GOUWEBRUG ONTLAST IN Educatie subsidie muziekschool ZIEKTEKOSTEN SF ’86 HEFBRUG Riolering Bredeweg Arie Slinger: ”Ik zit niet aan een lijn VERZEKERING nu tegen 50% PREMIE ZONDER EIGEN RISICO PvdA-kandidaat kritiseert kandidatenlijst Muziekschool Muziekgroep samen met De Bonkelaar Poppenbeurs in Kunstmin Miljoen liter water stroomde weg bij W’veen Onderzoek naar andere leen-. MTS-er Fijnmechanische Techniek als Medewerker Fijnmechanische Werkplaats. vormen voor bibliotheek CDA wil actieve bestrijding vandalisme AGENDA BIOSCOPEN Gastouders en vraagouders gevraagd Vink Verzekeringen.. Niet nieuw Concert Etiket Vragenlijsten Spoorwegkruising Het gezelligste Partycentrum in de regio, r voor een fantastisch feest a Keuze uit: diner, lunch, koud/warm buffet, koffietafel,broodbuffet! Voorbeeld premie per maand (50% premie) Van 18 tot 40 jaar 58,— Kinderen tot 18 jaar 29,- Vanaf 40 jaar ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■lil ƒ70,- Kinderen tot 18 jaar 35,- Adres Woonplaats Telefoon Binnen onze afdeling Engineering is plaatsingsmogelijk heid voor een medewerker Fijnmechanische Werkplaats. Functie-informatie. Tot de hoofdtaken behoren het bedienen van fijnmechanische verspaningsmachines en het samenbouwen van constructies. Het aansturen van een team van drie medewerkers behoort ook tot één van de taken. Functie-eisen. Diploma MTS - Fijnmechanische Tech niek en enige ervaring in leidinggeven. Sollicitatie. Kandidaten, die belangstelling hebben in deze vacature, kunnen hun schriftelijke sollicitatie zenden naar de heer N.M. Pol, Hoofd Personeelsdienst NKF Kabel B.V., Telecommunicatiekabelsystemen, Noordkade 64, 2741 EZ Waddinxveen. ANTWOORDCOUPON Stuur mij documentatie over de No-Claim-polis Sturen naar aamVink Verzekeringen Antwoordnummer 10206 2740 WB Waddinxveen Een postzegel plakken is niet nodig. WADDINXVEEN - Het door de Stichting Behartiging Peuterspeel zalen Waddinxveen opgezette nieuwe gastouderproject - daar- voonrn aanmerking komende gast gezinnen vangen kinderen van hen onbekende ouders op - gaat van start. Overtoom 35 - 2741 MS Waddinxveen VUL DE ANTWOORDCOUPON IN OF BEL VOOR INFORMATIE 01828-14996 MfKgg WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 FEBRUARI 1986 het Gouwe-aquaduct in de Arie Slinger sr. (Archieffoto). WADDINXVEEN - In haar verkie- <11 <i Mwmmmw Omdat de vrienden zich in een tijd als deze extra moeten inspannen om aller lei kleine, maarvaak ook noodzakelijke werkzaamheden uitgevoerd te krijgen hebben voorzitter mevrouw A.M. Paar en secretaris W. Langbroek deze maand 500 bedrijven en middenstanders een brief geschreven met het verzoek om een jaarlijkse bijdrage. Het feit dat de Stichting Vrienden van de Streekmuziekschool dit jaar 15 jaar geleden werd opgericht zal overigens niet ongemerkt voorbij gaan, want be- WADDINXVEEN - De oude rijkswegbrug over de Gouwe zal eind van dit jaar in gebruik genomen kunnen worden. Dat is dan vijfjaar nadat mi nister mr. H.J. Zeevalking van Verkeer en Waterstaat het Gouwe- aqua duct officieel in gebruik nam. Met het weer geschikt maken van deze brug voor het regionale verkeer tussen Henegouwerweg en Kanaaldijk en het aanbrengen van aansluitende wegen is een kleine zeven miljoen gulden gemoeid. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 14 februari om kwart voor negen treedt in de hervormde koffiebar De Schaaps kooi aan de Nesse op de muziekgroep What’s in a name. SCHOUWBURG Vr. 8.15 uur, za. 9.15 uur, zo. 4 uur, ma. 8 15 uur: PRIZZI’S HONOR, 12 jr. Do. 8.15 uur, za. 7 uur, zo. 8 uur: IN DE SCHADUW VAN DE OVERWIN NING, 12 jr. Do. t/m zo. 2 uur: Disney Tekenfilm TARAN EN DE TOVERKETEL, a l. WADDINXVEEN - ’’Tegen agressie, tegen intimidatie, tegen discriminatie van welke bevol kingsgroepen dan ook, dient op ba sis van een beleidsplan doelgericht te worden opgetreden. Bestrijding van vandalisme wordt actief aange pakt”. WADDINXVEEN - De Stichting Streekmuziekschol Waddinxveen krijgt van het provinciaal bestuur een subsidie van f. 135.000,- voor proef projecten op het gebied van de muziekindustrie. Dit geld, dat afkomstig is uit de ’’nalatenschap” van het opgeheven Gewestelijk Orkest Zuid-Hol- land, wordt in drie jaar uitbetaald. Dat is f. 45.000,- per jaar. sloten is op vrijdagavond 21 februari om half acht in het pand aan de Zuidkade een gezellige avond te houden. Op deze avond wordt een concert gegeven op de vorig jaar door de stichting voor de mu ziekschool gekochte piano. Dat gebeurt door de pianoleerlingen van de school. NKF KABEL B.V. Telecommunicatiekabelsystemen NKF KABEL Telecommunicatiekabelsystemen met fabrieken in Waddinxveen en Delfzijl fabriceert telecommunicatiekabels voor uiteenlopende toepassingen. Tevens worden complete telecom- municatiekabelprojecten uitgevoerd in binnen-en buitenland. NKF KABEL maakt deel uit van het NKF concern waarbinnen de activiteiten in en buiten Nederland worden gecoördineerd. kregen”Men is schij nheilig om dat niet te willen toegeven. Bovendien wil men mij de mond snoeren. Maar ik ben een gewoon vrij lid van de PvdA dat mag zeggen en schrijven wat hij denkt. Ik zit niet zoals een hond aan de lijn”. WADDINXVEEN - Nog tot vol gende week wordt er bij de Zuid elijke Dwarsweg gewerkt aan het repareren van een lek in de toe- voerleiding van de Haagse Duin waterleiding. Hierdoor kan dit wa terleidingbedrijf geen water meer betrekken uit de Andelse Maas. Den Haag en een aantal gemeenten in de omgeving krijgen nu water uit de duinbekkens. De breuk in het van Bergambacht naar Scheveningen lopende net ontstond vorige week woensdag. Waarschijnlijk werd de druk van de grond rondom de 30 jaar oude en 45 kilometer lange pijplijn (die een doorsnede heeft van anderhalve meter) te veel, waardoor de breuk ontstond. Geschat wordt dan onge veer een miljoen liter water is weg gelekt. De herstelwerkzaamheden gaan ondanks de vorst gewoon door. Met het karwei is zo’n twee ton ge moeid. Het gaat erom dat de op een aanhechtingspunt geknapte toe- voerleiding weer op de hoogte wordt gebracht. Volgens de Haag se Duinwaterleiding is de kwaliteit van het net ruim voldoende. In het kader van het project is sprake van vraagouders en gastouders. De ou ders die opvang voor hun kind(eren) zoeken betalen f. 2,75 per uur per kind aan de ouders welke voor die opvang zorgen. Bij iedere geslaagde bemidde ling ontvangt de peuterspeelzalenstich ting zowel van de vraag- als de gastou ders f. 15,-. Verder is er sprake van een lage contributie. Dat staat in het CDA-verkiezingspro- gfamma in het hoofdstukje openbare orde, veiligheid, hulpverlening. Over die onderwerpen merken de christen democraten verder op: De gemeentelijke overheid zorgt voor handhaving van de democratische rechtsorde. De gemeenteraad blijft sterk betrokken bij het functioneren van de politie en het beleid dat de burgemeester inzake zingsprogramma zegt de PvdA onder- ---- -XJ. u;u.c..u„v:_ geïnformeerd