AEOLUS 3 Goede infrastructuur KAMPIOEN PSP KIEST VOOR DEMOCRATIE VAN ONDEROP VVD voorstander van een ’’breed” B. en W Nieuw rijbewijs kost straks 24, voor werkgelegenheid CAB BV Reumafonds zoekt collectanten Nieuwe prijzen Certifikaat B.J. Verburg Muziekavond in De Hoeksteen Sjoelavond I I Algemene vergadering wijkwerk Zuidplas Derde plaats zaalhockeysters van Waddinxveen voor Keur slager C. Koot NAAR STEMBUS OP 19 MAART NAAR STEMBUS OP 19 MAART NAAR STEMBUS OP 19 MAART Diaprojector Bekkersschool Goedgekeurd op 7 maart Liberalen: PvdA in programma over economie: Sluitende begroting Opstapcursus Gouwe College Concordia komt met ’n play-inn 1 t Werkloosheid Herindeling Inspraak Berekening Meerjarenbegroting Privatisering Inspraak Jeugd Infrastructuur Naast openbaarheid is de VVD ook voorstander van inspraakmogelijkhe- gemakkelijk aangepast kunnen wor den. Om die reden hebben B. en W. de raad voorgesteld de legesverordening 1977 te WADDINXVEEN - De rooms-katho- lieke Mgr. Bekkerschool heeft een nieuwe diaprojector nodig. Het geld daarvoor 590,-) zal de volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad beschikbaar stellen. Van het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs ”St. Victor” is door de gemeente al op 19 november een verzoek ontvangen om vergoeding van de kosten voor de aanschaffing van een diaprojector plus scherm ten behoe ve van de Mgr. Bekkersschool. Het be treft voor deze school een eerste aan schaffing ten laste van de gemeente. Daar door inwilliging van het verzoek de normale eisen aan het geven van on derwijs te stellen niet zullen worden overschreden, stellen B. en W. de raad voor bovenvermeld verzoek in te willi gen en terzake een krediet beschikbaar te stellen van 590,- (incl. B.T.W.). WADDINXVEEN - De afgifte, vernieuwing of omwisseling van een rij bewijs gaat in Waddinxveen f. 24,- kosten. Dat blijkt uit het door het col lege van B. en W. aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gedane voorstel tot wijziging van de legesverordening, om dat rijbewijzen voortaan door de gemeente zullen worden afgegeven. Tenminste indien het parlement de daarvoor ingediende wetswijzigingen aanneemt. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense muziekvereniging Concor dia houdt volgende week zaterdag middag 1 maart om half twee in haar clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg een play-inn. Tijdens die play-inn proberen jon ge enthousiaste muzikanten tot ca. 18 jaar voor een dag een nieuw or kest te formeren. Onder deskundi ge leiding van dirigent G. de Knegt studeren de muzikanten diverse werken in, die ’s middags voor het publiek ten gehore worden ge bracht. Degene, die belangstelling en inte resse heeft voor het bespelen van een muziekinstrument, biedt Con cordia in een speciaal informaties tand de mogelijkheid om hiermede kennis te maken. De vorige maand concerteerde Concordia in Zevenhuizen, Rotter dam en Gouda. De boerenkapel De Notenkrakers verzorgde een carnavalsavond in Stadszicht te Rotterdam. WADDINXVEEN/GOUDA - Rehorst Centraal Administratie- en Bedrijfsbu reau BV, Waddinxveen, heeft de statu ten gewijzigd en de handels- en ven- nootschapsnaam in CAB BV. De BV houdt zich nu bezig met pensioen ven- nootschap, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mjd- den-Holland. vorderen dat ook in andere instellingen hieraan aandacht besteed wordt. Het ontstaan van groeperingen als de Cen trumpartij bestreden te worden. De ge meente moet de inwoners van Wad dinxveen geen illusie geven dat er een verdediging mogelijk is tegen atoom oorlog. Geen aanleg van schuilkelders waar slechts een klein deel van de bevol king van Waddinxveen in kan en die na een atoomaanval terecht komt in een onleefbare wereld. De algemene poli tieverordening van de gemeente Wad dinxveen zal aangepast moeten worden aan de huidige opvattingen. Aan de werkzaamheden van de Binnenlandse Veiligheidsdienst en