Proefpassing. Colpa Optiek Rehorst ziet OS ’92 zitten Eerst huizen bouwen in Brugcentrum/Dorpstraat PvdA wil verbreding van openbare MAVO Ludwig Trio in raadzaal Contactlens plannen? Donderdagavond 13 februari Visie van socialisten op onderwijs Schenking aan Stichting Punt in verkiezingsprogramma CDA Koffiebar Westnederland ITC BV GOLDEN EARRING MET BOOM BOOM MANCINI CDA-program: Kanaalstraat moet minder druk worden Huisdammers- tournooi uitgesteld Het Weekblad feliciteert Buitengewoon gezellige middag 65+ NAAR STEMBUS OP 19 MAART J. Groenewegen exposeert potlood tekeningen Expositie Modevakschool NAAR STEMBUS OP 19 MAART Machineschriften Eersteklas opticienswerk en prima service Bij ons kunt U rekenen op objectieve informatie en zeer deskundige voorlichting. Onze gediplomeerde contactlensspecialist (A.N.V.C.) vertelt U er alles over. Met inbegrip van een aantrekkelijke kosten berekening voor de meest geschikte lenzen. Vraag ook naar de mogelijkheid van een speciale proefpassing. Bel eens op of loop even bij ons binnen voor een afspraak. Sobere aanpak Burg. Colijnstraat 21 -Telefoon 01727-4637 BOSKOOP Laatste strohalm Verkeersopvoeding Onderlinge •A ,‘A Volwassenen Toewijzingsbeleid *4 I WOENSDAG 5 FEBRUARI 1986 Paul Boom Boom Mancini. Golden Earring. CDA-lijs taan voerder Schie. WADDINXVEEN/AMSTERDAM - Het bouw- en aannnemingsbedrijf Rehorst BV van de Dorpstraat komt voor op de lange lijst van geldschen- kers voor het in 1992 weer kunnen houden van de Olympische Spelen in Amsterdam. Aandacht trekken en reclame maken kan op veel manieren. De stichting heeft gekozen voor een sobere aanpak. Als Amsterdam de Spelen krijgt, wor- WADDINXVEEN - ITC Electronica BV, Gouda, met als vestigingsplaats Waddinxveen, heeft het geplaatste/ge- storte kapitaal ruim drie jaar geleden al gewijzigd in 2.100.000,-, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. den ze compact, intiem en vriendelijk. Het plan ’Samen moet het lukken’ sluit daarbij aan: Geen miljoenen verslin dende stunts of luxueuze cadeaus voor IOC-leden, maar een eenvoudige, in dringende campagne om hen te overtui gen. Zuid-Holland-Oost met kracht verzet dient te worden aangetekend. OOGMETING CONTACTLENZEN Contactlensspecialist A.N.V.C. WADDINXVEEN - Om organisatori sche redenen is het door de Waddinx- veense damvereniging Excelsior te hou den tournooi voor Waddinxveense huis- dammers uitgesteld en verschoven naar donderdag 6 en eventueel donderdag 13 maart. Ongeveer 10 liefhebbers hebben zich reeds aangemeld voor dit tournooi (dus max. 2 avonden omvattend) en te houden in Het Trefpunt aan de Sta tionstraat. Deelname verplicht tot niets en is ge heel kosteloos. De deelnemers dienen min. 18 jaar te zijn en wonend te Wad dinxveen. Meer informatie,c.q. aan meldingen op de clubavonden (donder dag) in Het Trefpunt en bij de bestuur sleden: P. Swart, Willem de Rijkelaan 13, tel. 14712 en C.J. Barelds, Apollol- aan 52, tel. 14726. J WADDINXVEEN - De Waddinx- i vener Jan Groenewegen is één van de vier leerlingen van de dagschool voor volwassenenen Gouwe Colle- i ge, die nog de hele maand februari 1 exposeren in de galerie van de Goudsche Courant aan de Markt in i Gouda. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag 10.00- 17.00 uur en zaterdag van 10.00- 13.00 uur. 1 Jan Groenewegen van de Groens- voorde is vertegenwoordigd met i potloodtekeningen van landschap- pen met bomen, een bosrand en knotwilgen. Met potlood blijken zeer fijne toonverschillen moge- lijk. Grijstonen worden zorgvuldig afgewogen, waardoor ruimtelijk- heid tot stand komt. De tekencursisten van de school voor volwassenenen komen in Gouda en omstreken regelmatig in het nieuws. In kleine expositie- ruimten stellen zij hun werk ten toon en dikwijls met succes. Eén J keer in het groot, maar de Agnie- tenkapel bleek te klein te zijn. Dit- maal werd een expositiemogelijk- heid aangeboden door de Goud- sche Courant. 