7e Bonsai-expo juweeltje Bewoners Randstad willen Groen Hart Golden Earring trekt enorm succesvol Rabobanken Gereformeerde Wubbo Ockels in Gouda Computerspel- kampioenschappen Midden-Holland Jaarvergadering De Vogelvrienden Mannenvereniging over Israël De Rietgors in Gouda 20 jaar W. Broekhuijsen commissaris bij Stuurman BV Gunstige ontwikkeling werkgelegenheid Bijdrage opknappen huis eigenaar/bewoner 40 mille CDA praat met jubilerend Wingerdcomité Sportschool Marchant Verbouwing HAVO-Atheneum kost 460.000,- Blues Affair in ’t Gemaal Vergadering Oranjewijk houden weer Schoolkwis Bijstand pastoraat Verkoop pand Henegouwerweg 41 I Vrijdag 24 januari WINTERUITVOERING CONCORDIA met blijspel BEURSHAL BOSKOOP, aanvang 19.30 uur WOENSDAG 22 JANUARI 1086 1 WADDINXVEEN/DEN HAAG - De meeste bewoners van de grote ste den hebben veel waardering voor het open middengebied van de Rand stad: het Groene Hart. Zij zijn er vóór dat dit landelijk gebied behouden blijft en vinden het erg als delen ervan worden bebouwd. Dit blijkt uit een onderzoek dat in opdracht van de Rijksplanologische Dienst is verricht door de Rijksuniversiteit Leiden. De resultaten van het onderzoek zijn neergelegd in het eind vorig jaar verschenen rapport ’De Randstad en het Groene Hart’. Het onderzoek is uitgevoerd in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht, nadat al eerder een vooronderzoek in Leiden was vetricht. De Bonsai-show omvat de Japanse miniatuurbomen voor binnen en bui ten, Pen Tsjing uit Taiwan (minia tuurbomen voor in huis) en Sai Kei uit China (miniatuurlandschappen), in totaal meer dan 500 exemplaren. De boompjes zijn niet groter dan 90 cm. Maar van een vorm die de natuur stad: de stedelingen doen aan open luchtrecreatie onafhankelijk van hun waardering voor de stedelijke woonom geving. Verreweg de meeste mensen vinden het heel belangrijk de mogelijkheid te heb ben de stad uit te gaan: velen zouden zich opgesloten voelen als dat niet zou kunnen. Het Groene Hart wordt alge- De sfeer wordt verhoogd door de gro te exclusieve en authentieke Japanse WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gevraagd in het kader van stadsvernieu wingsactiviteiten het voor de verbetering van door de eigenaar bewoonde woningen op tafel te leggen bedrag op f. 40.000,-(was f. 30.000,-) te stel len. Bewoners van huurwoningen, het bedrijfsleven, de sociale en cultu rele instellingen en de woningcorporaties kunnen opnieuw geen bijdrage verwachten WADDINXVEEN - Stuurman Part ners BV, Waddinxveen, heeft tot com missaris benoemd de Waddinxvener drs. W. Broekhuijsen. Dit blijkt uit een mededeling uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. De heer Broekhuijsen was tot in 1984 directeur van de Rabobank Waddinx veen. WADDINXVEEN - In ’t Gemaal aan de Kanaaldijk treedt vrijdagavond 24 januari om half elf de Haagse formatie Blues Affair op. De band speelt swin gende blues en bluesrock. De toegangs prijs bedraagt vijf gulden. tuin, aangelegd door vakmensen op dit gebied en voorzien van originele tuinlantaarns en de nu al beroemde gesneden Japanse tuinbomen. In deze tuin worden demonstraties gegeven, onder andere de Nederlandse Bonsai Vereniging is aanwezig om informatie te geven en vragen te beantwoorden. Voor de hobbyist is een aparte hoek ingericht met attributen als schalen, gereedschap, grond en zaad. De show is gratis toegankelijk, de ruimte overdekt, zodat het weer geen spelbreker behoeft te zijn. Op zater dag 25 en zondag 26 januari rijden gratis pendelbusjes van en naar de parkeerplaats bij de Beurshal aan de A.P. van Neslaan. Parkeren bij het be drijf zelf is vrijwel niet mogelijk. Herman Goudswaard is directeur van de Near East Ministry (NEM) te Voor thuizen. Het werk van de NEM is geïn spireerd door de woorden van Jesaja 19, waar gesproken wordt over een verbon denheid van Egypte, Assur en Israel in het