Excelsior in degradatiezorg Volleybalsters winnen toch: 3-2 Titelstrijd pistoolschieten in Waddinxveen Jeugdsteun voor Be Fair’s eerste sprokkelcross KWIEK START MET VOORJ AARSCOMPETITIE E. Claasen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Judotournooi van Den Edel Beslissing begroting ’86 is verdaagd Zaterdag in het Gouwebos Crèche bij badminton Moeizame winst voor Florida Tournooien huisdammers Aeolus 3 ruikt titel Eben Haëzerschool wint ook de tweede damdag vergroot winstkans WSV WADDINXVEEN - In de competitie voor de Rotterdamse Schaakbond, waarin het eerste team van de Waddinx- veense Schaak Vereniging WSV in zijn uitwedstrijd tegen Capelle 2 een voor sprong had van 21/2-3 1/2 bij vier afge broken partijen, heeft E. Claassen de winstkans voor de Waddinxveners ver groot, door zijn partij (waarvoor hij oorsponkelijk remise had aangeboden) te winnen. overdag I Flyers-dames passeren 100 puntenscore Heren Onderlinge Jeugd Schade aan uw auto vereistl'ca deskundige jW reparatie. |,F0CWfl Training Wedstrijden .- r arms Vrijdag 24 januari WINTERUITVOERING CONCORDIA met blijspel BEURSHAL BOSKOOP, aanvang 19.30 uur GLASBEEK WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 JANUARI 1986 yi van de uitslagen van andere wedstrijden. ONDERLINGE k WADDINXVEEN - In het Gouwebos wordt komende zaterdagmiddag door de sportclub Antilope de achtste editie van de sprokkelcross gehouden. Deze jaarlijkse wedstrijd- en prestatie- loop is voor junioren, senioren en vete ranen. De start en finish is in het Gou- nauwelijks mogelijk is te bepalen of er in één gat niet 2 keer is geschoten. Na een aantal jaren ervaring in het on derdeel ’’luchtgeweer” (organiseren van districts- en Nederlandse kampi oenschappen) wordt de schuttersver eniging Waddinxveen nu geconfron teerd met een snel stijgende belangstel ling voor het onderdeel ’’luchtpistool”. Als wedstrijdleider fungeert voorzitter Aad van Vliet, terwijl de Boskopers Ja ques Straver en Jan Jonkers de wed- strijdcommissie vormen. Aan de Alber- dingk Thijmlaan hebben de pistool- schutters de beschikking over 9 banen met elektrische kaarttransporteurs. 1 met 6-4 onder de duim hield, waarbij opnieuw Piet Swart met winst in 3 en kelspelen bewees dat hij niet alleen goed kan dammen, maar ook bij tafel tennis z’n mannetje staat. Bij Kwiek 6 - Ilac 6 was het eveneens een invaller die een gelijkspel voor Kwiek uit het vuur wist te slepen, Hans v.d. Drift scoorde n.l. 3x. Dezelfde Hans v.d. Drift kon echter enige dagen later bij z’n eigen te am Kwiek 7, tegen TTVN 4 geen vuist maken waardoor, ondanks 3 winstpun ten van Sjouk Walraven, een 6-4 neder laag een feit werd. In de 4e klasse was het alleen Kwiek 8 dat, dank zij match winner Piet v. Es, een 6-4 overwinning tegen ISV 2 in de wacht sleepte. De ove rige 4e klasse teams leden nederlagen tot zelfs zware nederlagen (3x 10-0). In de 5e klasse sleepten Kwiek 17 en 19 overwinningen binnen. Bij de jeugd gingen 3 teams bij Bok in Bodegraven op bezoek; het resultaat was een onbe slist, want Kwiek 1 won met 6-4 van Bok 1, Kwiek 2 en Bok 2 hielden het op 5-5 en Kwiek 3 verloor met 7-3 van Bok 3. ze teniet worden gedaan. Enkele zetten later plaatste de OGB-speler een ver keerd offer. Hij moest een tweede schijf prijsgeven om doortocht te verkrijgen, waarna het 4 om 2 dammenovermachts- eindspel door de Waddinxvener in winst werd omgezet. WADDINXVEEN - De volleybaldames van Be Fair hebben een moeilij ke 3-2-overwinning behaald op het sterker gebleken Scheveningse Kalin- ko. Het publiek in de sportzaal Groenswaard genoot dan ook van een spannende wedstrijd. Het eerste heren-volleybalteam verloor met3-l van Thor 2. