Jan Graafland zwemt 40 j aar GEWELDIGE EINDSPRINT DE GOUWE Waddinxveense sportspetters Nu promotie naar de eerste klasse Huldiging in zwembad Redelijke vangst WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Puntendeling damfinales Excelsior Huisraad gevraagd Bekers voor twee sjoelers Aeolus-jeugd wisselend Judoka’s doen ’t goed Jeugdtitels bij Florida WSV BEHOUDT PLAATS IN DE TWEEDE KLASSE Volleybalsters winnen, verlies volleyballers INTERNATIONAAL JEUGDTOURNOOI Competitie- voetbal voor Be Fair-jeugd Heren Paastournooi Open tournooi Heren Onderlinge Dames 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 MAART 19 53 Büssöikfiaj gedwongen. I Na enige jaren van afwezigheid organi seert het jeugdbestuur van voetbalver- den. Winst door knock-out dus voor Flyers: 75-45. Een winst welke vooral door de prima verdediging bewerkstel ligd werd. De scores: Bernice Posthu mus 20, Carla Baan 18, Mirjam Akker huis 12, Wilna Happel 9 pnt. De nog resterende wedstrijden zullen de dames natuurlijk ook knokken voor de winst om een 100% kamioenschap met promotie te hebben. Een noodza kelijke promotie, niet alleen voor het huidige team maar zeker voor de aanko- Het eerste damesteam maakte geen fouten en wist in een rechtstreeks duel de nummer 3 in de competitie Boskoop met 6-3 te verslaan. Het was een wat rommelige wedstrijd die het aankijken niet helemaal waard was. Mogelijk wa- mende en talentvolle Flyers’ dames- jeugd. ren de derby-belangen te hoog gespan nen. Het tweede damesteam heeft nog alle kans op een kampioenschap. Afgelopen zaterdag werd met 2-0, doelpunten van Els Zijderhand-Boonstoppel en Wil van Roest-van Wijk, van oud-rivaal BZC uit Bergambacht gewonnen. Ook deze dames hebben nog twee wedstrijden te gaan. Van het voetbalfront is nog te melden dat Zoetermeerder Dick Schuur trainer blijft van de voetbalvereniging Wad- dinxveen, dat volgend maand op de le denvergadering een beleidsplan voor de komende drie ontvouwt. Wim den Be sten verlengt zijn contract als jeugdtrai ner bij WSE-voetbal. De in Waddinx- veen wonende dienstplichtige militair en middenvelder bij het Goudse Olym pia, Johan Boer, is met onmiddellijke ingang gestopt met voetballen. Hij was het oneens met de beslissing van de trai ner hem als wisselspeler te laten funge ren. Dat hij nog niet echt aan zij n pensioen is bewijzen de woorden van Gerard Mul- leman wel die Jan Graafland de eerste Nederlander noemde die op zijn zestig ste zijn AOW krijgt. Andere hobby’s, van Jan Graafland zijn orgelspel. Dit verwekt altijd de nodige hilariteit als de ze kwaliteit ter sprake komt, hetgeen vast te maken heeft met zijn amoreuze inslag. Tot ongenoegen van vooral Be Fair- trainer Ger Hup - hij had er een felle woordenwisseling voor over - kon er za terdagmiddag in het Warnaarplantsoen niet aangetreden worden tegen het bo venaan de tweede klasse zaterdag staand Alphense ARC. De scheidsrech ter keurde het veld af, zodat de Wad- dinxveners als de Alphenaren onver- richterzake weer naar huis konden. Ge speeld werden in de Goudse zaterdagaf- deling wel de competitievoetbalwed- strijden Perkouw-Waddinxveen 0-2 en SPV-Be Fair 4 4-3. van schaakblindheid een stuk weggaf, moest zijn partij tegen Hulsman (ook al ex-WSV’er) opgeven. Schroten aan het 9e bord gaf zijn tegenstander geen schijn van een kans en verkleinde daar mee de achterstand. Claassen kwam remise overeen aan het achtste bord, waar hij bij analyseren achteraf spijt had, want hij had de w inst gemist. Evaluatie van de resterende partijen aan het eind van de avond leid de tot remises van Van Vuuren en Van de Hoek aan het vijfde en zesde bord, maar winst voor Asscheman aan het ze vende bord, waarmee de vrede gete kend werd bij de vooral