GEMEENTE WADDINXVEEN Hummelhonk van start ’’Positief’ programma van VVD vastgesteld NAAR STEMBUS OP 19 MAART Spar-supermarkt H. van Mourik krijgt hoog Spar-bezoek ”Als Waddinxveen je lief is!” Financiën VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD WET OP DE GEMEENSCHAPPELIJKE REGELINGEN KUNSTEN CULTUUR SPOR T EN RECREA TIE SPREEKUREN A VONDOPENSTELLING Werkgelegenheid ONDERWIJS TELEFÖÖNNVMMËRS/OPENINGSTIJDEN VERORDENING REGELENDE DE SAMENSTELLING, INRICHTING EN BEVOEGD HEDEN VAN HET COLLEGE VOOR DE VERLENING VAN BIJSTAND MILIEUZAKEN VERGADERINGEN i 01727-4044 070-210001 Dinsdag 11-2-1986: I 4 j 12222 01820-24255 13000 13000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 FEBRUARI 1986 01820-16066 010-362244 Wil de gemeente financieel zelfstandig kunnen blijven draaien dan zal de be- WD-lijstaanvoerder Karei Soest. WADDINXVEEN - In de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg is deze week de vierde peu terspeelzaal van de Stichting Beharti ging Belangen Waddinxveense Peuter speelzalen van start gegaan. Deze peu terspeelzaal, die de naam Hummelhonk draagt, is bedoeld voor de peuters van 01820-15767 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.00 uur vrijzwemmen volw. 11.00-13.00 uur ouderen kind 13.30-15.30 uur vrijzwemmen 16.00-17.30 uur ouder en kind 20.15- 21.15 uur vrijzwemmen 21.15- 22.30 uur vrijzwemmen volw. Woensdag 12-2-1986: 07.00-09.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.30 uur vrijzwemmen volw. 11.30- 13.00 uur ouder en kind 13.30- 15.30 uur vrijzwemmen 21.00-22.30 uur volw. Donderdag 13-2-1986: 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.00 uur vrijzwemmen volw. 1100-1300 uur ouder en ki nd 13.30- 15.30 uur vrijzwemmen 16.00-17.30 uur ouder en kind 17.30- 18.30 uur vrijzwemmen Vrijdag 14-2-1986: 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.00 uur vrijzwemmen volw. 11.00-13.00 uur ouder en kind 13.30- 15.30 uur vrijzwemmen 16.00-17.30 uur ouder en kind 17.30- 19.00 uur vrijzwemmen Zaterdag 15-2-1986: 10.00-13.00 uur ouder en kind 13.30-15.30 uur vrijzwemmen Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. extra verwarmd water extra verwarmd water 14433 14433 4 Zondag 16-2-1986: 10.00-12.00 uur ouder en kind 12.00-13.00 uur vrijzwemmen STEMMEN ELDERS De kiezer, die aan de verkiezingen wil deelnemen in een ander stem bureau in de gemeente Waddinxveen dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproep ontvangt, kan hiervoor een verzoek indienen. Er bestaan twee mogelijkheden: Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken op grond van artikel 59, lid 2, van de Wet op de Gemeenschappelijke Regelin gen bekend, dat met ingang van 6 februari a.s. gedurende een periode van 14 dagen ter gemeentesecretarie ter inzage ligt en tegen betaling van de kosten voor een ieder verkrijgbaar is de ontwerp-be- groting van het Recreatieschap Reeuwijkse Plassen e.o. voor 1986. Kamermuziekconcert Op donderdag 13 februari a.s. zal in de raadzaal van het gemeente huis van Waddinxveen een kamermuziekconcert worden verzorgd door het LUDWIG TRIO. Dit ensemble, bestaande uit Jean Jaques Kantorow, viool, Vladimir Mendelssohn, altviool en Herre-Jan Ste genga, cello, zal werken vertolken van W.A. Mozart (J.S. Bach), L. van Beethoven en F. Schubert. Kaartverkoop: op werkdagen van 8.30-12.30 uur op het gemeente huis, Bureau Burgerzaken en vanaf een half uur voor de aanvang van het concert aan de zaal. Het concert begint om 20.30 uur. WADDINXVEEN - ”Als Waddinxveen je lief is!” is de titel van het nu definitief door de Waddinxveense afdeling van de VVD - die in de raad vijf zetels heeft - is vastgesteld. Met dit programma gaan lijsttrekker Karei van Soest en de overige 10 kandidaatraadsleden op pad voor de over zes weken te houden gemeenteraadsverkiezingen. Programma voorjaarsvakantie Maandag 10-2-1986: 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.00 uur vrijzwemmen volw. 11.00-13.00 uur