Proefpassing. Colpa Optiek Contactlens plannen? Waddinxveense sportspetters Sportweek ’86 gaat door met Sportontmoeting Waddinxveen daalt op de ranglijst van de competitie Tien jaar Zwem-Revalidatie en Recreatie Waddinxveen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE M. v.d. Toorn winnaar HWS- wintercompetitie Paul van Deelen snelste schaker Inge Rehorst- trofee naar Alphen a/d Rijn Zaalvoetbal- tournooi van Bunnik’s Handel Training voor lange afstand Ontmoeting van schakers en dammers UW GIFT HELPT ECHT! Be Fair WSE ik *1 Eersteklas opticienswerk en prima service WADDINXVEEN - Met het Paasweekeinde achter de rug staat tweedeklasser Be Fair met 10 punten uit 15 wedstrijden op de voorlaatste plaats in de competitie, bezet WSE in de derde klasse zondag de vijfde plaats met 18 punten uit 15 wed strijden en staat in de zondagafdeling Gouda de ploeg van Waddinxveen op de derde plaats met 20 punten uit 14 wed strijden. Vraag ook naar de mogelijkheid van een speciale proefpassing. Bel eens op of loop even bij ons binnen voor een afspraak. Bij ons kunt U rekenen op objectieve informatie en zeer deskundige voorlichting. Onze gediplomeerde contactlensspecialist (A.NV.C.) vertelt er alles over. Met inbegrip van een aantrekkelijke kosten berekening voor de meest geschikte lenzen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 APRIL 1986 RgHtHBKSMI WSE 5e, W’veen 2e GIRO 300 - BANK 70.70 70 600 ZRRW maakt zich op voor tweede lustrum Zaterdag speelt Be Fair thuis tegen het Haagse DUNO, aanvang 14.30 uur. In Hillegom, bij Sizo, werd meegedaan aan een toernooi door Be Fair D-lD-2, E-2 en F-2. Zij behaalde als vereniging een verdiende derde plaats. Be Fair’s B-l heeft een goed Paasvoet- bal-weekend achter de rug en heeft haar kansen op promotie en kampioenschap in groep 1 danig vergroot door eerst op paaszaterdag met 8-0 van Bergambacht te winnen, terwijl op Tweede Paasdag, thuis tegen Groeneweg B-l met 3-0 werd gewonnen, door 2 doelpunten van Erik Valk en een goal van Rob Assche- man en opnieuw was keeper Marcel Ha venaar niet te passeren. Burg. Colijnstraat 21 -Telefoon 01727-4637 BOSKOOP OOGMETING CONTACTLENZEN Contactlensspecialist A.N.V.C Wat betreft de veldvoetbaiwedstrijd Soccer Boys 2 - Waddinxveen, gespeeld op zaterdag 1 februari, is scheidsrechter R. Bishoen vrijgesproken, zo heeft de tuchtcommissie van de KNVB-afdeling Gouda besloten. De voetbalvereniging Waddinxveen houdt op Hemelvaartsdag (donderdag 8 mei) haar traditionele familiedag. De dag is ditmaal met gemengd voetbal (dames en heren), terwijl er voor de kinderen een groot spelletjesparcours is uitgezet. OP Hemelvaartsdag gaat een driedaagse bazar van start met diverse stands. "Dit proberen we te bereiken door een aantal verenigingen hun eigen sport te laten organiseren voor andere sportver enigingen. Op deze manier doen de deelnemers mee aan sporten welke ze normaal gesproken nooit of zelden be oefenen. De tegenstanders echter heb ben datzelfde probleem daar iedere ver eniging nooit meedoet aan z’n eigen sport”, aldus het vernieuwde Spor- tweekcomité. In principe worden alle sporten uitge voerd door zowel dames als heren. Voor verenigingen die slechts één van beide geslachten als lid hebben behoeft dit echter geen belemmering te zijn om deel te nemen omdat ook de partners van de leden mee mogen doen. Hier voor zijn er een aantal beperkingen ge steld: ten eerste mag een deelnemer de sport waaraan hij of zij wenst deel te