Waddinxveen Sliedrechter winnaar van wedstrijdloop Waddinxveense sportspetters mist de ”6” Be Fair Wedstrijdrijder Gerrit Molenaar eindigde op gedeelde 14e plaats Nog één voorronde Excelsior WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Zes club- records De Gouwe Jeugdige Antilopers succesvol Antilopers in koud en guur Alphen Spanning rond top bij WSV Schaatsen van Wingerdjeugd haalt straat- voetbal in huis Dressuur- wedstrijden Turnwedstrijd met 130 deelnemers DE GOUWE BLIJFT IN DE TWEEDE KLAS Verlies voor basketballers Verlies Korbis Zaalvoetbal- toumooi van ’’Waddinxveen” Het gezelligste Partycentrum inde regio! Verlies KNZB-beker Vivax Toerrijders Prestatielopen Geen zekerheid Bij beste tien WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 MAART 1986 zullen blijven! - Donderdag Christen Democratisch Appèl Wim Huijzers (nr. 15, lijst 1) HANDHAVING VAN VRIJHEID VAN ONDERWIJS ÓÓK EEN ZORG VAN DE GEMEENTE WADDINXVEEN - De Sliedrechtse atleet Cees Kraayeveld is zaterdag winnaar geworden van de 18e editie van de Langs de Gouwe-loop, die in Waddinxveen-Noord werd gehouden door de sportclub Antilope,'Aan deze wedstrijdloop over 10 kilometer werd ook meegedaan door de Belgi sche international Emiel Puttemans, die vorig jaar in Waddinxveen won. Hij werd nu tweede in 30.45. Cees Kraayeveld won in 30.30. Q) 01829-4321 Huwelijksfeesten, recepties, jubilea en 1001 feestmoge- lijkheden die lang in uw herinner! IF In Elfstedentocht 40 Waddinxveners 9 De Waddinxveners die in de toertocht uitkwamen waren dit jaar: Bas Asscheman Lodewijk Baas Robert Bakker Luit Bloem Nico de Boom J. Douwes Gerard Elberse R. Flink Benno Gerts plas), sneeuv atletes makk Bij H 'elen klasseerden (3e), Andrè Hil- maal (3e), Martine In de wedstrijd tegen Vivax werd door De Gouwe pas in het derde part afstand genomen. De Waddinxveense doelpun ten kwamen van Marco Kraak, Niek de Leeuw (2x), Ed den Boon, Jaco van Tol (2x), Kazik Czerwony. Frans Versluis Henk Vink Vor Verweij Kees van Vuuren Bert van Vuuren Rien van der Wel Cor Wiersma Tjeerd Wiersma Siep Wiersma Theo Zijlstra Bert Zwijnenburg Wel tijdig reserveren WADDINXVEEN - De Stichting Win- gerdcomité Waddinxveen heeft aan de Wingerd in Groenswaard 3 schaatswed strijden voor de jeugd gehouden. Het was een leuke en geslaagde dag met ca deaubonnen van f. 7,50 en f. 5,- als prijs. Uitslagen: Meisjes 6-8 jaar: 1. Maaike Geerlings, 2. Nathalie Sterk; Jongens 6-8 jaar: 1. Theo Verlagen, 2. Andre van Gils; Meisjes 9-10 jaar: 1. Joice Pommerel, 2. Marianne Grootendorst; Jongens 9-10 jaar: 1. Jorrit van Leeu wen, 2. Michael Westrik; Groep 11-13 jaar: 1. Leon Wallaart, 2. Mare Deeters. De koude noord-oosten wind weerhield toch ruim tweehonderd liefhebbers er niet van mee te doen aan de diverse af standen van 1,6, 3,6, 6,8, 10, 13,2 of Het Goudse reclamebureau Flem stelde de hockeyclub Waddinxveen in staat nieuwe trainingspakken aan te schaffen voor het eerste herenteam. Overigens staat vast dat De Gouwe in de tweede klasse van de KNZB kan blij ven spelen. De op 20 punten mikkende WADDINXVEEN - De manege De Reigersburgh aan de Piasweg hield za- terdag onderlinge dressuurwedstrijden. Gejureerd worden eigen paarden en manegepaarden. Uitslagen eigen