Kerk huurt openbare school Imponerende eenheid van PvdA wil spreekrecht burgers in de raad Ludwig Trio CDA heeft voorkeur voor BBC Bij wijze van experiment van twee jaar Voor twee Waddinxveen Voor derde keer Midden-Holland Besluiten en mededelingen van college van B. en W. Opheffing Informatiecentrum Raad kan onderwijsnota aanvaarden verkeersplannen bijna een ton Jongereninloop in ’t Gemaal PSP: 30 km in heel NAAR STEMBUS OP 19 MAART C. de Besten BV Groot-onderhoud 97 woningen in Bomenwijk kost 2,5 miljoen voorbereidings- besluit PTT- besteldependance Van-alles-en nog-wat-beurs Afscheid van ds. J. Maasland kost 90 mille Recreatie Fuga Personeelsbeleid Carnaval Cormula’s Wielerronde Oliebollen Lokaal Uitrit Inwoners Meubelstad Kunst, Cultuur Standplaats IJsfestijn Ontslag Sportloop Standplaats Schade aan uw auto vereist r w deskundige jH reparatie. 1*™™ Delegatie Efficiency Groepsvervoer 4 «rrms WADDINXVEEN - Het Ludwig Trio, dat vorige week donderdagavond in de raadzaal van het gemeentehuis het maandelijks kamermuziekcon cert verzorgde, heeft zich laten kennen als een zeer accuraat en geconcen treerd gezelschap, bestaande uit Jean Jaques Kantorow (viool)Vladimir Mendelssohn (Altviool) en Herre-Jan Stegenga (cello). Gespeeld werden er werken van Mozert/Bach, Beethoven en Schubert. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 FEBRUARI 1986 GLASBEEK Het aantal inwoners van de gemeente t loop” op zaterdag 1 maart 1986. De Nota Kunst en Cultuur 1985 vormt uitgangspunt voor het Kunst- en Cul tuurbeleid voor de raadsperiode. Een WADDINXVEEN - Kunst, cultuur, sport, recreatie en kabeltelevisie zijn de onderwerpen die het CDA in haar verkiezingsprogramma in één hoofdstuk behandelt. geveer conform de Commissie Sociaal- Cultureel Werk) dient te worden over wogen. Aan deze commissie kan het be- gemeentelijke accommodaties, waarbij een taakstellend budget ter beschikking wordt gesteld. Per voetbalvereniging Het financiële draagvlak val het Recre atieschap Reeuwijkse Plassen e.o. dient te worden verbreed door het ijveren naar deelname in de gemeenschappelij ke regeling van gemeenten, waarvan is aangetoond dat hun inwoners in bedui dende mate van deze regionale voorzie ning gebruik maken. Het is onaan vaardbaar dat de gemeente Waddinx veen, naast haar deelname in het Recre atieschap Reeuwijkse Plassen, ook nog dienstverlening door uitbreiding van de secretarie. Aan mevrouw G.W. de Wit in Wad dinxveen is voor het jaar 1986 een tijde lijke standplaatsvergunning in de wijk Zuidplas voor de verkoop van snacks op de dinsdagen, donderdagen en vrijda gen verleend. Aan de Stichting Wijkwerk ”de Zuid- Aan de heer A. Both, chef van de afde ling Personeelszaken ter gemeentese cretarie, is met ingang van 1 april 1986 eervol ontslag verleend. Aan de firma T. v.d. Weerdt te Alphen aan den Rijn is standplaatsvergunning verleend voor de Beukenhof van 6 tot en met 22 februari 1986 ten behoeve van de verkoop van oliebollen. Aan Sportclub ’’Antilope” te Waddinx veen is vergunning verleend voor het or ganiseren van de 18e ’’Langs de Gouwe- Waddinxveen bedroeg per 1 januari 1986 23.176, Aan de heer P. van Zanten te Waddinx veen is een tijdelijke standplaatsver gunning aan de Petteplas verleend en de op zijn naam staande ventvergunning voor ijs en snacks tot 30 juni 1987 ver lengd. Aan de damesdrumband ’’Cormula’s” te Waddinxveen is vergunning verleend voor het venten met kop en schotels in de periode van 3 maart tot en met 19 april 1986. WADDINXVEEN/GOUDA - Beheer- en Beleggingsmaatschappij C. den Be sten BV, Waddinxveen, heeft het zake nadres gewijzigd in Wijnant Nuyen- straat 29, Woerden. