Ëoskoopse Beurshal in Afscheid van SPille Natuurpaden in ’t Weegje en Gouwebos Normaal op herhaling NDS&4 HTINt» in actie voor Rommelmarkt op 26 april Kinderpsychologe spreekt in De Paddestoel Floreant- loterij DANSPAREN IN ACTIE Wereldwinkel Voorlichtings- en discussie avond van FNV SPOORWEG OVERGANG ’t WEEGJE BLIJFT OPEN PCW-program: Bevordering milieubesef ’Vaddinxveners PvdA-wethouder opent vierde speelzaal Piano-avond muziekschool mocht er zijn Nicaragua Het college corrigeert eigen besluiten WADDINXVEEN - B. en W. hebben de vanavond (woensdag 26 februari) vergaderende gemeenteraad een paar wijzigingen doen toekomen met betrek king tot het eerder rondgestuurde over zicht van besluiten en mededelingen uit vier collegevergaderingen. Op 8 maart Vrouwendag in De Boog WADDINXVEEN - In het buurtcen trum De Boog aan de C. Huigenslaan wordt zaterdagmiddag 8 maart de inter nationale vrouwendag 1986 gehouden. Het programma, dat begint om half twee en duurt tot vijf uur, ziet er zo uit: 13.30 uur zaal open. 'H' s Milieubeheer Borstvoeding - V 11 V' WOENSDAG 26 FEBRUARI 1986 ZEER GEVARIEERD NIEUWE ACTIE van Brugkerk. Het organisatiecomité heeft al de nodi ge voorbereidende activiteiten ont plooid om het vele werk dat te wachten staat in goede banen te leiden. Evenals voorgaande jaren zijn er weer zoge naamde brengdagen waarop mensen zelf eventueel nog bruikbare spullen in De Schaapskooi (naast de Brugkerk) kunnen afleveren (op zaterdag 8 maart, 29 maart en 12 april tussen 10 en 12 uur). Voor vervoer kan op die dagen naar tel. 14522 gebeld worden. Gouwebos en het aanbrengen drachtplanten. Hartstichting. Op een avond van de Vrienden van de Nederlandse Hartstich ting werd de oud-PvdA-wethouder en ereburger van Waddinxveen hartelijk uitgewuifd. De avond in Partyhome werd i WADDINXVEEN - De VVD in Wad dinxveen wil de recreatie- en natuur- educatie bevorderen. Dat kan gebeuren door in ’t Weegje en het Gouwebos zo genaamde natuurpaden uit te zetten. Dit zijn uitgezette routes waarlangs bor den staan waarop uitleg wordt gegeven over de aanwezige flora. Hierover kun nen ook lesbrieven worden samenge steld ten behoeve van de scholen. Al eerder steunde de WD plannen voor het bouwen van een bijenstal in het dag op zaterdag 5 april op het program ma, waarop een stoet van auto’s de ge meente intrekt om bij iedereen die wat weg te geven heeft de overtollige goede ren op te halen. Met daarbij een speciale attractie in de •vorm van een optreden van de erkende dorpszot Hendrik Haverkamp. Een be faamd plaatsgenoot van Normaal en succesvol in de showbizz sinds zijn Ha verkamp Tango. Hendrik reist met het Normaal-circus mee en doet een act met vier nummers, begeleid door zijn vrien den zodat het kwaliteitskeurmerk niet ontbreekt. Het geheel was zeer gevarieerd, nadat ook Butcher, Satie, Fauré en Saint-Sa ëns muzikaal aan hun trekken kwamen. Dat de muziekschool ook aan volwas- sen-onderwijs doet, bleek uit de deelna me van de dames Bosgra en Schild. Naast solistisch werk was ook veel sa menspel te zien en te horen. Quatre- mains door genoemde Bosgra c.s zes handen door Sonja Simons c.s. en een werk van Smetana was te horen op twee piano’s voor acht handen door Eveline Bakker c.s. Henriette Both (piano) en Edith Le- clerq (cello) bereikten in een Romance van Fauré hun hoogtepunt. worden aan de handhaving van de milieuvoorschriften. De uitvoering van het hinderwet uitvoeringspro- gramma dient met kracht ter hand te worden genomen. Zeker nu in de periode 1986-1990 het accent van het milieubeleid meer gelegd zal worden op algeme ne regelgeving zullen zaken als meldplicht en handhaving toene men. Voor ingewikkelde zaken dient deskundige mankracht van het Milieubureau van het Samen werkingsorgaan