gezamenlijk dienen van de God van Israel. Al vele jaren, sinds augustus ’63 werkt de NEM temidden van vele zuster-orga- nisaties in het Midden-Oosten. Zo’n 70 meest jongere mensen zijn werkzaam in de Joodse of Arabische gemeenschap. Vaak de minder aantrekkelijke baan tjes om zó het evangelie voorlevend en, wanneer hen daarnaar gevraagd wordt, daar rekenschap van afleggend. Doel van het onderzoek was meer in zicht te krijgen in de beleving en het ge bruik van het open middengebied. Daarmee kan het planologische beleid in dit gebied worden onderbouwd en uitgewerkt. Dit beleid is er al jaren op gericht het Groene Hart te beschermen tegen grootscheepse verstedelijking. Dat gebeurt onder andere, omdat dit gebied van belang is voor het leefkli maat van de Randstad. Het onderzoek heeft bevestigd dat het welzijn van de bewoners van de Rand stad wordt verhoogd door de nabijheid van het Groene Hart. Zo vindt in het Groene Hart een kwart van de open luchtrecreatie van bewoners van de vier grote steden plaats. Deze trek naar het open gebied is niet een vlucht uit de dicht benaderd, zelfs accentueert. Bonsai en Pen Tsjing geven schoon heid, sierlijkheid en rust. De jongste Bonsai is 7 jaar oud, de oudste - op deze tentoonstelling - 180 jaar. Bij een Esdoornbos van 24 bomen, slechts 30 cm hoog in een geglazuur de schaal, voelt men zich de reus uit het sprookje van Klein Duimpje. Sai Kei wordt op deze tentoonstel ling voor de eerste maal in Europa getoond. Landschapjes op marmer of jade schaaltjes, compleet met ber gen, bomen, figuurtjes, bootjes of bruggetjes, minitieus vervaardigd met oosters geduld en liefde. deelnemende klassen lossen een spreekwoordenpuzzel op en maken een limerick, die op hun eigen woonplaats betrekking moet hebben. Deze inzen dingen worden gejureerd en door de ju ry worden 18 scholen plus een rerserve- school aangewezen, die aan de finale kunnen deelnemen. De finale wordt gespeeld op woensdag 12 maart a.s. in de Goudse Schouw burg. Zoals gebruikelijk wordt deze fi nale weer geleid door Judith Bosch en Dick Passchier. Deze finale wordt voor de deelnemers en supporters een echte "happening”, want ook bekende arties ten als Saskia en Serge zullen hieraan meewerken. De door de scholen te winnen prijzen variëren in waarde van f. 500,- tot f. 100,- en kunnen worden gebruikt voor het schooldokumentatiecentrum. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se speeltuinvereniging Oranjewijk houdt dinsdagavond 28 januari om acht uur een ledenvergadering. Op 31 janu ari wordt er vanaf acht uur ’s avonds kla verjas gespeeld. De disco voor kinderen van 6tot lójaar wordt zaterdag 1 febru ari gehouden van half acht tot tien uur ’s avonds. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 22 januari) om acht uur wordt in het Het Trefpunt de jaarverga dering van De Vogelvrienden gehou den. Op de agenda staat het punt be stuursverkiezing. Aftredend en herkies baar zijn de volgende heren: H. Groen, Fr. Versluis, S. van Tol en W. Buite laar. Aftredend en niet herkiesbaar is de heer G.H.M. Steenbergen. WADDINXVEEN - De grote belang stelling voor de in het najaar van 1984 gehouden Schoolkwis heeft de Rabo bank in de Kring Rijn en Gouwe doen besluiten dit voorj aar wederom een der- gelijk evenement te organiseren. Ook de Rabobank Waddinxveen doet daar aan dus weer mee. De Schoolkwis 1986 bestaat uit een voorwedstrijd en een finale. Aan de voorwedstrijd kunnen de leerlingen van groep 7 van alle basisscholen die in het gebied zijn gevestigd deelnemen. De WADDINXVEEN - De hervormde Immanuëlkerkgemeente krijgt een nieuwe bijstand in het pastoraat: ds. H. Onstein. Ds. Onstein, die de Hagenaar A.L. Yska vervangt, is sinds deze maand met emiraat. Zijn laatste ge meente was Lochem. Sinds zijn emiraat woont hij in Amsterdam. Ds. Onstein zal twee dagen in de week in de gemeen te werkzaam zijn. Zijn werk zal