GEMEENTE WADDINXVEEN Financiële steun voor verzets museum Gouda Gastouderproject kan nu van start Project Mensen Zonder Werk in Waddinxveen Vronie van Manen zit er klaar voor VERKEER EN VERVOER VERGADERINGEN Bemiddelen V Kabelkrant Waddinxveen elke werkdag 07.00-19.00 uur op Belg.-VI. 2 SPREEKUREN OPENBARE WERKEN WELZIJNSZAKEN Vraagbaak Informatie BOUWVERGUNNINGEN Alle dagen AFSCHEIDSRECEPTIE A. BOTH Informatie A VONDOPENSTELLING Vacaturebank TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 12222 01820-24255 13000 13000 INZAMELINGEN MILIEUZAKEN I 01820-15767 01727-4044 070-210001 WADDINXVEEN - Alles is klaar om het gastouderproject van de Stich ting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen van start te laten gaan. De organisatie is opgezet, de financiële medewerking van de gemeente is verzekerd en de eerste opgedane ervaringen zijn positief. WADDINXVEEN - Een aantal maanden geleden is in Waddinxveen het project Mensen Zonder Werk in het leven geroepen. Dit gemeentelijk project ontplooit en ondersteunt activiteiten en projekten in eerste in stantie voor mensen zonder betaald werk: uitkeringsgerechtigden (schoolverlaters, langdurig werklozen, gepensioneerden enz.) en niet-uit- keringsgerechtigden (vroegtijdige schoolverlaters, huisvrouwen). Verkeersbesluit WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 MAART 1986 01820-16066 010-362244 I Gemeenteraad Woensdag 26 maart 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Kunst en Cultuur Maandag 24 maart 1986, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - B. en W. zijn in beginsel bereid voor de komende jaren een vast 1 voor de bestrijding van de exploitatie kosten van de Stichting Zuid-Hollandse Verzetsmuseum, dat een dergelijk mu seum aan de Goudse Turfmarkt aan het realiseren is. Maar deze vaste bijdrage is alleen te verwachten als daartoe eerst is gebleken dat meer gemeenten in Zuid-Holland daartoe eveneens bereid zijn en dat ook het provinciebestuur in de exploitatie lasten bijdraagt. De commissies voor welzijnszaken en voor de financiën zijn over het verzoek van de stichting ge hoord, waarbij bleek dat de leden ver deeld van opvatting waren. Het bestuur van de Stichting Zuid-Hol- lands Verzetsmuseum te Gouda heeft de raad verzocht om een jaarlijkse bij- Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.30-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. dan gezamenlijk gezocht worden naar de mogelijkheden. Verder wil het pro ject M.Z.W. cursussen organiseren, die haanlozen kunnen volgen. Alarmering Brandweer b.gg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Verder kunnen zij die een betaalde baan hebben (deeltijd- of parttime baan) vrijwilligerswerk verrichten via bemiddeling van het projekt Mensen Zonder Werk. Een aantal projecten, die in Waddinxveen al langer bestonden vallen nu onder coördinatie van het pro ject Mensen Zonder Werk (M.Z.W.) te weten de Vakaturebank Vrijwiliggers- werk Waddinxveen en de klussen- dienst. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Gastouderproject De Stichting Belangenbehartiging Waddinxveense Peuterspeelza len heeft met financiële steun van de gemeente Waddinxveen het initiatief genomen tot het opzetten van een gastouderproject. Vandaar dat zij de raad voorstellen het verzoek van het Stichtingsbestuur voor 1986 te honoreren door het verstrekken van een donatie van f. 2.000,-. Dit be drag kan ten laste worden gebracht van de post onvoorziene uitgaven. Vandaar dat medewerkster Vronie van Manen van de Oranjelaan 11 (tel. 16393) klaar staat om gastouders - ou ders die tegen betaling kinderen opvan gen - en vraagouders - ouders die op vangmogelijkheden voor hun kinderen zoeken - met elkaar in contact te bren gen. Vronie van Manen (36) is afgestudeerd als orthopedagoge. Het werken met kinderen en het kunnen bemiddelen tussen ouders die kinderen willen laten opvangen en die kinderen willen opvan gen trekt haar bijzonder aan. Daarom is ze ook begonnen met het vorig jaar door de Waddinxveense organisatie van peuterspeelzalen opgepakte werk. De stichting verzorgt al de opvang van peuters gedurende drie ochtenden in de week in vier peuterspeelzalen. Hoewel verder in Waddinxveen sprake is van overblijfmogelijkheden op school en het kunnen inroepen van particuliere oppas zijn andere mogelijkheden niet aanwezig. Een kinderdagverblijf is te duur en veelbetekenende buitenschool se opvang is er ook niet. Dat is de reden voor het start laten gaan van het gastouderproject, waarover Vronie van Manen alle informatie heeft en als vraagbaak zal fungeren voor vraagouders en gastouders. In