in Waddinxveen PCW bestaat uit vier partijen Zetelstrijd zes partijen In een jaar tijd 109 W’veense Het j aar uit met inbraken Vrijgemaakten willen kerken werklozen minder Foto’s van mooie plekjes en aanhoudingen PvdA houdt wedstrijd en expositie VECAI-lid G. v. Ringelenstein voert lijst aan HERVORMD W’VEEN: Geen conflict met De Overkant Van den Berg start Goudse Konditorei POLITIEK DEBAT OP 10 MAART Nieuwjaars receptie gemeente Kledinginzameling van Max Tailleur Titelstrijd van Kwiek Stuurman BV 6,5 TON Per saldo 3 bedrijven meer in Waddinxveen ABN-waterpolo Flyers wint toch: 77-80 Rijkssteun verliesgevende regiokranten POLITIENIEUWS WADDINXVEEN bwmci drogisterij parfumerie groensvoorde10 waddinxveen K2r OVEN REINIGER ƒ6,45 Volledige lijst Onder invloed In gesprek Uit verkeer genomen Wisselplaatsen Aanrijdingen Geen rijbewijs Gesignaleerd Verboden vuurwerk Diefstal Aangehouden DONDERDAG 2 JANUARI1986 k Na de feestdagen een beurtje voor uw oven Abornolie-kuur met citroensap of Vedan-totaal honingdieet voor het goede begin. Een paar kilo’tjes minder lijkt u wel leuk? WADDINXVEEN - Voor het eerst gaat de Protestantse Combinatie Waddinxveen (PCW) gevormd worden door vier protestants-christelijke partijen: Hervormde Kiesvereniging (HKV). Staatkundig Gereformeer de Partij (SGP), Reformatische Ploitieke Federatie (RPF) en Gerefor meerd Politiek Verbond (GPV). ”1986 goed beginnen” ANTI- ROOKKUUR 150 Capsules, goed voor 30 dagen 29,95 WADDINXVEEN - De Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt artikel 31 K.O waarvan de Waddinxveense lidmaten nu nog in Gouda kerken, is van plan in september met een eigen plaatselijke gemeente te beginnen. Als het overleg daarover positief kan worden afglesoten zullen de kerk diensten en vergaderingen gehouden gaan worden in de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage. WADDINXVEEN Met inbraken, diefstallen, rijden onder in vloed en aanrijdingen heeft Waddinxveen volgens de gegevens van de plaatselijke rijkspolitie het oudejaar afgesloten. die jaren .WADDINXVEEN - Flyers-basketball heeft met 77-80 gewonnen van Dragons in Ridderkerk, waarvan in de eerste ontmoeting overigens werd verloren. De scores kwamen van Hugo Serlaar 15, Klaas Bruins Slot 15, Bart Zwam- born 14 en René Hazelaar 13. In het begin werd geruime tijd stuivertje gewisseld om de leiding. Flyers, waar van René Hazelaar en Hugo Sijlaar de betere spelers waren, kon de laatste 7 minuten van de eerste helft met 5 pun- De volledige PCW-Iijst ziet er zo uit: 1. G. van Ringelenstein 2. J. Havenaar 3. K. Senneker 4. J. Neele 5. J. van Wijk 6. J. Knol 7. D. van Doorn 8. G. den Dekker 9. J. Rooker 10. mr. W.H.K. Dijksterhuis 11. H.C.J. de Bas 12. J. Hak 13. C.D. de Hek 14. ir. H. Klapwijk 15. J. Burger 16. J. Bos 17. P. Hardendood 18. R.G. van der Laan 19. L.D. Burger 20. C. de Jong 21. T. Kruisman 22. P. Dijkstra 23. J.L. van Klaveren 24. J.W. van de Werken 25. Joh. Tanis De afgelopen week zijn 2 plaatsge noten onder invloed van alcohol ach ter het stuur van hun auto’s aange troffen. Beide bestuurders hebben de bloedproef ondergaan. De fotowedstrijd van de PvdA komt niet zomaar uit de lucht vallen, want zo als bekend heeft wethouder drs. Martin Kraaijestein in de vorig jaar vastgestel de gemeentelijke Nota Kunst en Cul tuur nadrukkelijk gepleit voor eeh in ventarisatie van