Goudse milieu telefoon is er ook voor W’veen en Boskoop Internationaal Spar-bezoek CNV-voorzitter is in Boskoop Geen voetbrug achter huizen aan Weidezoom 3 n Gouwebos-West Dag en nacht bereikbaar voor klachten over water, bodem, lucht en geluid Vrijdagavond 14 februari Andere toegang naar Gouwebos-West TEL. O1828-12828 Eerste paal 68 huizen 3e Trekking Floreant-loterij Klaas J. Mulder bespeelt orgel van Brugkerk Vloerenbedrijf Van Willigen LAUS DEO IN GOUDA Het Weekblad feliciteert IAIN MACKINTOSH IN DE BONKELAAR hl TROUWAUTO’S GROEPSVERVOER ZIEKENVERVOER ROLSTOELVERVOER PAKKETVERVOER I TAXICENTRALE WADDINXVEEN 5°°°^ Ongewis Verbindingen ol I a. j z 2 z a O V o s- GESPECIALISEERD IN: BOSKOOP PARKEREN, o >1 7\ >1 O’ z Z 3 O O z L 31 GROENSWAARD3 r 1 - T tv' 1 WOENSDAG 12 FEBRUARI 1986 die gevallen beperkt het milieubureau De folk-zanger Iain Mackintosh. tijdens kantooruren en op donderdag- l GOUDA - Waddinxveners en Bos kopers kunnen nu met hun klach ten over water-, bodem- en lucht verontreiniging alsook geluidso verlast dag en nacht terecht bij de Centrale Meldpost Milieuklachten in Gouda, telefoon 01820-28011. De centrale meldpost is onderdeel van de Milieutelefoon Zuid-Hol- land, een netwerk van vijf centrale meldposten over de gehele provin cie opgezet door het provinciebe; stuur om tot een doelmatige milieu bescherming te komen. De centra le meldpost aan de Hoge Gouwe 31 in Gouda wordt bemand door me dewerkers van het Regionaal Mi lieubureau Midden-Holland, deel uitmakend van het Intergemeente lijk samenwerkingsorgaan Mid den-Holland. terne en externe adviseurs, rijks- en provinciale overheden en de beide ge meentebesturen. WADDINXVEEN - Voor het docto raal examen Nederlands recht is aan de Erasmusuniversiteit in Rotterdam ge slaagd de aan het Kamilleveld wonende mevrouw M.K. Asscheman-Versluijs. Zij deed over haar studie drie en half jaar. x WADDINXVEEN - Zondagavond 16 februari om acht uur treedt in het buurt centrum De Bonkelaar aan de Beuken hof op de Schotse zanger en folk-musi- cus Iain Mackintosh. De toegangsprijs voor dit optreden bedraagt vier gulden. Iain Mackintosh, die eerder in Neder land op tournee was en ditmaal voor het eerst Waddinxveen aandoet, heeft van nature een liefde voor folk-muziek: zijn moeder komt van de Hebriden en zijn vader uit Ierland. Hij begon zijn muzi kale loopbaan al op zevenjarige leeftijd in zijn geboorte-plaats Glasgow toen hij WADDINXVEEN - Klaas J. Mulder bespeelt zaterdagavond 15 februari om acht uur het orgel van de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. De Kampense organist is te beluisteren te gen betaling van ƒ4,- (volwassenen) en 2,- (kinderen). Klaas J. Mulder speelt in Waddinxveen eigen improvisaties, werken van Char pentier, Bach, Handel, Variaties en Fu ga op een thema van Purcell van Bon set, Suite Gotique van Boëlmann en nog een orgelbewerking van Van de Berg. BOSKOOP/WADDINXVEEN - De dit jaar aftredende CNV-voorzitter Harm van der Meulen spreekt vrijdagavond 14 februari om half acht in De Loods aan de Zijde in Boskoop. Deze avond, waar ook jubilarissen in het zonnetje zullen worden gezet, wordt gehouden op initiatief van het CNV- subdistrict Midden-Holland en de CNV-afdeling Boskoop. internationale Spar-delegatie maakten deel uit de commissarissen van de Inter nationale Spar Centrale. De leden er van kwamen uit Oostenrijk, Spanje, Duitsland, Engeland en Italië. WADDINXVEEN - De Spar-super- markt van H. van Mourik in het winkel centrum ”de Passage” heeft vorige week donderdagmiddag belangrijk in ternationaal bezoek gekregen. Een in ternationale Spar-delegatie kwam op initiatief van Spar-groothandel A.J.M. van Well BV in Zevenhuizen een kijkje nemen in de Waddinxveense winkel om te zien hoe in Nederland de activiteiten op winkelgebied er voor staan. Van de BOSKOOP - In het bijzijn van Prins Heerlijk is zaterdagmorgen de derde trekking van de Floreant-loterij verricht in de kantine van Floreant. De vierde trekking vindt plaats op zaterdag 22 fe bruari. De winnende nummers zijn: 0006,0044, 0047, 0057, 0100, 0127, 0131, 0146, 0211, 0288, 0385, 0405, 0409, 0462, 0550, 0603, 0643, 0722, 0724, 0733, 0764, 0769, 0859. 