ouder en kind 13.30- 15.30 uur vrijzwemmen 16.00-17.30 uur ouder en kind 17.30- 18.30 uur vrijzwemmen Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdagmorgen van 09.30-11.00 uur Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. De liberalen vinden dat hun partijpro gramma geschreven is vanuit de positie ve gedachte dat er zeker nog problemen zijn op te lossen, maar dat dit in een pe riode gebeurt die landelijk wordt ge kenmerkt door een opleving. De WD doet dit op grond van de grondbeginse len: vrijheid, verantwoordelijkheid, verdraagzaamheid, sociale rechtvaar digheid en gelijkwaardigheid. Enkele opmerkelijke punten uit het nieuwe VVD-programma gaan over de openbaarheid, de financiën, de avond openstelling van het gemeentehuis, de verkeersveiligheid, de werkgelegenheid en de jongeren. De VVD is in beginsel voor openbaar heid van vergadering, niet alleen van de raad en commissies, maar ook van stich tingen ed. waarin de gemeenteraad be stuurders heeft benoemd. Het fractie- beraad van de WD blijft openbaar. Al le belangstellenden worden in de gele genheid gesteld mee te denken en te praten. Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad Dinsdag 18 februari 1986, aanvang 20.00 uur in de Leon van GelderschöoL Belangrijke agendapunten: Verkiezing voorzitter G.M.R. Nabespreking vergadering Onderwijs Commissie. Bespreking concept-reglement G.M.R. WADDINXVEEN - De Spar-su- permarkt van H. van Mourik in het winkelcentrum ”de Passage” krijgt donderdagmiddag bezoek van een belangrijke internationale Spar-de- legatie. Het gezelschap brengt ver der ook nog bezoeken aan Spar- groothandel Koninklijke A.J.M. van Well BV in Zevenhuizen en aan de plantenkwekerij Edelman BV in Reeuwijk. De internationale Spar-delegatie die de Waddinxveense Spar op be zoek krijgt bestaat uit de commis sarissen van de Internationale Spar Centrale, die voor een vergadering en een bezoek aan de Koninklijke A.J.M. van Well BV in Zevenhui zen, uit Oostenrijk, Spanje, Duits land, Engeland en Italië naar Ne derland zijn gekomen. Tevens aan wezig zijn de leden van het bestuur van de Internationale winkeliers vereniging, genaamd InterSpar, die eveneens afkomstig zijn uit di verse Europese landen. Zoals gebruikelijk bij dergelijke bezoeken, wordt een aantal Spar- winkels bezocht, teneinde een ie der op de hoogte te kunnen stellen van de activiteiten op winkelgebied van de Nederlandse Spar-organisa- tie. Gastheren zijn C.A.C. van Well, directeur van de Spar-groot- handel Koninklijke A.J.M. van Well BV in Zevenhuizen en H.L.A. van Well eveneens werk zaam biij het familiebedrijf. Het bezoek wordt gecoördineerd door de Internationale SPAR Centrale in Amsterdam. Stemmen elders en stemmen bij volmacht Voor de op 19 maart a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad ontvangen de kiesgerechtigden een op roep om te stemmen op het stembureau van het stemdistrict waar zij op 4 februari 1986 blijkens het kiezersregister woonachtig zijn. TER-INZAGE-LEGGING VAN EEN BESLISSING OVER GELDIGHEID KANDIDATENLIJSTEN 1De in deze gemeente ingeleverde lijsten van kandidaten voor de op 19 maart 1986 te houden verkiezing van de leden van de raad der gemeente Waddinxveen zijn ter gemeentesecretarie (Bureau Burgerzaken) voor een ieder ter inzage nedergelegd. 2. Het hoofdstembureau zal op 10 februari 1986 om 17.00 uur in het gemeentehuis een voor de kiezers toegankelijke zitting houden, waarin beslist zal worden over de geldigheid der ingeleverde lijs ten van kandidaten en over het handhaven van de daarop voor komende kandidaten, alsmede over de wijze van vermelding. Nadere informaties: Bureau Burgerzaken, tel. 14433, tst. 242. Bij wijze van expériment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. 