Abbie de Quant en Rudolf Jansen geven concert Straten onder water Proefpassing. Colpa Optiek Contactlens plannen? Officiële daad van wethoude Paul van Schie Film in koffiebar muskusrat- vangers nodig AVOND VAN HET CNV MET H. HOFSTEDE NAAR STEMBUS OP 19 MAART Zuid-Holland heeft 80 CDA CDA KINDER- KLEDING- BEURS Volleybalsters winnen, gelijk spel van heren ’’Verkeerszaken komen er door onze acties” VOOR EEN RECHTVAAR DIGE TOEKOMST Schade aan uw auto vereist RFT deskundige iW reparatie. |*°cwo l' arrms Eersteklas opticienswerk en prima service Christen Democratisch Appèl Bij ons kunt U rekenen op objectieve informatie en zeer deskundige voorlichting. Onze gediplomeerde contactlensspecialist (A.N.V.C.) vertelt U er alles over. Met inbegrip van een aantrekkelijke kosten berekening voor de meest geschikte lenzen. Burg. Colijnstraat 21 -Telefoon 01727-4637 BOSKOOP Christen Democratisch Appèl R. Kempkes (nr. 11, lijst 1) PER JAAR RUIM 3000 BEDRIJFS- VERPLAATSINGEN IN ZUID-HOLLAND. DUS VOLOP KANSEN VOOR WADDINXVEEN Jan Piet van Berkel (nr. 10, lijst 1) Vraag ook naar de mogelijkheid van een speciale proefpassing. Bel eens op of loop even bij ons binnen voor een afspraak. GLASBEEK 'S? A f 31 rifig WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 MAART 1986 toegangsprijs bedraagt f. 10,- (CJP-houders en 65-plussers f. 7,50). Fluitiste Abbie de Quant. CDA wil stabiel BEGROTING FELICITATIE I i taties. Hieruit zal blijken of het noodza kelijk is tijdig alternatieve scenario's te ontwikkelen voor ombuigingen en/of bezuinigingsoperaties. De beperkte financiële middelen nopen tot handhaving van een sterke begro tingsdiscipline, budgetbewaking, afwe ging van prioriteiten, regelmatig onder- OOGMETING CONTACTLENZEN Contactlensspecialist A.N.VC. waterleidingbedrijf De Rijnstreek een en ander weer in orde te maken. De overlast bleef beperkt tot de straat. Het leed in Waddinxveen-Noord was weer gauw geleden. Nadat het startsein was gegeven verwis selde het gezelschap de gure kou voor de warme veilingkantine, waar het vei- lingbestuur onder voorzitterschap van J. de Mik de genodigden een drankje aanboden. Wethouder Van Schie voer- van de Herman Heijermanslaan en de Weremeus Buninglaan. Beide straten moesten in de namiddag en avond wor den afgesloten om medewerkers van het Pianist Rudolf Jansen. Coach Dirk van Diermen speelde de volleybalwedstrijd van de heren tegen IJsselvogels met twee spelverdelers in de basis en week derhalve af van het 1-5- systeem dat de Be Fair-heren over het algemeen spelen. hele wereld. Hij trad op met kunst enaars met internationale reputatie als Elly Ameling, Birgit Finnila en Jean- Pierre Rampal en heeft zijn medewer king verleend aan grammofoonplaten van diverse labels o.m. Erato, EMI (His Masters Voice), Polydor en Iramac. Sinds enkele jaren is Rudolf Jansen een veel gevraagde docent in masterclasses, vooral in het buitenland, vaak Ameri ka. Rudolf Jansen werd geboren in Arn hem. Hij studeerde bij Nelly Wagenaar (piano) en Felix de Nobel (begeleiding) aan het Amsterdams Conservatorium (thans Sweelinck Conservatorium), waaraan hij momenteel als docent ver bonden is. In 1966 behaalde hij de ”Prix d’Excellence”. Hij concerteert regelmatig als solist en speelde als zodanig met verscheidene Nederlandse orkesten, maar geniet voornamelijk bekendheid als kamer- muziekspeler en begeleider. Concer treizen voerden hem over vrijwel de ge- Riolering veiling Bredeweg gestart WADDINXVEEN - Aan de Bredeweg heeft CD A-wethouder P.F. J. van Schie vorige week donderdag het startsein gegeven voor de uitvoering van een groot rioleringsplan op het terrein van de Goudse veiling. Met dit kar wei, dat uitgevoerd wordt door het Waddinxveense aannemingsbedrijf Joh. van Herk BV naar een ontwerp van Stuurman Partners BV, is zo’n driekwart miljoen gulden gemoeid. belastingniveau WADDINXVEEN - "Het gemeentelijk belasting- en tariefniveau in Waddinxveen is blijkens onderzoek gemiddeld aan de hoge kant. Dit wordt veroorzaakt door