Twee bruggen op een nieuwe munt LTIEF ER LIJ1 N Genieten bij theaterproject 6eTHEATERPRDJECT. Van der Heijden koopt grond voor 1,5 miljoen Hefbrug bestaat 50 jaar, rijkswegbrug weer in gebruik Eieren zoeken Parkeren op eigen terrein Koffiebar Nog twee Moedergroep: Probleemloze il.iilil: borstvoeding Brewacon BV J. Clarenbeek f2 Samenwerkings school wint halve finale Feestelijke Paasshow van negen zaken Meubelstad Bomen planten in wijk Zuidplas Waddmxveners proefkonijnen belastingdienst opvoeringen van Spirit Vrouwencursus "Hoe zegje wat je denkt" I TOEGANE-fffir KAARTVERKODPBÜCDNCiËRSES i i i i i v.a. 20 MAART 21 MAARF Parkeerplaatsen Jones Lang W@©®@ra LpJ Ai i 3 S i r I Internationale Onroerend Goed Adviseurs, Westblaak 109, 3012 KH Rotterdam, tel. 010-110440. AANVANG 8 UUR MAVD-L70..KDN.WltBELMINA’ CHR.SCH.GEM.wa f Bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen heeft alles wat u zoek A Een ideale ligging tussen de grote steden en langs de grote snelwegen. Een gezond ondernemersklimaat en een bedrijfsvriendelijk bestuur. En een vierkantemeterpnjs vanaf ƒ135,—, W exkl. BTW, voor een ideaal bedrijfsterrein. Kom daar maar eens om in de Randstad! Bedrijvenpark Coenecoop, een projekt van de Gemeente Waddinxveen en Centraal Beheer Apeldoorn. Gemeente Waddinxveen, Direkteur Grondbedrijf, tel. 01828-14433 tst. 220. Meer informatie bij onderstaande makelaars. Hopman-Groep B.V., Boerhaavelaan. Postbus 206, 2700 AE Zoetermeer, tel. 079-219350. mei en juni van 19.45-22.30 uur, behal- QrOede keUZe ve op de dinsdagavond 8 april, 6 mei en 20 mei. De kosten van de cursus bedra gen f. 25,-. Dit lage bedrag is dank zij subsidie mogelijk. Programma kj Sr M WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 MAART 1986 De Gouwebrug in de voormalige rijksweg A 12. (Foto: Archief). grondtransactie komt vanavond (woensdag) dit Groningen 75 kms ^Amsterdam Antwerpen K b VWMMIWD Het “jaar van de bruggen” zal aanlei ding zijn, zo liet burgemeester C.M. van der Linden in een toelichting op Het van WADDINXVEEN - Deze maand is de heer J. Clarenbeek aangesteld als be drijfsleider van het Van Beynum-filiaal in Waddinxveen. Hij is verantwoorde lijk voor de coördinatie en begeleiding van de verkoop, alsmede voor kontak ten met relaties. WADDINXVEEN - De Stichting 1 Meubelstad Waddinxveen houdt de komende vier dagen de ’’groot- i ste paashow van Nederland”. Aan deze show op donderdag 27, vrij- dag 28, zaterdag 29 en maandag 31 maart nemen negen Waddinxveen- 1 se bedrijven deel. Op Tweede Paasdag zijn de meubeltoonzalen i open van 10.00 tot 17.00 uur. 1 Aan de feestelijke paasshow is een slagzin-wedstrijd verbonden, waar- i aan de bezoekers gratis kunnen 1 meedoen. Er kunnen grandioze prijzen worden gewonnen zoals i een kleuren-tv, draagbare radio’s 1 en fietsen. De bedrijven die aan de paasshow meedoen zijn: Baan’s Meubelen, Meubeltoonzalen Van Berkesteijn BV, De Eiken Meubelmakers Van 1 Wijk, Gebr. Bakker Zn Appel Meubelen BV, het Slaapkamercen- trum, Mulleman Stijlmeubelen BV en Janmaat Klokken WADDINXVEEN - De speeltuinver eniging Oranjewijk aan de J.W. Friso- weg laat de kinderen zaterdagmorgen paaseieren zoeken. Begonnen wordt om half elf. Leden van de speeltuinver eniging kunnen aan deze activiteit gratis meedoen, niet-leden betalen één gul den. De paaseieren zijn verstopt in de speeltuin. Voor elk kind is er een surpri se, voor de ouders is er koffie. 