Kunstuitleen Gouda ook Folkclub start met Callan Band 3 ZAKEN ZIEKTEKOSTEN l Rabobank O voor W’veen en Boskoop IN 3 JAAR VAN GORKUM: VERZEKERING nu tegen 50% PREMIE Voor 7,50 per maand is er van alles te huur Taekwondo- Dinsdagavond flitsende modeshow bij Arbo BV 4 prestaties van Marchant Jaarvergadering VOO in teken van speciaal onderwijs ’’Honger hoeft niet” Zomerzegel- verkoop gaat weer starten Stellingen Acceptgiro in een nieuw jasje Vink Verzekeringen Het gezelligste Partycentrum in de regio een ALLROUND MEDEWERKSTER Historie ÏW5FI 5 I I I I I I I I I I Commissie ORGANISATIE ADVISEURS YDO BV 7 Winkeltje Collectie ZONDER EIGEN RISICO Voorbeeld premie per maand (50% premie) Van 18 tot 40 jaar 58,— Kinderen tot 18 jaar29,- Vanaf 40 jaar 70,- Kinderentot 18 jaar35,- I I I I I «In Naam Adres Woonplaats Telefoon CITROÉN DEALER VOOR VVADDINXVEEN E.0. noordegraaf’s automobiel bedrijf waddinxveen b.v. “V ANTWOORDCOUPON Stuur mij documentatie over de No-Claim-polis Overtoom 35 - 2741 MS Waddinxveen Huwelijksfeesten, recepties, jubilea en 1001 feestmoge- lijkheden die lang in uw herinnering zullen blijven H VUL DE ANTWOORDCOUPON IN OF BEL VOOR INFORMATIE 01828-14996 I i De Callan Band. schapskaart is één seizoen geldig. in de eigen vereniging. Stellingen P.F.J. van Schie stellingen K.W.Th. van Soest 1984 1985 1983 1980 1983 1983 1985 Een publikatie van de Rabobanken in Boskoop en Waddinxveen. kopen. Om dat gemakkelijk te maken, is er een spaarregeling. Door 10 a 20 gulden per maand te sparen bij de Kunstuitleen staat er al gauw een aardig bedrag, waarvoor je het kunst aanko pen. Onze gedachten gaan uit naar iemand van ca. 25 jaar, die na havo- of atheneum-opleiding een aan tal jaren kantoorervaring heeft opgedaan in een bij voorkeur niet al te groot bedrijf. Zij is bekend met het gebruik van tekstverwerker en heeft een goed taalgevoel. Tot het werk zullen o.m. behoren het typen en ver der verzorgen van rapporten ten behoeve van rela ties, het bedienen van de telefoon, het archiveren en op andere wijze ondersteunen van onze (ca. 15) organisatie-adviseurs bij hun vakuitoefening. De nieuwe medewerkster zal deze taken uitvoeren in nauwe samenwerking met enkele kollega’s. Er bestaat evt. de mogelijkheid óm 36 uur per week te werken. Belangstellenden worden uitgenodigd hun brief met persoonlijke gegevens vóór 15 april a.s.rin te zenden. Degenen die op grond van hun antecedenten in aanmerking komen voor de vakature zullen op kor te termijn voor een wederzijdse kennismaking wor den uitgenodigd. Ons kantoor is gevestigd Brugweg 56, 2741 KZ VVaddinxveen, (Postbus 165, 2740 AD VVaddinxveen). voor het aangenomen werk een aan trekkelijke huur. Wel tijdig reserveren Directie-auto Citroen CX RE blauw met 1983 1982 Break beige Fiat Ritmo 60 wit Renault 20 GTD Renault 20 GTD groen met Mazda 626 grijs met Ford Escort 1,6 wit Erkend bedrijf voor periodieke keuringen APK en veiligheids inspecties WN. Inbouwstation voor LPG, NECAM en LANDIHARTOG Staringlaan 4 VVaddinxveen Tel. 01828-15788* auto noordegraaf waddinxveen b.v. De Rabobankadviseur WADDINXVEEN - Op Initiatief van automobielbedrijf Arbo BV aan de Noordkade wordt komende dinsdagavond in de eigen vestiging voor de tweede maal in successie een flitsende modeshow gepresen teerd. De avond begint om acht uur. In de pauze zijn er diverse demonstra ties. Kaarten a 8,50 (inclusief kof fie, hapje en drankje) zijn verkrijg baar bij de deelnemende zaken. De modeshow bij Arbo BV wordt mogeiijk gemaakt door Ronaat Schoenmodes, partyservice