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se tafeltennisvereniging Kwiek is de voorj aarscompetitie 1986 ingestapt met 19 seniorenteams, waarvan 1 team in de le klasse, 1 team in de 2e klasse, 5 teams in de 3e klasse, 8 teams in de 4e klasse en 4 teams in de 5e klasse. van Prinstererschool: Vincent Remco Versluis, Martine Het was een zware strijd, waarin Claas sen met dame, paard en loper plus enige pionnen, het moest opnemen tegen da me, toren en evenveel pionnen. De Ca- pellenaar speelde minder nauwkeurig dan Claassen en verloor, waardoor de tussenstand nog wat rooskleuriger voor WSV was geworden: 21/2-4 1/2 bij drie afgebroken partijen. De belangrijkste uitslagen van de 17e ronde bij de bovenste tien van de ran glijst bestonden uit de remises van El lers tegen Bloem en van Van Wouden berg tegen W. v. Oort. Schroten wist de 10e plaats te veroveren door V. d. Hoek te verslaan. Ook Smitskamp, Besemer en Muit stegen een flink eind op de ran glijst door respectievelijk van Ket, Lit- tooy en J.P. Kleiweg te winnen. Winst boekten ook Ponsioen, Retel Helmrich en Alblas, tegen resp. P. van Offeren, V.d. Ree en Bos, terwijl Prins remise speelde tegen Torenbeek en de partijen Van Vuuren-Van Deelen, Kar- dol-J.v.Oort en D. van Offeren-Ritter werden afgebroken. Stand aan de kop: 1. Wolfs, 2. Van Deelen, 3. Van Vuuren, 4. Ellers, 5. Bloem. WADDINXEEN - De hervormde Eben Haëzerschool van de Jan Dorre- kenskade-Oost heeft zaterdag in Het Trefpunt ook de tweede dag van het jaarlijkse schooldamtournooi gewonnen. Ditmaal ging de strijd tussen 240 scholieren van de groepen 5 en 6 van het basisonderwijs. De laatste partij was vöor de uitslag niet meer belangrijk; hier gold alleen nog de eer. Cor Barelds wist een halve hekstel- ling in te nemen. Uiteindelijk moest de- Aan het eerste bord een schitterende positionele strijd tussen Excelsiors kop man Dick Dibbets en Daan Kromhout (ex-Bennekomspeler)Laatstgenoem de had lange tijd een vooruitgeschoven positie ingenomen, doch Dick wist, dat deze uiteindelijk te pareren was, waar na nog enkele zetten remise werd over eengekomen. WADDINXVEEN - Vijf dagen lang worden in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen de districts kampioenschappen lucht pistool 1986 gehouden. Er zijn 115 deelnemers. De toegang voor belang stellenden is gratis. De titelstrijd begint donderdag 23 janu ari (19.00-23.45 uur) en gaat door op vrijdag 24 januari (19.00-23.45 uur), za terdag 25 januari (9.00-18.45 uur), zon dag 26 januari (9.00-18.45 uur) en maandag 27 januari (19.00-23.45 uur). Zoals uit het aantal deelnemers blijkt zijn alle series volgeboekt. Elke schut ter zal 60 schoten afgeven en krijgt daar voor maximaal 135 minuten de tijd. Schutters in de hoofd- en A klasse krij gen daarvoor 30 kaarten, in de andere klassen wordt de serie op 12 kaarten verschoten. Dit is gedaan om de telcom- missie tegemoet te komen bij haar tel werk. De hoofd en A-klasseschutters schieten zo dicht bijelkaar dat het soms webos, nabij de atletiekbaan