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. ”Het verkeer is ons leven sterk gaan bepalen. Dat heeft natuurlijk goede kanten, maar we hebben de negatieve kanten moeilijk onder controle. De structuur van onze woonomgeving wordt sterk be paald door het verkeer en met na me de auto. De straat is onveilig, vooral voor kinderen, voetgangers en fietsers. Iedere verkeersdode is er één teveel. Vier jaar geleden kwam de PSP in Waddinxveen met de ideeën voor het invoeren van een maximumsnelheid van 30 km/ uur”, aldus de PSP, die sindsdien samen met bewoners geregeld actie heeft gevoerd voor een grotere ver keersveiligheid. matigheid wordt eerst geprobeerd de organisatie te verbeteren en bijv, ele menten van ’’zelfbeheer” in te voeren. In uitzonderingsgevallen kan privatise ring worden overwogen, mits aan een aantal harde kriteria t.a.v. ondermeer de rechtspositie van het personeel is voldaan. Aan de heer N. Vink te Waddinxveen is vergunning verleend ten behoeve van de aanleg van een inrit ten behoeve van het perceel Frederik Hendriklaan 1. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen gaat een bijdrage in eens vragen uit kas van de rijks overheid voor het groot-onder houd aan 97 woningen in de Bo menwijk. Deze renovatie finan ciert de woningbouwvereniging Waddinxveen vooralsnog uit eigen middelen, zodat geen geldlening behoeft te worden gesloten. Bij brief van 13 december 1985 werd door de hoofdingenieur-di- recteur van het Directoraat van de Volkshuisvesting in de provincie Zuid-Holland al ingestemd met het voorgelegde plan tot het verrichten van groot-onderhoud aan 97 wo ningen in de Bomenwijk. De hiermede gemoeide kosten worden aanvaard tot een totaalbe drag van f. 2.557.637,-. Op grond van de Regeling geldelijke steun voorzieningen aan complexen wo ningen van toegelaten instellingen en gemeenten verstrekt het rijk bij drage ineens tot 33 1/3% van de aanvaarde kosten. Bijdragen in de exploitatiekosten worden niet ver leend. WADDINXVEEN - De PvdA stelt in haar verkiezingsprogramma dat de democratie op plaatselijk niveau moet worden bevorderd. ”Het vergro ten ervan vraagt om betrokkenheid van de burgers bij het bestuur. De ge meente voert daartoe een actief en stimulerend beleid om in de beslissen de stappen in het beleidsproces de burgers op de hoogte te stellen en hen bij het beleid te betrekken,” aldus de socialisten. te worden of de Commissie voor Kunst handicaptensport, etc. Sportbeoefening en Cultuur gelijksoortige bevoegdhe- overdag voor den kan worden verleend als de Com missie Sociaal-Cultureel Werk, met na me ten aanzien van advisering over sub- dient te worden gestreefd naar drie goe de wedstrijdvelden en een groot trai ningsveld van goede kwaliteit. Een zand-kunstofveld voor de hockeyclub dient in deze periode tot stand te ko men. Medegebruik door andere sport verenigingen en schoolsport moet mo gelijk zijn. De atletiekaccommodatie wordt op beperkt niveau in goede staat gebracht. De korfbalvereniging dient de beschikking over een of twee velden te krijgen. Ten aanzien van de tennishal dient gestreefd te worden naar over dracht aan een ondernemer, waarbij het voornamelijk gebruik als tennishal dient te worden gewaarborgd. WADDINXVEEN - Aan de Centrale Evangelisatiecommissie van de Centrale Hervormde Gemeente hebben B. en W. gedurende één uur op de zondagen een lokaal van de openbare Jan Ligthartschool aan de Sper- werhoek in de woonwijk Zuidplas verhuurd. plas” is vergunning verleend ten behoe ve van de eventuele organisatie van een ijsfestijn in de wijk. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Besloten is tot delegatie van uitvoering van wettelijke bepalingen terzake van de heffing en invordering van rioolrech ten aan de chef van de afdeling finan ciën c.a. en diens vervanger. Andere punten uit het hoofdstuk be stuur, democratie en personeel van de PvdA: De wet Openbaarheid van Be stuur geldt als uitgangspunt en mini mumnorm van beleid. Bijzondere aan dacht verdient de bescherming van de persoonlijke levenssfeer van de bur gers. Bij wijze van' proef wordt voor twee jaar een beperkt spreekrecht voor burgers ingevoerd bij het begin van de raadsvergadering. Na die proef wordt de proef beoordeeld. Van binnengekomen brieven stuurt