GEMEENTE WADDINXVEEN AMNESTY IN HET BRONS Avond in MAVO/LTO-school Proef op de som in Waddinxveen Andere route vrachtverkeer Kladderaar Beslissingen in damfinale Islam-avond Vrijwilligers voor repareren van speelgoed aangehouden Jamin-prijzen INZAMELINGEN elke werkdag 07.00-19.00 uur op Belg.-VI. 2 Kabelkrant Waddinxveen SPOR T EN RECREA TIE SPREEKUREN Terugblik Zuid-Afrika WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING A VONDOPENSTELLING TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN OPROEP KANDIDA TEN COMMISSIE VOOR KUNST EN CULTUUR MILIEUZAKEN VERGADERINGEN I 12222 01820-24255 13000 13000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 APRIL 1986 01820-16066 010-362244 Deze partiële herziening ligt ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage. Waddinxveen, 2 april 1986. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Woensdag 2-4-1986: 07.00-09.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.30 uur alleen volwassenen 11.30- 13.00 uur ouder en kind 13.30- 15.30 uur vrijzwemmen 21.00-22.30 uur alleen volwassenen extra verwarmd 01820-15767 01727-4044 070-210001 Donderdag 3-4-1986: 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.00 uur alleen volwassenen 11.00-13.00 uur ouder en kind 13.30- 15.30 uur vrijzwemmen 16.00-17.30 uur ouder en kind 17.30- 18.30 uur vrijzwemmen Vrijdag 4-4-1986: 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.00 uur alleen volwassenen 11.00-13.00 uur ouder en kind 13.30- 15.30 uur vrijzwemmen 16.00-17.30 uur ouder en kind 17.30- 19.00 uur vrijzwemmen Zaterdag 5-4-1986: 10.00-13.00 uur ouder en kind 13.30-15.30 uur vrijzwemmen Zondag 6-4-1986: 10.00-12.00 uur ouder en kind 12.00-13.00 uur vrijzwemmen Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven extra verwarmd 14433 14433 Programma vrijzwemmen in de Paasvakantie van 30-3-’86 t/m 6-4-’86 Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Dan worden ze ook goedkoper. Want nu moet je er nog 2500 gulden voor neertellen. “Dan heb je ook klasse”, zo meent hij. W’ant het is bekend dat ook gewoon karton of hout, mits je de Op deze avond zijn er optredens van de zanger/gitarist Jaroslav Hütka uit Tsje- choslowakije en van de cabaretgroep JJNCO, die een selectie uit hun pro gramma ”Vrij-Bezet” brengen. Een toespraak komt er verder van landelijk hoofdbestuurslid A. de Beer en van Ine ke Nieuwstraten. Zij vertoont een klankbeeld van Kairos over deportaties en thuislanden in Zuid-Afrika. Ongeveer 12’/2 jaar geleden plaatste Huib van der Steen - nu predikant en le raar in Rotterdam - een oproep in het kerkblad van de Hervormde Immanuël- kerkgemeente om tot oprichting van Tot 5 juli van dit jaar wordt er internati onaal een Zuid-Afrika-actie gehouden. Al vele jaren werkt A.I. voor slachtof fers van mensenrechten en schendingen in Zuid-Afrika, zoals zij dat voor vele slachtoffers waar ook ter wereld doet. De mensenrechtensituatie in Zuid-Afri ka is in het afgelopen jaar aanmerkelijk verslechterd. Dit is o.a. merkbaar aan een groeiend aantal mensen dat gedeti neerd is op grond van politieke proces sen en aan nieuwe wijdverbreide be richten over marteling en slechte behan deling van gevangenen. WADDINXVEEN - Het Nederlands Instituut voor Natuurvriendenwerk (NIVON) en het sociaal-cultureel cen trum De Bonkelaar houden donderdag avond 10 april om acht uur aan de Beu kenhof een islam-avond. De toegang is vrij. De inleider van deze avond is Mohamed Barkat, die het nodige zal vertellen over de Islam. Aan hem kunnen allerlei vra gen gesteld worden die betrekking heb ben op de Islam. Op deze avond kan men zich ook opgeven voor een vier we ken durende Islam-cursus, die in sep tember gaat starten. WADDINXVEEN - Het project Men sen zonder Werk, dat de coördinatie in handen heeft van de Vrijwiligerswerk Vacaturebank Waddinxveen, heeft zich derhalve met het werven van vrijwilli gers in de afgelopen periode ook druk bezig gehoudep met het benaderen van diverse instellingen. Op deze manier wordt getracht om meer en nieuwe va catures te krijgen voor de vacature bank. Opvallend veel nieuwe vacatures heb ben betrekking op het repareren/her- stellen van speel- en leermiddelen. Met name peuterspeelzalen en scholen heb ben hard behoefte aan mensen, die een beetje handig zijn op dit gebied en een stukje van hun vrije tijd hiervoor op wil len offeren. Voor uitkeringsgerechtigeden