Midden-Holland te worden ingehuurd. Milieuhinderlijke bedrijven dienen uit de woonomgeving te worden ge weerd. Gestimuleerd wordt dat de ze bedrijven worden verplaatst naar de bedrijfsterreinen. De bo demsanering van de vervuilde loka- ties in onze gemeente dient voort varend te worden aangepakt. van deze voorzieningen moeten aanwezig zijn. Onder dit voorbe houd kan het gemeentebstuur mee werken aan de totstandkoming van een gezondheidscentrum. Een vestigingsbeleid van het ge meentebestuur voor beroepsbeoe fenaars in de gezondheidszorg moet de keuzevrijheid van de bur gers waarborgen. Het gemeentebestuur bestrijdt de illegale handel en het illegaal ge bruik van verdovende middelen zo veel mogelijk. In geen geval wordt overgegaan tot het gratis verstrek ken van heroïne en andere verdo vende middelen. De opvang, bege leiding en nazorg van drugverslaaf den wordt bevorderd. Het gemeentebestuur stelt huisre gels op ter beperking van het roken in gemeentelijke gebouwen. Aan gesubsidieerde instellingen die het beheer hebben over inrichtingen van gezondheidszorg, inrichtingen op het welzijnsterrein en inrichtin gen voor onderwijs, worden soort gelijke huisregels verplicht gesteld. gehouden om alle collectanten dank te zeggen voor al het vrijwilligerswerk. Er werden films vertoond en er werd een spelletje bingo gespeeld. Voor het Wamaarplantsoen wenst de VVD eveneens een actiever educatief beleid te voeren. De VVD denkt te ko men tot uitbreiding van het dierenbe stand in de kinderboerderij en ruimere openstelling van bezoektijden. Het ka rakter van de kinderboerderij zal ver sterkt moeten worden en een rol kun nen gaan spelen in het onderwijs. WADDINXVEEN - De Bouw- en Houtbond FNV houdt dinsdagavond 4 maart om acht uur in Het Trefpunt aan de Stationstraat een bijeenkomst die in teken staat van de stelselherziening so ciale verzekeringen, naleving van de CAO’s en eventueel kiezen voor nieu we kansen in de bouw. Spreker is FNV- distructiebestuurder J. v.d. Borgt. Het karakter van deze open avond is een voorlichtings- en discussieavond, zo laat secretaris P.C. Moerings namens het bestuur weten. De FNV wil - als op steller van de programma ’’Kiezen voor nieuwe kansen” - iedereen opwekken met het oog op de komende verkiezin gen voor de Tweede Kamer mee te pra ten over de zaken die een nieuw kabinet straks voor werkenden en de mensen met een uitkering moet verwezenlijken. WADDINXVEEN - In Partyhome aan de Passage is dinsdagavond gescheid ge nomen van S. Pille, de man die jarenlang actief is geweest voor de Nederlandse Hergebruik van afvalstoffen wordt gestimuleerd. Het gemeentebe stuur kan hieraan meewerken door bijvoörbeeld het bevorderen van een gescheiden inzameling van di verse soorten afval. Het ontstaan van open opslagplaatsen van afval stoffen en van oude materialen wordt tegengegaan. Het gemeentebestuur bevordert het milieubesef van de inwoners van Waddinxveen. Het geeft daar toe voorlichting over de mogelijk heden die er zijn om het milieu goed te beheren en verontreiniging 'tegen te gaan, zoals het schoonhou den van straten en recreatieve plaatsen. Het gemeentebestuur treedt stimulerend op door onder andere het organiseren van ge meentelijke opruimingsdagen, het meewerken aan boomplantdagen, glasinzamelacties, enz. WADDINXVEEN/MOORDRECHT - Dit en volgend jaar zal de spoorweg overgang in de Noordringdijk - het ver lengde van de Kanaaldijk bij ’t Weegje - open blijven voor personenauto’s en vrachtwagens van maximaal negen me ter lengte en tien ton. Aanvankelijk zouden hier alleen fiet sers en landbouwverkeer nog mogen passeren, maar gedurende de werk zaamheden die nodig zijn voor de bouw van een tunnel onder de spoorlijnen naar Alphen aan den Rijn en Den Haag-Rotterdam maakt de NS