het goede voorzieningenniveau waarvoor in het verleden is gekozen. Verdere investeringen van grote omvang worden af gewezen. Het belasting- en tariefniveau dient bij voorkeur te worden ge stabiliseerd. Gezien echter het aanzienlijke aandeel van belasting en ta- riefopbrengst in de gemeentelijke middelen is een jaarlijkse stijging met het inflatiepercentage gewettigd”, aldus stelt het CDA in haar verkie zingsprogramma. Zelfs de kleinste botsffig kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 focwa. kenmerk voor vakwerk de hier het woord. Hij begon het vei- lingbestuur en directie te feliciteren met het feit, dat aan de uitvoering van het plan was begonnen. Het plan heeft jaren op tafel gelegen, maar door inzet van de gemeente Wad dinxveen is de riolering in de Bredeweg doorgetrokken tot het veilingterrein. Via dit riool wordt het afvalwater via Moerkapelle naar de waterzuivering in Bleiswijk afgevoerd. Daarna heeft vooral de directie van de veiling zich in gespannen om via subsidies van de ge meente Waddinxveen, het provinciaal werkgelegenheidsplan en het hoog heemraadschap het totale plaatje rond te krijgen. ”Dit,” aldus wethouder Van Schie”, is altijd nog goedkoper dan de in eerste instantie geplande eigen zui veringsinstallatie. De wethouder ging verder in op de ach terstand die op het gebied van riolering de laatste tijd is weggewerkt in dit ge bied. Er zijn nu 514 woningen aangeslo ten in de afgelopen 2 jaar: kosten 6 1/2 miljoen. Dit project van de Bredeweg, dat f. 650.000,- kost is juist in de afgelo pen raadsperiode werkelijkheid gewor den. Kortom er is veel op milieugebied gedaan. ”Dit krijgt niet altijd de aan dacht die het verdient”, zei Van Schie. WADDINXVEEN - Fluitiste Abbie de Quant en pianist Rudolf Jansen verzorgen volgende week donderdagavond 13 maart om half negen het maandelijkse kamermuziekconcert in de raadzaal van het Waddinxveen se gemeentehuis. Op het programma staan werden van Friedrich Kuhlau, Goffredo Petrassi, Frank Martin, Albert Roussel en Joseph Jongen. De WADDINXVEEN - In De Bonke- laar aan de Beukenhof wordt vrij- dag 14 maart weer een beurs voor i( kinderkleding gehouden. De ver- 'i koop is van half zeven tot negen uur 1 ’s avonds. Een dag later kan niet- i, verkochte kleding weer worden op- i gehaald. Het inleveren van de te verkopen i( voorjaars- en zomerkleding (heel, h schoon, modern) kan op de dag van de beurs ’s morgens van 9.30 tot 1 11.00 uur en ’s middags van 13.30 'i tot 15.00 uur. Met de medewerk- sters van de beurs wordt er een ver- koopprijs vastgesteld, hetgeen ge- Ji beurt aan de hand van richtprijzen. Deze richtprijzen lopen uiteen van f. 2,50 voor een bloesje tot f. 25,- i voor een jack. i Er wordt geen nacht- en ondergoed 1 geaccepteerd en ook geen schoei- sel. Bij de inlevering wordt er ge- vraagd of men de niet-verkochte kleding terug wil hebben. Is dit niet i het geval dan gaat deze naar een kindertehuis op Curacao. Zoals de afgelopen beurzen al het geval was is de verkoop vrijdagsa- vonds van 18.30 tot 21.00 uur. Men wordt vriendelijk doch dringend (i verzocht om niet meer dan 5 artike- i len van dezelfde maat tegelijk uit S het rek te halen zodat er voor ieder- een wat te kiezen overblijft. De da- i mes aan de kassa’s ontvangen graag kleine biljetten en liever geen che- i ques zodat er geen problemen ont- i staan met wisselen en uitbetalen. Bij koop en verkoop wordt het af te rekenen bedrag verhoogd respee- i tievelijk verlaagd met 10%. Van deze opbrengst worden de onkos- 1 ten betaald en twee Foster Parents i Plan pleegkinderen onderhouden. Zaterdag 15 maart kan men tussen 1 11.30 en 12.30 uur de verkochte i’ kleding komen afrekènen en de niet-verkochte kleding ophalen. Voor die tijd wordt geen kleding af- gegeven en kleding en/of geld dat f om 12.30 uur niet is afgehaald ver- 1 valt aan de beurs. