Muziektent in het Waddinxveens 24.000e komt Boskoop Creatief MOTTO-VIVACE IN AF-CENTRUM exposeert voor de elfde maal pas in 1990 Warnaarplantsoen? Wereldwinkel GROEI VAN DE BEVOLKING 1986-1990 Alcafood BV Wieteke van Dort Gouda’s eerste Van Ginkel BV Op vrijdagavond 20 december D.A. Buitelaar opende vernieuwd filiaal van Onderscheiding Goudse Kamer burger in het AF-centrum Amphiheaterachtig gebeuren in het groen Ingezet op 81.000,- verkoop verzets- aandelen voor apartheidsstrijd Theus Verweij geeft Jeugd Postzegel Album uit Voorlopig comité van aanbeveling kB - WW W m 'MUZIEKTENT Toename T9 I i for nia 11 e Woningen eutHK Toegangspoorten Vervoer O $0 24.000 23.800 23.600 23.300 23.000 22.342 - 22.000 21.769 7.181 7.495 7.900 8.150 8.350 8.775 "MUZIEKTENT" OTWllW 1984 1986 I 1988 I 1991 I 1985 1990 1989 ra c ra 23.000 1987 v> L. 0) c o 5 c 8.500 8.650 Aantal woningen ^^""24.130 23.960 -7^ V 0E WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 weers- •I k L I Zo zou de muziektent er uit kunnen gaan zien. r .sks e.V)6$ER. JO-14.1985 +-> -w,. WADDINXVEEN - Gouda’s burge meester drs. K.F. Broekens. de Goudse oudwethouders P. Binee en A.B. van der Wel en de Krimpense gemeentese cretaris J. de Rijk waren de bijzondere gasten op de zaterdagmiddag in het An ne Frank-centrum gehouden jaarlijkse kerstmiddag van de Stichting Vrienden van de Blinden. De theaterzaal van het AF-centrum aan het Jan van Bijnenpad werd bevolkt door zo'n 240 mensen. Zij genoten van een gevarieerd programma bestaande uit optredens van Gouda’s Liedertafel, de zangeres Marina Noorlander, voor drachtkunstenares Hanny van der Wel en samenzang. Pianist Cas Berkhout moest verstek laten gaan wegens ver wonding aan zijn vingers. WADDINXVEEN/GOUDA - Tijdens een drukbezochte receptie ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de Technische School voor Gouda en Om streken is de heer D.A. Buitelaar, die ongeveer 42 jaar eigenaar is geweest van een schildersbedrijf in Waddinx- veen en die 23 jaar als bestuurder aan de school verbonden is geweest, door voorzitter T. Hopman van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland beloond met een oor konde, zilveren penning en draagspeld van de Kamer van Koophandel vanwe ge zijn verdiensten voor het bevorderen van het contact tussen bedrijfsleven en onderwijs. Het totaalbeeld voor de komende jaren verschilt niet wezenlijk van het al be kende beeld. Nog steeds zorgt de ver wachte toename van de bevolking en het aantal woningen voor een compen satie van de dalende rijksbijdragen. Maar na 195kan dit beeld snel versom beren door nieuwe ’’kortingen” van ”Den Haag”. Het tekort dat de gemeente jaarlijks moet dekken loopt op van twee ton in 1987 tot zo’n zeven ton in 1990. Geld vretende zaken zullen zijn de moderni sering van de zwembaden, verdergaan de automatisering, afwijkende rente ontwikkelingen, kosten van de verbin ding tussen de afvalwateringszuiverin- gen aan de Willem de Zwijgerlaan en de Henegouwerweg (Randenburg), de bo demsanering en eventuele wachtgelden vanwege reorganisaties. WADDINXVEEN - Een afwisselend programma in Kerstsfeer wordt vrijdagavond 20 december om acht uur gebracht in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad voor alle Waddinxvenn- se ouderen en mensen met een handicap. De avond, die toegankelijk is te gen betaling van 1,50 per persoon (introducees zijn toegestaan), wordt weer gehouden op initiatief van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen. De avond zal worden verzorgd door het ensemble Motto-Vivace uit Gouda. Ge leid door Th. Imholz zullen zes instru mentalisten en drie zangsolisten in het AF-centrum een zeer afwisselend pro gramma brengen, waarbij aan de aan wezigen ook gelegenheid zal worden ge boden om bekende kerstliederen mee te zingen. Programma en tekst van deze liederen zullen op de avond aan de zaal worden uitgereikt. ningen en foto’s worden getoond. Er zijn echter ook inzendingen met kera miek, beeldhouwwerk, poppen en di verse andere