Zomer bij Marchant Yvonne van der Horst plaatst huisdieren Zondag afscheid van ds. J. Maasland Predikant vertrekt naar Capelle a/d Ussel Per saldo twee nieuwe bedrijven Stichting SOS Plaatsingsdienst ook in W’veen actief Kaarten voor Lions-concert Waddinxveners Promotie- prijs voor Boonstoppel BV H. Malestein sectorhoofd in Utrecht Zesde trekking Floreant spreken op studieochtend Goudse VVV NU OOK s ZONDAGS WACHTEN VOOR HEFBRUG Reünie van scouting groepen Thalia in Gouda wordt ’’spookhuis” THALIA-THEATER WIE OVERLEEFT GOUDA’S GROTE GRUWELNACHT? i na Opvallend Gouwebrug Vrijwilligers Hard Andere sprekers A BON BON BON t I i Dat weten we op zaterdag 5 april a.s. om 12.00 uur als de bezoekers aan dit grootse filmgebeuren er twaalf uur non-stop zenuwtergende horrorfilms op hebben zitten. EXCLUSIEF biedt DE GOUWEKOERIER/WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN haar lezers tegen inlevering van deze bon een reduktie van 5,— op de toegangsprijs voor Gouda’s Grote Gruwelnacht die gehouden zal worden van vrijdagnacht 4 april om 24.00 uur tot zaterdagmiddag 5 april 12.00 uur. HET DOOR HET GOUDSE georganiseerde griezelfestijn bestaat uit de volgende bloedstollende films: 1. THE EXORCIST 2 PHANTASM 3. THE AMITYVILLE HORROR 4 EVIL DEAD 5. IT LIVES AGAIN 6. DE LIFT 12 uur NON-STOP HORROR voor slechts 29,50 i.p.v. f 34,50, inclusief ontbijt voor wie de bon uitknipt en deze afgeeft aan de kassa van het Thalia-theater. (RESERVEREN: 01820-12230) DE GOUWE KOERIER - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN v~' KNIP UIT! r Zomerse kleding werd getoond tijdens de modeshow van Marchant. f' 1 fruröli.1 WADDINXVEEN/DEN HAAG - Allerwege is gunstig gereageerd op de proef van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland om een weekeindbe- diening in te voeren voor de Waddinxveense hefbrug. Ook andere provin ciale bruggen in de omgeving (Ter Aar, Nieuwveen, Leidersorp en Al- phen aan den Rijn) zullen in het weekeinde omhoog kunnen voor de re- creatievaart. als die ook door Marchant worden ver kocht. En uiteraard ontbrak ook het sportieve aspect. Over het afscheid nemen van Waddinx- veen schreef ds. Maasland in het Her vormd Kerkblad van deze week: ’’Af scheid nemen heeft iets hards. Zo erva ren we het althans. Banden worden los ser gemaakt. Zaterdagavond hielden we voor het laatst een weeksluiting in Huize Souburgh. Vele voetstappen lig gen daar, hoewel ik er graag nog veel meer had willen zetten. De contacten met onze bejaarden in dit huis heb ik steeds als zeer prettig ervaren. Het ga u allen goed onder de zegenende hand van onze God. Dank ook voor de goede contacten met het personeel”. Ds. Maasland werd in 1941 te Sliedrecht geboren. Hij studeerde aan de Rijks universiteit te Utrecht en werd in 1967 predikant in Wilsum. In 1976 ging ds. Maasland naar Middelharnis. Sinds mei 1976 staat hij in Barneveld. Ds. Maas land is lid van het hoofdbestuur van de Gereformeerde Bond in de Nederlands Hervormde Kerk en redactielid van het Gereformeerd Weekblad. Zondag 21 december 1980 verbond de vertrekkende predikant zich aan Wad- dinxveen door er op te wijzen zichzelf te zien, evenals alle ander dienaren, als een wegbereider, als een heraut, als een stem van de roepende God, waarvan de apostel Joahnnes predikte: ”Na mij komt Die sterker is dan ik, Wien ik niet waardig ben, nederbukkende, den riem Zijner schoenen te ontbinden.’’