25 kms ó^Den I öan Dat de keuze voor een theaterproject naar aanleiding van het beroemde boek van de engelsman William Golding ’’Lord of the flies” een goede keuze was, bleek wel aan de stilte die het pu bliek te horen gaf. Maar het was niet al leen het boek dat voor succes zorgde. Dit omdat, de hefbrug volgend jaar 50 jaar oud is en omdat de voormali ge rijkswegbrug het regionale verkeer tussen Henegouwerweg en Kanaaldijk eind 1986 aan een nieuwe Gouwe- verbinding gaat helpen. - wtw i WR» WADDINXVEEN - Dinsdagavond 7 april wordt in het cultureel centrum De Bonkelaar een kennismakingsavond ge houden voor de door de werkgroep Vrouwenemancipatie in Waddinxveen opgezette cursus ”Hoe zeg je wat je denkt”. Deze cursus wordt gehouden in april. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag- en vrijdagavond voerden leerlingen van de protestants-christelijke scholengemeenschap voor MA- VO/LTO Koningin Wilhelminaschool voor alweer de 6e keer het jaarlijk se theaterpoject op. De beide avonden konden vele ouders, leerlingen en belangstellenden genieten van een prachtig schouwspel. WADDINXVEEN - Voor de bejaar den in het Anne Frank-centrum heeft het interkerkelijk jongerenkoor Mee ting een verkorte versie van de Leger des Heils-musical Spirit opgevoerd. Dat gebeurde op initiatief van de culturele commissie van de Stichting Dienstverle- ningscentrum Waddinxveen. Er was door het vorig jaar het eerste lu strum voerende Meeting weer hard ge studeerd om de musical in verkorte vorm op te voeren. Teksten werden ver kort. Het spel was hier en daar veran derd. Tussen de bedrijven werd er door Immy Paul verteld wat er op het toneel zou gaan gebeuren. Het werd een fijne zangavond samen met de bejaarden die helaas niet in grote getalen waren geko men. '“F 1 WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders heeft 1986 al uitgeroepen tot het “jaar van de bruggen”, zo meldden wé vorige week woensdag naar aanleiding van het uitkomen van de toelichting op de begroting voor 1986 van de ge meente Waddinxveen. 125 kmy^3 heeft natuurlijk alles te maken met het nieuwe bedrijvenpark Coene- coop, dat door deze nieuwe verbin ding nog beter bereikbaar wordt. Het “jaar van de bruggen” betekent in Waddinxveen dat er in 1986 weer een paar feestjes gebouwd zullen kunnen worden. “Wij zijn van plan op het gebied van public relations re presentatief te zullen gaan uitpak ken”, heet dat in wat ambtelijke, maar niet minder onduidelijke taal. B. en W. zijn van plan het provinciaal bestuur te vragen de oude rijksweg brug de naam Coenecoopbrug te ge ven en de weg daar naar toe Coene- coopweg te noemen. Deze naam WADDINXVEEN - "Betekent borst voeding geven problemen?” is het on derwerp van de moedergroep La Leche League Waddinxveen, die dinsdag avond 1 april om acht uur bij elkaar komt ten huize van leidster Willy Eve- lein (tel. 16694) aan de Graanakker 51 in de wijk Zuidplas. Daar zal blijken dat er geen problemen behoeven te bestaan bij het geven van borstvoeding. Ervaren moeders die zelf hun kind met veel plezier hebben gevoed en van La Leche League een opleiding hebben ontvangen om moeders bij de borstvoe ding te kunnen steunen, leiden de dis cussie. ’’Vaak hoor je als zwangere of jonge moeder over veel problemen bij de borstvoeding: stuwing, pijnlijke tepels of tepelkloven, zelfs borstontsteking komt regelmatig voor. Vaak ontstaan dergelijke problemen doordat de jonge moeder niet voldoende is voorgelicht over