GEMEENTE WADDINXVEEN De Bonkelaar houdt open huis in het weekeinde Nieuw bestuur De Bonkelaar Presentatie van vernieuwd centrum en nieuwe activiteiten Vrouwenforum Nieuw bestuur Plattelands- Lidmaten onwennig: Ja, van harte vrouwen SPOR T EN RECREA TIE Eetcafé SPREEKUREN Onwennig VERGADERINGEN Muziekdag VERKIEZINGEN BOUWVERGUNNINGEN VOLKSGEZONDHEID BESTEMMINGSPLANNEN SOCIALE ZAKEN A VONDOPENSTELLING MILIEUZAKEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 01820-15767 01727-4044 070-210001 Vrijdag 24 januari WINTERUITVOERING CONCORDIA met blijspel BEURSHAL BOSKOOP, aanvang 19.30 uur 12222 01820-24255 13000 13000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 JANUARI 1986 01820-16066 010-362244 l l nen betalen f. 3,-. Kinderen tot lOjaarf. 1.50. Bij binnenkomst betalen aan de bar. Regelmatig assisteren bij koken en het doen van inkopen, (regelmatige be zoekers). Eigen bestek en bord afwas sen. Borden en bestek zijn trouwens al tijd welkom. De officiële opening van het eetcafé is op woensdag 29 januari om 18.00 uur. De mogelijkheden van het eetcafé: eens in de week ’uit eten’, een goede betaal bare maaltijd, volwassenen en kinderen zijn welkom, gezelligheid is troef, je leert met weinig geld verantwoord in te kopen en te koken, zin om eens anders te eten? Kom dan maar eens koken. Waddinxveen, 22 januari 1986. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuieman. Van der Linden. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven doeling meer ruimte te scheppen voor eenmalige activiteiten en voor kinder- werkoverleg in samenwerking met an dere instellingen in Waddinxveen. Verder dient opgemerkt te worden dat zonder de enthousiaste inzet van alle vrijwilligers genoemde activiteiten niet uitgevoerd kunnen worden. De Bonke laar onderhoudt contacten met de ver schillende verenigingen, organisaties en instanties in Waddinxveen. Waddinxveen, 22 januari 1986. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 14433 14433 WADDINXVEEN - In De Bonke laar aan de Beukenhof wordt zater dag en zondag een open dag gehou den. Er is een reeks van activiteiten gepland die de Waddinxveners een goede indruk moeten geven van dit gezelliger gemaakte centrum, waar het goed toeven moet worden. Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. WADDINXVEEN - Er is een nieuw bestuur van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, dat er nu zo uitziet: pre sidente: mevrouw K.M. Menken-Bloe- Bij verhindering kan gebruik worden gemaakt van de volgende gele genheid tot inenting op woensdag 26 februari 1986. De inentingspapieren moeten worden meegebracht! Inlichtingen: gemeentesecretarie, afdeling Burgerzaken, tel. 14433, tst. 249. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. ’’Broeders en zusters”, begon ds. De Moor de bevestiging van zijn nieuwe collega. ”De kerkeraad heeft u de naam van onze broeder Petrus Adrianus Comelis Bongers voorgedragen om bevestigd te wor den in het ambt van Dienaar des Woords. Opdat nu duidelijk blij ken mag dat u gelooft dat hij geroe pen is tot deze dienst in Uw midden, verzoek ik u op de volgende vragen oprecht te antwoorden. Wilt u dat Petrus Adrianus Corne lls Bongers in uw midden bevestigd wordt in het ambt van Dienaar des Woord? Belooft u hem te ontvan gen in uw midden en met hem mede te werken in de dienst aan de Heer en zijn gemeente? Gemeente van Waddinxveen, wat is daarop uw antwoord?” Met een onwennig ”Ja, van harte” beantwoordden de gemeenteleden staande de vragen van ds. De Moor, die vervolgens ds. Bongers temidden van de gemeente, bij het doopvont, bij de kansel en achter de tafel in het ambt bevestigde. WADDINXVEEN - De Gerefor meerde Kerk heeft ditmaal bij de bevestiging van haar nieuwe predi kant ds. P.A.C. Bongers (38) na drukkelijk de lidmaten betrokken. De Orde van dienst ging er hele maal van uit, zoals dat ook in de rooms-katholieke kerk het geval is, dat de gemeenteleden hun voor ganger alle steun bij zijn werk toe zegden. ”U moet er als gemeente het eerst aan geloven”, vertelde ds. J.C. de Moor. ”Het is geen kwestie van ho ren, zien en bepraten wat de domi nee ervan terecht brengt. Zijn functioneren is ons aller zorg, ambt en roeping. We moeten het met z’n allen gaan maken. Als u dat niet doet is er ook voor ds, Bongers geen beginnen aan”. Op woensdag 29 januari start De Bon kelaar een eetcafé. Het eetcafé is be doeld voor jong en oud. Een grote groep Waddinxveners heeft een zo smalle beurs dat deze mensen zich niet kunnen permitteren ooit uit eten te gaan. Het eetcafé wil eens in de