kunnen deze werkzaamheden gedaan worden met behoud van uitkering. Mensen, die geen uitkering ontvangen en veel vrije tijd overhebben kunnen zich ook hier voor aanmelden. Eventuele onkosten worden in overleg met het project M.Z.W. vergoed. Overigens zijn er ook op andere gebie den aanzienlijk aantal vacatures nog niet vervuld, zoals op het gebied van de hulpverlening, administratie en tech niek. Al deze vacatures zijn te vinden in de vacaturemappen, die ter inzage lig gen in De Bonkelaar, De Boog, de openbare bibliotheek en het gemeente huis. Het correspondentieadres van het pro ject Mensen zonder werk is Raadhuis plein 1, 2741 HR Waddinxveen, tel. 14433. de Grote Pyramide op schaal maar goed toepast, de gewen ste geheimzinnige werking kan heb ben. “En wat gebeurt er als ik een ka- mergrote pyramide laat maken? Dat wil ik dan ook wel eens weten”. Zo blikt de heer Vonk vooruit. en ing. Jan Vonk WADDINXVEEN/GOUDA - Wegens het aanbrengen van anti-semjtische tek sten is zondagnacht in Waddinxveen een 22-jarige Gouwenaar aangehou den. Hij had die nacht zowel de muren van het Goudse als het Waddinxveense NS- station beklad. Partiële herziening 7 bestemmingsplannen (onherroepelijk) De burgemeester van Waddinxveen maakt ingevolge het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat, nu geen beroep is ingesteld bij de Kroon, de goedkeuring van het raadsbesluit van 19 juni 1985 tot vaststelling van een partiële herzie ning van de bestemmingsplannen ’’Dorpstraat”, ’’Landelijk Gebied West”, "Stationsstraat", "Recreatiegebied 't Weegje”, ’’Zuidkade I”, "Zuidkade-Wilhelminakade” en "Noordkade 1967” onherroe pelijk is geworden. WADDINXVEEN In restaurant De Gouwe Dis aan de Zuidkade liggen vijf flessen wijn in een pyramide. Een proef van Maaswinkel Engineerings Group uit Bergen op Zoom, van wel ke combinatie ook deel uitmaakt Sta biel Engineering Waddinxveen, moet uitwijzen of de daarin door restaura teur Maarten van Velzen gelegde wijn sneller veroudert, waardoor de smaak in de kortst mogelijke tijd stukken beter wordt. Als enkele experimenten verlopen zo als wordt verwacht dan komen er binnenkort schaalmodellen van de vijfduizend jaar oude Egyptische py ramide van Cheops in de handel. Het initiatief gaat uit van Maaswinkel Mo del- en Maquettebouw in Bergen op Zoom. De pyramide heeft de naam onder meer een conserverende wer king te hebben. En wijn kan er een versneld rijpingsproces in ondergaan. Directeur J.C.M. Vonk van dit bedrijf is van plan de zaak serieus aan te pak ken. Hij was eind vorig jaar op het idee gekomen na een bezoek aan het wijnimportbedrijf Walraven Sax in Etten-Leur, waar men proeven aan het nemen was met een in Bordeaux gekocht model. Het eerste experiment geschiedde met vlees. Overeenkomstig bestaande voorschriften plaatste hij op eender de van de hoogte - waar in de echte pyramide d'’ grafkamer van de farao heer Vonk, niet op voor de drie on derste rode wijnen. Er was nauwelijks of geen verbetering te bespeuren. Maar de twee witte, die bovenin had-_ den gelegen - ongeveer op eenderde van de hoogte - was volgens hem zo duidelijk lekkerder en rijper gewor den dat iedereen het verschil met de andere flessen die buiten de pyrami de in een doos hadden gelegen, kon ruiken en proeven. Collectevergunning 1 De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan Sakor vergunning verleend voor een collecte in de periode 7 tot 13 april 1986. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. WADDINXVEEN - De werkgroep Waddinxveen van Amnesty Inter national gaat het bronzen bestaan in dit Gouwedorp vieren met een op vrijdag 18 april om acht uur in de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO ’’Koningin Wilhelmina” te houden avond, die toegankelijk is tegen betaling van vier gulden. WADDINXVEEN - De Jamin-vesti- ging in het winkelcentrum “de Pas sage” heeft met het oog op Pasen 1986 een kleurwedstrijd gehouden. De vier prijswinnaars daarvan zijn: Angelique van Helden (Charlotte de Bourbonstraat 12), Giselinde Esveldt (Heemraadsweg 26), Taco Albada Jelgersma (Passage 9) en Ringo v.d. Pol (Peter Zuidlaan 110). Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. een adoptiegroep van Amnesty Interna tional in Waddinxveen te komen. Hier op reageerden Co en Jan Groenewe- gen. Zij bespraken met Huib en Jannie van der Steen wat te gaan doen. Hun eerste activiteit was een standje in de Kerst-Inn in de Immanuëlkerk, waar kaarten voor gevangenen en informa tiemateriaal verkrijgbaar waren. Tijdens deze Kerst-Inn meldden zich meer leden en men richtte een adoptie groep op. Als eersten werden gevange nen uit Lesotho, de D.D.R. en Zuid- Korea geadopteerd. In de jaren die volgden werden nog verschillende ge vangenen geadopteerd en kwamen vrij. Naast de actiegroep ontstond een werk groep die aan vele landenacties en cam pagnes meewerkte. Geschat wordt dat er minstens 3000 brieven geschreven zijn en tegenwoordig gaan er met be hulp van maandelijke voorbeeldbrieven ongeveer 120 brieven met verzoeken om vrijlating ban en/of een eerlijk pro ces voor politieke of gewetensgevange- nen de deur uit. De heer Vonk heeft nu nog een paar experimenten in petto. Zo wil hij de pyramide vol stoppen met vijf iden tieke flessen wijn, wil hij ook onder de bodem wat wijn leggen, en wil hij zien wat er gebeurt als je alleen het frame van messing - zonder de glazen platen - toepast. Tenslotte wil hij ook wel eens ervaren wat er zich voordoet als de flessen niet precies noord-zuid gericht worden maar precies oost- west. Volgens de pyramide-theorie- en moeten de voorwerpen noord-zuid gericht zijn omdat er anders geen ef fect zou optreden. Lukt dit allemaal, dan ligt voor de heer Vonk de weg naar de commercie open. “Een mooi uitgevoerde pyra mide op een klassiek of een modem uitgevoerd voetstuk zal in geen enkel restaurant misstaan. Er zijn ook par ticulieren die belangstelling hebben. Ik heb er al twee verkocht”. Hij denkt dat het dan mogelijk is met bij- Wijn eerder oud onder pyramide? WADDINXVEEN - In de derde ronde van de finale van het clubkampioen- schap van Excelsior valt enige afteke ning te constateren. In de finalegroep wisten Gerrit van der Zijden en Fred Zaadhof respectievelijk Piet Swart en Teun Twigt te kloppen. Fred buitte een meer aanvallende stand goed uit. Gerrit van der Zijden ging in een 8-om-7-stelling het eindspel in. Op dat moment was de strijd analytisch ge zien een bekeken zaak voor Gerrit. De hem toegestane bedenktijd was voor hem voldoende voor de juiste bereke ning. Ruud van Dijk, Tijmen den Ouden jr. en Jaap van der Eist zullen onderling gaan uitmaken wie de nrs. 1 en 2 van de tweede poule gaan worden en daarmee het eerste team (achttal) zullen comple teren. De twee eerstgenoemde speel den onderling remise en Jaap won zijn wedstrijd en is nog zonder puntverlies. Nog veel spanning is in deze groep te verwachten. Wisselende momenten in de partij Teun Driesse en Jan Zwanenburg. Teun was de damlijn tot op één zet genaderd en ruilde eerst af. Zwanenburg ruilde met een de opgerukte schijf af en voorkwam daarmee de dreigende nederlaag, ster ker nog, bij analyse bleek hij gewonnen te staan in de overblijvende 5-om-4- stand, echter kort daarvoor waren de spelers remise overeen gekomen. In de 3e poule won Kees Blonk op leuke wijze van Piet van Gils, die eigenlijk meer uit de partij had kunenn halen. Kees gaat nu op kop samen met Piet van Es, die door Jan de Heer op een punten- deling werd gehouden. In de 4e groep won de 15-jarige Janneke Terpstra en leidt met 5 uit 3 deze poule. Jan Both, die niet speelde in deze ronde heeft met 3 uit 2 ook nog goede moge lijkheden. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Pyramidekracht wordt beproefd in het restaurant De Gouwe Dis met van rechts naar links restaura teur Maarten van Velzen, Loes de Haan-Ernst (Stabiel Engineering Waddinxveen) (TKB Maaswinkel BV). (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De ondernemers- kring Industrieel Contact Waddinxveen is met de gemeente in gesprek over de afwikkeling van het vrachtverkeer naar de bedrijfste'reinen in Noord en Zuid nu de Dreef 1 de Zuidplas zal worden aangesloten op de Beijerincklaan. Het ligt namelijk in het voornemen van de gemeente om de Sniepweg tussen de Esdoornlaan en de spoorwegdoorgang af te sluiten. De Sniepweg wordt hierd oor een secondaire weg. Het verkeer, dat vanuit Rotterdam komt zal in de richting van de bedrijf sterreinen Zuid en Noord vanaf de Be ijerincklaan worden geleid via de spoor wegdoorgang naar de Kanaaldijk. Het verkeer richting Dorpstraat zal vanaf de Beijerincklaan linksaf worden geleid via de Dreef naar de Sniepweg, dus ach ter het sport- en zwembadcomplex langs. Momenteel is door de ICW offerte aan gevraagd (vrijblijvend) bij