voor WSV tot tevredenheid stemmende stand van 5-5 tegen het promoverende Moerkapelle 1. Het zwemclubje "De vroege duik” roept Waddinxveners op die de morgen fit willen beginnen ’s morgens vroeg te komen zwemmen. Even voor zevenen kan men al een frisse duik nemen. Ook blijft men op de hoogte van landelijk en plaatselijk gebeuren. Wethouder Lous Oosterbroek heeft wel eens gezegd: ’’Mijn spreekuur begint ’s morgens vroeg in het zwembad”. Dat er zo een band is ontstaan bewijst men door bij ziekte en blijde gebeurtenissen een bloemetje aan de leden aan te bieden. WADDINXVEEN - Voor het inrichten van woonruimte voor twee vluchtelin gen heeft de Vereniging Vluchtelingen werk Nederland in Waddinxveen drin gend behoefte aan huisraad zoals koel kastje, gasstel, eettafel, lakens en de kens, handdoeken, pannen en servies goed. Wie iets beschikbaar mocht hebben kan telefoneren naar Aty van Weelden, tel. 13836. Titel Flyers- basketbalsters WADDINXVEEN - Evenals in het vorige seizoen is het eerste waterpo- loteam van de Gouwe bezig met een geweldige eindsprint in deze compe titie. Immers, nog 2 wedstrijden resten en dan is de competitie ten einde. Afgelopen zaterdagavond werd in een goed bezet zwembad ”de Sniep” overtuigd met 9-6 van SZC uit Schiedam gewonnen. WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Flyers-basketbal is vrij dagavond in de sportzaal Groenswaard onbetwist kampioen geworden van de tweede klasse kern Den Haag. Het op de tweede plaats staande Katwijkse Grasshoppers 2 werd met de alleszeggende cijfers 75-45 versla gen, zodat coach Jelle Marchand, trainer Mathieu van Litsenburg en de basketbalsters de welverdiende promotie naar de eerste klasse hebben af- Heren 1 verloor de wedstrijd tegen het Delftse Achilles. Vooral in de eerste mi nuten na rust. Van 9 punten werd het verschil 23 punten. Doordat Flyers in de slotfase de vlam in het spel deed oplaai en kwamen de Waddinxveners nog ver rassend dicht bij Achilles. Bij 80-74 was het eindsignaal echter onverbiddelijk. Scores: Klaas Bruins Slot 29, Hugo Sij- laar 13, Marco Mak 11 pnt. Meisjes-junioren 1 heeft mede door de knappe 71-66 overwinning op Grass hoppers al ’t degradatiegevaar toch af gewend. Scores: Mirjam Akkerhuis 29, Connie Captein 10 pnt. Voor de stand in de onderlinge competi tie waren in de 26e ronde alweer de par tijen van de nummers 1 en 2, Wolfs en Van Deelen, van het meeste belang. Van Deelen versloeg moeiteloos Toren beek, die capituleerde na een ’’vork”, waaraan het witte paard van Van Deelen de zwarte koning en koningin prikte. De partij Smitskamp-Wolfs zou beiden wel eens een slapeloze nacht hebben kunnen opleveren. Wolfs stond op een gegeven ogenblik met zeer groot materieel voordeel abso luut gewonnen, maar raakte met zijn koning in een benauwde situatie en bood remise aan, door Smitskamp dankbaar aanvaard. Nadere analyse toonde aan, dat laatstgenoemde een on weerlegbare matcombinatie over het hoofd had gezien en daarmee de winst op kopman Wolfs gemist had. Door de ze remise zit Van Deelen opnieuw op slechts een miniscuul afstandje achter Wolfs. Van Vuuren vormt daarachter voor beiden nóg een bedreiging. Ellers, die niet goed raad wist met de va riant van het Italiaans, die Van Wou denberg hem presenteerde, verloor en duikelde enige plaatsen in het ’’alge meen klassement”. Goor blijft het goed doen en won zijn afgebroken partij te gen Littooy; de andere afgebroken par tij, tussen Prins en Muit, eindigde in re mise. Besemer, Ritter, Alblas, Retel Helm- rich en Van de Ree verbeterden hun po sities door winst op respectievelijk J.P. Kleiweg, P. van Offeren, Van Sandijk, Bos en Van Egmond en de partijen Ver- sluis-Ket en D. van Offeren-Ponsioen tenslotte