paarden: categorie BI: 1Rieke Alsemgeest op Tourmalijn, ca- 'tegorie B2: Rieke Alsemgeest op Tour malijn, categorie LI: 1. Brenda van Leeuwen op Polycletus, catagorie L2: Brenda van Leeuwen op Polycletus. Uitslagen manegepaarden: categorie B11Dick de Wilde op Tjeerd, catego rie B2: Elma Lucas op Wolandus. Cor van Lith Hans van Niekerk Wilma van Niekerk Ton van Pinxteren Wim Rip Niek de Rooy Koos Sloof Aad Smit Bob van der Toom Waterpolo- en zwemclub De Gouwe houdt woensdag 18 juni weer het beken de sponsorzwemmen. De deelnemers hieraan moeten weer sponsors vinden voor elke gezwommen baan, waarbij de deelnemers zoveel mogelijk batten bin nen een bepaalde tijd moet zwemmen. Dit jaar komen de baten weer gedeelte lijk ten goede van de Stichting De Gou- webloem. De organisatie van het spon sorzwemmen is in handen van de Gou- we-Pluscommissie 16,4 kilometer. Het was een schitterend gezicht deze slinger van mensen over het Wilgenlaantje en langs de Gouwe te zien gaan. De jongste deelnemer werd geschat op 4 jaar terwijl als oudste deelnemer de 79-jarige heer Ter Wolbeek uit Woer den werd genoteerd. WADDINXVEEN - Het eerste heren team van Flyers-basketbal werkte zon dag in Utrecht de uitwedstrijd af tegen Midland. In een rommelige wedstrijd beslechtten de Utrechters pas in de laat ste minuten het treffen in hun voordeel: 72-67. Topscores: Hugo Sijlaar 17, Rijk Meuleman 14, Marco Mak 12, René Hazelaar 11 en Dick Rijnsburger 10. Jongens kadetten 1 (16-17 jaar) van Fly ers heeft de beslissende stap in de rich ting van het kampioenschap gezet. In een prachtige wedstrijd werd aartsrivaal BS Leiden 1 in Leiden duidelijk en te recht geklopt met 75-83. De jongens kadetten moeten nu nog vier competitiewedstrijden spelen, wel ke geen problemen mogen opleveren. Op 24 mei moet dan, als kampioen van de kern Den Haag, met de kampioenen van de andere drie kernen gestreden worden om de kampioenstitel van i*ayon West, welke recht geeft op deelname aan het Nederlands kampioenschap. Meisjes kadetten 1 boekte vrijdagavond een forse overwinning op Grasshoppers 1 uit Katwijk: 173-17. Topscores: Ba bette Heerkens 51Nicoline Vermeulen 40vMirjam v.d. Sman 28, Natasja Bres ser 18 en Nathalie Gielliet 18. I A Voor de KNZB-beker competitie heeft De Gouwe met de volgende teams in geschreven: pupillen meisjes, pupillen jongens, meisjes A, meisjes B, jongens A en last but not least: heren veteranen. Elke donderdagavond om 22.00 uur houdt De Gouwe trimzwemmen voor dames en heren in het overdekte bad met aangepaste watertemperatuur, een en ander onder begeleiding van Gouwe- Waddinxveners wonnen laatst nog met - zwemtrainer Ton Sol. WADDINXVEEN - Donderdag 6 maart wordt de laatste wedstrijd in de voorronde om het clubkampioenschap dammen bij Excelsior gespeeld. Piet Swart, Fred Zaadhof, Adriaan Blom (alle 3 wonnen hun partij) en Kees Kramp zijn reeds geplaatst in de finale- poule. Volop spanning geeft tot de laatste ron de toe de bezetting van de 2 resterende finaleplaatsen, waarvoor nog 4 kandi daten zijn die voor wat betreft het ge middelde zeer dicht bij elkaar staan. Van dit viertal verhoogde Ruud van Dijk zijn kansen door fraai in een over- machtseindspel medekandidaat Gerrit van der Zijden op een nul