Voetbaljeugd verwend Kleine kans volleyballers Waddinxveense sportspetters De Gouwe op weg naar 20 competitiepunten WSE verliest van Woerden en staat op de vijfde plaats Basketbal- een succes Keeperstraining Frans Hoek, internationaal tournooi D 1 ongeslagen kampioen Zaterdag laatste wedstrijd tegen MZPC Matige vangst NCVB over werk van notaris WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE tournooi scholieren PUPILLEN ANTILOPE IN ACTIE VERLIES KORBIS FAy - Flyers-dames blijven sterk k Be Fair WSE i 01828 - 12283 Tournooi ZELF VERHUIZEN? LATEN VERHUIZEN? da'sma vweegerwien... I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 APRIL 1986 HM Be Fair is in degradatiegevaar Gadegeslagen door een talrijk publiek demonstreert Frans Hoek één van Beeld uit wedstrijd WSE-Sparta. stond WSE-trainer 1 WADDINXVEEN - De zorgen van tweede-klasser Be Fair zijn niet ge ring. Zaterdagmiddag werd met 2-4 van DUNO verloren, zodat de Wad- dinxveners nu na 16 wedstrijden met 10 punten op de laatste plaats staan. Het degradatiegevaar is levensgroot aanwezig. Derdeklasser WSE ver loor zondag met 3-2 van Woerden. De Waddinxveners scoorden alleen middels strafschoppen. WSE staat met 18 punten uit 16 wedstrijden op de 5e plaats. de oefeningen. Tussen die twee mogelijkheden moet u vaak kiezen. De ene mogelijkheid kost veel tijd en moeite, de andere kost veel geld. Laat u eens informeren over andere mogelijkheden. Vraag vrijblijvend informatie WADDINXVEEN - Het eerste veld- korfbalteam van Korbis heeft met 4-15 verloren van koploper Weidevogels. Met de rust was het al 1-10 in het nadeel van de Waddinxveners. Teneergeslagen Op de foto niet de bekende Waddinxveense geel/zwarte kleuren, omdat de spelers van D 1 een donkerblauw trainingsjack dragen met op de rug de naam van de sponsor Vandien Verzekeringen B. V. Op de bovenste rij van links naar rechts: Cock Lagrand (elftalleider), Ronnie Lagrand, Lars Smit, Nanouk Leeflang, Pieter Jos Blokzijl, Lodewijk Monster (elftalleider), Martin van Tol, Jaap van Tol (scheidsrechteren reserve elftalleider)Op de onderste rij van links naar rechts: Remco Benjert, Jelle Troost, Michiel Sol, Arjen Waltman, Menno Benjert, Joris Janssen, Chris v.d. Stelt (trainer). Martin Kalkhoven staat niet op deze foto omdat hij niet aanwezig was. Natuurlijk kunnen we ook de gehele verhuizing voor u uitvoeren! WADDINXVEEN - Het D 1 elftal van de voetbalvereniging Waddinxveen, waarvoor het Alphense Vandien Verze keringen BV als sponsor optreedt, is on geslagen kampioen geworden na een ruime overwinning op stadsgenoot Be Fair met 9-0. VERVOER VERHUIZINGEN degradeerd is de ploeg inmiddels erg be dreven geraakt in het verdedigen van het eigen doel. Het gelukte De Gouwe dan ook in de eerste periode nauwelijks een opening te vinden in deze stugge verdedigingsgordel De beslissende derde periode kenmerk te zich door het in eerste instantie uit het water sturen van de jonge De Gouwe- speler Peter Baas. Door een afstands schot van Van Amsterdam kwam Kou dekerk terug tot 3-3. Hierna kon de meest irritante speler van Koudekerk, R. Kimpel, voor 45 sec. de kant opzoe ken. In de nu ontstane man meer situ- WADDINXVEEN - Zaterdag namen enkele Antilope-pupillen deel aan de eerste weg- en baanwedstrijden van het nieuwe seizoen. In Schoonhoven hield Avantri haar jaarlijkse Parkloop