1 ALLEEN GELD NAAR ’’LIMA” Jaarverslag staat boordevol van activiteiten voor Derde Wereld Videospullen voor De Boog Bingo-avond Van Lente BV weg van het Kon. Wilh.plein Prijsvraag bibliotheek voor nieuw vignet TOOS 2 is oppermachtig Lijstaanvoerder Martin Kraaijestein komt met suggesties ’’Binnen enkele weken” verkeer aanpakken 1 Peru-reis GEB Avonden Politici Bibliobus Gesprekken Tweede lustrum Verkeer Petteplas C-poule Kinderen Zuidplas De Bonkelaar fl r V Klaar voor vertrek naar de Peruaanse hoofdstad Lima. Daar brachten vier leden van de 10-jarige Kerngroep Ontwikkelingssa- Voor kerngroep was 1985 Zuidplas-bewoners eisen maatregelen 5 menwerking Waddinxveen, VVD-wethouder L. M. Óosterbroek-Waagmeester en de journalist B.J. Woudenberg twee weken lang een bezoek aan door Waddinxveen meegesteunde ontwikkelingsprojecten. Het werd een heel bijzonder bezoek met veel publiciteit. De bewonersvereniging van de wijk Zuidplas toog vorige week vrijdag- WADDINXVEEN - Voor de vorig jaar tien jaar bestaande Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen was 1985 een jaar van de con tacten. Dat staat in het deze dagen verschenen jaarverslag van de kern groep, die 17 leden uit alle politieke richtingen telt en 85 vaste donateurs heeft. Daarin staat nauwkeurig weergegeven welke activiteiten werden ondernomen voor volwassenenkinderende eigen groep en buiten Wad- dinxveen. presentatie gehouden over haar werk voor een groot aantal belangstellenden. Wethouder Lous Oosterbroek ging na mens het college van B. en W. naar een driedaagse conferentie in Keulen over gemeente en ontwikkelingssamenwer king. De hoogste klassen van de Don Bosco- mavo in Boskoop maakten werkstuk ken over o.a. ontwikkelingssamenwer king. Acht groepjes van 2-4 leerlingen namen interviews af bij verschillende kerngroepleden. Door leerlingen van verschillende scho len werd informatie-materiaal opge vraagd voor werkstukken en spreek beurten, en/of werd tentoonstellings materiaal gebruikt. Voor de hoogste groepen van de basis scholen (12 van de 16 scholen) in totaal 1.000 leerlingen, kwam Tejater Te- neeter met de voorstelling ”De dronken dag van Salvador”. De Bonkelaar was voor vier dagen omgetoverd in een echt theater, waar zeven maal door enthou siaste acteurs het stuk werd gespeeld. In de tiener-club van de Gereformeerde Kerk werden Peru-dia’s getoond en werd het Lima-spel gespeeld. Op de jaarmarkt bij De Boog stond de Kern groep met een kraam met informatie materiaal en spelletjes. Er werden door de kinderen schoenen gepoetst, er werd gepuzzeld en panfluit gespeeld. corresponderen. De reisgroep nam die mee en bracht meteen een stapel brie ven (in het Spaans) mee terug. Op verzoek van de Jozefschool werden voor de hoogste groepen dia’s vertoond over Peru in een maandsluiting met als onderwerp ’’Samen op weg”. Op ver zoek van de Julianaschool werd twee maal een Peru-verhaal gemaakt voor de schoolkrant. zienswijze onbegrijpelijk. CDA: denk na.” WADDINXVEEN - De tweede mei- sjesploeg van TOOS-gymnastiek heeft de eerste wedstrijd van de turncompetie (B-poule) overtuigend gewonnen. Zij behaalde de eerste plaats met bijna 14 punteïi voorsprong op de tweede plaats van Dos-Schoonhoven. Derde werd OSS-Zevenhuizen Bij het eerste onderdeel, de lange mat, werd Angelika Sleeuwenhoek eerste met 8.35. Wendy Negenman werd zo wel eerste bij de brug (8.40) als bij de balk (8.95). Met 8.50 werd Marieke Smallegange eerste bij de sprong. Het persoonlijk klassement is: 1. Wen dy Negenman (33.60), 2. Marieke Smal legange (32.30), 3. Angelika Sleeuwen hoek (31.90), 4. Belinda Leunis (30.80), 5. Linda Gorissen (30.65) en 15. Mirjam v. Rijsbergen (26.45). WADDINXVEEN - De Stichting Openbare Bibiliotheek aan de Juli ana van Stolberglaan, sinds sep