(Mar cus 1 vers 7 en 8). Opvallend was het toen dat ds. Maas land, zowel in het dankgebed als in een chant in Boskoop zaterdag organiseer de. De winkel aan de Zijde was daarvoor ingericht met zitjes. Passende muziek en geserveerde drankjes en hapjes zorg den voor de juiste sfeer. Marchant beweegt zich al enige tijd niet BOSKOOP - In de kantine van Floreant is zaterdag de zesde trekking verricht van de grote loterijDe winnende num mers zijn: 028 156 169 218 269 299 371 368 455 462 769 472 509 565 635 693 703 784 818 826 839 882 924 942 961 De zevende trekking wordt verricht op zaterdag 12 april, andermaal in de kan tine aan de Hoogeveenseweg in Bos koop, aanvang 11.00 uur. persoonlijk woord daarna, de gemeen teleden vroeg af te leren om zo veel te praten over de dienaren van Gods Woord”We zij n te vaak een dominees- kerk”, zei de predikant van wijk Oost van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen in een overvolle Brugkerk. Hij vond het beter de met het praten over predikanten verloren tijd te gebruiken voor gebed. Nog tijdens de destijds in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaanlaan gehouden be- groetingsavond, die ds. Maasland on vergetelijk en uniek in kerkelijk Neder land noemde, was hem - zo vertelde hij - nog door een gemeentelid toever trouwd dat er in Waddinxveen, evenals meer alleen op het gebied van sportieve kleding, maar heeft ook exclusieve mo de in het pakket, dit aangevuld met al lerlei accessoires. Dit kwam duidelijk tot uiting tijdens de twee shows. De modellen (vrouwen en mannen) toonden vlotte zomerkleding waarbij ook de natte dagen niet werden verge ten en voorts bad- en strandkleding. Dit alles aangevuld met sieraden, hoofdbe dekkingen, shawls en zonnebrillen, zo- WADDINXVEEN - De Stichting SOS Plaatsingdienst voor huisdieren in Den Haag gaat nu ook Waddinxveen bij zijn activiteiten betrekken. Yvonne van der Horst (tel. 13484) is het plaatselijk informatieadres van deze acht jaar bestaande stichting met vrijwilligers die zich voor deze vorm van dierenbeschermend werk inzetten. WADDINXVEEN - Zondagmiddag (Eerste Paasdag) om half drie maakt ds. J. Maasland (45) zich los van de Centrale Hervormde Gemeen te van Waddinxveen. De in Sliedrecht geboren predikant vertrekt naar Capelle aan den IJssel, waar hij zondag 13 april in het ambt wordt beves tigd - voor de vierde maal - door zijn Goudse vriend ds. W. van Gorsel. Ds. Maasland is sinds 21 december 1980 verbonden aan wijk Oost van de plaatselijke hervormde kerk. BOSKOOP - Het gure voorjaarsweer ten spijt is het modebeeld van zomer 1986 volop in beeld gekomen tijdens hoog in het vaandel bij automo- twee modeshows die sporthuis Mar- Deze maatregelen over brugbediening sluiten goed aan op de proef met de weekendbediening van de twee hef- bruggen over de Gouwe, in Waddinx veen en Boskoop (op zon- en feestda gen tussen 10.00 en 18.00 uur). De Gou we maakt deel uit van de vaarroute tus sen het IJsselmeer en het Deltagebeid; de zogenoemde ’’staande mastroute”. Voor deze route vindt onderzoek plaats naar de beste mogelijkheden van week endbediening. De provincie wil voorts aan de Neder landse Spoorwegen één miljoen gulden geven voor het bouwen van een nieuwe spoorbrug over de Gouwe in Gouda, teneinde een maximum doorvaarthoog- te van deze brug van 34 meter in ge opende stand te verkrijgen. Uit een telling is gebleken dat vorig