voor de jeugd over ruim 1.300 meter. Jeroen Schildt van Antilope legde hier beslag op de tweede plaats. De conditie van Yoeri Combé van AVA was zichtbaar beter. Hij fi nishte dan ook ruim voor Jeroen. In Alphen aan den Rijn hield AAV'36 haar eerste baan wedstrijd. Bij de C-pu- pillen (7 jaar) legde Rudi Ververs met een prima resultaat beslag op de eerste plaats. Bij de B-pupillen (8 jaar) kwam Ricardo van Krimpen bij de meerkamp tot een 25e plaats. Twee jongens in de strijd bij de A-pupil- len: Raymond v.d. Bas legde beslag op de 15e plaats en Jurjan de Vries kon trots naar huis gaan met twee eerste plaatsen. Jurjan presteerde bij het ko gelstoten zelfs zo goed dat hij het club- en afdelingsrecord verbeterde tot maar liefst 8,44 meter. het hoogst bereikbare voor de Wad dinxveners, die zaterdagmiddag in Gouda aantreden tegen Van Ginkel/Jo- dan Boys. De volleybalsters maakten korte met-- ten met het Rijswijkse PVC/Blokkeer waarvan met 3-0 werd gewonnen. De Waddinxveensen spelen zaterdagmid dag in de sporthal Groenswaard tegen Radius. WADDINXVEEN - In de Paasvakan tie is WSE-voetbal de jeugd niet verge ten. Zo kwam Ajax-keeperstrainer Frans Hoek naar het complex aan de Willem de Rijkelaan voor een praatje en demonstratietraining en werd er het jaarlijkse internationale tournooi voor C-junioren (12 tot 14-jarigen) ver speeld, terwijl er ook een interregionaal tournooi voor meisjes-junioren (12 tot 15-jarigen) plaats vond. Frans Hoek was in Waddinxveen te gast van WSE, Be Fair en Moerkapelle. Op het sportcomplex van WSE nam de 29- jarige ex-Volendam doelman 18 juni orenkeepers van de drie verenigingen onder handen in een demonstratietrai ning. Gadegeslagen door een talrijk pu- doelpunten: 3-4. Wat daarna voor het Gouwe-doel plaatsvond weet alleen de scheidsrech ter. Kazik Czerwonij veroorzaakte een strafworp en werd daarna voorgoed op de kant geplaatst wegens commentaar op de leiding. Tien seconden later was een zelfde lot beschoren voor R. Kim pel van Koudekerk. De strafworp werd overigens door Koudekerk niet benut. Keeper Kors van Tilburg keerde de kei hard geschoten kogel. In de vijfde mi nuut werd de voorsprong voor De Gou we wat meer geconsolideerd door doel punten van Niek de Leeuw en Marco Kraak. WADDINXVEEN - In een waterpolowedstrijd die de schoonheidsprijs niet verdiende heeft het eerste herenteam van De Gouwe met 5-11 ge wonnen van Koudekerk. De Waddinxveners hebben met nog één wed strijd voor de boeg 19 competitiepunten. Het streven van trainer/coach Nico Noordegraaf om 20 punten te halen moet dus dit seizoen gehaald kunnen worden. En die wedstrijd is komende zaterdag in het overdekte zwembad ”De Sniep” tegen het Maastrichtse MZPC. WADDINXVEEN - De volleyballers van Be Fair hebben door het 3-0 verlies tegen Radius nu nog een hele kleine kans overgehouden op promotie naar de promotieklasse. De derde plaats, die recht geeft op promotiewedstrijden, is WADDINXVEEN Volgende week woensdagavond om kwart over acht vergadert de Nederlandse Christen Vrouwenbond (N.C.V.B.) in De Hoek steen aan de Esdoornlaan. Spreker deze avond is notaris mr. P.L. van der Meulen te Waddinxveen met als onderwerp ”Het werk van de notaris”. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar afsluitende wedstrijd in de wintercompetitie. Er werd gevist in de Haarlemmerringvaart bij Oude Wete ring. De vangst was matig: 18 vissers vingen 26750 gr. vis. De eerste vijf waren 1. M.C. Kers (7560 gr), 2. A. van Leeu wen (3980gr), 3. M. Reichard (2400gr), 4. D. Heerem(2000 gr) en 5. W. Hout man (1720 gr). De eerstvolgende wedstrijd is er een in de zondagcompetitie op 13 april. Deze wordt gevist in de Oude Rijn. Om 7.00 uur is de trekking van de kantnummers aan de waterkant. Het tweede herenteam verloor volgens de verwachting van het veel sterkere 2e team van het Utrechtse UZSC. Met liefst 15-7 werd de Gouwe huiswaarts gestuurd. Periodestanden: 3-1, 3-1, 5-3, 4-2. Ook het eerste damesteam kwam onverrichter zake terug uit Leiden. Met een verlies van 4-8 moest de zege aan LZ”86 gelaten worden. Zeker een mis rekening van de dames. Periodestan den: 4-2, 2-1,1-0, 1-1. Het was destijds een goede gedachte van de KNZB om bondswedstrijden door 2 scheidsrechters te laten leiden. Immers, het is praktisch ondoenlijk om eenieder in de bak met water in de gaten atie voor De Gouwe kon Niek de Leeuw te houden. Onbegrijpelijk is het dan ook dat in de streekderby in Alphen aan den Rijn slechts één man op de kant staat te fluiten en dan nog op een manier die niet zou misstaan bij een pupillen wedstrijd. Het vertoonde spel was van beide kan ten eveneens niet al te best. Het was be kend dat Koudekerk met man en macht zou gaan proberen De Gouwe een voet dwars te zetten. Eveneens was het be kend dat Koudekerk spelers in hun mid den heeft die fysiek geweld niet uit de weg gaan. Doordat Koudekerk in deze competitie op de laatste plaats staan en reeds is ge- alle ballen richting Kanaaldijk. Vanuit Be Fairs dug-out werden met grote snel heid steeds nieuwe ballen het veld ingé bracht om de gang in de wedstrijd te houden. Aanvoerder Aart Bos die met ware doodsverachting als extra spits overal op- en indook gaf z’n medespe lers het juiste voorbeeld. De sporadische uitvallen van Duno wer den nu vakkundig door vooral Erny Dieckman en Ruud Willemstein teniet gedaan. Het publiek zat met spanning op het puntje van de tribunebanken, zou het nog lukken? In de laatste mi nuut corner. Ook keeper Marcel Stra- ver werd naar voren geschreeuwd en met elf Be Fair-mensen in het Haagse doelgebied bracht Valk de bal hoog voor het doel. Een kluwen spelers pro beerde zich van de bal - geschonken door Hofmans verzekeringen - meester te maken. Leon Konijn en Arjan Taal, de kopspecialisten, sprongen hoog bo ven de verdedigers uit. De bal werd van links naar rechts getrapt maar uiteinde lijk wist Duno de bal ver naar voren te trappen en in het verlaten doel te depo neren. Geschokt en teleurgesteld verlieten de Be Fair-spelers en hun aanhang het veld. Én nog was de bittere koek niet op want de concurrentie had gewonnen en dit betekende dat Be Fair nu op de laat ste plaats is terecht gekomen. Èen won der kan Be Fair nu nog in de tweede klas houden. En dit zal alleen mogelijk zijn als men met de inzet en het elan zoals in de tweede helft werd gespeeld de ko mende zes tegenstanders 90 minuten lang tegemoet treedt. prijs de beste Nederlandse club. Cup- fighter Sparta, vertegenwoordigd door het tweede team, werd vierde, thuisclub WSE vijfde en APTA FC uit Londen moest zich tevreden stellen met de laat ste plaats. Na afloop van het tournooi stond er voor de deelnemers een groot barbecue-festijn op het