met na meen beleefd als een landelijk gebied en de aanwezigheid daarvan wordt hoog gewaardeerd. Alle delen van het open middengebied, met uitzondering van de streek tussen Zoetermeer, Leiden en Alphen, lijken volgens de mensen erg op elkaar. Op grond daarvan kan het Groene Hart als een eenheid worden beschouwd. Het onderzoeksrapport is geschreven door drs. H. Staats en getiteld: ”De Randstad en Het Groene Hart; omge vingspsychologisch onderzoek naar beeld en betekenis van het open mid dengebied van de Randstad”. Het is verkrijgbaar bij het Onderzoekingscen- trum Ruimtelijke Ontwikkeling en Volkshuisvesting van de Rijksuniversi teit Leiden, Middelste Gracht 4, 2312 TW Leiden, telefoon 071-148333, toe stel 2405. WADDINXVEEN - B. en W. hebben met de Gouwenaar A. Boshuizen over eenstemming bereikt over de verkoop aan hem van het pand Henegouwerweg 41 (naast het voormalige kantoor van de dienst openbare werken). ”De overeen gekomen prijs van f. 125.000,- en voor waarden zijn naar onze mening rede lijk,” aldus het college in een voorstel tot de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad, die is ge vraagd met de verkoop in te stemmen. GOUDA - Het is alweer 20 jaar gele- zden, dat de toenmalige katholieke Technische School St. Jozef haar intrek nam in het nieuwe schoolgebouw aan de Winterdijk 14 in Gouda. De school maakte een periode van groei door en kreeg een bekende klank in de regio. In 1977 werd na een jaar nauwe samenwer king met de L.H.N.O. Christus Konin gin een fusie aangegaan. Een unieke combinatie voor Gouda en omgeving. Er ontstond een prima be roepsvoorbereidende opleiding voor jongens en meisjes. In de eerste twee leerjaren - de onderbouw - krijgen zo wel de jongens als meisjes dezelfde les sen aangeboden. In de bovenbouw - derde en vierde jaar - kiezen zij voor een vakrichting. Voor de Rietgors kunnen dat zijn: bouwtech niek, elektrotechniek, mechanische techniek, kantoor- en verkooppraktijk, mode en kleding en huishoudkunde. Met een diploma op zak kunnen de leer lingen gaan werken, doch velen stude ren verder in het middelbaar beroeps onderwijs of kort middelbaar beroeps onderwijs. De school houdt op 25 januari Open Huis, in verband met het twintig jarige bestaan een bijzonder open huis, dat ge heel in het teken zal staan van "Am bacht vroeger en techniek nu”. De tech niek van morgen steunt op de techniek van vandaag, die je moet leren. Naast de demonstraties en de openbare les is er een onderwijstentoonstelling opge steld in de aula, waarbij men een beeld krijgt van het onderwijs vroeger. In de bouwtechniek is door de stichting vak groep restauratie een expositie inge richt. De school heeft nauwe banden met de stichting in verband met het res- tauratie-projekt twee jaar geleden. Op de school is toen een restauratiecursus van start gegaan met als renovatieob- jekt "Het Steenhouwershuisje" achter de St. Janskerk. In de mechanische technieken worden de moderne technieken, die in het be drijfsleven worden toegepast, getoond. Voor mode en kleding wordt een over zicht gegeven van de mode van 1900 tot heden, waarbij tevens kleding geshowd zal worden door leerlingen van de school. Geheel in het kader van het huidige on derwijs past ook de computerkunde. In een goed geoutilleerd computerlokaal wordt les gegeven in informatica. De school heeft maar liefst de beschikking over 16 computers. Voor liefhebbers van kunst is er tevens een expositie o.a. van diverse Goudse kunstenaars. In de scholengemeenschap is sinds 1984 ook het Kort Middelbaar Beroepson derwijs metaalbewerking gehuisvest, leerlingen van deze opleiding zijn op het Open Huis eveneens aanwezig. Het niet beschikbaar stellen van gelden geldt evenzeer voor de woningcorpora ties, ondanks dat in 1985 groot-onder- houd wordt uitgevoerd aan complexen woningen in de Bomenwijk en de Mau- ritslaan. Het zou hier dan gaan om bijv, het