Kleuren na Pasen Kindermarkt 1986 op de Beukenhof Zuidplas-bomen geplant door PvdA-gedeputeerde Punt achter jaarlijkse jeugdbrandweerfestijn Unieke wedstrijd: Maak eigen speelgoed Van Lionsclub voor Koninginnedag 1986 Drie beste inzendingen worden beloond zilver Weekmarkt in het Hoveniers bedrijf aan Noordeinde Pakistaanse gerechten Jury op Belg.-Vl. 2 elke werkdag 07.00-19.00 uur Kabelkrant Waddinxveen Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Leeftijd: ramni AKTIE ’’MAAK JE EIGEN SPEELGOED” Naam: Straat: Plaats: Leeftijd: Meisje/Jongen Adres: Ik kom alleen Ik kom samen met: Naam: Adres: Leeftijd: Tel.: Inzenden voor vrijdag 11 april 1986 bij Oranjelaan 11 of Peuleyen 148. GLASBEEK &F j Tl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 APRIL 1986 'FOCWA weer bestemd voor de SOS-kinderdorpen. 1 Zuidhollands gedeputeerde drs. J. Borgman plant een boom in de woonwijk Zuidplas. (Foto: Sjaak Noteboom). k 9 1 i Dat laatste blijft natuurlijk vrijwillig, maar als je dit doet, dan is dat ook wel echt ’’kinderen voor kinderen”. Doe je mee? Knip dan de strook af, even invullen en afgeven bij een van de adressen die er op staan. Je mag ook sa-, men met een paar andere kinderen ko men. Voor zo’n groepje hoeft dan maar één strookje te worden ingevuld. Meld Zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk op 19 april inleveren bij: Th. Blom, Jacob Catslaan 1 of bij: D. van Doorn, Prins Bemhardlaan 5. (Ook de voor- en achternamen van de andere kinderen invullen) (Het goede hokje zwart maken) Na de officiële plechtigheid plantten de scholieren bomen aan de Ekster- dreef, Kievitdreef, de Haverakker en de Graanakker. In totaal werden 14 platanen, 16 linden, 25 esdoorns en 28 essen geplant. Hierna togen de leerlingen naar de Bonkelaar waar zij de film “Nationale Parken, Nood zaak” bekeken. De boomfeestdag was eerder vastgesteld op 12 maart, maar ging toen vanwege de bevroren grond niet door. De jury bestaat uit de volgende perso nen: Anke Mensink (schilderes, zij heeft met kinderen de Noordtunnel be schilderd), Wim van Baarle (regisseur bij de TV), Cees Okkerse (hij heeft zelf heel veel speelgoed gemaakt), Bert WADDINXVEEN - Om aandacht te vragen voor het gastouderproject van de Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen is er vorige week in de bibliotheek aan de Ju liana van Stolberglaan een tekening ver spreid, die de Waddinxveense meisjes en jongens kunnen kleuren. alles zijn: oude spullen die je mis- INSCHRIJFFORMULIER voor de kindermarkt op 30 april 1986 Ik doe graag mee aan de kindermarkt Naam: Waddinxveense brandweer vindt dat de jeugdbrandweerwedstrijden, waarvoor de belangstelling duidelijk afneemt, niet tegen alle wil en dank moet worden voortgezet. WADDINXVEEN - Onder het toe ziend oog van tientallen belangstel lenden heeft gedeputeerde drs. J. Borgman vanmorgen het startsein ge geven voor de boomfeestdag in Wad dinxveen. De Gouwenaar plantte de eerste boom in de Eksterdreef in de wijk Zuidplas. In een korte toelichting wees Borg man de aanwezigen op de noodzaak van groen in een gemeente. Onder zijn gehoor bevonden zich leerlingen van de Kon. Julianaschool de Mgr. Bekkerschool en de Jan Ligthart- school, de wethouder P.F.J. van Schie (CDA) en mevrouw L. Ooster- broek-Waagmeester (VVD) en mede werkers van de gemeente Waddinx veen. De gedeputeerde bood de drie scho len en de openbare bibliotheek een Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Informatie over het Waddinxveense gastouderproject van medewerkster Vronie van Manen (links) in de hoofdvestiging van de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan. (Foto: Sjaak Noteboom). en voor iedereen die graag een kind wil of moet uitbesteden. In de hoofdvesti ging van de bibliotheek werd vorige week woensdag aan de bezoekers nade- je wel zo sp edig mogelijk aan