creaties te bewonderen. BOSKOOP - Creatief Boskoop presen teert zich vanaf komende vrijdag tot en met zaterdag 4 januari voor de elfde maal in het Praathuis in Boskoop. Dit keer met een record aantal deelnemers van 37. Om alle deelnemers een acceptabele ex positieruimte te verschaffen zal niet al leen de grote zaal maar ook de aange paste peuterzaal worden gebruikt. Bos koop Creatief zal vrijdagavond om 8 uur door mevrouw D.A.M. van Ooi- Houtman. wethouder van welzijnsza ken, worden geopend. Op de tentoonstelling zal voornamelijk aquarellen, olieverfschilderijen, teke- Aquarel, te zien op Boskoop Creatief, van Herman Durenkamp en geti teld ’’Honingbij”. Het publiek krijgt de gelegenheid door middel van een keuzebriefje haar eigen voorkeur kenbaar te maken. Eén of meer van de best geklasseerde werk stukken zullen daarna gedurende een langere tijd op een publieke plaats in Boskoop worden tentoongesteld. Boskoop Creatief is dagelijks open van 14.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur (behalve op oudjaar en nieuwjaarsdag). De toegang is gratis. WADDINXVEEN - De aan de S.taionsstraat wonende W'addinx- vener T.W. Verweij (57) is naast zijn directeurschap van het archi tectenbureau Stuurman BV aan de Brugweg ook een verwoed postze gel- en muntenverzamelaar. Vandaar dat hij, om met name de jeugdige postzegelverzamelaar van dienst te zijn, het Jeugd Postzegel Album Nederland het licht heeft la ten zien. Deze uitgave, vergezeld van een informatie boekje, kost f. 22,50 en is te koop bij de W'addinx- veense boekhandel Veldwijk (Pas sage) en Burger (Dorpstraat). WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen gaat ervan uit in 1990 de grens van 24.000 inwoners te passeren. Verwacht wordt dat erop 1 januari 1990 23.960 Waddinxveners zijn en op 1 januari 1991 24.130. Het Gou- wedorp telt nu 22.780 inwoners. De prognose van de bevolkingsontwik keling staat afgedrukt in de meerjaren begroting 1986-1990 van de gemeente. De 24.000 inwoners is voor Waddinx veen een magische grens omdat dan de WADD1NXVEEN/ZOETERMEER - Zaterdagmorgen heeft Wieteke van Dort in haar bekende creatie als Tante Lien het Zoetermeerse filiaal van reis- en passagebureau van Ginkel BV in de Dorpstraat officieel heropend. Nadat eerder reisbureau Van Ginkel (hoofdkantoor aan de Tweede Bloks- weg) haar kantoren in Gouda en Wad dinxveen (Passage) verbouwde en mo derniseerde, was het de afgelopen we ken de beurt aan het sfeervolle reisbu reau in Zoetermeer om in een nieuw jasje te worden gestoken. Via een brief aan de cliënten en adver tenties was de bevolking van Zoeter meer en omgeving uitgenodigd zaterdag een kijkje te komen nemen in het mo dern ingerichte reisbureau, waar via de computer (terminals) rechtstreeks de vakanties kunnen worden gereser veerd. In een aparte hoek staat een vi deo. waarop men doorlopend aktuele toeristische informatie kan verkrijgen. Voor het jaar 1986 is reisbureau Van Ginkel optimistisch. Naar verwachting zal de toename, qua cliënten-aantallen, op de drie van Ginkel-reisbureau’s weer verder doorgaan en zullen tevens weer meer cliënten een buitenlandse reis gaan maken. Naast de programma’s van praktisch al le erkende en bij het Garantiefonds aangesloten ANVR-reisorganisaties biedt reisbureau Van Ginkel ook ’’ei gen” vakantiereizen aan, die niet alleen op de Van Ginkel-reisbureau’s worden verkocht maar ook landelijk. Eigen autovakantie’s (vakantiewonin gen in 11 landen), eigen Indonesië-ron- dreizen en eigen Spanje vliegvakantie’s via Zonnetour (sinds begin van dit jaar eigendom van Van Ginkel BV). Ook voor deze programma’s wordt in 1986 een verdere groei verwacht. Motto-Vivace bestaat uit Dorette La gendijk (dwarsfluit), An van Schaik (alt-blokfluit/mandoline/gitaar)Mari an v.d. Veer (tenor-blokfluit), Theo Imholz (viool), Gijs van Schaik (akoes tisch gitaar), Henk Langeraar (drums), Jeanine Blok (alt), Willeke Hagoort (sopraan), en Willem Stolk (bas/barit- on). Waddinxveen ziet tot in 1990 het aantal woningen