karakteristieke Wad1 dinxveense panden en plekjes. Maar voor dat standpunt was zowel bin nen het college van B. en W. als binnen de gemeenteraad, waar de PvdA met een motie kwam, geen meerderheid te krijgen. Dit zou alleen maar de sugge- De kerkeraad algemene zaken van de Gereformeerde KerK heeft de lidmaten laten weten met de verhuur van dit kerkgebouw aan de nieuwe gemeente van de Gerefeormeerde Kerk Vrijge maakt geen moeite te hebben, ook al zullen in de praktijk een aantal aanpas singen daarvan het gevolg zijn. WADDINXVEEN - Voor de op woensdag 19 maart te houden gemeente raadsverkiezingen hebben zich zes politieke partijen aangemeld. Die zes zijn de Partij van de Arbeid, de PSP en onafhankelijken, het Christen-De- mocratisch Appel, de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, de Protes tantse Combinatie Waddinxveen (HKV, SGP, RPF en GPV) en Democra- ten'66. Van deze zes politieke partijen maakt alleen de PSP nog geen deel uit van de gemeenteraad. Dat was wel het geval in 1974-1978 toen de pacifïsten-so- cialisten met de huidige Boskoper Wim van Breemen deel uitmaakten van de combinatie Progressieven (PvdA/D’66/PPR/PSP) De W addinxveense gemeenteraad bestaat uit 19 zetels. Die worden thans in beslag genomen door het CDA (5), de WD (5), de PvdA (4), de PCW (4) en D'66 (1). CDA, WD en PvdA vormen gedrieën het college van Burge meester en Wethouders. WADDINXVEEN - Op 1 januari is de gemeente Waddinxveen lid geworden van de ’’Vereniging van Exploitanten en Machtiginghouders van Centrale Antenne-Inrichtingen” (VECAI), zo heeft de gemeenteraad vlak voor Kerst mis in zijn vergadering besloten. Omdat er in Waddinxveen 7.000 CAI- aansluitingen zijn bedraagt het lidmaat schapsgeld 3.350,- per jaar. De foto’s moeten uiterlijk 15 februari worden ingeleverd bij bestuurslid Ton van dep Berg (Wingerd 223) of bij wet houder Martin Kraaijestein (Onderweg 77). Voor de mooiste foto’s, waarvan Al sinds 1984 zijn de vrijgemaakten met de plaatselijke Gereformeerde Kerk in gesprek over de vraag of het medege bruik van één van de kerken mogelijk is. De Kruiskerk komt hiervoor het eerst in aanmerking, omdat de Ontmoe- tingskerk al druk door gereformeerden en rooms-katholieken wordt gebruikt. "Een kapitaal gebouw dat slechts één of twee uur per week wordt gebruikt is zeer oneconomisch”, verantwoordt de gereformeerde kerkeraad zijn beslis sing, die met verschuivingen in tijden voor de gereformeerde kerkdiensten in de Kruiskerk gepaard zal gaan. Het de finitieve besluit om de vrijgemaakten in dit Godshuis aan de Passage te laten kerken moet echter nog over en weer worden genomen. De komst van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt artikel 31 K.O. betekent een uitbreiding van het aantal geloofs richtingen in Waddinxveen. Op dit mo ment kent Waddinxveen 10 kerkelijke richtingen. In dit Gouwedorp zijn 13 kerken en kerkelijke ruimten. Gedurende de maand november is de werkloosheid in de gehele Goudse streek met 70 afgenomen. In dezelfde periode van het vorig jaar daalde de werkloosheid met 254. Het totaal aantal werklozen van 6.915 betreft 4.331 man nen en 2.584 vrouwen. Een kleine stij ging bij de mannen (met 13) en een be perkte afname bij de vrouwen (met 83). De daling ten opzichte van vorige maand is vooral toe te schrijven aan de ten verschil leiden. Door een 35-40 rust- categorie