aan de Al- berdingk Thijmlaan. Iedere deelnemer ontvangt een fraaie medaille. Het programma voor de wedstrijdloop van de junioren begint om 13.15 uur. De senioren zijn om 14.00 uur aan de beurt. De prestatieloop start om 15.00 uur. De afstanden die gelopen kunnen worden variëren van 1.300 - 10.000 me ter. Zondag speelde heren 1 in Vianen tegen ASV. Thuis was van dit geroutineerde en sterkschietende met twee punten verschil gewonnen, zodat de verwach tingen gespannen waren. Flyers had een uitstekende eerste helft met uitblinkers René Hazelaar en Mar co Mak (o.a. beiden 33-punters) was Flyers aanval onstuitbaar. ASV wist door haar goede schot vaak toch mak kelijk te scoren maar Flyers wist even wel bij rust een voorsprong van 13 pun ten, 33-46, te realiseren. Na rust schakelde ASV van een man-to- man op een zóne-verdediging over en dat nekte Flyers. De voorsprong ver dween als sneeuw voor de zon en ASV wist zelfs 6 punten voor te komen. Fly ers knokte zich echter terug zodat het verschil de laatste minuten miniem was. Met één punt achter en nog maar enkele seconden te spelen had de wedstrijd met strafworpen beslist moeten worden maar dat gebeurde dus niet. Winnaar was derhalve ASV met 77-76. Ondanks deze nederlaag blijft Flyers het goed doen met haar 4e of 5e plaats. De scores: René Hazelaar 17, Marco Mak en Bart Zwamborn beiden 13, Hu go Sijlaar 12 pnt. Dolden de meisjes-kadetten vorige week Grasshoppers met 114-14 (tops- coorster Roulien Benschop 34 pnt) nu werd Forwodians ingepakt met 74-27 (topscoorster Babette Heerkens 19 pnt). zen gevallen. Op de le plaats kwamen Ricardo v.d. Krans en Barry v. Bom mel. Op de 2e plaats kwam Ronald Vink. Een bijzonder moeilijk, Woldouby- achtig eindspel, werd in de partij van Ruud van Dijk op het bord gelegd. In een labyrinth van mogelijkheden wisten beide spelers het hoofd koel te houden en tekende het eerste onbesliste duel aan. De vijfde en beslissende set hield Be Fair het initiatief. Kalinko’s gevaarlijk ste wapen, de service, was nu beter on der controle en met een flinke dosis werklust en gevarieerd aanvalsspel wonnen de Waddinxveensen terecht met 15-10 en de wedstrijd met 3-2. weer” bij Be Fair altijd mogelijk. Natuurlijk vraagt ook dit gebakoveld z’n onderhoud, bijna dagelijks moet het gesleept worden. Voor dit sleepwerk heeft de gemeente Waddinxveen een tractor met toebehoren aan Be Fair be schikbaar gesteld. Het onderhoudswerk is voor Be Fair zelf. De onderhouds ploeg die dit werk met vakmanschap en overgave verricht bestaat uit een aantal oudere leden, die dit noodzakelijke werk - dat bovendien overdag moet ge beuren daar het veld vanaf 17.00 uur in bezit wordt genomen door trainende voetballers - belangeloos voor Be Fair uitvoert. Dat hun werk ook ditmaal niet te ver geefs is geweest blijkt uit het thuiswed- strijdprogramma dat vorige week is af gewerkt: vrijdagavond Be Fair B2 - ARC B2 0-3, zaterdag Be Fair Cl - ARC Cl 1-6, Be Fair BI - WSE BI 3-1, Be Fair 2 - CSV 1 1-1Be Fair 3 - Oude- water 1 4-4, Be Fair 4 - CSV 2 0-4. De tegenstanders waren unaniem vol lof over de mogelijkheden van het geba koveld dat door z’n verlichting ook ’s avonds gebruikt kan worden. Ook de wedstrijdsecretaris merkt dat het steeds meer bekend begint te worden in de wij de omgeving dat erbij Be Fair altijd ge voetbald kan worden, de