de gemeente een bevestiging van’ ont vangst aan de afzender, tevens geeft zij aan op welke wijze en termijn afhande ling zal plaatsvinden. Het gemeentebe stuur moet de burgers middels voorlich ting wijzen op de mogelijkheden via be roeps- en bezwaarschriften te proteste ren tegen overheidshandelen. Bij be- roeps-procedures en dergelijke geeft dé gemeente een bevestiging van ont vangst van het beroepsschrift aan de af zender, tevens geeft zij aan op welke manier en termijn afhandeling zal plaatsvinden. Noodzakelijk is een actief voorlich- tings- en inspraakbeleid. Hiertoe wor den de nodige financiële middelen en menskracht beschikbaar gesteld. De ge meente is eerst en vooral een dienstver lenende instelling. Het ambtelijk appa raat moet hierop zijn ingesteld. Ge wenst is verdere vergroting van de Gewenst is een nota personeelsbeleid. Bij benoemingen wordt bij gelijkwaar dige kandidaten de voorkeur gegeven aan mensen die in de achterstandssitu aties verkeren. Met name de achter stand van vrouwen is in hogere functies schrikbarend hoog. Teneinde hierin verandering te brengen is een actieplan noodzakelijk. De intentie vastgelegd in het voorontwerp wet gelijke behande ling moet worden toegepast. Bij arbeidsduurverkorting moet gelet worden op het emancipatorische karak ter (wat vrouwen en mannen willen van uit hun situatie) en op de voorkeur van ambtenaren; volledige herbezetting moet worden nagestreefd. De gemeen telijke regelgeving (verordeningen e.d.) wordt kritisch bezien en indien no dig, vereenvoudigd. De gemeentelijke organisatie moet pe riodiek getoetst worden op doelmatig heid en efficiency. Bij gebleken ondoel- de financiële lasten draagt van de vóór- aankopen voor het recreatiegebied ’t Weegje. Met financiële steun van het rijk en de provincie dient gestreefd te worden naar spoedige gereedkoming van het Bospark tussen Waddinxveen en Boskoop. Bereikbaarheid vanuit de wijk Groenswaard heeft daarbij hoge prioriteit. Het onderhoud zal op exten sieve wijze gebeuren om de kosten te beperken. Een eenvoudige trimbaan is gewenst. Onderzoek dient te worden gestart naar de mogelijkheid om in de nabijheid van de wijk Zuidplas een be bost wandelgebied tot stand te brengen als recreatief element. Een meer recre atief gebruik van de Petteplas is ge wenst. De vestiging van een eenvoudig restaurant kan daartoe een bijdrage zijn. De recreatiewaarde van het ge meentelijk groen dient zoveel mogelijk te worden bevorderd. Het recreatief bruikbaar maken van de ringvaartdij ken en van grotere groenzónes levert hiertoe een bijdrage. Het per wijk creëren van korte wandelroutes (door middel van extra bruggetjes e.d.) ten behoeve van ’’hondenuitlaters” kan de straatvervuiling door honden doen ver minderen. Voor volkstuiners dienen meer accommodaties beschikbaar te komen. Bij betrokken (provinciale) in stanties dient het completeren van een recreatief fietspadennet in en rond Waddinxveen te worden bepleit. Met name het opheffen van diverse knelpun ten in het bestaande net krijgt hierbij aandacht. Het gebruik van Winterdijk als wandelpad tussen Gouda en Wad dinxveen kan worden gestimuleerd door een aansluiting op de Kromme Es se en enkele ’’rustplaatsen” langs het voetpad. Aan de carnavalsvereniging ”De Gou- weslobbers” te Waddinxveen is vergun ning verleend ten behoeve van diverse activiteiten in de week van 7 tot en met 10 februari 1986. WADDINXVEEN - Er is nog niet pre cies bekend voor een PTT-besteldepan- dance aan de zuidkant van het Stations plein neergezet gaat worden. Om die reden hebben B. en W. de vol gende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad gevraagd opnieuw een voorbereidingsbesluit te nemen voor dat deel van het bestemmingsplan Stationsstraat en Waddinxveen herzie ning 1953 om eventuele ontwikkelingen die de bouw van dit pand kunnen be lemmeren tegen te gaan. In deze zaak nam de gemeenteraad al tweemaal eerder een voorbereidingsbe sluit sinds in 1984 