1 Het idee ontstond om vier cursis- ten, vier verschillende technieken i te laten zien, om zo een goed beeld te geven van de mogelijkheden die J het Gouwe College te bieden heeft, i Alle vier volgen zij de lessen aan de J HAVO-afdeling bij Han van Ha- gen, als docent aan het Gouwe Col- i lege verbonden. Naast de potlood- 1 tekeningen van Jan Groenewegen zijn werkstukken te zien van Wil i Rook (Gouda), Rina van Dijk 1 (Gouda) en Ria Bekking (Moord- I recht). van de Haagse groep Boom Boom Man cini, getiteld Red Skies. Boom Boom Mancini is ontsproten aan het brein van gitarist Jaap de Jonckheere en toetsen- speler Jeroen Ernst en drummer Boris Wassenbergh. De heren onderhouden reeds lang een hechte muzikale vriend schap, daterend uit de tijd van de Urban Heroes. Bassist Frans Koenn comple teert de stevige ritmesektie. Als laatste kwam zanger Evert Nieuwslede bij de groep, die vroeger bij de Urban Heroes ook de vokalen voor zij n rekening nam Er werd hard gewerkt aan een eigen re pertoire. Het opgenomen materiaal kwam bij George Kooymans terecht, die hier zo enthousiast over was dat hij Boom Boom Mancini uitnodigde om als voorprogramma van Golden Earring op te treden. WADDINXVEEN - De aan het Jan van Bijnenpad wonende heer W. van der Heijden heeft enthousiast gere ageerd op de zaterdagmiddag in De Unie gehouden carnavalsmiddag voor ouderen van de carnavalsvereniging De Gouweslobbers en de afdeling Wad- WADDINXVEEN - In het verkiezingsprogramma van de PvdA staat dat de Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan moet worden verbreed. ’’Bovendien is een meerjairg gemeenschappelijke brugperiode van scholen voor voortgezet onderwijs gewenst. Gestreefd moet worden naar voortgezet basisonderwijs, d.w.z. een schooltype voor alle leerlingen van 12-16 jaar. (middenschool). Meer aandacht dan voor heen is nodig voor openbaar beroeps- en beroepsbegeleidend onderwijs. Bevorderd dient te worden dat de beroepskeuze roldoorbrekend is”, zo zeggen de socialisten letterlijk in hun programma, waarmee wordt mee gedaan aan de over zes weken te houden gemeenteraadsverkiezingen. WADDINXVEEN - Realisering van woningouw in het Brugcentrum en ten westen van de Dorpstraat dient thans met kracht ter hand te worden genomen. Andere gebieden hebben een lagere prioriteit. BOSKOOP - Zaterdagavond 15 febru ari om acht uur zal de Nederlandse pop groep Golden Earring wel optreden in de Beurshal in Boskoop. Om de teleur stelling van het anderhalve week gele den afgelaste concert wat weg te werken zal als extra Boom Boom Mancini op treden. Voor het eerst in het 21-jarig bestaan van Golden Earring, moest het aangek- ondigde concert worden afgelast, ’s Morgens was wel gestart met de op bouw van apparatuur, ondanks het feit dat Barry Hay ziek was, maar hij dacht dat het misschien wel zou lukken, ’s Middags bij de soundcheck bleek Barry dusdanig ziek en totaal zijn stem kwijt, dat het niet verantwoord was tegenover het publiek een concert te geven. Besloten werd het concert te verplaat- WADDINXVEEN - De twintig jaar bestaande Verenigde Modevakschool Waddinxveen van mevrouw P.M. Bud ding heeft zaterdag in de Goudse Lut- herzaal de leerlingen-tentoonstelling ”De mode in de loop der tijden” gehou den. Op de expositie vond men een col lectie examenwerkstukken van de leer lingen, variërend van luxe lingerie tot en met mantels. WADDINXVEEN/BOSKOOP - NV Verenigd Streekvervoer Westneder land, Waddinxveen, heeft in het han delsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Hol land diverse wijzigingen aangebracht. Zo heeft dit bedrijf, met als omschreven doel openbaar vervoer personen, groeps- en toervervoer, alle oude en nieuwe nevenvestigingen