programma. Meer dan 200 mensen kregen in het jeugdhonk van WSE een waar paasdi- ner voorgeschoteld. Aansluitend ver zorgde drive-in-show Mississippi een swingende disco. Om uit de ksoten te komen liet men enkele malen een rad van avontuur draaien. Dit werd mede mogelijk gemaakt door meer dan veer tig Waddinxveense middenstanders. Zij stelden hiervoor een ruim prijzenpak ket beschikbaar. Al vrij snel bracht de naar voren geko men voorstopper Nanouk Leeflang de stand op 1-0. Toen ging de doelpunten- machine lopen: Piet Jos Blokzijl (lx), Ronnie Lagrand (lx), Arjen Waltman (lx), Michiel Sol (2x) en Lars Smit (3x). De meeste spelers spelen al vanaf de F- jeugd met elkaar, waardoor er goed wordt samengespeeld. Tweemaal per week wordt er druk geoefend onder lei ding van de trainer Chris v.d. Stelt (spe ler van het le elftal van Waddinxveen), hetgeen goed merkbaar is bij de wed strijden. Dat dit elftal in deze competitie veruit de sterkste was, blijkt wel uit het doel- gemiddelde van ruim 7 doelpunten per wedstrijd voor en praktisch geen doel punten tegen. Op 21 mei wordt om 18.00 uur op het veld van Waddinxveen een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen Feyenoord D 1 Bij een vorig kampioenschap van dit elf tal stond vermeld, dat het een hockey- elftal was, maar het zijn echte voetbal lers. Volgend seizoen gaat dit nog jonge jeugd-elftal met spelers van 12 jaar in zijn geheel over naar de C 1 jeugd. Het zal dan wel zwaar worden tegen andere C 1 elftallen met spelers van 13 en 14 jaar, maar daar wordt van geleerd en kansloos zijn ze dan ook niet. In de spannende en belangrijke wed strijd tegen Radius konden de Be Fair- heren niet genoeg imponeren en ging Radius dus uiteindelijk met de punten terug naar huis. Coach van Diermen begon met Dirk Pijpers als enige spel verdeler. Tot 9-9 ging de strijd gelijk op waarbij Be Fair het gevaarlijkst was als Sietse van Oosten aan het net stond. Be Fair had het met name aan de ongecon troleerde passes te wijten dat Radius ge makkelijk kon uitlopen naar een 15-10 setoverwinning. Ook in de 2e en 3e set hetzelfde spel- beeld. Een gelijkopgaande strijd tot 9-9 en vervolgens een aan de grond gena geld Be Fair dat geen vuist meer kon maken tegen het enthousiaste Radius. De setstanden 10-15 en 11-15 lijken ge flatteerd maar geven het krachtsverschil tussen beide ploegen, voor wat betreft deze wedstrijd, duidelijk weer. WADDINXVEEN - Zeker nu het kam pioenschap binnen is blijft het eerste basketbalteam van Flyers het aan de te genstandsters duidelijk maken wie de sterkste is. Vrijdag werd Rijnvalken 1 daar in Rijnsburg het slachtoffer van. Na een niet zo soepel begin konden de Flyers weer in hun gewone, goede spel komen en werd de tegenstander makke lijk verslagen: 50-91. Scores: Mirjam Akkerhuis 22, Wendy Posthumus 17, Ineke Kuijpers 12 pnt. Vrijdag speelde Heren 1 in Rotterdam tegen Charlois 1, één van de degradan ten. De Waddinxveners moesten vol strekt onnodig alle zeilen bijzetten om van het gewoon slechte Charlois te kun nen winnen. Nadat Flyers bijna de hele wedstrijd een weliswaar te kleine, maar toch veilige voorsprong hadden werd in de laatste minuten dusdanig aangerommeld dat Charlois nog langszij kwam. De punten gingen toch nog naar Flyers maar de morele winnaar was Charlois. Eind stand: 74-76. Heren 4 moest in