijd te spelen tegen Monster, de aan voerder in de 3e klasse KNVB. Op een uitstekend bespeelbaar veld, dat om zoomd werd door zo’n achthonderd toe schouwers. werd een aantrekkelijke partij voetbal gespeeld. In de eerste helft kwam Monster op voorsprong toen de Be Fair verdediging verzuimde adequate te reageren. - De tweede helft - waarin de herstelde Peter Konijn z’n opwachting maakte - verliep geheel in het voordeel van Be Fair. De uitstekende keeper van Mon ster, plus paal en lat hielden Be Fair lange tijd van score af. Tot dan Rene v.d. Wilk eindelijk de stand gelijk kon trekken. Zaterdag staat de uitwedstrijd tegen FC Lisse op het programma, aanvang 14.30 uur. Zaterdag 7 december hield de H.S.W. haar vierde wedstrijd in de wintercom petitie. Er werd gevist in de Leidse Vaart. De vangst was goed: 17 vissers vingen 39670 gr. vis. De eerste vijf wa ren: 1. J. Verhoef (5140 gr.), 2. T. Ver- bree (4300 gr.), 3. M. v.d. Toorn (3700 gr.), 4. P. Dorresteyn(3660gr.)en5. H. de Haan (3360 gr.). De stand aan de kop is nu: 1. M. v.d. Toorn (20920 gr.), 2. H. Romeyn (17930 gr.), 3. P. Dorresteyn (15440 gr.). 4. T. Verbree (15040 gr.) en 5. W. v.d. Wal (14590 gr.). Zaterdag 21 december is de volgende wedstrijd in de wintercompetitie. Ver trek hiervoor is om 7.00 uur vanaf het N.S.-station. WADDINXVEEN - In de competitie voor de Rotterdamse Schaakbond (RSB) heeft het tweede team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV de derde zege in successie be haald, ditmaal in een thuiswedstrijd te gen Reeuwijk 3. De victorie begon opnieuw bij Hans van Woudenberg aan het 5e bord. Met zwart spelend, overrompelde hij in een soort damegambiet zijn tegenstander in de opening, wist via een valletje een to ren te veroveren en won daarna met ge mak: 1. d4d5. 2. e3?Pf6, 3. c4e6, 4. Pc3,c5, 5. cxd5,exd5, 6. dxc5,Pc6!, 7. b4,Pxb4, 8. Da4schaak,Pc6, 9. Lb5,Ld7, 10. La3,a61, 11. Lxc6,Lxc6, 12. Db3?,d4. Hierna ging paard of toren van wit ver loren en daarmee de partij. Spoedig hierna kon WSV het tweede punt noteren door winst aan het 6e bord. Invaller De Bock bleek, na zijn vijf achtereenvolgende overwinningen in de huishoudelijke competitie, nog steeds in blakende conditie te zijn. Ook Van Deelen aan het derde bord liet niet veel van zijn tegenstander heel en aan het laatste bord wist ook Littooy te sco ren. Hier is goed gebruik van gemaakt. Door middel van het raden van een aantal erwten in een pot werd de winnaar van deze snertrace bepaald. Wim Schild bleek de gelukkige (of slimste) te zijn. Zijn schatting bracht hem het dichtst bij het juiste aantal van 1543 erwten. Een fraaie snertbokaal. dit jaar verzorgd door de familie de Boer, kon hem wor den uitgereikt. Zondag werd ook de internationale Duindigtcross «gelopen in Den Haag. Naast alle seniorencracks deden ook en kele jeugdleden van Antilope mee. Bij de pupillen liep Jeroen Schildt een zeer sterke race en prachtig tweede. Bas Hootmans werd in een eindsprint van de 1 .(MM) meter geklopt door Joeri Com- bee van AVA 64 uit Aalsmeer, dit was een spannende race. Bij de D-jongens veroverde Mark Hil berts een geweldigere plaats op de 100 meter achter Michiel Sumuels van Energie uit Barendrecht. maar voor Martijn Meerts van Ven L/TC uit Den Haag, zijn broer Andre werd hier 20e en liep een gelijkmatige wedstrijd. WADDINXVEEN - Voor het nieuwe jaar heeft de Waddinxveense dam vereniging Excelsior diverse activiteiten op stapel staan in verband met het 80-jarig bestaan. Op vrijdag 10 januari - de maand van officiële op richting - wordt er met een feestavond voor de leden een begin gemaakt van de jubileumviering. Dat de Waddinxveense dammers het 80-jarig bestaan niet ongemerkt voorbij willen laten gaan moge blijken uit de di verse activiteiten, welke inmiddels door de evenementencommissie, bestaande uit Kees Kramp, Jan Both. Dirk Heeren en Cor Barelds, zijn aangevangen. De