te houden. Dit betekende, dat Gerrit het eigenlijk nog in eigen hand heeft om geplaatst té worden. Bij winst in de laatste ronde is hij zeker van een finaleplaats. De laat ste 2 kandidaten Teun Twigt en Teun Driesse remiseerden met respectieve lijk Kees Blonk en Gert van Mannekes. De “6” werd steeds verreden in de eerste week van de Tour de France in achtereenvolgens de plaat sen Nieuwkoop, Alphen aan den Rijn, Boskoop, Waddinxveen, Bode graven en Gouda. Een belangrijk ge geven is altijd geweest dat de Organi satie er naar streefde een veertigtal Nederlandse profrenners aan de start te krijgen. Soms echter moest een klein aantal buitenlandse renners worden gecontracteerd om toch veer tig renners te kunnen laten rijden. Door de recente ontwikkelingen rond het KNWU-beleid ten aanzien van het verlenen van proflicenties, is een si- 7-4 van Vivax. In de Goudsche Courant verklaarde trainer Nico Noordegraaf daarover: ”Na de winterstop hebben we nog niet verloren. Na drie gelijke spelen wonnen we nu van Vivax waardoor we op dertien punten zijn gekomen. Ons doel is om twintig punten te halen. Als dat lukt kan De Gouwe in dit seizoen te vreden zijn. We hebben een jong team en als dat bij elkaar blijft, blijf ik ook. Zo heb ik het ook tegen het bestuur ver teld. Alleen Jaco van Tol gaat in militai re dienst, maar kan één keer in de week in Waddinxveen blijven trainen”. WADDINXVEEN - Het eerste korf balteam van het Waddinxveense Korbis heeft met 3-8 van ZKV verloren. De al gedegradeerde Waddinxveners kwa men al snel achter met 3-8 maar wist zich in de eerste helft nog redelijk te herstellen, 2-3 ruststand. ZKV was in de tweede helft echter de betere ploeg en liep zelfs snel weg naar 2-6, waarmee de wedstrijd duidelijk be slist was in het voordeel van de gasten. tuatie ontstaan waarin de organisatie niet tijdig genoeg de gerede zekerheid kon krijgen dat inderdaad een veertigtal renners gecontracteerd kan worden. Op het moment waarop de defini tieve beslissing over de negende editie moest worden genomen, waren 20 tot 25 licenties minder afgegeven dan in voorgaande jaren. Dat, in combina tie met de verwachting dat dit jaar extra veel Nederlandse renners aan de Tour de France zullen deelnemen (die derhalve niet voor deelname aan de “6” in aanmerking kunnen ko men) heeft tot de hierboven aange- kondigde beslissing geleid. Ten aanzien van de met de jaarlijkse “6” samenhangende voorprogram ma’s is nog geen beslissing genomen. Dit geldt met name voor de zoge naamde driedaagse voor amateurs, waarover het Organisatiecomité in de maand maart een besluit hoopt te nemen. Voorts is het Organisatie-Co- mité in principe bereid in 1987 tot een heroverweging te komen, zo de omstandigheden C.q. het KNWU- beleid, daartoe aanleiding geven. WADDINXVEEN - In de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV wordt de span ning aan de kop steeds groter. Wolfs, Van Deelen en Van Vuuren, met klein onderling verschil, maar grote voorsprong op hun achtervolgers, lijken dit jaar samen uit te gaan maken, wie de nieuwe clubkampioen gaat worden. Na de 21e ronde stond Wolfs nog onge slagen aan kop. In de 22e ronde zag de huidige clubkampioen Philipse echter kans hem zijn eerste nederlaag in dit sei zoen