ten wes ten van de spoorwegovergang een ver vangend stukje weg,. Het gemeentebestuur van Waddinx veen en de ondernemerskring Indu strieel Contact Waddinxveen (ICW) hadden vorig jaar in brieven en tijdens een in Moordrecht gehouden hoorzit ting al bezwaren geuit tegen een volledi ge afsluiting. In samenspraak met de provincie Zuid- Holland en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft de NS aan een alternatieve oplos sing. Dit voorjaar is de tijdelijke over weg gereed. za terdag 5 maart in de kantine aan de Hoogeveenseweg, om 11.00 uur. Nederland voor de leraar) zijn leerlin gen op in kan schrijven. Het is een over weldigend succes geworden. Ook dansschool van der Lubbe was in de gelegenheid 3 Waddinxveense paren uit te zenden. In de categorie beginners dansten Lisette Dibbets en Wilfred Arendse een goede partij. Twee ronden hielden zij de eer hoog. Mw. Elly Bron- meyer - oud Nederlands kampioene en veelvuldig wereld- en Europees finaliste - beschreef het paar als talentvol. In (Je categoriën brons en zilver dansten re spectievelijk Inge Leunis en Arthur Köllmann, Marjon en Fred Veldwijk. Ook zij wisten het twee ronden verder te brengen. Zeker een goede prestatie als men dit aftekent tegen het sterke veld van andere dansers. Normaal op herhaling in de Boskoopse Beurshal. WADDINXVEEN - Een bevorde ring van het milieubesef van de Waddinxveners is een wens die de PCW heeft opgenomen in haar ver kiezingsprogramma in het hoofd stuk volksgezondheid en milieube heer. Daarin staat ook: de zorg voor de openbare gezondheid is een be langrijke taak voor het gemeente bestuur. Uitgangspunt is echter dat de ingezetenen zelf in de eerste plaats de gezondheid van zichzelf en hun medemensen behoren te be vorderen. Het gemeentebestuur zorgt voor een voldoende aanbod in de openbare gezondheidszorg in de gemeente, als particuliere orga nisaties hiervoor niet kunnen zor gen. Taken waarbij de levensbeschou wing bij uitstek in het geding is, zo als de gezondheidsvoorlichting en - opvoeding, worden in principe niet door het gemeentebestuur be hartigd of door het gemeentebe stuur aan de BGD-Midden-Hol- land overgedragen. Het gemeentebestuur draagt bij aan een goede toegankelijkheid voor de burgers van en een goede samenwerking en samenhang bin nen de eerstelijngezondheidszorg. Garanties voor de vrijheid en eigen verantwoordelijkheid van de bur gers ten aanzien van het gebruik De zorg voor het instandhouden en bevorderen van een goed milieu is een opdracht van de Schepper. Nu in onze tijd de kwaliteit van het mi lieu in bijzondere mate wordt be dreigd rust hierbij op de overheid een speciale verantwoordelijkheid. Het is van groot belang dat het ge meentebestuur de instandhouding en bevordering van het milieu tot een integrerend element van zijn beleid maakt. Bij afweging van alle voorgenomen beleidsmaatregelen worden daarom de mogelijke ge volgen voor het milieu betrokken. Er dient grote prioriteit verleend te WADDINXVEEN - De jaarlijkse rom melmarkt van de Centrale Hervormde Gemeente wordt dit jaar op zaterdag 26 april op en rond het parkeerteerrein Beukenhof gehouden. De opbrengst zal voornamelijk bestemd worden voor het plaatselijke jeugd- en evangelisatie werk, naast ondersteuning van projec- Voorts staat een grootscheepse ophaal- ten buiten Waddinxveen. Zo werd on der andere de afgelopen 5 jaren uit de opbrengsten f. 100.000.