Van den Berg, bloemsierkunst Mia en Wim Rip, Christelle Mode, Verzijl Sport, Foto Sjaak Noteboom, mr. Opticien J. Grit en Arbo BV. (J) 01829-4321 REEUWIJK-Dorp| Dorpsweg 32 Staringlaan 4, Waddinxveen 01828-15788 Geopend: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Koopavond 7-9 uur Zaterdag 9-16 uur Na7uurb.g.g. Koen Noordegraaf 01727-6629 M. Noordegraaf 01820-17114 dat de actie zomerzegels 1986 zal sla gen. k Sinds kort heeft de Kunstuitleen een winkeltje, waar prenten, keramiek en plastieken te koop worden aangeboden Meer dan vijfhonderd kunstwerken zijn daar te koop en wel bescheiden prijzen, zo tussen de 35 en 350 gulden. Een extra service voor het publiek die nu al bij zonder gewaardeerd wordt. Alles bij el kaar toch de moeite waard om eens een kijkje te nemen bij de Kunstuitleen. De Callan Band werd in de herfst van 1982 opgericht, nadat violist Gerard Bouman en gitarist Jan van Damme al een aantal jaren met behulp van envou- dige opname-apparatuur muziek op de band hadden gezet, die uit de Britse folk-hoek kwam. Deze muziek probeer den ze in een eigentijds jasje te steken en daardoor kwamen ze al snel bij de elektrisch versterkte instrumenten te recht, die in déze bewerkte muziek goed bleken te passen. Toch wilden beiden de muziek een wat steviger basis geven en zodoende werd bassist Martin Mod- derman.gevraagd om de gemaakte ban den van een baspartij te voorzien. Van af toen werd ook gezocht naar een zan- ger/gitarist om het geheel af te ronden. Die werd gevonden in de persoon van Henny Barnhoorn en zo was De Callan Band een feit en kon men zich gaan rich ten op het podium-gebeuren. De vuur doop had De Callan Band op de slot- avond van het Alphense Hooftstraat- theater waar de reakties van het publiek zeer enthousiast waren. circa 200 kunstenaars uit heel Neder land leveren hun werk aan de Kunstuit leen Een deskundige en onafhankelij ke commissie, bestaande uit drie kunst enaars en de beheerder van de Kunst uitleen, bepaalt welke werken in aan merking komen om te worden opgeno men in de collectie. Tevoren worden kunstenaars aangeschreven om werk in te zenden ter beoordeling. Uiteraard al leen professionele kunstenaars. Dit toont aan hoe positief de beeldende kuntenaar staat tegenover de Kunstuit leen. Dit heeft voor hem dan ook louter aantrekkelijke kanten. Ten eerste komt zijn werk onder de mensen, krijgt het een eerste klas en ethisch verantwoorde reclame. Ten tweede: de kans op ver koop is groot. En tot slot ontvangt hij Het onderwerp van de zomerzegels ’86 is ’’antieke meetinstrumenten”: balans (50 20 cent), uurwerk (60 25 cent), barometer (65 25 cent) en jacobsstaf (70 30 cent). De ontwerper is Kees Nieuwenhuijzen. Het postzegelboekje met daarin twee zegels van 50 20 cent (briefkaart) en twee zegels van 70 30 cent (brief) is Sturen naar Vink Verzekeringen Antwoordnummer 10206 2740 WB Waddinxveen Een postzegel plakken is niet nodig. Een kunstuitleen is een uitleenbureau waar je kunstwerken kan lenen. Voor weinig geld (f. 7,50 per maand) is er van alles te huurzoq)s schilderijen, plastie ken, tekeningen, grafiek en wandkle den. Een uitgebreide collectie van kuin- stenaars uit heel Nederland. Omdat de meeste mensen in de regel niet zo gemakkelijk een galerie of mu seum binnenstappen, is de Kunstuitleen dé instelling die dc mensen over de drempel helpt. Velen denken immers dat je voor kunst een dikke portemonee moet hebben.. Of dat je verstand van kunst moet heb ben of dat het zo moeilijk is om het te begrijpen. Niets is echter