0867 en 0972. WADDINXVEEN - Er komt achter de Weidezoom in Groenswaard 3 geen voetbruggetje en een pad op het aan de andere kant van de sloot daar gelegen ’’Onderwegje” om het ten westen van de spoorlijn Alphen aan den Rijn te maken nieuwe deel van het Gouwebos beter bereikbaar te kunnen makenMet de werkzaamheden in dit nu nog kale deel wordt ove rigens wel binnenkort begonnen. Voorzitter J.H. Reinders van het recre atieschap Bospark, dat voor de gemeen tebesturen van Waddinxveen en Bos koop het Gouwebos ontwikkelt en ex ploiteert, heeft dat geschreven aan de leden en plaatsvervangende leden van dit schap. Goed overleg met Joh. Oudijk en zijn familie heeft er toe geleid dat er nu uit zicht is op een andere en betere plaats voor de voetbrug aan de kant van Wad dinxveen. Over de nieuwe mogelijkhe den na verkoop en/of ruiling van grond maakt de Grontmij NV een rapport op. Op grond daarvan zal de recreatieraad een definitief besluit kunnen nemen over de voetbrug en aansluitende pa den. Bijna een jaar zijn met name de bewo ners aan de Weidezoom en aan het Dis telveld in het ongewisse gebleven over de wijze waarop in die buurt het tussen de spoorlijn en het Noordeinde te ma ken nieuwe deel van het Gouwebos, dat aan de andere kant van de spoorlijn de finitieve vormen heeft aangenomen, ontsloten zou gaan worden, half maart vorig jaar sprak het schap namelijk al met omwonenden over de gedachte in richtingsplannen voor het deelplan west. Maar de onduidelijkheid over de totale inrichting - en dan in het bijzonder over de ontshiitingsmogelijkheden aan de kant van Waddinxveen - bleef bestaan, een zaak die ook het recreatieschap be treurde. Het lange wachten is echter niet zonder resultaat gebleven, want in tussen kon aan de meeste bezwaren in verregaande mate tegemoet gekomen wordenEn dit zonder dat aan de belan gen van de recreanten tekort worden gedaan, zo bleek uit het overleg met in- WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland worden een aantal wijzi gingen met betrekking tot vloerenbe drijf Van Willigen BV, Waddinxveen met als handelsnaam Vloeren, grond en stratenmakersbedrijf Noord-Brabant en met als vestigingsplaats Helmond. Helmond is nu ook de statutaire zetel van deze BV geworden, terwijl de han dels- en vennootschapsnaam nu ook ge wijzigd is in Vloeren-, Grond- en Stra tenmakersbedrijf’’Noord-Brabant” tiental jubilarissen hun insigne opspel den voor hun 25 of 40 jaar trouw lid maatschap van het CNV. Na de pauze zal hij ingaan op vragen van aanwezi gen. Als sluitstuk van deze avond zullen de leden nog enige spelletjes bingo spe len om prachtige prijzen. Iedereen die belang stelt in de christelijke vakbewe ging is van harte welkom op deze avond in gebouw ”De Loods” achter de Gere formeerde Kerk aan de Zijde te Bos koop. Het intensieve overleg en een gedegen afweging van allerlei belangen hebben het schap doen besluiten de lokatie waar te zijner tijd gedurende korte tijd baggerspecie moet worden opgeslagen is verschoven naar het centrum van het in te richten westelijke gebied. Daar naast zijn suggesties van minder zwaar wegende aard in het nieuwe inrichtings plan verwerkt. Afgelopen donderdag werd in het kant oor aan de Hoge Gouwe het startsein gegeven voor een voorlichtingscampag ne om de bewoners van Midden-Hol land over de diensten van de meldpost en het milieubureau te informeren. Hoofd van het milieubureau, ing. C. Jansen overhandigde het eerste pakket aktiemateriaal aan de portefeillehouder milieuzaken van het samenwerkings orgaan, drs. W.C. Hommels. Hommels zette de motieven en de werk wijze van de centrale meldpost uiteen. Hij wees in dit verband op de sterk in omvang toegenomen milieu problema tiek. ”Na de eerste inventarisatie een aantal jaren geleden, dacht de rijks overheid nog dat voor een bedrag van rond de 2 miljard voor de dekking van steeds nieuwe verontreinigde lokaties echter al lang niet meer haalbaar ge acht”, aldus de portefeuillehouder. Door dat sombere perspektief is naar zijn oordeel het besef gegroeid, dat er ger in elk geval voorkomen moet wor den. Voorkomen is immers beter dan opruimen. Vandaar de stringente mi lieuwetgeving en het verscherpte toe zicht op de naleving. In dat op preventie gerichte beleid past ook het netwerk van meldposten. Hom mels: ”Tot nu toe was het een enorme lappendeken. Voor de ene klacht