maar uiterlijk op 19 april. Vul vooral je naam en adres heel duidelijk in. Vóór 25 april krijg je dan van de Lionsclub een brief terug, waarin alles komt te staan wat je moet weten voor de kindermarkt. Het gaat weer een gezellige happening wor den. Doe mee! Tot ziens op Koningin nedag! WADDINXVEEN - Er komt ook dit jaar weer een kindermarkt op Konin ginnedag (woensdag 30 april) van 10.00 tot 12.30 uur op het parkeerterrein de Beukenhof aan de Kerkweg-Oost. De Lionsclub Waddinxveen zet daar een groot aantal marktkramen en tafels neer, waar kinderen van 6 tot 15 jaar van alles kunnen verkopen aan het Waddinxveense publiek, net als op de echte markt. Wat moet je dan verkopen? Dat kan van schien ergens kunt opscharrelen, speel goed, boeken, platen, noem maar op. Je kunt ook zelf dingen maken om te verkopen: sieraden, bloemstukjes of waar je maar goed in bent. Je kunt ook optreden als muzikant of met andere kunsten of attracties. De Lionsclub wil met deze kindermarkt geld inzamelen voor SOS-kinderdor- pen, een organisatie die geweldig goed werk doet voor I inderen uit arme lan den. Daarom verkopen zij zelf op de kindermarkt ook wat spullen, waarvan de opbrengst helemaal naar SOS-kin- derdorpen gaat. De Lionsclub vraagt ook aan jullie om een deel van je winst voor deze arme kinderen af te staan. boekje aan over het recreatiegebied “Grevelingenmeer”. Voor de gemeen te had hij een cheque van 1500 gul den bij zich, als blijk van waardering voor de deelname aan de Nationale Boomfeestdag. Op zijn beurt werd Borgman verrast met drank, kaarsen en kaas. WADDINXVEEN - De vrijdagse weekmarkt in de Willem de Zwij- gerlaan gaat het zilveren bestaan vieren. Op het programma staan een feestmarkt en een oficiële ont vangst van marktkooplieden in het gemeentehuis. Op maandag 5 mei zal het exact 25 jaar geleden zijn dat in Waddinx veen voor het eerst een weekmarkt werd gehouden. Ter gelegenheid van dit jubileum zullen burgemees ter en wethouders de marktkoop lieden van de Waddinxveense markt op dinsdag 6 mei om 20.00 uur in het gemeentehuis ontvan gen. Tijdens die ontvangst zullen 9 marktkooplieden die vanaf 5 mei 1961 nagenoeg onafgebroken op vrijdag op de weekmarkt hebben gestaan extra in de bloemetjes wor den gezet. De Waddinxveense weekmarkt werd op 5 mei 1961 door gemeente bestuur en bevolking officieel ge opend. De wekelijkse markt duur de toen nog van 15.00-20.00 uur en stond op vrijdag opgesteld op het gedeelte van de Kerk weg tussen de spoorwegovergang en de Esdoorn- laan. Vanwege de uitvoering van de bouwplannen voor het winkelcen trum de Passage verhuisde de weekmarkt op 20 september 1963 naar de Juliaïia van Stolberglaan. Daar stonden de kramen opgesteld tussen de Prins Bemhardlaan en de Willem de Zwijgerlaan. De toenemende verkeersdruk ter plaatse noodzaakte in 1975 op nieuw tot verplaatsing. Vanaf 24 ja nuari van dat jaar vonden de marktkooplieden - aanvankelijk voorlopig - een nieuwe marktstand- plaats op de Willem de Zwijgerlaan tussen de Mauritslaan en het Ko ningin Wilhelminaplein. Dat deze plaats goed bevalt, bewijst het feit dat de markt daar - ruim elf jaar la ter - nog staat. Telde de markt in 1961 nog een veertigtal kramen, in 1986 zijn dat er 115. Op de huidige markt staan negen marktkooplieden die vanaf het begin wekelijks nagenoeg onaf gebroken op de Waddinxveense markt hebben gestaan. Ook de plaatsvervangend markt meester en kramenzetter, de heer C.B. Kroon, is vanaf het begin on afgebroken voor de Waddinxveen se weekmarkt in touw geweest. Tij dens een ontvangst die het gemeen tebestuur de marktkooplieden op dinsdag 6 mei 1986 aanbiedt, zullen zij extra in de bloemetjes worden gezet. nam de belangstelling af en de laatste ja- ren zeer sterk zelfs. Vielen eerst de bei de MAVO’S af, waarschijnlijk omdat ze zich al te groot vonden voor dit soort