over het justitiebeleid. Particulier initiatief ter bestrijding van verslaving in het algemeen en opvang van verslaafden en hun verwanten ver dient gemeentelijke steun. Aanvullend en coördinerend optreden van de ge- verkeer. De plaatsing van de Noord- ringdijk op het tertiair wegenplan zal daarom om praktische redenen eerst geschieden na het gereedkomen van de onderdoorgang. THALIA Do. en vr. 3.30 en 8 uur, za. en zo. 3.30 en 7.30 uur, ma. en wo. 8 uur:-DE AANSLAG, Derek de Lint en Moni que v.d. Ven, a.l. Do. t/m zo. iedere middag half twee, wo. half drie (verjaarcfagspartijtjes- middag): THOMAS EN SENIOR OP HET SPOOR VAN BRUTE BE REND, a 1 Dinsdag 8 uur: SOPHIE’S CHOICE, 16 jr. Over de toekenning van deze subsidie heerst in de muziekschool aan de Zuid kade vreugde. Men ziet er het bewijs in dat de door de Amersfoorter Krijn Koetsveld geleide school een goede nieuwe weg is ingeslagen. Naar de sub sidie deden 16 van de 25 Zuidhollandse muziekscholen, maar er werden er slechts 5 uitverkoren, waaronder Wad dinxveen. De muziekschool beschikt ook over de Stichting Vrienden van de Muziek school, die zich ervoor beijvert om vooral niet-subsidiabele werkzaamhe den uitgevoerd te krijgen. Zo hielp zij de scholen aan een piano, een vleugel en dwarsfluiten en kon het voormalige raadhuis ’’muzikaal bewoonbaar" wor den gemaakt. de openbare orde voert. De raad wordt zocht te willen zien of de bibliotheek in Waddinxveen uitgebreid kan worden met andere leenvormen, zoals een me diatheek, een videotheek en een arto theek. De socialisten zien dit onderzoek als een aanvulling op de. gemeentelijke no- meentelijke overheid kan noodzakelijk ta kunst en cultuur, die volgens de PvdA zijn. De bestrijding van handel in (hard) regelmatig dient te worden bijgesteld. In het hoofdstukje kunst en cultuur merken de socialisten verder nog het volgende op. om kennis te kunnen nemen van kunst en cultuur. De PvdA meent daarom dat een spreiding moet plaatsvinden over de gehele gemeente van culturele uit voeringen en kunstwerken, maar ook dat de subsidiepolitiek rond de entree- afgestemd te zijn op regionale in- gelden afgestemd moet zijn op de groe pen minderdraagkrachtigen. ”Wij pleiten ook voor een onderzoek waarin wordt nagegaan wat de moge lijkheden zijn binnen de provincie ten aanzien van kunst en cultuur. Een regi onaal kunstcentrum zou een mogelijk heid kunnen zijn. De PvdA blijft aan dacht schenken aan de amateuristische kunstbeoefening, integratie van kunst zinnige vorming binnen het basis- en voortgezet onderwijs, de muziekschool en de positie van de kunstenaars,” aldus de PvdA. ”Er dient een nota te verschijnen over de muziekschool. Aandachtspunten daarin kunnen zijn: regionalisering, draagkracht, accommodatie van de mu ziekschool, lesuren, instrumenten. Er moet een inventarisatie komen van de karakteristieke plekken en beeldbepa lende panden binnen de gemeente.”. "Marie Boere staat erop omdat op hem het etiket arbeider is geplaatst. Over ar beiders wordt gesproken alsof we ze uit de dierentuin hebben gehaald. Ik moet net zo hard werken om mijn geld te ver dienen. Van de PvdA zijn nu eenmaal geen ondernemers of kleine zelfstandi gen lid, zodat we allemaal voor de kost moeten werken”. Arie Slinger gaat er in het gesprek met ons ook niet aan voorbij dat op de leden vergadering, waar definitief over de kandidatenlijst werd beslist, maar zo’n 50 van de 175 leden aanwezig waren. Daardoor ontstaat een vertekend