moest de burger eerst naar de gemeente, voor de andere naar het Waterschap of de provincie. Nu kan men altijd terecht bij een van de centrale meldposten.” De meldpost beschikt daartoe over direkte verbindingen met alle betrokken instan ties en - niet minder belangrijk - over de vereiste kennis en apparatuur om slag- I vaaridg aktie te ondernemen. Voor klachten over een vuilniszak in de sloot e.d. kan de burger uiteraard beter rechtstreeks contact opnemen met de Op de jubileum- en propaganda-avond van het CNV zal Harm van der Meulen, die in het najaar zal worden opgevolgd door Henk Hofstede, spreken over het onderwerp ”De arbeidstijdverkorting en de rol van de vakbeweging hierbij”. In dit praatje zal hij ongetwijfeld ook de komende wijzigingen in het sociale stel sel aan de orde stellen, mede gelet de grote CNV-protestdemonstratie op 3 maart in hei Utrechtse Jaarbeurscon gresgebouw. Harm v.d. Meulen zal in Boskoop een doedelzak leerde spelen. Momenteel echter speelt hij voorname lijk op zijn zeer unieke long-neck- 5string banjo, afgewisseld door oude Schotse melodiën op tin-whistle of con certina. Na negen jaar gespeeld te heb ben in verschillende plaatselijke folk bands besloot hij in 1970 op de solo-toer te gaan, waarna hij al snel zijn bijnaam ’’The quiet Man of Scottish Folk” kreeg. Sindsdien reist hij over de hele wereld om zijn traditionele, eigentijdse, Schotse, Engelse, Ierse en Amerikaan se liedjes te zingen. WADDINXVEEN - Donderdagmid dag 4 maart om vier uur zal een verte genwoordiger van de provincie Zuid- Holland de eerste paal slaan voor de bouw van 68 woningwetwoningen van de Stichting Samenwerkende Woning bouwcorporaties (SSW) in de woonwijk Zuidplas. De huizen zullen ten westen van de van de cirkelflat worden gebouwd. Aanvan kelijk was het de bedoeling daarvóór met de leden van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de wo ningbouw de woonwijk Zuidplas door te gaan, maar dit kijkje bij alle huizen in aanbouw is uitgesteld tot in het voor jaar. Dan zijn ook nieuwe raadsleden van de partij reinigingsdienst in zijn of haar woon plaats. Niet alle milieuklachten die bij de cen trale meldpost binnenkomen, worden door het regionaal milieubureau afge handeld. Een aantal gemeenten in het werkgebied zorgt daar nog zelf voor. In Janssen zien de centrale meldpost mi lieuklachten als een stap op weg naar re gionale milieudienst, waaraan a'lle Mid- denhollandse gemeenten deelnemen. De bundeling van kennis en apparatuur is beslist nodig om de milieutaken naar behoren te kunnen uitvoeren, menen zij. GOUDA - De christelijke oratorium- vereniging Laus Deo in Gouda, waar van ook Waddinxveners lid zijn, geeft zaterdagavond 22 maart om acht uur in de St. Janskerk te Gouda een uitvoering van de Johannes Passion van J.S. Bach. De volgende solisten verlenen mede werking: Eka Witteveen (sopraan), Jo ke de Vin (alt), Harry Geraerts (tenor, evangelist), Alex Vermeulen (tenor, aria’s), Aerde Kuiper (bas, aria’s) en Henk Smit (bas, Christus-partij). De continuo-partij wordt gespeeld door Tijn van Eijk, terwijl de begeleiding wordt verzorgd door het Randstedelijk Begeleidings Orkest. Het geheel staat onder leiding van Wim van der Panne. Ook de Waddinxveners en Boskopers kunnen een beroep doen op de centrale meldpost milieuklachten van het Regionaal Milieubureau Midden-Holland in Gouda, telefoon 01820-28011. Voor het indienen van milieuklachten alsook het inwinnen van informatie over milieuaangelegenheden kan men tijdens kantooruren en op donderdag avond tussen zes en negen terecht bij het kantoor aan de Hoge Gouwe 31. zich vooralsnog tot het doorgeven van de klacht aan de betrokken gemeente. Alle meldingen worden bovendien ge noteerd in een overzicht, dat regelmatig aan de provincie wordt gestuurd. De provincie kan aan de hand van het over zicht eventueel maatregelen nemen op symptomatische klachten. Hommels en Het Gouds christelijk oratorium- koor Laus Deo. De Spar-supermarkt van H. van Mourik aan de Passage kreeg bezoek van een internationale Spar-delegatie, die een indruk wilden krijgen van het reilen en zeilen in een Nederlandse supermarkt van deze winkelketen. (Foto: Sjaak Noteboom). z td I ft. I i. I '44

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 11