aanvragen voor oefenwedstrijden nemen een dus danige vorm aan dat een selectief beleid moet worden gevoerd. Piet Swart speelde aanvankelijk gelijk op in een ietwat klassiek (wat open) stand. Een misrekening van de voorzit ter deed de Bodegravers op voorsprong komen. Aanvankelijk had Jaap van der Eist wat verkrampt spel, maar hij vond de goede weg naar een gelijkopgaande strijd en tekende het tweede gelijkspel aan. WADDINXVEEN - Het derde team van de Waddinxveense badmintonclub Aeolus is een stap dichter bij het kampi oenschap gek,omen door gelijk te spelen (4-4) tegen Saturnus 7 uit Woerden. Af gelopen weekeinde kwam ook het tweede in actie. De overige viercompe- titieteams hadden twee en een halve week geleden reeds vervroegde wed strijden gespeeld. In een enerverende wedstrijd, die liefst 5 uur duurde, wist Aeolus 3 in Woerden ternauwernood het 7e van Saturnus ’68 van het lijf te houden. Na de enkelspe len keek men tegen een 3-1 achterstand aan, die in de gemengd-dubbel met moeite kon worden ingelopen. Na de herendubbel kwam men zelfs op een 4-3 voorsprong, die in de damesdubbel ech ter weer prijsgegeven moest worden. De einduitslag werd derhalve 4-4. Het tweede team ging op bezoek bij het eerste van Shuttlewoude in Zoeterwou- de, de koploper in haar afdeling. Zoals tot nu toe steeds in de huidige kompeti tie bood men fanatiek tegenstand, doch trok men met een 6-2 nederlaag weder om aan het kortste eind. Ook de jeugd van Aeolus kwam afgelo pen zaterdag in actie in een invitatie- tournooi van de BV Rewic te Reeuwijk. Daar werd door zes koppels in twee leeftijdscategorieën deelgenomen aan een gemengd-dubbel tournooi in sport zaal De Roerdomp. In de leeftijdsgroep tot 14 jaar kwam het koppel Natasja van Es/Marcel Ro denburg tot een verrassende 2e plaats. Het koppel Saskia de Heer/Werner Bouma werd 4e. In de leeftijdsgroep tot 12 jaar namen liefst 4 koppels van Aeolus deel. Ook hier was een 2e plaats weggelegd voor een Waddinxveens koppel: Maruscha van Es/Dennis v.d. Berg. De overige koppels: Natasja de Heer/Arjan Bies heuvel, Miranda Lichtenberg/Bob Kruit en Laurien Kraaijestein/Marc Plooy bezetten respectievelijk een 5e, 6e en 7e plaats bij een totale deelname van 12 koppels in deze leeftijdsgroep WADDINXVEEN - De 80-jarige dam vereniging Excelsior heeft er in Het Trefpunt twee avonden voor uitgetrok ken om Waddinxveense huisdammers in de gelegenheid te stellen het damspel wat meer in wedstrijdverband te spelen. Bij voldoende deelname zal op donder dag 30 januari en op donderdag 6 febru ari een tournooi voor huisdammers wor den georganiseerd. Gestreden zal wor den om het kampioenschap van Wad- dinxveen voor huisdammers. Deelname is kosteloos. De voorwaarden zijn dat de deelnemers geen lid mogen zijn van een damvereni ging en een minimum leeftijd van 18 jaar hebben. Er zal met wedstrijdklok- ken moeten worden gespeeld. Afhan kelijk van het aantal deelnemers zal per wedstrijd de beschikbare bedenktijd worden bepaald. Aanmeldingen en in formatie uiterlijk 27 januari bij P. Swart, W. de Rijkelaan 13, tel. 14712en C.J. Barelds, Apollolaan 52, tel. 14726. De eerste set Be Fair-Kalinko begon Marianne Roes in de basis voor Lies- beth van Diermen. De nieuwe speelster bij Be Fair onderscheidde zich meteen door goed serveren, waar Kalinko geen raad mee wist (15-9). De tweede set