beeld en kon het feminisme en het arbeideris- me. zoals hij dat noemt, hun slag slaan, met als gevolg zijn dalende plaats op de kandidatenlijst. Dat verdachtmakingen bij de besluitvorming ook een rol had den gespeeld vond hij het allemaal nog erger maken. De zesde kandidaat van de PvdA houdt staande dat de leden niet hebben gelet op kwaliteit. De samengestelde kandi datenlijst noemt hij dan ook niet de kwalitatief beste die de partij heeft ge reld zijn en dat men gezamenlijk cam pagne gaat voeren om de PvdA sterk te rug te laten komen in de nieuwe ge meenteraad (’’Iedereen is wel eens emotioneel, maar er is niets onrechtma tigs gebeurd”), kijkt Arie Slinger an ders tegen de zaak aan. Hij meent dat de vrouwenbeweging en de arbeiders plus verdachtmakingen hem de voet dwars heeft gezet om de door het bestuur gedachte derde plaats voor hem te kunnen handhaven. "Ik vind deze ontwikkeling een slechte zaak. De arbeidersbeweging streed er voor dat Boere er in moest en hoger op de lijst kwam. De vrouwenbeweging moest er zo nodig voor zorgen dat er meer vrouwen op de lijst kwamen. Op kwaliteit werd minder gelet.” Gastouderprojecten - dat wil zeggen ou ders die opvang voor hun kinderen zoe ken (vraagouders), in contact brengen met ouders die kinderen willen opvan gen en verzorgen (gastouders) - zijn in ons land niet nieuw. In Waddinxveen is dit project nu opgezet omdat andere vormen van opvang (kinderdagverblijf en dergelijke) niet haalbaar blijkpn. Inmiddels is de stichting - die drie peu terspeelzalen beheert - op zoek gegaan naar vraag- en gastouders. Daarbij let een voor dit doel gevormde werkgroep op de wensen en verlangens van beide partijen. Er zullen eerst huisbezoeken worden afgelegd alvorens het gastou- derschap praktijk kan worden. In geval van vakantie en ziekte wordt een tijde lijk gastadres ingeschakeld. Het gemeentebestuur heeft de stichting inmiddels laten weten met belangstel ling van het initiatief kennis te hebben genomen. De benadering van de pro blemen wordt door burgemeester en wethouders realistisch geacht. Zij zijn bereid in beginsel medewerking aan het project te verlenen. Op dit moment wordt hard gewerkt aan vragenlijsten voor vraag- en gastouders, overeenkomsten tussen vraag- en gas touders, folders, administratie ën wer ving van personeel. Ook worden con tacten gelegd met andere organisaties. Alles is erop gericht om in januari 1986 te starten. Belangstellenden die zich als mogelijke vraag- of gastouders willen aanmelden kunnen contact opnemen met Marian Jongeboer, Jac. Catslaan 49, tel. 13471. WADDINXVEEN - Het veilingterrein aan de Bredeweg zal worden geri- oleerd. Dit karwei gaat ruim driekwart miljoen gulden (f. 761.600,-) kosten. Het bestuur van de Coöperatieve Tui- niersvereniging Gouda e.o. is voorne mens op haar terrein aan de Bredeweg een riolering aan te laten leggen. Deze riolering is tevens bedoeld voor de reeds op dit terrein aanwezige bedrijven als- wel voor de nog te vestigen bedrijven. Het afvalwater zal via de riolering in de Bredeweg afgevoerd worden naar de af valwaterzuiveringsinstallatie in Bleis- wijk. Het rioleringsplan is opgesteld door het architektenbureau Stuurman BV. In het kader van het voorwaarden scheppend beleid heeft de provincie Zuid Holland in principe een subsidie groot f. 100.000,- toegezegd. De nood- zakelij ke technische gegevens zij n reeds aan de provincie toegezonden zodat aan de voorwaarden van Gedeputeerde Sta ten tot