te bezorgen, waardoor Van Deelen de kop kon overnemen. In een aanvankelijk volgens de theorie verlo pende Nimzowitsch variant van de Franse verdediging week de met zwart spelende Wolfs op de 7e zet van de geb aande wegen af. Het werd een strategisch gevecht, met Philipse aanvallend op de koningsvleu- gel en Wolfs op de damevleugel, waar bij wit gaandeweg de overhand wist te verkrijgen en uiteindelijk won. In die ronde eindigden zowel de partijen Van Vuuren-Bloem als Schroten-W.v.Oort in remise, terwijl Asscheman-Kardol werd afgebroken. Smitskamp wist door een klinkende overwinning op J. v. Oort wat verder op de ranglijst te klim men, evenals De Bock en Goor, die Prins en Van Sandijk een nederlaag be zorgden. Ket kwam met D. van Offeren remise overeen, maar Retel Helmrich en Van de Ree wonnen van Bos en Pon- sioen. In de 23e ronde kwam Wolfs opnieuw aan kop, doordat Kardol van Deelen overwon, terwijl Wolfs Ellers aan zijn zegekar bond. Van de Hoek klom een flink stuk door winst op Van Wouden berg en Goor zette zijn reeks overwin ningen voort ten koste van De Bock. Ook Versluis, Alblas en Ponsioen boek ten winst en wel tegen respectievelijk Van Sandijk, Van de Ree en het nieuwe lid Van Egmond. De partij Prins-Muit werd afgebroken. Stand aan de kop na de 23e ronde: 1. Wolfs 1593, 2. Van Deelen 1542, 3. Van Vuuren 1498, 4. Bloem 1368, 5. W. v. Oort 1299. WADDINXVEEN - Alle E-pupillen (jongens van 8-10 jaar) kunnen op woensdagmiddagen voetballen op het kunstveld van Be Fair-voetbal in het Warnaarplantsoen. Op initiatief van jeugdtrainer J.W. Kramp zal ook aan ’’straatvoetbal” worden gedaan. De E-pupillen die tot nu toe trainden op de maandag- en woensdagmiddag, zul len nu trainen op de maandagmiddag van 16.30 tot 17.30 uur (de E-selectie) en op de vrjdagmiddag van 16.45 tot 18.00 uur (de gehele E-jeugd) waardoor de woensdagmiddag vrij blijft. Vanaf woensdag 12 maart zijn alle Wad dinxveense jongens in die leeftijdsgroep van harte welkom op het veld in het Warnaarplantsoen. Vanaf 15.00 tot 17.30 zal er ouderwets straatvoetbal plaatsvinden van groepjes van 5 of 6 jongens tegen elkaar. J.W. Kramp en 2 a 3 hulptrainers zullen toezicht houden. Het geheel coördine ren en waar nodig is de helpende hand of voet bieden. Be Fair hoopt op deze manier de jongens nog meer te laten voetballen en hoopt uiteraard op deze manier hun grootste groep (de Be Fair E-groep bestaat uit 50 jongens) op een (nog) hoger niveau te brengen om daar het volgend seizoen in de D-groep en op langere termijn in de hogere groepen profijt van te hebben. WADDINXVEEN - Een 40-tal Wad dinxveners heeft meegedaan een de vo rige week woensdag verreden 14e editie van de Elfstedentocht, De ’’tocht der tochten” trok vorig jaar ’’maar” een 25- tal Waddinxveners, waaronder op nieuw de Waddinxveense A-wedstrij- drijder Gerrit Molenaar. De 27-jarige glazenwasser werd vorig jaar 35e, ditmaal bezette hij een gedeel de 14e plaats op 15 minuten en 19 secon den na Evert van Benthem. Hij deed over de 199 kilometer 6 uur, 55 minuten en 17 seconden. Er klasseerden zich 197 wedstrijdrijders. De kijkers naar de rechtstreekse NOS- televisieuitzending van de monstertocht zagen Gerrit Molenaar - die startnum- mer 100 had - uitgeput