spelletjes, later liep het aantal deelne mers van de lagere scholen, dat aanvan kelijk toch wel zo’n 500 bedroeg sterk terug; vorig jaar deden 12 van de 16 Waddinxveense lagere scholen mee met in totaal nauwelijks 100 deelnemers. Echter niet alleen bij de deelnemers nam de belangstelling af, helaas was oók bij een aantal leerkrachten en bij het publiek een verminderde belang stelling te bespeuren. Om deze redenen heeft de brandweer daarom na ampele overwegingen beslo ten om ingaande dit jaar voorshands geen jeugdbrandweerwedstrijden meer te organiseren. Erg spijtig vor Jennifer de Jager van de Jan Willem Frisoweg, leerlinge aan de Goudse L.O.M.- school, die vorig jaar bij het hoofd van de brandweer een lans brak voor alle Waddinxveense scholieren die buiten onze gemeente op school gaan en die bij dit soort evenementen voor de school jeugd van Waddinxveen vaak niet aan bod komen. Voorts hebben de brandweerlieden be sloten, dat de wisselbeker, welke vorig jaar en het jaar daarvoor in handen kwam van de Geref. Basisschool, door deze-school voorlopig mag worden be houden. Worden de wedstrijden in de toekomst dan mogelijk nog eens hetvat, dan zal deze school dat jaar de beker nogmaals moetön verdedigen, alvorens deze definitief als haar eigendom te mo gen beschouwen. De drie beste inzendingen, die in deze Paasvakantie vóór vrijdag 11 april moe ten worden ingeleverd op de adressen Oranjelaan 11 of Peuleyen 148, worden beloond door het gastouderproject. Dit project met Vronie van Manen (tel. 16393) als medewerkster biedt bemid deling en eventueel begeleiding bij de opvang van kinderen van 0-12 jaar tus sen ouders, gastouders en uitwisselou- ders. Het is bedoeld voor iedereen die graag de zorg van een kind op zich wil nemen WADDINXVEEN - Het is weer bijna Koninginnedag. Fijn een dag vrij en leuke dingen doen. Zoals elk jaar wordt er op 30 april weer een kinder- markfgehouden, georganiseerd door de Lionsclub Waddinxveen. De op brengst is ook nu weer bestemd voor de SOS-kinderdorpen. WADDINXVEEN - De gemeenteraad heeft er vorige week woensdagavond mee ingestemd dat de aan de Weremeus Buninglaan 58 wonende heer M. de Baare een hoveniersbedrijf gaat stich ten aan het Noordeinde en op een stuk grond daar een loods gaat bouwen. Het onderhavige perceel is gelegen in het vigerende bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied West” waarin het is bestemd voor agrarische doeleinden. De oprichting van een hoveniersbedrijf is met deze bestemming in strijd. Er bestaat bij het college geen bezwaar tegen in williging van het verzoek. In de thans in voorbereiding zijnde partiële herziening van het bestemmingsplan Landelijk Gebied West zullen voor de toelaatbaarheid van hoveniersbedrij ven in algemene zin regels worden ge steld. Teneinde bedoelde medewerking te kunnen verlenen diende de raad een voorbereidingsbesluit te nemen zodat betrokkene het gevraagde met toepass- sing van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en van de Woningwet kan reali seren. WADDINXVEEN - Er wordt in Waddinxveen een punt gezet achter de jaarlijkse jeugdbrandweerwedstrijden. Dit jaar al wordt dit sinds 1960ge houden evenement niet meer gehouden. Besloten is dat de Gereformeer de Basisschool (Mozartlaan) de wisselbeker definitief mag houden. De re informatie gegeven over het aan dachttrekkende project, dat in deze we ken met publikaties, folders, affiches en dergeliike aan de weg timmert. Dit jaar komt er nog een bijzondere at tractie bij, namelijk de actie ’’Maak je eigen speelgoed”. Alle kinderen tot 15 jaar mogen zelf een stuk speelgoed ma ken en als het je gelukt is, moet je het brengen bij apotheek Van Doorn, Prins Bemhardlaan 3. Je kunt dat doen elke dag vanaf 23 april tot en met 29 april (niet ’s avonds). De avond van de 29e wordt van dat zelfbe dachte en zelfgemaakte speelgoed