tember bezig met een verbouwing en uitbreiding door het erbij trek ken van de voormalige openbare kleuterschool Pinkeltje, heeft een prijsvraag uitgeschreven voor een nieuw vignet. Iedereen mag aan deze wedstrijd voor een nieuw herkenningssym- bool meedoen. Het bestuur heeft alleen als voorwaarde gesteld dat het vignet vergroot of verkleind moet kunnen worden, zodat ver fijnde details achterwege kunnen blijven. Het ontwerp, dat in zwart/ wit of kleur mag zijn, moet uiterlijk vrijdag 7 maart a.s. zijn ingeleverd. Het wordt door de bewoners onaan vaardbaar gevonden dat met het maken van een redelijke voorziening van de ontsluiting van de Graanakker met de Zuidplaslaan en het afsluiten van de doorgang in de Gerstakker voor het autoverkeer wordt gewacht tot rond de bouwvakvakantie, zoals de gemeente vorige maand in een gesprek heeft laten weten. De kerngroep, die wordt voorgezeten door PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein, kon eind vorig jaar f. 55.OCX),- overhandigen aan NOVIB's al gemeen secretaris dr. Sj. Theunis, waarmee de Waddinxveense half mil joen gulden kon worden volgemaakt. Zelf bracht men in dat jaar f. 13.300,- bij elkaar door collectes, donaties, do nateurs en schoolprojecten. Uit de ge meentekas kwam f. 43.700,-. WADDINXVEEN - Het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan heeft twee vi deorecorders, een grootbeeld kleurentelevi sie met Teletekst en een videocamera kun nen kopen. Het geld hiervoor - 4.500,- - kwam hiervoor van het Anjerfonds, een on derdeel van het Prins Bemhardfonds. De medewerkers van De Boog zijn bijzon der blij met deze uitgebreide video-uitrus- ting. Het buurtcentrum is van plan om eens in de twee weken op vrijdagavond een werk groep met de apparatuur te laten experi menteren. ’’Wanneer zich een vaste werkgroep heeft gevormd, zal deze zich bezig gaan houden met het vervaardigen van ondermeer docu- mantaires, het vastleggen van officiële en elk denkbaar gebeuren binnen Waddinx veen en het maken van speelfilms”, aldus De Boog. Verder denkt het bestuur van De Boog de video te gebruiken voor allerlei andere ge beurtenissen in het buurtcentrum, zoals voorlichting voor jongeren, bejaarden, bui tenlanders en werklozen met daarnaast het begeleiden en verduidelijken bij cursussen en thema-avonden. De eerste avond van de videowerkgroep zal plaatsvinden op vrijdag 14 februari, om' 20.30 uur en is toegankelijk voor iedere be langstellende. De verbouwing en uitbreiding van de bibliotheek vordert gestaag. Achter de schermen wordt druk ge werkt aan de inrichting en automa tisering van de uitleen- en lezersad- ministratie. Het bibliotheekbe- Stuur heeft besloten in verband met de zeer beperkte belangstelling tij dens de woensdagmorgen de uit leenuren van de bibiliobus in de St. Victorwijk op die tijd te laten ver vallen. De bibliobus staat er dus voortaan alleen op de dinsdag- en donderdagmiddag. de kerngroep vooral gestalte door de reis naar de Peruaanse hoofdstad Lima, die in april werd gemaakt door de vier kerngroepleden Alie Littooy, Louise Perbal, Corrie Smallegange en Witte de Vos, VVD-wethouder Lous Ooster- broek-Waagmeester en de journalist Bert Woudenberg. ’’Deze reis heeft de betrokkenheid met ontwikkelingssamenwerking vergroot en een aanzet gegeven voor veel nieuwe activiteiten, zowel op verzoek van ande ren (zoals spreekbeurten bij verenigin gen en scholen) als op eigen initiatief’, aldus het jaarverslag. De Peru-groep, die naar Lima was geg aan om de contacten met de mensen van het ontwikkelingsproject ter plaatse te verdiepen en om veel extra informatie te verzamelen over land, volk en pro ject, was met een video-band, een film, veel dia’s, stapels foto’s, geschenken en vooral veel verhalen teruggekomen. Over het buurtcentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof: ’’Verheugend is het nieuwe elan van bestuur en vrijwilligers zoals dat tot uiting kwam op de open da gen. Het bruist op dit moment van de activiteiten. Ronduit teleurstellend is het dat het CDA in het verkiezingspro gramma eigenlijk de Bonkelaar heeft afgeschreven. Juist in Waddinxveen, waar voor jongeren nog zo weinig ont spanningsmogelijkheden zijn, is deze Kerngroepleden voerden gesprekken met enkele vertegenwoordigers van Ne derlandse gemeenten over het opzetten van ontwikkelingsactiviteiten. Verschil lende groepen in het land vroegen infor matie-materiaal op. Junko Koizumi uit Japan en Og Thomas uit Engeland kwa men naar Waddinxveen om met kern groepleden te praten over de activitei ten. Een afvaardiging van de kerngroep was aanwezig op de landelijke bijeenkomst van Peru-groepen in Utrecht en op de conferentie in Veldhoven over gemeen te en ontwikkelingssamenwerking. Op deze laatste conferentie, die werd be zocht door 350 gemeentebestuurders, werd door de kerngroep tweemaal een meentebestuur voor activiteiten op het gebied van ontwikkelingssamenwer king was groot. De subsidie voor ont wikkelingssamenwerking werd door de gemeenteraad vastgesteld op f. 2.20 per inwoner, jaarlijks verhoogd met de prijscompensatie van de algemene uit kering. Een zomers beeld van de Petteplas. WADDINXVEEN - PvdA-lijsttrekker drs. Martin Kraaijestein heeft zich zaterdagmiddag in het buurtcentrum De Boog over de het 40-jarig bestaan van hun partij vierende socialisten gericht tot CDA, VVD, PCW en D’66 om andere standpunten in te nemen met betrekking tot het neer zetten van een restaurant met woning langs de Petteplas, de toekomst van het buurtcentrum De Bonkelaar. en het kiesrecht voor minderheden. WADDINXVEEN - De bewoners van de wijk Zuidplas, verenigd in de bewoners vereniging in deze tussen Piasweg en Beijerincklaan groeiende woonbuurt, hebben van het gemeentebestuur binnen enkele weken maatregelen geëist die paal en perk moeten stellen aan de verkeersonveiligheid. Over de gemeentelijke Nota Minderhe denbeleid: ”In de gemeenteraadsverga dering van februari staat ook de minder hedennota op de agenda. De nota is uit voerig besproken in raadscommissies en hoorzittingen. De PvdA is blij met de unanieme steun. Belangrijk wordt nu de uitvoering van de nota. Betreurens- waardig is het dat de PCW tegen het verlenen van kiesrecht aan de minder heden is. Het is toch niet democratischj om een deel van onze bevolking het kiesrecht te ontzeggen. Hopelijk zal de PCW zich niet verzetten tegen het meld punt van klachten over racisme en dis criminatie. Op dit moment is de PCW nog verdeeld.” verkeer zou worden afgesloten daar dan de ontsluiting Graanakker-Zuidpla- slaan gereed zou zijn. ”Na augustus 1985 hebben de bewoners er regelmatig bij de gemeente op aange drongen om de doorgang af te sluiten in verband met de zeer onveilige verkeers situatie en de geweldige overlast die door de aanzienlijke verkeerstoename veroorzaakt wordt. Op 16 januari 1986 werd ons meegedeeld dat deze door gang niet eerder dan rond de bouwvak vakantie 1986 zou worden afgesloten. De argumenten die de gemeente ge bruikt om niet tot afsluiting over te gaan, zijn voor de bewoners niet langer te accepteren,” aldus de bewonersver eniging in een op schrift gestelde reac tie. bouwen aan de Petteplas. Ik doe een dringend beroep op VVD en CDA vóór de verkiezingen hun standpunt te her zien. Ik stel voor om eerst een objectie ve enquetet onder de Waddinxveense bevolking te houden. Tot die tijd vindt de PvdA dienen er geen besluiten te worden genomen.” ’’jaar van de contacten Over het Gemeentelijk Energie Bedrijf Gouda en omstreken en de woonlasten: ”De discussie over de energieprijs is weer