minder waar. Bij dc kunstuitleen kan je een werk le nen en dat maximaal zes maanden thuis houden. Op die manier raak je ver trouwd met kunst. Het leuke is, dat wil je er geen afstand meer van doen, je zo'n kunstwerk kan WADDINXVEEN - Aan de vorige week woensdag in Gouda gehou den studieochtend ”Midden-Hol- land in toeristisch perspectief" na men als inleiders ook deel CDA- wethouder P.F.J. van Schie en VVD-fractievoorzitter K.W.Th. van Soest. Zij prikkelden de discus sie met in totaal zes stellingen. Dit zijn ze: WADDINXVEEN - “Het speciaal onderwijs, een kwaal of een zegen” is het onderwerp waarover de Waddinx- vener Joep Malestein, hoofd van de sector onderwijs, cultuur en welzijn van de gemeente Utrecht, een inlei ding zal houden na het huishoudelijk gedeelte van de op dinsdagavond 22 april om acht uur in de openbare Jan Ligthartschool aan de Sperwerhoek te houden jaarvergadering van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Daarna is er gelegenheid om vragen te stellen aan Bep Vermey, directeur openbare LOM-school te Gouda drs. Theo Knops: orthopedagoog en alge meen schoolbegeleider voor de spe ciale scholen bij de SBD in Gouda en Joep Malestein. WADDINXVEEN/BOSKOOP/GOUDA - Het ontbreken van een kunstaanbod van behoorlijke omvang en variëteit en de noodzakelijke in vesteringen in accomodatie en menskracht heeft de gemeente Waddinx veen niet doen kiezen voor een eigen kunstuitleenmogelijkheid, maar het ligt wel voor de hand de samenwerking met de Stichting Kunstuitleen Gouda Regio te intensiveren. Zo zou van tijd tot tijd werken van die kunstuitleen in Waddinxveen geëxposeerd kunnen worden, terwijl Wad- dinxveense kunstwerken, die door de BKR-regeling eigendom van de ge meente zijn gewonden, in het bestand van de Goudse kunstuitleen zouden kunnen komen. WOENSDAG 2 APRIL 1986 Actieweek WADDINXVEEN - De Hongerstich- ting en de Wereldwinkel Waddinxveen besteden aandacht aan de actieweek ’’Honger hoeft niet” die van 12 tot 19 april wordt gehouden. Vanaf maandag 14 april tot en met vrij dag 19 april zal er in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan een een voudige, maar duidelijke tentoonstel ling te bezichtigen zijn. In de Wereld winkel wordt op 17,18 en 19 april de we- reldmaaltijd tentoongesteld. Deze we- reldmaaltijd is voor iedereen mogelijk bij de huidige wereldvoedselproductie. Sinds "Eén voor Afrika” weet iedereen het. Honger is geen natuurramp, het is mensenwerk en dus valt er wat aan te veranderen. Vorig jaar werd de actie week voor het eerst gehouden en omdat het een groot succes werd, krijgt de week een vervolg en zal een jaarlijks te rugkerend fenomeen worden. "Honger hoeft niet" is het resultaat van een in Nederland unieke samenwerking. In het bestuur van de week zitten de No- vib, de Nationale Commissie voor voor lichting en bewustwording Ontwikke lingssamenwerking (NCO), de Interna tionale Unie voor het'behoud van de na tuurlijke hulpbronnen IUCN (waarin ook het Wereld Natuur Fonds zitting heeft), de NIO-vereniging, Vereniging Milieudefensie en de Vereniging van Wereldwinkels. Voorzitter is prof. dr. E. Hommes, hoogleraar aan de T.H. Twente. Mede werking verlenen ook Stichting Natuur en Milieu, Stichting Milieu Educatie, vakbonden, kerken, landbouw-, vrou wen- en jongerenorganisaties. Door de ze brede opzet zal de week een nation aal karakter krijgen. Het ligt in de bedoeling een zo groot mogelijk publiek te informeren over de oorzaken en achtergronden van de voedseltekorten in de Derde Wereld. Tevens zal worden