geregistreerd. Die nevenvestigingen zijn Waddinx veen (1969), Gouda (1969), Delft (1969-1981), Den Haag (1969-1984), Krimpen aan den IJssel (1974-1975), Nieuwegein (1974-1978), Ridderkerk (1974), Schoonhoven (1974), Sliedrecht (1974) en Zoetermeer (1984). Dat staat in het verkiezingsprogramma van het CDA. De christen-democraten, die in de gemeenteraad vijf zetels heb ben, komen tot die uitspraak in het hoofdstukje ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Hier gaat het niet al leen over ruimtelijke ordening en wo ningbouw, maar ook over gronduitgif- te, oude kernen, toewijzingsbeleid wo ningen en winkels en het woonwagen centrum. Wat dat laatste betreft vindt het CDA dat het realiseren van een definitief woonwagencentrum hoge prioriteit heeft. Het huidige door woonwagens in gebruik genomen parkeerterrein bij de sportvelden aan de Sniepweg dient met spoed z’n oorspronkelijke bestemming terug te krijgen. Voor de toekomst kan een tweede woonwagencentrum nood zakelijk zijn, zo voorzien de christen democraten. Hiervoor dient dan wel tijdig een planning te worden gemaakt in de structuurschets. Het CDA meent dat tegen het op onredelijke wijze be perken van de natuurlijke ontwikkeling dinxveen van de rooms-katholieke be- van Waddinxveen via het streekplan jaardenbond. In een brief daarover schrijft hij ons: ’’Onze grote dank aan de Gouweslob bers voor de buitengewoon prettige en gezellige middag. Het is niet te geloven wat de carnavalsvereniging voor de bej aarden ten tonele hebben gebracht. Het was een middag om nooit te vergeten”. WADDINXVEEN - HeJ Ludwig Trio is het vierde van de zes kamermu ziekconcerten dat volgende week donderdagavond 13 februari in de raad zaal van het Waddinxveense gemeentehuis wordt gegeven. Het concert, dat om half negen begint, is toegankelijk tegen betaling van f. 10,- (CJP- houders en 65-plussers f. 7.50). Het Ludwig Trio bestaat uit Jean Jacques Kantorow (viool), Vladimir Mendelssohn (altviool) en Herre-Jan Stegen ga (cello). Ze spelen werken van Mozart/Bach, Van Beethoven en Schu bert. De gemeente heeft als subsidiegever in vloed op het functioneren van de schoolbegeleidingsdienst (SBD). Re gelmatige doorlichting van het taken pakket van de SBD dient geregeld te worden. De SBD moet voldoen aan de vragen die ’het veld’ stelt. Een gelijke verdeling, systeembegeleiding en indi viduele hulp moet er komen. Het maat schappelijk werk moet een taak krijgen in de SBD. Voor de volwassenen-educatie is behal ve een educatief plan ook een stimule rend beleid nodig (inventarisatie van kursussen en opleiding voor volwasse nen). Een gericht beleid dient te wor den ontwikkeld om spijbelen en voor tijdig schoolverlaten te voorkomen. Tweede kansonderwijs voor mensen De Stichting Olympische Spelen 1992 houdt op dit moment de wervingsactie ”Wie geeft Ed van Thijn 'n vuurtje” on der het Nederlandse bedrijfsleven. Re horst Bouw heeft daarop gereageerd, omdat dit bedrijf het houden van Olym pische Spelen in ons land wel ziet zitten. Op 17 oktober van dit jaar valt de grote beslissing; dan wijst het Internationaal Olympisch Comité (IOC) de stad aan die de Olpympische Spelen in 1992 krijgt. Om de Spelen in huis te halen moet een uitgebreide promotie campag ne worden gevoerd. De Stichting Olym pische Spelen Amsterdam 1992, gehuis vest in de Bijlmermeer, heeft daarvoor een plan gemaakt onder het motto ’Sa men moet het lukken’. Zo’n campagne opzetten is geen klei nigheid. De stichting zal binnen en bui ten Nederland regelmatig te maken krijgen met tal van organisaties. Alleen al in Amsterdam worden dit jaar negen honderd verenigingen van informatie voorzien. Het Ludwig Trio beschikt over leden die door hun solo-carrieres een extra di mensie geven aan het triowerk. Na hun debuut in het Parijse Herfst Kamermu