ne men niet in competitieverband uitoefe nen en ten tweede mag hij of zij binnen de gehele sportontmoeting slechts voor één vereniging uitkomen. Per sport-on- derdeel worden punten toegekend aan de verenigingen, welke getotaliseerd worden over de gehele Sportontmoe ting, zodat we ook van een sportieve krachtmeting tussen sportverenigingen kunnen spreken. ’’Afgaande op de zeer positieve reakties welke we ontvingen na afloop van de eerste Sportontmoeting hebben we ons doel zeker bereikt, maar helaas hebben toen door de tijdsomstandigheden niet alle verenigingen deel kunnen nemen. Om dit het komend jaar te verbeteren hebben we besloten tot een ’::herkan- sing” en nu hopelijk voor alle verenigin gen”. De snel opkomende Theo de Heer trok de bal goed voor alwaar Marcel Jaspers keihard inschoot: 1-0. Vijf minuten voor de rust kwam WSE goed weg toen er een penalty werd toegekend aan VFC. Routenier Harrie Schuiten zette zich achter de bal maar Ton Kling koos de goede hoek uit en ranselde de bal uit de doelmond. Na de rust was WSE de betere ploeg, maar uit een handvol kansen zag de ploeg geen kans om de score verder uit te bouwen. Pim Sluijs en Peter Zaat hadden die mogelijkheid wel maar zij vonden niet de juiste richting. Ook so lo’s van Camiel Asberg en Kees Mourits strandden in de modder of op een tegen stander te veel. Zondag 6 april speelt WSE in een uit wedstrijd tegen koploper Woerden, aan vang 14.30 uur. Vorig jaar werd er voor de eerste maal een sportontmoeting georganiseerd. Het doel van deze ontmoeting was (en is) het onderling kontakt tussen de sportverenigingen en hun leden tot stand brengen en/of versterken. WADDINXVEEN - Zaterdagavond vanaf zes uur wordt in de sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg het Bunnik’s Zaalvoetbaltoumooi gehouden (Bun nik’s Handel BV in Gouda). WADDINXVEEN - Dit jaar wordt de 41e Sportweek Waddinxveen ge houden van zaterdag 17 mei tot en met zaterdag 7 juni. Wekelijks zullen over dit unieke sportfestijn berichten verschijnen in het Weekblad voor Waddinxveen. Vandaag aandacht voor de Sportweek-sportontmoetin- gen. Er zijn twee poules. Poule A: CVC (Reeuwijk), Vink Verzekeringen (Waddinxveen), De Sniep (Waddinx veen), Bunnik (Gouda) en poule B: Edah (Den Haag), KAB (Gouda), To- kion (Waddinxveen) en Spoorverzeke- ringen (Gouda). Net toen WSE dacht de overwinning op zak te hebben viel de gelijkmaker. Met nog minder dan een minuut te spelen kwam een hoge trap van VFC in het strafschopgebied terecht, buiten bereik van een van de Vlaardingse voorhoede spelers kopte Bert Verlaan volkomen verkeerd door waarna de bal strak in de bovenhoek van z’n eigen doel ver dween. Door dit ongelukkige moment moest WSE de punten alsnog delen en haalden de oranje-zwarten slechts een schamel puntje uit dit Paasweekend weg. De gemeentelijke tennisbanen zullen, behoudens onvoorziene slechte "weers omstandigheden, op maandag 7 april a.s. voor bespeking aan de tennisvereni ging worden vrijgegeven, zo heeft amb tenaar A.R. Bakker van de afdeling sportzaken van de gemeentesecretarie laten weten. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se sportclub Antilope heeft sinds kon een speciaal trainingsuur ingelast vooi liefhebbers van de lange afstand. Onder leiding van Auke Leen wordt de ze baantraining gegeven op elke maan dagavond van 19.30 tot 20.30 uur aan de Alberdingk Thijmlaan. Voorlopig wordt de trainingsopbouw gericht naar de halve marathon (21,1 ki lometer). Nadere inlichtingen worder gaarne verstrekt doot Auke Leen, on der telefoonnummer 19769. Het aantal slachtoffers van hart- en vaatziekten neemt gelukkig iets af. Uw giften hebben dus resultaat opgeleverd. Maar de strijd gaat voort. Want jaarlijks worden in ons land nog altijd 40.000 mannen en vrouwen getroffen door een hartin farct en nog eens 20.000 door een herseninfarct. En elk slachtoffer is er een teveel. Alleen als u uw hart laat spreken, kan de Nederlandse Hartstich ting doorgaan met het ondersteunen van het wetenschappelijk onder zoek, het verbeteren van de patiëntenzorg en het geven van voorlichting. Steun deze week de collecte of stort uw bijdrage op giro 300 of bank 70.70.70.600. Bedankt voor uw gulle gift! (f) ntdarlandm hartatkMfcig XjX vrienden van de hartsöchtog Sopnaaan X). 2514 JR s-Gn^ennage Zaterdag 5 april is er weer een disco- avond bij de voetbalvereniging Wad dinxveen. Aanvang 20.30 uur. WADDINXVEEN - Dit seizoen heeft de Stichting Zwem-Revalidatie en Re creatie Waddinxveen (ZRRW) haar tienjarig bestaan erop zitten. Deze club met enthousiaste deelnemers en vrijwil ligers staat onder voorzitterschap van Marianne Bakker. Secretaris is me vrouw B.B. van der Linde-Bauer en penningmeester H. van Gelooven. De medische begeleiding is in handen van dokter P.J.E. van der Linde. Het tweede lustrum - dat gevierd gaat wor den op woensdag 16 april - is voor het Weekblad voor Waddinxveen aanlei ding in deze weken extra aandacht voor de ZRRW te gaan schenken. Begin oktober 1975 zijn een aantal zeer enthousiaste moeders gestart met het peuterzwemmen. De leeftijd van de kinderen lag toen tussen de 2 en 4 jaar. Tot op heden wordt er elke woensdag avond gezwommen door ongeveer 80 tot 100 kinderen, met een vader of moe der. In 1981 is men gestart met een groep van plm. 15 baby’s. Dit spartelen is zo goed bevallen dat besloten is om er vervolgcursussen op te geven. Als voor waarde is gesteld dat de watertempera tuur op plm. 30 C gebracht wordt aan gezien dat voor de baby’s/peuters aan genamer is. Vanuit het peuterzwemmen groeide het idee om ook bejaarden en gehandicap ten en mindervaliden te laten zwem men. Dit in navolging van het zwembad De Dillen te Alphen, waar al jarenlang op zondagmorgen van 10 tot 12 jaar plaats is voor het zwemmen van mensen met de meest uiteenlopende handicap. Op 6 november 1975-werd er een op roep in de krant geplaatst voor bejaar den en gehandicapten om te zien of er animo voor het zwemmen bestond. Er werd in het Anne Frankcentrum een dia-avond georganiseerd, waar de heer Van Winsen uit Alphen dia’s liet zien over zijn zwemgroep. Het was een ge slaagde avond. Er kwamen al aardig wat reacties van de bejaarden en van een en kele gehandicapte. Ook op deze avond vertelde dokter P. van der Linde sr. hoe belangrijk het zwemmen voor een mens is. De sfeer en het oefenen in warm wa ter onder begeleiding is ontspannend en goed voor de spieren. Bij de fysiotherapeuten werd geïnfor meerd of ze mee wilden helpen en er waren inderdaad vele enthousiastelin gen onder, zodat we een plan op konden gaan stellen. Op maandag 12 januari 1976 werd er gestart met het bejaarden- NATIONALE HART WEEK 14-20 APRIL F 6 Zaalvoetballer N.J. Uilenbroek (WSE) is door de tuchtcommissie van de KNVB uitgesloten voor 2 wedstrijden als speler, lijnrechter, coach, verzorger en secretaris-waarnemer, terwijl hij bo vendien een boete van f. 35,- heeft ge kregen. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar tiende en laatste wedstrijd in de wintercompetitie. Er werd gevist in de Zaan waar de com petitie erg goed werd afgesloten, want 15 vissers wisten in totaal 106.450 gr. vis boven water te halen. De eerste vijf waren: 1. J. Verhoef (13440 gr), 2. M.C. Kers (11830 gr), 3. M. v.d. Toorn (10880gr), 4. H. de Haan (9760 gr) en 5. M. Reichard (9260 gr). De einduitslag van deze competitie is: 1 M. v.d. Toorn (38200 gr), 2. J. Verhoef (33720 gr), 3. H. de Haan (32700 gr), 4. M. Reichard (28460 gr), 5. T. Verbree (27940 gr), 6. H. Romeyn (26380 gr), 7. P. Dorresteyn (24320 gr), 8. M.C. Kers (22590 gr), 9. D. Heeren (21820 gr), 10. R. Aalbers (16360 gr), 11. M. van Leeu wen (16160 gr), 12. R. Jenner (15700 gr), 13. W.v7d. Wal (15290 gr), 14. L. Puower (9440 gr), 15. P. Grootendorst (6160 gr), 16. J. Dekker (5920 gr), 17. M. Hoogerdijk (5360 gr), 18. H. de Kwaatstenièt (5020 gr), 19. P. Holman (4960gr) en 20. J. van Egdom (2200 gé). Zaterdag 5 april is de afsluitende wed strijd van de wintercompetitie. Deze wordt gevist op nummer. Opgave voor deze wedstrijd kan tot donderdagavond 19.30 uur. Kosten f. 7,50. De prijsuitrei king van de wintercompetitie is op za terdagmiddag 5 april om 14.00 uur in Bar Bodega Royal Inn. Be Fair speelde op Tweede Paasdag ge lijk (0-0) tegen het Ouderkerkse Spirit, zij het dat de Waddinxveners bijna nog met de volle winst naar huis gingen. Voor de KNVB-beker haalde Be Fair zaterdag de volgende ronde door met 2- 1 te winnen van vierdeklasser De Post duiven uit Loosduinen. De Waddinx veense doelpunten kwamen van Leon Konijn en Aart Bos. WSE zag op Tweede Paasdag twee mi nuten voor tijd het Vlaardingse VFC 1-1 gelijk maken. Bijna de gehele wedstrijd waren de gasten niet in staat geweest te genover de Waddinxveners - die een maal zelf scoorden - een vuist te maken. Zelfs een strafschop werd gemist. WSE verloor zaterdag van DHS met 0-1. Waddinxveen-zondag verloor op Tweede Paasdag met 1-2 van Moord recht in een redelijke partij voetbal. Op Paaszaterdag hadden de geelzwarten nog met 2-2 gelijk gespeeld tegen Bergambacht. Deze twee doelpunten kwamen van Kees Bonefaas. Wie als vereniging wil deelnemen kan zich laten inschrijven bij Jan van Leeu wen, Kerkweg-Oost 169. voor doel maar Frans van Woudenberg schoot rakelings naast. Net voor rust moest Marcel Straver reddend optreden nadat Be Fairs verdediging foutief uit verdedigden. Na rust was Leon Konijn die in de 3e min. de partijen op gelijke hoogte bracht. Een vrije schop, Aart Bos kwam bij Hans Wouter Valk die zich knap vrijspeelde en Leon Konijn in schietpositie bracht, de felle Leon liet zich deze kans niet ontnemen en scoor de 1-1. In de 10 min. maakte Aart Bos er 2-1 van. Weer was Hans Wouter Valk de aangever en met een droge knal scoorde Be Fairs dynamieke aanvoer der. Nadat Rene v/d Wilk weggestuurd door Ruud Willemstein nog een open kans miste, werd het bijna nog gelijk. Een misverstand in de Be Fair verdedi ging gaf de Haagse spits een open kans voor een leeg doel, hij schoot echter naast. 