een goede wedstrijd tegen Rabo 5 pas na een verlenging het hoofd buigen voor de Goudse ploeg: 52- 56. Scores: Thale Lesschen en Martin Meeldijk beiden 13, Frank Posthumus 11 pnt (3 drie-punters). De jongens-adspiranten staan al met één voet op de titel, nog slechts een overwinning is nodig om kampioen te zijn. De terechte kampioen want zater dag wisten ze nr. 2, Rabo uit Gouda, dusdanig te verslaan dat er geen twijfel meer over hun klasse zal bestaan. De uitslag was 87-56. Scores: Rudo van Loo (4 drie-punters) en Eric Zwaan beiden 32 pnt. Voor het internationale tournooi voor C-junioren bestond een redelijke pu blieke belangstelling. Een sterk deelne mersveld stond garant voor goed voet bal. In de meisjes-poule bleek Spartaan ’20 over de beste papieren te beschik ken. De Rotterdamse club haalde 9 punten uit 5 wedstrijden, goed voor de eerste prijs. AZS Amsterdam wist met 7 uit 5 beslag te leggen op de tweede plaats. WSE eindigde gelijk met EBOH (Dordrecht) maar nam de strafschop pen beter en werd derde, EBOH dus vierde. Respectievelijk Vreeswijk en Papendrecht moesten het met een vijf de en zesde plaats doen. Bij de jongens bleken de boys van Be- verdean Barcelona oppermachtig. Zij beschikten over een fysiek veel sterker team dan alle tegenstanders, wonnen al le wedstrijden, konden een doelsaldo noteren van 28 voor en 0 tegen en moch ten een fraaie trofee meenemen naar Brighton. Southdown United, afkom stig uit Worthing (Sussex, Engeland), was goede tweede. Het Haagse VUC werd met de derde Komende zaterdag worden in de Wad dinxveense tennishal wedstrijden rit mische gymnastiek gehouden. De orga nisatie van deze wedstrijden is in han den van turnkring Gouda en Omstre ken, het turnen begint om 9 uur, de wedstrijd vangt om 10 uur aan. De toe gang is gratis. Vrijdagavond 11 april houdt Be Fair- voetbal in het clubgebouw in het War- naarplantsoen een klaverjastournooi, dat om half negen begint. In de vierpunten wedstrijd tegen DU NO is Be Fair lelijk onderuit gegaan en dat hebben de Waddinxveners helemaal aan zichzelf te danken. Liet Duno vanaf de aftrap zien wat de bedoeling was door meteen door te stoten naar Be Fairs doel, waar de apatisch toekijken de Be Fair-verdediging zag dat een alert reagerende Marcel Straver deze eerste poging van Duno teniet deed. Be Fair daarentegen speelde de bal wat rond ih het verdedigingsvak, men forceerde wel twee corners en een vliegend schot van Peter Konijn dat beter lot verdiend had maar de voortreffelijke keeper van Du no stond succes in de weg, maar echt aandringen deed Be Fair niet. Het tik-tak spelletje van Be Fair werd door Duno in de 25e minuut afgestraft. Frans van Woudenberg, die een onge lukkige wedstrijd speelde op de hem on wennige voorstoppersplaats, speelde een vrije bal tegen een Dunospeler aan die hiervan meteen profiteerde en hard inschoot. Straver die de inzet niet onder controle kon krijgen zag de rebound over de doellijn verdwijnen. Vijf minu ten later was het 0-2 toen bij een opruk kend Be Fair laatste man Èrny Dieck man bleef hangen, Be Fair verspeelde de bal en de Dunospits kreeg deze toe gespeeld, omspeelde Dieckman en scoorde onder de vallende Straver door. Dit werd ook de ruststand. Na rust was Arjan Taal in de ploeg ge komen voor de hinkende Rene v.d. Wilk. Voordat het publiek dit had ge constateerd was