Polderroute fietsers Resulaten van 13 stembureaus Gemeente bekijkt lidmaatschap kritisch Medewerkster Vronie van Manen over andere opvang van kinderen Film met Folder kleurplaat telefoon nummers Van 9-tal instellingen en stichtingen Strakke eisen Afgewerkte olie naar Reumafonds: bijna 5 mille Subsidie van Anjerfonds voor Voorwaarts voor tweede cirkelflat Tafeltennisser Wim de Wit (D’66) niet te stoppen garages Rutger Hauer Kabelkrant Waddinxveen elke werkdag 1- o WAPMMEEM Hem Plan Kansen Elke dag Veel vragen Centrum Koophuizen fo Totaal Kiesgerechtigden 1231' 1362 1496 1172 1238 1296 1272 1234 1225 1244 1235 1237 16479 in 1237 Partij Geldig 932 930 12856 1096 976 965 926 993 100 948 1028 1001 1013 923 1125 1. CDA 24,4 216 286 177 245 230 282 214 225 220 3142 299 204 263 281 2. V.V.D. 206 225 319 21,7 209 188 242 273 2785 305 248 75 180 190 125 3. P.v.d.A. 206 211 159 300 297 432 243 187 307 3456 26,9 279 247 269 319 187 202 326 235 161 146 125 2472 19,2 252 155 203 209 150 121 31 5,6 35 48 71 26 23 35 58 71 70 71 714 61 114 11 26 40 2,2 34 39 29 287 13 19 26 6 13 18 13 Opkomst in 75,5 75,5 80,4 83,2 76,5 78,7 78,3 79,3 78,6 81,8 74,7 80,2 75,2 74,4 L "S -G "O 03 03 E -C o Q o E o X X ALPHEN a d. Rijn :ZOETERMEER GOUDA- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 MAART 1986 Ons gastouderproject biedt tal van voordelen De polderroute door Rijnland, zoals het dagblad Trouw die publiceerde. Vronie van Manen, Volledigheidshalve ziet de opsomming Stembureau 5. Democraten ’66 6. P.S.P. en onafhankelijken nissen, vrienden en familie en met ie ders wensen worden zoveel mogelijk re kening gehouden. Zowel met die van de vraagouders als met die van de gastou ders”. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte voor het Nati onaal Reumafonds heeft in Waddinx veen f. 4.943,85 opgebracht. Een mooi bedrag, vooral omdat vorig jaar geen collecte kon worden gehouden. WADDINXVEEN - Het Anjerfonds Zuid-Holland heeft aan de brassband ’’Voorwaarts” in Waddinxveen een subsidiebedrag beschikbaar gesteld ad. 2.500,- ten behoeve van de aanschaf van instrumenten. o <Z> 4. Prot. Combinatie W’veen (HKV, SGP, RPF, GPV) O o o -C a e E S e o o o -C JD 3 X z o 45 GO -o <Z) 03 03 3 C <L> C c o c 03 <Z) 72. N o X) <D OD (D <D X o öO G O O F 3 <u o GO 44 OJ O <u Q Voor het centrumgebied in de woonwijk is een stuurgroep inge steld, die de opdracht heeft de in het bestemmingsplannen genoem de uitgangspunten om te zetten in een programma van eisen. Het nieuwe centrumplan komt niet al leen aan de orde in de raadscom missie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw, maar er komt waarschijnlijk hierover ook een hoorzitting voor de bevolking. Vronie van Manen (36), de aan de Oranjelaan 11 wonende medewerkster van het gastouderproject van de Stich ting Behartiging Belangen Waddinx- veense Peuterspeelzalen, weet dat er in de praktijk allerlei redenen kunnen zijn om mee te doen aan dit project. Ze heeft dan ook met plezier haar schou ders gezet onder dit mede door de ge meente Waddinxveen gefinancierde project, dat bemiddeling en eventueel begeleiding biedt bij de opvang van kin deren van 0-12 jaar tussen ouders, gas touders en wisselouders. WADDINXVEEN - Ook in het nieuwe jaar bestaat de mogelijkheid voor de Waddinxveners om bij elf garage- en servicebedrijven afgewerkte olie in te leveren. Die olie kan ook gedaan wor den in de gemeentelijke ’’oliebol” op het terrein van de dienst Openbare Werken en -Bedrijven aan de Noordka- de. De deelnemende 11 garagebedrijven zijn: garage Van Beynum (Brederodel- aan 1), garage Kool (Dorpstraat 