eindigden in deling van het punt. Stand aan de kop na de 26e ronde: 1. Wolfs 1784,2. Van Deelen 1773,3. Van Vuuren 1691, 4. Bloem 1523, 5. W. van Oort 1510. F) k P.M. Glasbeek heeft zich over laten schrijven van de voetbalvereniging Waddinxveen naar Be Fair. WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV heeft door het evenwichtige spel (5-5) tegen het promoverende Moerkapelle de plaats in de tweede klasse van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) veilig weten te stellen. De laatste wedstrijd van het seizoen voor de competitie van de Rotterdamse Schaakbond was zowel voor de thuis club Waddinxveen als voor de bezoe kers uit Moerkapelle van groot belang. Voor het eerste team van WSV ging het om het veilig stellen van zijn plaats in de 2e klasse, voor Moerkapelle 1 om het al dan niet promoveren naar de le klasse. Het werd een uitslag, waar beide teams mee tevreden konden zijn: een gelijk spel. waarmee beide wensen vervuld werden. Van de drie vooruitgespeelde partijen werd die van Philipse aan het eerste bord door Moerkapelle opgegeven, waar tegenover de partij van W. van Oort aan het 2e bord voor WSV verlo ren werd verklaard, terwijl de derde, van J. van Oort aan het 10e bord, remise werd. Bij het treffen tussen de overige zeven leden van beide teams wees de uitgangs- stand dus in feite 11/2-1 1/2, Kardol aan het derde bord verloor echter van de vroegere teamgenoot M. de Haan van Moerkapelle en ook Bloem aan bord vier, die in een zeldzaam ogenblik Voor de huldiging van WADDINXVEEN - De volleybalda- mes van Be Fair hebben met 3-0 gewon nen van het uitgebluste Intermezzo. Het eerste herenteam verloor met 3-1 van DOS 3, maar de Waddinxveners be houden evenwel hun kansen op de tweede of derde plaats, welke ook nog een eventuele promotie naar een hoge re klasse kan inhouden. Be Fair-dames had verwacht met Inter mezzo een tegenstander aan te treffen die zou vechten tegen degradatie en al les op alles zou zetten om punten mee te nemen uit Waddinxveen. Niets was minder waar. Intermezzo maakte een uitgebluste indruk en kon het tempo van de wedstrijd dat hen door Be Fair -werd opgelegd niet volgen. Op alle fronten was Be Fair de betere van haar tegenstander, al moesten de Waddinxveensen wel moeite doen de concentratie vast te houden. Door het grote krachtsverschil kon de wedstrijd nauwelijks boeien. Het enige opvallen de was de zwakke leiding van de scheidsrechter en de moeite die de zeeuwse dames met de publieke belang stelling hadden. De setstanden: 15-5, 15-7, 15-6 spreken boekdelen. De drie punten die Be Fair behaalde met deze overwinning brengt hen weer hoger op de ranglijst van de 3e divisie G. In de eerstvolgende uit-wedstrijd te gen degradant PVC Blokkeer kan deze positie nog verstevigd worden. Dan moet er uiteraard wel gewonnen wor den. Na deze wedstrijd staat voor de Waddinxveners de topper op het pro gramma tegen streekgenoot en kampi- oenskandidaat Radius. Op donderdag 27 maart zal WSV zijn traditionele Paas-snelschaaktournooi houden om 20.00 uur in het Anne Frank-centrum. Verwacht mag worden, dat daarna eieren een belangrijk onder deel zullen vormen van het menu van Waddinxveense schakers. eniging WSE dit seizoen weer eens-een tournooi voor school-, buurt-, straat- en vriendenvoetbalteams. Aan het einde van de jaren zeventig or ganiseerde men jaarlijks een dergelijk open-toumooi. De klad kwam erin en het evenement verdween van de agen da. Dit jaar probeert men het echter op nieuw. Men heeft twee dagen geprikt in begin mei. Op vrijdag 2 mei kunnen twee teams in de leeftijdscategorie van 8-10 en 10-12 jaar op het complex aan de Willem de Rijkelaan aan de bak, drie dagen later, op Bevrijdingsdag 5 mei, komen de ou