15 min. voor het einde blesseerde een doorgebroken Peter Loef zich om dat de keeper met een wanhoopspoging hem van scoren af wilde houden, Ron Voerman was zijn vervanger. Echt in moeilijkheden kwam Be Fairs zege niet meer en de wedstrijd eindigde zoals hij begon, een beetje kleurloos. Spirit - Be Fair (0-0), op Paasmaandag hielden de aloude kemphanen die nu ook samen de twee laatste posities inne men, elkaar na een spannende wed strijd in evenwicht: 0-0. In het Paasweekeinde kwam WSE twee keer binnen de lijnen: eerst op Paasza terdag tegen DHS uit Schiedam en op Tweede Paasdag tegen VFC uit Vlaar- dingen. De ploeg van Douwe Oppedijk kon niet overtuigen en het was aan te zien dat de laatste wedstrijd twee en een halve maand geleden gespeeld was. Tegen DHS speelden de oranje-zwar ten zeer onzeker én futloos. Ook DHS bakte er niet veel van zodat de wedstrijd het aanzien niet waard was. De Schie dammers creëerden nog enkele kleine kansjes, iets waar WSE niet aan toe kwam. Uit een van die kansen kon Dick Bregman zijn ploeg op winst zetten waarbij gelijk het enige hoogtepunt van de wedstrijd vermeld is. Tegen VFC kon WSE op een modderig veld evenmin imponeren maar de wed strijd bracht tenminste nog wat span ning. Al na vijf minuten kreeg VFC een juweel van een kans toen uit een cros spass Ad de Jong voor open doel de bal net naast gleed. Er volgden nog wat kansen voor VFC doordat de WSE-ver- dediging zeer onzeker ingreep maar de schade bleef beperkt doordat keeper Ton Kling attent bleef. Pas na een half uur kreeg WSE wat grip op de wedstrijd. Eerst kreeg Marcel Ja spers een schietkans vanuit een hoek schop en even later was het zelfs raak. WADDINXVEEN - Het op Tweede Paasdag gehouden Be Fair-voetbaltour- nooi voor E- en F-pupillen is gewonnen door Alphen aan den Rijn, die daard oor de trotse bezitter werd, voor het ko mende jaar, van de Inge Rehorst trofee. De voetbalvereniging uit Alphen a/d Rijn behaalde maar liefst 16 punten, Floreant eindigde als tweede met 12 punten, WSE derde met 10 punten, Be Fair werd vierde met 9 punten, DSO, de winnaar van vorig jaar, vijfde met 7 punten en Moordrecht werd laatste met 6 punten. De E-pupillen van Be Fair bleken de be ste in hun poule. De F-pupillen werden dat van Alphen. Na afloop van het tour- nooi werden alle voetballertjes weer traditioneel op pannekoeken getrak teerd. Voor alle verenigingen was een beker beschikbaar. Bovendien ontvingen alle deelnemers een vaantje. zwemmen. Dit gebeurde onder leiding van mevrouw BKandou van half 1 tóï 1 uur. Er waren ongeveer 44 bejaarden die deelnamen aan het gymen in het wa ter. Op een vergadering die zelfde dag werd ook de naam Zwem-Revalidatie en Recreatie Waddinxveen bedacht. Voorzitter werd dokter P. v.d. Linde sr secretaris de heer G. Borg en penning meester de heer C. Visser. Afgevaar digde van de peuters werd mevr. Th. van Leeuwen, van de bejaarden mevr. B. Kandou en van de gehandicapten mevr. M.A. Bakker. Op 28 maart 1976 werd er gestart met het gehandicaptenzwemmen. Er kwam een proefperiode van 5 weken op zon dagmorgen van 9 tot 10 uur. ’’Helaas kwamen er toen maar elf zwemmers. We kregen veel aanmeldingen voor een andere dag, de zondag bleek voor velen een probleem. Op 10 mei hebben we contact gezocht met de Waddinxveense Reddingsbrigade om ons te helpen bij het toezicht houden van de zwemmers in het diepe en tevens zijn er RB-men- sen, die bekwaam zijn in het zwemles geven aan de gehandicapten. Vanaf die dag is er een geweldig team ontstaan, bestaande uit fysiotherapeuten, RB- mensen, badpersoneel, arts en zo meer. De heer Borg verhuisde, waarna de heer Van Gelooven erbij kweam. Als functie kreeg hij het penningmeester schap, de heer Visser werd secretaris”, aldus voorzitter Marianne Bakker. WADDINXVEEN - Het Paastournooi snelschaken van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV is weer een ge