Sterk bezet damtournooi Alle begin is moeilijk Badmintonners prolongeren hun clubtitels Waddinxveense sportspetters Matige vangst Klaverjassen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Drie-ronden schaaktournooi in AF-centrum Zaalhockey- competitie naar einde Flyers komt met school- basketbal- toumooi Postzegel- ruilbeurs L. WOLFS OVERROMPELT P. VAN DEELEN BIJ WSV MITSUBISHI VAN KEES EN MIEKE IN AMSTERDAM Kans op titel jongens-jun. van Flyers k V Heren 2 Risico ■J 6'X l WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HUëNSdAm i-iLimcAiu xy»ó De uitslagen waren: hoofdklasse: groep Maandagmorgen kon er al op het ijs in de Gouwe bij de hefbrug worden gelopen. (Foto: De Rooy). den de derde plaats door Hans van Ham en Bart Moors te verslaan. en Inchela Schenkels. Astrid behaalde twee eerste plaatsen in de mix en het dubbelspel en een tweede plaats in het enkelspel, terwijl Inchela eerste werd in de dubbel en tot twee hal- ve-finale plaatsen reikte in de overige spelsoorten, beide uiteraard in hun ei gen leeftijdsgroep. Ook oud Florida lid Jeffrey van Ham presteerde goed met twee eerste plaatsen in de mix en zijn dubbelspel. WADDINXVEEN - In het buurtcen trum De Boog aan de C. Huijgenslaan kan er vrijdagavond 14 februari om ne gen uur weer worden geklaverjast. De kosten zijn een rijksdaalder (inclusief het eerste kopje koffie). de woestijn, waar iemand kamelevlees staat te verkopen. Wij ernaar toe met onze jerrycan, dolblij met zo’n buiten kansje. Maar denk je dat’ie water had? Nee hoor, alleen vijf soorten whiskey!” het ijs gezakte Waddinxveense schaat ser onderkoeld was aangetroffen. Hij werd ijlings naar het Goudse Bleuland- gereden in Noord- en West-Afrika, wordt getoond in stand 323 van Mitsu- bishi-importeur Hart Nibbrig Greeve in de Amstelhal, waar de Bedrijfsauto RAI ’86 wordt gehouden. WADDINXVEEN - In café Sport aan de Kerkstraat wordt vanavond (woens dag 12 februari) weer een postzegelruil- beurs gehouden. Deze begint om acht uur. In de top-tien speelden verder Ellers en Asscheman remise, verloor Schroten van W. v. Oort en won Philipse van Van Woudenberg. Kardol raakte wat ach terop, doordat hij zijn afgebroken partij tegen J. v. Oort opgaf en in deze ronde verloor van Claassen. Winst werd verder geboekt door Van Sandijk, Littooy, D. van Offeren en P. van Offeren tegen respectievelijk Ket, Muit, V.d. Ree en Bos. In remise eindigden de partijen Goor-J.v. Oort en Prins-Versluis. Behalve de partij Van Vuuren-Bloem werden nog drie andere partijen afgebroken: V.d. Hoek-De Bock, Smitskamp-Besemer en Ritter- J.P. Kleiweg. Stand aan de kop na de 19e ronde: 1. Wolfs 1464, 2. Van Deelen 1348, 3. Van Vuuren 1335, 4. Bloem 1157, 5. Ellers 1144. ziekenhuis gebracht. Ondanks verwon dingen in het gezicht maakt hij het nu weer goed. Mieke Tijsterman: ’’Echte profs worden we niet AMSTERDAM - De standaard terrein wagen Mitsubishi Pajero van Kees en Mieke Tijsterman, met welke wagen ze hebben meegedaan aan de achtste rally Parijs-Dakar, is terug in Nederland. De auto, waarmee 14.000 kilometer werd WADDINXVEEN - De Waddinxveense badmintonclub Florida hield za terdag de dubbelspelkampioenschappen, waarvoor zich 16 herendubbels en 13 damesdubbels hadden ingeschreven. Florida’s voorzitter Dick van Gemeren zei tijdens de prijsuitreiking dat deze deelname hem wat was te gengevallen. Hij sprak zijn bezorgdheid uit over een kennelijk dalend enthousiasme voor georganiseerde evenementen of trok in het afgelopen weekeinde de schaatssport meer WADDINXVEEN - Zaterdag werd door de damvereniging Excelsior voor de 