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) houdt vrijdag avond 7 maart om half acht een propa- ganda-avond in het Anne Frank-cen- trum aan het Jan van Bijnenpad. De nieuwe CNV-voorzitter H. Hofstede zal hier het woord voeren. Tijdens het tweede deel van de avond voert de Reeuwijkse toneelvereniging VIOS het blijspel ”Met hartelijke groe ten” op. De CNV-avond is voor ieder een gratis toegankelijk. WADDINXVEEN - Vorst en gespron gen waterleidingen horen bij elkaar. Dat bleek ook vorige week donderdag weer het geval te zijn toen het leiding water bezit nam van een belangrijk deel WADDINXVEEN - Het eerste dames- volleybalteam van Be Fair heeft 3-0 winst behaald op Amsterdam Boeme rang. De setstanden waren 15-13, 15-6 en 15-7. Zaterdag spelen de volleybal sters tegen hekkesluiter Krimpen. De Be Fair-heren speelden 2-2 gelijk te gen IJsselvogels. De setstanden waren 15-8, 15-12, 15-7 en 15-5. Door het ver lies van koploper Radius bij VSTS be houdt Be Fair nog steeds de kansen op promotie en een eventueel kampioen schap. De volleybalsters speelden hun wed strijd tegen Amsterdam Boemerang zonder de geblesseerde buitenaanval- sters Liesbeth van Diermen en Marcella Bos, zodat coach Gerard Lupgens we derom genoodzaakt was met 3 spelver- deelsters in de basis te spelen. In tegen stelling tot vorige week was het nu Gon- nie Mastenbroek die de taak van hoofd- blokkeerster op zich nam terwijl aan- voerdster Jannie Zeeman bleef spelver- delen. Vanaf het begin van de wedstrijd had Be Fair het initiatief en het beste van het spel. Met een moeilijke service van Tanja van Bezooyen werd de Amster damse aanvalsopbouw ontregeld. Be Fair verzuimde echter de opgebouwde voorsprong direct om te zetten in een set-overwinning. Abbie de Quant werd te Den Haag ge boren, waar zij haar eerste fluitlessen i kreeg van Jan Prins. Later werd zij leer linge van Koos Verheul. In 1969 werd haar het Diploma di Onore van de Aca demia Musicale Chigiana te Siena uitge reikt. In 1970 behaalde zij aan het Bra bantse Conservatorium het einddiplo ma solospel (”cum laude”) en werd zij toegelaten tot de studie voor de Prix d’Excellence. Al in 1966 had zijna zomercursussen bij de vermaarde Italiaanse fluitist en pedagoog Severino Gazzeloni te heb ben gevolgd, het Diploma di Merito be haald. In de afgelopen jaren heeft Ab bie de Quant tal van prijzen gewonnen op muziekconcoursen, waaronder het Cum Laude Concours, het Belgisch-Ne- derlands Concours, het Internationale Fluitconcours van Royan, het Concours van München en het Gaudeamus Con cours. Abbie de Quant is met vrijwel alle voor aanstaande Nederlandse orkesten op getreden en tevens met een aantal bui tenlandse ensembles. Zo maakte zij on langs een tournee door Nederland met het Engelse Orchestra of St. John’s Square, waarmee zij ook in Londen op trad. Zij speelde onder leiding van diri genten als Neville Mariner, Luciano Be rio, Roberto Benzi en Jean-Francois Paillard. Behalve met Elizabeth van Malde vormt zij ook een vast duo met de harpist Edward Witsenburg. Abbie de Quant is als docente verbonden aan het Utrechts Conservatorium. verd wordt. Maar nieuwe problemen dienen zich aan. De oudere rioleringen zijn aan ver nieuwing toe, terwijl de bijdragen van de overheid verminderen. In Waddinx veen zit voor een bedrag van dertig mil joen gulden riolering in een slappe on dergrond. Wethouder Van Schie dringt er bij het hoogheemraadschap op aan dit eens goed onder de aandacht van de hogere overheden te brengen, anders zit men met nieuwe afvalzuiveringen en een oud gebrekkig riolenstelsel. De ge meenten hebben geen geld dit in orde te houden. "Dit werkt door in de werkgelegenheid. Vooral in en rond Waddinxveen zijn no gal wat aannemers op het gebied van waterbouw en rioleringswerken geves tigd”. Verheugend voor het gemeente bestuur was het dat een Waddinxveense aannemer het project op de veiling uit voert, zij het na een openbare inschrij ving. Wethouder Van Schie wenste de opdrachtgever, aannemer en opzichters direct na de vorst een perfecte en voor spoedige uitvoering toe. De begroting dient een helder inzicht te geven in de financiële situatie van de