1985 EEN JAARTJE WADDINXVEEN 1985 ^1 w till! -K 1 lil «1 DDIinVEEN? ■■HI F I f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 2 JANUARI 1986 t HU F F rnnl - W Mr - fc' - Het bevrijdingsfeest werd op 6 mei in het Anne Frank-centrum gevierd voor alle ou- Ernster kreeg de eerste sleutels uitgereikt. De Eksterflat telt 68 woningen. Op koopavond van 7februari hielden 15 jongeren in de hoofdvestiging van de Rabo- 1 jt een kleurrijk aanzien. De nieuwe Noordtunnel werd op 28 september officieel door WD-wethouder L.M. Oosterbroek-Waag- meester in gebruik genomen. In 1985 werd traditiegetrouw op 14 en 15 juni het Brugfestijn '85 gehouden, de groot ste jaarlijkse openluchtmanifestatie aan de voet van de hefbrug over de Gouwe. Maar ook de winkeliers in de Dorpstraat kwamen op 1 juni voor de dag met een gezellige zaterdag, waar de eerste Lolobalkampioenschappen werden gehouden. Ds. C. Smits (86) van Hardinxveld-Giessendam metselde op 28 september de eerste officiële steen voor het nieuwe kerkgebouw van de Oud-Gereformeerde Gemeente aan de Mercuriusweg. In dit Godshuis zijn 110 zitplaatsen. CDA-Tweede-Kamerlid Ria Oomen-Ruijten startte op 26 november de restauratie van de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade door het aan elkaar bevestigen van een bouwstelling en het hijsen van de Nederlandse driekleur-. Met de ingrijpende opknap beurt is een jaar gemoeid. Dit jaar zijn er gemeenteraadsverkiezingen. Op 5 november was de VVD de eerste die de nieuwe kandidatenlijst kon bekendmaken. Wat later was het CDA de eerste met de bekendmaking van het nieuwe gemeenteprogramma. In Waddinxveen werd maar één nieuw winkelpand in aanbouw genomen én dat was op 12 augustus het complex van Mieke en Marius Verboom aan de Juliana van Stol- berglaan. Hier wordt een schoonheidssalon, drogisterij, parfumerie, bijoux en krui- denzaak. De opening is in mei van dit jaar. Op 29 november werd de leerlingwerkplaats van de Stichting Samenwerkingsver band Praktijkopleiding Bouw Gouwe en Rijnstreek aan de Mercuriusweg officieel in gebruik genomen. Dat gebeurde door WVC-ambtenaar ir. C.J. Vriesman. Veertig jaar bevrijding werd in de raadzaal van het gemeentehuis herdacht met de bijzondere expositie "Vrijheid moet je maken". Er hingen daar niet alleen 100 foto’s en er waren niet alleen allerlei voorwerpen uit de oorlogstijd te zien, maar er stond als blikvan ger ook een Amerikaanse jeep opgesteld. Er kwamen eind april-begin mei 2.300 mensen kijken. Burgemeester C. M. van der Linden was in 1985 niets te veel of te gek. Op 12 septem ber opende hij Harwa Tapijtservice in het winkelcentrum Groensvoorde door gehuld in kórte mouwen het tapijt voor de winkeldeur uit te rollen Op 29 augustus onthulde VVD-wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmees- ter de naam van het flatgebouw aan de Eksterdreef: De Ekster. Het echtpaar P.H. bank aan de Kerkweg-Oost een actie tegen de verkoop van de Zuidafrikaanse Kru gerrand. Aan deze vreedzame demonstratie maakten 15-20 politiemensen met harde hand een,einde. De bank stopte overigens met de verkoop van Krugerrands. Hetpro- ces-verbaal wegens huisvredebreuk kreeg geen vervolg. Geen Willem Ruis-Sterrenshow, maar wél de elektrische spiraal die tijdens de bazar van de Vróuwelijke Vrijwillige Hulpverlening (WH) op 29 maart werd bediend door burgemeestersvrouw S-.IJ. van der Linden-Taekame. De Waddinxveense kunstenares Anke Mensink gaf samen met leerlingen van de openbare Mr. A. de Roosschool de Noordtunnel deren. Hier hield oud-burgemester C. A. van der Hooft een vlammend betoog. Onder de aanwezigen bevonden zich ook.de weduwe en de zoon van de in de oorlog omge komen verzetsstrijder Jan van Bijnen ("Frank”). I Voor de jaarlijkse bejaardenreis werden op 5 juni 280 Waddinxveense ouderen in de boot genomen. In Giethoorn ging het gezel schap namelijk punteren. Hat dagje Giethoorn - waar drie en een half uur werd doorgebracht - beviel iedereen. school was dat op 3 april gebeurd. SR2 Whf- me ft*"-—'-.' K ^▼1

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 12