deren (12-14 en 14-16 jaar) aan de beurt. Er zal in kleine teams (7 spelers) gespeeld worden op halve velden. De inschrijving is nu geopend en sluit op 12 april. Het inschrijfgeld bedraagt een tientje per team, hiervan zullen de on kosten en het prijzen-materiaal - voor iedere deelnemer een herinnering - worden betaald. Voor inlichtingen en inschrijvingen kan men terecht bij Inge Rehorst, Eikenlaan 62, tel. 15207 of bij WSE, Willem de Rijkelaan, tel.14710. Zoals altijd was het in de eerste periode een aftasten van eikaars zwakke plek ken. Het was de oud-De Gouwespeler Leon van Beek die voor SZC de score opende. Min of meer vrij voor Gouwe- keeper Kors van Tilburg gaf hij deze geen schijn van kans: 0-1. Het was een goed benutte man-meer-situatie, want Ed den Boon zat voor 45 sec. op de kant. De tweede periode bracht wat meer sensatie. Allereerst miste Niek de Leeuw een strafworp. Hij maakte zijn fout snel goed en zette De Gouwe toen op een 2-1 voorsprong. In een man- meer-situatie tekende Eric de Struler voor SZC 2-2 aan. In de derde periode groeide Jan Verweij als in oude tijden. Met twee schitterende doelpunten bracht hij De Gouwe naar een 4-3 voor sprong. Jammer was het dat een vrije bal niet op de plaats van overtreding werd genomen waardoor SZC via Leon van Beek wer langszij kwam. Ed den Boon tekende 5-4 aan terwijl SZC aan voerder Alex de Struler 5-5 aanteken de. Hierna de vierde periode. Altijd de meest moeilijke voor de thuisploeg. Dit keer echter geen centje pijn. Met goed spel werd SZC geheel in de verdediging gedrongen. In de scrimmage voor het SZC-doel kon Ed den Boon 6-5 aante kenen. Toen daarna Leon van Beek van SZC voor de derde maal en nu voor goed de kant moest opzoeken was het wederom Jan Verweij die deze situatie goed uitbuitte en de voorsprong van de Gouwe uitbouwde naar 7-5. Daarna werd voor de derde maal Erwin Zwerver naar SZC naar de kant verwe- zen en kon Niek de Leeuw uit een toe gewezen strafworp de stand op 8-5 bren gen. Het was hierna Marco Kraak die het laatste doelpunt voor de Gouwe aantekende 9-5. Het tweede herenteam van de Gouwe bood tegen Brandenburg 3 goed tegenspel. Aan het eind van de derde periode was de stand nog 5-5. In de vierde periode werd in een man- meer-situatie de eindstand op 7-8 in het voordeel van Brandenburg bepaald. WSE-voetballer R. Droog is uitgesloten voor 3 wedstrijden en heeft een boete van f. 35,- gekregen van de KNVB- tuchtcommissie Gouda. Komende zaterdagavond houdt de voetbalvereniging Waddinxveen weer een bingo-dansant in de kantine in het sportpark ”de Sniep”. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. De avond be gint om negen uur. De muziek wordt verzorgd door The Adera’s. WADDINXVEEN - Ook de tweede ronde van Excelsiors onderlinge damfi- nales werd gekenmerkt door strijdlust van alle deelnemers. De drie wedstrij den in de eerste finalegroep eindigden in puntendelingen. Na twee ronden zijn alle wedstrijden in de hoogste groep on beslist geëindigd. In de strijd tussen Adriaan Blom en Teun Twigt zag het er in het eindspel even naar uit, dat eerstgenoemde zou winnen. Bij analyse van het eindspel zal blijken, dat dat vermoedelijk ook het geval is. Ten koste van 2 schijven echter wist Teun zich via een flank-doortocht van een remise zeker te stelleh. In de tweede groep is Ruud van Dijk op de goede weg zich een plaats in Excelsi ors eerste achttal te reserveren. Hij klopte in deze ronde Dik Heeren II. Door een remise tegen A. Zwanenburg volgt Tijmen den Ouden jr. hem op 1 pnt. In deze poule staat Jaap van der Eist met 2 punten uit 1 er ook nog goed voor. In de 3e groep was een nederlaag van Piet van Gils tegen Piet van Es te note ren. Piet van Es gaat daardoor meteen