33e maal het Trefpunt-damtournooi gehouden. Het vrij sterk be zette evenement in de gelijknamige ruimte aan de Stationstraat trok 80 dammers, zo stelden de tournooileider en de arbiters Jan Both, Jan de Heer en (Ir Stolker tevreden vast. WADDINXVEEN - De belevenissen van Kees en Mieke Tijsterman in hun Mitsubishi Pajero tijdens de woestijnrally Parijs-Dakar blijven de aandacht trekken. Vorige week bracht het dagblad De Telegraaf de Wad dinxveense receptioniste-telefoniste en kaartleester in contact met Els Sintenie, die heeft meegedaan aan de Monte-Carlo-rally. En dat beteken de een lang gesprek met verslaggeefster Marjolien Schipper voor de pagi na Vrouw in het Amsterdamse ochtendblad van maandag. WADDINXVEEN - Flyers-bas- ketbal houdt dinsdag 1 en woens dag 2 april in de sporthal ”de Sniep” het jaarlijkse schoolbasket- baltournooi, dat eerder door TOOS-basketbal werd verzorgd. Over het toumooi heeft Bert Mole naar alle Waddinxveense basis scholen, scholen voor voortgezet onderwijs, leerkrachten lichamelij ke opvoeding en overige belang stellenden een brief geschreven. De inschrijving - 8,- per team - sluit op 6 maart. Elke school mag een onbeperkt aantal teams opge ven. Basisscholen mogen naast te ams uit groep 7 en 8 ook teams uit groep 6 opgeven. Deze teams mo gen gemengd zijn. Het voortgezet onderwijs kan klas- seteams opgeven. Er wordt gestre den in drie groepen. Er is een prijs voor het team met de leukste naam, het sportiefste team en voor de school met de beste begeleiding. Mieke Tijsterman (30) en Els Sintenie hebben deze ritten beiden met hun man gereden. De Waddinxveense werd 42e in het algemeen klassement van Parijs- Dakar (inschrijfgeld f. 25.000,-) en de Santpoortse werd 33e in de Monte Car lo-rally. Beiden vinden dat het rally-rij- den een soort verslaving is, die je leven steeds meer gaat beheersen. Enigszins relativerend zegt Mieke Tijs terman daarover tegen Telegraaf-ver slaggeefster Marjolien Schipper: ”Het is fantastisch geweest, maar ik vind het ook fijn om nu op wintersport te gaan. Hoewel ik mezelf er wel op betrap dat ik ga letten op andere rallys: zou dat wat voor ons zijn? Toch denk ik niet dat we ooit echte profs worden. Die rijden ook gewoon door als ze iemand zien liggen. Wij hebben nog een motorrijder gehol pen die bewusteloos onder zijn motor lag. Tentje opgezet, zender opgesteld zodat er hulptroepen op af komen. Maar de echte grote jongens rijden ge woon voorbij, die gaan zo hard dat ze dat misschien niet eens zien. Je ziet een stofwolk en vroemmm, weg zijn ze al weer.” De Waddinxveense brengt in het inter view ook de vele vragen over het rijden betaald en het kost je enorm veel geld. Van dat bedrag zou je een riante cruise van drie maanden kunnen maken. Maar dat kun je ook nog doen als je zeventig bent, dit niet meer. Het is natuurlijk een uniek evenement.” ’’Soms zie je de hele dag niemand, al leen zand, zand en nog eens zand. Op het eind van zo’n dag geen luxe hotel, maar een benzinepomp of een barak. Meestal sliepen we gewoon buiten. Wa ter? Ja, om een washandje vochtig te maken. Ik weet nog dat er de tiende of de elfde dag een douche was. Een mie zerig straaltje waarvoor je twintig gul den moest betalen. En als je te laat aan kwam was het eten op en moest je het doen met een stukje stokbrood met zand.” ”Het klinkt afgrijselijk, maar dat is het niet. Je zit in een bepaald ritme, je hebt geen honger, het kan je allemaal niet schelen. Het gaat uitsluitend om het rij den om de prestatie. En je maakt ook grappige dingen mee: een barretje, be staande uit een paar