eerste activiteit behoort al weer tot het verleden. Op maandag 4 november werd in Het Trefpunt, waar overigens alle damactiviteiten zullen plaats vin den, een sneldamtoumooi voor clubte- ams (achttallen) gehouden. Uit de pro vincie Zuid-Holland werden 10 damver enigingen verwelkomd op dit damtour- nooi, welke werd gewonnen door het sterke damteam uit Zoetermeer. januari Jeugdmiddag voor alle pupillen en aspi ranten van de damvereniging o.l.v. de jeugdleiders. WADDINXVEEN - WSE heeft zondagmiddag in de derde klasse met 3-3 gelijk gespeeld tegen Hekelingen. De Waddinxveners stonden eerst met 0-1 voor. Ze bezetten met 12 punten uit 16 wedstrijden de derde plaats. Be Fair kwam voor de competitie niet in actie, maar oefende tegen Mon ster (1-1). De tweedeklasser moet op zaterdag 4 januari voor de derde ronde van de strijd om de districtsbeker spelen tegen De Postduiven. Waddinxveen-zondag won met 3-0 van Moerkapelle. Bij het onderaanstaande Hekelingen had WSE het zondag bepaald niet ge makkelijk (3-3), al zag het daar in de eerste helft niet naar uit. Hekelingen werd.heel gemakkelijk weg gespeeld en al na een kwartier had Camiel Asberg moeten scoren toen hij vrij voor het doel opdook. Pas na een half uur werd de wedstrijd wat levendiger. Eerst schoot uitblinker Kenneth Nelstein tegen de paal voor Hekelingen en gelijk hierna scoorde Kees Mourits de openingstreffer na een knappe solo. Er leek geen vuiltje aan de lucht voor WSE maar de ploeg verzuim de het karwei af te maken. Eerst schoot Peter Zaat maar net naast uit een corner en vlak daarna kon keeper Peter Jans een kopbal van Rene Moons maar net over tikken. Tegen de rust probeerde Kees Mourits het nog met een solo maar dit mislukte maar net. Gelijk na rust dook Marcel Jaspers vrij op voor het doel maar zijn schot miste maar net het doel. Even la ter legde Kees Mourits de bal knap klaar voor de voeten van Peter Zaat, maar die schoot wel hard maar niet nauwkeurig. 1 februari Het Trefpunt-damtournooi wordt in 1986 voor de 33e keer gehouden. Arbi trage en tournooileiding is in handen van secretaris J. Both. Deze keer met een feestelijk tintje. Jaarlijks komen ve le, onder wie ook enkele sterke provin ciale dammers, naar Waddinxveen. maart/april Op een nog nader te bepalen datum zal een gecombineerde dam/schaakont- moeting plaatsvinden tussen de Wad dinxveense Schaakvereniging (WSV) en Excelsior. september Bij de Koninklijke Nederlandse Dam- bond is door Excelsior een claim gedaan om de organisatie van het Kamioen- schap van Nederland voor clubviertal- len pupillen en aspiranten naar W.ad- dinxveen te halen. Excelsior is voorne mens tijdens dit tournooi dan één van Nederlands topdammers in Waddinx veen een blind-séance tegen 10 dam mers te laten spelen. Groep 2 ging om 12 uur van start en hie rin waren Rik Kant, Jason Voogt, Mar tin Huizer en Erwin Kraan de halve fi nalisten. In de finale betwisten Martin Huizer van de Eben Haëzerschool en Rik Kant van de Klaas de Vriesschool elkaar de zege, waarbij Martin Huizer zich duidelijk de sterkere toonde, door in een mooie stijl met 21-8 en 21-5 te winnen. Om 2 uur kwam de jongste groep aan bod. waaruit zich tenslotte Jeffrey Pons, WADDINXVEEN - Vrijdagavond be haalde Excelsiors eerste damachttal in de uitwedstrijd tegen Kijk Uit te Zeg veld met het kleinst mogelijke verschil (7-9) de winst. Teun Twigt speelde een redelijke gelijkopgaande strijd en wist combinatief naar een puntendeling te werken. Piet Swart wist de Waddinxveners als eerste op voorsprong te zetten. Hij liet zich aan de lange vleugel opsluiten, doch wist daar met voordeel uit te ko men. De partijwinst werd ingeluid via een zetje van Weiss, wat een schijf winst bracht. Kees Kramp en Jan Both wisten hun te genstanders bij te blijven en deelden de punten. Mogelijk had er voor Jan Both bij verder doorspelen meer ingezeten, daar hij een stuk