gewezen op de mo gelijkheden die Nederland, al of niet in internationaal verband, heeft om een bijdrage te leveren aan een oplossing van het wereldvoedselvraagstuk. Honger hoeft niet: de voedselproductie is groot genoeg om de huidige wereld bevolking te voeden. Natuurlijk kent het complexe voedselvraagstuk geen simpele antwoorden. Een veelzijdige aanpak is noodzakelijk. Tijdens de ac tieweek ligt de nadruk op het belang van milieuzorg en een evenwichtig land bouwbeleid voor een blijvende verbete ring van de voedselsituatie. Het zijn de voorwaarden voor een verantwoorde voedselproductie in de Derde Wereld. Een productie die uiteindelijk voldoen de moet zijn om de Derde Wereld van eigen voedsel te voorzien. De acceptgirokaart is een vertrouwd onderdeel van ons betalingsverkeer. Dat blijkt wel uit het feit dat vorig jaar zo’n 215 miljoen van dit soort beta lingsopdrachten werden verwerkt. Een goed systeem, al zult ook u wel eens bij het plaatsen van uw handtekening in een ponsgaatje zijn blijven haken. Dat de ponskaart binnenkort gaat verdwijnen, is voornamelijk een gevolg van veroudering van de verwerkingsapparatuur. Daarom wordt overge schakeld op een ander systeem waarbij de acceptgiro’s een nieuw jasje krij gen. Wellicht heeft u inmiddels al kennis gemaakt met het nieuwe, blauwe formulier dat van een slappe papiersoort is gemaakt. Tegen het einde van dit jaar zal de ponskaart vrijwel volledig uit het betalingsverkeer zijn ver dwenen. Bedrijven, instelling. 1. Midden-Holland heeft als een heid onvoldoende naamsbekend heid om een succesvolle toeristisch -recreatieve toekomst tegemoet te gaan. 2. Wanneer toerisme en recreatie meer uit economisch oogpunt wor den benaderd bestaat het gevaar dat de kwaliteit van het gebodene zal verminderen. 3. Gemeentelijke overheden in Midden-Holland dragen gezamen lijk verantwoordelijkheden voor een goed recreatief aanbod ten be hoeve van de streekbewoners. Het bedrijfsleven zal - al of niet gesubsi dieerd - het inititatief moeten ne men tot realisering en beheer van risicodragende toeristische projec ten. BOSKOOP - Tijdens de Zuidhollandse kampioenschappen teakwondo, gehou den in de sportschool van Marchant aan het Torenpad in Boskoop hebben pupil len van deze school uitstekend gepres teerd. Leden van de Boskoopse sport school komen ook uit Waddinxveen, Hazerswoude en omringende plaatsen. De deelname aan deze kampioenschap pen was enorm groot. Het ging bij deze kampioenschappen om stijloefeningen, waarbij men was ingedeeld naar grade ring en gewicht. Van sportschool Mar chant behaalde Erik van Steijn een eer ste plaats. Leon Hartman een derde en Omar Hamdani eveneens een derde. Verviolgens kwam Mohammed Jhatar- nen tot een eerste plaats bij het onder deel breektechnieken in een sprong. Het ging hierbij om een open categorie voor alle deelnemers. Omar Hamdani werd tweede en Leon Hartman derde. Voorts werden breektechnieken uitge voerd op grote hoogte. Hier werd Omar Hamdani tweede bij de hoger gegradu eerden en Leon Hartman derde bij de lager gegradueerden. In totaal hielden de pupillen van Marchant acht prijzen WADDINXVEEN - Van Gorkum’s Groente en Fruit, die zoals reeds is be richt nu met een vestiging aan het Koningin Wilhelminaplein beschikt over drie winkels, bestaat drie j aar. In maart 1983 werd namelij k het eerste pand aan de Kanaalstraat/Kerkweg-Oost in gebruik genomen, waarna in novem ber 1984 de tweede vestiging in Boskoop volgde. Het bedrijf van de sinds kort aan de Onderweg wonende Waddinxvener P. van