de uitvoering van de noodwetgeving dient door het ge meentebestuur geen medewerking ver leend te worden. WADDINXVEEN - De VVD is voorstander van een college van Burge meester en Wethouders dat zo breed mogelijk de raad representeert (het zogeheten afspiegelingscollege). Het collegebeleid dient - evenals de af gelopen periode - gestoeld te zijn op een collegeprogramma, waarin de beleidsafspraken zijn neergelegd. Ook zaken waarover men het niet eens kan worden moeten, als ’’open kwesties”, worden opgenomen. ”Ook al zal zo’n programma een aantal compromissen bevatten, de VVD streeft naar duidelijke herkenning van het eigen programma,” aldus de VVD in haar verkiezingsprogramma. Dat is het eerste punt in het hoofdstuk economische zaken en werkgelegen heid van het PvdA-verkiezingspro- gramma. Andere punten op dit terrein zijn voor de socialisten: De gemeente streeft naar samenwerking met omlig gende gemeenten om gezamenlijk de werkgelegenheids-problemen aan te pakken. Het beleid, uiteengezet in de nota ’’Werken in Waddinxveen", wordt met voortvarendheid uitgevoerd. Peri odiek wordt de nota geëvalueerd en bij gesteld. De gemeente stimuleert nieuwe bedrij vigheid en biedt zonodig financiële en anderssoortige faciliteiten. Aan starten de vrouwelijke ondernemers wordt ex tra aandacht besteed. Alle partijen in de raad dienen, naar de mening van de VVD, bij het opstellen van het beleidsprogramma te worden betrokken. Dit geldt ook voor de burge meester, aangezien deze in onze ge meente niet alleen de hem wettelijk op gelegde taken uitoefent maar ook ande re portefeuilles behartigt, zoals op dit moment ruimtelijke ordening, woning-' bouw en voorlichting. De VVD is in beginsel voor openbaar heid van vergaderingen. Niet alleen van de raad en de raadscommissies, maar ook van stichtingen e.d. waarin de ge meenteraad bestuurders heeft be noemd. Uiteraard kunnen er zaken die openbare behandeling uitgesloten zijn. Deze dienen in beginsel beperkt in aan tal te zijn. Evenals de afgelopen periode zal de WD-fractie regelmatig in het openbaar vergaderen teneinde alle be langstellenden in de gelegenheid te stel len mee te denken en mee te praten. De kosten van het nieuwe of vernieuw de rijbewijs - dat bovendien een geldig heidsduur krijgt tot en met het 60e le vensjaar, zodat het niet steeds verlengd hoeft te worden - moeten door de ge meente verhaald worden. En zoals ge bruikelijk gebeurt dat via de legeshef- fing. Aangezien het streven erop is gericht dat de nieuwe wet met ingang van 1 april 1986 in werking treedt en het niet moge lijk is om aan de verordening terugwer kende kracht te verlenen, dienen de ge meenten op het tijdstip waarop deze wet in werking treedt over een konink lijk goedgekeurde legesverordening te beschikken om deze legesheffing moge lijk te maken. wijzigen met dien verstande dat in plaats van uitsluitend voor het verrich ten van werkzaamheden ten behoeve van het aanvragen van een rijbewijs ook voor de afgifte, vernieuwing of omwis seling van rijbewijzen, alsmede terzake van het verstrekken van informatie aan degenen die in het Centraal Register Rijbewijzen zijn opgenomen leges kun nen worden geheven. ruimschoots te compenseren. Beide partijen hielden elkaar dan ook knap in evenwicht en sloten de wedstrijd af met een gelijkspel. Het le team reisde zondag naar Gouda voor de ontmoeting tegen het le team van GBC. Door het ontbreken van een aantal basisspelers kwam er een zeer sterk team van Aeolus in het veld, dat met 8-0 over de tegenstander heenwal- ste. Ook het 3e team bleek in Alphen aan den Rijn weinig moeite te hebben met haar tegenstander. Het 9e team van Flair was geen partij voor hen en werd met 8-0 verslagen. Het 2e team hoefde dit weekeinde niet in actie te komen. WADDINXVEEN - In de te wijzi gen legesverordening van de ge meente Waddinxveen komen rond het nieuwe of vernieuwde rijbew ijs de volgende bedragen te staan: Voor de afgifte of