GEMEENTE WADDINXVEEN Man stak hond met mes Dagopvang, extra maaltijdvoorziening en tijdelijke verzorging Cursus fotografie Aiwa BV De Bonkelaar: Informatie markt voor buitenlanders Woning in brand: grote schade CDA CDA Initiatief voor nieuwe vereniging POLITIENIEUWS WADDINXVEEN MILIEUZAKEN VERGADERINGEN SPREEKUREN Nota Gesignaleerd Aanrijdingen Eerste avond Geen rijbewijs Onder invloed VERKIEZINGEN A VONDOPENSTELLING WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Tanken zonder betalen Diefstal TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 12222 01820-24255 13000 13000 INZAMELINGEN 1 Christen Democratisch Appèl Christen Democratisch Appèl 01820-15767 01727-4044 070-210001 2771 EN boskoop vraag brochure C. Dijkshoorn (nr. 22, lijst 1) OUDEREN VERDIENEN MÉÉR AANDACHT IN HET GEMEENTELIJK BELEID! B.W.M. Koeckhoven (nr. 19, lijst 1) STEUN VOOR BIJSCHOLING EN HERSCHOLING VAN WERKENDEN EN NIET- WERKENDEN fabrikaat: BAHCO design: ABC leverancier: eurohome c/e absolute top in kwaliteit en vormgeving open haarden uit DENEMARKEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 FEBRUARI 1986 01820-16066 010-362244 Op 1 april start ouderenproj ecten ABC 6 I Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart worden verstrekt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven WADDINXVEEN - Een woning aan de Jan Dorrekenskade-Oost is gisteren ge troffen door een uitslaande brand, die grote schade heeft veroorzaakt. De vuurzee werd even na half drie ont dekt door de bewoonster. Ze vluchtte naar buiten met haar kind, waarop de bu ren de brandweer belden. De woonka mer van het huis, dat eigendom is van de gemeente, brandde geheel uit. 14433 14433 zijde 36 01727-4550 Commissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw Dinsdag 4 maart 1986, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Aan de hand van gemeentelijke infor matie schreven we twee weken geleden al over het in Waddinxveen gestalte krijgende flankerend ouderenbeleid. Afgesproken is dat op 1 april gestart gaat worden met dagopvang voor oude ren, uitbreiding van de maaltijdvoorzie ning en tijdelijke verzorging. Het laat ste punt is in de plaats gekomen van de alarmering, welke zaak ook voorkwam op een destijds door de werkgroep ge maakte prioriteitenlijst. Alarmering Brandweer bg.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) werd een doos cacaoboter t.w.v. 500,- weggenomen. Vier siervelgen werden van een in de Mauritslaan ge parkeerd staande auto gedemonteerd en meegenomen. Op zaterdag 16 februari werd een 42-ja- rige Hagenaar aangehouden, daar hij stond gesignaleerd. Na betaling van to taal 490,- aan boetes kon hij zijn weg vervolgen. Als gevolg van de gladheid vond op maandag 17 februari een eenzijdig on geval plaats. De gehele voorzijde van een auto werd hierbij gedeukt. De auto moest worden afgesleept. Op vrijdag 21 februari werd nabij de Passage een auto aangereden. De ver- oorzkende bestuurster reed door zon der haar indentiteit kenbaar te maken. Aan de hand van het opgenomen kente ken kon zij worden achterhaald en werd ze door de politie gehoord. Zij verklaar de de aanrijding te hebben veroorzaakt, maar dacht géén schade te hebben toe gebracht. De kiezer dient dan de te ontvangen oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie (bureau Burgerzaken). Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzet ting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een legitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien deze kaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart worden verstrekt. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Dagopvang. Deze voorziening valt on der de verantwoordelijkheid van de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening "Zuidplas”, in nauwe samenwer king met de Vereniging Gezondheids zorg Gouwe-IJssel. WADDINXVEEN - De Waddinx- veners Cees Niemans (tel. 19694) 'i en Sietze Schimmel (tel. 18596) hebben het initiatief genomen om in Waddinxveen te komen tot de oprichting van een gezelligheids- i' en ontspanningsvereniging. Zij menen dat hier behoefte aan is. De nieuwe vereniging zal maande- lijks allerlei avonden gaan houden waar gedanst, gekaart en naar mu- h ziek geluisterd zal kunnen worden. Ook het houden van puzzeltochten behoort tot de mogelijkheden. h Het ligt in de bedoeling om op za- terdag 4 oktober de eerste avond te houden. Waar dat zal gebeuren h hangt van de belangstelling af die de twee Waddinxveners voor hun initiatief ondervinden. Het lid- h maatschap gaat f. 25,- per persoon bedragen. 1 Cees Niemans en Sietze Schimmel h zijn in dit Gouwedorp de mensen achter de geslaagde play-backs- 1 hows, die in 1984 en in 1985 zijn ge- houden in Het Trefpunt en tijdens i' het Brugfestijn ’85. 