schoolverlaters. Daarvan zijn stand kon Flyers met goede moed naar de tweede helft uitkijken, temeer daar de Dragons tot over hun oren in de fou ten zaten. Na rust wist Flyers nog wel even de voorsprong vast te houden, maar daarna ging het in een noodvaart van 5 vóór naar 4 achter. Omdat toen beide teams reeds met een veel te grote foutenlast omhoog zaten kon slechts nog op de teentoppen gespeeld worden. Flyers krabbelde weer terug en vanaf de 13e minuut was het verschil miniem. Flyers, net voorop, moest met de hete adem van de tegenstander constant in de nek hard lopen om voor te blijven. De PCW nam in 1982 voor het eerst on der die naam aan de gemeenteraadsver kiezingen deel. Daarvoor werd de aan duiding Hervormde Kiesvereniging/ SGP/GPV gebruikt. In de periode 1982- 1986 haakte het GPV af en kwam daar voor de RPF in de plaats. Voor de nieu we raadsperiode zitten de vier rechtse partijen weer op één lijn. WADDINXVEEN - Vrijdag 3 janu ari tussen vijf en zeven uur wordt er voor het tweede achtereenvolgende jaar door het Waddinxveense ge meentebestuur een nieuwjaarsrecep tie gehouden. Dat gebeurt in de raad zaal van het gemeentehuis. B. en W. zeggen dat de nieuwjaars bijeenkomst nu weer wordt gehou den gelet op het grote succes en de vele positieve reacties op de een jaar geleden heringevoerde nieuwjaarsre ceptie. Het initiatief daarvoor kwam van D‘66-fractievoorzitter Hans Barth, die hierover tijdens de begro- tingsdebatten van 1983 was begon nen. Voor de nieuwjaarsbijeenkomst mag iedereen zich uitgenodigd weten. WADDINXVEEN/GOUDA - Het Waddinxveense architectenbureau Stuurman Partners BV is deel gaan ritmaken van het Goudse genoot schap Graaf Floris V, een groep za kenlieden uit Gouda en omgeving die door hun donaties het organiseren van evenementen in de buurgemeen ten mogelijk maakt. Op de Kerkweg-Oost werd op maan dag 23 december een bestuurder uit Reeuwijk aan de kant gezet. Op de auto was geen kentekenplaat aange bracht. Diverse technische gebreken werden geconstateerd (o.a. 2 gladde banden en ontbreken linker buiten spiegel). De eigenaar/bestuurder kan een proces-verbaal verwachten. De auto is inmiddels afgevoerd naar de sloop. WADDINXVEEN - Donderdag 9 januari zamelt de Max Tailleur Stich ting gebruikte kleding in Waddinx veen in. Voor deze jaarlijkse actie “Beter met Max” worden maandag 6 januari de vertrouwde gele zakken huis-aan-huis verspreid. De Max Tailleur Stichting probeert al 15 jaar lang patiënten met reuma en Bechterew via zijn kleding-inzame- lingsakties minder pijnen en meer le vensvreugde te geven, zodat zij vooral wanneer het jonge mensen betreft, weer aan het normale leven kunnen deelnemen. Het is voor de patiënten een hele ver lichting om 4 maanden, en langer zonder pijn te zijn. Haar enige bron van inkomsten is de opbrengst uit de kledinginzamelingen. WADDINXVEEN - In de eerste helft van deze maand, voordat de voorjaars- competitie begint, houdt de tafeltennis vereniging Kwiek haar clubkampioen- schappen. Voor de junioren is dat zater dag 4 januari. Dan gaat het erom, wie voor het jaar 1986 z’n naam in de wissel- beker mag laten graveren. Voorde seni oren wordt er op dinsdag 7 januari een voorronde verspeeld en komen vrijdag 10 januari de "grote kanonnen" in ak- tie, waarbij Ronald Verboon zijn titel tegen de opdringende concurrentie moet verdedigen. Nadat