72), ga rage Van Leeuwen (Piasweg 16)garage Van Nielen (Dorpstraat 47), garage Noordegraaf (Staringlaan 4), garage De Kouwe Hoek (Zuidelijke Dwarsweg 1b), Fa. Herkoni (2e Bloksweg44), ser vice-station Mobil (Chopinlaan 2b), service-station Shell- A. Gouw (Hene- gouwerweg 26),servicestation Shell- Boonstoppel (Oranjelaan 21), service station Texaco (Sniepweg). Vronie van Manen is nauwelijks te stui ten als het gaat om het geven van voor lichting en informatie over ’’haar” pro ject. Ze is ervan overtuigd dat er met De tweede cirkelflat komt in het gebied achter de hockey- en tennis velden aan de Sniepweg. Daar ko men ook vrije sectorwoningen van het Woerdense aannemingsbedrijf Van der Heijden BV en kunnen hiervoor in de rij staande particu lieren vrijstaande en twee-onder- één-kap-wohingen bouwen. Bo vendien is er een serieuze gegadig de voor een kantoorpand daar. In Zuidplas zijn de 83 koopwonin gen van het Bouwfonds Nederland se Gemeenten gereed. De bouw van 33 woningwetwoningen door de woningbouwvereniging SSW staat voor de deur, waarna de cor poratie doorgaat met de bouw van 25 woningwetwoningen. Noorlan- der BV bouwt door aan een com plex van 126 koopwoningen, waar van voor de tweede fase ook pre- mie-B-huizen deel uitmaken. Laat ste besprekingen zijn gaande over de bouw van 47 premie-C-huurwo- ningen door het GAK. o o 4= c CS x: J c CS WADDINXVEEN - ”Er is zeker ook in Waddinxveen behoefte aan meer flexibele mogelijkheden om kinderen te kunnen opvangen. Je hoeft dan niet direct te denken aan vaders of moeders die graag een kind willen of moeten uitbesteden, maar ook aan mensen die graag de zorg van een kind op zich nemen. Bovendien zijn er ouders die een speelkameraadje voor het eigen kind zoeken of ouderen die graag opa en oma willen zijn”. WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur is aan het bekijken uit welke Waddinxveense instellingen gemeentelijke vertegenwoordigers zich zou den moeten terugtrekken. In een advies van chef C. A.P.M. Loose van de afdeling algemene zaken en ruimtelijke ordening (AZRO) worden negen instellingen opgesomd, waarvan Waddinxveen deel uitmaakt. In principe kunnen binnen het gastou derproject kinderen elke dag en op elk uur van de dag worden opgevangen. Dus ook op bijzondere tijden en dat zijn meestal tijden waarop van de gebruike lijke opvang (peuterspeelzalen, over- bïijven op school, buitenschoolse op vang, eventueel oppas) geen sprake kan zijn. Het is de soms niet gemakkelijke, maar toch ook w§er uitdagende taak van Vronie van Manen om daar oplos singen voor te zoeken. ”Het inschakelen van het gastouderpro ject kent ook diverse voordelen”, vult ze in het gesprek dat we met haar had den aan. ”Met dit project kies je voor individuele opvang thuis. Er hoeven geen advertenties voor oppas geplaatst te worden, je bent af van het steeds maar weer inschakelen van buren, ken- eenkomsten om op de hoogte te blijven van de ontwikkelingenOveral blijkt dat het gastouderproject volop kansen heeft. In Waddinxveen is er sprake van een groeiend aantal inwoners, het aan tal werkende vrouwen neemt toe en er valt ook een toenemende behoefte aan opvangmogelijkheden waar te nemen”, aldus Vronie van Manen tot slot. Haar enthousiasme kent voor wat betreft het gastouderproject geen grenzen. En dat is belangrijk voor het welslagen van dit nieuwe project. anders heeft de gemeente geen enkel beïnvloedings- of controlemiddel meer. Het Gouwe College krijgt géén subsidie van de gemeente Waddinxveen. In met name de (nieuwe) algemene sub sidieverordening dienen voorschriften met betrekking tot adequate