animeerd en vrolijk gebeuren gewor den. Tournooileider Torenbeek had het tournooi in twee onderdelen gesplitst. In het eerste deel werden de meer dan dertig WSV deelnemers gesplitst in vijf groepen van zes a zeven schakers, die 5 of 6 partijen speelden. De in dit deel be haalde punten bepaalden de indeling in de ’’finale". Degenen met de meeste punten werden ingedeeld in de eerste groep, de daarna volgenden in de tweede enz. Winnaar in de eerste groep en dus tournooiwinnaar werd P. van Deelen en de winnaars van de groepen 2 t/m 5 werden E. Claassen, L. Wolfs, L. Ellers en Th. Goor. Zij ontvingen het grootste aantal ei eren, de nummers twee (H. van Wou denberg, L. Bloem, W. v.d. Hoek, J. v. Oort en R. Retel Helmrich) iets minder en de nummers drie (E. Philipse, H. Smitskamp, C. v.d. Ree, C. Asscheman en P. van Ófferen) moesten met een nog bescheidener aantal genoegen nemen. Maar geen van alle deelnemers hoefden met lege handen huiswaarts te keren, zodat geen WSV-er met de feestdagen zijn paasei hoefde te ontberen. Nadat de bekerwedstrijd Be Fair-De Postduiven (2-1) al tweemaal was af ge keurd is het er op Paaszaterdag einde lijk toch van gekomen. Na een wat vlak ke vertoning in de eerste 25 min. kwa men de Hagenaars dankzij een straf schop op voorsprong. Inleiding van de ze strafschop was een foutieve pas van Aart Bos, waarna Arjan Blom in de problemen gebracht de geretourneerde bal op de hoek van het zestienmeterge bied met de hand beroerde. Keeper Straver was kansloos op de koel benutte strafschop. Hierna kwam er plotseling leven in de brouwerij, een uitbraak van Be Fair bracht Peter Konijn oog-in-oog met de keeper, zijn uithaal werd door keepers lichaam geblokkeerd. Een vrije trap van Erny Dieckman gaf Rene v/d Wilk een kans, de keeper stompte de bal weg voor de voeten van Peter Ko- nij n die meteen uithaaldemaar via paal en een verdediger wilde het leer de doellijn niet passeren. Hierna brak Ar jan Blom door op links, een hoge voor zet volgde, drie Be Fair-mensen vrij WADDINXVEEN - In het kader (van het 80-jarig bestaan van de! C Waddinxveense damvereniging Excelsior staan er nog twee jubileu- mactiviteiten op het programma. De eerste gebeurt op donderdag- avond 3 april om acht uur in Het (Trefpunt aan de Stationstraat.; Daar zal dan een gecombineerde r dam- en schaakontmoeting tussen de 64 en 10 velden met WSV (Wad- dinxveense Schaak Vereniging)/ plaatsvinden. Vorig jaar werd het initiatief tot een dergelijke ontmoeting geno- men door de destijds jubilerende j schaakvereniging. Toen wonnen Z drie dammers hun schaakpartij van (schakers, terwijl de schakers één overwinning en drie remises boek- I ten in hun dampartij tegen dam- (;mers. Het dubbeltreffen is toen zo goed (bevallen, dat Excelsior dit jaar WSV heeft uitgenodigd voor een revanche in Het Trefpunt. Wellicht (is hiermee een traditie geboren. De mensen achter de Stichting Zwem-Revalidatie en Recreatie Waddinxveen, waarover in de komende Weekbla den voor Waddinxveen meer geschreven zal worden. Van links naar rechts mevrouw J. Warmenhoven, de heer D. P. Delissen, mevrouw B.B. v.d. Linde-Bauer, mevrouw M.A. Bakker, de heer H. van Gelooven, mevrouw E. M.S. Peeters en mevrouw E. Jongedijk. Op de foto ontbreekt huisarts P. v.d. Linde. (Foto: Sjaak Noteboom). Be Fair bijna laatst, Uw giften hebben dus it opgeleverd. Want jaarlijks worden in üi i .Kil j R i 'l iit i HP s<s' i i»tt'

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 15