planken, midden in WADDINXVEEN - Zaterdag 15 fe bruari van tien tot vijf uur houdt de Waddinxveense Schaakvereniging WSV haar 32e drie-ronden-tournooi in het Anne Frank-centrum voor zowel club- als huisschakers. De inschrijving voor dit tournooi sluit donderdag 13 fe bruari. Opgave voor deelname kan men richten aan G.L. Torenbeek, Justus van Effenlaan 86, tel. 19006. Het Anne Frank-centrum heeft een uit- 1: 1. E. Bronstring, 2. S. Boer; groep 2: stekende accommodatie voor het hou den van dergelijke evenementen. Twee grote zalen zijn voor dit schaakgebeu- ren beschikbaar gesteld. De deelnemers zullen worden ingedeeld in groepen van 4 en wel naar speelsterkte. De partijen duren maximaal 2 uur, dus één uur per speler. De minimum leeftijd om aan het tournooi deel te kunnen nemen is 16 jaar. De eerste ronde wordt gespeeld van 10.00-12.00 uuf, de tweede ronde van 13.00-15.00 uur en de derde en laatste ronde van 15.00-17.00 uur. Na de laat ste ronde volgt de prijsuitreiking. Voor elke groep zijn twéé aantrekkelijke prij zen beschikbaar. Het inschrijfgeld be draagt f. 8,- per persoon en dient bij aanvang van het tournooi te worden be taald. Badmintonclub Florida hield de jaarlijkse dubbelspelkampioenschappen, die geen verrassingen bracht. Hier alle prijswinnaars in beeld. (Foto: P.A.M. Kleiweg). WADDINXVEEN - In de 19e ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV vond het belangrijke treffen plaats tussen de nummers één en twee van de ranglijst, L. Wolfs en P. van Deelen. Wie echter een lang, spanneijd gevecht had verwacht, kwam bedrogen uit. De hele partij duurde slechts 12 zet ten. Op de 11e zet trapte Van Deelen in een valletje en op de 12e kon hij opgeven, omdat dameverlies onvermijdelijk was. Daarmee staat Wolfs nog steeds als eni ge ongeslagen in deze competitie. Van Deelen staat nog wel op de tweede plaats, maar wordt op de hielen gezeten door Van Vuuren, die zijn partij tegen Bloem in een voor hem hoopvolle stand moest afbreken. 1. A. van Leeuwen, 2. E. Hoogend- oorn; groep 3: 1. P. van Eek, 2. F. Ge luk; groep 4: l.L. de Frankrijker, 2! C. Zijlstra; le klasse: Poulewinnaars: J.P. van der Voort, C.M. Kentie; J. Ver veen, A. van Wingerden, M. van Eijk, W. Hoen; 2e klasse: Poulewinnaars: R.F. de Leeuw, A. Wieman, J.H. Lap, C. de Hoop, D. Heeren II (Waddinx- veen), J. van Herk, J. Molenaar en A. de Bruyn; jeugdpoules: winnaars: Fred van Beek en Kees Slootweg. Enkele groepen in de hoofdklasse wa ren behoorlijk bezet dankzij de deelna me van Evert Bronstring uit Leiden, Siem Boer uit Alblasserdam, Gerard van de Wouden uit Gouda, Jan Fase van de damvereniging Samen-Sterk-Ha- zerswoude, de talenten A. van Leeu wen en P. van Eek uit Zoetermeer en door arm Noord- en West-Afrika ter sprake. ”Dan vroegen ze of we het niet erg hadden gevonden om met deze dure auto door al die arme, onontwikkelde dorpjes te scheuren. Maar wat hadden we dan moeten doen? Stoppen? Na tuurlijk is het heel erg. We hebben een paar keer in zo’n nederzetting over nacht en dan werd er gevochten om ons vuile ondergoed. Je trok een sok uit en hup, die werd onmiddellijk aangetrok ken door een dorpeling. De stickers werden van onze auto’s gekrabd en de vlaggetjes die iemand bij zich had wer den aan stukken gescheurd door een he lp horde uitzinnige kinderen.” Uit het krante-artikel met de uit Mieke Tijsterman’s relaas afkomstige kop "Drie weken stokbrood met woestijn zand” blijkt dat de Waddinxveense ral- lyrijdster fantastische herinneringen blijft bewaren aan de rally Parijs-Da kar. Ze zat soms twintig uur in de auto, zag niets anders dan