beschikbaarstellen van een bijdrage in de voorlichtingskosten voor de bewo ners, waar geen rijksvergoeding meer tegenover staat. Tijdens het op 14 janu ari gehouden overleg met de gezamen lijke woningcorporaties zijn de corpora ties van het gemeentelijk standpunt in kennis gesteld. Zij konden zich met dit standpunt verenigen. Zoals gesteld, is over 1985 f. 30.000,- beschikbaar gesteld ten behoeve van het verbeteren van eigen woningen. Dit bedrag was in feite ontoereikend, voor al daar een drietal verzoekers een be langrijke claim legde op het beschikba re bedrag, hoewel die aanvragen nog dateerden uit 1984. Een en ander was een gevolg van het feit, dat vanwege een beschikking van de staatssecretaris deze aanvragen niet meer onder het over gangsrecht vielen. In vergelijking tot 1985 is de vaste bij drage ca. f. 23.000,- hoger uitgevallen. Met inachtneming hiervan alsmede ge let op de hoogte van de subsidiever strekking in de jaren 1980 t/m 1984 me nen B. en W. dat voorl986 kan worden volstaan met een bedrag groot f. 40.000,- voor het verbeteren van eigen woningen. BOSKOOP - Afgelopen zaterdag was in Wassenaar een groot judo-tournooi waar alle gerenomeerde sportscholen aan deelnamen. Sportschool Marchant was hier ook vertegenwoordigd met een aantal leerlingen en wederom zeer suc cesvol. Op overtuigende wijze werden bij de meisjes Angela v.d. Laan en An gelique Koeleman kampioen. Tevens wisten Corina Harkes en Ingrid Ham menga beslag te leggen op een derde plaats. De dames waren dus goed in vorm. Bij de jongens werd Richard Middel koop kampioen. Tweede werd Gaston Brouwer. De derde plaatsen in de diver se categoriën werden bezet door Peter Hartveld, Barry Lourier, Richard Cor des, Waldo Janssen en Kick v.d. Weij- de. Dus ook bij de jongens ging het we derom succesvol. Sportschool Marchant zit duidelijk in de lift met zijn jeugd. WADDINVEEN/GOUDA - Van avond (woensdag 22 januari) is Neder lands eerste ruimtevaarder dr. Wubbo Ockels in Gouda waar hij ’s avonds om kwart over acht in de Goudse Schouw burg zal vertellen over zijn ruimteavon- tuur (toegangsprijs f. 5,-). Eerder op de dag wordt de Maastrichtenaar benoemd tot erewaeghemeester. Aanleiding tot deze benoeming ligt on der meer in het feit, dat Goudse kaas, naar goed Nederlands gebruikook deel uitmaakte van het voedselpakket in het ruimtevaartuig. Met deze hartige hap is Ockels zonder twijfel de verst reikende exporteur en, zoals tijdens een televisie reportage van zijn activiteiten bleek, de verst verwijderde consument van het Nederlandse produkt. De Stichting ’’Gouda, Hart van Hol land” meende dat de ruimteambassa- deur voor dit record zeker gehonoreerd mocht worden. Wubbo Ockels en zijn vrouw zullen daartoe op vandaag om 20.15 uur door gemeentebestuur en be drijfsleven worden ontvangen in de Goudse Schouwburg. Hij zal daar een proeve van zijn bekwaamheid als kaas- keurmeester afleggen. Indien hem dit met goed gevolg afgaat, zal burgemeester ds. K.F. Broekensvan Gouda, in zijn hoedanigheid van Op- perwaeghemeester dr. Ockels tot Ere waeghemeester slaan en hem de daarbij behorende versierselen uitreiken. De burgemeester heeft als secundanten uit genodigd drs. W. Deetman, minister van Onderwijs en Wetenschappen en drs. A.J. Schölvinck, directeur Neder land van het Nederlands Zuivelbureau. BOSKOOP - Na een adempauze van twee maanden, waarin is gewerkt aan een nieuwe langspeelplaat en een sin gle, treedt de groep Golden Earring op in de Beurshal van Boskoop op zaterdag 25 januari. Een vertrouwde plaats, daar Golden Earring al eerder in Boskoop voor het voetlicht trad. De ’Earring’ is in 1986 het twintigste jaar ingegaan, een periode waarin 19 langspeelplaten ver schenen, waarvan er 9 goud haalden. In 1965 verscheen de eerste LP en de eer ste single ’Please Go’ werd een hit. Daarna ging het snel. Al in 1969 kwam er een eerste Amerik aanse