vernieuwing danwel voor het behandelen van en aanvraag tot omwisseling van een rijbewijs f. 24,-. Voor het verrichten van werk zaamheden betreffende wijzigin gen of aanvullingen in een rijbewijs f. 2,40. Terzake van het op schriftelijk verstrekken van gegevens uit het Centraal Register Rijbewijzen f. 7,50. den. De meningsuiting van de burgers zal worden betrokken bij de besluitvor ming binnen de fractie en de verschil lende gemeentelijke organen. De VVD hecht aan een goede voorlichting zowel inhoudelijk als qua vorm. Voorlich tingsactiviteiten dienen naar buiten toe herkenbaar en duidelijk te zijn. De bur gers hebben het recht te weten waar ze voor hun voorlichting terecht kunnen. De VVD pleit daarom voor een vast voorlichtingspunt binnen de gemeente lijke organisatie. Ter bescherming van het recht van de burgers bij besluiten van de overheid is er de wet Administratieve Rechtspraak Overheid-Beschikkingen. Het spreekt vanzelf dat de behandeling van beroep en bezwaarschriften voor de betrokken burgers van het grootste belang is en daarom zeer zorgvuldig dient te ge- WADDINXVEEN - Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft goed keuring gehecht aan het Waddinxveen- se raadsbesluit tot vaststelling van het plan van nieuwe basisscholen voor de» schooljaren 1986-1987 tot en met 1988- 1989. Voorts is akkoord gegaan met het ter beschikking stellen van een perceel grond in het bestemmingsplan wijk Zuidplas aan de Vereniging tot stichting en instandhouding van Nederlands Her vormde Christelijke Scholen te Wad dinxveen. WADDINXVEEN - De zaalhockeys ters van de hockeyclub Waddinxveen zijn in de tweede klasse A als derde geëindigd. Deze derde plaats werd za terdag, de laatste speeldag, veilig ge steld door twee punten te behalen. Van Asvion werd op overtuigende wijze ge wonnen (7-2), van Aeolus verloren de dames (4-3). Na een aanvallend begin van Asvion waarbij keepster Esther Hulleman di verse malen moest ingrijpen, bleek Waddinxveen toch duidelijk de sterkste ploeg te zijn. In een open wedstrijd met goede combinaties kwam Waddinxveen zeven keer tot scoren. Eveline Ruiter nam al deze doelpunten voor haar reke ning. Via strafcorners kreeg Asvion nog kansen maar scoorde slechts twee keer. Aeolus leverde Waddinxveen meer pro blemen op. Door de sterke druk misluk ten nogal wat Waddinxveense combina ties. Het uitverdedigen liep ook niet erg goed, wat Aeolus direct doelkansen op leverde. Nadat Eveline Ruiter en Pauli ne Chrisstoffels Waddinxveen op voor sprong brachten, was het na rust vooral Aeolus dat het spel bepaalde. Toen het eindsignaal klonk was het 4-2 voor Ae olus. Een nog te nemen strafcomer werd door Eveline Ruiter benut, wat de eindstand op 4-3 bracht. De gemeentelijke herindeling heeft in onze omgeving de gemoederen danig bezig gehouden in de afgelopen peri ode. Ook al heeft deze zaak ons niet on beroerd gelaten, onze gemeente is er in het algemeen niet slecht vanaf geko men. Enkele door de VVD bestreden voornemens van Gedeputeerde Staten, zoals het bij Gouda voegen van ’t Weegje en de Abr. Kroesweg bij Ze- venhuizen/Moerkapelle zijn teruggeno men. Overigens moet er nog een beslis sing worden genomen door de Tweede Kamer. Mede dankzij de inspraak van de bevol king is een duidelijk beleid gevoerd. De herindelingsperikelen zijn nog niet alle maal van de baan. Waakzaamheid blijft geboden om te voorkomen dat Wad dinxveen onnodige grenscorrecties krijgt opgelegd, die onverantwoorde (financiële) gevolgen kunnen hebben. schieden. De VVD pleit voor het benoemen van een - liefst juridisch geschoolde - onaf hankelijke voorzitter in de Commissie beroep- en bezwaarschriften. De bur gers moeten regelmatig kennis kunnen nemen, bijv, via de gemeentelijke voor- lichtingskanalen, van die beslissingen waartegen bezwaar en beroep mogelijk is. Tevens dient in een beschikking aan de geadresseerde uitdrukkelijk op de beroepsmogelijkheden gewezen te wor den. WADDINXVEEN - In De Hoeksteen aan de Esdoomlaan wordt vrijdag avond 7 maart om acht uur een uitvoe ring gegeven door het Alphens Instru mentaal Ensemble. Op het programma staan werken van Haydn, Bach, Schütz, Platti en Pursell. Het Alphens Instrumentaal Ensemble, dat bestaat uit Henk Schelling (kerkor gel), Ineke Asscheman (dwarsfluit), Arie Bakker (viool)Adrie Neven (viol oncello) en Henriëtte Both (piano), treedt samen met de Waddinxveense sopraan Riet den Hertog op. De muziekavond wordt gehouden ten bate van het hervormde jongerenpro ject voor Oost-Europa, onder het motto ’’Gebonden vrijheid”. De toegangsprijs bedraagt f. 2,50 (volwassenen) en f. 1,25 (tot 14 jaar). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 FEBRUARI 1986 WADDINXVEEN - ’’Wil de gemeente financieel zelfstandig kunnen blijven dan zal de begroting sluitend moeten zijn. De VVD hecht daaraan. Er dient evenredigheid te bestaan in inkomsten en uitgaven,” aldus het VVD-welzijn- sprogramma. Aanpassingen van het één en ander die nen primair te worden gezocht in verla ging van de uitgaven en niet in lasten verzwaring voor de burger. De VVD is geen voorstander van verhoging van plaatselijke belastingen als automatis me. Automatismen aan de uitgavenkant dienen eveneens vermeden te worden. Bij nieuwe projecten moet vooraf be paald worden voor welke periode ze worden opgezet. Bestaande uitgaven moeten regelmatig geëvalueerd wor den. De VVD heeft jaren gepleit voor een meerjarenbegroting. Steeds meer is er behoefte aan meerjarenplannen en fi nanciële overzichten. De Waddinx veense meerjarenbegroting geeft de consequenties van beleidsbeslissingen aan voor de komende jaren. Het is voor de raad een belangrijk instrument om prioriteiten jaarlijks vast te leggen. De VVD is van mening dat gemeentelij ke belastingen niet naar draagkracht ge heven mogen worden. De reden is dat herverdeling van inkomens geen ge meentelijke taak is. De druk van de on roerend goedbelasting dient binnen een aanvaardbaar niveau te blijven. De af gelopen jaren heeft de VVD in Wad dinxveen zich sterk gemaakt voor het gelijkblijven of waar mogelijk verlagen van de onroerend goedbelasting ter be perking van de woonlasten in een tijd dat de besteedbare inkomens lager wor den. De VVD is grote voorstander van het opstellen van de jaarrekening zo snel mogelijk na afloop van het begrotings jaar, vooral in verband met de gewenste analyse en herwaardering van het be staande beleid. Mede om die reden is de voorjaarsnota een belangrijk instru ment voor het voeren van een actueel fi nancieel beleid. Regelmatig dient er een herbeziening plaats te vinden op de gemeentelijke ta ken. Een voortdurend proces van kriti sche doorlichting van het beleid en van de uitgaven is noodzakelijk. De VVD schenkt hierbij bijzonder aandacht aan mogelijkheden van privatisering. Dat wil zeggen: welke taken kunnen worden afgestoten naar het particulier initiatief. In dit kader heeft de VVD gepleit voor een gehele of gedeeltelijke privatisering van de zwembad- en tennishalaccom- modatie, teneinde door een bedrijfsma tiger opzet een betere financiële dek king te krijgen en een hoger gebruiks- rendement. Een dergelijke oplossing staat de VVD nog steeds voor ogen. WADDINXVEEN - ”De gemeente zal een beleid dienen te voeren ge richt op verbetering van de plaatselijke en regionale economie. Centraal staat daarbij het scheppen van arbeidsplaatsen. De gemeente neemt ter zake initiatieven en stimuleert activiteiten die op genoemde doelstelling zijn gericht.” De gemeente tracht te bevorderen dat het plaatselijke bedrijfsleven intensief inspeelt op de werkloosheidsproblema- tiek en vraagt in het bijzonder aandacht voor arbeidsduurverkorting, deeltijdar beid, arbeid voor achterstandsgroepen. De gemeente stelt jaarlijks een prijs be schikbaar voor het bedrijf dat zich het meest op dit terrein heeft onderschei den. Het instituut bedrijfscontactman/vrouw wordt zonodig