een tentoonstelling ingericht in de Bonke laar, Beukenhof 5. Op Koninginnedag kan iedereen het speelgoed komen bewonderen. Een ju ry gaat vervolgens beoordelen wie het leukste of orgineelste stuk speelgoed heeft gemaakt. Aan het slot van de kin dermarkt op 30 april wordt dan bekend gemaakt wie de prijzen (sjoelbakken, racebanen, poppen, spellen) hebben gewonnen. Woudenberg (journalist), Hans Geel (leraar, hij heeft verschillende Wad dinxveense jeugdmanifestaties georga niseerd). Wat moet je nu doen? 1. Maak thuis een stuk speelgoed; het doet er niet toe wat het is. Je mag aller lei materialen gebruiken: hout, plastic, ijzer, textiel, riet, papier of karton, noem maar op. 2. Vul de bon in die je in deze krant vindt. 3. Breng je speelgoed met bon tussen 23 en 29 april naar apo theek Van Doom, Prins Bemhardlaan 3. onale Brandweerdag, werd dit spuitfes- tijn voor de jeugd naar deze dag ver schoven. Daarmede werden in Wad dinxveen de jaarlijkse jeugdbrandweer wedstrijden jarenlang het voornaamste programma-punt van deze dag. Ook de plaats van handeling werd in de loop der jaren nog als eens - meestal noodgedwongen - verlegd. De eerste ja ren werden de wedstrijden nog gespeeld op het hiervoor reeds vermelde terrein van Albert Heijn. Later verhuiste het wedstrijdterrein naar de Stationsstraat, ongeveer de plaats waar nu “de Bonke laar” en het v.m. kantoor van Ydo staan. Ook de terreinen achter en tegenover de huidige brandweergarage aan de Noordkade dienden enkele jaren als wedstrijdterrein, maar het langst is toch gebruik gemaakt van het terrein tegen over modemagazijn Brouwer op de hoek Nesse/Noordkade en dat zich ook het beste leende voor dit evenement. Totdat eerverleden jaar ook hier in ver band met de steeds oprukkende wo ningbouw moest worden uitgeweken naar het terrein langs de Esdoornlaan ten zuiden van de Petteplas. Maar zoals het zo vaak gaat met dit soort evenementen, in de loop der jaren Op 19 september 1963, op het toen nog als speelplek voor de jeugd dienende terrein aan de Willem de Zwijgerlaan waar ooit nog eens een rolschaatsen- baan was gepland, maar waar uiteinde lijk het filiaal van Albert Heijn met bij behorende parkeervoorzieningen is verschenen, gaf Waddinxveen’s toen malige burgemeester C.A. van der Hooft voor de eerste maal het startsein voor de jeugdbrandweerwedstrijden. Wedstrijden, waarbij de jeugd- toen nog de leerlingen van de 5e en 6e klas sen der lagere scholen en de beide MA VO’S haar behendigheid konden tonen en naar hartelust de straalpijp hanteren. Het jaar daarop loofde het gemeentebe stuur van Waddinxveen een wisselbeker uit voor die school die de beste spuitgast leverde en voorts diverse kleinere prij sjes - meestal in de vorm van spellen of schoolbenodigdheden - voor de beste spuiters van elke school. Van toen af waren de jeugbrandweerwedstrijden uit Waddinxveen niet meer weg te denken, een jaarlijks wederkerend evenement voor de schooljeugd. Werden de wedstrijden gedurende de eerste jaren gehouden op een willekeu rige datum, later toen de 2e zaterdag in september werd uitgeroepen tot Nati- WADDINXVEEN - Maandagavond 21 april start er in het sociaal-cultureel cen trum De Bonkelaar een cursus over de Pakistaanse keuken. De cursus, die 4 weken gaat duren, wordt elke maandag gegeven door mevrouw Farhal Almas van 19.30 tot 21.00 uur. De grechten die gemaakt gaan worden komen uit de traditionele Pakistaanse keuken, zoals Biryani, Tandoori Chic ken, Pakora and Paties, Rice with chic ken en shami kabab. De gerechten worden mee naar huis ge nomen, zodat ook huisgenoten kennis kunnen maken met de Pakistaanse keu ken. De kosten van de cursus zijn f. 47,50, incl. de gerechten. Bij voldoende belangstelling zal er in september een vervolgcursus gestart worden ’-ia. L, - z

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 11