week deze mensen de kans geven om toch eens ’buiten de deur’ te eten en dan een een voudige maaltijd aan te bieden. Ook blijkt dat veel alleenstaanden vaak moeite hebben om elke dag weer een warme maaltijd voor zichzelf te verzor gen. Ook deze mensen zijn van harte welkom in het eetcafé. De spelregels: iedere woensdag vanaf half 6 tot half 7 eetcafé (uitgezonderd de schoolvakanties)Voor 6 uur moeten de mensen binnen zijn. Telefonisch of mondeling aanmelden dinsdags voor 13.00 uur. Niet afmelden of niet komen is toch betalen (Er wordt op mensen ge rekend, dus ook ingekocht). Volwasse- I Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN - Sinds september vorig jaar heeft De Bonkelaar een vol tallig dagelijks bestuur: voorzitter Lili an Steenvoort, vice-voorzitter Dikkie Kuyt, penningmeester Plony van Willi- genburg-Rijsdijk en secretaris Ellen Breeman-Palm. Het dagelijks bestuur heeft tot taak de nieuwe struktuur, de organisatie en het beleid vorm te geven. Zij doen dit sa men met het voltallige stichtingsbestuur waarin afgevaardigden van de verschil lende sekties zitting hebben. Deze sek- ties zijn: kinderwerk, jongerenwerk en volwassenenwerk. Sport Overdag De beide Waddinxveense badmintonverenigingen ’’Aeolus” en ’’Florida” organiseren in samenwerking met de gemeente elke don derdagmorgen van 09.30-11.00 uur in sportzaal ’’Groenswaard” aan de Wingerd BADMINTON OVERDAG. Een ieder die op donder dagmorgen de gelegenheid en zin heeft kan hier aan meedoen. De kosten bedragen slechts 3,50 per persoon per keer. Heeft u kleine kinderen? Neem ze gerust mee, een kindercrèche is aanwezig. Hiervoor behoeft slechts één gulden per kind te worden betaald. Het dagelijks bestuur onderhoudt con tacten met de secretaris van de Commis sie Sociaal Cultureel Werk. Eén van de dagelijks bestuursleden, de secretaris Ellen Breeman-Palm, heeft zitting in deze commissie. Voorts heeft het dage lijks bestuur overleg met de beroeps krachten en de Stichting Werknemer- spool. Deze Stichting Werknemerspool OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. is de werkgever van de beroepskrachten ten dienste van het sociaal cultureel werk in Waddinxveen. Na enige wijzigingen in de personele be zetting vindt het dagelijks bestuur het een goede zaak dat nu alle vacatures op gevuld zijn. Het bestuur en de vrijwilli gers verwachten met ondersteuning van de beroepskrachten een breed sociaal cultureel beleid te kunnen voeren. Daaronder verstaat het bestuur: Uitbreiding en verdieping van het vol wassenenwerk, bijv, uitbreiding van het kursussenpakket in kreatief en eduka- tief opzicht. Muziekmiddagen en/of avonden zo ver mogelijk in samenwer king met de muziekschool. Een grote groep buitenlanders volgt in De Bonkelaar al geruime tijd taal- en naailessen. Deze lessen worden voort gezet. Het beleid zal er op gericht zijn deze groep meer bij onze andere aktivi- teiten te betrekken. Naar aanleiding van de verkiezingen wordt in februari een voorlichtingsprogramma aangebo den. Wat betreft het tiener/jongerenwerk worden de activiteiten uitgebreid waar bij het accent ook op jongeren tussen 18 en 25 jaar komt te liggen. Ook het mei- denwerk zal in de toekomst weer aan dacht krijgen. Het kinderwerk is in 1985 door de nieu we kinderwerkster zodanig aantrekke lijk van opzet gemaakt, dat iedereen de voortzetting van dit werk van harte toe juichen. Naast bestaande kindercursus- sen en open activiteiten ligt het in de be- Gemeenteraad Woensdag 29 januari 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Vaststelling ontwerp-bestemmingsplan ’’Oranjewijk ’75, 3e herzie ning”. Vaststelling besluit tot verdeling van het voor 1986 beschikbare be drag voor stadsvernieuwingsactiviteiten. Aanvragen en doorbetalen van bijdrage ineens voor groot-onder- houd 51 woningen Oranjewijk. Benoeming leden Commissie Sociaal-Cultureel Werk. Aanbieding rekening Wijkwerk Bomenwijk 1984. Aanbieding rekening Wijkwerk Waddinxveen-Zuid 1984. Verkoop pand Henegouwerweg 41. Begrotingswijzigingen, w.o. subsidiëring Turks voetbalelftal, subsi diëring Stichting Islamitische Moskee ALHIJRA, verkoop ketel huis Busken Huetlaan. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris. Zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur pre senteert De Bonkelaar haar nieuwe programma. Op deze dag kan men inschrijven voor verschillende activitei ten en cursussen tevens zullen er een aantal demonstraties gegeven worden. Op het programma staat: stand buiten landse vrouwen, demonstratie zeef drukken en demonstratie glasgraveren, demonstratie boks en conditietraining, stand balletcursussen, informatiestand over automatisering, demonstraties in de donkere kamer, informatie en dem onstratie EHBO-cursus, tentoonstel ling grafische werken en informatie over de cursus grafisch ontwerpen, in formatie eetcafé, demonstratie kaarsen maken en inschrijven voor de cursus kaarsen maken, overzichtstentoonstel ling activiteiten De Bonkelaar (foto’s), activiteiten kinderwerk (maskers ma ken, schminken, koekjes bakken, direct klaar foto’s maken), activiteiten tieners/ jongeren (informatiestands, stand com putercursus) en stand Stichting Welzijn buitenlanders (Rijn en Lek). Het avondprogramma met de Goudse Operette, die een programma van Weense liedjes in de vorm van een Weens café met de daarbij behorende kleding en decors brengt, duurt van 21.00-22.30 uur. Kaarten kunnen gratis afgehaald worden. Zaterdagavond zal wethouder drs. M. Kraaijestein het Weens café ópenen. Het Weens café, waaraan de Goudse Operette meewerkt, is de eerste grote volwassenenactiviteit van 1986. In het komende jaar zullen er meer van zulk soort programma’s volgen als de werk groep volwassenen is uitgebreid. Zondag 26 januari is de Muziekdag Bonkelaar. Het programma daarvan luidt: 11.00-12.00 uur: presentatie van de Streekmuziekschool Waddinxveen, 12.00-13.00 uur: presentatie van The Kandidaatstelling gemeenteraad Op dinsdag 4 februari 1986 zal plaatshebben de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad. Op die dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namid dags vijf uur, bij het hoofdstembüreau ter gemeentesecretarie, de lijsten van kandidaten als bedoeld in artikel G5 van de Kieswet wor den ingeleverd. Formulieren voor deze kandidaatstelling zijn van 14 januari 1986 t/m 4 februari 1986 van 08.30 tot 12.30 uur kosteloos te verkrijgen ter gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken. Aanvraag bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vrijs telling te verlenen van de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en vervolgens bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: Zuidkade 6: Het gedeeltelijk veranderen van een winkelpand (i.c. het wijzigen van de gevelbekleding). Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan Brugcentrum. Het bouwplan ligt met ingang van 23 januari 1986 gedurende 14 da gen, tijdens werkdagen, van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter in zage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimte lijke Ordening, Raadhuisplein 1. Inentingen kinderen geboren in 1982 Op woensdag 29 januari 1986 bestaat in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12 van 13.30 tot 14.30 uur gelegenheid tot kos teloze inenting tegen difterie, tetanus en polio, voor kinderen gebo ren in 1982 in de maanden januari t/m juni. Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Dinsdag 28 januari 1986, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Stand van zaken uitbreiding schoolgebouw. Vakantierooster 1986/1987. Vaststelling toelatingsnormen. Behandeling verslag prognosecommissie. Rapportage werkgroepen en commissies. Gang van zaken op school. Benoemingen. Big Band uit Den Haag en 14.00-16.00 uur: Arabische middag met de marok- kaanse muziekgroep Lemchel. Alle ac tiviteiten zijn vrij toegankelijk. De Muziekdag in De Bonkelaar start zondagmorgen om elf uur met een op treden van het accordeonorkest van de Streekmuziekschool. Toegang vrij. Programma: Biscaya van W. Book wood, Parc aux Biches van Heinz Wald- vogel, Traum von Paris van Fred Hec tor, Russische Fantasie van Jörg Dra eger en Carmencita van Frits Strine- manDe begeleiding van het orkest is in handen van Paula van Wanrooy die al eerder met haar zus Annie een optreden verzorgden bij een koffie-concert in buurtcentrum De Boog. The Big Band uit Den Haag speelt muziek uit de jaren 50/60 en 70 met o.a. Make the most of it, Louisiane Be-bop, Foxy Funk, Shake ’n bake, Manhattan South, Perdido, Sig- norita Blues en Early Morning. The Big Band Den Haag is een 20-mans forma tie. Van 14.00-16.00 uur is er zondag in De Bonkelaar een Arabische middag met de muziekgroep Lemchel uit Am sterdam. Lemchel speelt in belangrijke mate traditionele marokkaanse muziek. Naast de traditionele muziek brengen zij ook het moderne genre ten gehore. Bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980” Ontwerp elfde uitwerking Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat zij voornemens zijn een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” uit te werken