jaar zo’n 50 schepen van meer dan 24 meter over de Gouwe zijn gevaren. Het gaat hier om heibakken, zeilkippèrs, jach ten, driemasters, tjalken, klippers en kraanschepen. Zoals bekend wordt voor 200 miljoen gulden de spoorbrug over de Gouwe in Gouda door de Nederlandse Spoorwe gen vervangen. Bij het verzoek om ont heffing op grond van de Verordening scheepvaartbelangen Z-H hebben NS een maximum doorvaarthoogte in gehe ven stand voorgesteid van 24 m. ”Wij menen, dat deze hefhoogte dient te worden gesteld op 34 m. aangezien ook de andere over deze belangrijke vaarroute aanwezige bruggen minimaal deze hefhoogte hebben. Teneinde een langdurige bezwarenprocedure te voor komen, hebben wij aan NS meegedeeld in principe bereid te zijn een maximale bijdrage van f. 1.000.000,- toe te ken nen in de meerkosten van de brug. Dit alleen indien het rijk definitief niet be reid zou zijn deze kosten te dragen”, al dus de provincie. In eerste instantie dachten NS aan een brug met twee doorvaartopeningen, waarvan er slechts één ophaalbaar zou zijn met een doorvaartwijdte van 14 me ter en een doorvaarthoogte in gesloten dan de doorsnee dierenbezitter. Na een korte inwerkperiode onder leiding van een ervaren medewerkster kan men dan al snel zelfstandig de werkzaamheden verrichten. De tijden dat men bezig wil zijn kunnen zelf worden bepaald. t' WW» V.- De SOS Plaatsingdienst voor huisdieren is een stichting welke zich inzet voor het welzijn van de dieren in het algemeen en voor honden en katten in het bijzon der. De stichting zorgt dat er nieuwe te huizen worden worden gevonden voor honden en katten die geen onderkomen hebben of die thuisloos dreigen te wor den. Circa 60 vrijwilligers geven hun vrije tijd aan de stichting om bezoekjes af te leggen bij gegadigden voor een huis dier. Er wordt dan overlegd welke kat of hond het beste bij de gegadigde past. Is een dier geplaatst, dan wordt de nieu we eigenaar na enige tijd weer bezocht om te zien of alles probleemloos ver loopt. Zo nodig wordt door de stichting corrigerend opgetreden. De werkwijze van de stichting is er op gericht dat er geen dieren terecht komen bij brood- fokkers en handelaren of dat zij voor vi- WADDINXVEEN/UTRECHT - De aan de Mozartlaan wonende Waddinx- vener H. Malenstein (43) is bij de ge meente Utrecht benoemd tot sector hoofd. Hij was op de gemeentesecreta rie van de Domstad, waar B. en W. in het kader van de reorganisatie is over gegaan tot de benoeming van vier sec- torhoofden, chef van de afdeling On derwijs en Cultuur. Hij is het jongste sectorhoofd geworden. Hans Malestein werkt sinds 1983 bij de gemeente Utrecht. Voor die tijd was hij hoofd van de openbare Leon van Gel- derschool (1970-1973), stafmedewerker Landelijke Stichting Scholenbouwteam te Waddinxveen (1973-1978) en plaats vervangend coördinerend inspecteur nabij het onderwijs in de gemeente Rot terdam (1978-1983). De benoeming van de Utrechtse sector- hoofden is onderdeel van een totaal or ganisatieveranderingsproces. Binnen dat proces zullen functie en structuur van de secretarie sterk vemaderen. Daarbij verandert het accent van de werkzaamheden van beleidsvoorberei ding naar bestuursondersteuning. Veel van de huidige beleidsvoorbereidende werkzaamheden van de secretarie zul len in de toekomst bij de diensten te recht komen. In de nieuwe structuur bestaat de secre tarie uit een viertal sectoren waaraan de