1 Cees Niemans stond eerder aan de i wieg van de toneelvereniging Toi- i Toi en de carnavalsvereniging De Gouweslobbers. Hij treedt zelf op j als de parodist Cees Ancima. i Op donderdag 13 februari werd een 20- jarige inwoner van Utrecht bekeurd, daar hij rijdend zonder rijbewijs en on verzekerd in een auto werd aangetrof fen. Hij was reeds meerdere keren voor soortgelijke overtredingen bekeurd. Zijn auto is inbeslaggenomen. Stemmen elders en stemmen bij volmacht Voor de op 19 maart a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad ontvangen de kiesgerechtigden een op roep om te stemmen op het stembureau van het stemdistrict waar zij op 4 februari 1986 blijkens het kiezersregister woonachtig zijn. uur. Degene die tijdens kantooruren niet in de gelegenheid is de stukken in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stuk ken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren, in te zien. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij ons college worden ingediendDegene die een bezwaarsch rift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Commissie voor welzijnszaken Dinsdag 4 maart 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Verslag Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen 1984-1985. Verlening donatie in exploitatietekort Stichting Verzetsmuseum te Gouda. Beoordeling representativiteit Stichting Omroep voor Radio en Te levisie Waddinxveen en omgeving. Stemmen bij volmacht De mogelijkheid bestaat pok om bij volmacht te stemmen. Dit kan: A. met gebruikmaking van een volmachtlegitimatiekaart. De volmachtlegitimatiekaart dient uiterlijk 5 maart 1986 te worden aangevraagd met behulp van een formulier dat ter gemeentesecreta rie (bureau Burgerzaken) kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek kan de gemachtigde in een willekeu rig stembureau in de gemeente Waddinxveen voor de volmachtge ver stemmen; B. door middel van overdracht van de te ontvangen oproepings kaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende ver klaring te worden ingevuld en door volmachtgever en gemachtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (19 maart 1986) buiten de gemeentesecretarie om ge schieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht doen stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te we ten: 1volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stem district als kiezer zijn ingeschreven en: 2. gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend tegelijk met zijn stem uitbrengen. De werkgroep zette begin deze maand in een gesprek met het Waddinxveense gemeentebestuur uiteen waarom tijde lijke verzorging in de plaats was geko men van de alarmering. Alarmering is namelijk alleen dan doeltreffend als er niet alleen door de hulpverlenende in stellingen ”24-uurs bereikbaarheid” is, doch ook moet er sprake zijn van een ”24-uurs inzetbaarheid”. De inzetbaar heid kan helaas thans nog niet gereali seerd worden. Het betekent echter niet dat alarmering op de achtergrond is ge raakt. want het streven blijft alarmering op zo kort mogelijke termijn te realise ren. De besprekingen met het gemeentebe stuur hebben tenslotte dus geleid tot het besluit om op 1 april 1986 te starten met: Commissie openbare werken en bedrijven Woensdag 5 maart 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft vorige week maandag proces-verbaal opgemaakt tegen een Waddinxveense man om dat hij een hond had gestoken. De hond van de man liep los in het trap penhuis van de Peter Zuidlaan. Een tweede loslopende hond in hetzelfde Verleende hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen aan Houthandel Alblas, Zuidkade 62, alhier, een nieuwe, de gehele in richting omvattende Hinderwetvergunning is verleend voor een za gerij annex schaverij en houtopslag, gelegen aan de Zuidkade 62, al hier. Aan de vergunning zijn 54 voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting verbonden. Deze vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Or dening ter gemeentesecretarie, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur in de periode tot 27 maart 1986. Degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond gedurende maximaal drie uren in te zien. Verzending oproepingskaarten In de periode van 20 februari t/m 26 februari 1986 zijn door de P.T.T. de oproepingskaarten bezorgd voor deelname aan de stem ming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad op 19 maart a.s. De kiezer die op de dag der kandidaatstelling (4 februari 1986) in het kiezersregister van de gemeente Waddinxveen is opgenomen en op 27 februari 1986 nog geen oproepingskaart