begonnen de Waddinxveense volleybal sters voortvarend. En bij een 12-8 voor sprong leek niets een setoverwinning in de weg te staan. Kalinko kon echter profiteren van een aantal persoonlijke fouten aan Be Fair-zijde en alsnog de setwinst pakken (14-16). De derde set kwam Gonnie Masten broek in de basis voor Jannie Zeeman. Zij kon verhinderen dat Be Fair ook aan het begin van deze set direct op een gro te achterstand kwam. Kalinko speelde deze set weliswaar stukken beter dan in de voorgaande sets, maar het moet ge zegd dat hun 15-12 setwinst voor een groot gedeelte aan vrouwe Fortuna te danken was. In de vierde set nam Be Fair het initi atief over. Nadat de Waddinxveensen in eerste instantie een 6-1 achterstand op liepen waren het Marianne Roes en Marcella Bos die bij toerbeurt met hun keiharde aanval gaten sloegen in de hechte verdediging van Kalinko, waard oor Be Fair de setwinst kon pakken (15- 10). Kwiek 1 ging goed van start door een nuttige 6-4 overwinning op Eldos 1 uit Lekkerkerk te behalen. De punten moesten echter van Ronald Verboon (3) en Wim v. Wageningen (2) komen, daar Jaques Brand met lege handen bleef staan. Minder gunstig verging het Kwiek 2 in Nieuwerkerk a.d. IJssel te gen NTTC 2; hier wisten alleen Henk Bloks en invaller Wilco v.d. Bas te sco ren, zodat dit team met een 8-2 neder laag weer naar huis kwam. Kwiek 3 behaalde tegen BTTV een be nauwd gelijkspel, wat vooral te danken was aan invaller Piet Swart, die 3x zege vierde. Kwiek 4 behaalde thuis een roy ale 8-2 overwinning op IJsselvogels 1, terwijl Kwiek 5 tegenstander Reeuwijk WADDINXVEEN - Het project Bad minton Overdag van de beide Waddinx veense badmintonverenigingen Aeolus en Florida draait ook dit jaar weer op volle toeren. Alhoewel twee weken ge leden de hervatting met de aanwezig heid van slechts 17 dames wat aarzelend was, haalde men vorige week alweer een opkomst die rond het gemic(delde aantal van 25 deelneemsters lag. Het project is in september 1985 opge zet in nauwe samenwerking met de ge meente Waddinxveen in het kader van Sport Overdag met het doel huisvrou wen en mannen en vrouwen die tijdelijk zonder werk zitten of in continuedienst werken op een ongedwongen manier met sport, en in dit geval badminton, in contact te brengen. Teneinde ook moeders, die nog met een klein kind thuis zitten, de gelegenheid te geven naar de sportzaal te komen start men donderdag 23 januari met een crèche, waar de kinderen zullen worden opgevangen door één van de begeleid sters van het project, tegen betaling van slechts één gulden per kind. Echter ook die mensen, die de weg naar de sportzaal om de een of andere reden nog steeds niet hebben gevonden (met name mannen), zijn iedere donderdag van 9.30 tot 11.00 uur van harte welkom in sportzaal ’’Groenswaard”. De kosten bedragen f. 3,50 per persoon per keer dat men deel wenst te nemen. In bar ”De Point” wordt er iedere donderdag ochtend door de heer JHaagsman voor een heerlijke kop koffie gezorgd. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Be Fair 1 dat niet speelde, kreeg van trainer G. Hup een uitgebreide training op het parkeerterrein bij de sporthal De Sniep. De A-selectie werd met het oog op de thuiswedstrijd van aanstaande za terdag tegen koploper ARC stevig door hem aangepakt. Poulewinnaars: Eben Haëzerschool: Wilco Tanis, Edith van ’t Wout; Lianne Oosterom, Ferry Gelderblom, Arianne van Spengen, Jos Dekker, Sandra van Mourik, Christiaan van der Knaap, Helma Marchand, Yvonne Brugge- kamp, Deborah Lips. St. Paulusschool: Pascal Wiezer, Ivar Peschke, Daniel Slingerland, Marieke v.d. Wal, Hugo van Balen, Mark Ver hoef. Jan Ligthartschool: Alexander Piet- jouw, Hassan Choukri. Leon van Gelderschool: Niels Smit, Jur gen Kleykamp, Yuen Kwan Tsjang. De Savornin Lohmanschool: Sietse Siersema, Jaap Verzijden, Victor Schweinsberg. Gereformeerde Basisschool: Wouter van der Zee, Arjan Ververs, Klaas Veldhuis. St. Jozefschool: Peter Groot, Vincent van Es. Groen Douwes, Kamp. Klaas de Vriesschool: Majiied Darazzi, Lucas van Tol. Bethelschool: Ruben Bekx, Comelis v,d, Bosch. Mgr. Bekkersschool: Maaike Binken. W. van Oranjelaan: Machiel Eikelen- boom. WADDINXVEEN - In de voorlaatste wedstrijd in de competitie van de hoofdklasse Dambond Midden-Holland moest het eerste achttal van de damvereniging Excelsior in eigen huis de winst aan het bezoekende O.G.B. uit Bodegraven laten. Deze 6-10 nederlaag houdt in, dat het ver blijf van de Waddinxveense dammers in deze hoofdklasse geheel afhangt WADDINXVEEN - Het eerste dames team van Flyers-basketbal heeft vrijdag Jumpers 2 met 100-53 verslagen. Het passeren van de 100-puntenscore hoort bij een winning-team als dat van Flyers. Het eerste herenteam verloor met 77-76 van ASV. Vanaf het eerste fluitsignaal werd Jum pers door de Flyers-dames met een on overbrugbare achterstand geconfron teerd. De Waddinxveense aanval was onverbiddelijk. Jammer was dat de Fly- ers-verdediging met de ’’experimente le” 1-3-1-zone niet helemaal zoals het hoorde de Jumpers aanvallen aanpakte. Na een 41-29 ruststand hield Flyers de Haagse Jumpers geheel onder de bas- ketbalduim. In één lange sprint werd het verschil van 12 tot ruim 40 punten vergroot. Hiertoe werd ook bijgedra gen door het enthousiaste publiek. Met de 100-53 overwinning bewezen de Fly ers onomstotelijk dat ze niet voor niets aan de top staan. Scores: Carla Baan 27, Wilna Happel 18, Ineke Kuypers 16, Bernice Posthumus en Wendy Posthu mus beiden 10 pnt. Adriaan Blom moest in het middenspel een schijf toegeven aan zijn opponent. Hij had echter wat compensatie in de stand en trachtte met dat voordeeltje zijn punt uit het vuur te slepen. On danks dat hij alles uit de kast haalde, de tegenstander steeds de goede tegenzet ten speelde, moest de Excelsiorspeler in een nederlaag berusteniets wat hem dit seizoen nog niet veel was overkomen. Teun Twigt bouwde zijn partij rustig en gedegen op en leek positioneel iets be ter te staan. In het middenspel moest hij na een foutzet zich gewonnen geven. Op dat moment was de stand 2-8 in het voordeel van Bodegraven en dankzij 3 keer winst kon Excelsior nog langszij komen. Kees Kramp kreeg in het mid denspel een meer aanvallende stand, doch taai verzet leverde de Bodegra venspeler een remise op. Vanwege de competitiewedstrijd van Excelsiors eerste achttal, werden weinig wedstrijden gespeeld voor de onderlin ge competitie. Fred Zaadhof en Gerrit van der Zijden schroefden hun gemid delden wat op dankzij winst op respec tievelijk Dik Heeren II en Gerrit Heer- en. Beiden hebben voorlopig redelijke uitzichten op plaatsing in de finalepou- le. Dik Heeren I heeft kennelijk nu zijn vorm weer te pakken; hij klopte Zwa