af en toe een paar sporen in het zand, stof en hitte. Als ze WADDINXVEEN - Sinds eind vorige week wordt er ook in Waddinxveen vol op geschaatst. Het is behoorlijk druk soms op de sloten en vijvers in de woon wijken. Gezellig is het ook op de bevro ren waterlopen in de Zuidplas. De jeugd probeerde het schaatsen met val len en opstaan onder de knie te krijgen. Maandag zette de ijsclub Nooit Ge dacht op de Petteplas, waar het zondag heel erg druk met schaatsers was, de ijs baan weer uit. Maandagavond en dins dagmiddag werden er de eerste hardrij- wedstrijden gehouden voor oud en jong. De aanhoudende vorstperiode zorgde ook voor een fors gestegen verkoop van schaatsen. In het buurtcentrum De Pad destoel werd dinsdagmorgen snel een schaatsruilbeurs gehouden. De speel tuinvereniging Zonnig Zuid hield dins dagmiddag een schaatswedstrijd op de ringvaart. Gelukkig werd in Waddinxveen het schaatsplezier niet overschaduwd door ongevallen. Uit Reeuwijk kwam het be richt dat daar zondagmiddag een door Parijs-Dakar is dit jaar vooral in het nieuws gekomen door de doden die bij de race zijn gevallen; bovendien is orga nisator Thierry Sabine verongelukt met zijn helikopter. ’’Vreselijk,” vindt Mie ke. ’’Maar je weet waar je aan begint, dat er een risico is. Op een bepaald punt moet je eigenlijk stoppen, ben je te ver moeid. En velen gaan dan toch door. Ik ben maar één keer bang geweest. Dat was bij een serie zandduinen van zo’n vijftien meter hoog. Je viel eigenlijk meer naar beneden dan dat je reed, en telkens moest de auto uitgegraven wor den. Dat deed ik dan ja. Toen was ik wel op.” ’’Sommige mensen vragen weleens of we nooit ruzie hebben gehad onderweg. Maar ze vergeten dat je voor zo’n race juist enorm goed op elkaar ingespeeld moet zijn, je bent steeds van elkaar af hankelijk. Wij waren het enige echtpaar dat meedeed en de ramen van de auto hebben geen seconde bol gestaan. Maar ik heb grote kerels gezien die ’s och tends aan de start stonden te huilen als kleine kinderen omdat ze wéér met die ander in de auto moesten. Bovendien geeft het zo’n voldoening na afloop, als je het samen hebt volbracht. We zijn 42e geworden, een heel goede prestatie. Vooral als je nagaat dat er van de 700 gestarte equipes slechts 93 zijn gefi nisht.” De video die door de activiteitencom- missie van Be Fair-voetbal werd ge kocht, maakte de afgelopen zaterdagen vele uren. Bij afgelastingen worden na melijk allerlei spannende, lach en voet balfilms vertoond in de kantine van ’s morgens 10.30 uur tot ’s middags 16.00 uur. Alle jeugdleden zijn dan welkom. De video kon worden aangeschaft door een flinke gift van de supportersvereni ging en dat deze gift op zijn plaats was blijkt wel uit de grote belangstelling op de reeds voetballoze zaterdagen. Donderdag vielen in Excelsiors onder linge damcompetitie enkele sensatione le uitslagen te noteren. Voorzitter Piet Swart - tot op heden ongeslagen en met een hoog moyenne aan de top van de ranglijst geklasseerd - kreeg verlies aan getekend door de laatste ronden sterk opkomende Fred Zaadhof, die daarmee dan ook meteen de tweede plaats ging bezetten. Verrassend was ook het verlies van Adriaan Blom tegen Gerrit van der Zij den. Gerrit is duidelijk bezig zich in de finalepoule te spelen. Piet Swart lijkt met nog 4 ronden te gaan in de finale te zijn geplaatst. Voor de overige 5 plaat sen zijn nog duidelijk 6 man in de race, nl. naast Fred Zaadhof, Gerrit van der Zijden en Adriaan Blom ook nog Kees Kramp, Ruud van Dijk en Jaap van der Eist. Crone deed goed werk door Teun Twigt op een puntendeling te