de natuurlijke gang van zaken biij het geven van borstvoeding. Bij een goede voorlichting en tijdig ingrijpen kunnen veel van deze problemen wor den voorkomen”, aldus de moeder groep. Deze voorlichting is in ruime mate aan wezig in de vorm van een goed uitgerus te bibliotheek met boeken over borst voeding en aanverwante onderwerpen, de beschikbare informatiebladen en de ervaring van de aanwezige leidsters. Dat het naast informatief ook nog heel gezellig is om eens een kijkje te nemen bij de moedergroep is mooi meegeno men. raag A Utrecht xz I W I IPWADDINXVEEN Rotterdam Het podium van de ruime aula van de school was omgetoverd in een bijna niet van echt te onderscheiden eiland. Rot sen, struiken, bomen en palmen zorg den voor een tropische aanblik. Maar er was die avonden meer dan een tropische verrassing in melkcocola. Kinderen die een vliegramp overleven, kwamen als bij toeval op een ’’onbewoond” eiland terecht. Daar, zonder toezicht en hulp van vol wassenen, probeerden zij hun eigen maatschappij op te bouwen. Daar zorg den groteren voor kleinen, bleken pad vinders inderdaad hun best te doen. Maar bleek ook dat leiding een onmis bare zaak was. Maar wie moet die lei ding dan op zich nemen? Langzaam maar zeker wordt het pu bliek betrokken bij een machtsstrijd. Uiteindelijk werd er voor de integere Ralph gekozen, maar hoe deze zich ook inspande, tegen de sluwheid van Jack, de leider van de padvinders bleek hij niet opgewassen. De angst voor een beest kreeg een verwoestende greep op de bewoners. Verwoestend totdat Op het allerlaatste moment, wanneer zelfs de kinderen er niet voor terugdein zen om hun eigen leeftijdsgenoten te of feren, het geluid van een helikopter hen weer terugbrengt naar de echte werke lijkheid. XZM&OUO «MIMI gVUVUUVU 111 Cl£71 11, X'-'» 1 1 Vrouwen die zich op willen geven voor deze cursus kunnen dit doen bij An ja Dirks (tel. 01727-7758) of bij Cockie Klaver (tel. 01727-6145). Er staat overigens weer heel wat op het programma bij Meeting. Op 27 april werkt het koor mee aan de Open Deur- dienst in de Pauluskerk te Gouda. Op 3 mei zal Meeting wederom de musical Spirit opvoeren, ditmaal in Bilthoven. Op 11 mei is Meeting uitgenodigd om voor radio Bloemendaal te zingen. Op 17 mei zijn de Waddinxveners te beluis teren in de "Hooge Burch” te Zwam- merdam met de verkorte musical. Dit alles staat te gebeuren onder leiding van dirigent Hedzer v.d. Giezen. Het koor wordt begeleid door het combo be staande uit Ben Kramer (organist), Martin Voskuilen (slagwerk) en Karen van Garderen (dwarsfluitiste). Jongeren tussen de 16 en 36 jaar zijn welkom om eens te komen kijken tij dens de repetities, die gehouden wor den in de Kruiskerk aan de Passage op woensdagavond van 20.00-22.15 uur. Meeting repeteert in de maand april in de Kon. Julianaschool in verband met de weer op te voeren musical. WADDINXVEEN - Donderdagmor gen staat Waddinxveen in het teken van Nationaal Boomfeestdag 1986. Op de laatste schooldag voor de Paasvakantie worden er bomen geplant in de woon wijk Zuidplas en wordt een film voor de schooljeugd gedraaid in het cultureel centrum De Bonkelaar aan de Beuken hof. ’s Morgens omstreeks kwart over negen zal de Eksterdreef in Zuidplas de eerste boom worden geplant door de gedepu teerde voor recreatie, natuurbescher ming en landschapszorg voor de provin cie Zuid-Holland drs. J. Borgman. Aansluitend hierop zal een honderdtal leerlingen van de