nieuw benoemde hoofden leiding gaan geven. De huidige afdelingen vloeien in de sectoren ineen. In de eerste fase van het veranderingsproces zullen de sec- torhoofden een belangrijke rol spelen bij de doorvoering daarvan binnen de secretarie. Zij vormen tezamen met de gemeentesecretaris en de loco-secreta- ris het managementteam secretarie. Hun benoeming geldt voor 5 jaar. WADDINXVEEN/GOUDA - De Ra- bo-bank in Waddinxveen is één van de adressen waar toegangskaarten (van f. 15,-, voor CJP-houders en 65-pIussers f. 10,-) gehaald kunnen worden voor het op vrijdagavond 11 april in de Goudse St. Janskerk te geven concert met de zanger Marco Bakker en het Zoeter- meers Mannenkoor. Dit concert begint om acht uur en wordt georganiseerd door de Lions-clubs Gouda en Gouda- Reeuwijk. -Marco Bakker zal enkele negro-spiritu- als zingen, enkele aria's en samen met de sopraan Jorine Samson enkele be kende duetten ten gehoren brengen. Koor en solisten zullen ook gezamenlij k enkele werken uitvoeren. Rob van Dijk speelt begeleiding op orgel en piano. De muzikale leiding van het concert ligt in handen van Nan van Groeningen. Marchant mag zich op modisch gebied hebben georiënteerd, de sportieve ’’roots” worden niet losgelaten. Zater dag werd een vlotte presentatie hiervan gegeven met hier en daar ook een hu moristisch tintje, hetgeen duidelijk in de smaak viel. stand van 7 m. Hierbij zou de door vaarthoogte in opoen stand weliswaar onbeperkt zijn, maar zou de verwer kingscapaciteit mede door slechts één brugopening per dag door te laten vaar tuigen onvoldoende zijn. Bovendien zou dit uit veiligheidsoverwegingen zeer ongewenst zijn, omdat dan vlak bij de brug de beroeps- en recreatievaart el kaar tweemaal zouden moeten kruisen. Naderhand hebben NS besloten de brug uit te voeren als een hefbrug met een doorvaartwijdte van 25 meter, een hef hoogte van 24 meter en een doorvaart hoogte in gesloten stand van 7 meter. Deze brug is volgens NS aanzienlijk duurder dan de in de eerste instantie voorgestelde brug. Voorde scheepvaart zou deze brug - gelet op de doorvaart hoogte in gesloten stand van 7 meter en een doorvaartwijdte van 25 meter - in elk geval een verbetering betekenen. In hun verzoek om ontheffing op grond van de verordening scheepvaartbelan gen Zuid-Holland voor de bouw van de brug zijn NS derhalve uitgegaan van ep. maximum doorvaarthoogte in geopen de stand van 24 m. Dit zou echter een ernstige beperking van deze belangrijke vaarroute tussen het Deltagebied en het IJsselmeer, aangezien de bestaande bruggen over deze route een doorvaart hoogte kennen van 34 m. Deze door vaarthoogte is zowel in het belang van de beroepsscheepvaart als van de grote recreatievaart beslist nodig. Ter illu stratie hiervan hebben wij een overzicht van scheepvaart hoger dan 24 m. bijge voegd. Teneinde te voorkomen, dat in de uit voering van dit zeer belangrijke werk ter opheffing van het knelpunt Gouda- Moordrecht oponthoud zal optreden, als gevolg van de door de voorgenomen beperktere hefhoogte nodige bezwa renprocedure op grond van genoemde verordening en mogelijke andere be zwaren - of beroepsprocedures, hebben GS een bijdrage toegezegd. Deze bij drage betreft de meerkosten van de te bouwen brug met en hefhoogte van ma ximaal 34 m. in plaats van 24 m. Door NS zijn deze meerkosten geschat op 1 miljoen gulden. De Waddinxveense afscheidsdienst wordt gehouden