tournee en er zouden er nog tien volgen. Vooral de laatste tournee in 1984 was een succes, dat werd bekroond met een serie concerten in Canada, waar de single ’When the lady smiles’ op dat moment een nummer 1 hit was. De groep ontving in de loop der jaren een Ter uitvoering van de in de raadsverga dering van een jaar geleden vastgestel de subsidieverordening stads- en dorps vernieuwing moet de raad een besluit nemen (het zogeheten volumebesluit) waarin wordt aangegeven welk bedrag in het belang van de stadsvernieuwing voor een bepaald jaar beschikbaar wordt gesteld. Bij brief van 22 november 1985 deelden Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land mee, dat voor 1986 een vaste bij drage is toegekend van f. 219.878,- (in 1985 f. 197.200,-). In het Waddinxveen- se volumebesluit 1985 zijn in het belang van de stadsvernieuwing geen gelden gereserveerd voor de bewoners van huurwoningen, het bedrijfsleven, de so ciale en culturele instellingen en de wo ningcorporaties. Uitsluitend ten behoeve van de steun verlening aan eigenaren/bewoners ter stimulering van het verbeteren van de door hen zelf bewoonde woningen is een bedrag gereserveerd van f. 30.000,-. ”Wij zien thans geen aanleiding om (in het belang van de dorpsvernieuwing) gelden beschikbaar te stellen aan de ca tegorieën, die in 1985 zijn uitgesloten, gelet mede op de in 1986 verwachte acti viteiten aan de Kleikade/Onderweg en in het Brugcentrumgebied (Baan/Bru- wa),” aldus B. en W die nog zeggen dat voor het project Baan/Bruwa een inci dentele bijdrage uit het stadsvernieu wingsfonds toegekend van f. 125.000,-. WADDINXVEEN - Met de verbou wing en uitbreiding van de samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg is 460.000,- ge moeid. Uit de laatst gehouden vergadering van de commissie van bestuur (het school-’ bestuur) is gebleken dat het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen is be naderd voor vergoeding van drie loka len als tijdelijke voorziening. Van het gemeentebestuur komt de mededeling dat gedurende 10 jaar Waddinxveen maximaal 25.000 - jaarlijks aan de kapitaallasten in verband met de uit breiding zal bijdragen. Er werd besloten dat aan de architect zal worden verzocht een offerte inzake zijn honorarium in verband met het plaatsen van de trap en de uitreiding van het gebouw (gesplitst), bij de uitbrei ding van het gebouw te werk te gaan in bouwteamverband met een ’’open” be groting en na ontvangst van de offerte van de aannemer opdracht te geven voor het laten plaatsen van de trap. Wat de gang van zaken op school betreft meldde de rector drs. M. Verhoog ver nielingen op het dak en in de fietsenstal ling van de school en het feit dat van het ministerie nog geen toestemming is ont vangen om tekenen en handvaardigheid als eindexamenvak voor Atheneum op te nemen. Plaatsvervangend schoolbestuurslid J.J.W. Kempkes sprak zijn teleurstel ling uit over het feit dat er weinig leer lingen gebruik gemaakt hebben van het sollicitatieproject van de Waddinxveen- se serviceclubs. De heer H.H.A. Hage vroeg of het al bekend is of volgend cur susjaar de twee lokalen bij de Kon. Wil helmina MAVO nog kunnen worden gehuurd (dit wegens de fusie met de LHNO de Rank). De afspraak ligt er dat directeur J. Willemstein drs. M. Verhoog op de hoogte zal houden. BOSKOOP Omdat het getal zeven volgens Japanse traditie een geluks getal is zal de handelsattache van de Japanse ambassade, samen met bur gemeester J.H. Reinders, de zevende Bonsai tentoonstelling openen die de firma Edo Plant Holland organiseert van vrijdag 24 tot en met dinsdag 28 januari in het bedrijf aan Den Ham 22 (provinciale weg Gouda-Alphen). Wubbo Ockels schaart zich daarmede in de rij van prominente Erewaeghemees ter, zoals collega-ruimtevaarder David R. Scott, Ministér van Onderwijs en Wetenschappen W. Deetman, de vice- voorzitter van de Franse senaat, de