het toernooi, dat Kwiek voor basisscholieren organi seerde, zaterdag 14 december door de jongens werd geopend, was het zater dag 21 december de beurt aan de meis jes. Ruim 40 meisjes tussen 10 en 12 jaar deden hun uiterste best het kleine witte balletje op de groene tefal te houden en tijdens een telkens 7 min. durende sla genwisseling, zoveel mogelijk punten te vergaren. Onder grote belangstelling van ouders en leerkrachten, kwamen via poules, kwartfinales en halve finales, in de A- groep Jolanda Ribbens van de Juliana- school en Mascha Koster van de Gr. van Prinstererschool tegenover elkaar te staan. Hierin bleek Jolanda Ribbens duidelijk de sterkere speelster, door haar tegenstandster met 21-6 en 21-15 te verslaan. In de B-groep waren het Leanne Bos en Henriette Crielaard, beiden van de Eben Haëzerschool, die in de finale el kaar de zege gingen betwisten. In een strijd met lange rallies van soms 10-12 slagen, toonde Leanne Bos zich de meest vasthoudende door zich met een 21-10 en 21-7 overwinning van de le prij s te verzekerenKwiek voorzitter en toemooileider Henk Bloks overhandig de na afloop de jeugdige finalisten de fraaie plaquettes en sprak de hoop uit, dat dit de aanzet zou zijn voor een volle prijzenkast. er nu nog 781 ingeschreven, tegen 895 aan het eind van oktober. Voor wat be- treft de beroepsgroepen valt op de (ge ringe) stijging van het aantal werkloze bouwvakkers (met 56). Weersinvloe den zijn hier niet vreemd aan. In verge lijking met een jaar geleden is de werk loosheid ongeveer 1.000 lager. Ruim de helft van die daling is terug te vinden in de bouw- en metaalberoepen. Uit de cijfers blijkt dat nu 48% van alle werklozen langer dan een jaar staat in geschreven tegen 44% een jaargeleden. De jongeren komen vlotter aan het werk; van hen is 34% langdurig werk loos (vorig jaar 31%). Bij de groep van 25 t/m 49 jaar groeide het percentage van 51% tot 53% en bij de 50-plussers van 63% tot 68% Met betrekking tot de categorie 50 t/m WADDINXVEEN - De Centrale Her vormde Gemeente verwacht volgend jaar zo’n f. 650.000,- nodig te hebben voor het financieel opzicht goed kunnen laten draaien van deze geloofsgemeen schap met drie kerken en drie predikan ten. Van dit bedrag is f. 437.000,- bestemd voor de kosten van het pastoraat en an dere personele kosten. Met het onder houd, verlichting en verwarming van de gebouwen is f. 135.800,- gemoeid. Vol gend jaar denken de hervormden aan collecten en giften f. 348.700,- bijeen te krijgen en aan vrijwillige bijdragen f. 300.000.-. Dat laatste bedrag kan op tafel gelegd worden tijdens de begin volgend jaar onder het motto "Doorgeven” te hou den actie Kerkbalans 1986. De Centrale Hervormde Gemeente ziet overigens de toekomst zonder financiële zorgen tege moet want het nu bijna afgesloten jaar zal waarschijnlijk met slechts een tekort van tien mille worden afgesloten. Een voorbeeld van de gulheid van de lidmaten van de Centrale Hervormde Gemeente bleek vooral in het afgelopen jaar toen men maar liefst in nog geen twee maanden tijd bijna twee ton op ta fel legde. Hierbij geteld zat een gift van f. 12.600,-, de AAC-actie voor bouw en restauratie van kerkgebouwen en de collecteopbrengsten WADDINXVEEN/GOUDA - In no vember is het aantal bedrijven in Wad dinxveen per saldo met drie toegeno men. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden Holland heeft dit laten weten. In totaal werden er 6 nieuwe bedrijven bij de Goudse Kamer ingeschreven, waarvan 5 spiksplinternieuwe en 1 van buiten de streek. Omdat echter 1 bedrijf werd opgeheven, er 1 vertrok en 1 in faillissement raakte bleven er in novem ber maar 3 nieuwe bedrijven over. Het aantal arbeidsplaatsen in het be drijfsleven in Midden-Holland is in to taal, volgens mutaties in het handelsre- gister (in- en uitschrijvingen) in novem ber met circa 133 toegenomen. Deze toename wordt voornamelijk veroor zaakt door de groei van het aantal be drijven met meer dan 5 werknemers. Hiermee wijkt november enigszins af van het gebruikelijke beeld waarbij vooral de eenmanszaken een groei laten zien. Het aantal ondernemingen steeg per saldo met 20. Het blijkt dat de uit breiding van het aantal bedrijven voor namelijk plaatsvond in de zakelijke dienstverlening plus 11), het bankwe zen (plus 6), de groothandel (plus 6) en de chemische industrie (plus 4). Het aantal winkelvestigingen liep terug met 8. De PCW - thans vier raadszetels - heeft afgesproken dat afhankelijk van het aantal zetels in de Waddinxveense ge meenteraad de kandidaten op de plaat sen 4 en 5 slechts een gedeelte van de vierjarige raadsperioden deel zullen uit maken van de fractie. Ook de plaatsen 3 en 6 zijn wisselplaatsen om gedurende de gehele raadsperiode alle vier binnen de PCW vertegenwoordigde partijen een aandeel te laten hebben in het prak tische gemeenteraadswerk. De PCW-lijst voor de komende ge- meenteraadsverkiezingenm telt 25 na men. Lijstaanvoerder is de heer G. van Ringelenstein, de eerste man van de Hervormde Kiesvereniging. Het zitten de SGP-raadslid J. Havenaar is tweede. RPF-man K. Senneker, die tussentijds HKV-raadslid A. van Doorn opvolgde, staat op de derde plaats. Nieuw zijn J. Neel (4e plaats) en J. van Wijk (5e plaats). WADDINXVEEN - De Partij van de Arbeid heeft - in deze tijd van verkiezin gen voor een nieuwe gemeenteraad - de Waddinxveners opgeroepen mee te doen aan een fotowedstrijd. De socialis ten hebben iedereen uitgenodigd karak teristieke plekjes in dit Gouwedorp op de gevoelige plaat vast te leggen: hui zen, straten, boerderijen, bomen en dorpsgezichten. Het te kiezen formaat is vrij. Op woensdag 18 december omstreeks 19.00 uur werden 2 personenauto’s beschadigd bij een ongeval, welke plaats vond op de kruising Sniepweg- Tweede Bloksweg. Totaal 3 voertui gen waren bij dit ongeval betrokken. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op vrijdag 20 december om 13.30 uur belandde een 64-jarige uit Leiden afkomstige automobilist met zijn per sonenauto in het water langs de Bey- erincklaan. De man reed in de rich ting van de Sniepweg, raakte met zijn achterwielen in de berm, stuürde bij, doch dit kennelijk iets te wild. De auto schoot de rijbaan van de weg over en kwam via de berm in de sloot. De auto moest er worden uit getakeld. Op woensdag 18 december raakte langs de Piasweg wederom een auto te water. Een bestuurder moest uit wijken voor een truck met oplegger. Hij raakte in de berm, wist daaruit te komen en botste vervolgens op een tegenligger. Door de klap raakte de bestuurder daarna met zijn auto te water. Geen persoonlijke ongeluk ken. Op vrijdag 27 december liep een au tomobilist een nat pak op, toen hij omstreeks middernacht met zijn auto langs de Bloemendaalseweg