losgebarsten. Het beleid van het GEB heeft grote gevolgen voor de woonlasten van de consument. Natuur lijk is het GEB niet geheel vrij in zijn beleid. De gasprijs wordt bepaald door VVD-minister Gijs van Ardenne. Op andere terreinen kan het GEB echter wel een eigen beleid voeren. In de Alge mene Raad van het GEB zijn de ge meenten vertegenwoordigd. Daarnaast zou het wenselijk zijn wanneer ook de consumenten in Midden-Holland meer bij het beleid betrokken worden. Van daar mijn pleidooi voor het instellen van een Consumentenadviesraad, die een belangrijke rol kan spelen in het be leid van het GEB. Ik hoop dat ook an dere politieke partijen in Waddinxveen en in de regio hier achter willen staan. De nieuw te kiezen Algemene Raad, die na de gemeenteraadsverkiezingen bijeenkomt, kan dan tot instelling van een Consumentenadviesraad over gaan.” Over het houden van een Petteplas-en- quete onder de Waddinxveense bevol- Op verzoek van NIVON, PvdA, FNV- Vrouwenbond, PPR en de Gerefor meerde Vrouwenvereniging werden er avonden belegd om te vertellen over de reis naar Peru. Ook voor dit jaar staan nog enkele van zulke avonden op het programma. Er werd voorts een open bare Peru-avond gehouden voor de be woners van de Vondelwijk en de Oran- jewijk in het buurtcentrum De Boog, terwijl ook de raadscommissie voor wel zijnszaken hun verhalen aanhoorde. In de regionale en plaatselijke pers ver schenen uitvoerige, geïllustreerde reis verslagen. ”De reis naar Peru”, zo staat er in het jaarverslag van de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinxveen, Het 10-jarig bestaan van de kerngroep werd gevierd in november. Op deze avond spraken wethouder M. Kraaijes tein en algemeen secretaris van NOVIB Sj. Theunis. Door middel van kleine to neelstukjes, een dia-serie en een samen spraak werden herinneringen opge haald aan onze contacten met Torna en Lima en aan onze activiteiten in Wad dinxveen. De avond werd besloten met een glas chicha morada en een empenada, als sti mulans om gezamenlijk door te gaan met de activiteiten. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan ontving de kern groep van NOVIB een pakket boeken van de Derde Sprekers Serie, bestemd voor de openbare bibliotheek. Er is een afgevaardigde van de kern groep benoemd in de Stichting Lokale Omroep en kerngroepleden hebben meegewerkt aan de tentoonstelling ter gelegenheid van 40 jaar bevrijding ’’Vrijheid moet je maken” in mei van dit jaar. Er verscheen in 1985 een concept-rap- port van een werkgroep van de Katho lieke Universiteit van Nijmegen over al le activiteiten die in Waddinxveen ge beuren op het gebied van ontwikke lingssamenwerking. De verwachting is dat het officiële rapport begin 1986 aan de NCO (Nationale Commissie Voor lichting en Bewustwording Ontwikke lingssamenwerking) zal worden aange boden. ”en de gesprekken met andere gemeen ten bepaalden ons bij onze verhouding met de projecten in Torna en Lima. Hoe geef je vorm aan dit kontakt? Is het er een van gelijkwaardigheid of onafhan kelijkheid, of liefdadigheid, of solidari teit? Sturen we onze oude, afgedankte en afgekeurde spullen naar de Derde Wereld? Of proberen we op basis van gelijkwaardigheid naar elkaar te luiste ren, eerbied te hebben voor elkaar strijd om het leven leefbaarder te ma ken? In de contacten met Torna en Lima is er die aandacht, die belangstelling Het ’’jaar van de contacten” kreeg voor voor elkaar; hun belangstelling voor ons - - en de onze voor hen. Die belangstelling is er na 10 jaar nóg, ja, die belangstel ling is, van beide kanten groter gewor den!” king: ”De PvdA is zeer verheugd dat mede dankzij de stellingname van onze partij de ’’dure woningbouwplannen” van tafel zijn. Over blijft de discussie over restaurant met woning. Onze visie