bekend werd dat de Centrale Directie van de PTT zo’n nieu we besteldependance wilde gaan bou wen. Steeds opnieuw was het bouwplan voor het complex aan het Stationsplein niet klaar, zodat vereiste verklaringen van geen bezwaar niet tijdig konden worden afgegeven. Op dit moment zijn de benodigde pro cedures nog niet afgerond, zodat er voor de raad niets anders opzit dan voor de derde maal een voorbereidingsbe sluit te nemen. Hoewel de leden van het Ludwig Trio ieder een drukke concert- en solisten praktijk hebben, blijken zij toch in hun ensemble een grote homogeniteit te be reiken. Het samenspel is voorbeeldig en de klank imponerend. De wijze waarop het strijktrio opus 9, nr. 3, van Van Beethoven ten gehore werd gebracht kan als het visitekaartje van het Trio worden aangemerkt. Hoe verrukkelijk werden de dansante passa ges uit het allegro gepresenteerd en hoe schitterend ingetogen klonk de prachti ge melodie van het adagio. Bepaald in drukwekkend waren de snelle tutti-pas- sages in scherzo en finale, die perfect gelijk werden uitgevoerd. Accuratesse en geconcentreerdheid bleken hier overduidelijk. Aan de Stichting Meubelstad Waddinx veen is vergunning verleend voor het tijdelijk plaatsen van vijftig reclame borden ter aankondiging van de te reali seren Paasactie. Goedkeuring is verleend aan het orga niseren van de Wielerronde van Zuid- Holland op zaterdag 15 maart 1986 voor wat het in de gemeente Waddinxveen liggende grondgebied betreft. was voorbeeldig. Zó moet die muziek gespeeld worden: licht, speels en lief lijk. In het menuet bleek de altviolist zich volledig te rehabiliteren. Met een prachtige warme loonvorming gaf hij gestalte aan het middendeel daarvan. Het rondo, zoals alleen Schubert dat geschreven kan hebben, bleef nog lang ’’hangen”. Het andante uit dit trio werd als toegift herhaald. Het instandhouden van een zwemba- daccommodatie is noodzakelijk t.b.v. het zwemonderricht en het beoefenen van de zwemwedstrijd- en waterpolo- sport. Een beperkte investering t.b.v. het verhogen van de recreatieve belang stelling wordt niet afgewezen. Teneinde de exploitatietekorten binnen betaalba re grenzen te houden, verdient een meer commerciële aanpak de voorkeur. Gestreefd wordt naar spoedige bouw van een sportzaal in Zuidplas. Dat blijkt uit het aan de gemeenteraad gestuurde overzicht van een aantal be sluiten en mededelingen, voorzover niet reeds in openbare vergaderingen aan de orde gesteld of gepubliceerd of nog te publiceren in de gemeentelijke rubriek, uit de vergaderingen van het college van Burgemeester en Wethou ders. Andere genomen besluiten zijn: De gemeentelijke gesubsidieerde in stellingen dienen een kontroleerbare demokratische struktuur te hebben en toegankelijk te zijn voor alle burgers. Bij gemeenschappelijke regelingen (zo als het GEB) dient de rol van gemeente raden vergroot te worden. De gemeenteraadsleden moeten be schikken over voldoende werkmoge- lijkheden. Hiertoe behoort ondermeer ambtelijk ondersteuning van de ambte naren van de gemeentesecretarie. Het werk van de jeugdgemeenteraad ver dient blijvend gemeentelijke steun. Ter bestrijding van de kleine kriminali- tiet moet een integraal beleidsplan ont wikkeld worden. De gemeente onder zoekt de noodzaak van het instellen van de funktie van ombudsman/vrouw. Ak- tualisering van het bevolkingsregister voor wat betreft de levensbeschouwing dient te worden bevorderd. Aan Beethoven ging een wonderlijk werk van Mozart vooraf: Adagio fuga nr. 1. Mozart heeft in dat werk een driestemmige fuga van Bach voor strijk trio geïnstrumenteerd, zonder er ook maar één noot in te wijzigen. Geheel in de geest en de sfeer van die fuga opent het werk met een oorspronkelijk adagio van Mozart zelf. In de fuga had de altvi olist zich wat krachtiger mogen presen teren, waardoor de fugatische lijnen mogelijk nog beter te volgen zouden zijn geweest. Het concert werd besloten met het strijktrio nr. 2 van Franz Schubert, in 