nenburg. Piet van Es is ook op weg naar een hogere klassering dan het afgelopen seizoen. Hij klopte Janneke Terpstra. Teun Driesse, ook altijd goed voor een goede klassering kwam Cor Stolker te gen en dat betekende, dat Teun, die knap weerstand ondervond, een pun- tendeling moest toestaan. WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense badmintonclub Florida speelde afgelopen weekeinde een moeizame wedstrijd tegen Alouette 1 uit Best, waarvan met 5-3 werd verlo ren. Het tweede team won met 7-1 van ASVU en ook het derde team ging met de eer strijden (6-2 tegen Agis 2). De wedstrijd van het eerste verliep moeizaam, omdat men met tegenslagen kampte. Met name betrof dit het verlies van de eerste heer Ronald Struys, die vanwege ziekte de strijd moest staken. Dit betekende twee verliespunten zon der spel, maar gelukkig konden de ove rige teamleden de winst veilig stellen. Erik de Frankrijker had weinig moeite Het badminton, de spelsoort voor kinderen vanaf 6 jaar, kan weer enige deelnemers plaatsen. Óp speelse manier wordt hen het badmintonspel bijge- bracht. Elke zaterdagmorgen van half tien tot elf uur in sportzaal Groens waard. Inlichtingen: G.A. v.d. Knaap, tel. 01828-16089. met zijn tegenstander: 15-11 en 15-5, evenals Herma Schwiebbe en Conny v.d. Hijden: 11-2 11-6 respectievelijk 11-1 11-5. Erik en Conny verloren nog hun mix-partij maar de damesdubbel en de rïiix-partij van Herma en Martien Kuyf gaven de doorslag: 5-3. Team twee was weer ouderwets op dreef via een 7-1 overwinning op ASVU 1 uit Amstelveen. Slechts Liesbeth van Bergeijk moest de winst aan haar tegen stander laten met 11-12 11-1 en 11-6. De herendubbel was een ongekend span nende aangelegenheid met als setstan den 10-15 17-16 en 16-17. De overige partijen werden toch wel overtuigend gewonnen, hoewel Dick van Teijlingen drie sets nodig had: 15-8 14-18 en 3-15. Team drie had weinig problemen met Aigis 2 uit Zoetermeer, 6-2, evenals te am vier, 7-1 tegen Excelsior 2 uit Rijs wijk. Verlies werd er helaas in de lagere teams geboekt: team 5 met 2-6, team 7 met 3-5, team 8 met 2-6, team 10 met 1-7 en team 11 met maar liefst 0-8. Daarte genover behaalden de teams 6 en 9 rui me 7-1 overwinningen. WADDINXVEEN - De sinds enkele jaren met toenemend succes draaiende zelfstandige supportersvereniging, die zich ten doel heeft gesteld de voetbal vereniging Be Fair in al zijn geledingen met raad en daad te steunen, heeft met het oog op de penibele situatie op de ranglijst van het eerste elftal een plan gelanceerd om, vooral de jongere jeugd, achter het eerste elftal te krijgen. Tijdens alle thuiswedstrijden van het eerste elftal zal men vanaf 13.00 uur op de door de supportersvereniging aan de jeugdafdeling van Be Fair geschonken video aantrekkelijke jeugdfilms draai en. Deze films worden door ’’Video theek De Waal” gratis beschikbaar ge steld en afgedraaid op een kleurentele visie geschonken door de ’’Televisie- dokter Attema”. Tijdens deze films wordt door de sup portersvereniging aan de jeugdige kij kers gratis een consumptie aangeboden met daarbij het verzoek om tijdens de wedstrijd die om 14.30 uur aanvangt het eerste elftal enthousiast te ondersteu nen. Met deze lofwaardige actie die ko mende zaterdag van start gaat als koplo per ARC op bezoek komt, hoopt men de jeugd, die ook voor hun toekomst als voetballer