in.college en fractie was: als er dan zo nodig door een particulier gebouwd moet worden en de politieke meerder heid van CDA, WD en D’66 vindt een restaurant met woning nodig, dan veel liever iets eenvoudigs zonder woning. Nu de bereidheid bij CDA en VVD en D’66 niet aanwezig is om van hun exclu sieve restaurantplannen en woning af te stappen ligt de zaak na de behandeling in de commissie R.O. duidelijk. Niet In de C-poule (meisjes t/m 12 jaar) heeft TOOS-3 een tweede plaats behaald. De eerste plaats was voor Houvast-Hazers- woude, derde werd UDI-Zwammer- dam en Weidevogels-Bleiswij-k is vierde geworden. De lange mat werd goed afgewerkt met een gemiddelde van 7.35. Bij het tweede onderdeel, de brug, werden wat foutjes gemaakt. Ook de beoordeling was niet helemaal correct. De meisjes revancheerden zich bij de sprong en be haalden een gemiddelde van 7.80. De balk, het laatste toestel, werd enkele malen voortijdig verlaten. Ondanks dat hebben de meisjes een goede wedstrijd gedraaid. Het persoonlijk klassement was: 3. Chantal Dommanchet (29.25), 4. Bar bara Lanser (28.60), 5. Claudia Sleeu wenhoek (28.15), 7. Judith v.d. Linde (27.75), 18. Jaqueline Poot (25.50) en 22. Marielle Peeters (23.40). avond naar het politieke café in het buurtcentrum De Boog om hun eisen kracht bij te zetten. Ze voerden met verschillende plaatselijke politici ge sprekken om aan te geven dat er in hun wijk spoedig de gevraagde verkeers maatregelen genomen moeten worden. Volgens de bewoners is er sinds mei 1985 in de Gerstakker een noodvoorzie ning voor het autoverkeer gemaakt ter ontsluiting van het gedeelte waar de Philips-huurwoningen gebouwd zijn. Op de openbare hoorzitting in decem ber 1984 was al toegezegd dat deze doorgang rond augustus 1985 voor auto- WADDINXVEEN - De voetbalvereni ging Waddinxveen houdt in de kantine aan de Sniepweg zaterdagavond 15 fe bruari om acht uur weer een grote bin go-avond. Op deze avond zijn prachtige prijzen te winnen. De toegang is gratis. Wat in het jaarverslag zeker opvalt zijn de activiteiten van de kerngroep voor kinderen. Zo werd driemaal een bijlage gemaakt voor de schoolkranten van het basisonderwijs. De zes leerlingen van de schoolredaktie (twee van prot. chr. scholen, twee van openbare scholen en twee van rooms katholieke scholen) hielpen daarbij. De onderwerpen wa ren ’’ziek zijn”, ’’kleding” en ’’bomen”. Toma-Lima Flitsen werd over 12 van de 16 basisscholen verspreid, in een oplage van 2.500 ex. Voor de leerlingen van de schoolredac- tie en hun vriendjes werden Peru-dia’s vertoond. Op de Paulusschool werden aan alle leerlingen dia’s vertoond over Peru, er kwam een Peru-tentoonstelling en een Spaanse les. In het kader van de Vastenaktie werd hier een financiële aktie aan gekoppeld, die f. 1.356,75 op gebracht. Op de Groen van Prinstererschool kre gen alle leerlingen dia’s te zien over Pe ru en er werd in de school een Peru-ten- toonsteliing georganiseerd. Leerlingen van dezelfde school maakten collages voor de school in Peru, waar ze meer Over de verkeersveiligheid: ”In de ge meenteraadsvergadering van februari staat op de agenda het voorstel voor een onderzoek dat een verkeerscirculatie plan en een verkeersveiligheidsplan moet opleveren. De PvdA heeft daar in zijn verkiezingsprogramma vier jaar ge leden nadrukkelijk voor gepleit. We zijn er ook blij mee. In de tussentijd mag het beleid echter niet stilstaan. Met eenvoudige middelen zijn op korte ter mijn reeds de nodige maatregelen te ne men. In het recente overleg wat ik met de gehandicaptenorganisaties heb ge had, kwam de noodzaak naar voren om veilige looproutes voor ouderen en ge handicapten te realiseren. In het onder zoek verdient dit zeker ook een plaats.” Over het gezondheidscentrum in de woonwijk Zuidplas: ”De PvdA heeft ja- ren geleden een plan ontwikkeld voor een gezondheidscentrum in Zuidplas. Hoewel er enige vorderingen zijn ge maakt, tevreden zijn we nog niet. Bij het ontwikkelen van het centrumplan in Zuidplas zal naast een mogelijk gezond heidscentrum, de sportvoorziening en het wijkcentrum ook extra aandacht ge geven moeten worden aan voorzienin gen voor de jeugd, zoals een speeltuin en een ruimte voor jongeren.” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 FEBRUARI 1986 PvdA tot CDA, VVD, D’66 en PCW: Denk na Met de gemeenteraadsverkiezingen voor de deur beloofde de nieuwe partij leider dat de PvdA ook in de komende vier jaar weer de wijkbewoners zal blij ven opzoeken om gemeentelijke zaken te bespreken. Hij noemde overigens programma’s maken niet het moeilijk- ste, maar programma’s uitvoeren wel. Drs. Martin Kraaijestein: ”De PvdA heeft in de afgelopen periode in het col lege van B. en W. en in de raad nadruk kelijk een stempel gedrukt op het ge meentelijk beleid. Enige voor de PvdA belangrijke zaken die in de afgelopen periode tot stand zijn gekomen zijn de ontwikkeling van een actief werkgele genheidsbeleid, de uitbreiding en ver betering van het gemeentelijk welzijns werk, de uitbreiding op het terrein van de bewustwording (vrede en veiligheid, derde wereld), kunst- en cultuurbeleid, beperking van de woonlasten en het be taalbaar houden van voorzieningen.” ”De PvdA heeft bewezen als sterke linkse partij tegenwicht te kunnen bie den in Waddinxveen, waar de behou dende partijen nog sterk vertegenwoor digd zijn. Een sterke PvdA is nodig voor een rechtvaardig, modern gemeentelijk beleid,” aldus de PvdA-lijstaanvoer- der, die voorts nog allerlei dingen zei over het GEB, de Petteplas, het ver keer, de Zuidplas, De Bonkelaar en de minderheden. WADDINXVEEN/GOUDA - Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland meldt dat Filiaalbedrijf Van Lente BV, Woerden, het filiaal aan het Koningin Wilhelminaplein 51-53 in Waddinxveen heeft opgeheven. WADDINXVEEN - De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinx veen houdt zich bezig met twee NO- VIB-projecten in de Peruaanse hoofd stad Lima (waar bedrijfjes met arbei- derszelfbestuur geholpen worden het hoofd boven water te houden) en in To rna (Burkino Faso), waar de aandacht uitgaat naar een plattelandslandbouw- project. De kerngroep houdt zich in Waddinx veen bezig met het bewuster maken van de bevolking ten aanzien van de proble men in de ontwikkelingslanden en uit breiding van de kennis van deze proble matiek en het financieel bijdragen aan directe ontwikkelingshulp. Sinds een poosje beperkt de financiële steun van Waddinxveen zich tot het NOVIB-project in Lima. Daardoor is overigens de aandacht voor de situatie in het Afrikaanse Torna niet vermin derd. Dit jaar is de oogst in Torna gun stig door voldoende regenval. Vooral het noorden van Burkina Faso blijft een kwetsbaar gebied door de frequente droogteperiodes De boeren in Torna, dat in het westen van Burkina Faso ligt, zijn vastbesloten te blijven werken aan waterbeheersing, herbebossing en oogstverbetering. De mensen van de partnerorganisatie daar schrijven zelf: ’’Onze activiteiten gaan goed. De motivatie van onze boeren hoeft niet meer aangetoond te worden; zij begrijpen steeds duidelijker hun po sitieve rol in de landbouwcommissie. De basisgegevens die hen worden aan gereikt door de verschillende afdelin gen van onze bond geven hen steun bij hun activiteiten.” Enthousiaste reacties kwamen zowel uit Torna als uit Lima op het initiatief van het gemeentebestuur om twee nieuwe straten in de wijk Zuidplas ’’Tomalaan” en ’’Limaweg” te noemen. De belang stelling van het Waddinxveense ge- i ‘«SSwKj-

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 13