ziek festival maakte het trio tournees door Holland, Belgie, Frankrijk, Duits land, Zuid-Korea, Japan, Indonesië en de Verenigde Staten, zonden voor de radio complete strijk-, fluit- en hobo- kwartetten uit van Mozart en maakte plaatopnames bij C.B.S Nippon Co lumbia, Arion, dirigeerde workshops en gaf meestercursussen in Europa en Azië. Op hun repertoire staan behalve de klassieke strijktrio’s ook werken voor piano, fluit-, hobo en gitaarkwar- tet en voor een groot deel ook werken van hedendaagse avant-garde comp onisten. Jean Jaques Kantorow: Winnaar van de Charles Flesch, Sibelius, Marquerite Long - Jacques Thibaud, Queen Elisa beth, Montreal en Paganini viool Con coursen. Hij maakte vele tournees en gaf meer dan 1000 concerten door de hele wereld. De violist heeft meer dan 40 grammofoonplaten opgenomen, uit gebracht door CBS, Erato, Nippon Co lumbia, Arion, enz. Naast zijn kamer- muziekactiviteiten geeft hij vioolles aan de conservatoria van Srassburg en Am sterdam. Vladimir Mendelssohn: Naast recitals, solo-concerten, radio-opnames en tele visie optredens in West Duitsland, Hon garije, USSR, Roemenië, Zwitserland, Frankrijk, België, Holland en Spanje, maakte hij deel uit van Internationele juries en gaf meestercursussen in Hol land, Zwitserland, Roemenië en Fin land. Hij heeft grammofoonopnames gemaakt bij Electrocord, CBS, Arion, Forlane en Nippon Columbia. Ook nam hij deel aan concoursen en muziekfesti vals in o.a. Budapest, Bonn, Bukarest en Brussel met z’n eigen composities voor altviool en tape. Herre-Jan Stegenga: Na het behalen van de le prijs aan het Parijse Conser vatorium, speelde hij in de meest'voor- aanstaande plaatsen en Europa met Szimon Goldberg, Antonio Janigro, Jerzy Maksimiuk, Davik Zinman en Antoni Ros-Marba. Hij maakte tour nees door Zuid-Amerika, New York- Carnegie Hall, San Francisco, Azië (Pe king, Shangai, Kanton, Jakarta). Er verschenen plaatopnames van hem bij CBS, Arion, Philips, enz. De gemeente bevordert, indien moge lijk in samenwerking met bijzondere schoolbesturen, de bewustwording over problemen van oorlog en vrede, derde wereld, milieu-problemen, racisme, discriminatie, vandalisme en kriminali- teit. ’’Aandacht moet worden besteed aan de drugs- en verslavingsproblematiek, vooral in het voortgezet onderwijs. Ver keersopvoeding verdient ruime aan dacht. Een aktief beleid dient gevoerd te worden met betrekking tot het com- puteronderwijs in basis- en V.O.-scho len,” aldus de PvdA. Een inventarisatie van de levenvatbaar heid van bestaande scholen is noodza kelijk, evenals leerlingenprognoses. Een actief gemeentelijk beleid inzake de planning van basis- en voortgezet on derwijs is noodzakelijk. Tijdige samen werking en fusie van scholen is beter dan gedwongen harde sanering van rijkswege. Ten aanzien van het functi oneren van de medezeggenschapsraden dient een actief beleid te worden ge voerd en ontwikkeld. Gestreefd moet worden naar goede op elkaar afgestem de vakanties van hef basis- en voortge zet onderwijs in de regio. sen naar zaterdag 15 februari 1986. Het publiek werd ’s avonds opgevangen en verteld dat het concert was uitgesteld. De reeds verkochte toegangskaarten zijn geldig voor 15 februari of konden worden ingeleverd. Van de ruim 1.000 kaarten in de voorverkoop zijn slechts 20 kaarten ingeleverd en terugbetaald. Om deze enorme sportiviteit van het publiek te belonen is besloten in het voorprogramma als extra te laten optre den Boom Boom Mancini. Mochten er nog mensen zijn die dit concert bij wil len wonen dan kunnen zij alsnog een toegangsbewijs kopen in de voorver koop bij de Beurshal a f. 16.50 of op de 15e februari aan de avondkassa voor f. 18.