aankomen. Hij maakte deel uit van een groepje van acht schaatsers, dat in dezelfde tijd na de winnaar over de finishlijn op de Bon- kevaart in Leeuwarden kwamen. De Waddinxvener stond vele secondenlang voorovergebogen uit te blazen van alle inspanningen. Over de bereikte plaats was Gerrit Mo lenaar tevreden. Vorig jaar deed hij over de Elfstedentocht zes en een halve minuut korter, maar toen werd hij 35e. Zijn wens om zeker bij de eerste vijftig te eindigen zag hij dus opnieuw be loond. Ditmaal raakte hij wel zijn stem pelkaart tussen Dokkum en Bartlehiem kwijt, maar de vereniging De Friesche Elf Steden maakte daarover geen pro blemen. WADDINXVEEN - Het eerste zeven tal van De Gouwe heeft zaterdag de wa- terpolowedstrijd uit tegen De Amer met 10-7 verloren. De Gouwe 2 won met 4-7 van Katwijk 2, terwijl er verlies was voor De Gouwe 3 (10-4) en winst voor het eerste damesteam van De Gouwe (2-7 op Hippocampus 1). Tegen De Amer gingen de Waddinxve ners tot in het begin van de derde peri ode gelijk op: 5-5. De eerste periode, veruit de beste overigens, werd afgeslo ten met 2-2 en de tweede met 3-3. Na een 5-5 stand in die derde periode liep het echter niet meer bij De Gouwe. Daar kwam nog bij dat vooral de tweede overtreding steeds bestraft werd en die werd meestal begaan door De Gouwe. In twee minuten tijd keek De Gouwe te gen een 8-5 achterstand aan en was daarmee vrijwel kansloos: 10-6. In de laatste periode scoorde De Gouwe nog 10-7, maar dat was in die periode dan ook het enige wapenfeit. Doelpunten makers voor De Gouwe: Jaco van Tol, Niek de Leeuw (3x), Kazik Czerwony, Ed den Boon en Erik van Leeuwen. De wedstrijdloop voor dames, heren en veteranen was ditmaal wat magertjes bezet. De prestatielopen daarentegen goed. Een kleine 80 deelnemers werden om 1 uur weggeschoten voor de 10 kilo meter wegwedstrijd waarvan het par cours liep van de Bosboom Toussaint- singel naar de Alberdingk Thijmlaan, het Wilgenlaantje, de Boskoopse Lin- nauesweg, Noordkade en de Starin- glaan. In de le ronde al vormde zich een kop groep van 3 man, favoriet Rienv.d. Wilt van het Wóerdense Clytoneus, Cees Kraayeveld van Sliedrecht Sport en de Belgische oud-vedette Emiel Putte mans. In de 2e ronde al moest V.d. Wilt langs de Gouwe zijn 2 medevluchters la ten gaan, terwijl Kraayeveld al tijdens de derde ronde Puttemans zijn hielen liet zien en een voorsprong nam van zo’n 20 meter. In de derde ronde van 3,2 km bouwde Kraayeveld zijn voorsprong steeds ver der uit. Hij zegevierde tenslotte in een tijd van 30.30 minuten terwijl voor Put temans 30.45 min. kon worden geno teerd. Jan Korteland van Sliedrecht Sport werd derde in 31.02 min. terwijl Rien v.d. Wilt in 31.10 min. naar de vierde plaats werd verwezen vlak voor Lou Polak van Metro Rotterdam die 31.14 min. scoorde. Eerste dame werd Irene Wentzel van Hellas uit Utrecht in 35.51 min. en eerste veteraan Dick vdn Santen van PAC Rotterdam in 31.56 min. WSE-voetbal heeft zekerheid dat het internationale Paastournooi kan doorg aan. Op dit moment zijn er toezeggin gen binnen van drie Engelse clubs. AP- TA FC (londen), Southdown United (Sussex) en Beverdean Barcelona (Brighton) zullen op 30 maart van de partij zijn. Deze clubs zullen op Eerste Paasdag