groeien naar 8.650 (nu: 7.900). In die huizen zullen dan gemid deld 2,77 mensen wonen (nu: 2,91). Dit jaar zullen er 405 huizen bijgekomen zijn. De komende jaren is dat 250 (1986), 2(M) (1987), 150 (1988) en 150 (1990). Er wordt Vanuit gegaan dat het aantal Waddinxveense werklozen per jaar van gemiddeld 600 dit jaar zal dalen naar gemiddeld 500 in 1990. WADDINXVEEN - De verkoop van het woonhuis met,erf, schuurtje en ga rage met stalling aan de Jan Dorrekens- kade Oost 63 is ingezet op een som van 81.000,-, zo hebben de notarissen J. in ’t Hol en mr. P.L. van der Meulen la ten weten. De woning moet gedwongen worden verkocht. De afslag is vandaag (woensdag 18 december) om 19.30 uur in hotel-café-restaurant De Unie. WADDINXVEEN - De bij de winkel galerij Koningin Wilhelminaplein ge vestigde Stichting Wereldwinkel Wad dinxveen biedt ’’aandelen in het verzet” te koop aan als onderdeel van de door de Anti-Apartheids Beweging Neder land (AABN) gevoerde campagne ’’In vesteer niet in apartheid, investeer in een vrij Zuid-Afrika”. Al vele jaren wordt in Zuid-Afrika strijd gevoerd tegen de apartheid en te gen het witte minderheidsregime. Het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) organiseert dit verzet al sinds 1912. Na bijna vijftig jaar geweldloos verzet werd in 1960 het ANC verboden. Sindsdien zet het de strijd ondergronds voort, in samen werking met de vakcentrale South African Congress of Trade Unions (SACTU). De laatste jaren vindt ook een sterke ontwikkeling van het legale verzet plaats. Er zijn honderden vakbonden, studentenorganisaties en gemeenschap- sorganisaties opgericht. Meer dan 700 van deze organisaties hebben zich ver enigd in het United Democratie Front (UDF). Deze legale organisaties wor den echter door het apartheidsregiem onder steeds sterkere druk gezet. Zes tien leiders van het UDF zijn van hoog verraad beschuldigd en de studentenor ganisatie COSAS is zelfs verboden. Na het uitroepen van de noodtoestand door het regiem-Botha op 21 juli 1985 zijn honderden mensen gedood, duizenden werden gearresteerd. ’’Intussen gaan Nederlandse bedrijven ongestraft door met investeren in apart heid. De Nederlandse regering weigert hen dat te verbieden, net zoals de rege ring weigert de strijd van het ANC te ondersteunen. Daarom roept de AABN nu op tot massaal protesteren bij de direkties van die Nederlandse be drijven en tot steun aan het onder gronds verzet,” aldus de Wereldwinkel Waddinxveen. De rol van dat ondergronds verzet wordt door de hevige repressie in Zuid- Afrika steeds groter. De AABN steunt dat verzet door geld in te zamelen, door ’aandelen in het verzet’ te verkopen. De opbrengst van deze aktie komt ten goe de aan het ANC, aan SACTU en aan de ANC Youth Section, de jongerenorga nisatie van het ANC. Theus Verweij, kortgeleden nog benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau wegens een 40-jarig dienstverband, wil meisjes en jon gens helpen een goed begin te ma ken met een échte postzegelverza- meling. Normaal lukt dat niet zo snel, om dat er voor de jongelui eigenlijk geen beginnen aan is om alle Ne derlandse postzegels bij elkaar te krijgen. Daarom heeft de Wad- dinxvener er een praktisch album van gemaakt dat er helemaal het plezier van postzegelverzamelen in houdt. In het album staan de meest beken de zegels van ons land op zwart-wit op de bladen voorgedrukt. ”Met sparen, snuffelen bij ouders, opa en oma, ooms en tantes, vriendjes en vriendinnetjes en met ruilen kun je ze vast wel bij elkaar krijgen”, voorspelt Theus Verweij in een voorwoord. Het Jeugd Postzegel Album Ne derland zou wel eens door de jeugd in ons land ontdekt en gekoesterd kunnen worden. Vooral omdat er een informatieboekje bijhoort waarin bij iedere postzegel staat in welk jaar die is gemaakt, hoeveel hij toen kostte, welke kleur hij heeft, hoe hij wordt genoemd en hoeveel nu ongeveer de ruil en koopwaarde is. Bij de voorgedrukte postzegels staan twee bedragen genoemd: één voor minder mooie zegels en één voor