nu toe voldaan is. Het tijdstip waarop met de uitvoering begonnen moet worden is uiterlijk 1 maart 1986. Omtrent de aanleg van de riolering, drukrioleringssysteem of vrijverval-sy- steem alsmede omtrent de overname in eigendom, beheer en onderhoud dient nog nader overleg met het veilingbe- stuur plaats te vinden. WADDINXVEEN - De Streek muziekschool Waddinxveen aan de Zuidkade en het buurtcentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof pre senteren met ingang van woensdag 26 februari (en waarschijnlijk tot eind juni) gezamenlijk de cursus muziekbeluisteren. Deze cursus is voor iedereen, die geïnteresseerd is in muziek en er iets meer over wil weten en horen. Dit gezamenlijke plan is ontstaan door de goede samenwerking tus sen beide ’’leiders” Bert v.d. Beid van De Bonkelaar en Krijn Koets veld van de muziekschool. Zij wil len hiermee bereiken, dat muziek in alle lagen van de bevolking ge hoord kan worden. Daarom is de drempel laag (de kosten voor deze cursus bedragen slechts f. 50,-) en zullen de onderwerpen in overleg met de cursisten worden gekozen. Op woensdagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur zal de cursus plaatsvin den in De Bonkelaar. Malcolm Hun Davies is de docent. Er zal veel muziek gedraaid worden, en er zijn ook plannen een keer geza menlijk een concert te bezoeken. Kortom alles over muziek kan en mag aan de orde komen. WADDINXVEEN - De 51-jarige aan de Tesselschadelaan wonende Arie Slinger sr.oud-voorzitter van de afdeling Waddinxveen van de Par tij van de Arbeid, was eind vorige week de grote afwezige. De door de PvdA-leden van een derde naar een zesde plaats op de kandidatenlijst van zijn partij teruggezette socialist was niet aanwezig in het politieke café op vrijdagavond in De Boog en tijdens de viering van het 40-jarig bestaan van de PvdA zaterdagmiddag in hetzelfde buurtcentrum aan de C. Huij- genslaan. Hij is nog altijd zeer aangedaan over wat hem als bekwame be stuurder is overkomen. Met het afdelingsbestuur onder voorzit terschap van Sonja Rinsma zijn welis waar gesprekken gevoerd met de veron gelijkte en teleurgestelde raadskandi- daat, maar deze hebben de lucht niet echt opgeklaard. Hoewel Sonja Rinsma verklaart dat de problemen uit de we- Voor het uitvoeren van de laatste werk zaamheden zullen na de zomer allerlei voorzieningen worden getroffen. Zo zullen de fietsers en voetgangers met een pontje worden overgezet als het be weegbare deel van de Gouwebrug in re visie gaat en zullen de auto’s worden omgeleid als een deel van de opritten moeten worden gesloopt. De Gouwebrug met op- en afritten wordt gezien als een zijtak van de He negouwerweg (tertiaire weg nr. 45). Deze zijtak zal worden aangesloten op de Kanaaldijk in Waddinxveen (thans quartiaise weg 3-24). Na het gereedkomen van deze aansluiting zal de Gouwebrug beschikbaar zijn voor het regionale verkeer. “Er is dan in noordelijke richting een tweede weg verbinding Gouda-Waddinxveen ver kregen via de Gouwebrug en de Ka naaldijk, waardoor een ontlasting van de hefbrug te Waddinxveen en de weg langs de oostzijde van de Gouwe wordt bereikt”, vindt de provincie. Gelet op de functie, die de Kanaal dijk hierdoor voor het doorgaande verkeer krijgt, is het gewenst deze weg op het tertiar wegenplan te plaatsen. De Kanaaldijk is inmiddels gereconstrueerd, waarbij een fietspad langs deze weg is aangelegd. In de kosten van aanleg van dit fietspad heeft de minister van Verkeer en