Sparta en WSE Cl ontmoeten. Een zesde club wordt nog gezocht. Er is goede hoop dat deze ook van over de grens komt. Op dezelfde dag zal een meisjes-juni- oren toumooi gespeeld worden. Het meisjesvoetbal is ook in het buitenland nog nauwelijks echt ingeburgerd. De WSE meisjes zullen helaas alleen Ne derlandse tegenstanders ontmoeten. Ferry Groenendijk Bert Hilberts Alain van Hoof Henk van Ingen Peter van Ingen Hans de Jong Klaas de Knikker Cees Kroes Lau van der Lans REEUWIJK-Dorp| Dorpsweg 32 WADDINXVEEN - Donderdag voor een week werd in het zwembad ”de Sniep” het tweede gedeelte van de 50 meter onderlinge wed strijden verzwommen. In dit ge deelte werden de 50 meter rug en vlinderslag afgewerkt. Vanwege vele ziektemeldingen werd slechts door 51 leden van De Gouwe deelgenomen, wat gezien de opkomst van het eerste gedeel te, belangrijk minder was. On danks de geringe opkomst werden er toch 6 nieuwe clubrecords en 46 persoonlijke records verbeterd. Op de 50 meter rugslag werden door Henk Riemens, Marion van Hooft, Henk van de Linde en Rem- co de Frankrijker de clubrecords verbeterd in resp. jongens onder de 10 jaar, meisjes onder 12 jaar, jon gens onder 12 en jongens onder 16 jaar. Gillian van den Berg en Remko Overdam wisten het clubrecord op de 50 meter vlinderslag in hun leef tijdsgroep te verbeteren. Bij deze wedstrijden was ook een prijs beschikbaar voor degene die zijn of haar tijd op iedere afstand het meest verbeterde. Op de rugslag was Anke Vergeer het meest succesvol met een verbe tering van 14.3 seconden, terwijl Danielle van Pinsteren, met een verbetering van 13.7 seconden, op de vlinderslag het eremetaal voor zich opeiste. Dat Gouweleden ook in de regio een woordje meespreken blijkt wel uit het feit dat in de onlangs ver schenen KNZB-Zwemkroniek op de lijst ’’beste 10 1985” 5 leden van De Gouwe zijn opgenomen. Het betreft hier de Kring Gouwe- Rijnstreek KNZB waar de volgen de leden van De Gouw e zich wisten te plaatcer. Marion ui Hooft (meisjes onder 10 jaar), Gillian J v.d. Berg (meisjes onder 14 jaar), r Greet den Haan (dames. Remco de 1 Frankrijker (jongens onder 14 jaar) en Remko Overdam (jongens i onder 14 jaar). WADDINXVEEN - Zes jeugdleden van de sportclub Antilope hebben zon dagmorgen in het Zuidhollandse Rijs wijk meegedaan aan de 14e Te Werve- cross op het gelijknamige landgoed. Ondanks de koude genoot iedereen met volle teugen van de prachtige omge ving. Deze werkte kennelijk ook inspi rerend op de prestaties. Bij de meisjes-B wist Mariska Boom be slag te leggeniop een prima 4e plaats. André Hilberts liep bij de D-junioren een sterke race en kon de derde prijs in ontvangst nemen. Joyce Pommerel had het bij de meisjes pupillen A wel erg koud, maar toch kon deze vedette van Antilope terugkijken óp een goede vier de plaats. Vier jongens pupillen A waren in de strijd. Jeroen Schildt liep weer als van ouds en kon met maar liefst 16 seconden voorsprong op nr. 2 met de eerste prijs naar huis, Jurjan de Vries bouwde een uitstekende race op en deze was dan ook goed voor de vierde plaats. Mare Janssen eindigde in twintigste positie en Dirk van Amerongen als 29e. Ook dit zijn gerekend de leeftijdscategorie pri ma prestaties. Bij de 7-jarige C-pupillen