te water raakte. In een bocht gleed de auto op het wat besneeuwde wegdek weg en gleed vervolgens de sloot in. Op zaterdag 28 december om 08.00 uur vond op de Henegouwerweg na bij de oude rijksweg 12 een eenzijdig ongeval plaats. Een 22-jarige Gouwe naar is op het gladde wegdek in een slip geraakt en kwam tegen een licht mast tot stilstand. De auto was total loss. De bestuurder werd opgenomen in het St. Josephziekenhuis. Een 21-jarige inwoner van Waddinx veen werd op zaterdag 28 december bekeurd wegens het rijden zonder rijbewijs. Hij werd op de Sniepweg in een personenauto aangetroffen. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 4 januari van vier uur ’s middags tot half acht ’s avonds wordt in het overdekte zwembad ”de Sniep” het jaarlijkse ABN-waterpolotournooi gehouden. Dit tournooi is bedoeld voor eerste he renteams, terwijl er tevens een tussen- wedstrijd is gepland voor tweede heren teams. Aan het ABN-tournooi doen mee HZ PC uit Den Haag (bekerhouder), WVC (Zoetermeer), Katwijk (1 en 2) en De Gouwe (Waddinxveen). WADDINXVEEN - Het Week blad voor Waddinxveen houdt aan de vooravond van de gemeente raadsverkiezingen weer een debat met alle lijsttrekkers van de aan de verkiezingen deelnemende parti jen. Dit debat wordt gehouden op maandagavond 10 maart in het An ne Frank-centrum. Een dergelijke avond hield het Weekblad voor Waddinxveen ook in 1982 en in 1978. De belangstelling was steeds groot. In het buurtcentrum De Boog wordt vrijdagavond 7 februari weer een politiek café gehouden, dit maal in samenwerking met het Weekblad voor Waddinxveen. Met dit politiek café werd in november gestart. Interviewer was toen de Waddinxveense journalist Bert Woudenberg. Op de in februari te houden politie ke avond staan de kandidaten op de lijsten van de aan de gemeente raadsverkiezingen deelnemende politieke partijen centraal. Zij zul len aan elkaar en aan het aanwezige publiek worden voorgesteld. stie inhouden dat er iets te behouden zou zijn, terwijl de realiteit gebied te stellen dat geld hiervoor ontbreekt. Vandaar de fotowedstrijd, omdat er in Waddinxveen in de loop der tijd (te) veel verloren is gegaan. ”Het zou een goede zaak zijn eens na te gaan wat ka rakteristiek is en het meeste waard om te behouden,” aldus de PvdA’’Natuur lijk niet alles wat oud is kan behouden blijven, want oud behoeft niet altijd mooi of waardevol te zijn, terwijl in standhouding te veel geld kan kosten. Veranderingen behoeven natuurlijk ook niet altijd slecht te zijn. Een inven tarisatie is een eerste begin om de dis cussie te starten.” WADDINXVEEN De in Waddinx veen verschijnende regionale dagbla den Rijn en Gouwe en Goudsche Courant'krijgen van het rijk een bij drage in de geleden verliezen. WVC- minister mr.drs. L.C. Brinkman heeft daartoe het advies van het bestuur van het Bedrijfsfonds voor de Pers 'overgenomen. De rijkssteun wordt verleend op basis van de compensa tieregeling voor dagbladen. Zo krijgt Rijn en Gouwe, een com- pensatieuitkering óver 1982 en 1983 en ontvangt de Goudsche Courant al leen een uitkering over 1983. De compensatieregeling voor dag bladen werd op experimentele basis voor drie jaar ingevoerd om compen- satieuitkeringen voor in totaal f. 15 mln. per jaar te verstrekken aan dag bladen die vooral door dezelfde fac toren (oplage in^combinatie met geo grafische