Waterstaat op grond van de Bijdra geregeling voor de aanleg van fietspa den langs secundaire en tertiare we gen een bijdrage verstrekt. De minis ter is daarbij vooruitgelopen op de plaatsing van de weg op het tertiair wegenplan. In zuidelijke richting zal de Gouwe brug via de Noordringdijk (thans eveneens deel uitmakend van de quartiare weg 3-24) worden verbon den met de secundaire weg 26 (Gou- da-Moordrecht). Ook deze weg zal daardoor in de toekomst een belang rijke functie gaan vervullen voor het doorgaande verkeer. De komende ja- ren zal evenwel de gelijkvloerse spoorwegkruising in de Noordring dijk in het kader van de aanleg van - de nieuwe spoorbrug over de Gouwe worden vervangen door een onder doorgang. De weg zal gedurende de bouwwerkzaamheden worden af gesloten voor het doorgaande auto- drugs dient planmatig te worden aange pakt. Bij het vestigingsbeleid ten aanzien van lawaaiproducerende openbare gelegen- Iedereen dient in de gelegenheid te zijn heden (disco’s, etc) en speelautomaten hal, wordt goede aandacht besteed aan het beperken van de overlast voor om wonenden. Gemeentelijke rampenbestrijdings plannen dienen onderdeel uit te maken van en tegrale rampenbestrijding. In het ram penplan dient de plaats van vrijwilligers duidelijk te worden gemaakt; bijvoor beeld ten aanzien van EHBO-vereni- gingen. Subsidiëring van opleidingen voor vrijwilligers dient te worden gere geld. De oude rijksbrug over de Gouwe, waarvoor plaats is gekomen. (Foto: Sjaak Noteboom). GOUDA - In zaal Kunstmin aan de Boelekade in Gouda wordt zaterdag 22 februari van 10.30-16.30 uur een grote poppenbeurs- en -tentoonstelling ge houden. De toegangsprijs bedraagt f. 2.50 (kinderen tot 12 jaar f. 1.-). Aan deze poppenbeurs nemen veel van de bekendste Nederlandse poppen maaksters deel zoals Bets van Boxel (karakterpoppen), Niesje Wolters-Van Bemmel (modepoppen), Joke Grobben (kinderpoppen) en anderen. In totaal meer dan 30 maaksters van poppen maar ook van aanverwante artikelen als poppenhuizen, miniaturen, replica- an tieke poppen, kantjes en bandjes. Ook één van de weinige poppendokters van Nederland, Anje de Graaf, is aanwezig. De poppendokter voert kleine en een voudige reparaties ter plekke uit; oude en versleten poppen geeft zij zo een op- knapbeurt. Een groot aantal van de aanwezige pop penmaaksters schreven instructieve boekjes over hun technieken. Op de beurs zullen zij hun vaardigheden ook demonstreren en vragen uit het publiek beantwoorden. Beursbezoeksters wor den zo ingewijd in de fijne kneepjes van de goedaardige verslaving van het pop penmaken. Alle materialen om de di verse soorten poppen te maken zijn die dag in "Kunstmin” te verkrijgen. Vooral de laatste jaren heeft het pop penmaken een grote vlucht genomen, naar schatting maken ongeveer 100.000 vrouwen (en in toenemende mate man nen) poppen. De hobby is stukken goedkoper geworden door de steeds verbeterende materialen zoals de diver se soorten zelfhardende klei (waardoor het gebruik van dure ovens niet meer nodig is) en is ook makkelijker gewor den door het verschijnen van duidelijke geïllustreerde lesboekjes. Een belangrijke plaats op de beurs is in geruimd voor een tentoonstelling van poppenmaaksters uit Gouda en omge ving. Als standhoudster is de in Gouda goed bekende poppenmaakster Trees Nobel aanwezig. Ruime parkeergelegenheid! WjEw 'Jj 01829-4321 REEUWIJK-Dorp Dorpsweg 32 -

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 9