heer K. Boyer Andrivet en vele anderen. Na zijn intronisatie zal de heer Ockels zijn reisverhaal vertellen aan de hand van film- en diabeelden. Dat het de Stichting "Gouda, Hart van Holland” als eerste activiteiten in 1986 is gelukt om Wubbo Ockels naar Gouda te halen vervult het Bestuur met voldoening. De stichting, die zoals bekend zijn finan ciële middelen ontvangt van de Goudse bedrijven, verenigd in het Genootschap Graaf Floris V, hoopt ook dit jaar weer de nodige activiteiten in de stad te orga niseren. WADDINXVEEN/GOUDA - Het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda en de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland melden dat het aantal werklozen in Midden- Holland in 1985 met circa 1.200 is afge nomen. In percentages uitgedrukt bete kent dit een afname van 10,4% eind 1984 naar 8,4% eind 1985. De werkge legenheid in het bedrijfsleven groeide in die periode met 2% en het aantal bedrij ven per saldo met ca. 340. In december 1985 verminderde het aantal werklozen in de regio licht (met 49) en bleven het aantal ondernemingen en de werkgele genheid daar nagenoeg gelijk. De grootste afname van de werkloos heid deed zich voor onder het bouwvak- en metaalpersoneel. De jongere werk lozen komen het gemakkelijkst weer aan de slag; hun aantal is ca. 700 lager dan een jaar geleden. De afname van de werkloosheid van schoolverlaters is spectaculair. Eind augustus 1985 waren er 1.425 werkloze schoolverlaters, eind 1985 waren dat er nog 679. Het gemiddeld aantal openstaande werkgeversaanvragen was in 1985 be langrijk hoger dan in de voorafgaande vier jaren, maar bereikt nog niet het ni veau van 1980. Het aantal moeilijk ver vulbare vacatures neemt toe. Het aantal arbeidsplaatsen in het be drijfsleven in Midden-Holland groeide in 1985 met ca. 1.000. Ongeveer de helft van dit aantal kwam voor rekening van de groei van het aantal ondernemingen, de andere helft was het gevolg van de groei bij de bestaande ondernemingen. indrukwekkende serie onderscheidin gen terwijl de leden ook nog eens wer den benoemd tot ereburgers van Den Haag. Ook in het afgelopen jaar stond Golden Earring volop in de schijnwerpers, niet alleen als groep-want de leden haalden met afzonderlijke projecten ook de landelijke pers en TV. Buiten diverse tournee’s in Duitsland werden 60 con certen gegeven in Nederland en op 14 april 1985 ontving Golden Earring in een rechtstreekse televisie-uitzending de derde Edison voor de plaat N.E.W.S. uit handen van Willem Nij- holt. Op 24 augustus gaven Cesar en Ja sper met het Rotterdams Philharm- onisch Orkest een onvergetelijke één malig concert in de Rotterdamse Doe len, waarvan hoogtepunten werden uit gezonden op 16 januari door Veronica TV. me die ouderen betreffen die in Huize Souburgh, het Anne Frank-centrum en de twee flatgebouwen aan de Kerkweg- West wonen. In de kerkdienst van ko mende zondagmorgen wordt hij aan de lidmaten van de hervormde Immanuël- kerk voorgesteld. De Immanuëlkerk beschikt over twee nieuwe ambtsdragers: ouderling-scriba H.P. Goinga en diaken W.C. van der Eijk. Afscheid is genomen van scriba H. Meurs en diakonie-voorzitter W.G. Hogebrug. De rooms-katholieke St. Victorparo- chie, die onlangs kapelaan Benedict Banning naar Dordrecht zag vertrek ken, krijgt assistentie van rector Th. Hulspas, die zich bereid heeft verklaard om iedere week op zaterdag voor te gaan in de eucharistieviering, beurte lings in de St. Victorkerk en in de Ont- moetingskerk. Op die wijze worden de werkzaamheden van pastoor C.J. van der Voort verlicht. WADDINXVEEN - Het CDA-Wad- dinxveen heeft onder aanvoering van lijsttrekker/wethouder Paul van Schie vorige week woensdagavond in de Ont- moetingskerk bij het bezoek aan de wijk Groenswaard uitvoerig van ge dachten gewisseld met een sterke dele gatie van de Stichting Wingerdcomité. Onderwerp van gesprek was onder meer de