Rehobothschool, de Mgr. Bekkersschool, de Koningin Juli anaschool en de Jan Ligthartschool dit voorbeeld volgen door het planten van ca. 82 bomen in de Eksterdreef, Kievit- dreef, Havenakker en Graanakker. Even na half elf wordt voor de school jeugd in De Bonkelaar de film ’’Nati onale Parken, Noodzaak”, gedraaid. De viering van Boomfeestdag 1986 in Waddinxveen wordt afgesloten met een drankje, versnapering en een kleine herinnering. Dat was voornamelijk te danken aan de enorme inzet van de ruim 30 leerlingen die erin meespeelden. Onder de bezielende leiding van hun re gisseur Tom Glasbeek kwamen de leer lingen tot hun grote prestaties. Janneke de Jong speelde niet alleen de rol van Jack, zij was het. Dat gold eveneens voor Richard Hoogendoom, die als lei der van de padvinders uitstekend tegen partij gaf. Edwin van Marie die op zeer humoristische wijze de rol van Biggie vertolkte verdient zeker genoemd te worden. Dat hij als tragische held ook echt zijn ondergang in de zee vond, was slechts een symbolische daad. Dat er zelfs voor romantiek nog plaats was, kwam heel gevoelig naar voren in de ontmoeting van Simon en Anouschka. Deze rollen, gespeeld door Deborah Telkamp en Rick Doelsamat maakten het toneel stuk mede tot een geweldig kijkspel. Het mag best gezegd worden dat de meewerkende leerlingen en leerkrach ten van de Koningin Wilhelminaschool opnieuw voor een bijzonder resultaat hebben gezorgd. Een school die alweer voor de zesde keer met zo’n resultaat komt verdient zeker een pluim. WADDINXVEEN/GOUDA - handelsregister van de Kamer Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland meldt een aantal wijzigin gen rond BV Transwa, Waddinxveen. Bij deze BV zijn als directeur uitgetre den D. de Waardt en W. Sleeuwen- hoek. Bovendien werden de statuten gewijzigd, evenals de handels- en ven- nootschapsnaam die nu Brewacom BV is geworden. Dit bedrijf heeft als nieuw doel: de han del in computers en computertoepassin gen en daaraan verwante artikelen. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt nu f. 500.000,- waarvan geplaatst/gestort f. 50.000,-. Tot directeur van Brewacom BV is be noemd W. Breedijk te Waddinxveen. Het zaakadres is: Mercuriusweg 8, Waddinxveen. WADDINXVEEN - De hervormde koffiebar De Schaapskooi is vrijdag avond (Goede Vrijdag) geopend vanaf kwart voor negen. Er is geen program ma, doch wel een gezellig samenzijn. WADDINXVEEN - De samenwer kingsschool (SWS) voor HAVO/Athe- neum aan de Sniepweg heeft door het winnen van de vrijdag in de sporthal ”de Sniep” gespeelde halve finale van de Nashua-schoolbasketbalcup zich een fi naleplaats in dit kampioenschap toe geëigend. Overigens wonnen de leerlingen van de samenwerkingsschool maar ternauwer nood. Na afloop van het tournooi ble ken namelijk twee scholen de eerste plaats te delen. Ook de ESG Walburg uit Zwijndrecht had 19 wedstrijdpunten behaald. De reglementen waren derhal ve doorslaggevend. Daar het doelsaldo van de Waddinxveners bovendien beter was dan van hun concurrenten gaat de Samenwerkingsschool verder in dit kampioenschap. Vanaf het begin van de dag bleek al dat het ging tussen de SWS en Walburg, vrijwel alle overwinningen gingen naar deze scholen. Hugo de Groot (Rotter dam) en Reigersbosch (Amsterdam) kwamen er vrijwel niet aan te pas. Bij de eerste klassenteams waren de meisjes (2e) maar net iets slechter dan Walburg, doch moesten de jongens he laas alle andere scholen voor laten gaan