-. De eerste release op het onlangs opge richte label Ring Records is een single In de periode 1986-1990 wordt een aan vang gemaakt met een onderbouwde structuurschets voor het te voeren ruim telijk beleid in de periode na het gereed komen van de huidige wijk Zuidplas. Uitgangspunt is daarbij dat Waddinx- Excelsiors le achttal greep op zaterdag 31 januari in de uitwedstrijd tegen het nog kampioenskansen hebbende Sa men Sterk uit Hazerswoude de laatste strohalm voor wat betreft het ontkomen aan degradatie uit de Hoofdklasse Dambond Midden Holland. Met 3 in vallers werd deze uitwedstrijd in een 7-9 overwinning voor het Waddinxveens damteam omgezet. Op het programma staat nog de ont moeting Zegveld-Katwijk 2. Wanneer Zegveld mocht winnen, degradeert Ex celsior. Bij gelijkspel volgt een beslis singswedstrijd. Piet Swart en Dick Dib- bets behaalden aan Excelsiorzijde de volle winst en daartegenover stond al leen het verlies van Jaap van der Eist. De overige partijen eindigden alle 5 in remises (knappe resultaten van Adriaan Blom en Kees Kramp tegen respectie velijk Ronald van Egmond en L. de Frankrijker). Goede prestaties waren er ook van de invallers Kees Blonk. Henk den Outer en Tijmen den Ouden jr- Dank zij winst op Kees Blonk vergroot te Piet Swart zijn voorsprong in de on derlinge damcompetitie. Zes a zeven achtervolgers lijken voorlopig óm de 5 resterende finaleplaatsen te strijden. Fred Zaadhof won van Gerrit Heeren en daarmee mocht hij zijn handen wat dichtknijpen. Laatstgenoemde had mi nimaal een puntendeling uit het vuur kunnen slepen. Ruud van Dijk moest aan Gert van Mannekes een punt laten. Ruud had een stuk weten te veroveren, doch vond toch nog taai verzet. Gert wist knap de puntendeling te bereiken. Verrassend was de goede prestatie van Cor Stolker, die Piet van Es, dit jaar vrij goed op dreef, aan de zegekar bond. In het onderwijsbeleid moet volgens de PvdA de nadruk liggen op het verklei nen van de verschillen in onderwijskan sen tussen verschillende bevolkings groepen. Bijzondere aandacht is nood zakelijk voor kinderen uit gezinnen met laag opleidingsniveau, meisjes, vrou wen en mensen afkomstig uit een ande re kuituur. Bijzondere aandacht wordt besteed aan onderwijs-voorrangsbeleid (kinderen in achterstandssituaties moeten meer aan dacht krijgen). De kwaliteit van het on derwijs, onder andere de taalvaardig heid, dient te worden bevorderd. Ach terstandssituaties in het onderwijs moe ten projektmatig worden aangepakt. Daarbij is samenwerking nodig tussen scholen, welzijnsvoorzieningen en kul- turele instellingen. Een informatief rapportage-formulier voor de leerkrachten in het voortgezet onderwijs verdient de voorkeur boven eindtoetsen. De schoolwerkplan-ont- wikkeling moet gericht zijn op verrui ming van de zorgbreedte door de school (opvang voor gehandicapte en minder begaafde kinderen). WADDINXVEEN - ”De grijze file" is het motto Van de avond die de hervorm de koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen vrijdagavond houdt. Vanaf kwart voor acht is de kof fiebar geopend. Het programma wordt door eigen mensen gedaan. veen bereid blijft een bescheiden regi onale opvangfunctie te vervullen. Bestemingsplannen zijn middel, en geen doel op zich. Regelmatige bijstel ling en aanpassing, waarbij rekening wordt gehouden met gewijzigde (en versoepelde) inzichten blijft nodig. Door de sterke terugval van de te ver krijgen subsidies in het kader van de stads- en dorpsvernieuwing is het nood zakelijk de invulling van de gebieden Brugcentrum en Dorpstraat daaraan aan te passen. Een extra bijdrage uit de gemeentelijke reserves kan daarbij noodzakelijk blijken, aldus het CDA. Bij de te verwachten sterke verminde ring van de toegestane aantallen nieuw bouwwoningen, wordt het meer nood zakelijk het bouwprogramma te base ren op een analyse van de behoefte. (Jongeren, ouderen, gehandicapten, grote gezinnen en enige luxe flatbouw). Tegen