het 0-3 via een vloeien de combinatie van Duno. Een monster- nederlaag lag in het verschiet maar toen ontwaakte de Be Fair-spelers ineens uit hun winterslaap en sloeg de vlam in de pijp. Men gooide alles op de aanval en streed voor elke meter grond. Een on gekende inzet die men nog maar weinig van Be Fair dit seizoen had gezien. Leon Konijn scoorde in de 5e min. (1-3) na aangeven van Hans Wouter Valk. Arjan Taal - uiterst gevaarlijk in de spits - kopte>rakelingsover en even later voor open doel opnieuw. Henk Heykoop werd ingezet voor Frans van Wouden berg om nog meer aanvallende spelers te hebben. Eenmaal was Heykoop kort bij een doelpunt maar met een prachti ge omhaal ging de bal rakelings naast. Rond de 25e minuut werd het 2-3 door Arjan Taal die een voorzet van Peter Loef inschoot. Was het dan toch nog mogelijk? Duno, geschrokken, schopte Douwe Oppedijk in een hoekje van de kleedkamer. Zijn ploeg was wat schle mielig ten onder gegaan tegen kampi- oenskandidaat Woerden. Toch werd WSE niet gedeklasseerd en speelde het met veel meer inzet als in de laatste wedstrijden. Het maakte dat de wed strijd erg levendig was want ook Woer den speelde met veel inzet. De wedstrijd golfde van het ene doel naar het andere zonder dat beide keepers het echt moeilijk kregen. Woerden was de iets gevaarlijker ploeg maar WSE liet zich zeker niet overdon deren. De wedstrijd was al 20 min. oud toen Woerden vanuit een buitenspelsi tuatie via Dick Wahl een doelpunt maakte. WSE protesteerde heftig maar de eigenzinnige man in het zwart ver waardigde zich zelfs niet om de WSE- grensrechter te raadplegen. Het prikkelde WSE extra om de aanval te zoeken en de blauw-witten moesten toestaan hoe WSE sterk aandrong. Re né Moons dook een keer vrij voor het doel op en de voortreffelijk spelende Pim Sluijs soleerde diverse malen aan de linkerkant tot bij de achterlijn. Vlak voor de rust werd de bal in het Woer- dense strafschopgebied met de hand be roerd en de bal ging op de stip. Martin Moons plaatste zich achter de bal en schoot Zijn ploeg beheerst op gelijke hoogte op dat moment beslist verdiend. Direkt na rust kwam Woerden sterk uit de startblokken. Uit een scrimmage voor het WSE-doel scoorde het uit de rebound (2-1) en WSE was nog nauwe lijks bekomen van deze tegenslag of Woerden scoorde vanuit een snelle counter (3-1). WSE wenste zich echter niet neer te leggen bij deze stand en de oranje-zwarten trokken massaal ten aanval. Woerden werd op eigen helft terugge drongen maar dat is iets wat deze ploeg juist wel ligt, want vanuit de counter scoort de ploeg erg makkelijk hetgeen voor WSE betekende om achter extra waakzaam te spelen. WSE kreeg inder daad nog kansen om te scoren. Marcel Jaspers schoot maar net naast en ook Pim Sluijs kwam een paar keer gevaar- De vierde en laatste periode was geheel voor De Gouwe. Koudekerk was aan het eind van de krachten. Doelpunten van achtereenvolgens Marco Kraak (2x) en Jaco van Tol bepaalden halver wege deze periode stand van 3-9 voor de Gouwe. D. Pracht van Koudekerk loste hierna weer eens een afstandschot en trof doel (4-9). Onmiddellijk gevolgd door een doel punt van Jaco van Tol, 4-10 en een goed doelpunt van Marcel ’’Zoef’ Verheij4- 11. Het was uiteindelijk L. Bergsmavan Koudekerk, die ook weer met een af standschot, waar keeper Kors van Til burg deze