heeft ontvangen, wordt verzocht contact op te nemen met de gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken, tel. 14433, tst. 242. Stemmen elders De kiezer, die aan de verkiezingen wil deelnemen in een ander stem bureau in de gemeente Waddinxveen dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproep ontvangt, kan hiervoor een verzoek indienen. Er bestaan twee mogelijkheden: A. uiterlijk 5 maart 1986 een schriftelijk verzoek indienenVoor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier dat ter gemeentesecretarie (bureau Burgerzaken) kosteloos verkrijg baar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer dan een legitima tiekaart; B. uiterlijk 14 maart 1986 een mondeling verzoek indienen. WADDINXVEEN - ’’Fotografie, jong geleerd, oud gedaan” is het motto van de uitgebreide fotografiecursus, die vandaag (woensdag 5 maart) in het buurtcentrum De Bonkelaar van start gaat. De cursus omvat 15 lessen en kost f. 20,-. Er is plaats voor 2 groepen van 4 mensen. De nadruk op het zelf fotograferen en ontwikkelen. De lessen die worden ge geven gaan over handelen met fototoe stel, opnamen, studio en vooral locatie, technische en practische doka-kennis/ afwerking, negatieven en positieven, modellen fotograferen/regisseren en fo- tografie-commercieeltentoonstelling, inzicht en financiën. WADDINXVEEN - In het buurtcen trum De Bonkelaar aan de Beukenhof is in het kader van het project minder heden veel aandacht besteed aan voor lichting over de gemeentepolitiek voor buitenlandse landgenoten. Omdat niet werd ingegaan op partijpo litieke zaken wordt het project op woensdagavond 12 maart afgesloten met een informatiemarkt in De Bonke laar waar de aan de verkiezingen deel nemende politieke partijen vertegen woordigd zullen zijn. Bij de informatiekraampjes kunnen de bezoekers vanaf half acht met kandi- daat-raadsleden en alle informatie krij gen over de inhoud van de verschillende partij-programma’s. De Bonkelaar is deze avond ’’gastheer” en heeft ook gezorgd voor de muzikale omlijsting. Tijdens deze informatie markt is er muziek van de Turkse mu ziekgroep Orzzlem. Een viermansfor- matie uit Leiderdorp met Olmz Hajder (bas), Ali Kornaz (drums), Husen Sujn (gitaar) en Net Berak (tam tam en bon go). In het kader van het project minderhe den zijn er dinsdag ën zullen er zondag 2 maart schijnverkiezingen worden ge houden voor de in Waddinxveen wo nende buitenlandse werknemers. Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. Ontwerp Streekplan Zuid-Holland Oost De burgemeester van Waddinxveen maakt overeenkomstig het be paalde in artikel 4, vierde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend dat het ontwerp streekplan Zuid-Holland Oost van 25 februari tot en met 24 april 1986 ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1, voor een ieder tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur ter inzage is ge legd. Het is een voorstel van Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie Zuid-Holland. Het plan zal worden vastgesteld door provinciale staten. In het streekplan wordt de ruimtelijke ont wikkeling van het oostelijk deel van de provincie Zuid-Holland voor de periode tot het jaar 2000 vastgelegd. Er staat waar volgens de provincie ruimte moet zijn voor onder andere wonen en werken, voor recreatie, natuur en landbouw en voor verkeer en vervoer. Tot en met 24 april 1986 kunt u schriftelijk bezwaren tegen dit ont- werp-plan sturen naar: Provinciale Staten van Zuid-Holland, Ko- ningskade 1, 2596 AA ’s-Gravenhage. Aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hinderwet van de Woningbouwvereniging "Waddinxveen”, Staringlaan 14, alhier, voor een Hinderwetver gunning voor het oprichten en in werking hebben van een onder- houds-, timmer- en schilderwerkplaats annex opslag van hout en timmer- en metselmateriaal, gelegen aan de Staringlaan 14, alhier. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen tot 27 maart 1986 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 trappenhuis betekende een gevecht tussen beide honden. De man wilde dit gevecht beëindigen en stak daarbij de andere hond met een mes. De hond liep hierbij een steekwond op. Op vrijdag 14 februari tankte een 20-ja- rige Utrechtenaar voor 61,- benzine bij het pompstation langs rijksweg 12. Zonder te betalen vervolgde hij zijn weg, doch hij kon korte tijd later wor den achterhaald. WADDINXVEEN/GOUDA - Vol gens het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft Aiwa BV. Wad dinxveen, gewijzigd dat de BV al sinds 1960 geen bouwwerken meer aan neemt. 