CDA-notitie Sociaal Cultureel Werk, terwijl ook een uiteenzetting is gegeven over de vele activiteiten van het Wingerdcomité, wiens werkterrein - anders dan de naam wellicht doet ver moeden - zich uitstrekt over alle drie de wijken Groenswaard. Het dit jaar 10 jaar bestaande Wingerd comité verduidelijkte dat het zijn hoof daccent graag op de activiteiten wil blij ven leggen. Is men begonnen met Ko- ninginnedagfeesten - hetgeen in de loop der jaren in vrijwel alle wijken als initi atief is overgenomen - thans worden in de loop van dit jaar ook viswedstrijden, wandeltochten en filmmiddagen geor ganiseerd. Ook de realisering van zaal- voetbaltoernooien voor jongeren zowel als ouderen staat op het programma. Kinderen, vooral in de jongste tiener leeftijd, zijn dolenthousiast over de ac tiviteiten, zo verzekerden de woord voerders van het Comité. Opvallend is dat het comité voor de financiële kant van de zaak in hoge mate een beroep blijkt te kunnen doen op particuliere sponsors. Alleen voor Koninginnedag- festiviteiten wordt een bijdrage van de gemeente ontvangen. Het CDA prijst het Wingerdcomité voor de geweldige inzet en de blijkbaar aanwezige betrokkenheid van de wijk bewoners, die een belangrijk stuk soci- aal-cultureel werk van de grond bren gen en ”op poten houden”. Voor hoog tijdagen kan bijv, een beroep worden gedaan op zo’n 70 vrijwilligers. Particu lier initiatief dat zeker steun verdient. De wens om de beschikking te krijgen over een ruimte voor opslag van materi alen, die in eigendom zijn, werd na drukkelijk aan de aanwezige CDA-poli- tici overgebracht. Terzake de notitie Sociaal Cultureel Werk werd bewondering uitgesproken voor de moed van de CDA-raadsfractie voor het ingenomen standpunt over eventueel te bereiken voorzieningen in de verschillende wijken. Het CDA heeft toegezegd aan een aantal naar vo ren gebrachte gesprekspunten nader aandacht te schenken. i WADDINXVEEN/GOUDA - Vrijdag 14 februari worden in de Goudse sport hal De Mammoet voor de eerste maal de computerspelkampioenschappen Midden-Holland gehouden, een initi atief van de Informatica Kring Midden- Holland in samenwerking met de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland en enkele Goudse be drijven. Doel van deze kampioenschappen is het stimuleren van Informatika opleidin gen. Het thema van deze wedstrijden is: ”Van Spel tot Spilfunktie in het Bedrijf sleven”. De wedstrijd is onderverdeeld in 2 categorieën: het spelen van compu terspelletjes en het ontwerpen van een programma. De uiteindelijke winnaar van de eerste categorie mag zich ’’Computerspelle tjes Kampioen Midden-Holland” noe men en ontvangt tevens de fantastische hoofdprijs van een Homecomputer. Het aantal deelnemers is beperkt tot 540 mensen, snel opgeven is dus wel ge wenst, wil men nog zeker zijn van plaat sing. Eén van de criteria voor de computer- spelletjes makers is, dat de spelletjes bij voorkeur een educatief karakter moe ten hebben. De sluitingsdatum voor in levering is 3 februari. Dan zal het volle dig gedocumenteerde programma in het bezit van de organisatie moeten zijn, die zetelt in de Peperstraat 51 in Gouda. De superhoofdprijs die hieraan verbonden is, is een professionele IBM personal computer, beschikbaar gesteld door IN FO’ Products uit Bodegraven. De bedoeling van de dag is dat met als centraal middelpunt de kampioen schappen, er ook een kennismaking plaatsvindt met informatica-beroepen in het bedrijfsleven. Voor kaarten en in formatie kan men bellen naar Informa tica Opleidingen Midden-Holland 01820-26056/38543. WADDINXVEEN - Op de maandag avond 27 januari op kwart voor acht in Het Trefpunt te houden jaarvergade ring van de Gereformeerde Mannen vereniging zal Herman Goudswaard uit Voorthuizen spreken over de juiste houding van de kerkelijke gemeente ten opzichte van Israel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 13