feite be middelt de stichting bij het bij elkaar brengen van deze ouders. Ouders die zoeken naar practische mogelijkheden voor het laten opvangen van hun kinde ren in gezinssituaties. Vronie van Manen doet haar werk naast haar praktijk als orthopedagoge. Ze woont sinds 1975 in Waddinxveen en kent het Gouwe-dorp goed. Van haar deskundigheden maakt niet alleen de Vronie van Manen, medewerkster van de Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen voor het nieuwe gastouderproject. (Foto: Sjaak Noteboom). aan de weg getimmerd met folders en affiches en wordt er volgende week woensdag voorlichting over het gastou derproject gegeven in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan tussen vangmogelijkheden. half drie en half zes. Vronie van Manen: ”Het kan best dat niet iedereen gelijk kan nagaan of het gastouderproject geschikt is voor een bepaalde situatie. Ik ben er voor om te proberen in gezamenlijk overleg een oplossing te bieden voor specifieke op- vangproblemen door gast- en vraagou ders met elkaar in contact te brengen en ook door zorg te dragen voor enige be geleiding daarna. Wij willen dat ieder een tevreden is over het project”. Aan het enthousiasme van Vronie van Manen zal het niet liggen. Zij zit er klaar voor om iedereen die dat wil mo gelijkheden te bieden voor het opvan gen en laten opvangen van kinderen. In deze tijd is daar ook grote behoefte aan. Ouders werken of moeten werken om het gezin van een inkomen te voorzien. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer P. Treurniet, Oogstpad 2 te Moerkapelle, voor het vergroten van een warenhuis aan de Abr. Kroesweg 42, alhier; - aan de heer H. Kuipers, Gerstakker 124, alhier, voor het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak; - aan de heer L.W.J. Scholtes, Heemraadweg 10, alhier, voor het vergroten van een woonhuis; - aan de heer C.L. van der Kaaij, de Akker 31, alhier, voor het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak; - aan de heer P. R. BeijSperwerhoek 36, alhier, voor het vergroten van een woonhuis en het oprichten van een berging; - aan de heer G.J. Huizer, Zuidkade 11, alhier, voor het oprichten van twee garages achter de woningen Zuidkade 11 en 13; - aan Prins Ovenbouw B.V., Lage Gouwe 200-206 te Gouda, voor het gedeeltelijk vernieuwen van een fabriekshal aan de Zuidkade 112, alhier. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. Stichting Behartiging Belang Waddinx veense Peuterspeelzalen intensief ge bruik, maar ook tijdschriften voor ou ders, zoals het maandblad Kinderen en Libelle, dat destijds met medewerking van de Waddinxveense het boekje ”100 Vragen over schoolkinderen” liet uitge ven. De in Eist geboren en in Groningen af gestudeerde Vronie van Manen praat enthousiast over het gastouderproject. ”Ik moet eerlijk zeggen dat ik daar tot voor kort ook nooit van gehoord had, maar in zo’n 30-tal plaatsen in ons land functioneren dergelijke projecten soms heel behoorlijk”, zo vertelt ze ons in haar huis aan de Oranjelaan. ”Het is een hele practische mogelijk heid voor de opvang van kinderen tot en met 12 jaar voor ouders die door allerlei omstandigheden hun kind opgevangen willen zien en daar niet altijd de buren, kennissen, familie of vrienden voor wil len inschakelen. Bovendien ben je in Waddinxveen met de bestaande op vangmogelijkheden gauw uitgestu deerd, terwijl ze ook nog beperkt zijn”. Het gastouderproject functioneert alle dagen van de week, óók in het week einde. Er wordt met medewerking van Vronie van Manen gezocht naar de meest geschikte mogelijkheden voor gast- en vraagouders, terwijl zo moge lijk met allerlei wensen rekening zal worden gehouden. Dit en volgend jaar zal moeten blijken of het project in Waddinxveen aanslaat. Zowel het stich tingsbestuur als Vronie van Manen zijn vol goede moed, mede gezien de eerste reacties. Het ligt in de bedoeling dat het Week blad voor Waddinxveen een aantal maal extra aandacht voor het gastouderpro ject zal vragen. Daarnaast is de stichting ook actief op andere fronten. Zo wordt De heer A. Both, chef van de afdeling personeelszaken ter secreta rie zal wegens vrijwillig vervroegde uittreding zijn werkzaamheden in dienst van de gemeente Waddinxveen, met ingang van 1 april 1986 beëindigen Ter gelegenheid van dit afscheid zal aan de heer en mevrouw Both- van ’t Slot op donderdagmiddag 27 maart a.s. van 16.30 tot 18.00 uur een receptie worden aangeboden. Deze receptie is voor een ieder toegankelijk. Zij, die meer informatie willen hebben of zich op willen geven voor eerderge noemde activiteiten kunnen terecht bij De Bonkelaar (elke dinsdag 14.00- 17.00 uur), De Boog (elke donderdag 14.00-17.00 uur) en op andere tijden bij het gemeentehuis (afdeling welzijnsza ken). Coördinator van het project Men sen Zonder Werk is G. Latul. Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. Belangrijke agendapunten: Verslag uit werkgroepen. Vakature werkgroep exposities. Verslag Muziekschool 1984/1985. Oriënterende discussie i.v.m. gesprek voorzitter met Beroepsver eniging Beeldende Kunstenaars Midden-Holland. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen de vol gende hinderwetvergunningen zijn verleend: a. aan de heer C. van der Vlist, Julianastraat 12, alhier, een vergun ning onder 14 voorschriften ter voorkoming of beperking van ge vaar, schade of hinder, voor het oprichten en in werking hebben van een drukkerij aan de Julianastraat 12; b. aan de heerC.A. van Dijk, West-Vlisterdijk4te Haastrecht, een vergunning onder 34 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder, voor het oprichten en in werking hebben van een kalvermesterij, gelegen aan de Zuidelijke Dwarsweg 18, alhier. Deze vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur in de periode 20 maart tot 20 april 1986. Degene die geen gele genheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desge wenst een afspraak maken de stukken op maandagavond, geduren de maximaal drie uren, in te zien. Bestaande opvangmogelijkheden zijn vaak te beperkt om in die behoeften te voorzien. Het gastouderproject is een welkome anvulling op de bestaande op- Medewerkster Vronie van Manen van de Stichting Be hartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen zal dat waar dat maar mogelijk is onder ieders aandacht bren gen. Ook alle informatie over het pro ject kan bij haar verkregen worden. Het verrichten van vrijwilligerswerk met behoud van uitkering komt de laat ste jaren veelvuldig voor, zowel lande lijk als ook in Waddinxveen. Een be langrijke taak van het project M.Z.W. is het ontwikkelen van vrijwilligerswerk in Waddinxveen. Vrijwillig(st)ers wor den geworven en ondersteund. Er wordt bemiddeld tussen vrijwillig- (st)ers en (vaak gesubsidieerde) instel lingen. Alle vacatures waar de Vacatu rebank over beschikt zijn goedgekeurd door de Regionale Toetsing Commis sie, die bij elke vacature bekijkt of deze niet concurrentie- of subsidievervalsend is. Vacaturemappen met beschikbare vrijwilligers-werkzaamheden zijn in te zien op het gemeentehuis, in de Bonke laar, in de Boog en in de Openbare Bi bliotheek. Het project Klussendienst dat al eerder georganiseerd was vanuit buurtcentrum De Boog (Waddinxveen Noord) richt zich nu op geheel Waddinxveen. Het gaat hierbij om de uitvoering van kleine klussen (het ophangen van een kapstok, een slot repareren, schilderen, timme ren etc.) uitgevoerd door vrijwillig sters, ten behoeve van particulieren; mensen die om de een of andere reden niet in staat zijn dit zelf te doen en niet in de financiële omstandigheden verke ren om iemand in te huren. Ook hierin bemiddelt het project W.Z.W. Voor de klussendienst zijn overigens heel drin gend vrijwillig(st)ers nodig. Naast de vacaturebank en de klussen- Wijziging huisvuilophaaldienst In verband met Goede Vrijdag (28 maart 1986) en Pasen (30 en 31 maart 1986) zal de huisvuilophaaldienst als volgt worden gewijzigd. 1. De dienst van vrijdag 28 maart 1986 (Goede Vrijdag), wijk IV (alle flats in de gemeente) wordt uitgevoerd op donderdag 27 maart 1986. 2. De dienst van maandag 31 maart 1986 (2e Paasdag), wijk I (Zuid- plas, Bomenwijk, Dorpstraat e.o., Tuinbouwgebied, Groens- waard I en II) wordt uitgevoerd op woensdag 2 april 1986. Het ophalen van het grove vuil in deze wijk op 2 april 1986 zal daard oor vervallen. Bij die bewoners waar laatstgenoemde regeling ernstige problemen zal geven, zal het grove vuil na telefonisch verzoek daartoe (tel.nr. 12926) worden opgehaald op woensdag 9 april 1986 n.m. De beschikkingen worden van kracht na afloop van de genoemde periode, tenzij voordien een beroep tegen (een van) deze beschik kingen is ingediend. Een beroepschrift kan worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht, of kan aantonen dat zij redelijkerwijs hiertoe niet in staat geweest zijn. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling Geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA Den Haag. dienst wil het project M.Z.W. ook an der vrijwilligersprojecten ontwikkelen. Hierbij valt bijv, te denken aan een be waakte fietsenstalling, een tweed- ehandswinkeltje, een muziek- of een theatergroep enz. Belangstellenden die ideeën hebben om projecten op te zet ten kunnen daarbij worden onder steund door het project M.Z.W. Er zal Belangrijke agendapunten: Wijziging Algemene Politieverordening inzake standplaatsen. Opheffing gemeenschappelijke regeling Woonwagenschap Gouw- sluis. Ontvankelijk- en gegrondverklaring beroepschrift Afvalstoffenwet. Ontvankelijk- en gedeeltelijke ongegrondverklaring beroepschrift Afvalstoffenwet. Versterkte aflossing rijksleningen en garandering rente en aflossing van een door de Woningbouwvereniging S.S.W. aan te gane geldle ning. Wijziging rechtspositieregeling vrijwilligers gemeentelijke brand weer. Voorstel inzake representativiteit Stichting Omroep voor Radio en Televisie Waddinxveen en omgeving. Voorlopige vaststelling jaarrekening 1984 Samenwerkingsschool HAVO-Atheneum. Verstrekking donatie aan Stichting Zuid-Hollands Verzetsmuseum Verkoop kavels grond bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas”. Verkoop grond bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas” aan Arwon B.V. te Woerden. Vaststelling Voorjaarsnota 1986. Meerjarenbegroting 1986-1990. Beschikbaarstelling krediet diverse computer-toepassingen. Aanbieding gemeenterekening 1984. Aanbieding rekening dienst openbare werken 1984. Aanbieding rekening 1984 gemeentelijk grondbedrijf. Aanbieding rekening 1984 gemeenschappelijk antennesysteembe- drijf. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris.. drage ter bestrijding van de exploitatie lasten van het museum. B. en W.: ”Wij bedrag beschikbaar te stellen zijn van oordeel dat het museum een be- -j-langrijke functie kan vervullen in het le vend houden van de herinnering aan de afschuwelijke gebeurtenissen in de Tweede Wereldoorlog en daardoor een voortdurende waarschuwing vormt te gen de kwalijke gevolgen van onder drukking, fascisme, vervolging en anti democratisch handelen. Het kan in dit opzicht eveneens een waardevolle edu catieve functie vervullen voor zowel jong als oud”. Het project helpt ouders een goed opvangadres voor hun kind te zoeken. Mensen die kinderen willen opvangen worden met hen in contact gebracht. Voor nadere informatie over het project kan contact worden opge nomen met Vronie van Manen, Oranjelaan 11, tel. 01828-16393. Uit het oogpunt van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid van de weg hebben burgemeester en wethouders besloten om voor een groot gedeelte van de wijk Zuidplas, zoals is aangegeven op de bij hun besluit behorende tekening, een 30 kilometer per uur-regeling in te stellen. Hun besluit en de bijbehorende tekening liggen vanaf heden gedu rende 30 dagen ’s-ochtends tussen 08.30 en 12.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de ge meentesecretarie. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tegen dit besluit beroep in te stellen bij de Kroon. Een eventueel beroep schrift moet binnen 30 dagen na publikatie van deze bekendmaking worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingezonden aan de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA ’s-Gravenhage. Tot plaatsing van de voorgeschreven borden zal pas worden over gegaan na het verstrijken van de beroepstermijn, indien er geen be roep is ingesteld. Collectevergunningen De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan Stichting Wingerd Comité vergun ning verleend voor een collecte in de periode 24 tot 30 maart 1986. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de Stichting Wijkwerk ”de Zuid plas” vergunning verleend voor een collecte in de periode 25 en 26 maart 1986, in de wijk Zuidplas en directe omgeving. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hinderwet van de heer J. VermeijZuidkade 94, alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende hinderwetvergunning voor een meubelfabriek, gelegen aan de Zuidkade 94, alhier. Aangezien er op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan om over de aanvraag adviezen uit te brengen of daarte gen bezwaren in te dienen, is de door ons opgestelde ontwerp-be- schikking tegelijkertijd met de aanvraag ter inzage gelegd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 28 voorschrif ten ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder bui ten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en alle terzake zijnde stuk ken liggen gedurende de periode 20 maart tot 20 april 1986 op de af deling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentese cretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandag avond, gedurende maximaal drie uren in te zien. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn gegevens niet bekend te maken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3