in de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. Na de dienst zullen er in principe geen toespraken worden ge houden. Na afloop is er voor genodig den gelegenheid om koffie te drinken in Het Anker achter de Brugkerk. In De Hoeksteen werd maandagavond een af scheidsreceptie voor ds. Maasland en zijn gezin gehouden tussen kwart over acht en half tien. Voor de vervulling van de door zijn ver trek ontstane vacature heeft de Centra le Hervormde Gemeente een toezeg ging van beroep uitgebracht op ds. J. Hoek uit Veenendaal. Deze predikant is 35 jaar, heeft drie kinderen, staat sinds bijna 7 jaar in Veenendaal en was daarvoor werkzaam in de hervormde gemeente van Blauwkapel-Groenekan. Afgelopen dinsdag waren de predikant en zijn vrouw op bezoek in Waddinx veen. Op Goede Vrijdag preekt hij ’s avonds om half acht in de Brugkerk. WADDINXVEEN/GOUDA Uiteindelijk nam het aantal bedrij ven in Waddinxveen vorige maand met 2 toe. Cijfers uit het handelsre- gister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden- Holland laten zien dat er weliswaar in februari 5 nieuwe bedrijven bij kwamen, maar dat er weer 3 ver dwenen door opheffing (2) en fail lissement (1). Het aantal arbeidsplaatsen in het bedrijfsleven in geheel Midden- Holland is, volgens mutaties in het handelsregister (in- en uitschrijvin gen), in februari met circa 25 afge nomen. Het aantal ondernemingen in die maand gaf een lichte daling te zien van 7. Dit hing vooral samen met het lage aantal nieuwe inschrij vingen van 51 (tegen een gemiddel de van ca. 90 per maand in het afge- lopen jaar). Een sterke daling was vooral te constateren in de detailhandel: het aantal winkelvestigingen nam met 1 13 af. Behalve de groei van het aan- tal bedrijven in de zakelijke dienst verlening met 6 waren er geen spec taculaire in de diverse branches. Het aantal bedrijven dat zich van elders in Midden-Holland vestigde 1 was weer redelijk groot (17 stuks). De regio Rotterdam had hierin met 9 vestigingen het grootste aandeel. 1 visektie doeleinden worden gebruikt. De oudere katten en honden worden door de Stichting SÖS Plaatsingsdienst ook bij een nieuwe eigenaar onderge bracht. Het duurt alleen wat langer om een gegadigde voor een ouder dier te vinden. Juist de kansarme dieren krij gen extra aandacht bij de stichting. De stichting laat beslist geen dieren afma ken op grond van hun leeftijd. Alleen indien een dier ongeneeslijk ziek is, moet ook de stichting een dier laten in slapen en zelfs dat blijft nog beperkt tot minder dan een half procent van de te plaatsen dieren. Ter vergelijking: bij de asiels wordt gemiddeld meer dan dertig procent van de dieren afgemaakt. Om dit werk te kunnen doen heeft de stichting wel de hulp nodig van een aan tal vrijwilligers die woonachtig zijn in Waddinxveen of omgeving. Deze vrij willigers moeten ruime ervaring hebben met huisdieren en zij moeten meer van huisdieren en hun gedragingen afweten WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveners Paul van Schie en Karei van Soest hebben vandaag het zestig ja rig bestaan van de Goudse WV luister bijgezet door het woord te voeren op de studie-ochtend ’’Midden-Holland in toeristisch perspectief’. Dit symposium vormde een onderdeel van de jubileum activiteiten in de stroopwafelstad. In de Goudse Agnietenkapel sprak CDA-wethóuder Paul van Schie als se cretaris van het intergemeentelijk sa