verder uitgebouwd. Het GAB wordt aangespoord actiever in te spelen op de lokale en regionale werk- loosheids-problemen. O.a. door te sti muleren dat vrouwen zich laten inschrij ven, door actiever scholingsbeleid op vrijwillige basis en door decentralisatie. Het werkgelegenheidsfonds dient peri odiek versterkt te worden, teneinde het beleid tot uitvoering te kunnen bren gen. Bij het vestigen van bedrijven zul len maatschappelijke factoren, zoals Banken en bedrijven, speculanten en projectontwikkelaars hebben nu nog een te grote invloed op het gemeente beleid. De PSP wil deze invloed zoveel mogelijk zichtbaar maken en terugdrin gen. Daarvoor is openheid van bestuur nodig en moet de gehele bevolking mee kunnen denken, meepraten maar ook mee kunnen beslissen over de ontwik kelingen in onze gemeente. Daarom wil de PSP: alle gemeentestukken behoren in principe openbaar toegankelijk te zijn. De gemeente dient voortijdig groepen en personen attent te maken op commissie- en raadsstukken en verga deringen die op hen betrekking hebben. In de voorbereiding van plannen en voorstellen moeten de verschillende mogelijkheden openbaar gemaakt wor den; er moet voorkomen worden dat de raad slechts één oplossing voorgesteld krijgt, waar men ja of nee tegen zeggen kan. Bevolkingsgroepen, bijv, buurtco- mitees en actiegroependie alternatieve 1 plannen uitwerken moeten daarbij ge- holpen worden door de gemeentePlan- nen. waarvan de realisering geruime tijd zal duren, moeten flexibel opge- steld worden. Wanneer de inzichten in de loop van de tijd wijzigingen of wan- 1 neer door het gebruik andere wenserr ontstaan, moeten de bestaande plannen Inspraak dient meer te zijn dan het aan vaardbaar maken van reeds min of meer definitieve plannen.. In vergaderingen van de gemeenteraad dient spreekrecht te worden gegeven aan inwoners van Waddinxveen. Raadsleden dienen hier op ter plekke te reageren. Het gaat ons hierbij niet om het verder ontwikkelen van vastgelopen frispraakprocedures, maar om werkelijke zeggenschap. Groeperingen moeten door de gemeen te op weg geholpen worden en geadvi seerd worden bij het aanvragen van sub sidie voor hun activiteiten. De gemeen te dient bij te dragen aan een harmon ieus samenleven van bevolkingsgroe pen van verschillende herkomst en moet derhalve elke vorm van dicrimina- tie bestrijden. De gemeente moet be- WADDINXVEEN - Keurslager C. Koot in het winkelcentrum Groens- voorde heeft van zijn organisatie van keurslagers een certifikaat gekregen. De kwaliteit, het assortiment, de pre sentatie, de bediening en de hygiëne waren allemaal een punt waarop de Waddinxveense slager ruimschoots scoorde. De ’’bedrijfskeuring” wordt steeds door ”De Keurslagers” gehouden om het pu bliek de zekerheid te geven dat er vold aan wordt aan de zelf gestelde eisen. Voor het dekken van eventuele begro tingstekorten dient er een verantwoor de reserve te worden aangehouden. Door een goede beheersing van de be grotingsuitvoering kan een incidentele besteding vóóraf van verwachte over- s’chotten verantwoord zijn. Bovendien kunnen hierdoor reserves tot het nood zakelijke beperkt blijven. De raad dient een goed inzicht te worden gegeven in de omvang en de aard van de reserves. Door een goede budgetbewaking kun nen begroting en rekening naar elkaar worden toegebracht, zodat er eerder zicht ontstaat op tekorten respectieve lijk overschotten. Automatisering van de financiële administratie kan hiertoe bijdragen. tuaties, met name vrouwen, jongeren enptnische minderheden vraagt om ex tra aandacht van de gemeentelijk over heid, onder meer op het terrein van scholing, werkprojecten, etc. Initiatieven van werklozen worden po sitief benaderd, indien zij een bijdrage leveren aan het verminderen van de werkloosheidsproblematiek. Het soci- aal-cultureel werk dient binnen haar werkveld terzake stimulerend op te tre den. Werken met behoud van uitkering dient positief te worden