belanghebbenden zijn dat het eerste elftal 2e klasse blijft, meer te betrekken bij de wedstrijden van Be Fair 1. Het badminton, de spelsoort voor kinderen vanaf 6 jaar, kan weer enige Ondanks de neergutsende regenbuien vergezeld van hevige windstoten was het bij de voetbalvereniging Be Fair een druk week-end. Dankzij het ’’gebako veld”, dat voorzien is van een ideale doorlatende toplaag en een uitgekiend drainagesysteem, blijft het spelen van voetbal wedstrij den”weer-of-geen- WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag voor een week vond het tweede judo tournooi van sportschool Den Edel in de reeks van 4 plaats in de sportzaal van Sportschool Den Edel in Gouda. De judoka’s met wit t/m oranje band konden zich hiervoor opgeven en er ver zamelden zich 200 judoka’s op de mat uit de gehele regio. De judoka’s werden ingedeeld naar leeftijd, kleur band en gewicht. Na afloop konden de kinderen een leu ke herinneringssticker mee naar huis nemen en de prijswinnaars hun felbe geerde en welverdiende prijs. De vol gende Waddinxveense judoka’s zijn in de prijzen gevallen: poule 1. 1. Lyndia den Drijver, poule 2. 1. Hans Peters, poule 4. 2. John van Vliet, 3. Mark de Gruyl, poule 5. 1. Kees Putters, poule l, 2. Christian Hoogeweg, poule 12. 3, Johan v. Mullem, poule 15. 2. Guido Hemelraad, poule 16. 2. Stefan de Vos, poule 19, 2. Marco Stoel, poule 23. 2. Ronny v. Zoomeren, poule 24. 3. Leon Wiemen,poule27. 1. WouterGrob,2. Niels Scholtes, poule 30. 2. Wanda de Keizer, poule 32. 3. Marco v. Zoome ren, poule 33. 1. Ronald Schoenmaker. Op zaterdag 18 januari zijn verschillen de Waddinxveense judoka’s, op een sterk bezet judotournooi bij Sport school Stigter uit Wassenaar, in de prij - Komende zaterdag - de derde en laatste damdag van het door de damclub Excel sior en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) georganiseerde eve nement - zijn vanaf half tien ’s morgens de groepen 7 en 8 van het basisonder wijs aan de beurt. De afgelopen zaterdag wisten de twee vijftallen van de Eben Haëzerschool aan de Jan Dorrekenskade-Oost de eer ste en de tweede plaats te bezetten. Goede prestaties waren er ook voor de teams van de St. Paulusschool en de Le on van Gelderschool, die ook in de prij zen vielen. In 30 poules van 8 startten de jeugdige dammers omstreeks 09.45 uur en rond 12.30 uur werden de laatste zetten ged aan op deze schooldamdag, een geza menlijke organisatie van de plaatselijke damvereniging en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Uitslag: 1. Eben Haëzerschool (61 pnt.), 2. Eben Ha ëzerschool (58 pnt.), 3. St. Paulusschool (56 pnt.) en 4. Leon van Gelderschool (51 pnt.). Van het winnende team maakten deel uit: Erik de Bes, Deborah Lips, Helma Marchand, Ferry Gelderblom en Arian ne van Spengen. Naast de schoolprijzen werden ook alle poulewinnaars gefelici teerd en zij mochten een herinnerings- vaantje en een tractatie van de beheer der van Het Trefpunt in ontvangst ne- men. WADDINXVEEN - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun beslissing over de in november door de Waddinxveense gemeenteraad vastge stelde gemeentebegroting voor 1986 en de hierop betrekking hebbende be- drijfsbegrotingen verdaagd. In "Den Haag” is er meer tijd voor nodig om dit huishoudboekje te bekijken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 15