Bij de 3e klassenteams waren zowel de meisjes als de jongens van de SWS de sterkste. Bij de jongens was het de uitstekend spelende Wouter Borst die zijn team naar de zeges leidde. Het meisjes schoolteam onder aanvoering van An gela Saptenna werd 2e achter Walburg welke nogal onsportief speelde. Het jongens schoolteam was van zeldzame klasse, de tegenstanders konden niet eens tippen aan de SWS-ers. De Samenwerkingsschool gaat dus naar de finale welke op woensdag 9 april in Den Bosch wordt gespeeld. In een schit terend programma afgesloten met een diner, bowlen en een eredivisie play-off wedstrijd wordt dan uitgemaakt welke school de beste basketbalschool van Ne derland is. WADDINXVEEN De Verenigde Bouwbedrijven Van der Heij den/ Arwon BV in Woerden gaan in de woonwijk Zuidplas voor bij na anderhalf mihoen gulden grond kopen voor de bouw van 32 koopwoningen. Deze g in de gemeenteraad. B. en W. schrijven de raadsleden met het Woerdense bedrijf waar D‘66- fractievoorzitter H.P. Barth directeur is, overeenstemming te hebben be reikt over de verkoop van drie perce len grond bestemd voor de bouw van 32 woningen in de Zuidplas. Deze woningbouw is in overeenstemming met de vastgestelde 11e uitwerking van het bestemmingsplan “Wijk Zuid plas 1980”. De prijs per woningkavel bedraagt f. 45.000,- zodat de totale verkoop bedraagt 32 x f. 45.000,- is f. 1.440.000,- (excl. b.t.w.). In het onderhavige raadsbesluit is de voorwaarde opgenomen dat op eigen terrein een parkeerplaats moet wor den aangelegd en dat deze ook moet worden gebruikt. Naar aanleiding van de door de fractie van de VVD over deze bepaling bij herhaling gemaakte kritische opmerkingen hebben B. en W. destijds toegzegd nader op de ach tergronden en juridische haalbaarheid van deze bepaling terug te komen. Omdat deze bepaling thans wederom aan de orde is acht het college het thans noodzakelijk aan deze toezeg ging te voldoen. Hetgeen de onderhavige bepaling be doelt te regelen moge duidelijk zijn. Dat deze bepaling onderdeel van een koopovereenkomst kan uitmaken is onomstreden. Er vindt slechts een zeer beperkte mate van regulering of beperking ten aanzien van het eigendomsrecht plaats. De koper die desondanks niet voor acceptatie van deze bepaling voelt is vrij de koop overeenkomst niet aan te gaan. “Wij wijzen er in dit verband op dat de algemene verkoopvoorwaarden ook verschillende, ons inziens zelfs verdergaande, beperkingen van het eigendomsrecht kennen, onder an dere ten aanzien van de verplich tingen met betrekking tot kabels, lei dingen en riolen voor nutsvoorzie ningen”, aldus B. en W. Het belang dat de gemeente heeft bij de onderhavige bepaling is veilig te stellen dat men inderdaad op eigen terrein parkeert nu daarvoor ruimte aanwezig is. Immers, bij de bereke ning van het benodigde aantal par keerplaatsen in het betreffende ge bied is daarvan in de stedebouwkun- dige plannen uitgegaan. Als niet op eigen terrein kan worden de begroting doorschemeren, tot ze ker de uitgifte van één bijzondere herdenkingsmunt. Na de munten ter gelegenheid van het 750-jarig be staan van Waddinxveen in 1983 en het 50-jarig bestaan van de spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda in 1984 komt er nu dus een herdenkingsmunt met aan de ene kant de hefbrug over de Gouwe en aan de andere kant de voormalige rijkswegbrug over de Gouwe. WADDINXVEEN/GOUDA - Ook Waddinxveners fungeren als proefko nijnen voor de belastingdienst