uitgifte van gronden in erfpacht bestaat geen bezwaar. De realiteit is echter dat vele afnemers van grond hier tegen bezwaar hebben. Met de realiteit dient rekening te worden gehouden. Het verdient volgens het CDA aanbe veling de inschrijving van woningzoe kenden en de toewijzing van huurwo ningen over te dragen aan woningbouw verenigingen en institutionele beleg gers. De gemeente dient er slechts bij betrokken te worden wanneer van ge stelde toewijzingsregels moet worden afgeweken. Voor de zwakste groepen zullen beschermende maatregelen blij ven gelden. De stelregel dat woningeigenaren niet in aanmerking komen voor toewijzing van een huurwoning onder de huur- grens dient wegens het ouder worden van de betreffende groep te worden ver soepeld. De doorstroming naar oudere koopwoningen wordt hiermee bevor derd. Bij toewijzing van winkels in Zuidplas verdient het aanbeveling plaatselijke ondernemers in de gelegenheid te stel len (filiaal)bedrijven te vestigen. met weinig vooropleiding moet worden gestimuleerd. Het bij fusies veranderen van openbare scholen in bijzondere scholen moet tegengegaan worden. Het openstellen van het bestuur voor andere gezindten van de open katholieke ’wijk- school’ dient te worden bevorderd. De gemeente dient als schoolbestuur, zo mogelijk in samenwerking met ande re schoolbesturen, de rolbevestigende elementen in het onderwijs tegen te gaan. Aandacht verdient eveneens de oriëntatie en informatie van leerkrach ten in deze. WADDINXVEEN - Het verminderen van de verkeersdruk op de Kanaalstraat en verkeersvoorzieningen bij de kruis punten met Stationstraat en Kerkweg- West. Dat zijn twee punten uit de ver- keersparagraaf in het CDA-verkie- zingsprogramma voor de nieuwe ge meenteraad. Voor de christen-democraten staat vast dat het op te stellen verkeerscirculatie- en verkeersveiligheidsplan rekening dient te houden met de relatief beperkte financiën die voor uitvoering van plan nen beschikbaar zullen zijn. De plannen moeten uitvoerbare suggesties en een prioriteitsstelling bevatten. Het verkeersveiligheidsbeleid dient vol gens het CDA nadruk te leggen op men- taliteitsverbetering van automibilisten en motor- en bromfietsrijders; naleving maximum snelhedenbeperking snelhe den in de wijken (30 km); veilige school routes, goede verkeersbrigades; uit breiding fietspaden en -stroken en ver beteren uitzicht op kruispunten door aangepaste lagere beplanting. De volgende specifieke problemen ver dienen van het CDA extra aandacht: snelle aansluiting Dreef en Zuidpla- slaan op de Beijerincklaan, waardoor IJsermanweg veilig wordt; sterke be perking autoverkeer op de Sniepweg tussen Spoorlijn en Esdoornlaan; ver vangende fietsroute door de wijk Zuid plas parallel aan de Piasweg tussen Zes de Tochtweg en Sniepweg; vergroten veiligheid voor fietsers en voetgangers op de Brugweg - Zwarteweg; verminde ring doorgaand verkeer in Dorpstraat; aanleg van trottoirs langs de Zuidkade; opname Zuidplas en Victorwijk in de busroute; aanleg voetpad langs ’’lege eind” Noordkade; aanpassing op IJser manweg en van Zesde Tochtweg op Piasweg. WADDINXVEEN - De aan de Groensvoorde wonende H.E. van Dijck is geslaagd voor het examen hyp- notherapeut. Het examen werd afgeno men door de Stichting voor Hypnot herapie en Verbaaltherapie te Haarlem onder voorzitterschap van de arts dr. L. van Romunde, die als wetenschappelijk hoofdmedewerker is verbonden aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Voor het praktijkdiploma Machine schrijven van de Associatie SMK slaagden A.M. Delissen, C. van Gij- zel-Schreurs, E. Hamming, H. Im- merzeel, A. Meuleman, R. Pinkse, G. Smeels, L. van Tol en I. Verkley. Ze werden opgeleid door de Steno- Typ-school Arriba in Waddinxveen. Ft van

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 9