- meebetaald in de verbouwingskosten van jeugdge- bouw Het Anker achter de hervormde haalt, nu niet weet dat de schendingen van de mensenrechten die in het rapport van Amnesty International werden ge publiceerd, voor het grootste gedeelte werden gepleegd door de contra-revo- lutionairen. Natuurlijk, ook de regering van Nicaragua is schuldig aan een klein deel van die schendingen. Dat deel, hoe klein ook is niet goed te praten, toch willen wij niet vergeten dat Nicaragua een klein land in oorlog is en waar oor log wordt gevoerd, gebeuren afkeurens- waaïdige praktijken”, aldus Frida Win- klaar in een reactie namens de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen. Het concert op 28 februari begint om 20.30 uur, plaatsbewijzen kosten 20 gulden en zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij sigarenmagazijn Verkleij in de Burg. Colijnstraat en bij Florida. In de pauze konden de aanwezigen de laatste aanwinst, een piano, aanschou wen die door de vrienden met noeste ij ver middels hun donaties verworven is. Intussen is de Stichting Vrienden van de Muziekschool een nieuwe actie gestart met behulp van het Waddinxveense be drijfsleven. Zij hoopt op deze wijze het instrumentarium van de school uit te breiden, aan te vullen en te onderhou den. WADDINXVEEN - De vierde peuterspeelzaal van de Stichting Behartiging Belangen Waddinx veense Peuterspeelzalen wordt donderdag 6 maart officieel door PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein geopend. De peuterspeelzaal, die De Hummel- honk wordt genoemd, is ondergebracht in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg, waar eerder de kleuters van de openbare Jan Ligthartschool zaten. Officieus ging de peuterspeelzaal eer der deze maand van start. De voor 2,5-4 jaar oude kleuters bestemde opvang mogelijkheid kent Mieke Baars als hoofdleidster. Zij wordt in dit werk ge assisteerd door twee andere leidsters. De Hummelhonk is vijf ochtenden in de week van kwart voor negen tot half twaalf open. Er zijn twee groepen. De kleintjes kunnen op dinsdag- en don derdagochtend naar de peuterspeel zaal, de groteren op maandag- woens dag- en vrijdagmorgen. Voor het laten starten van deze vierde peuterspeelzaal, de Stichting Beharti ging Belangen Waddinxveense Peuter speelzaal exploiteerde eerder een vier de speelzaal, maar die moest vorig jaar worden gesloten, stelde de gemeente Waddinxveen f. 7.000,- beschikbaar. WADDINXVEEN - Het vorige week vrijdagavond gehouden pianoconcert van leerlingen van de Stichting Streek- muziekschool Waddinxveen - ter gele genheid van het 15-jarig bestaan van de Stichting Vrienden van de Streekmu- ziekschool - is in alle opzichten en ecla tant succes geworden. Het concert werd in een zeer goed gevulde zaal gegeven, waarin zich ook prominente Waddinx veners bevonden. Na het welkomstwoord van de voorzit ster Paula Paar lieten de leerlingen on der de leiding van de bezielende docen ten mevrouw K. Knijff, mevrouw Klein-Haneveld en de heer W. Wieland de muzikale klanken onder hun vingers wegvloeien. Naast Mozart door Mirjam de Hek en Debussy door Michiel v.d. Ark, wist ook Bartók zich voortreffelijk vertolkt door Andries v.d. Ark. Op werkelijk schitterende wijz;e kwam Scarlatti en Chopin tevoorschijn onder de begaafde handen van de Paganini-achtige Lucas Blom. WADDINXVEEN - De aan de Konin gin Wilhelminaplein gevestigde Stich ting Wereldwinkel Waddinxveen on dersteunt de campagne die ten behoeve van het ontwikkelingsproces in Nicara gua wordt gehouden. Dat gebeurt door de inzamaling van kleding, schoeisel en gereedschappen voor de agrarische be volking in dit Middenamerikaanse land. De Wereldwinkel is open op donderdag (19.00-21.00 uur), vrijdag (12.00-18.00 uur) en zaterdag (10.00-12.30 uur). Landelijk is zondag tijdens het 6e La- tijns-Amerika festival in Utrecht, de campagne "Nicaragua moet overleven" van start gegaan. Tegelijk met Neder land is de campagne in alle Westeurope- se landen en Amerika begonnen. Nadat Nicaragua zich in juli 1979 bevrijdde van dictator Somoza, werden in de eer ste jaren grote vorderingen gemaakt op het gebied van