verspreiding) over die jaren die verlieslijdend waren. Per blad kan maximaal 75 procent van het geleden verlies worden uitge keerd. Bovendien is de hoogte van de j aan elk afzonderlijk blad afhankelijk van het totaal van de ge leden verliezen van dagbladen die compensatie hebben gevraagd en van de positie van elk blad ten opzichte van de oplage- en spreidingsdichtheid van de regeling. Deze grenzen waren voor de regeling over 1982. en 1983: een oplage van ten hoogste 155.000 exemplaren en een spreidingsdichtheid van ten hoog ste 0.40 (begin 1982) resp. 0,35 (be gin 1983). Aan elke uitkering is voorts de voor waarde verbonden dat een project wordt uitgevoerd gericht op struc turele verbetering van de exploita- tiepositie van het betrokken dag blad. Binnenkort zal het bestuur van het Bedrijfsfonds voor de Pers de minis ter tevens adviseren over de vraag of de compensatieregeling dient te woe den beëindigd dan wel - al dan niet op experimentele basis - kan of moet worden voortgezet. WADDINXVEEN - Banketbakkerij- partijservice Van den Berg gaat op de bovenverdieping van het pand van modehuis Bahlmann aan de Markt in Gouda een Konditorei vestigen. Binnenkort zijn de laatste besprekin gen over de huur van deze 250 vier kante meter grote ruimte, die uit zicht biedt op de trappen van Neder lands oudste stadhuis. In de Konditorei op de eerste etage komen tegen de 100 zitplaatsen. Er zal ook gebak verkocht gaan worden. Cheffin wordt Van den Berg-mede- werkster mevrouw R. Veenman. De opening is op donderdag 20 februari. Banketbakkerij-partyservice Van den Berg vierde in november het feit dat het in 1864 opgerichte bedrijf een kwart eeuw in Waddinxveen was ge vestigd. Directeur C.G. van den Berg is belast met de dagelijkse leiding in de nieu we Konditorei van het concern dat voorts een banketbakkerij, twee win kels, een tearoom, een chocolaterie en een partyservice omvat. WADDINXVEEN/GOUDA - In november waren er in Waddinxveen 593 mensen zonder werk: 358 mannen en 235 vrouwen. Dit heeft het Ge westelijk Arbeidsbureau in Gouda meegedeeld. De 593 werkloze plaats genoten van dit moment zijn overigens minder in aantal dan precies een jaar geleden. In november 1984 waren er namelijk 702 Waddinxveners werkloos: 432 mannen en 270 vrouwen. Dat is een verschil van 109. 64 jaar kan worden opgemerkt dat in november 1984 nog plm. 100 cliënten van 57 1/2 jaar en ouder stonden in geschreven, waarvan 90% langer dan een jaar werkloos was. Werklozen bo ven die leeftijd zijn nu niet meer geregi streerd. Opmerkelijk is de daling in absolute aantallen van het aantal langdurig werk loze bouwvakkers en metaalbewerkers, vooral bij de jeugd. Onder de handels, kantoor en onderwijzend personeel echter nam de langdurige werkloosheid in de middelbare leeftijdsgroepen toe, evenals onder het jeugdig handelspers- oneel. een expositie zal worden ingericht, stelt de PvdA een paar leuke prijzen be schikbaar. Op zondag 22 december werd een 21-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn bij een verkeerscontrole door de Waddinxveense politie aan gehouden. Hij stond gesignaleerd voor een boete van f. 200,--. Na be taling kon de man zijn weg vervol gen. Tegen een 17-jarige inwoner van Waddinxveen is door de politie pro ces-verbaal opgemaakt omdat hij 4 kilogram vuurwerk (strijkers) in zijn woning in voorraad had. Het is toege