verraste Rudi Ververs iedereen met een sterke race. Hij kon met de le plaats naar huis. WADDINXVEEN - Zondagmiddag tussen twaalf en vijf uur houdt de voet balvereniging Waddinxveen in de ten nishal aan de Sniepweg een groot zaal- voetbaltoumooi, waaraan alle elftallen zullen deelnemen. Dezelfde middag speelt het eerste voet balelftal thuis tegen Haastrecht 1. Als er sprake is van afgelastingen dan is er zon dagmiddag vanaf twee uur klaverjassen in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen. Deelnamekosten f. 2,50. WADDINXVEEN - Met tien junioren en twee veteranen heeft de Waddinx veense sportclub Antilope zaterdag in Alphen aan den Rijn meegedaan aan de vierde en laatste wedstrijd van de Goudse crosscompetitie. Een keihard parcours (nabij de Zeger- ’n gure wind en af en toe rien maakten het de atleten en enioren en junioren) niet ge- WADDINXVEEN/ALPHEN AAN I DE RIJN Het organisatie-comité van de “6 van Rijn en Gouwe” heeft besloten dat er vooralsnog geen negende editie van deze wielerzes— daagse voor beroepsrenners komt. De voor 6 tot en met 11 juli van dit jaar geplande wedstrijd zal dan ook geen doorgang vinden. erse a F riarii jiceKmar. (7e), Annelies Dekker (9e), Mark Hilberts (le), Robert Smaal (5e), Mariska Valk (13e), Marcel Roosen- hoff (17e), Bram Lindhout (9e) en Wim Schild (He). Uiteindelijk waren er na vier wedstrij den ereplaatsen voor Mariska Smaal (2e), André Hilberts (3e), Mark Hil berts (2e). In de competitie voor de Rotterdamse Schaakbond heeft WSV 1 in een uitwed strijd tegen EBSV uit Bergschenhoek met 6-4 het onderspit gedolven. Winst werd behaald door Kardol en door de zeer sterk spelende invaller Hans van Woudenberg, remise haalden Philipse, Van de Hoek, Asscheman en Claassen, maar W. v. Oort, Van Vuuren (die door de vlag ging), Schroten en J. v. Oort moesten de winst in Bergschenhoek la ten. WADDINXVEEN - Zaterdag zijn in de sporthal ”de Sniep” de provinciale kampioenschappen A turnen gehou den, van de sectie wedstrijdsport van het KNGV. Deze wedstrijden, waar 130 turnsters en turners aan deelnamen, waren verdeeld in een ochtend- en middagwedstrijd. De wedstrijdleiding was de hele dag in han den van Marco Kleiweg. In de ochtendwedstrijd turnden de jon gens, jeugdturners, turners junioren, turners en de turnsters. Bij de turners junioren had TOOS drie deelnemers: René Kleiweg (die zesde werd), Dirk Verweij (5e) en Marcel Lugthart (4e). Bij de turners werd TOOS vertegen woordigd door de broers Jaco en Nico Stoter. Jaco eindigde op een vijfde plaats en Nico op een tweede. Bij de turnsters deden voor TOOS Ingrid Ho gendoorn en Wendy Negenman mee. Ingrid draaide een keurige wedstrijd en eindigde op een prima 14e plaats. Wen dy werd 6e, 30.75 pnt. Ze had een mooie balkoefening maar had hoger kunnen eindigen als ze haar vrije oefe ning beter had doorgeturnd. ’s Middags was het tijd voor de jeugd- turnsters en de turnsters junioren.Bij de jeugdturnsters deden voor TOOS Chantal Dommanschet (10e), Tamara Hamer(5e) en Wami v.d. Goot (2e) mee. TOOS werd bij de turnsters juni oren vertegenwoordigd door Paola v. Bergen (3e), Marieke Koele (16e), Masha Smeels (13e) en Miriam v.d. Woud (23e).

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 19