houden. Goede scores lieten Jan de Heer en Cor Stolker noteren, getuige hun winstpartijen op respectievelijk Jan Both en Dik Heeren II. geluk had was er wat water om tanden te poetsen en kon er ’s nachts twee, drie uur worden geslapen in een slaapzakje onder de sterrenhemel van de woestijn. Mieke Tijsterman las de kaart, hield het routeboekje bij, lette op scherpe boch ten, kuilen en hobbels in de weg en zette in de woestijn de route uit met het kom pas. Maar ze heeft ook zelf een paar keer gereden. ’’Kees rijdt het meest, want hij kan veel meer met die auto dan ik. Maar als hij zo’n zestien uur achter het stuur heeft gezeten, zegt hij ook van: doe jij nu maar een stuk. En dat gaat prima, vooral in de woestijn is het best lekker rijden. Je hoeft geen reke ning te houden met ander verkeer, hè. Als ik dan hier weer op de weg zit moet ik echt aan al die tegenliggers wennen.” ”We waren vier jaar geleden op vakan tie in Algerije en zagen dat hele circus voorbij trekken. Kees was meteen ent housiast, wilde meedoen met een vriend. Maar die kon op het laatste ogenblik niet, dus toen ben ik maar meegegaan. Iedereen verklaarde me voor gek natuurlijk. Ikzelf dacht ook weleens: waar begin je aan? Want de eerste keer hebben we bijna alles zelf WADDINXVEEN - De hockey-club Waddinxveen werkt de laatste zaalhoc- keywedstrijden af. Zaterdag speelde het eerste damesteam de voorlaatste wedstrijden (in de tweede klasse) in Dordrecht. De Waddinxveensen won nen met 7-2 van Tempo ’34 en verloren met 2-3 van Leonidas. Tempo ’34 kwam slechts met 5 speel sters in het veld, zodat Waddinxveen weinig moeite met dit team zou mogen hebben (eerder werd met 3-2 gewon nen). Tot 2-2 ging het echter gelijk op. De tempoverhoging van de Waddinx- veense dames, die tevens 2 wisselspeel- sters hadden, deed Tempo ’34 de das om zodat dames 1 uitliep tot 7-2. Leonidas, dat samen met Dordrecht de meeste kans heeft naar de le klasse te promoveren, won eerder met 3-2 en was nu ook weer zeer gebrand op winst. Da mes 1 kwam echter via een doelpunt van Angelique Janssens 1-0 voor en bood goed tegenstand. Bij een 2-2 stand sloot Leonidas Wad dinxveen zo in, dat de Waddinxveense dames de eigen cirkel nauwelijks meer uitkwamen. Mede dankzij goed keep- werk van Esther Hulleman bleef de 2-2 stand lang gehandhaafd. Leonidas wist in de laatste minuten echter toch 3-2 te scoren. Zaterdag 15 februari speelt dames 1 de laatste zaalhockey-wedstrijden in Rot terdam, terwijl 1 maart de veldcompeti- tie weer begint. Ook heren 2 moest spelen voor behoud van de kans op het kampioenschap en wel tegen Leiderdorp 6. Voor rust ging het nog wel aardig. Van de 10e t/m.de 17e minuut leidde Flyers met 10 punten voorsprong. Door wat slordigheden en een verslapping in de verdediging kwam Leiderdorp terug. Rust: 26-27 voor Fly ers. De 2e helft werd Flyers gedold, bij Lei derdorp lukte alles en het werd dan ook 58-36. Middels een press kwam Flyers nog terug maar Leiderdorp won met 66- 56 van een Flyers dat over deze wed strijd nog weleens na mag denken. Meisjes-kadetten 1 speelde in en tegen Leiderdorp een prima wedstrijd. Voor al de verdediging was overtuigend’. In de aanval werden de aansluitingspunten niet gemaakt zodat er eigenlijk meer in had gezeten dan de 59-36 nederlaag. Beste speelster en topscoorster met 16 pnt, was Linda de Vries. Meisjes-kadetten 2 won zeer nadrukke lijk van Jumpers 2. De zwakke tegen stander werd in Den Haag met 14-92 ’af gedroogd’. Scores: Nathalie Gielliet23, Celine Vitalis 17 en Karianne Kraaijes- tein 14 pnt. Adriaan Blom van de organiserende