benaderd, on der de voorwaarde dat de bestaande be drijvigheid niet mag worden bedreigd en oneerlijke concurrentie wordt ver meden. Uitgangspunt van hef beleid is het scheppen van volwaardig betaalde arbeidsplaatsen. WADDINXVEEN - In het verkiezingsprogramma van de PSP wordt ge kozen voor democratie van onderop. ”De mensen moeten het voor het zeggen krijgen in hun eigen buurt, school en bedrijf. Ook na verkiezingen moet de bevolking voortdurend betrokken worden bij de te nemen beslis singen. Daarom zal de PSP bij de voorbereiding van haar standpuntbepa ling in de gemeenteraad kontakt blijven zoeken met de bewoners en orga nisaties in Waddinxveen,” aldus het verkiezingsprogramma. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 25 februari om acht uur wordt in het buurt centrum De Bonkelaar aan de Beuken hof een algemene vergadering gehou den van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas. Deze nieuwe stichting wil als paraplu fungeren voor de sociaal-cultu- rele en recreatieve activiteiten, in de nieuwe woonwijk. Na de opening volgt een financieel ver slag van de afgelopen periodé en wordt enig inzicht gegeven van de stand van zaken en van de voorgenomen activitei ten voor dit voorjaar. Andere punten zijn: Benoeming nieuwe bestuursleden (kandidaten worden opgeroepen zich hiervoor bij het huidige bestuur aan te melden), bespreking toekomstige acti viteiten (voorstellen vanuit de vergade ring zijn van harte welkom en worden ter plaatse nader besproken), installe ren activiteitenwerkgroep (de taak van deze werkgroep is de toekomstige acti viteiten uit te werken en samen met vrij willigers te realiseren) en benoeming kascommissie. De vergadering wordt gesloten met een rondvraag. Voor het bestuur en de activiteiten werkgroep worden kandidaten opge roepen die woonachtig zijn.of binnen kort komen wonen in de snel groeiende woonwijk Zuidplas. Wie zich wil opge ven voor een van de functies kan daar voor terecht bij secretaris A. Lam, Ek- sterdreef 11De secrataris is ook telef onisch bereikbaar onder nummer 15196. Afgelopen weekeinde boekte de jeugd van Aeolus met twee 8-0 overwinningen en een 4-4 gelijkspel opnieuw schitte rende resultaten. Het 4e team ging za terdag op bezoek bij het 8e team van Shuttle ’74 in Ter Aar. De jongens ble ken niet opgewassen tegen hun tegen standers, doch de meisjes wisten dit Het tarief van f. 24,- voor de afgifte, vernieuwing of omwisseling van een rij bewijs hebben B. en W na afronding, gebaseerd op een door het ministerie van Verkeer en Waterstaat opgestelde begroting van de gemiddelde kosten per rijbewijs ad. f. 23,95, te weten rijks- en provinciale kosten f. 7,50 en gemeente lijk kosten f. 16,45. De kosten van het rijk en provincie dienen door de ge meente geïnd te worden en naderhand te borden afgedragen aan het rijk. nipt met 5-3 en eindigde daarmee op een laatste plaats. Degradatie naar de 5e klasse is hiermede een feit. Het 4e te am sloot de competitie in Bodegraven af met een 4-4 gelijkspel tegen het 4e van Bodelo. Het 5e team kwam in Zoeterwoude niet verder dan een 6-2 nederlaag tegen het 5e van Shuttlewoude, ondanks een zeer verdienstelijk debuut van de jeugdige Gertjan van ’t Spijker. Het 6e team boekte in Aarlanderveen de enige overwinning in de laatste com- petitieweek. Het 3e van Aarlanderveen werd ternauwernood met 5-3 verslagen ondanks een blessure van de eerste da me van het 6e en dankzij het ijzersterke optreden van debutante Marjon Riet veld. Zowel het 4e, 5e als 6e team ble ken goede middenmoters te zijn. Een juiste klassering is op dit moment echter nog niet te geven. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense B.J. Verburg is direc teur van Disco-bar De Schuur BV, Ze venhuizen, welke besloten vennoot schap zich nieuw heeft laten inschrijven in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland. Omschrijving bedrijf: Exploitatie van één of meer discobars. Maatschappelijk kapitaal f. 1.000.000.