ge meente. Een middel daartoe is het scherp onderscheid maken tussen struc turele en éénmalige uitgaven. Regelma tige actualisering o.a. door middel van een voorjaarsnota is vereist. De meerjarenramingen dienen een zo nauwkeurig mogelijke analyse te bevat ten van de te verwachten financiële mu- zoek naar doelmatigheid en het voorko men van ad hoe uitgaven. De exploitatie van bestemmingsplan nen dient door een scherpe bewaking van de exploitatie-resultaten sluitend te blijven, zonodig vindt tijdig een bijstel ling van grondprijzen plaats. De vorming van voldoende onder- houdsreserves voor de gemeentelijke infrastructuur (wegen, rioleringen) en de gemeentelijke gebouwen waarbor gen een evenwichtig lastenpatroon. De gemeenteraad van Waddinxveen legde voor deze werkzaamheden in ok tober vorig jaar f. 100.000,- op tafel. Eenzelfde bedrag is afkomstig van het provinciaal werkgelegenheidsfonds. De rest komt van het bedrijfsleven, want de door het bestuur van de Coöp eratieve Tuiniersvereniging Gouda en omstreken gewilde riolering is tevens bedoeld voor de reeds op het terrein aan de Bredeweg aanwezige bedrijven als- wel voor de nog te vestigen bedrijven. Het afvalwater zal via de riolering in de Bredeweg afgevoerd worden naar de af valwaterzuiveringsinstallatie in Bleis wijk. Ondanks het vorstverlet wegens de heersende winter assisteerde personeel van Van Herk BV de Waddinxveense wethouder bij het slaan van de eerste paal voor de uitvoering van het riole ringsplan, waarvan door de provincie was bepaald dat de werkzaamheden voor zaterdag 1 maart zouden moeten zijn gestart om voor de toegezegde sub sidies in aanmerking te komen. Die datum werd gehaald, zo constateer den alle aanwezigen, waaronder zich ook burgemeester C.M. van der Lin den, vertegenwoordigers van het Hoog heemraadschap van Schieland en van de Provinciale Waterstaat van Zuid-Hol land bevonden. Ook een ander verheugend feit kon de wethouder op het milieugebied even eens aankondigen: er is overeenstem ming bereikt over de afvalwaterzuiver ingsinstallatie in de polder Randen- burg. Over 3 jaar zal de helft van de in stallatie gereed zijn. Na een aantal jaren zal deze installatie verdubbeld worden. Binnenkort kan dus gezegd worden dat in Waddinxveen al het afvalwater gezui- Dat gebeurt in het hoofdstuk "De finan ciële aspecten van het beleid”. Daarin staat ook: De belasting- en tariefstructuur ver dient een heroverweging. De nadruk zal meer dienen te worden gelegd op het profijtbeginsel (tarief in overeenstem ming met het belang van de betrokke ne). Hieruit volgt: het tarief voor de hondenbelasting voor de eerste hond dient geleidelijk te worden verlaagd; voor specifieke dienstverlening wordt gestreefd naar betere dekkingspercen tage; het toepassen van niet dekkende tarieven dient gezien te worden als indi recte subsidiëring. Dit dient aan betrok kene duidelijk te worden gemaakt. Het kwijtscheldingsbeleid moet ge handhaafd worden. Bevorderd wordt dat bij verenigingen individuele verla ging van contributies voor de minst draagkrachtigen wordt ingevoerd. DEN HAAG - Het bestrijden van de muskusrat met behulp van ’natuurlijke’ vijanden als vos, otter of bunzing lijkt niet effectief. Betere vangmethoden, toegepast door deskundige muskusrat tenbestrijders, moeten leiden tot zo min mogelijk schade aan de overige - soms zeldzame - fauna. In Zuid-Holland zul len naar verwachtingen ongeveer 80 vangers nodig zijn om het aantal mus kusratten binnen aanvaardbare grenzen te houden: dat is haast het dubbele van het huidige aantal vangers. Dit is te lezen in het provinciale rapport ”De muskusrat en zijn belagers in Zuid- Holland”, dat zojuist is uitgebracht. In verband met het toenemend aantal schadegevallen aan waterkeringen en taluds zoekt de provincie, die sinds 1 ja nuari 1986 belast is met het bestrijden van de muskusrat, samen met het rijk voortdurend naar de meest effectieve vangmethoden om de verdere versprei ding van de muskusrat te voorkomen. Steeds meer gaan er