1817, op twintig jarige leeftijd gecomp oneerd. Gezien Schuberts leeftijd zou men geneigd zijn het een jeugdwerk te noemen, meer het heeft alle, later nog verder te ontwikkelen, ’’Schubertiaan- se” trekjes in zich. Niettemin is het zo spontaan en heeft het een zo fragiele en pure struktuur, dat het een enorme in druk maakte. De interpretatie van het Ludwig Trio WADDINXVEEN - Het jongerencen trum ’t Gemaal aan de Kanaaldijk is dinsdagmiddag gestart met een jongere ninloop. Deze inloop voor alle Wad- dinxveense jongeren van 16 jaar en ou der is voortaan elke dinsdag- en donder dagmiddag van drie tot zeven uur. ”Er zijn dan mogelijkheden om wat te drinken, een babbeltje te maken, te ta feltennissen en te tafelvoetballen”, al dus Karei Aerssens van het jongeren centrum. ”In Waddinxveen zijn er weinig moge lijkheden voor jongeren vanaf 16 jaar om elkaar op een vaste plek te ontmoe ten. Dit gebeurt dan meestal op straat of in winkelcentra. Vaak levert dit onge noegen op bij de omwonenden, winke liers en de jongeren zelf. Het jongeren centrum ’t Gemaal wil deze jongeren daarom op regelmatige tijden de moge lijkheid bieden een vaste plek op te zoe ken”. in de Kunst en Cultuur-sector. Er moet een beleidsnota worden opgesteld waarbij uitgangspunt dient te zijn een beperking van deze subsidie op afzien bare termijn. WADDINXVEEN - In de laatste ver gadering van de verkiezingen zal de ge meenteraad een besluit nemen over de nieuwe onderwijsnota van het college van Burgemeester en Wethouders. B. en W. hebben de volgende week woens dagavond vergaderende gemeenteraad voorgesteld dat op het terrein van het onderwijs wordt gehandeld zoals in de nota is aangegeven. De onderwijsnota zelf wordt voor kennisgeving aangeno men. Hoewel in het beleidsprogramma voor de raadsperiode 1982-1986 slechts wordt gesproken over een evaluatie en aanpassing van de Onderwijsnota 1976/ 1977 bieden B. en W. de raad toch een geheel nieuwe onderwijsnota aan. De inhoud van de nota heeft, zoals ver meld in de inleiding, voornamelijk be trekking op het openbaar onderwijs. In verband met de verantwoordelijkheid voor het totale onderwijs binnen de ge meente is echter ook aandacht besteed aan het bijzonder onderwijs. In november 1985 is het concept van de onderhavige nota aangeboden aan de leden van de raad, aan de medezeggen schapsraden van de openbare scholen, de Vereniging voor Openbaar Onder wijs, de besturen van de bijzondere scholen en de Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum. Naar aanleiding van de uit het onder wijsveld ontvangen reacties en de be handeling van de nota in de commissie voor de onderwijszaken is dit concept op tak van punten gewijzigd; tevens werd de concept-nota op een aantal punten geactualiseerd.' Aan het vrouwentrefcentrum ”(Z)On- derdak” is een lokaal van de voormalige kleuterschool ”De Duiventil” ver huurd. Aan Touringcarbedrijf ”de Snelle Vliet” te Hardinxveld-Giessendam is voor het schooljaar 1985-1986 vergun ning ten behoeve van groepsvervoer in het kader van schoolzwemmen ver leend. BOSKOOP - Als opvolger van de maandelijkse vlooienmarkt in de Bos- koopse Beurshal wordt hier komende zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur de van- alles-en-nog-wat-beurs gehouden. ’’Geen antiekmarkt, geen vlooien markt, geen verzamelbeurs, maar van alles en nog wat”, aldus de organisato ren. WADDINXVEEN - Waddinxveen gaat een verkeersveiligheidsplan en een verkeerscirculatieplan opstellen. De voorbereidende kosten voor het maken van beide plannen bedragen 90.440,- (inclusief btw)In het kader van het Na tionaal Plan voor de Verkeersveiligheid is door de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat voor het opstellen van een verkeersveiligheidsplan een bijdra ge van 25.000,- (incl. B.T.W.) toege zegd. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad gevraagd dit geld beschikbaar te stellen. De plannen zullen gemaakt gaan worden door het bureau Goudap pel Coffeng BV. Tijdens de recentste begrotingsbehan delingen is door de raad de noodzaak onderkend om de verkeersproblema tiek in Waddinxveen planmatig en stel selmatig aan te pakken. Ontwikkelin gen in de nabije toekomst, zoals de (her)opening van de Coenecoopbrug en de gedachten over de wijziging van het centrumgebied, maken het temeer noodzakelijk over de consequenties op het totale verkeersbeeld in Waddinx veen dieper na te denken. B. en W. stellen zich daarom voor op korte termijn te starten met het opstel len van een verkeerscirculatieplan (V.V.P.). De voorbereidende werk zaamheden bestaan uit het formuleren van uitgangspunten voor het verkeers beleid, het opstellen van een verkeers model gebaseerd op het voorzonder- zoek in het kader van het centrumge bied en de Coenecoopbrug. Samen met het verkeersveiligheidsplan vormen de ze werkzaamheden het voorwerk voor een op te stellen verkeerscirculatieplan. WADDINXVEEN - Verkeer en vervoer is in het PSP-verkiezings- programma een belangrijk hoofd stuk. ’’Angst voor het gevaarlijke verkeer betekent een aanslag op ons welzijn”, aldus de PSP, die zich daarom sterk wil maken voor de volgende punten: In de gehele bebouwde kom van Waddinxveen een maximumsnel heid van 30 km/uur. Waddinxveen kan hiermee een voorbeeld stellen voor de rest van Nederland. Deze maatregel dient als landelijk expe riment zéér stringent te worden in gevoerd d.w.z. zonder uitzonderin gen en begeleid met behulp van in tensieve voorlichting; in Waddinx veen kan zo’n maatregel nimmer als belemmering voor het doorstro men van het autoverkeer worden aangemerkt. Uitgaande van die maximumsnel heid van 30 km/uur en het verkeer- veiligheidsplan wordt een ver keerscirculatieplan opgesteld, waarin binnen de bebouwde kom de fietsers, de voetgangers en het openbaar vervoer centraal komen te staan. De auto kan daarin na tuurlijk wel gebruikt worden, maar is vooral gericht op het verkeer naar andere plaatsen. Het nieuwe verkeerscirculatieplan wordt tege lijk met een groenplan opgesteld, waarbij ruimte wordt gegeven voor actieve bijdragen van de bewoners van Waddinxveen. Daaraan voor afgaande worden de bewoners voorgelicht over de verschillende mogelijkheden. Het is duidleijk dat voor een ver- keerveilig Waddinxveen 30 km/uur herinrichting van de straten nodig is. Scherpere controle op veilig heidseisen bij het beroepsgoede- renvervoer, dus ook van het ver voer door de Gouwe. Streven naar een doorgaande treinverbinding van Alphen a/d Rijn via Waddinxveen naar Rotter dam en Den Haag en aansluiting van Gouda op het intercitynet van de NS. Inrichting met eenvoudige mid delen van lifthaltes bij de Beijerinc- klaan (voor de richtingen Rotter dam en Den Haag) en langs de He- negouwerweg (voor de richtingen Gouda-Utrecht en Boskoop-Al- phen), alsmede bij de op- en afrit ten van de snelwegen. De gemeente dient aandacht te besteden aan een goede begelei ding, instructie en voorlichting aan verkeersbrigadiers. overdag voor ’’ongeorganiseerden” dient te worden bevorderd door een sti- muleringssubsidie. Het instellen van een bestuurscommissie voor Sport en sidieverdeling en toetsing van de gele- Sportieve Recreatiezaken (opgezet on- verde prestaties der gesubsidieerden; -c n na realisering van de bibliotheekuitbrei- ding wordt de aandacht gericht op een voldoende gevarieerd boekenbestand, heer worden gegeven inzake een aantal ook voor culturele minderheden, de muziekschool vraagt een onevenredig groot deel van de subsidieverstrekking WADDINXVEEN - Öe hervormde predikant ds. J. Maasland neemt zon dag 30 maart afscheid als voorganger van wijk Oost van de Centrale Her vormde Gemeente. De aan de Stations straat wonende dominee heeft zoals be kend een beroep aangenomen naar de hervormde gemeente in Capelle aan den IJssel. In het voorjaar neemt deze kerk ook af scheid van ds. L. Roetman, die wegens gezondheidsredenen afscheid neemt. Voor de christen-democraten is de