staan max. 2 kilogram vuurwerk thuis voorhanden te hebben. Het is overigens verboden strijkers als vuur werk te bezigen. De 15 dozen met vuurwerk zijn inbeslaggenomen. WADDINXVEEN In de raadscom missie voor de welzijnszaken heeft PvdA-wethouder drs. Martin Kraaije stein ontkent dat er sprake is van een conflict met de speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse. CDA-commissielid Gerrit van den Berg had hiernaar gevraagd. “De Overkant functioneerde goed, volgens een bepaalde eigen werkwij ze. Men heeft enige moeite met de aanpak van de gemeentelijke commis sie sociaal-cultureel werk. Er is even wel geen sprake van een conflict”, al-uitkering dus de wethouder. Met ingang van Nieuwjaarsdag zijn de- gemeentelijke commissies voor het wijkwerk in de Bomenwijk en Wad- dinxveen-Zuid opgeheven. Het reilen en zeilen van de buurtcentra De Bon- kelaar (Beukenhof), De Boog (C. Huygenslaan), ‘t Gemaal (Kanaal dijk), De Paddestoel (Lijsterbes straat), Zuid (St. Victorstraat) en De Overkant (Kromme Esse) ligt nu gro tendeels in handen van de zelfstandi ge gemeentelijke commissie voor so ciaal-cultureel werk. Aan deze commissie heeft de ge meente taken en bevoegdheden over gedragen. De commissie, geleid door de PvdA-wethouder, verzorgt het be heer van de wijkgebouwen en regelt het gebruik door de instellingen. Over dit gebruik zijn afspraken ge maakt. die in een overeenkomst zijn vastgelegd. De befoep?krachtën ma ken deel uit van de Stichting Werkne- merspool. Op zondag 15 december werd van een in de Fred. Hendrikstraat gepar keerd staande personenauto een ach terspoiler afgerukt. Aan de Groensvoorde werd uit een schuur een aantal flesjes bier en wat gereedschap gestolen. De schuur was niet afgesloten. Tussen zaterdag 14 en maandag 16 december werden uit een pandje aan de Zuidkade 30 kerstpakketten ter waarde van f. 2.000,- weggenomen. De toegang werd geforceerd. Een poging tot inbraak vond plaats aan de Peter Zuidlaan. Getracht werd een deur open te breken. Het slot werd geforceerd. Op donderdag 19 december vond een soortgelijke inbraak plaats in de flat aan het Mevr. Kuypers-Rietbergplant- soen. Met een soort koevoet werd de deur geforceerd. Ruim 40 stuks gereedschap werden tussen vrijdag 6 en vrijdag 20 decem ber ontvreemd uit een kelderbox van de flat aan de Peter Zuidlaan. De waarde van deze goederen bedraagt ca. f. 1.700,-. Omstreeks zondag 22 december werd uit een kas aan de Brugweg een tran- sistórradio, messen en penneri’ont vreemd. De kasdeur bleek te zijn ver nield. Bij een inbraak op Eerste Kerstdag w’erden uit een woning aan de Kerk straat een aantal sieraden weggeno men. Wisselgeld ter waarde van f. 250,-, een schaar en 6 messen was de op brengst bij een inbraak bij de poelier aan de Passage. Via braak is men de zaak binnen kunnen komen. De afgelopen week werden twee Waddinxveense vrouwen, resp. 56 en 33 jaar, op heterdaad betrapt bij dief stal van goederen in supermarkten. Diverse goederen ter waarde van tien tallen guldens werden niet bij de kas sa ter afrekening aangeboden. Zij werden overgegeven aan de gewaar schuwde politie. Op verzoek van de rijkspolitie te Nieuwerkerk aan den IJssel werd op maandag 16 december een 18-jarige Waddinxvener aangehouden. Dit in verband met diefstal c.q. heling van een bromfiets.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 15