menwerkingsorgaan Midden-Holland over de ontstaansgeschiedenis van deze streek, de doelstellingen in het verle den, de knelpunten en het toekomstper spectief op de sectoren, die toerisme en recreatie direct beïnvloeden (econom ie, planologie). VVD-fractievoorzitter Karei van Soest, in het dagelijks leven provinciaal recre- atie-ambtenaar, ging in op landelijke vorbeelden van toeristisch-recreatieve samenwerkingsverbanden, het op el kaar afstemmen van promotie en ont wikkelde een visie op het functioneren van rijk, provincie, samenwerkingsver band en gemeenten, vooral ten aanzien van promotie en produktontwikkeling. elders, zoveel gepraat wordt over predi kanten. De predikant bad aan het slot van zijn intrededienst tot God dat de dienaren daartoe ook geen aanleiding zouden geven, waardoor het zicht op Hem zou worden beneveld. Volgens ds.Maasland moesten de ge meenteleden niet te veel van hem ver wachten. Hij wees er op dat men zich in mensen altijd vergist en dat hij een be perkt mens is. De hervormde predi kant, die zei van hem zeker te mogen verwachten dat hij onvermoeibaar zou blijven wijzen op Hem die komt, gaf nog aan dat het wonen en leven in een pastorie minder romantisch is dan het lijkt. ”Bid voor ons”, vroeg hij aan alle kerkgangers. Andere sprekers waren ir. J. Kremers (Gouds WV-voorzitter), mr. P.R. Leyenaar (Economische Zaken), drs. K.F. Broekens (burgemeester Gouda), T. Hopman (voorzitter Kamer van Koophandel), ir. J.L. de Kievit (Gront- mij) en mr. J.A.T. Cornelissen (alge meen directeur van het Nederlandse Bureau voor Toerisme). ”De toekomstige toeristisch-recreatie ve ontwikkeling van Midden-Holland zal in regionaal verband meer gestalte moeten krijgen. Daarbij dient echter geen afbreuk te worden gedaan aan de afwisseling en kleinschaligheid, eigen schappen die kenmerkend zijn voor het huidige vrije tijdsmilieu. Midden-Hol land heeft tal van mogelijkheden op het gebied van dagrecreatie, watersport en verblijfsrecreatie.” Dit zijn de voornaamste conclusies uit een inventariserend onderzoek dat het advies- en ingenieursbureau Grontmij onlangs heeft ingesteld, onder andere op basis van vraaggesprekken met ver tegenwoordigers van gemeenten, recre atieschappen, Kamer van Koophandel en andere betrokkenen. Op grond van deze rapportering en als vervolg op het Toeristisch-Recreatief Ontwikkelingsplan Zuid-Holland, richt Grontmij de studie-ochtend onder de ti tel ’’Midden-Holland in toeristisch-re- creatief perspectief’. WADDINXVEEN - De 40 jaar be- staandè Waddinxveense scouting groepen Catharina van Siëna en Charlés de Foucald gaan op zater dag 12 april een reünie houden. Dat gebeurt ’s avonds vanaf acht uur in de eigen ruimte aan de J.W. Frisoweg. In 1946 werden in de plaatselijke rooms-katholieke Sint Victorparo- chie de gidsengroep ’’Catharina van Siëna” en de verkennersgroep ’’Charles de Foucald” opgericht. Samen met de in 1975 opgerichte ’’Wapiti-groep” vormen zij sinds 1980 ’’Scouting Sint Victor”. Helaas zijn niet van alle oud-leden naam en adres bekend. Zij die nog geen uitnodiging hebben ontvan gen, kunnen hun naam en adres bij een van onderstaande adressen op geven. Mevr. M. Verhoeven-Moons, Zuidkade 40; G. v.d. Meerschaut, Noordeinde 33, N. v.d. Stam, Kon. Wilhelminasingel 62; F. Cuppen, v. Waldeck Pyrmontstraat 4. WADDINXVEEN - Automobielbe drijf Boonstoppel BV aan de Oranjel- aan heeft van Peugeot Talbot