middag geheel geen kijk op had, de eindstand op 5-11 in het ver diende voordeel van De Gouwe bracht. lijk door. Na een kwartier spelen kreeg WSE van de ineens gulle scheidsrechter weer een penalty. Wederom zette Martin Moons zich achter de bal en weer kwam WSE dichterbij: 3-2. Na een half uur spelen na de rust had Marcel Jaspers zelfs de kans op de gelijkmaker. Vanuit een ho ge bal in het strafschopgebied nam hij de bal vol op de wreef maar schoot recht in de handen van de keeper. WSE pro beerde nog vanuit een slotoffensief een puntje mee te nemen naar Waddinx- veen maar Woerden nam geen enkel ri sico en er werd degelijk opgeruimd, WSE met lege handen achterlatend. Lange tijd in de eerste set zag het er naar uit dat de Be Fair-dames tegen PVC/Blokkeer hun eerste 15-0 set winst van dit seizoen zouden pakken. Door het uitstekend spelverdelen van Dory v.d. Meent en Jannie Zeeman werden de aanvalsters keer op keer in staat ge steld de verdediging van PVC te verras sen. Be Fair was op alle fronten de bete re van de Rijswijkse dames, die toch nog 2 punten wisten te scoren zodat uit eindelijk de 15-2 op het scorebord ver scheen. In de twee volgende sets bood PVC we liswaar meer tegenstand maar Be Fair kwam geen enkele keer in de proble men (9-15,11-15). WADDINXVEEN - Het vorige week gehouden jaarlijkse Paasbas- ketbaltournooi van de Waddinx veense Flyers voor basis- en voort gezet onderwijs was weer een suc ces. Dinsdag 1 en woensdag 2 april speelden in de sporthal ”de Sniep” 63 teams zo’n 16 uur basketbal om de ereplaatsen in de diverse klas- sen-poules. Ook dit jaar bleek weer dat het tournooi bij het basisonderwijs steeds populairder wordt, terwijl de belangstelling van het voortge zet onderwijs weer wat afnam. Van de 63 teams waren er namelijk 42 van het basisonderwijs, tweemaal zoveel als die van het voortgezet onderwijs dus. De winnaars bij het basisonderwijs waren jongens groep 6: Ebobababo II - Eben Haezerschool; meisjes groep 7: Sportieve luierbroekies - De Savornin Lohmanschool; jon gens groep 7: Kon. Julianaschool; meisjes groep 8: Verdamhoever- aapthijs - De Savomin Lohman school; jongens groep 8: Lenalkor- opiealex - De Savomin Lohman school. Door haar drie eerste-plaatsen kreeg de Savomin Lohmanschool de wisselbeker voor de beste school uitgereikt. De sportiviteitsprijs ging naar de mr. A. de Roosschool welke met 7 teams het grootste aan tal deelnemers had. De prijs voor de leukste naam werd gewonnen door ”de Scorende Scheetjes” van de mr. A. de Roosschool. Bij het voortgezet onderwijs gin gen bijna alle eerste prijzen naar de Samenwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum. Alleen bij de jon gens 3e/4e klassen was de Kon. Wilhelmina MAVO veruit de sterkste. bliek beleefden de jeugdige trainers een enerverend avondje. Hoek wist op ver rassend orginele wijze de vele facetten van het keepersvak onder de aandacht te brengen. Na afloop van de training verzamelde men zich in het jeugdhonk van De Lans brekers voor een informatief praatje. Daarbij werd iedereen in de gelegen heid gesteld Frans Hoek een of meer vragen voor te leggen. De avond, die een aanvang nam rond zeven uur, werd tegen tienen afgesloten. De keepers wa ren een ervaring rijker, de toerschou- wers keerden tevreden huiswaarts.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 21