Gouda, die deze en volgende maand een een voudiger aangiftebiljet voor de inkom stenbelasting 1985 aan het uitproberen is. Het gaat hier om een willekeurig sa mengestelde groep van ruim 5.000 be lastingplichtige inwoners van Gouda en omgeving. De proef ging vrijdag van start. Het proefbiljet van de belastingdienst dient voor 1 mei te worden ingeleverd. Deze inleveringsdatum heeft geen in vloed op de eventuele teruggave vóór 1 december 1986. Overigens kunnen be lastingplichtigen ook uitstel vragen als invulling vóór 1 mei niet haalbaar blijkt. Onderzoek heeft uitgewezen dat belas tingplichtigen met het invullen van het bestaande aangiftebiljet nogal wat pro blemen hebben. Met deze proef hoopt de Belastingdienst bij te kunnen dragen aan de oplossing daarvan. Het aangiftebiljet is teruggebracht tot vier pagina’s waarop in principe alleen de eindbedragen moeten worden inge vuld en totaaltellingen moeten worden gemaakt. De toelichting op het aangif tebiljet is vervangen door een zoge naamd ’’werkboek” van 84 pagina’s. De berekeningen per onderdeel en nadere specificatie van die onderdelen van de aangifte moeten nu in het werkboek worden vermeld. Daarbij is gebruik gemaakt van de zoge naamde geprogrammeerde instructie die ook in de loonbelastingverklaring wordt gebruikt (ook wel ganzenbord- methode genoemd). In het werkboek zijn wegwijzers opgenomen. Zonder al le toelichtende tekst te lezen, kan de be lastingplichtige met zo’n wegwijzer tot de juiste invulling komen van onderde len van de aangifte. Behalve wegwijzers zijn in het werkboek ook modellen en bijlagen opgenomen die eventueel bij de aangifte moeten worden gevoegd. De toelichtende tekst in het werkboek is aanzienlijk uitgebreid vergeleken met de huidige toelichting. Er worden meer voorbeelden en meer uitleg gegeven over gebruikte termen. Ook het taalge bruik in de toelichting is verbeterd. Het gevolg van deze opzet is dat het werk boek wel wat omvangrijker is geworden dan de bestaande toelichting op het aan giftebiljet. De proefneming in Gouda zal vergezeld gaan van een begeleidend onderzoek naar de ervaringen met dit biljet en het werkboek zowel bij de belastingplichti gen die aan de proef meewerken als bij de inspectie zelf. geparkeerd moeten meer openbare parkeerplaatsen worden aangelegd waarvan de kosten uiteraard in de grondprijzen worden verwerkt. Als parkeerruimte op eigen terrein be schikbaar is vinden B. en W. dat die ruimte daarvóór ook moet worden gebruikt. Anders ontstaat op termijn een verhoogde parkeerdruk in de be treffende straat en vervolgens de roep om aanleg van extra-parkeerplaatsen door de gemeente, waarvoor dan vaak geen ruimte meer beschikbaar is en/of de financiële middelen ont breken, c.q. extra moeten worden ge voteerd. Met betrekking tot de handhaving van de onderhavige bepaling mérken B. en W. nog op dat deze onderdeel van een overeenkomst uitmaakt en dat derhalve bij niet-nakoming in beginsel nakoming via de rechter kan worden gevorderd, los nog van de mogelijkheden tot juridische actie welke de bestemmingsplanbepalingen in bepaalde gevallen kunnen bieden. De overige bijzondere voorwaarden betreffen de gedoogplicht van het aan te brengen riool, de aansluitbij- drage C.A.I. en het om planologisch/ estetische redenen plaatsen van en kele tuinmuren. Een beeldbepalend gezicht in Waddinxveen: de hefbrug. (Foto: Archief).

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 17