Gorkum (31) telt 10 vaste medewerkers/sters en 5 part-timekrachten. Hij zit sinds 12 jaar in het vak, waarvan nu dus drie jaar als zelfstandig on dernemer. De derde vestiging aan het Koningin Wilhelminaplein in Waddinxveen be schikt over ruim 100 vierkante meter. Er wordt hetzelfde groente- en frui- tassortiment gevoerd als in de overige twee winkels, zij het dat in deze zaak wordt geëxperimenteerd met de verkoop van bloemen en planten. De heer Van Gorkum is na een feestelijke receptie met zijn tweede zaak in Waddinxveen van start gegaan ter ontlasting van de vestiging aan de Ka naalstraat en om een uitgebreidere klantenkring te kunnen opbouwen. Als bedrijfsleider fungeert de heer M. Hoogenes. Van Gorkum’s Groente en Fruit heeft in Waddinxveen voorts belangstel ling tot het realiseren van een groente- en fruitzaak in de woonwijk Zuid- plas. De Stichting Kunstuitleen Gouda Regio is in Gouda op de Raam 212 gevestigd. Dat is het geval sinds mei 1983. Gestart in november 1977 op de Prins Hendrik straat en na enkele jaren een onderko men in de Keizerstraat gehad te heb ben, heeft de Kunstuitleen nu een fris ogend wit en geel pand aan de Raam. Voorbijgangers blijven af en toe nieuwsgierig staan en werpen een ver raste blik door de grote winkelruiten op de sierlijke plastieken en kleurige Schil derijen, die tot ver in de uitleenruimté te zien zijn. 1. Wanneer alle instanties die zich in Midden-Holland bezighouden met recreatie en toerisme actief zouden samenwerken, zou er in kortere tijd méér gedaan kunnen worden met méér Tendement. 2. De promotie van en voorlichting over de toeristisch recreatieve voorzieningen en mogelijkheden dient centraal te geschieden voor de gehele regio, opdat het gebruik van de bestaande en te ontwikkelen voorzieningen toeneemt. 3. Door meer aandacht te geven op regionaal niveau aan toerisme en recreatie en door meer bedrijfsma tige opzet kan de regio Midden- Holland zich .economisch verster ken. Bedrijven, instellingen en verenigingen die geld te innen hebben, kunnen dank zij de acceptgiro’s nieuwe stijl hun administratie vereenvoudigen. De verwachting is dan ook dat het gebruik van deze betaalmethode snel zal toe nemen. Voor de consument biedt de nieuwe acceptgiro het voordeel dat de informa tie over de betaling beter leesbaar is. Niet langer kunnen het bedrag en an dere gegevens worden verminkt door ponsgaatjes. De gebruiksmogelijkhe den zijn dezelfde als die van de huidige kaart. Het grootste deel van het blauwe formulier wordt bij de bank ingeleverd, een kleiner strookje be houdt de cliënt voor de eigen administratie. Een juiste verwerking van de acceptgiroformulieren is alleen mogelijk als de gebruiker zich aan enkele aanwijzingen houdt. Zo mag beslist niet wor den geschreven op de witte strook aan de onderzijde van het formulier (daarop staan de gegevens die door de computer worden gelezen) en is ook vouwen van de acceptgiro uit den boze. Het spreekt voor zichzelf dat een goed leesbare en complete invulling van bedrag en rekeningnummer onont beerlijk is voor een foutloze uitvoering van de betaalopdracht. Betalen met een acceptgiro hoeft voor niemand een probleem te zijn, maar er zijn mogelijkheden om met name regelmatig terugkerende betalingen nog eenvoudiger té verrichten. U kunt bedrijven en instellingen machtigen om hun nota automatisch van uw rekening te laten afboeken. Dat bespaart u administratiewerk en u kunt niet vergeten om op tijd te betalen. En als u het met een bepaalde afboeking niet eens bent, is ook dat geen