onderwijs, gezondheids zorg, landhervorming en levensomstan digheden van de armsten. Die verworvenheden dreigen nuu in het slop te raken. Dat is voor een deel te wijten aan de problemen waarmee elk agrarisch Derde Wereldland wordt ge confronteerd. Nicaragua dus ook. Maar ook komt het doordat de contra-revolu- tionairen ernaar streven de Nicaragu aanse regering te verdrijven. Al bijna 50% van de overheidsuitgaven moet worden besteed aan de verdediging. Voor de bevolking betekent dit, dat de buikriem steeds verder moet worden aangehaald. Door het kortgeleden verschenen rap port van Amnesty International is Nica ragua in een kwaad daglicht komen te staan. Natuurlijk kan de pers niet het hele rapport van Amnesty International publiceren, maar jammer is wel, dat de lezer die zijn nieuws alleen uit de krant BOSKOOP - Vier rockende kleiboeren uit de Achterhoek maken op vrijdag 28 februari Boskoop onveilig. De bier- pomp wordt nog eens nagekeken terwijl hökers en brekkers zich vast warmlopen. Kortom, Normaal is in aantocht. Voor de grote schare fans van de eigen- heimers-rock is een verdere aankondiging niet meer nodig maar voor het handjevol onwetenden toch nog wat verdere uitleg. Een optreden van de Achterhoekse groep Normaal is voor de ware fan niet zomaar een con cert, het is een belevenis. Normaal brengt niet alleen onversneden Rock ’n WADDINXVEEN - Drie Waddinx veense dansparen hebben de Avro/ FDO danstest gedanst. Ze waren uitge zonden op uitnodiging van de Avro door Dansschool van der Lubbe naar Roosendaal. De drie paren hebben twee ronden gedanst, een niet mis te verstane prestatie. Vooral het jongste paar werd door jurylid mevrouw Bron- meyer, oud nederlands kampioene en internationaal jury-lid, als talentvol beschreven. Danschool van der Lubbe was door de Avro en de Federatie van Dakorgani saties (FDO) in staat gesteld drie Wad dinxveense dansparen in de klassen voor beginners, brons en zilver af te vaardigen naar de regionale finale te Roosendaal. Daar moesten zij het op nemen tegen 34 dansscholen uit Zuid- Holland en Zeeland. De Nederlandse danswereld staat deze maanden op z’n kop vanwege de grootste danshappe- ning ooit gehouden. De Avro en de Fe deratie van Dans Organisatie (NVD en NBD) hebben een reeks van wedstrij den georganiseerd waar alleen de FDO- gediplomeerden (het dansdiploma van WADDINXVEEN - Ondanks landelijke verhalen dat er geen ver schil zou bestaan tussen borst- en flessenkinderen blijft La Leche Le- age Waddinxveen - een groep moe ders die borstvoeding propageert door het geven van voorlichting - aan de weg timmeren. Donderdagavond 13 maart wordt er weer een thema-avond gehou den over de band moeder-kind in het wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat.' Begonnen wordt om acht uur. De toegangs prijs bedraagt vijf gulden. Spreek ster is de kinderpsychologe J. Sta- des-Veth. Mevrouw Stades-Veth, die als eer ste in ons land de kinderpsychot herapie via het spelen op gang bracht, gaat in op de band moeder en kind en dan vooral het ontstaan en het behouden hiervan, bijvoor beeld als er problemen ontstaan bij afwezigheid van de moeder bij zie kenhuisopname of in de vakantie. De naar Waddinxveen komende kinderpsychologe promoveerde bij professor Carp en legde haar the orie vast in de boeken ’’Spel als sig naal” en ’’Verraden door mam mie”. ’’Deze lezing is zeker de moeite waard voor alle jonge en aanstaan de ouders en iedereen die geïnte resseerd is in het welzijn van kinde ren. Na de lezing krijgt men de ge legenheid vragen te stellen aan me vrouw Stades, die als moeder van drie kinderen, grootmoeder en overgrootmoeder geruime tijd haar praktijk aan huis had, aldus La Leche Leage Waddinxveen. De sfeer in de Leijsdream (kunstijs baan) was