28 juni 1985. Deze nota omvatte de vol gende onderdelen: dagopvang, dagver- zorging, nachtverzorging, tijdelijke ver zorging, vervoer, maaltijdvoorziening, alarmering, indicatie en financiering. Op verzoek van het college is deze nota onderwerp van bespreking geweest op 11 juli 1985. In deze bespreking, waar aan namens de gemeente deelnam wet houder drs. M. Kraaijestein, werd over eengekomen dat er prioriteit zou wor den verleend aan dagopovang, maal tijdvoorziening en alarmering. Door het college is op 30 augustus 1985 aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land het verzoek gericht tot het beschik baar stellen van middelen ten behoeve van de dagopvang;, de maaltijdvoorzie- ning, de alarmering en de recreatie voorziening in het Anne Frankcentrum. De kosten hiervoor waren in totaal f. 66.700,-. Op 9 januari 1986 nodigde het college de werkgroep wederom uit om naar aanleiding van het antwoord van Gedeputeerde Staten een bèspreking op het gemeentehuis te hebben en wel op 4 februari 1986 teneinde definitieve prioriteiten te kunnen stellen. De afgelopen week werden twee be stuurders van de weg gehaald, daar zij te diep in het glaasje hadden gekeken. Van hen werden bloedproeven af geno men. Eén van deze bestuurders was op vrijdag 21 februari betrokken bij een aanrijding op de Rijksweg 12. Op donderdag 13 februari werd tussen 8.00 uur en 21.00 uur ingebroken in een woning aan de Groensvoorde. Via de achterzijde kwam men binnen. Ont vreemd werd een nertsjas t.w.v. 4.500,-, 1.550,. geld en een hoe veelheid vreemde valuta. Op de avond van zaterdag 15 februari werd ingebroken in twee woningen aan de Pr. Beatrixlaan. In één van deze twee gevallen werden twee mannen overlo pen en sloegen op de vlucht. Ont vreemd werden enkele sieraden. Namens de ijsclub Nooit Gedacht werd aangifte gedaan van diefstal van een cassetterecorder uit de bouwkeet bij de Petteplas. Ontvreemd werden een com pressor en een cirkelzaag uit een in aan bouw zijnde woning aan de Limaweg. Waarde 3.000,-. Van een winkel aan de Kerkweg-Oost werd een ruit ingegooid, waarna enkele radio’s werden weggenomen. Uit een vrachtauto op de Alberdingk Thymlaan De beschikking wordt van kracht na afloop'van de genoemde pe riode ..tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking is inge diend. Een beroepschrift kan worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degene die overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht, of kan aantonen dat hij redelijkerwjs hiertoe niet in staat is geweest. Een beroep schrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling Geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Gravenhage. Maaltijdvoorziening. Dit betreft de maaltijdvoorziening tijdens de week einden en de feestdagen. Tijdelijke verzorging. Ten aanzien van deze vorm van dienstverlening is na drukkelijk het volgende vastgesteld. Het is een verzorging die duidelijk is en waarvan de tijd vooraf wordt bepaald, gemaximeerd tot 4 weken. Onder geen voorwaarde kan uit deze tijdelijke ver zorging een definitieve opname voort vloeien, noch in een verzorgingstehuis, noch in een verpleeghuis. Aanvragen voor deze voorziening kunnen alleen via de eigen huisarts worden ingediend. De plaatselijke huisartsen zijn hierover geïnformeerd. Er moet absoluut wor den voorkomen dat er valse verwachtin gen worden gewekt bij de op te nemen personen of hun familie. Al vorig voorjaar kregen de besturen van het dienstverleningscentrum Anne Frank en van de Stichting Prot. Chr. Be jaardentehuis Souburgh van het college van Burgemeester en Wethouders een schrijven waarin werd meegedeeld dat ten behoeve van het flankerend oude renbeleid 1985 door de provincie Zuid- Holland aan de gemeente Waddinxveen een bedrag van f. 43.800,- ter beschik king was gesteld. De besturen werden door het college verzocht hun plannen ten behoeve van het flankerend ouderenbeleid op korte termijn bij hen in te dienen. Dit verzoek leidde tot de vorming van een werk groep. Diverse besprekingen van deze werk groep hebben geleid tot het indienen namens alle genoemde instellingen van een nota bij het college van B. en W. op Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de E.H.B.O.-vereniging, afdeling Waddinxveen vergunning verleend voor een collecte in de periode van 3 tot en met 8 maart 1986. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. WADDINXVEEN - Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan is aan gewezen als coördinatie- en correspondentieadres van de commissie flan kerend ouderenbeleid. Van deze commissie, die als werkgroep was ge start, maken deel uit de Stichting Protestants-Christelijk Bejaardentehuis Souburgh, de Stichting Dienstverleningscentrum Anne Frank, de Vereni ging Gezondheidszorg Gouwe-IJssel en de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3