controle en verantwoording te worden opgeno men ten aanzien van in elk geval die in stellingen waar dit door het terugnemen van gemeentelijke vertegenwoordigers noodzakelijk is c.q. wordt. viteit van valt te maken. Met het gastou derproject wordt overigens ook inge haakt op de vele vragen naar nieuwe op vangmogelijkheden, die de bewoners van de wijk Zuidplas geregeld stellen. Die vragen zijn mede het begin van het gastouderproject, waarachter zich ook de gemeenteraad met subsidie schaar de. Iedereen die belangstelling heeft voor dit project kan contact opnemen met Vronie van Manen, tel. 16393. Zij schrijft vraag- en gastouders in, legt huisbezoeken af om een duidelijk beeld te krijgen van de wensen en verlangens, zoekt naar passende kandidaten voor een ’’koppeling” en draagt ook zorg voor enige begeleiding. Stuk voor stuk belangrijke voorwaarden om van het Waddinxveense gastouderproject een succes te maken. WADDINXVEEN - De lente komt er aan. Het is en wordt weer volop tijd voor een mooie fietstocht. Het dagblad Trouw publiceerde onlangs een polder- route door Rijnland. Wie deze route uitrijdt doet ook Wad dinxveen aan met de 50-jarige hefbrug en de historische~Brugkerk en de Rem onstrantse Kerk. Van de polderroute door Rijnland wordt gezegd dat deze voert door een gebied dat is ontstaan door indijkingen, verveningen en ontginningen: veel wa ter, wind en weilanden. Een paar tips voor onderweg (Leiden zou een apart hoofdstuk vergen): het vogel- en recreatiepark Avifauna in Al- phen aan den Rijn, de zeventiende- eeuwse molen in Bodegraven, ’s-we relds grootste boomkwekerscentrum Boskoop (met een als museum ingericht negentiende-eeuws boqmkwekershuis aan de Reyerskoop 54 - open van maan dag tot en met vrijdag)de vrij zeldzame molenviergang (vier molens achter el kaar) in Zevenhuizen bij de Rotte, het fotogenieke binnenvaartsluisje en de zeventiende-eeuwse hervormde kerk in Leidschendam en het buitenhuis Hof- wijck aan het Westeinde in Voorburg, eens het woonhuis van Constantijn Huygens (alleen ’s-morgens te bezichti gen van woensdag tot en met zaterdag). van instellingen waarin de gemeente vertegenwoordigd is er zo uit: 1. Stichting Streekmuziekschool (2 raadsleden - thans één vakature - M. Kraaijestein zittend lid). 2. Stichting Bejaardenhuisvesting (lid college van burgemeester en wethou ders en/of ander persoon moet tot alle vergaderingen van het bestuur waarin de exploitatie van de bejaardenflats ter sprake komt, worden toegelaten met het recht dan een adviserende stem uit te brengen, een en ander is geregeld in garantiebesluit geldlening). Praktijk is, dat min of meer vanzelfsprekend is dat de wethouder die woonruimteverdeling in portefeuille heeft, voorzitter is van de Stichting Bejaardenhuisvesting, thans dus wethouder M. Oosterbroek-Waag- meester. 3. Stichting Dienstverleningscentrum (een lid van het college van burgemees ter en wethouders, in de praktijk de- wethouder die welzijnszaken in porte feuille heeft, thans M. Kraaijestein). 4. Stichting Openbare Bibliotheek (2 raadsleden, thans de heren K.W.Th. van Soest en D. Lont). 5. Kerngroep Ontwikkelingssamen werking (heeft geen statuten en dus ook geen echtspersoonlijkheid - wethouder M. Kraaijestein vertegenwoordigt de gemeente). 6. Stichting Museum Oud Waddinx veen (wethouder cultuur - stichting wordt geliquideerd). Deze stichting is al jaren met liquidatie bezig, doch deze is nimmer gerealiseerd. Middels een brief van het college ware op liquidatie aan te dringen. 7. Stichting Beheer Van Schaik en Berghuis Interieurbouw (vertegen woordiger gemeente door burgemees ter en wethouders aangewezen, i.c. de burgemeester). 