overweldigend. De Avro wis ten een gemoedelijke sfeer te scheppen en er werd gedanst op een voortreffelijk orkest. ”Er was een gezonde concurren tie op de dansvloer. Mijn paren hebben zich er goed doorgeslagen, want het was tenslotte hun eerste wedstrijd. Tevens is het een goede reklame voor de FDO en het dansen want langs deze weg krijgt de Ned. gediplomeerde FDO leraar een goede band met collega’s en danspa ren,” aldus dhr. van der Lubbe. "Het is voor herhaal vatbaar.” roll in een boezeroen, Normaal brengt ook sfeer. Höken, brekken en angaon zijn Achterhoekse begrippen die alle maal staan voor lol trapen, gein maken en een leuke tijd hebben. Een ongecom pliceerde formule, waarmee Normaal nu al elf jaar zalen plat krijgt. Om de eerste tien succesvolle jaren nog eens in herinnering te roepen start Nor maal in Boskoop de ’Veldtocht 1986’ die tot eind mei zal duren. Het pro gramma biedt een terugblik op allerlei succesnummers van de afgelopen jaren waarbij de vier Normaal-leden de eerste tien jaren van het bestaan der boeren roek nog eens de revue laten passeren. BOSKOOP - In de kantine van het Bos koopse Floreant-voetbal is zaterdag morgen de vierde trekking verricht voor de grote loterij. Als winnende nummers kwamen uit de bus: 0010, 0068, 0102, 0157, 0215, 0226, 0235, 0266, 0330, 0348, 0357, 0365, 0391, 0423, 0424, 0473, 0477, 0541, 0708, 0773, 0827, 0864, 0921, 0959, 0978. De vijfde trekking wordt verricht op De moedergroep is al weer een beetje heen over de verhalen met betrekking tot borst- en fleskinde- ren. Er zou namelijk geen enkel verschil bestaan tussen kinderen die borstvoeding hebben gekregen en kinderen die met de fles zijn grootgebracht. Dit zeiden de kin derarts J. Uitenhuis en de Rotter damse hoogleraar kindergenees kunde prof. dr. H.K.A. Visser op het symposium ’’Zuigelingenvoe ding, de bakerpraat, de weten schap” in Utrecht, dat was georga niseerd door de Nationale Kruis vereniging en het Voorlichtingsbu reau voor de Voeding. De beide wetenschappers betoog den dat bij onderzoek geen ver schillen zijn vastgesteld: niet in de manier waarop het kind gedijt en bijvoorbeeld ook niet in de relatie tussen moeder en kind. Evenmin is gebleken dat moedermelk de baby beter beschermt tegen infecties. Een verloskundige was een van de zeer weinigen van de 1100 deelne mers die verschil zag tussen borst en fleskinderen. ’’Kinderen die borstvoeding krijgen zijn veel lie ver, het zijn niet van die janker- tjes,” vertelde zij. Aanleiding voor het symposium was een recent rapport van de Stuurgroep Zuigelingenvoeding van de Kruisvereniging en het Voorlichtingsbureau, waarin staat dat borstvoeding niet superieur is aan flesvoeding. Die stelling lever de destijds een woedende reactie op van de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Op het symposium ble ken de tegenstellingen nogal mee te vallen, al bleef de vertegenwoor digster van Borstvoeding Natuur lijk, Adrienne de Reede, erbij dat borstvoeding beter is voor de emo tionele banden tussen moeder en kind. Het blijkt dat de Waddinxveense me vrouw G.W. de Wit niet voor heel 1986 maar voor slechts drie weken een tijde lijke standplaatsvergunning in de wijk Zuidplas voor de verkoop van snacks heeft gekregen. Bovendien gaat het Vrouwentrefcen trum ”(Z)Onderdak” nog geen lokaal van de voormalige kleuterschool De Duiventil aan de Staringlaan huren, maar hebben B. en W. slechts het aan bod gedaan dit lokaal te huren. 14.00 uur opening. 14.15 uur Loes Huis in ’t Veld spreekt over de nota Kunst en Cultuur. 14.45 uur Elisabeth Andersen spreekt over ons thema "vrouwen en kunst” 16.00 uur Anke Mensink vertelt over haar werk toegelicht met dia’s. 17.00 uur sluiting. x -

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 7