aan de leiding. Jan Both en de jeugdige Janneke Terpstra voeren de ranglijst van de 4e groep aan. Jan klopte Croen en Janneke speelde een goede remise- partij tegen Cor Stolker. BOSKOOP - Judoka’s van de Boskoop- se sportschool Marchant, afkomstig uit Boskoop, Waddinxveen en Hazerswou- de, hebben goed gepresteerd tijdens een in Boskoop gehouden toernooi. Hieraan namen zo’n 240 judoka’s van scholen uit Zevenhoven, Ter Aar, Benthuizen, Gouda, Zoetermeer en Al- phen a.d. Rijn, hetgeen een sterke com petitie opleverde. Bij de senioren alle categoriën werd Hans Aleven winnaar, gevolgd door Ruud Meneken en Sander Stammers. Bij de dames won Esther van Ginkel. Tweede werd Sylvia v.d. Laan en derde Angela v.d. Laan. Sander Stammers won bij de groep junioren en senioren lichtgewicht. Edward de Kruijf werd tweede en Andy Bos derde. Voorts waren er 15 categoriën inge deeld naar leeftijd, gewicht en geslacht. De winnaars in die groepen zijn: Koos Boer, Martel Noogaart, Miranda Breg- man, Kick v.d. Weijde, Vincent van Noppen, Waldo Jansen, Gaston Brou wer, Marc Jan de Bruin, Michael Koets, Marco Wiggertjes, Ingrid Hommenga, Peter Hartveld, Martin de Jong, Rosa linda Verwaaijen en Richard Middel koop. Sportschool Marchant organiseerde op zondag 23 maart voorts teakwondo wedstrijden in de zaal aan het Toren pad. In de belangrijke wedstrijd tegen koplo per DOS kwamen de Be Fair-heren rou tine tekort. DOS speelde een bekeken wedstrijd en maakte aanvallend nauwe lijks fouten terwijl hun linkshandige hoofdaanvaller door Be Fair niet af te stoppen was. Nadat de eerste twee sets tussen beide teams verdeeld waren maakte Be Fair in de derde set teveel onnodige persoonlijke fouten. Hierd oor ging de set (16-14) en uiteindelijk ook de wedstrijd verloren. De setstan den waren: 15-9, 7-15, 16-14 en 15-10. WADDINXVEEN - Op Eerste Paas dag (maandag 30 maart) zal in de Oran- jewijk het jaarlijks internationale jeugdtournooi van de voetbalvereni ging WSE gespeeld worden. Aan dit tournooi zal worden deelgenomen door drie Engelse en drie Nederlandse C-ju- niorenteams (12-14 jarigen). Tegelijkertijd zal er een interregionaal tournooi afgewerkt worden voor meis- jes-juniorenelftallen. Ook dat tournooi kent zes deelnemende clubs. De tour- nooign zullen de hele middag in beslag nemen. De eerste wedstrijden vangen aan om 12.00 uur en om 17.15 zal de prijsuitreiking plaatsvinden. Bij de meisjes zal de strijd gaan tussen Papendrecht (Papendrecht), Spartaan 1920 (Rotterdam), Vreeswijk (Vrees wijk). EBOH (Dordrecht), AZS (Am sterdam) en WSE (Waddinxveen). Bij de jongens zullen de volgende clubs elkaar ontmoeten: APTA FC (Lon den), Southdown United (Worthing, Sussex), Beverdean Barcelona (Brigh ton), Sparta (Rotterdam), VUC (Den Haag) en WSE (Waddinxveen). Bij WSE wordt altijd het een en ander rond dit sportieve evenement georgani seerd. Voor alle deelnemers aan het tournooi zal er een barbecue verzorgd worden direct na afloop van de tour- nooien. 's Avonds zal er bovendien een disco-avond gehouden worden in het jeugdhonk. Hierbij zijn alle jongeren t/ m 16 jaar welkom. Hierbij is de toegang vrij. Om uit de kosten te komen zal er enkele malen een rad van avontuur draaien. Een fiks aantal middenstan ders en andere gulle gevers hebben daarvoor leuke prijsjes beschikbaar ge steld. Waren de Waddinxveensen de laatste paar weken niet helemaal in hun goede basketbaldoen, vrijdag speelden ze evenwel weer uitstekend. Dat was no dig want Grasshopers blijft een gedegen tegenstander. Uit het scoreverloop bleek wel dat Flyers vrijwel de gehele tijd de wedstrijd in haar handen hield. Na een gelijkopgaand begin (14-14) deelde Flyers de eerste stoot uit: via een 14-2 score werd het 28-16. Daarna kon Grasshoppers het tot aan rust weer bij benen. Ruststand 39-26. Enkele minuten na rust kwam de 2e klap van Flyers’ zijde, een 16-2 score, zodat Flyers met 59-35 al in veilige ha ven was. Onbewust dachten de Wad dinxveensen dat wellicht ook al want even kwam de Katwijkse ploeg wat te rug. De Flyers-dames lieten zich dat niet ge legen liggen en met de laatste stoot. 