- waarvan gestort f. 35.000,-. WADDINXVEEN - Vanavond - woensdagavond 19 februari - om half acht wordt er weer gesjoeld in de kanti ne van de schuttersvereniging Waddinx veen aan de Alberdingk Thijmlaan. Op de laatste sjoelavond werden de eer ste plaatsen bezet door Peter Sliedrecht (klasse A), Henk van Beek (klasse B), mevrouw M. van Renesse (klasse C) en Floor van Abshoven (klaase D). milieu, werkgelegenheid, derde-we- reld-vriendelijk beleid naast economi sche factoren een rol spelen. Een goede infrastructuur, waaronder ook dient te worden verstaan: wonen, sport, sociaal-culturele activiteiten, re creatie, zal mede ten behoeve van de plaatselijke bedrijvigheid worden nage streefd. De gemeente neemt actief deel aan regionale en/of plaatselijke onder- nemers-instituten ten behoeve van nieuwe werkgelegenheids-initiatieven. De gemeentelijke investeringen dienen mede ten behoeve van de werkgelegen heid te worden uitgebreid. De werk loosheid van groepen in achterstandssi- WADDINXVEEN - Mevrouw M. Slee (tel. 13942) zoekt vrijwillige medewerk- ers/sters voor de volgende maand ook in Waddinxveen te houden collecte voor het Nationaal Reumafonds. Dit jaar be staat de georganiseerde reumabestrij ding in Nederland 60 jaar. Gedurende die tijd is er veel voor de reumapatiën- ten gedaan. Dat werd o.a. mogelijk ge maakt door de giften van het publiek tij dens de jaarlijkse inzamelingsperiode. Maar dan moeten er natuurlijk wel mensen zijn, die (mee-)helpen de plaat selijke collecte te organiseren en/of te collecteren. Daarom hierbij de vraag aan goedwil lende en sociaalvoelende mensen, om mee te helpen. De collecte wordt ge houden in de week van 10-16 maart 1986. Het geld is nodig voor weten schappelijk onderzoek, individuele hulp aan reumapatiënten, aangepaste recreatiemogelijkheden voor reumapa tiënten enz. WADDINXVEEN - Het Gouwe Col lege, de dagschool voor volwassenen aan de Prinses Beatrixlaan, gaat weer een opstapcursus geven, waarvan de kosten 90,- bedragen (inclusief le smateriaal). WADDINXVEEN - Evenals in voor gaande seizoenen werd ook de districts- kompetitie in het huidige seizoen afge sloten met een kampioenschap van een van de zes teams van de badmintonclub Aeolus. Ditmaal ging het 3e team, be staande uit Nienke Roeloffs, Petra van Dijk, Marcel van Grieken en Gijs Hei- kamp, met de eer strijken. In de laatste thuiswedstrijd kreeg men echter helaas niet de gelegenheid de ti tel nog eens te onderstrepen met een overwinning, daar het 5e team van Bo delo uit Bodegraven verstek liet gaan. Desondanks werd men verdiend kampi oen in de 7e klasse en was promotie naar de 6e klasse een feit. Tijdens het jaar lijks etentje van de competitiespelers werd dit feit alsnog met bloemen be loond. Ondanks een 5-3 nederlaag in de uit wedstrijd tegen het le van Bodelo wist ook het le team promotie te bewerk stelligen naar de 2e klasse, dankzij een prima tweede plaats in haar afdeling. Dit betekent de derde promotie op rij in evenzovele jaren voor dit team. Het 2e team boekte ook in de laatste thuiswedstrijd tegen het 2e van Bodelo geen positief resultaat. Men verloor .Met een opstapcursus wordt gedurende J een morgen per week (donderdagmor gen) de kennis van de lagere school nog eens herhaald. Dan wordt Nederlands, Engels en rekenen gegeven. Mensen die dat wensen kunnen daarna de studie voortzetten aan het Gouwe College. Dit kan in een of meer vakken. Er is geen enkele verplichting tot het volgen van verdere studie. Er is reeds enige jaren ervaring met de ze aanvangscursussen opgedaan. Het succes is groot; immers, men krijgt de kans in 4 maanden opnieuw met de school kennis te maken. Men is in die periode niet diploma-gericht bezig en daarom is er weinig of geen huiswerk aan verbonden. Voor veel mensen die eigenlijk al lang weer wilden beginnen, blijkt dit de laatste drempel weg te ne men.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 9