ka- belnotitie 1985 vooralsnog richtlijn voor het te voeren beleid. Gezien de snelle technologische ontwikkelingen op dit terrein kan het noodzakelijk zijn dat het beleid wordt bij gesteld. Een zwaarwe gend argument voor het beleid dient het Sport streven naar matige stijging van de ta- r rieven te zijn. De georganiseerde sport blijft een zeer ”Een Lokale Omroep die’’aanslaat” bij te waarderen taak van het particulier de bevolking verdient gemeentelijke initiatief van de plaatselijke sportver- steun. Het lopende experiment met de enigingen. Het gemeentelijk beleid ten kabelkrant dient te zijner tijd geëvalu- aanzien van de sportaccomodaties zal in eerd te worden. Bij eventuele uitbrei ding van het aantal doorgegeven pro gramma’s verdient de BBC de voor keur,” aldus het CDA. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen gaat de Regeling Infor- matie-centrum Midden-Holland ophef fen en f. 89.790,- op tafel leggen als bij drage in de reorganisatiekosten. Het bijna een jaar oude raadsbesluit tot uit treding uit de regeling wordt ingetrok ken. Dit alles blijkt uit het voorstel dat B. en W. aan de volgende week woens dagavond vergaderende gemeenteraad hebben gedaan. Vorig jaar juni al heb ben de algemene besturen van het Cen trum voor Automatisering Noord-Hol- land (CVA) ern het Intergemeentelijk AutomatiseringscentrumMidden-Ne- derland (IAM) zich over de toekomst van het voor gezamenlijke rekening geëxploiteerde automatiseringscen trum beraden. Dit beraad vond plaats op basis van de nota toekomstvisie van mei 1985. De discussie heeft geleid tot een opdracht aan het organisatiebureau Bakkenist, Spits en Co. om een contraexpertise uit te voeren. Genoemd rapport van sep tember 1985 is onderwerp van discussie geweest in de vergadering van het alge meen bestuur van CVA/IAM. Het alge meen bestuur heeft in die vergadering besloten: aan de gemeenteraden voor te stellen de gemeenschappelijke regelin gen op te heffen en het centrum over te dragen aan de gemeenten Haarlem, Haarlemmermeer en Zaanstad, die be reid zijn de risico’s, voortvloeiende uit het beheer en de instandhouding van voorheen het Automatiseringscentrum CVA/IAM, voor hun rekening te ne men; de reorganisatiekosten welke wor den bepaald op f. 23.000.000,- te verde len volgens de maatstaven die zouden gelden bij uittreding, te weten viermaal de inwonerbijdrage en twéémaal de ge middelde omzet van de laatste vijf ja- ren, onder verrekening van de reserves die bij de centra aanwezig zijn; de niet- risicodragende gemeenten te verplich ten de drie risicodragende gemeenten te garanderen een afname van het salari sadministratiesysteem gedurende 4 jaar en een afname van de systemen bevol king, onroerend-goedbelasting en be lastingen gedurende twee jaar, voor zo ver van deze diensten thans gebruik wordt gemaakt. Het definitieve aandeel van de gemeen te Waddinxveen in de reorganisatiekos ten is f. 89.790,- (incl. rente tot 1 maart 1986). De verwerking via het centrum van de administratie onroerend-goed belasting is in een vroegtijdig stadium per 1 januari 1986 opgezegd. Afgezien van de salarisadministratie worden voor de gemeente geen andere verwerkingen door het centrum gedaan. De verplich ting komt Waddinxveen aanvaardbaar voor, mede omdat op dit moment geen plannen bestaan de salarisadministratie in ’’eigen beheer” te voeren. hoofdzaak gericht worden op het in goe de conditie houden van bestaande vel den en zaalaccommodaties. Het ver- huurtarief van de accommodaties zal nimmer kostendekkend kunnen zijn. De ongedekte kosten dienen te worden gezien als indirecte subsidiëring aan de sportbeoefenaren, die hierover duide lijk worden geïnformeerd. Overige sub sidiëring van de sport zal beperkt en ge- evaluatie is gewenst, waarbij aandacht richt worden verleend, bijvoorbeeld ten voor het navolgende: onderzocht dient behoeve van jeugdbegeleiding, van ge- litgangspunt

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 15