vereniging. In groepen van 4 dammers werden com petities gespeeld. Het speeltempo be droeg per partij 60 zetten per uur. Naast de dammers zelf kon menig bezoeker en liefhebber genieten van enkele waarlijk schitterende partijen. In de sterke poule in de hoofdklase ga ven de dammers elkaar niets toe en werd allesbehalve verdedigend ge speeld. Integendeel, dergelijke damda- gen worden vaak benut om nieuwe stu dies in praktijk te brengen of eens van uit een geheel andere opening te strij den. Ondanks verrassende winst van Siem Broer op Evert Bronstring wist laatstgenoemde toch poulewinnaar te worden, daar Siem Boer op zijn beurt de winst aan Jan Fase moest laten. Niet onvermeld mag blijven de eerste plaats in de poule van Dik Heeren II van het organiserende Excelsior. De beide jeugdpoules werden gevuld door louter Waddinxveense aspiranten. In beide poules eindigden twee dammers op een gedeelde le plaats. WADDINXVEEN - Het jongens juni- oren-team van Flyers-basketbal heeft door een goed van Rijnvalken afgé- dwongen overwinning zich weer in de koppositie - naast hetzelfde Rijnvalken - genesteld. In Rijnsburg werd het 53- 62. Na een zenuwachtige eerste helft (rust stand 27-27) pakten de Waddinxveners weliswaar uit, maar de Rijnvalken kwam goed terug. Op het moment dat het gat 9 punten was moest coach Arco Zwijnenburg van de ene scheidsrechter zich uit de zaal verwijderen hetgeen vol strekt ten onrechte en aan de niet-on- partijdigheid van betreffende scheids rechter te wijten was. Flyers speelde natuurlijk door en wist na overwinning van dit breekpunt het zelfde te doen met Rijnvalken: 53-61. Scores: Rob v.d. Vaart 15, Mike Heer- kens 12, Jasper de Rijke en Peter Zwaan 11 pnt. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar zevende wedstrijd in de win tercompetitie. Er werd gevist in de Haarlemmerringvaart nabij Lisse- broek. De vangst was zeer matig: 8 vissers vin gen slechts 8120 gr. vis. De eerste vijf waren: 1. J. Verhoef (2700 gr), 2. M. van Leeuwen (1180 gr), 3. M.C. Kers (1080 gr), 4. R. Jenner (940 gr) en 5. D. Heeren en P. Dorresteyn (800 gr). IJs en wederdienende is de volgende wed strijd 15 februari. Schaatspret in Waddinxveen. Op alle sloten, vijvers en plassen in Waddinxveen wordt in deze voorjaarsvakantie weer druk geschaatst. (Foto: Sjaak Noteboom). In de prijzen vielen bij de dames het duo Henna Schwiebbe en Conny v.d. Hij- den welke in de finale Ilona Groeneveld en Liesbeth van Bergeijk versloegen Jeugd met 15-12 en 15-5. Dit betekende een prolongatie van de titel van vorig jaar en Bij de onlangs gehouden jeugd-district- voor Herma zelfs de derde achtereen- kampioenschappen werden er prima re- volgende. De eerste maal dus met een sultaten geboekt door Astrid Hartwijk andere partner. Herma en Conny onderstreepten met deze titel hun kracht en klasse binnen de vereniging en maken daarom ook niet voor niets deel uit van het eerste team. In de kleine finale gingen Inchela Schenkels en Sasja Struys met de derde prijs strijken door Magda Merksteijn en José de Wit met 15-4 en 18-14 te ver slaan. Bij de heren zegevierden Martien Kuyf en Erik de Frankrijker met 15-4 en 18- 13 over Bert Wijnbergen en Dick van Teijlingen. Een overwinning volgens de verwachting temeer daar het duo Jean Lamaison en Adrie Sip door een blessu re van eerstgenoemde had moeten af zeggen. Ook voor Martien en Erik betekende het een prolongatie van de titel en de nieuwe wisselbeker beschikbaar gesteld door oud-voorzitter Hans Hulsker, A.P. van Nes en Arie v.d. Bos behaal-

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 19