2,5-4 jaar uit de nieuwe woonwijk Zuid- plas. Als hoofdleidster fungeert Mieke Baars. Zij wordt in dit werk geassis teerd door twee andere leidsters. De peuterspeelzaal, die al meer dan 30 kin deren heeftis vijf ochtenden in de week van kwart voor negen tot half twaalf groting sluitend moeten zijn. Aanpas singen voor het een en ander dienen pri mair te worden gezocht in verlaging van de uitgaven en niet in lasten verzwaring. De VVD is voor een avondopenstelling van het gemeentehuis voor het publiek op koopavond. Waar mogelijk, zullen ter bevordering van de verkeersveiligheid verschillende verkeersfuncties gescheiden moeten worden. Overzichtelijke situaties moe ten worden gecreëerd. De bewoners dienen hierbij nauw betrokken te wor den in een vroeg stadium. Voor verkeersintensieve gebieden kan een verkeers-veiligheidsplan nuttig zijn voor het wegwerken van knelpunten. Diverse verkeersmaatregelen zoals snelheidsbeperking, dienen daarin meegenomen te worden. Waar mogelijk dient de gemeente plaat selijke bedrijven te betrekken bij de uit voering van werken. Bij het behoud van bestaande werkgelegenheid liggen de bemoeienissen van de gemeente achter vooral in de rol van stimulator en tus senpersoon. De WD steunt initiatie- Zomer-schoolvakantie 1986 Voor zowel de scholen voor basis- als de scholen voor voortgezet on derwijs in Waddinxveen loopt de zomervakantie 1986 van maandag 30 juni tot en met vrijdag 8 augustus 1986. Er is dus geen sprake van, dat, zoals ten onrechte in verschillende folders, reisgidsen e.d. wordt gesuggereerd, deze vakantie al op maandag 23 juni begint. Wel kan een beperkt aantal scholen iets eerder met de zomervakantie beginnen (of deze iets later beëindi gen) dan genoemde periode. Dit is mogelijk omdat elke school over een klein aantal reserve uren c.q. dagen beschikt. Ongeoorloofd schoolverzuim zal leiden tot het opmaken van een proces-verbaal. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Maandag 10 februari 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijk agendapunt: Gemeentelijke organisatie. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. STEMMEN BIJ VOLMACHT De mogelijkheid bestaat ook om bij volmacht te stemmen. Dit kan: A. met gebruikmaking van een volmachtlegitimatiekaart. De volmachtlegitimatiekaart dient uiterlijk 5 maart 1986 te wor den aangëvraagd met behulp van een formulier dat ter gemeen tesecretarie (Bureau Burgerzaken) kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek kan de gemachtigde in een wille keurig stembureau in de gemeente Waddinxveen voor de vol machtgever.stemmen; B. door middel van overdracht van de te ontvangen oproepings- kaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden ingevuld en door volmachtgever en ge machtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (19 maart 1986) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven, en 2. gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend te gelijk met zijn stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart worden verstrekt. Alarmering Brandweer bg.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) open. Er zijn twee groepen. De kleintjes kun nen op dinsdag- en donderdagochtend naar de peuterspeelzaal, de groteren op maandag-, woensdag- en vrijdagmor gen. Voor het kunnen laten starten van deze peuterspeelzaal stelde de gemeen te Waddnxveen f. 7.000,- beschikbaar. A. uiterlijk 5 maart 1986 een schriftelijk verzoek indienen. Voor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier dat ter gemeentesecretarie (Bureau Burgerzaken) kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer dan een legiti- matiekaart; B. uiterlijk 14 maart 1986 een mondeling verzoek indienen. De kiezer dient dan de te ontvangen oproepingskaart persoon lijk aan te bieden ter gemeentesecretarie (Bureau Burgerza ken). Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door om zetting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een legitimatiekaart is verstrekt kan uitslui tend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien deze kaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart worden ver strekt. ven voor een bedrijvencentrum. Juist jongeren hebben behoefte aan plaatselijke mogelijkheden tot ontspan ning. De VVD is voorstander van het vestigen van een discotheek, doch acht een dergelijke voorziening primair een zaak voor het particuliere initiatief. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar is, de door de gemeenteraad op 19 juni 1985 vastgestelde Verordening tot wijzi ging van de Verordening regelende de samenstelling, inrichting en bevoegdheden van het college voor de verlening van bijstand. Deze verordening behelst het overdragen door het college van bur gemeester en wethouders van de zorg voor het beheer van het ’’Fonds voor aanvullende financiële hulp in noodsituaties van mini ma” aan het college voor de verlening van bijstand, alsmede de toe deling aan laatstgenoemd college van de bevoegdheid tot het nemen van beslissingen op aanvragen om een financiële ondersteuning van uit voornoemd fonds. Op 29 oktober 1985 is door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de ontvangst van deze Verordening bericht, hetgeen vereist is op grond van de gemeentewet. De Verordening treedt in werking op 8 februari 1986. Waddinxveen, 5 februari 1986. Burgemeester en wethouders voornoemd. De peuterspeelzaal Hummelhonk in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen. (Foto: Sjaak Note- boom). Ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat gedurende de periode 6 februari tot 20 februari 1986 de volgende ontwerp-be schikkingen ter inzage liggen: a. de ontwerp-beschikking op de aanvraag van de heer C.W. Ver gouwe, nu op naam van de heer C. A. van Dijk, West-Vlisterdijk 4 te Haastrecht, voor het oprichten en in werking hebben van een kalvermesterij gelegen aan de Zuidelijke Dwarsweg 18 alhier; b. een nieuwe ontwerp-beschikking, n.a.v. een bezwaarschrift, op de aanvraag van de heer C. van der Vlist, Julianastraat 12, alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een drukkerijgele gen aan de Julianastraat 12 alhier. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunningen te verlenen onder 34 resp. 14 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder van ernstige aard. De aanvragen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende de genoemde periode op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie ter inzage op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Degene dieniet in de gelegenheid is de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond gedurende maximaal drie uur in te zien. De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweestkunnen tot 20 februari 1986 gemotiveerde bezwaren inbrengen naar aanleiding van deze ontwerp-beschikking(en). Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. Commissie voor de financiën Donderdag 6 februari 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Kredietverlening opstellen verkeerscirculatieplan en verkeersvei- ligheidsplan. Krediet aanschaffing zwembadreiniger en doseringsapparaat. Krediet reorganisatie automatiseringscentrum CVA/IAM en in trekking raadsbesluit tot uittreding uit gemeenschappelijke regeling "Regeling informatiecentrum Midden-Nederland”. Aanbieding jaarrekening 1984 Samenwerkingsschool HAVO- Atheneum. Groot-onderhoud 97 na-oorlogse woningen Bomenwijk woning bouwvereniging ’’Waddinxveen”. Medewerking aanschaf diaprojector Mgr. Bekkersschool. Ruiling grond Zuidkade met G.J. Huizer. Verkoop grond Zuidkade aan P. Baan. Programma welzijn minderheden 1986. Wijziging legesverordening i.v.m. decentralisatie rijbewijzenafgif- te. Voorlopige vaststelling jaarrekening 1984 wijkwerk Bomenwijk. Voorlopige vaststelling jaarrekening 1984 wijkwerk Waddinxveen- Zuid. Begrotingswijzigingen: - schoonmaken muren raadhuis; - aanvullend krediet organisatierapport Twijnstra Gudde N.V. - wijziging telefooninstallatie bestuursvleugel; - aanvullend krediet tekstverwerkingsapparatuur en koppeling computer. van

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3