14- 2, kon Grasshoppers echt uitgeteld wor- WADDINXVEEN - De Waddinxveen se sjoelers Joop Breedijk en Marco Heuvelman hebben ieder een beker we ten te veroveren op het jubileumtour nooi van de sjoelclub Aalsmeer, afgelo pen zaterdag. Aan dit tournooi deden 90 mensen mee. Voor de onderlinge competitie speel den de Waddinxveense sjoelers ook hun wedstrijden. Gewonnen werd er door Peter Sliedrecht (klasse A), Jan Harkes (klasse B), Kees Slingerland (klasse C) en Vera van Beek (klasse D). De volgende sjoelavond is op woens dagavond 2 april om acht uur in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen. WADDINXVEEN - Zondag speelden alle vier de jeugdteams van badminton club Aeolus een thuiswedstrijd in sport zaal ’’Groenswaard”. Het resultaat was niet voor alle teams even bevredigend in deze 5e wedstrijdweek van de jeugd- competitie 1986. Dit had echter niets te maken met te weinig inzet, maar alles met blessureleed en de sterkte van de tegenstanders. Het le team boekte, dank zij de grote inbreng van de heren, een verdiende 5-3 overwinning op het 2e van BC Saturnus uit Woerden. De meisjes bleken niet in staat hun tegenstandsters voldoende te gengas te geven. Het 2e team leed tegen het le van BC Nieuwkoop haar eerste nederlaag van dit seizoen. Daarnaast werd deze wedstrijd overschaduwd door een zware enkelblessure van de eerste dame die hierdoor de komende weken niet aan wedstrijden zal kunnen deelnemen. Gelukkig kon een in de zaal aanwezige toeschouwster invallen, zodat de overi ge partijen normaal gespeeld konden worden. Ondanks de invalster en het sterke spel van de tweede dame kon men niet verhinderen dat men met 6-2 verloor. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen haar negende wedstrijd in de winter competitie. Er werd gevist in de Leidse Vaart. De vangst was redelijk: 14 vissers vin gen 22.800 gr. vis.De eerste vijf waren: LD. Heeren (4660 gr), 2. H. de Haan (4500 gr), 3. M. Reichard (2760 gr), 4. P. Grootendorst (2480 gr) en 5. T. Ver- bree en H. de Kwaatsteniet (2100 gr). De volgende wedstrijd is op zaterdag 29 maart. Vertrek vanaf het NS-station om 6.00 uur. Op zatredag 5 april is er een extra wedstrijd ter afsluiting van de win tercompetitie. Voor de huldiging van Jan Graafland, kwamen de “vroege dui kers’’, natuurlijk even uit het water. Onder toeziend oog van wet- WADDINXVEEN - Vorige week maandagmorgen om zeven uur werd de Waddinxvener Jan Graafland (65) in het overdekte zwembad ”de Sniep” al vroeg in het zonnetje gezet. Werd allereerst stil gestaan bij zijn geb oortedag 17 maart 1921ook zijn zwem- jaren werden gememoreerd. Zo’n 35 a 40 jaar trekt Jan Graafland ’s morgens vroeg al zijn baantjes in het zwembad. Begonnen werd in het zwembad aan de Kanaaldijk, waar zijn kinderen zwem les kregen. Daarna in het buiten- en la ter ook het binnenbad aan de Sniepweg. WADDINXVEEN Zaterdag werden in de sporthal “de Sniep” weer de jeugdclubkampioenschappen van de badmintonvereniging Florida ge speeld. Het was een goed bezet tour nooi met deelnemers in alle leeftijds groepen. Ook de in september ge starte mini’s in dé leeftijdsgroep van 6-8 jaar deden met veel enthousiasme mee. In tegenstelling tot het vorige jaar waren bijna alle kanshebbers voor een titel aanwezig. De verwachting was dan ook gerechtvaardigd dat er een aantal interessante partijen te