stemmen op om voor het bestrijden van de muskus-rat - die in ons land niet thuishoort - natuur lijke vijanden als vos, otter of bunzing en mogelijk ook hermelijn en wezel in te zetten. Gebleken is echter dat deze dieren slechts in zeer geringe mate hun voedselbehoefte dekken met de vooral in het water levende en moeilijk te van gen muskusrat. Marterachtigen hebben wel extra bescherming nodig omdat niet alleen hun biotoop achteruitgaat, maar ook omdat er slachtoffers vallen bij de intensieve muskusratbestrijding. Het provinciale rapport wijst op de dringende noodzaak om te komen tot een biotoopverbetering voor de in Zilid-Holland voorkomende marter achtigen: in het rapport wordt daarom aandacht geschonken aan de leefwijze van de otter, bunzing, hermelijn en we zel. Muskusratten worden in Zuid-Holland bestreden met klemmen en vangkooi- en. Praktisch onvermijdelijk komen ook andere dieren in deze vangmidde- len terecht: zoogdieren (ratten, bun zing), vogels (waterhoen, wilde eend, dodaars), vissen, kikkers en padden. Zoveel mogelijk worden alle vangmid- delen voorzien van een vis- of vogelbe- veiliging: daarnaast wordt vooral ge bruik gemaakt van specifiek lokaas voor muskusratten (vooral peen). De provin cie onderschrijft de noodzaak van inten sief onderzoek naar selectievere vang methoden, bijvoorbeeld met geurstof- fen. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse wordt vrijdagavond de film Brother Enemy gedraaid. De film gaat over een groep jongeren die probeerde een evangelist te storen in zijn werk. Het pakt echter anders uit dan ze verwachtten. WADDINXVEEN - De verkeersveilig- heidsinitiatieven die het Waddinxveen se gemeentebestuur nu neemt - in de ge meenteraadsvergadering van vorige week verdere kredie ten beschikbaar gesteld voor een ver- keersveiligheidsplan en een verkeers circulatieplan en binnenkort plaatst CDA-wethouder Paul van Schie in de Oostpolderwijk het eerste 30 km.zone- bord - worden door de PSP aan zichzelf toegeschreven. ’’Gemeente neemt voorstellen over: Verkeersacties PSP een succes”, laat deze aan de komende gemeenteraads verkiezingen deelnemende partij deze week in een persbericht weten. Lij staanvoerder Paul van Gessel: "Nauwe lijks twee jaar geleden nog zagen B. en W. niets in dergelijke plannen en maat regelen. De ommezwaai is vooral te danken aan de vasthoudendheid van de PSP. Deze nu nog niet in de raad verte genwoordigde partij kwam vier jaar ge leden met een reeks van voorstellen ter vergroting van de veiligheid in het ver keer. Veel aandacht trok daarbij het PSP-voorstel 30 km/uur-zones in te stel len. Mede in verband hiermee pleitte zij" toen voor een verkeerscirculatieplan. Dat plan zou klaar moeten zijn voor de heropening van de Gouwe-brug in de oude rijksweg (Coenecoopbrug).” ”De overige partijen in Waddinxveen reageerden aanvankelijk terughou dend. De PSP evenwel ging door, orga- niseerde discussie-avonden en voerde acties. Het geheel leidde tot een nota aan de gemeente, waarin zelfs de subsi diemogelijkheden werden aangegeven door de PSP. De gemeenteraad besloot pas in november jl. nader in te gaan op de voorstellen. B. en W. stellen de raad nu voor geld beschikbaar te stellen om dit jaar te starten met de voorbereiden de werkzaamheden voor het opstellen van een verkeerscirculatieplan en een verkeersveiligheidsplan". "Hét college van B. en W. is teruggeko men op het afwijzen van 30 km/uur. Het verkeerscirculatieplan en het verkeers veiligheidsplan komen er nu toch. Ook een paar andere suggesties en voorstel len lijken te worden overgenomen. Het duurt echter allemaal wel ontzettend lang. Vooral de onveiligheid op de 3 kruispunten in de Juliana van Stolber- glaan en Kanaalstraat zou geen dag lan ger mogen duren. De PSP verwacht dat de raad nu ook snel geld beschikbaar zal stellen voor uitvoering van de plan nen”. f Wateroverlast in de Herman Heijermanslaan en de Werumeus Buninglaan. (Foto: Sjaak Noteboom). ïi.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 7