8. Stichting Gouwe College (2 leden in bestuur, mevrouw H.J. Groenendijk en de heer Ch.A.A. Wijnen - aangewezen door burgemeester en wethouders). 9. Stichting Jeugd- en Jongerencen trum. Deze stichting blijkt - in tegen stelling tot wat eerder werd veronder steld - nog niet geliquideerd te zijn. In het stichtingsbestuur zitten 2 raadsle den. De liquidatie is op korte termijn te verwachten, waarschijnlijk nog dit jaar. WADDINXVEEN - Het cultureel cen trum De Bonkelaar draait vrijdagavond om acht uur de film ’’The last breed”. De toegangsprijs bedraagt f. 3,50 per persoon. De voorstelling is toegankelijk voor 12-jarigen en ouder. In The Last Breed speelt Rutger Hauer een belangrijke rol als een ex-comman- do, die bij een auto-ongeluk zijn vrouw en kinderen verliest en zich door schuld gevoelens overmand terugtrekt op een onbewoond eiland. Hij weert iedereen op het eiland met alle mogelijke midde len en de gevolgen zijn bijna rampzalig. WADDINXVEEN - Met artikelen in het Weekblad voor Waddinx veen, informatiefolders en affiches timmert het gastouderproject van de Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen op aandachttrekkende wijze aan de weg. Vandaag (woensdag) was mede werkster Vronie van Manen (Oran jelaan 11, tel. 16393) tussen half drie en half zes in de vestiging van de bibiliotheek aan de Juliana van Stolberglaan om de bezoekers in formatie te geven over het gastou derproject, dat bemiddeling biedt en eventueel begeleiding bij de op vang van kinderen van 0-12 jaar tussen ouders, gastouders en uit- wisselouders. Dat gebeurt tegen vaste tarieven. Ter gelegenheid van de start van het gastouderproject kunnen de kinderen in Waddinxveen mee doen aan een kleurplaatwedstrijd. De platen kunnen tot vrijdag 11 april worden gestuurd naar de adressen Oranjelaan 11 of Peu- leyen 148. De drie beste inzendin gen worden beloond door het gas touderproject. In het bestuur van het gastouder project hebben zitting: Trudy v.d. Linde (Sniepweg 6, tel. 13124), Mieke Scheurkogel (Peuleyen 148, tel. 19581) en Aad v. Holsteijn (Potgieterstraat 13, tel. 14015). Uit de diverse vragen die de afgestu deerde orthopedagoge Vronie van Ma nen reeds volop krijgt valt op te maken dat Waddinxveen zeker geïnteresseerd is in dit project, maar zich de mogelijk heden ervan nog eigen moet maken. Om die belangstelling, die het project beslist verdient, te laten groeien is een plan uitgewerkt om de bevolking inten sief over het gastouderproject - voor wie het is, wat het is en doet, hoe het werkt en wat de financiële aspecten ervan zijn - te informeren. Een artikelenreeks in het Weekblad voor Waddinxveen, informatiefolders die huis aan huis worden verspreid, een representatie in de bibliotheek aan de tientallen ouders een goedlopende acti- Juliana van Stolberglaan en affiches op in het oog springende plaatsen moeten bijdragen tot een grote bekendheid. Maar dat is in feite ook de taak van de welbespraakte en gastvrije Vronie van Manen, die door de Stichting Beharti ging Belangen Waddinxveense Peuter speelzalen speciaal is aangetrokken voor het gastouderproject. i Vronie van Manen, moeder van Barba- i ra (17) en Ilse (12): ’’Door mijn werk 1 heb ik al veel te maken met kinderen. Als orthopedagoge behandel ik kinde- i ren met stoornissen uin de ontwikke- 1 ling. Voor het gastouderproject heb ik ook met kinderen te maken. Meisjes en jongens, die buiten de bestaande moge- lijkheden opgevangen moeten worden. i Dat betekent de ouders van die kinde- ren in contact brengen met mensen die kinderen