materiaalwinst had we ten te boeken. Dick Dibbets bouwde een Roozenburgstelling op en vanaf de aanvang van de strijd wist zijn tegen stander daarop niet het juiste antwoord te geven. Op solide wijze behaalde Dick winst en bouwde de voorsprong uit naar 3-7. Jaap van der Eist startte positioneel uit stekend, doch vervolgde met enkel min der gelukkige, zetten, welke overigens door zijn opponent doeltreffend wer den uitgebuit. Al vlot na de opening kreeg Gerrit Heeren achterstand. Zijn tegenstander wist zelfs op dam te ko men. Wonderbaarlijk knap dat hij on danks dit nadeel toch nog een onbeslist wist te laten noteren. In dit geval kan worden gezegd, dat doorzetten wordt beloond. Met een 6-8 voorsprong voor de Gou- wedorpbewoners was de strijd aan het eerste bord nog gaande. Adriaan Blom zat enigzins in tijdnood. Op een gege ven moment bood zijn tegenstander re mise en de Excelsiorspeler bedacht zich geen tel. Zaterdag 21 december wordt het toer nooi voortgezet; dan zullen de meisjes in 2 groepen uitmaken wie de sterkste tafeltennissters zijn. Op vrijdagavond houdt Kwiek voor eigen leden z’n jaar lijkse Kerstdubbeltoernooi. Gekoppeld aan telkens een andere partner, is er voor elke deelnemer wel een prijsje weggelegd, zodat weer een zeer gezellig en geanimeerd toernooi verwacht mag worden. Het tafeltennistournooi van Kwiek, dat zaterdag is begonnen en komende za terdag wordt voortgezet, wordt niet ge houden in de sporthal ”de Sniep”, zoals eerder geschreven, maar in de eigen clu- bruimte aan de J.W. Frisoweg. H. Roskam van Be Fair 1 is door de KNVB uitgesloten voor één wedstrijd (derde boeking). De tweede crosswedstrijd van de Goud se competitie werd zaterdag in Gouda 'gelopen. Onder goede weersomstandig heden werd op een fraai parcours flink om de ereplaatsen gestreden. De uitsla gen waren als volgt: Mariska Boom 1 le plaats, Henriette Crielaard 18e plaats, Mariska Smaal 2e plaats, Annelies Dek ker 10e plaats. Martine Broekman 7e plaats, André Hilberts 3e plaats, Mark Hilberts 2e plaats. Robert Smaal 6e plaats, Letteke Broekman 9e plaats, Mariska Valk 7e plaats, Marcel Roos- enhoff 26e plaats. Bart Meys 48e plaats. John Droog 39e plaats, Bram Lindhout le plaats, Wim Schild 2e plaats. De 3e wedstrijd van deze competitie wordt gehouden in Waddinxveen op 11 januari in het Gouwebos. Vorig jaar lie pen daar 400 atleten mee, terwijl de ver wachting dit jaar naar een hoger aantal deelnemers uitgaat. Dit team begon het seizoen furieus en speelde alle tegenstanders naar huis tot dat de competitieleider van de KNVB ingreep en het in een sterkere poule on derbracht. Daar belandde men na 6 wedstrijden op een 6e plaats, in de mid denmoot derhalve. Door de achter stand in het aantal gespeelde wedstrij den hebben de jongens van B2 nog vol op mogelijkheden om naar een meer benijdenswaardige positie op te klim men maar de concurrentie, zo is geble ken. is niet mals. De heren van Be Fair volleybal moesten aantreden tegen DOS 3 uit Schoonho ven. De le en 2e set werden een over winning voor DOS, dat deze sets met 15-11 en 15-12 won, vooral omdat de linkshandige aanvaller van DOS veel kon scoren met harde diagonale aanval len. In de 3e set werd aan Be Fair-zijde Mare van IJperen als spelverdeler ingebracht en werd er enthousiast gespeeld. DOS werd met 15-9 aan de kant gezet. De 4e set werd ook door Be Fair gewonnen daar de conditie aan Be Fair-zijde iets beter was dan bij DOS (4e set 15-5). WSE ging het te makkelijk opnemen en dat werd afgestraft door Hekelingen. De Oranje-Zwarten werkten de bal pa niekerig weg waarna Peter Wassink keurig tussen alles door schoot in het WSE-nct: 1-1. Rick v. Dijk, Jeroen Terpstra en Casper Kwierien als halve finalisten aandien den. Hierin toonden Rick v. Dijk van de St. Jozefschool en Jeroen Terpstra van de Leon v. Gelderschool zich de sterk- sten. Onder luid applaus van de vele