probleem. Als u de bank een seintje geeft, wordt de betaling onmiddellijk terugge- Ter versterking van ons sekretariaat zoeken wij WADDINXVEEN - In sociaal-cultu- reel centrum gaat vrijdagavond 11 april om acht uur met een optreden van De Callan Band de Waddinxveense folk- club van start. Na het succesvolle optre den van Iain Mackintosh, the Quiet man of Scottish Folk, is er een werk groep aan de slag gegaan die maande lijks folk-groepen naar Waddinxveen zal halen. Er worden artiesten aangetrokken met nationale bekendheid. Ook zullen er buitenlandse artiesten aangetrokken worden. De entree van deze folk-avon- den zullen niet hoger zijn dan f. 5,-. Naast de vaste avonden zal er in het nieuwe seizoen een folk-muziekfestival georganiseerd worden. Waddinxveners vanaf 18 jaar kunnen lid worden van de folk-club voor f. 5,-. Dit lidmaatschap geeft recht op de toegang van de folk- avonden met een korting. Ook geeft de lidmaatschapskaart toegang op de bij zondere folk-evenementen die georga niseerd gaan worden. Vanaf 11 april kan men zich opgeven voor de folk-club tegen betaling van f. 5,-. Eind augustus krijgen de leden hun lid maatschapskaart toegestuurd met het programma seizoen 86/87. Een lidmaat- Als u de bank draaid. Minstens even populair als de acceptgiro zijn de betaal- en Eurocheque. In 1985 werden er in ons land meer dan 150 miljoen uitgeschreven. Deels wor den de cheques gebruikt voor het betalen van heel kleine bedragen. Het komt zelfs voor dat een pakje sigaretten of een kop koffie met dit gegaran deerde betaalmiddel worden afgerekend. Niet iedereen is ingenomen met die ontwikkeling. Middenstanders klagen over de geld- en tijdrovende uit breiding van hun administratie, terwijl het uitschrijven van cheques aan de winkelkassa soms extra wachttijd voor de cliënt betekent. Ook bij de bank zien we liever niet dat bedragen worden ingevuld die ongeveer evenhoog zijn als de verwerkingskosten van de cheque. Voor betalingen tot een paar tientjes blijft afrekening met contant geld de aangewezen weg. Citroen 2CV6 Club bruin 1982 Citroen 2CV6 Club rood 1984 Citroen 2CV6 Transat wit 1984 Citroen Visa wit Citroen Visa wit Citroen Visa L rood Citroen Visa Super E rood 1983 Citroen GSA Break beige met1981 Citroen BX 14 RE wit 1984 Citroen BX 19 Diesel wit 1984 Citroen CX 2000 beige1981 Citroën CX 2400 LPG blauw met1981 Citroën CX 2400 GTI rood 1980 Citroën CX 2400 GTI wit 1983 Citroën CX 2400 Injectie Aut. zwart 1981 Citroën CX 2500 Diesel 1980 WADDINXVEEN - Mevrouw S.IJ. van der Linden-Taekema, de echtgeno- handig om in tas of portefeuille mee te te van Waddinxveens eerste burger, dragen. Naast postzegels verkoopt het koopt volgende week dinsdagmorgen comité nog vele andere aantrekkelijke om tien uur de eerste zomerzegels 1986 artikelen gesierd met onder andere af beeldingen van Marjolein Bastin (brief papier, verjaarskalender en notitie- en Cynthia van Spengler (wensbrief en wenskaarten). Om voor veel sociaal/culturele organi saties en instellingen de realisatie van 50.000,- als bijdrage in de restauratie projecten mogelijk te maken, is veel van 1 de Remonstrantse Gemeente aan de Zuidkade. in het postkantoor aan de Kerkweg- Oost. Daar is tot en met vrijdag 23 mei de wel- blokjes) bekende kraam aanwezig voor de ver koop van deze zegels. Uit de landelijke opbrengst hiervan ging vorig jaar f. het 150 jaar oude kerkgebouw van geld nodig. Daarom is het zo belangrijk D r-rx /Anc f rnr, Z-, V /I/-, J J - -1 A CXCiS' 1 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 9