Neder land NV in Utrecht een felbegeerde prijs gewonnen in het kader van de pro- motie-actie ”Nog meer tot uw dienst”. Het Waddinxveense bedrijf haakte zeer goed op deze actie in, welke was gericht op het in het zonnetje zetten van de meest actieve en service-gerichte be drijven en medewerkers. Eén van de dealeractiviteiten was de verzending van een speciale Peugeot Talbot autokrant, ’’Bonne Route” ge noemd. Deze krant verschijnt 4 x per jaar en wordt aan trouwe Peugeot Tal- bot-rijders verzonden. In deze Bonne Route, die maar liefst in een oplage van 140.000 stuks gedrukt en verstuurd werd, vonden de Peugeot Talbot-rijders allerlei wetenswaardigheden en nieuw tjes rond het Peugeot Talbot-automo- bielgebeuren. Daarnaast was er ruimte gereserveerd voor een zestal aanbie- dingscheques, waarin tégen geredu ceerd tarief goederen en diensten wer den aangeboden, die in belangrijk mate de veiligheid en het comfort van de automobilist en zijn passagiers verbete ren. Dat de landelijke actie een geweldig succes is geworden, is mede te danken aan de enorme inzet, waarmee de Wad- dinxveense dealer en zijn medewerkers honderd procent inhoud aan de cheques hebben gegeven. Na de feestelijke prijs uitreiking bevestigde het bedrijf dat zij ook zonder de wedstrijd op alles zou hebben gezet om van deze actie een groot succes te maken, want service staat 1 bielbedrijf Boonstoppel BV. Dit blijkt dan ook uit de direct service, die verleend wordt, hetgeen inhoudt, dat de klant voor kleine reparaties tot één uur werktijd een snelle bediéning zonder afspraak krijgt tegen een van te voren afgesproken tarief. GOUDA - In de nacht van 4 op 5 april wordt het Thalia-theater aan de Klei weg te Gouda tijdelijk omgedoopt tot spookhuis van formaat en wel vanaf klokslag middernacht tot de daarop vol gende middag 12.00 uur precies. Voor de eerste maal organiseert het nu 60 jaar bestaande Thalia-theater een bloedstollende horrormarathon voor de liefhebbers van het huiveringwekkende filmgenre. Het programma dat 12 uur non-stop horrorfilms biedt, bestaat uit zes ver schillende titels: The Exorcist; Phantasm; The Amityvil le Horror; Evil Dead; It lives again en De Lift. Op de vraag waarom het Thalia-theater de marathon organiseert geeft directeur Van Bommel een duidelijk antwoord. ’’Allereerst doen we het uit enthousi asme voor het bioscoopbedrijf. Een tweede rede is dat er voor wat het Tha lia-theater betreft een duidelijke ople ving is waar te nemen in het bioscoopbe zoek waarbij zo’n marathon uitstekend dient als aanvulling öp ons totale film- pakket. Tevens proberen wij het pu bliek duidelij k te maken dat films als zo danig het best in een bioscoopzaal tot hun recht komen. Met zes horrofilms van de betere soort onderstrepen wij de charme van de donkere bioscoopzaal”. Voorts laat de Goudse filmbons weten dat bij een goede respons een herhaling van het evenement tot de mogelijkhe den behoort. Het Thalia-theater is erin geslaagd een binnen het genre gevarieerd program ma samen te stellen. U kunt, mits lief hebber van een 12 uur doorlopende nachtmerrie op celluloid en gelukkige bezitter van een sterke maag en dito ze nuwen, deelnemen aan de marathon a f. 34,50 p.p. inclusief ontbijt. Kaarten zijn vanaf heden af te halen aan de kassa van het Thalia-theater en nu al telefonisch te reserveren: 01820-12230.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 13