toeschouwers lieten de jeugdige speler tjes zien een aardig partijtje te kunnen slaan en besliste Jeroen Terpstra uit eindelijk met 21-17 en 21-13 de partij in zijn voordeel en ging met de eerste prijs naar huis. Beeld uil een wedstrijd van WSE AI. WSE-spits Theo Transen sticht ge vaar voor het doel van Nieuwkoop, Erwin Pleus kijkt toe. op een keurige derde stek en heeft nog volop mogelijkheden om zich te men gen in de strijd om de titel. De tweede set liep vrij soepel tot een voorsprong van 13-7. De laatste twee punten lieten lang op zich wachten maar uiteindelijk was het toch 15-9. De derde set werd met 15-11 gewonnen waarbij dus een 3-0 zege een feit was geworden. Er mag terug gekeken worden op een goed gespeelde wedstrijd waarbij voor al het spel van spelverdeelster Jannie Zeeman opviel die zowel aanvallend als verdelend een zeer goede partij speel de. Vrijdagavond 20 december houdt Be Fair weer z’n traditionele kerst- kienavond in het clubgebouw. De aanvang van deze ’’familiekien- avond” is om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Voor deze gezelligheidsavond hebben de or ganisatoren weer een groot aantal aantrekkelijke prijzen voor de kie ners bijeen vergaard. Tevens wordt op deze avond door notaris J. in ’t Hol de trekking verricht van de grote ’’najaarsverloting”. Het kiencomite verwacht dan ook een grote opkomst van het publiek dat een fijne, gezellige avond in het vooruitzicht wordt gesteld. Vrijdagavond 20 december is er weer een bingo in het buurtcen trum De Boog. Bingomaster is Bart van Wichen. De zaal gaat open om 20.30 uur. De bingo start om 21.00 uur en kost 10,-. Ton Kling kon zijn ploeg nog net voor een achterstand behoeden door met een mirakeleuze redding de bal uit de bo venhoek te duiken, maar dit bleek slechts uitstel want uit een hoekschop wist Kenneth Nelstein toch het doel te vinden. WSE kwam echter knap terug toen nauwelijks 2 minuten later Pim Sluijs de bal voor z’n voeten kreeg na een goed genomen hoekschop. Hij legde dé bal precies in de goede hoek en bracht daarmee WSE weer op gelijke hoogte. Hekelingen ging echter goed door en de druk op het WSE-doel WADDINXVEEN - Voor komende za terdag heeft de KNVB-Gouda voorlo pig de laatste juniorenwedstrijden vast gesteld. Daarna breekt ook voor de ju niorenvoetballers het winterreces aan. Slechts twee weken echter zal de com petitie stilliggen. Op 11 januari gaat de bal weer rollen, tenminste als de weers omstandigheden het dan toelaten. Im mers, in de afgelopen tijd zijn er met de regelmaat van de klok wedstrijden afge last. WADDINXVEEN - Zaterdag avond 21 december om acht uur wordt er in de kantine van de voet balvereniging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep” een kerstbin- go-dansant gehouden. Met muziek van de zevenmansformatie Friendship kunnen er een avond lang schitterende prijzen worden gewonnen. Wat twaalf jaar geleden begon als een feestavond voor de Waddinx- veen-leden is inmiddels uitgegroeid tot een algemeen feest. Jaarlijks ontvangt de zaterdagcommissie zo’n 200 tot 250 mensen die genie ten van live-muziek en bingo in de gezellig in kerstsfeer versierde Waddinxveen-kantine. Ook dit jaar belooft weer veel spektakel. WADDINXVEEN - Deze maand is voor alle teams van de hockeyvlub Waddinxveen de zaalcompetite weer van start gegaan. Deze competitie wordt afgewerkt in de winterstop, die loopt van december tot maart. Heren 1, uitkomend in de vierde klasse, speelde zondag voor twee weken de eer ste twee wedstrijden in Noordwijk. Waddinxveen verloor van HLC met 8- 2. Van Catwijck werd met 8-4 gewon nen. De damesd, die zich vorig jaar in de tweede klasse konden handhaven speelden zaterdag voor een week in het Rotterdamse Ommoord. Tegenstan ders waren Dordrecht en Tempo, waar van respectievelijk met 6-5 verloren en met 3-2 gewonnen werd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 17