met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, zijnde exploitatiegebied K, dat is geprojecteerd aan de noordzijde van de Zuidplaslaan en wordt be grensd door de hockeyvelden, de Zuidplaslaan, de Piasweg en het gebied van de thans in uitvoering zijnde woningen, eveneens aan de noordzijde van de Zuidplaslaan. De onderhavige (elfde) uitwerking voorziet in de bouw van aaneen gebouwde-, vrijstaande-, twee onder een kap-, gestapelde wonin gen met praktijk- en kantoorruimte. Het ontwerp ten behoeve van deze uitwerking ligt met ingang van donderdag 23 januari 1986 gedurende een termijn van 14 dagen tij dens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Or dening, Raadhuisplein 1. Nummering kandidatenlijsten raadsverkiezingen 1. Op 6 februari 1986, des voormiddags om 10.00 uur, wordt in het gemeentehuis een openbare zitting van het centraal stembureau gehouden, voor de nummering van de bij het hoofdstembureau ingeleverde lijsten van kandidaten voor de op 19 maart 1986 te houden verkiezing van de leden van de gemeenteraad. 2. Van 21 januari 1986 tot en met 4 februari 1986 kunnen door zit ting hebbende raadsleden verklaringen bij het centraal stem bureau worden ingeleverd, waarbij een kandidatenlijst voor een voorkeurnummer. wordt aanbevolen Formulieren voor deze verklaringen zijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar, bureau Burgerzaken. Nadere informatie: Bureau Burgerzaken, tel. 14433, tst. 242. Terugbetaling Vakantiebonnen (W.W.V.) Het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen heeft in haar vergadering van 14 januari jl. besloten om de toegepas te verrekening van vakantiebonnen (inkomsten wegens niet geno ten vakantie) met de W.W.V.-uitkering met terugwerkende kracht tot 28 april 1983 ongedaan te maken. De uitwerking zal echter de nodige tijd vergen. Getracht zal worden om de terugbetaling vóór 1 april 1986 te laten plaatsvinden. Heeft u op 1 april a.s. nog niets vernomen en u meent, dat er ten on rechte een verrekening heeft plaatsgevonden, dan kunt u contact opnemen met de administratie van de afdeling Sociale Zakken, tel. 14433, tst. 231. Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. Aanvraag Hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hinderwet van M. van Vel de, Dorpstraat 59, alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een automobielbedrijf, gelegen aan de Onderweg 8, alhier. Aangezien er op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte bestaat om over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te dienen, is de door ons opgestelde ontwerp-beschik- king tegelijkertijd met de aanvraag om vergunning ter inzage ge legd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 21 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen tot 23 februari 1986 op de afdaling Algemene Zaken en Ruimtelij ke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzageelke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die tijdens kantooruren geen gelegenheid heeft de stukken in te zien, kan desgewenst een af spraak maken om de stukken op maandagavond gedurende maxi maal drie uren in te zien. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. WADDINXVEEN - De Rooie Vrou wen in de Partij van de Arbeid houden op maandagavond 17 maart in het buurtcentrum De Bonkelaar een vrou wenforum in het kader van de gemeen teraadsverkiezingen Het is de bedoeling dat elke aan de ge meenteraadsverkiezingen deelnemen de politieke partij een verkiesbare vrouw of een vrouw die op de kandida tenlijst staat afvaardigt om in het forum het woord te voeren. Eerst geeft elke vrouw weer welke ’’vrouwenpunten” of belangrijke zaken voor vrouwen in het verkiezingsprogramma van haar partij staan, dan volgt er discussie met de aan wezigen in de zaal. In de zaal zijn niet alleen vrouwen, ook mannen worden uitgenodigd. De jour naliste Lotte Hartman heeft toegezegd voorzitter van het forum te zijn. men, secretaresse: mevrouw M.P. De- lissen-van Os, penningmeesteresse: me vrouw H. Willems-van Dijk, ledenad ministratie: mevrouw J. Charpentier- Rijnsdorp, bestuurslid en cursusleid ster: mevrouw H.E. Treep-van Tinte- ren. Nieuw toegetreden zijn: mevrouw A.M. Maas-Bakker en mevrouw M. van Pruissen-Revet. Afgetreden zijn: presidente W.C.M. Verweij-van Ber- kesteijn en vice-presidente J.V.E. Leenen. Gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen belang hebbenden hiertegen schriftelijk bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 400,2740 AK Waddinx veen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3