de firma Mo dulex voor het aanbrengen van verwijs borden naar bedrijven op het kruispunt Dorpstraat/Sniepweg en op het Noor- deinde bij het begin van de bebouwde kom. Na ontvangst van de offerte zal contact worden opgenomen met de be treffende bedrijven. Mocht dit tot posi tief resultaat leiden, dan zal contact worden opgenomen met de gemeente, teneinde toestemming te verkrijgen voor het plaatsen van de borden. zich bevindt - 100 gram biefstuk. In een weckfles naast de pyramide ging eveneens een biefstukje van een ons. “Na twee dagen kon je door de gla zen wanden van de pyramide al zien dat de biefstuk aan het uitdrogen was, wat in de weckfles beslist niet het geval was”, aldus de heer Vonk. “Na anderhalve week was het vlees in de pyramide droog, maar niet be dorven. Er was geen sprake van rot ting. Het uitgedroogde vlees was reukloos. Er was wel hier en daar een witte uitslag zichtbaar. Er was ner gens condens te bespeuren. Het vlees in de weckfles daarentegen was ver rot, nat en stonk dë kamer uit. Dat heeft iedereen hier gezien. Je kunt het geloven of niet. Het was zo”. Vervolgens ging men bij Maaswinkel ook met wijn aan het werk. Er gingen drie rode onderin en twee witte bo venin. De rode: Chateau Pontel- Chappaz 1981 Margaux Appelation Cóntrolée, Chateau Tricot d‘Arsac 1981 Margaux A.C. en Chateau Croix de Thomas 1981 Saint Georges-Saint- Emilion A.C. Dt witte: een Chablis A.C. 1983 en Chateau Tricot d'Arsac (moulleux) Ma geaux A.C. Na 33 dagen volgde de opening van de pyra mide in aanwezigheid van de meer- hoofdige direct.e van het bedrijf van een aantal personeelsleden en van twee wijnkenners. De vlieger ging, nog steeds volgens de De commissie voor Kunst en Cultuur heeft tot taak het college van burgemeester en wethouders te adviseren over het kunst- en cul tuurbeleid en de subsidiëring daarvan. De zittingsduur van de leden valt samen met een raadsperiode en zal binnenkort eindigen. Als lid van de commissie zijn benoembaar personen waarvan des kundigheid op het werkterrein van de commissie mag worden ver wacht, of die belangstelling hebben voor dit werkterrein, al dan niet bestuurslid zijnde van een vereniging of instelling die activiteiten verricht op het werkterrein van de commissie, waardoor van hen een nuttige inbreng in het werk van de commissie kan worden verwacht. De leden van de commissie moeten de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt en ingezetene van de gemeente Waddinxveen zijn. Het vereiste van ingezetenschap geldt niet voor degene die actief is in of nauw betrokken bij een vereniging of instelling die zich in de gemeente Waddinxveen met tot het werkterrein van de commissie behorende activiteiten bezighoudt. Het college nodigt hen die belangstelling hebben voor het lidmaat schap van de commissie, dan wel het college op andere geschikte kandidaten willen wijzen, uit hiervan schriftelijk mededeling te doen, en wel vóór 5 april a.s. Waddinxveen, 24 maart 1986. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen. Rectificatie Onder verwijzing naar de publicatie van de rubriek van 26 maart 1986 delen wij mede dat wij voornemens zijn de door Van Berke- steijn Beheer B.V. gevraagde Hinderwetvergunning voor een meu belfabriek en -spuiterij alsmede een motorvoertuigenbrandstoffen opslag en -aftapinrichting voor intern gebruik, gelegen aan de Wil- helminakade 69 alhier, te verlenen onder 117 (i.p.v. 133) voorschrif ten ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder bui ten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen tot 27 april 1986 ter inzage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. Voor het overige verwijzen wij naar de publicatie van 26 maart 1986. Commissie voor de financiën Donderdag 3 april 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Krediet renovatie atletiekbaan 2e fase Notitie eventuele invoering compostvaten. Aanschaffing stencilbranders Jan Ligthartschool en Theo Thijssen- school. Voorlopige vaststelling rekening dienst openbare werken 1984. Voorlopige vaststelling rekening gemeentelijk grondbedrijf 1984. Voorlopige vaststelling rekening gemeenschappelijk antenne- systeembedrijf 1984. Voorlopige vaststelling gemeenterekening 1984. Voorstel inzake centrale antenne inrichting. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. maten van - X -■

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3