willen opvangen. En dat in i een heel belangrijke levensfase van het kind. Op die leeftijd ontwikkelen ze im- mers hun persoonlijkheid. WADDINXVEEN - Na de vele kampi oenen die tafeltennisvereniging Kwiek in het naj aar van 1985 mocht begroeten waren de verwachting voor de voor- j aarscompetitie niet zo hoog gespan nen. Maar zie, in de 4e klasse was Kwiek 8 met D’66 voorman Wim de Wit, bloemenman Piet van Es en tuin der Henk Vermeulen niet te stoppen en na een 7-3 zege op Boskoop 4 waren zij voor de concurrentie onbereikbaar ge worden en daarmee de eerste Kwiek- kampioen van dit voorjaar. Kwiek 1 herstelde zich van de onver wachte nederlaag tegen rode lantaarn drager 11 VN met een 6-4 overwinning op Vriendenschaar 4. Voor Kwiek 2 schijnt het tegen de onderste plaats vechtende Gouda 3 een lastige tegen stander te zijn, want voor de tweede maal kwam het niet verder dan een ge lijkspel, mede doordat Paul Bijvoets geen vat op het spel van de Gouwenaren kon krijgen en dan ook 3 nederlagen te slikken kreeg. In de 3e klasse heeft koploper Kwiek 5, na de onverwachte nederlaag tegen NTTC 3, de goede draad weer opgepakt en kwam met een 10-0 overwinning op Vriendenschaar 14 uit Gouda terug. In deze 3e klasse, waar de nrs. 5 en 6 de graderen, zullen Kwiek 6 en 7 nog hard moeten knokken om degradatie te voorkomen. Door de versterkte degradatie in de 4e klasse staat nu al vast dat Kwiek 10-11- 12-13 en 15 nauwelijks meer te redden zijn en dat Kwiek 9 en vooral Kwiek 14 nog- hard voor het behoud van hun 4e klasseschap zullen moeten vechten. In de 5e klasse is het zo mogelijk nog er ger, want zeer waarschijnlijk zal geen van de 4 in de 5e klasse opererende te ams de le of 2e plaats bereikenen dat is voorwaarde voor het zich handhaven in deze klasse. i! De discussie beperkt zich echter tot de Stichting Streekmuziekschool, Stich ting Bejaardenhuisvesting, Stichting Dienstverleningscentrum, Stichting Openbare Bibliotheek, Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking en de Stichting Beheer Van Schaik en Berg huis Interieurbouw. In staat van ophef fing zijn namelijk de Stichting Museum Oud-Waddinxveen en de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum. Het wordt vooralsnog goed gevonden dat Waddinxveen vertegenwoordigers houdt in de Stichting Gouwe College, ”In ons land zijn nu zo’n 30 gastouder- projecten. Ik bezoek ook landelijke bij- WADDINXVEEN - De bouw van een tweede cirkelflat in de woon wijk Zuidplas betekent dat er strakke eisen zullen worden gesteld aan de kleur van dit complex en de balcons. Tevens zal de flat behalve van een lift voorzien moeten wor den van een trappenhuis. Dat heeft burgemeester C.M. van der Linden gezegd in de raadscom missie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw waar een over zicht werd gegeven van de voort gang van de bouw in Waddinxveens nieuwste woonwijk. De 52 woningen omvattende eerste cirkelflat is door Rehorst Bouw BV neergezet voor de (toen nog) chris telijke woningbouwvereniging Ons Begin, nu opgenomen in de wo ningbouwvereniging SSW. De ge meente heeft inmiddels opdracht gegeven de omgeving van deze flat van beplanting te voorzien. Zwammerdam Gelderswoude Bodegraven Boskoop Benthuizen burg; Reeuwijk Kruisweg Zevenhuizen Bleiswijk Rodenrijs OudVerTaat Rotterdam Reeuwijk- IDorp -4- Hazerswoude- Rijndijk Nieuwerkerk a.d.'jssel Berkel/S L^Hazerswoude- Dorp Waddinxveen Moerkapelle /^ergschen- hoek /Amsterdam Den Haag6” Rotterdam LEIDSCHENDAM - Roule c==3 Snelweg Andere weg 0km4 o f 6 >r==== o f Nootdorp

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 28