zien zouden zijn. Dit is dan ook uit gekomen, want in alle categoriën zijn de kampioenen van vorig jaar van hun troon gestoten. In sommige ge vallen zijn ze zelfs meer dan een plaats gezakt. Duidelijk van dit kampioenschap is de doorbraak van de jongere jeugd, dat blijkt wel uit de volgende uitsla gen. Bij de jongens B (8-12 jaar) werd Michel Kuypers (11 jaar) overtuigd eerste door met 15-12 en 15-2 te winnen van Barry Smits. Jaap Brai ning bezette solide een derde plaats. Een zeer Sterke stijging zagen we in de groep meisjes A (12-18 jaar). As trid Hartwijk (11 jaar) vorig jaar nog “slechts” een derde plaats wees nu Liesbeth Wijsman met 11-4 en 11-1 gedecideerd terug naar de 2e plaats. Martine Winkel werd derde in deze groep. In de categorie jongens A (12-18 jaar) bereikte Daniël Hartwijk (13 jaar) evenals zijn zusje Astrid de le plaats door met 15-5 en 15-11 Johan van de Ree te verslaan. De kampioen van vorig jaar Marco Overes kwam nu niet verder dan een goede derde plaats. Als gevolg van ziekte en late verhindering was de groep meisjes B (8-12 jaar) helaas het minst goed ver tegenwoordigd. Het onderlinge krachtsverschil was dan ook erg ge ring. En na een spannende en verbe ten strijd werd Sandra Veldhuis kam pioen gevolgd door Ruth Huizenga. In de groep 6-8 jaar werd de meest opmerkelijke prestatie geleverd door Rémon van Gemeten 6 jaar) die niet alleen voor ‘t eerst in zijn le ventje een volledige wedstrijd van 15 punten speelde, maar tevens in een spannende drie-setter won (15-8, 8- 15 en 15-9) van Jeroen van de Heide (8 jaar), Rémon werd hiermee derde en de vereniging verwacht van hem in de toekomst nog heel wat goeds. Kampioen in deze groep werd Chris tiaan van der Knaap (8 jaar) gevolgd door Alex Woldhuis. houder mevrouw Lous Oosterbroek en haar man, worden de heer Graafland bloemen en een boek overhandigd. (Foto: J. Hak). Jan Graafland (links) wordt hier in het zonnetje gezet door Gerard Mulleman, die hem feli citeerde namens het zwemclub je van “vroege duikers”. “U bent de eerste Nederlander die op zijn zestigste zijn /1OH-’ krijgt”, zo memoreerde Gerard Mulleman de leeftijd van Jan Graafland, wonend aan het St. Huybertsgeregt. (Foto J. Hak). WADDINXVEEN - Voor de meeste jeugdelftallen van Be Fair-voetbal was er weer competitievoetbal mogelij kA1 en A2 werden opnieuw afgelast. BI presteerde in en tegen Nieuwerkerk door met 0-5 te winnen. Promotie naar de hoofdgroep komt daardoor dichter bij. Keeper Marcel Havenaar wist op- ’nieuw de nul te houden. Met slechts 5 tegendoelpunten is hij de minst gepas seerde keeper van geheel Be Fair. B2 verloor met 2-1 in en tegen Zevenho ven, terwijl B3 dat nog maar slechts 4 competitiewedstrijden had gespeeld met 0-1 verloor van Vep. Opnieuw pech voor Cl, dat een heel moeilijk seizoen doormaakt. Een 0-1 voorsprong werd uiteindelijk opnieuw een 2-1 nederlaag tegen Soccer Boys. Henk Jan Verzijl scoorde de enige Waddinxveense goal. Dl won in een spannende wedstrijd te gen Ona met 3-4. Dat de nieuwe trai- ningsopzet voor de E-groep nut heeft bleek afgelopen zaterdag wel. El won met 0-5 bij Sportlust. E2 presteerde in Oudewater tegen Unio. Een 0-11 over winning, door onder andere 4 doelpun ten van Theo Veldhuis en 3 doelpunten van Robert van Triet. Keeper Maurice Hol was opnieuw niet te passeren. E3 won met 1-0 van Floreant. De matchwinnaar was Robert den Adel, terwijl E4, ook tegen Floreant, met 1-1 gelijk speelde. De E-selectie traint nu 3 maal per week. De overige E-groep 2 maal per week, inclusief het straatvoetbal op de woens dagmiddag, waar alle jongens, lid of geen lid, in de leeftijdsgroep 8 t/m 10 jaar van harte welkom zijn. 58 vmt

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 21