mooie en betere zegels. De voorpagina van het Jeugd Postzegel Album Nederland van de Waddinxvener T. W. Verweij. Voor dit doel legt St. Joseph onge veer f. 15.000,- op tafel om te ko men tot een open-lucht-podium, dat gebruikt zal kunnen worden voor uit voeringen van muziek, ballet, toneel, (kinder)musicals en dergelijke, maar ook als sprekershoek en gelegenheid voor (beeldende) kunstenaars om zich te presenteren. Hoewel er even naar gekeken is om deze muziektent langs de Petteplas een plaats te geven, lijkt het Burge meester Warnaarplantsoen als lokatie hogere ogen te gooien. Door de muziektent te situeren mid den voor het glooiiende grasveld in het Warnaarplantsoen, ontstaat een amphitheaterachtig gebeuren. Dit wordt nog geaccentueerd door de twee “toegangspoorten” aan zijden van de muziektent. Door de muziektent direkt aan het voetpad te situeren wordt ook een gebruik van het geheel als speelobjekt voor de jeugd gestimuleerd. Een der gelijk bouwwerk zal immers voor het geven van uitvoeringen en voorstellin gen slechts een zeer beperkt deel van het jaar in gebruik zijn. Het geheel is met uitzondering van de toegangspoorten, die er echt uitsprin gen, gezien de toch vrij beperkte ruimte wat terughoudend vormgege ven. De muziektent zelf bestaat slechts uit een verhoogd platform, dat gevormd wordt door 2 halve cir kels van verschillende diameters en een halfcirkelvormige achterwand. De hoogte van het podium bedraagt 60 cm., die van de achterwand varieert van 360 cm. tot 460 cm. De totale oppervlakte van het podium bedraagt 65 m2. Het materiaal van de vloer van het podium is afhankelijk van het soort gebruik, dat van het po dium wordt gemaakt. Gedacht wordt aan gras of sierbestrating. Voor de achterwand van de muziek tent wordt gedacht aan een staal soort, die een roestbruine kleur heeft, vandaalbestendig en onder houdsvrij is. Het achterste deel van het podium is middels een zeil op eenvoudige wijze te overkappen. salarissen van Burgemeester en Wet houders omhoog zullen gaan en omdat wethouder-zijn in Waddinxveen dan een volledige dagtaak is geworden. Op het programma hebben ze staan: Lead Kindly Light, Kolj Slawjen, O, Je- sulein Susz, Over the rainbow, Zum Sanctus, De Legende van de Twaalf Ro vers, The Ashgrove, Berceuse, Pavane, Gloria in excelsis Deo, Wiegelied der herders, Once in Royal David's city, Minuit Chrétien, Romance, Stille Nacht, O, du Fröhliche. Am Brunnen Wie problemen heeft met vervoer gelie ve dan vroegtijdig het bekende nummer 15555 te draaien, vanwaar het vervoer, tegen betaling van een kleine vergoe ding, geregeld kan worden. Ook slechte weersomstandigheden behoeven zo doende geen belemmering te zijn. vor dem tore, Standchen, Zur Feier, First NoëlDonna Donna en Feliz Navi dad. WADDINXVEEN/GOUDA - Het zaakadres van Alcafood BV, Waddinx veen, is gewijzigd in Vendelier 33, Vee- nendaal, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland. WADDINXVEEN - In het voorlo pige comité van aanbeveling voor een Waddinxveens openluchtpodi um hebben zitting: C.M. van der Linden, burgemees ter. M. Kraaijestein, wethouder. C.J.M. Seelen, chef afdeling Wel zijnszaken. J. in 't Hol, notaris. P. van der Linde, arts. T.W. Verwey, directeur Arch. Bu reau Stuurman BV. B.J. Woudenberg, hoofdredacteur Weekblad voor Waddinxveen. A. C. van Rutten, voorzitter Mu ziekvereniging ’’Concordia”. J.M. Stubbe, voorzitter Brassband ’’Voorwaarts”. B. F. Langendam, voorzitter Drumband "Cormula’s”. W.G. van Baarle, televisie-regis- seur. J.D. Geel, leraar V.O. C. Dijkshoorn, voorzitter Rotary- club. R.G. de Lange, secretaris Tafel ronde Waddinxveen. J.A.M. Koek. Lid Lionsclub Wad dinxveen. A.L.M. Boer, voorzitter R.K. Wo ningbouwvereniging ”St. Joseph”. WADDINXVEEN - De heer R. Visser van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en - Bedrijven heeft vorm gegeven aan het muziektent-geschenk van de jubilerende rooms-katho- lieke woningbouwvereniging St. Joseph.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 21